Basco koopt de Johanneskerk Voa ic rrBd&r (A afscheid temen Ow w»Vi PZC Enquête over rol dorpshuis Nieuw en Sint Joosland Nieuwe bundel in dialect zeeland 12] Plan voor seniorenwoningen, winkels en nieuwe Walk-Inn DEZE WEEK UW VOORDEEL SLAGER DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT LEKKER SLAPEN OP EEN POCKETVERINGMATRAS RENAISSANCE Wij zijn in om zaken te doen. opel-©- Vlissingen, Schouwenaar Opel, Bedrijfsweg 2, (0118) 461710 DINSDAG 12 DECEMBER 1995 van onze verslaggever VLISSINGEN - De Nederlands hervormde gemeente in Vlissin- gen verkoopt de Johanneskerk, wijkcentrum 't Anker en jonge- rensocièteit Walk-Inn aan wo ningbouwvereniging Basco. De hervormde gemeente zit in fi nanciële problemen en is ge dwongen de gebouwen van de hand te doen. Basco gaat de kerk en de aanpalende panden slopen. Op de locatie aan de Bo- nedijkestraat komen senioren woningen en winkels terug. De Walk-Inn krijgt op dezelfde plek een nieuwe sociëteit. De Nederlands hervormde ge meente in Vlissingen maakt vanaf 1955 gebruik van de Jo hanneskerk. De Sint Jacobs- kerk in het centrum van Vlissin gen moet echter voor 1.8 miljoen gulden worden gerestaureerd en het kerkbestuur moet daarvan zeker tien procent zelf betalen. De kerkvoogdij heeft daarom vrijdag besloten de Johannes kerk en naastgelegen gebouwen te verkopen. Basco wil aan de Bonedijke- straat hoogbouw realiseren met winkels en woningen. Groothan delscentrum Cok-Midland uit Kapelle heeft plannen voor een supermarkt op de begane grond. ..Daar is ook ruimte voor enkele kleine winkels als een bakker of een postagentschap", zegt Bas- co-directeur A. Raas. Boven de winkels, op de hoek van de Bo- nedijkestraat en de Minister Le- lystraat, moeten acht etages met elk vier woningen komen. Veertig eenheden „Het gaat daarbij om koopwo ningen voor senioren, waarvan de prijs onder de twee ton zal lig gen". zegt Raas. „Desgewenst kan individueel zorg verieend worden vanuit Ter Reede Af hankelijk van hoe hoog de hoog bouw mag worden, komt daar naast nog een aantal woningen. Basco wil veertig tot vijftig een heden bouwen. „Belangrijk in het bod van Bas co was wat er met de Walk-Inn zou gaan gebeuren", zegt W. L. Anemaet. vice-voorziter van de kerkvoogdij. Als voorwaarde bij de verkoop is daarom gesteld dat de woningbouwvereniging voor een nieuw "onderkomen zorgt. Raas onderhandelt met Michel van den Berge en Ale xander Vroomen, voorzitter en secretaris van de Walk-Inn, over hun wensen. „Goede isolatie, kleedruimte, toiletten en een garderobe bijvoorbeeld. Het ge bouw moet ook beter voldoen dan nu aan onze doelstellingen", zegt Van den Berge. Woltershuis De exacte locatie van de nieuwe Walk-Inn staat nog niet vast. Volgens Raas hangt dat af van wat er gebeurt met het Wolters huis aan de Hogeweg, om de hoek bij de Johanneskerk. Bas co wil dat buurthuis kopen van de gemeente Vlissingen maar onderhandelt nog over de prijs. „We willen de Walk-Inn en het Woltershuis integreren op de hoek van de Bonedijkestraat en de Hogeweg. Lukt dat niet. dan blijft de jongerensociëteit op de huidige plaats aan de Minister Lelystraat, Het wordt in ieder geval een net zo groot onderko men als er nu staat." Raas verwacht dat de bouw van het nieuwe complex een jaar duurt. In die periode worden de spullen van de Walk-Inn opge slagen. maar Vroomen hoopt in andere jongerencentra nog acti viteiten te kunnen opzetten. „We willen voorkomen dat de groep medewerkers uit elkaar valt." van onze verslaggever MIDDELBURG - De Initiatief groep Dorpshuis uit Nieuw- en Sint Joosland wil weten hoe de bevolking denkt over de toe komst van het Dorpshuis. Het Middelburgse college van b en w heeft besloten het Dorpshuis per 1 januari 1997 af te stoten, omdat het te veel kost. „Dorps huizen als dat van Nieuw- en Sint Joosland leveren nu een maal een fors tekort op en de ge meente kan haar geld maar één keer uitgeven", zegt W. van Groesen, hoofd accommodatie van de gemeente. De huidige beheerder van het Dorpshuis gaat in 1997 met pen sioen. De gemeente vraagt zich af of er daarna nog een nieuwe beheerder moet worden aange steld. Door bezuinigingen be twijfelt de gemeente of een toe komst voor het dorpshuis nog haalbaar is. Van Groesen vraagt zich af of het uitbaten van een dorpshuis nog langer een ge meente-taak moet zijn. De prio riteiten van de gemeente liggen volgens hem op andere terrei nen. „Ik kan nog geen enkel schot voor de boeg geven over hoe het verder gaat verlopen." De gemeente gaat begin volgend jaar overleggen met de initiatief groep. Middelburg heeft al wel een contactadres opgezet waar alle schriftelijke reacties worden verwerkt. Voor de Initiatiefgroep Dorps huis is het belangrijk vóór die tijd een duidelijk standpunt in te nemen. Zij hebben aan alle clubs en verenigingen in het dorp een vragenlijst gestuurd waarop zij hun mening kunnen geven over voorzieningen, inde ling, beheer en functie van het 1 kg magere runder riblappen ƒ9,90 1 kg kalkoea drumsticks 5,90 250 gram magere schauderham 2,50 4 kg kipkarbonade 9,90 1 kg varkensschnitzels 12,90 1 kg spare ribs 5,90 1 kg kipfilet11.90 2 kg kippebouten7.50 1 kg runderbiefstukf 6,90 1 kg runderbaklappen14.90 1 kg gepaneerde schnitzels 12.90 1 kg lamsbout10.90 1 kg magere hamlappen10.90 1 kg ham fricandeau11.90 2 kg drumsticks8,90 1 kg haas-ribkarbonade 9,90 1 kg rundersauctjzen 6.90 1 kg paardebiefstuk14,90 Wij zijn geopend op woensdag, donderdag en vrijdag Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74, 0118-463091Oost-Souburg Terneuzenaar met drugs gepakt i TERNEUZEN - Een 23-jarige inwoner van Terneuzen kreeg zondag een binnenstadverbod omdat hij cocaine bij zich had! De man werd aangehouden en kreeg een proces-verbaal. Een 25-jarige man uit Rotterdam en een 24-jarige man zondei vaste woon- en verblijfplaats werden maandag aangehoudeip omdat zij zich in de binnenstad bevonden, terwijl zij een ver. bod hadden om daar te komen. Zij werden na verhoor heengeL zonden. r De nieuwe eigenaar Basco gaat de hervormde kerk en de aangrenzende gebouwen slopen om plaats te maken voor nieuwbouw. foto Lex de Meester van onze verslaggever KRUININGEN - De Kruiningse sfeerschrijver en muzikant Bei Cok heeft al zijn liedjes en ge dichten samengebald in zijn nieuwe boekje: 'n Eêl Vergaêr. Uniek aan de bundel is de mu zieknotatie bij de liedjes. „Men sen willen de muzieknoten bij mijn liedjes, daarom heb ik voor deze vorm gekozen. Zo kunnen ze in besloten kring mijn muziek naspelen. Daar naast is het handig om alles wat ik heb gemaakt eens, bij elkaar te hebben", verklaart de 75-jari- ge Cok. Cok is bekend van zijn verhalen en liedjes in Zuid-Bevelands dia lect. Ze gaan dikwijls over zijn jeugd in Kruiningen. Hij woonde heel zijn leven in dit dorp. op vier jaar in 's-Gravenpolder na. In 1990 verscheen zijn eerste boek 'Noe nog móóier'. Verder schreef hij 'Oeljebroelje' (1992) en 'Klienk-klaér' (1993). Daarnaast bracht hij ook drie cassette bandjes uit, waarvan de laatste 't Lest'uut de Schuuve ook op genomen is in zijn jongste publi catie. De schepper, lid van de Zeeuwse Vereniging voor Dialectonder zoek, denkt niet dat zijn werk de teloorgang van het Zeeuwse dia lect kan voorkomen. Hij is ui terst somber daarover. „Ik wil wel dat het blijft bestaan, maar het zal verdwijnen. Ze zeggen zelfs dat het Nederlands een dia lect zal worden. Ik hoop maar dat de Zeeuwse taal nog een tijd je te horen zal zijn", treurt Cok, die opgroeide 'in een tijd dat het ondenkbaar was dat je géén Zeeuws praatte'. Overigens schrijft Cok zijn ver halen en liedjes niet met het idee dat ze mogelijk het Zeeuwse dia lect conserveren. „Het is en blijft gewoon een hobby van me", zegt hij. Voorlopig denkt hij niet aan stoppen. Cok: „Schrijven houdt mij voortdurend bezig. Als er ook maar iets gebeurt, kan dat een reden zijn om de pen weer op te pakken." Daarom sluit hij niet uit dat er op termijn weer een epistel van Cok in de schap pen van de boekhandel ligt. „Ik zeg elke keer 'het is de laatste', maar ik ben nog steeds druk be zig." Het boekje 'n Eêl Vergaèr kost vijftien gulden en is verkrijgbaar bij boekhandels en muziekwin kels. gebouw binnen de dorpsge meenschap. De bevolking is ook gevraagd in welke mate zij be reid is actief deel te nemen aan het in stand houden van het Dorpshuis. Belangrijk Volgens Cor de Lange van de Ini tiatiefgroep Dorpshuis is het Dorpshuis erg belangrijk. „We hebben het over een dorp waar, naast twee eafé's voor de rest niets is voor de mensen. Het is voor de bewoners belangrijk dat er iets gaat veranderen." De initiatiefgroep wil toewerken naar een vorm van 'zelfwerk zaamheid'. Het komt er in de toekomst op neer dat bewoners zelf het Dorpshuis draaiende moeten houden. De Lange be seft dat dit niet makkelijk zal worden. „Wij kunnen als initia tiefgroep leuke ideeën hebben, maar de bevolking moet het gaan dragen." „Als er nu niks verandert, blijft het dorpshuis een zaalverhuur bedrijf. Er is geen continuïteit. Een voorbeeld: als er verkiezin gen zijn, komen de mensen even binnen om het gekozen hokje rood te kleuren en zijn daarna meteen weer weg. Dat zou beter kunnen. Er zou bij zulk soort ge legenheden meer moeten wor den georganiseerd", verduide lijk De Lange. De initiatiefgroep wordt door de gemeente wel geholpen bij het verzamelen van de reacties over de toekomst van het Dorpshuis. De Lange: „Het is zeker geen strijd waar Middelburg en Nieuw- en Sint Joosland recht tegenover elkaar staan, maar ze weten in Middelburg wel dat ze ons serieus moeten nemen." ECHT SLAPEN DOE JE PAS OP EEN NIEUWE MATRAS Onze pocketveringmatras Windsor geeft u dat lekker slapen gevoel. Een kern van pocketveren, voorzien van een extra zachte schouderzöne. De elastische tijk doorgestikt op zuiverschapewol, zorgt voor souplesse en een lekker slaapklimaat Combineert prima met een spiraal of boxspringbodem. Woninginrichting VLISSINGEN BELLAMYPARK 46-48 TF.L.0118-412988 Wij zijn meer dan ooit in om zaken te doen. En dat zult u aan alles merken als u nog voor het einde van het jaar bij ons langskomt. U zult versteld staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 14