Koploper Axel na rust op toeren Vogelwaarde profiteert in foutenfestival Breskens en Sluiskil bakken er niets van Koploper blijft ongeslagen in competitie Hulst CVC behoudt de aansluiting met top riü Scheldesport levert wanprestatie in Rijen Terneuzense Boys niet bestand tegen hard spel Vlissingen Steen stort in en krijgt met 5-0 een pak slaag TERNEUZEN - In de eerste klasse vrouwen behield CVC aansluiting bij de top dankzij een 1-3 overwinning bij Ardi- to. Bij de mannen sleepte Voorwaarts belangrijke pun ten in de wacht bij Ardito 2 (0- 3). Achter de leiders Sgravo en Morres/Hulst 3 mag CVC geen misstap maken om de aanslui ting met de top van de eerste klasse niet te verliezen. De vrouwen van coach Menno Boehl'e kregen tegen Ardito al gelijk een zetje in de goede rich ting toen hun opslag in de ope ningsset zwak beantwoord werd en er met 1-15 werd ge wonnen. Ook de tweede set leek ten prooi te gaan vallen aan de Clingenaren, maar bij 5-10 keerde het tij en nam Ardi to het initiatief. Zonder dat CVC nog een punt kon maken ging de set naar Ardito 15-10), dat daarna in dezelfde fout als in de beginfase verviel. De CVC-service werd beantwoord met een slechte pass en de Zeeuws Vlamingen profiteer den: 5-15 Nog even kon Ardito daarna aanklampen, maar hal verwege de vierde set stootte CVC definitief door en won met 7-15. Omdat Morres/Hulst 3 niet in actie kwam greep Sgra vo. dat met 0-3 bij Savok 2 won, alleen de leiding. Bij de man nen leidt Voorwaarts de mid denmoot in de eerste klasse. Op locatie bij Ardito 2 wonnen de Zeeuws Vlamingen met 0-3. Voor de reserves van De Kik kers en IJVC was het bezoek aan Goes niet echt geslaagd. De Aardenburgers gingen megt 3-0 ten onder tegen Myti- lus 2 en de IJzendijkenaren ver loren met 3-1 van Mytilus 3. Morres/Hulst 2 blijft de minste verliespunten houden dankzij een 0-3 zege op Savok 2. Ook in de tweede klasse doet Morres/ Hulst het zeer verdienstelijk. De derde selectie won met 1-3 bij Mytilus 5 en heeft inmiddels al een straatlengte voorsprong op de nummer twee. CVC is vol op in de strijd om de tweede plaats. De Clingenaren maak ten tegen Scheldesport 2 geen misstap en wonnen met 0-3. van onze medewerker Aector Dooms AXEL - Wat was gisteren in het Axelse Bos de oorzaak van de ommekeer in de wedstrijd? De wederopstanding van Axel of de opmerkelijke terugval van Steen. Hoe had de thuisclub de wedstrijd in de tweede helft zo gemakkelijk naar zijn hand kunnen zetten? De koele cijfers (5-0) spraken tenslotte in het voordeel van Axel en niemand van de Steen-aanhang durfde het aan om de uitslag in twijfel te trekken. Natuurlijk werd er gememo reerd aan de betere kansen van Steen in de eerste helft, dat toen een prima indruk achterliet. Het was echter de koploper, die wel iswaar tegen de verhouding in, via uitblinker Gino van de Broecke bij de rust met 1-0 leid de. Geruststellend was de voor sprong niet, want Steen staat nu eenmaal bekend als een team dat zich niet zomaar gewonnen geeft. Althans zo werd de indruk gewekt. Trainer Edy de Witte wist wel beter. „Dit Steen heeft goede voetballers in huis, maar in tegenstelling tot andere jaren ontbreekt het bij veel spelers aan karakter. Je zag na rust dat ze niet meer bereid waren om duels aan te gaan. Ze stonden er bij en keken er naar. Ik had ze alle elf wel kunnen wisselen", meende De Witte, die alleen over de eerste helft tevreden mocht zijn. Het was volgens hem geen kwestie van conditie geweest. „Tegen Sluiskil konden de spe lers het wel 90 minuten opbren gen", reageerde de Steen-trai ner. En Axel dan? De ploeg van trai ner Rinus Zegers dicteerde na rust de wedstrijd en liet in die fa se zien dat alleen Axel èn nie mand anders recht heeft op de koppositie van de vierde klasse. Het elftal van Zegers oogde niet alleen evenwichtiger, maar bleek ook goed te kunnen voet ballen. Joep Frusch en de pas herstelde Job Zwegers heersten op het middenveld en strooiden kwistig met passes op de be weeglijke aanvallers Gino van de Broecke en Jordy van Bunde ren (terug van een blessure) waar de Steen-verdediging zijn handen vol had. Bovendien werden beide licht gewichten goed gesteund door Jochem Marcus en Bas van Hoeve die profiteerden van de ruimte. Achterin werd geen kans meer weggegeven door het cen trale duo Menno van Gremberg- he-Harald Verschuren, kuiten bijtertje Michel Mullaert en de solide spelende Patrick Dan- kaart. Doelman Carlo de Dec- kere speelde nagenoeg een fout loze wedstrijd. Hij behoedde voor rust met enkele reflexen zijn ploeg voor een achterstand. Steen speelde toen nog frank en vrij. De opbouw verliep vaak langs Marco Ottjes en Lieven de Boey die samen met Harold van de Branden het middenveld naar hun hand zetten. Zij ston den vaak aan de basis van de aanval die via Werner Bisschop de bekroning moest krijgen. In de eerste minuut was het bijna raak, maar de inzet van de cen trumspits ging'voorlangs. Daar na moest De Deckere handelend optreden bij een schot van Bis schop. Ook een actie van Mark Strijdonk stuitte op de Axel doelman. In dezelfde minuut creeerde Axel eindelijk zijn eerste kans via Jordy van Bunderen, maar Een speler van Steen wordt in de mangel genomen door Jochem Markus (rechts) en uit blinker Gino van de Broecke van Axel. foto Peter Nicolai Steen-doelman Danny Oppe neer bleef hem de baas. Even la ter was het wel raak. Zwegers verstuurde een lange bal rich ting Van de Broecke. waarop de Steen-verdediging niet alert in greep. De aanvaller omspeelde Oppeneer om vervolgens de bal in het lege doel te schieten: 1-0. De voorsprong was op dat mo ment niet eens verdiend en een fanatiek spelend Steen leek kort daarop de gelijkmaker te scoren. Na een vloeiende aanval werd de inzet van Bisschop via de vinger toppen van doelman De Dec kere tot hoekschop verwerkt. Daarna volgden nog een schot van De Boey en een kopbal van Van de Branden die net over het Axeldoel ging. Daarmee was de koek van Steen op. Fouten In de tweede helft stond er nog één ploeg (Axel) binnen de lij nen. De metamorfose was opval lend. Het overwicht moest wel doelpunten opleveren. Het mid denveld werd door Steen volle dig prijsgegeven en de verdedi ging bleek, eenmaal onder druk, veel fouten te maken. Bij een hoekschop van Van Hoeve zat doelman Oppeneer er finaal naast. De bal sprong voor de voeten van Van Gremberghe die beheerst 2-0 scoorde. De kansen stapelden zich op. Een inzet van Van de Broecke werd eerst nog door Philip Kanters van de lijn gehaald, maar daarna scoorde Frusch twee keer. op aangeven van Van Bunderen en Van de Broecke. In de slotminuut kreeg Michel Nieuwelink na een kop bal van Frusch een vrij veld voor zich. Met een uitgekiende lob over doelman Oppeneer bepaal de de invaller de eindstand op 5- 0. IJzendijke valt weg uit de top van vierde klasse van onze medewerker Luciën Roelandt IJZENDIJKE - In een aantrek kelijk, maar zeker geen hoog staand duel verloor IJzendijke van het bezoekende Vogelwaar de. De ploeg uit 'Den Bosch' trok met 4-3 aan het langste eind, na dat de rust met 3-3 was inge gaan. Het team van coach Dick de Poorter verspeelde door deze nederlaag de aansluiting met de top en zakt naar de midden moot. Niet alleen het groot aantal doel punten maakte dit duel zo aan trekkelijk. Ook de inzet van beide teams, de spanning en het groot aantal doelkansen droe gen hieraan bij. Doelkansen die veelal te wijten waren aan de blunderende verdedigingen. Het was ook aan deze blunders te danken dat IJzendijke na negen tig minuten met lege handen achterbleef. Want vooral de ver dediging van de thuisclub ram melde deze middag aan alle kan ten. BKC neemt revanche op Luctor: 15-11 OOSTBURG - In sporthal De Veerhoek in Oostburg heeft de korfbalploeg van BKC uit Bres kens zaterdag revanche geno men voor de beschamende 12-4 nederlaag tegen Luctor in de openingswedstrijd van het zaalseizoen. In eigen hal voerde coach Mireille Uhlenbusch haar team naar een 15-11 overwin ning op het bezoekende Zaam- slag. Dat viel de bezoekers 'vies' te gen. Immers..„als we tegen BKC voorverdedigen winnen we", durfde Zaamslag-aanvoerder Werner de Rooy vooraf nog wel aan Dat pakte dus anders uit. Na een gelijkopgaande eerste helft (5-4) bezorgde BKC zijn te genstander in deze derby bij 8-5 een eerste tik, 13-7 kwam daarna heel hard aan. Drie 'stippen' op rij haalden Zaamslag bij 13-10 wel weer in de wedstrijd, maar een tot op het bot geladen thuis ploeg liet zich niet meer gek ma ken en won tenslotte ruim. „En volkomen verdiend", gaf Zaam- slag-coach Frank Janssens grif toe. BKC-score: Jacco Fenijn 3, ILse de Zeeuw, Jolanda van Haneghem, Ka rin Kolijn, Marc Kolijn, Jerry van Ha neghem (allen 2), Sonja Faro en Piet Fieret Zaamslag-seore: Kees Opsteegh 3. Pieter Hamelink 3, Werner de Rooy 2, Monique de Rooy, Conny van der Staal en Sjaak Westerbeke. Coach Dick de Poorter: „Op het middenveld leden we teveel bal verlies. Dat was overigens een Verdienste van Vogelwaarde. Zij stoorden al erg vroeg, zodat wij geen kans kregen om Adri van Hanegem in stelling te brengen. Bovendien speelden we achterin te veel op op één lijn. Daarbij kwam nog dat we deze middag in de verdediging soms wel erg stonden te schutteren. Drie van de vier doelpunten waren ge woon weggevertjes." Het begin voor de thuisclub was hoopvol. Amper één minmuut na het eerste fluitsignaal maak te Adri van Hanegem maakte zijn naam van goaltjesdief al vol ledig waai-. Randal de Jaeger tikte de bal in de voeten van Van Hanegem. De spits ontdeed zich handig van de als een zuignap aan hem klevende bewaker Jur- gen de Block en gaf vervolgens sluitpost Peter Dobbelaar geen schijn van kans, 1-0. De vreugde was echter van korte duur, want twee minuten latei- stonden de 1-1 cijfers al op het scorebord. Bij een schermutse ling voor het doel van IJzendijke verzuimden drie verdedigers op rij de bal goed weg te werken, zo dat het voor Edward Tieleman een koud kunstje was om het leer in het net te plaatsen. De thuisclub had daarna bijzon der veel geluk dat Patrick de Bruijn en Arno Wauters enkele dotten van kansen om zeep brachten. Het bleek echter uit stel van executie. Patrick van de Voort was in de negende minuut zijn directe tegenstander Paul Verhaegen weer maar eens te snel af en uit diens voorzet kopte Arno Wauters bekwaam binnen: 1-2. IJzendijke leek daarna rijp voor de slacht. Maar ook nu weer werd duidelijk waarom Vogel waarde zo laag op de ranglijst bi vakkeert. „Het ontbreekt ons gewoon aan een koele afmaker", stelde coach Jan Kolijn nuchter vast. „Als je zulke kansen laat liggen geef je je tegenstander al le kans om terug te komen." En Kolijn kreeg gelijk. Op het half uur forceerde Frank van de Een fel duel om de bal tussen een speler van IJzendijke en Vogel waarde (witte broek), foto Peter Nicolai Zelfs de overwinnaars zijn ontevreden na slecht duel van onze medewerker Peter de Koning BRESKENS - Het was een con ferentie voor twee ontevreden heren aan de rand van het voet balveld in Breskens. „Je bent een punt tekort gedaan, Piet", voegde Sluiskil-trainer Bert Timmer zijn collega van Bres kens, Piet Puijpe, uit het diepst van zijn hart toe. Timmer was door de 1-2 eindstand welis waar de winnende coach, maar ook erg, heel erg boos. „Bij ons was het een appelschip", con stateerde hij bitter. De spelers waren al ruimschoots in de kleedkamer verdwenen, het publiek had de warme kan tine opgezocht of was op weg naar huis. De twee trainers wis selden in de vroeg invallende schemering in een druilerige re gen opvallend collegiaal hun ge dachten over de gespeelde wed strijd uit. Over een ding waren ze het roerend eens: „Het was een erg matige wedstrijd". Maar er was meer. Het verschil bij de start. Sluiskil stond com pleet. Breskens miste Eddy Buijsse, Hans Bakker en Johnny Jacobse en begon met Peter de Putter geblesseerd op de bank. De smalle selectie werd aange vuld met jeugd uit het A-elftal: Guido Raynard startte niet on verdienstelijk in de basis, Tim Goossen en Jeroen Zeegers kwa men in de loop van de wedstrijd in het veld. De 'jonkies' deden hun best, maar konden de ervaring van de geblesseerden natuurlijk onvol doende compenseren. Ze heb ben gewoon nog tijd nodig om te groeien. Puijpe had dus een ex cuus voor het verlies, maai- het was juist zijn collega Timmer die dat ontkrachtte. „De "tweede helft was voor Breskens. wij heb ben ontzettend slecht gespeeld. Breskens had een punt ver diend", herhaalde hij nog eens. Een compliment dat Puijpe waardeerde, maar waai» hij qua puntenaantal niets mee op schoot. „We zitten nu in de mid denmoot en zien wel waar we eindigen. De top kunnen we voorlopig vergeten". Waarna beide trainers met gemengde ge voelens de eigen kleedkamer op zochten. De wedstrijd Breskens-Sluiskil had inderdaad weinig geboden, zeker in de eerste helft. De verde diging heerste aan beide kanten, het speelveld bleef erg klein. Er werd gegrossierd in verkeerde passes, er kwamen weinig ge vaarlijke momenten voor de beide doelen. Alleen de Sluiskil- grensrechter zorgde voor opwin ding en hilariteit door te pas en te onpas zijn vlag omhoog te ste ken. Pas kort voor rust werd de im passe doorbroken. Fabian de Puy loste een schot van een twintigtal meters en in de geest van de wedstrijd verdween de door Carlo de Smit ongewild van richting veranderde bal achter de kansloze doelman Nico Knol Een doelpunt dat onverwacht uit de lucht kwam vallen. Enkele momenten later behoed de de prima presterende Sluiskil- sluitpost. Karei de Jonge, die Tonny van der Veen uit de ploeg houdt, zijn team voor de gelijk maker Met een katachtige re flex duwde hij een inzet van de opvallend ijverige Mark Boeck- hout via de lat over. Na rust ging Breskens verbeten op jacht naai- de gelijkmaker. En met succes, want al na vijf minu ten was het Boeckhout die na wat gegoochel van de teleurstel lende Cisko Osmanovski de bal onhoudbaar achter De Jonge schoot. Beide teams kregen meer ruim te, en het was Sluiskil dat daar van profiteerde. Rolf Mobach werd compleet vrijgelaten en maakte er uit een bekeken pass van de goed ingekomen Danny van de Velde 1-2 van. Daarmee waren de wapenfeiten voor Sluiskil geteld. Breskens zocht de aanval zonder tot echt goed spel te komen. Sluiskil rekende op de counter, maar vergat voor al te voetballen. Wissels Een gegeven dat Timmer pijn deed en hij illustreerde dat door al vroeg zijn drie wissels in te zet ten. Benny van Leeuwen was HULST - In de eerste klasse mannen van de bedrijfsvolley- balcompetitie in Hulst bleef Stunlmarkt ook in zijn tiende wedstrijd van dit seizoen onge slagen. Zoals dat ook de ver wachting was: de koploper trof in CVC/Doolaege de nummer voorlaatst van de ranglijst, die amper een voet aan de grond kon krijgen. Via 15-4, 15-6 en 15- 3 werd het in dat duel heel vlot 3- 0. Broomchemie bleef in het spoor van Stuntmarkt door een regel matige overwinning op midden moter VVC/Rhodos. Weliswaar ondervond de titelverdediger meer weerstand dan Stunt- markt maar dat kon niet verhin deren dat het achtereenvolgens 15-9.15-9 en 15-11 werd. In de strijd om de derde plaats boekte Smash 2000 een belang rijke zege op Luctor Banden 1. dat kennelijk niet meer de vorm van een aantal weken terug heeft. Smash won de eerste en tweede set (met 15-9 en 15-10). waarna Luctor Banden de derde naar zich toe trok: 9-15 De Ster- re nam onderaan de ranglijst op nieuw meer afstand van de Trou badour door het onderlinge duel met 2-1 winnend af te sluiten: 15- 3.15-6 en 12-15. In de tweede klasse mannen wis selden Ambulo en Brandax van plaats, omdat Brandax een ver- liespunt leed tegen Jong Morres (2-1). In de eerste klasse vrouwen ver zuimde Zaman Sport naast Van Waterschoot de leiding te ne men door tegen VVC/Rhodos 1 niet verder te komen dan een 2-1 zege. Zaman Sport won welis waar de eerste en derde set met ruim verschil 15-5 en 15-6), maar verloor de tweede verrassend met 15-11 Van Waterschoot hield daarmee alsnog één punt over van zijn voorsprong, die vooraf drie punten groot was. In de sub-top profiteerde zowel Ly- beert Verstraeten als Jong Mor- Vijver een hoekschop en het was de aanvoerder zelf die de bal uit de corner fraai binnenkopte; 2-2. Het was echter dezelfde Frank van de Vijver die door een mis greep Patrick van de Voort vlak voor rust de kans gaf de bezoe kers weer op voorsprong te schieten: 2-3. Ver in blessuretijd bracht Silvan Vermeulen met een vrije trap ala Koeman de bordjes op 3-3. De gelijkmaker zo vlak voor de thee bleek de thuisclub goed te hebben gedaan. De bezoekers werden meteen onder druk ge zet, maar Adrie van Hanegem, Gerge de Ruysscher en Randal de Jaeger bleken hun kruit al te hebben verschoten. Eenmaal in kansrijke positie bleken zij niet in staat Peter Dobbelaar te ver ontrusten. Maar ook Vogelwaarde had de hulp nodig van een blunder in de IJzendijke-verdediging om de volle buit binnen te halen, Pa trick Vervoort zag halfweg de tweede helft zijn schot in eerste instantie nog bekwaam gekeerd door Stan van de Vijver. Maar toen de verdediging weigerde om het leer verder weg te werken maakte Marco van Vlierberghe hier dankbaar gebruik van om om de stand naar 3-4 te schieten. res 1 van de 2-1 nederlaag die VVC/Rhodos 1 tegen Zaman Sport leed. Lybeert Verstraeten versloeg Ferket en de Maat met 2-1 (15-12,15-11 en 14-15) en Jong Morres was met 3-0 de baas over A Markt (15-10, 15-13 en 15-1). Onderaan de ranglijst verschaf te Foto van Da mme zich wat meer lucht door een 3-0 overwin ning op L'Entree. 15-10, 15-9 en 15-4. Sas van Gent De mannen van Citroen Wisse deden vorige week in de recrea tieve volleybalcompetitie van Sas van Gent goede zaken. De ploeg uit Terneuzen won zelf met 3-0 van Aster en profiteerde van de nederlaag, die koploper HAS leed tegen Rijschool Van der Tuyn 2-1. Wisse nam als ge volg daarvan de koppositie over. Het Terneuzens team kwam te gen plaatsgenoot Aster maar moeizaam uit de startblokken- In een gelijkopgaande eerste set hield Wisse echter op beslissen de momenten het hoofd koel, waardoor met 16-14 kon worden gewonnen. Daarna ontdeed Wis se zich gemakkelijker van de te genstander. Door setwinsten met 15-5 en 15-9 werd het vlot 3- 0. De ontmoeting tussen lijst aanvoerder HAS en het op de tweede plaats geklasseerde Van der Tuyn was niet echt boeiend. Beide teams hadden beurtelings het initiatief en duldden in die fases maar weinig tegenstand. Nadat Van der Tuyn met 15-3 en 15-8 de eerste twee sets had ge wonnen, redde HAS door een 15- 7-zege de eer. In de hoogste klasse van de ge mengde teams maakte Acke, de nummer twee van de ranglijst, geen fout Het tweede team van Garage Bode bood weliswaar stug tegenstand, maar slaagde er niet in om een set te pakken: 3- 0. Ook Cl000 Jansen verzekerde zich van drie punten. Dat ging ten koste van Philippine, dat geen voet aan de grond kreeg. van onze medewerker TERNEUZEN - Een slechte voorbereiding van de basket ballers van Scheldesport was zaterdag in Rijen al debet aan de kansloze nederlaag (87-55) te gen het bescheiden Beltistos. Scheldesport arriveerde door omstandigheden pas twintig minuten voor aanvang van de wedstrijd. Coach Peter Vaal wil deze week in een gesprek met zijn spelers eens duidelijkheid verschaffen, want op deze ma nier kan het niet langer. Hij toonde zich na afloop teleur gesteld over de wanprestatie van zijn team „We hebben het heel slecht gedaan. We hepen door een slechte start al snel een 28-9-achterstand op We kwa men daarna in ons ritme. Maar dit werd voor vier minuten on derbroken, omdat een van hun beste spelers in de fout ging. Hij had al vier persoonlijke fouten, maar reageerde zijn teleurstel ling af door een waterzak omver te schoppen. Dit had voor de lei ding een reden moeten zijn om hem een technische fout te ge ven. Dat werd verzuimd. Deze speler scoorde wel 30 punten", zei Vaal na afloop. De Scheldesporttrainer zag na rust zijn ploeg terugkrabbelen tot 48-42, maar daarna wilde men te geforceerd het resultaat afdwingen. Malaise was troef. Het optreden van de 15-jarige Daniël Koch vormde het enige lichtpuntje bij Scheldesport Zeeuwse competitie: BV Oost- burg-Mevo 66-41 De ruime 19-5 voorsprong (met elf punten van Patrick Marteyn) na twaalf minuten in het voor deel van de Oostburgers was be palend voor het verdere verloop van de wedstrijd. Bij de rust was de stand opgelopen naar 33-12. In de tweede helft nam Oostburg wat gas terug, maar de winst kwam niet meer in gevaar. Mark de Jonge pakte veel rebounds. Patrick Marteijn werd topscorer met '23 punten, Toby Musson (12), Jan Moggré (10) en Johan Walhout (10) hadden ook hun aandeel in de gemakkelijke overwinning. een van hen, hij kwam er na een blessureperiode na de rust in. Maar verloor direct ook het ver trouwen van een furieuze Tim mer. „Een speler die geblesseerd is geweest begint op de bank. dat is normaal, al vindt zo'n bepa lende speler als Van Leeuwen dat zelf niet. Nou," concludeerde Timmer cynisch, „mijn gelijk is aangetoond. Hij dekt onvol doende, zo komt Mobach met twee man te staan. En als ik dat aangeef krijg ik commentaar. Waardeloos, en dat mag gerust eens in de krant", haalde hij ver nietigend uit. Breskens kreeg nog hele en hal ve kansen, maar Boeckhout, Os manovski en de ingekomen De Putter misten richting of kwa men keeper De Jonge op hun weg tegen. Daardoor ontging Breskens, waar John Alleman niet de bepalende rol kon spelen die hij anders vertolkt, de ver diende gelijkmaker. De eerste om dat te erkennen was een prij zenswaardig eerlijke Bart Tim mer. TERNEUZEN - I)e landelijke spelende Zeeuws-Vlaamse teams in het vrouwenvoetbal kregen alle drie een nederlaag te incasseren. Terneuzense Boys moest in de eerste klasse met 1-0 de winst aan Vlissingen laten. De tweedeklassers Hoek en Spui verging het al niet beter. Hoek verloor nipt met 2-1 van Seroos- kerke en Spui blijft in de proble men na de 2-5 nederlaag tegen Nieuwdorp Vlissingen-Terneuzense Boys 1- 0 - Voor rust was Terneuzense Boys de betere ploeg, maar on der meer Inge van Houten en Wanda Zegers lieten een aantal opgelegde kansen onbenut. Vlis singen, dat nogal wat basis speelsters miste, ging op het eind van de eerste helft fysiek harder spelen, waardoor Ter neuzense Boys het overwicht verloren zag gaan. Met het op inzet en hardheid ge baseerde spel. een speelwijze waar De Boys altijd moeite mee heeft, verkreeg Vlissingen ook in de tweede helft de overhand. Het schiep zich voldoende kansen, maar faalde in de afwerking. Het duel leek op een doelpuntloos gelijkspel uit te draaien. Kort voor tijd echter haalde El len Kerckhove van zeker dertig meter uit en zag de draaiende bal achter de overigens uitste kend keepende Karin Pijpelink het doel ingaan; 1-0. De bezoek sters probeerden nog wel de ge lijkmaker te forceren, maar kwa men niet verder meer dan een schot van Saskia de Bock op de paal. Serooskcrke-Hoek 2-1 - Hoek speelde een ongelukkige wed strijd tegen Serooskerke. De eer ste helft was de thuisclub wat sterker, na rust had Hoek het be tere van het spel. Kort voor rust profiteerde Serooskerke van een verdedigingsfout: 1-0. Na wat omzettingen ging het in de twee de helft beter met Hoek, wat re sulteerde in een doelpunt van Bianca de Meijer. Zij was er als de kippen bij toen de keepster een vrije trap van Jose de Wit onvoldoende onder controle kreeg Kort voor tijd concentreerde Hoek zich op een blessure van Danielle de Clerck. De scheidsrechter liet echter doorspelen en Serooskerke haal de uit de counter de 2-1 winst binnen. Spui-Nieuwdorp 2-5 - Spui be gon flink gehandicapt aan de wedstrijd. Er moesten vijf speel sters van het tweede opdraven en bij gebrek aan een keepster moest veldspeelster Anneme Meeusen in het doel. Toch was Spui de eerste helft gelijkwaar dig. Het kwam op een 0-1 achter stand. maar kort daarna rondde Mandy Heppener een goede aan val bekwaam af: 1-1. Even leek een verrassing er in te zitten toen nog voor rust Anneke Meeusen een strafschop benut te. In de tweede helft bleken de krachten echter verspeeld en liep Nieuwdorp verdiend uit naar een nog ruime zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 29