Overheid verliest van drugsmafia v"i,n,-°iu's h®bben PZC Terneuzen weer een beetje schoner I Vertellers boeien honderdkoppig publiek in Hulst O jeugd en ervaring Heffingen Hulster Ambacht volgend jaar amper hoger Oud-smid Van Schaik 100 jaar Een indrukwekkend openhaardconcert zeeland 8 Pleidooi voor Europese samenwerking op internationaal congres kurist Zuidchemie studeert op beperking van uitstoot geurstoffen A MAANDAG 27 NOVEMBER 1995 van onze verslaggever GENT - De internationale be strijding van de drugshandel staat nog in de kinderschoenen. Van een goede samenwerking tussen de landen van de Europe se Gemeenschap^s nauwelijks sprake, al wordt voorzichtig ge poogd een gezamenlijk beleid te formuleren. Het gedoogbeleid dat Nederland hanteert ten aan zien van de verkoop en het ge bruik van soft drugs staat een eensgezinde aanpak in de weg. Daarom moet Nederland de nor men bijstellen en dienen op Eu ropees vlak duidelijke afspra ken te worden gemaakt. „In de strijd tegen de drugsma- fia staan we als overheid hele maal nergens", constateerde het Belgische kamerlid T. van Parijs (CVP) zaterdag in Gent. „We hebben domweg de middelen niet om de criminele bendes die de drugshandel leiden aan te pakken. Waar wij gebonden zijn aan allerlei regeltjes, gaat de on derwereld rustig z'n gang. Aan goeie wil ontbreekt het niet, A. Bakker krijgt zilveren speld van Scouting HULST - Vanwege zijn veertig jarige inzet voor de scouting werd A. Bakker vrijdagavond onderscheiden met het zilveren waarderingsteken van Scou ting Nederland. De onderschei ding werd hem opgespeld door voorzitter H. van Beek van het districtsbestuur Zeeuws- Vlaanderen tijdens een bijeen komst op de locatie van Scou ting 't Jagertje in Hulst. Bakker trad in 1945 als scouting- lid toe tot de Tarcisiusgroep in Bergen op Zoom. In de periode tot 1995 heeft hij zich al veertig jaar in verschillende functies in gezet voor de scouting. De scou- ting-veteraan is sinds 1989 pen ningmeester van het district Zeeuws-Vlaanderen. Hij was ook de eerste beroepskracht in Zee land. Bij de Hulster Scouting 't Jagertje was Bakker onder meer als penningmeester zeer actief in de oud-papier-ophaalactie. Dit werk levert een vereniging extra financiële middelen op. Voorzit ter Van Beek blikte terug op het kleurrijke scouting-verleden van de jubilaris. maar onze instrumenten zijn middeleeuws." Van Parijs was een van de spre kers op een themabijeenkomst over drugs van de werkgroep Vrouw Maatschappij van de Christelijke Volks Partij Gent- Eeklo, het CDA Vrouwenberaad Zeeland en de Europese Volks partij. Volgens europarlementa riër R. Chanterie staan er wel wat samenwerkingsverbanden in de steigers, maar meer ook niet. Over de oprichting van Eu ropol bijvoorbeeld wordt al tij den gepraat, maar tot concrete afspraken heeft dat tot nu toe niet geleid. Ook de Schengen- akkoorden hebben in de prak tijk nog weinig goeds opgele verd. „Ik vraag me af of het niet ont breekt aan de politieke wil om de internationale drugshandel effectief aan te pakken. Wij trek ken ten strijde met papier en potlood, terwijl de drugssyndi caten over de meest geavanceer de instrumenten beschikken." Alleen een intensieve samen werking van politie en justitie kan uiteindelijk tot resultaat lei den. Worden op Europees ni veau niet snel spijkers met kop pen geslagen, dan zal de bevol king 'Brussel' de rug toekeren, voorspelde Chanterie. Grensregio's Het CDA-tweede kamerlid W. van Camp hekelde het 'nocha- lante' drugsbeleid van de Neder landse regering, maai- was blij dat in de recente drugsnota het gedoogbeleid wat is bijgesteld. Volgens Van Camp is het gedo gen volledig uit de hand gelo pen; het heeft met name in de grensregio's voor grote proble men gezorgd. „Het Nederlands beleid moet strenger. Je kunt het als Nederland niet maken lekker mee te profiteren van al lerlei Europese afspraken om vervolgens in zo'n drugskwestie de deur dicht te gooien onder het motto 'dit is een nationale zaak en daarmee hebben jullie je niet te bemoeien'." Hij vond dat - wanneer de problematiek niet op Europees vlak kan worden aangepakt - dan maar gezocht moet worden naar oplossingen in Benelux-verband. „Dat er snel iets moet gebeuren, is dui delijk. We kunnen het nu een maal niet hebben dat half Ter- neuzen wordt overspoeld door auto's met een Frans nummer bord." Voorzitter S. Buijs van de Zeeuwse CDA-statenfractie vroeg zich hardop af of er eigen lijk wel sprake is van een drugs problematiek. Volgens hem is er eerder sprake van een toename van de criminaliteit in relatie tot drugs. Juist die misdaadbestrij ding verdient extra aandacht, net als trouwens de aanpak van alle mogelijke maatschappelij ke problemen die kunnen leiden tot gebruik van drugs. Het Bewonersplatform Binnenstad prikte en veegde zaterdag vier volle vuilniszakken bijeen in Terneuzen. foto Peter Nicolai van onze verslaggeefster TERNEUZEN - „Jongens, ook nog even door de Nieuvv- straat. We moeten wel gezien worden." Het Bewonersplat form Binnenstad geeft zater dagmiddag het goede voor beeld en prikt en raapt fana tiek de glasscherven, sigaret tenpakjes, peuken en andere rotzooi op in de Terneuzense binnenstad. Maar het is wel zaak dat dit ook door de bewo ners en het winkelend pu bliek wordt opgemerkt. Het gaat tenslotte om een stukje bewustmaking: 'let op men sen, gooi de troep niet zo maar op straat'. Nadat de kinderen van basis school De Triangel afgelopen week het startsein voor de ac tieweek Zwerfvuil gaven, is het zaterdag de beurt aan het Bewonersplatform zelf, dat de organisatie van de actie in handen had. Met zijn tienen, gewapend met prikkers, vuil niszakken, bezems en blik en vegers, gaan de leden op pad langs de Tholenstraat, Klaas- senstraat, Jozinastraat, Hui- zingaplein. Korte Dijkstraat, Pastersbos en Korte Kerk straat. Het blijkt lastig papier tjes en ander vuil tussen de stekelige takken van het open baar groen uit te halen. De handschoenen zijn geen over bodige luxe. De plantsoenen worden niet overgeslagen, maar de tuintjes laten ze links liggen. Het opruimen daarvan is de verantwoordelijkheid van de bewoners zelf. Het resultaat van anderhalf uur werk zijn vier volle vuilnis zakken. Geen schokkend aan tal, vinden de leden van het platform, terug in de Triangel. Het viel vandaag reuze mee met de hoeveelheid vuil. In vergelijking met een inventa risatie in het voorjaar, is er veel verbeterd de afgelopen maanden. Daartoe heeft de wekelijkse ronde van gemeen tewerker Arnold Gielleit met zijn veegwagen zeker bijgedra gen. Voorzitter Johan Haerick van het Bewonersplatform Bin nenstad proefde zeker sympa thie bij de mensen die het plat form in de weer zagen. Hij noemt het een begin. „Je kan nog meer van dergelijke acties houden, nog meer vuilnisbak ken plaatsen en sociale con trole uitoefenen, maar uitein delijk heeft het toch allemaal te maken met de vraag of men sen willen." van onze verslaggeefster HULST - Ingezetenen van wa terschap Hulster Ambacht hoe ven volgend jaar nauwelijks meer belasting te betalen. De in- gezetenenomslag blijft in 1996 op gelijk niveau als 1995 (134 gulden) en de omslag bebouwd gaat zelfs met 3,65 procent om laag naar 4,49 gulden. Ook het tarief onbebouwd blijft voor ei genaren en gebruikers/pachters elk 64,50 gulden. Alleen de ver ontreinigingsheffing stijgt van 123 naar 126 gulden. Het bestuur van het Hulster Am bacht schrijft in zijn begroting voor 1996 dat het zijn uiterste best heeft gedaan om met de ta riefsontwikkeling op de nullijn uit te komen. Toch staat het wa terschap er niet al te rooskleurig voor. Het financieringstekort bedraagt per 1 januari 1996 bijna drie miljoen gulden. Dat bete kent dat het waterschap vol gend jaar niet al te veel nieuwe investeringen kan doen. Muskusrat Wel wordt het waterschap vol gend jaar geconfronteerd met hogere kosten voor de muskus- rattenbestrijding. Vanaf 1996 komt deze taak volledig voor re kening van de waterschappen. Voor het Hulster Ambacht bete kent dit een kostenpost van 95.000 gulden. Dit bedrag be droeg voorheen slechts 15.000 gulden. Het herstel van waterlo pen kost het waterschap 37.500 gulden meer dan vorig jaar. Daarom is voor de distelbestrij- SAS VAN GENT - De provincie is in overleg met de directie van Zuidchemie in Sas van Gent over de vraag hoe het bedrijf geuroverlast in de toekomst zo veel mogelijk kan voorkomen. Zuidchemie is een studie begon nen naar het beperken van de uitstoot van organische be standdelen door de fabriek. Af gelopen weekeinde klaagden diverse inwoners van Sas van Gent weer over 'een irritante blauwe walm' in hun woonom geving. Oorzaak bleek niet een technische storing bij Zuidche mie, maar het weer. Bij de meldkamer in Middelburg kwamen zaterdag tien klachten binnen over stankoverlast door Zuidchemie, Deze meldingen zijn doorgegeven aan de dienst doende milieu-inspecteur van de provincie. Uit onderzoek kwam naar voren dat er geen sprake was van bijzondere om standigheden bij het bedrijf. Volgens hoofd afdeling Handha ving en Metingen van de provin cie, C. J. Meijler, waren de weers omstandigheden de oorzaak van het probleem. Relatief rustig weer in combinatie met een zuidoosten-wind deed de schoorsteenpluim zaterdag neerslaan op de bebouwing in de kern van Sas van Gent. Meijler wil zeker niet spreken van een stankgolf, omdat hem slechts drie klachten hebben bereikt. Het probleem is daarmee voor de provincie echter niet afge daan, maar sterkt haar in de constatering dat er nodig wat moet gebeuren. In gesprekken met de directie van Zuidchemie is afgesproken dat Zuidchemie zal onderzoeken of het technisch mogelijk is de geurhinder bij de bron te reduceren en het neer slaan van oxydanten via de schoorsteenpijpen te voorko men. Eerdere pogingen van het be drijf om dit doel te bereiken, hebben volgens Meijler niet het gewenste resultaat gehad. Daar om is twee, drie weken geleden opnieuw contact gezocht met Zuidchemie. Meijler geeft aan dat de overlast de afgelopen ja ren door wijzigingen in het pro- duktieproces 'iets is verergerd', maar directeur K. Horstra van Zuidchemie bestrijdt dit. Hor stra heeft het idee dat de geur hinder niet is gestegen, en zelfs is verminderd, maar dat de men sen eerder bellen wanneer ze iets ruiken. Bovendien wijzen de mensen al gauw naar Zuidche mie. terwijl ook andere bedrij ven in de Kanaalzone voor een sterk ruikende lucht zorgen. Begin december - zo is de af spraak - moet Zuidchemie een plan van aanpak aan de provin cie presenteren. Horstra kon hierover nog geen mededelingen doen. „Als we hadden geweten hoe het moest, hadden we dat al lang gedaan." De provincie wil eerst de resultaten van dit on derzoek zien, voordat zij moge lijk aanvullende eisen aan de mi lieuvergunning van Zuidchemie gaat stellen. Horstra wilde op dit vooruitzicht geen commentaar geven. ding een 'uiterst minimaal be drag' uitgetrokken, waardoor al leen in 'heel extreme gevallen' zal kunnen worden opgetreden. Voor het onderhoud en de verbe tering van wegen is bijna een ton meer geraamd, ruim 782.000 gul den. De Plattedijk, Vogeldijk. Margaretsedijk, Grootmoeders- dijk, Hoefkensdijk en Nieuwe Zeedijk komen in aanmerking voor verbetering. Een deel van de tegelfietspaden wordt herbe- straat, zoals ook de Drie Gezus- terdijk. Ook wordt een groot aantal wegen van een nieuwe slijtlaag en uitvullingen voor zien. De wet herverdeling wegenbe- heer had tot gevolg dat het Hul ster Ambacht er tien procent aan te beheren wegen bij kreeg. Daardoor zijn de bemoeienis en verantwoordelijkheid van het waterschap met de verkeersvei ligheid groter dan voorheen. Maar ook veranderingen in het nieuw Burgelij k Wetboek nopen het waterschap alerter te zijn dan vroeger om schadeclaims van weggebruikers te voorko men. „Wij zullen moeten aanto nen niet nalatig te zijn geweest in onze beheersverplichtingen. Daarom zal ons wegennet regel matiger moeten worden gecon troleerd op gebreken aan het wegdek, de bermen, de bebor- ding en de bebakening." Tot op heden gebeurde dit twee keer per jaar. Volgend jaar is een maandelijkse controle 'onont beerlijk'. Riolering De situatie dat afvalwater onder meer in Emmadorp, Paal en Graauw op het oppervlaktewa ter wordt afgevoerd, 'kan niet blijven voortbestaan'. Voor de aansluiting op het rioolstelsel is de aanleg van een gemaal en persleiding noodzakelijk. Hier voor is vijf ton nodig. De meerjarenbegroting 1996- 2000 rept daarnaast over een aantal grote investeringen die het waterschap nog te wachten staat. Zo moet de rioolwaterzui veringsinstallatie in 1998 en 1999 voor 1,6 miljoen gulden worden aangepast om te kunnen vol doen aan de normen die zijn ge steld voor het verwijderen van stikstof en fosfaten uit het afval water. Ook is een uitbreiding van de capaciteit van de instal latie nodig om het aanbod van afvalwater uit de kernen te kun nen verwerken. Voor het jaar 2000 is hiervoor één miljoen gul den begroot. De begroting wordt vrijdag 8 de cember om 14.00 uur besproken in de vergadering van het water schap. Deze heeft plaats in Hotel van Leuven in Kloosterzande. Dirk Otto van Schaik: „'Hoor, Dirk slaat weer op het aambeeld', zeiden de buren tegen elkaar." foto Peter Nicolai ,,Ik was de wekker voor de hele buurt" van onze verslaggeefster OOSTBURG - Voor Dirk Ot to van Schaik geen borreltje op zijn honderdste verjaar dag. Daar kunnen ze hem echt niet blij mee maken. Nee, laat die dag maar snel voorbij gaan. Zo bijzonder is het be reiken van die leeftijd toch niet? Gewoon een kwestie van matig en zuinig leven en hard werken. Niks meer en niks minder. Zondag vierde de heer Van Schaik te midden van zijn drie dochters, drie kleinkin deren (één zit in Nieuw-Zee- land) en vier achterkleinkin deren in het verzorgingste huis De Burght in, Oostburg zijn honderdste verjaardag. Het is voor hem nog steeds een beetje wennen in het be jaardenhuis. In februari van dit jaar verhuisde hij van zijn woning in Schoondijke naar Oostburg en sinds die tijd zit hij in de koffiepauze altijd bij een groepje van zes mannen aan tafel. Drie zijn er altijd aan het woord over hun vroe gere werk als boerenknecht, maar Van Schaik kan daar over niet meepraten: zelf was hij smid. De vrouwen zitten aan een andere tafel, dat mengt zich nooit. De eeuwe- ling vindt dat jammer. Hij zou best eens met de dames willen praten. „Die hebben meestal veel meer schik", lacht hij. Dat was in Schoondijke al zo. Op zijn verjaardag nodigde hij elk jaar alle dames van Ta feltje Dekje en wijkverple ging, de werkster en de buren uit. En gezellig dat dat was! Liefde De in Ommeren (bij Tiel) ge boren Van Schaik moest in 1914 in militaire dienst. Bij die gelegenheid werd hij inge kwartierd bij een gezin in Zuidzande. Het was op een vrije zondag dat hij op de fiets naar de boerderij van de huis houdster in het gezin ging. Daar leerde hij haar jongere zus kennen: Regina Brakman uit Nieuwvliet, twee jaar ou der dan hij. Het was liefde op het eerste gezicht. Van Schaik keerde na de oor log niet terug naar de Betuwe, maar trouwde en kocht een smederij in Biervliet aan de Nieuwlandsemolen. Het be drijf liep al gauw als een trein. Boeren uit de hele regio deden een beroep op het ambachts- werk van Van Schaik. „Om vijf uur was ik op. het werk moest immers af. Ik was de wekker voor de hele buurt. 'Hoor, Dirk slaat weer op het aambeeld', zeiden de buren tegen elkaar." Als je hem nu zo ziet, zou je niet zeggen dat het vroeger zo'n gespierde man was, er kent zijn jongste dochter Re gina 't Gilde (68) uit Retran- chement. „Hij is klein van stuk, maar als hij me vastpak te, omdat ik ondeugend was geweest, dan had ik daarna blauwe plekken", glimlacht ze. Dat hij geen zonen heeft, heeft hij vast wel eens jammer gevonden, denkt zij, maar nu heeft hij alleen maar profijt van zijn dochters. Die komen hem namelijk regelmatig op zoeken. TERNEUZEN, Zuidlandthea- ter Jeugdorkest The Young Ones onder leiding van Joop de Pooter. door Arie Karreman Voor het eerst in Terneuzen, maar dan wel gelijk voor vierhonderd luisteraars, trad zaterdagavond het Zeeuws- Vlaams jeugdorkest The Young Ones voor het voetlicht. Een harmonie-orkest dat in 1989 met vijftien leden begon en uit groeide naar vijfenvijftig leden, waarvan de gemiddelde leeftijd slechts zeventien jaar is en ook zal blijven. De leden verlaten namelijk het orkest als jong volwassene, om plaats te ma ken voor jongere muzikanten. Bijna allemaal spelen ze ook in een van de harmonie-orkesten in de streek. In The Young Ones doen ze extra ervaring op, sa men met leeftijdgenoten, en ne men die ervaring mee naar hun eigen vereniging. Een unieke for mule die blijkbaar goed werkt in de Oost-Zeeuws-Vlaamse har moniewereld. Zaterdag bracht het orkest een aantal classics uit de filmmu ziek, musical en popmuziek. Op vallend bij dit orkest is de dyna miek. De goed uitgebalanceerde orkestklank is voortdurend in beweging en is nergens star. Heel goed was de Disney Fanta sy waarin het orkest veranderde in een big band met zelfs een fraai stukje dixieland. Na een mooie intro werd ritmisch heel fraai het nummer River of Dreams neergezet. Een andere plus van dit orkest is het feit dat men ook zacht kan spelen zonder dat de klank weg valt of onduidelijk wordt in het laag. Integendeel, juist die lage re instrumenten klonken - on danks de onderbezetting - erg fraai. Summertime van Gersh win werd heel stijlvol gezongen door de beide vocale solisten Gabrielle Zweedijk en Lydia Clarijssen, begeleid door een keurig in balans spelend orkest. Heel goed ook klonk de filmmu ziek van Born Free en het therna uit de film '1492', gecompon- deerd door Vangelis. De bijzon der knappe arrangementen wa ren van Frank Bernaerts. In Pas sie bereikte men een heel mooie sonoriteit. Dit avondje Young Ones was een bijzonder plezierige erva ring. Boeiend van begin tot eind, onder meer door een perfecte ti ming. Goede muziek, in goede arrangementen. Toch wil ik plei ten voor een breder scala aan stijlen en grotere contrasten. Af gezien daarvan zetten enthou siaste jonge mensen een dyna mische orkestklank neer, daarin gestimuleerd door een al even enthousiaste en professionele dirigent. Een goede organisatie en een actueel beleid heeft er hiertoe geleid dat jongeren, juist in een tijd waarin ze zich blijk baar minder willen binden in en- sembleverband, hier met veel motivatie samen iets presteren van niveau. Dat is het succesver haal van The Young Ones. Dat deze lofzang niet overdreven is, blijkt uit het grote aantal bezoe kers dat het jaarlijkse concert in Hulst trekt: zo'n elfhonderd mensen. Het kan dus wel. En u kunt zich daarvan in Hulst over tuigen op 12 april 1996. van Pet KL< twi der moi ner Vee Zos ook gev had moi het was kan gen non suil ziel hoo Dri< Klo pur van len. ken gen jam 0) k plas nog ring TERNEUZEN, Porgy Bess. OpenhaardconcertBoris Golden- blank, viool; Walther Feddema, pia no. Werken van Shostakovich, Part en Prokofieff. door Arie Karreman Drie werken stonden gepro grammeerd voor het open haardconcert gisteren in mu ziekcafé Porgy Bess, Oost-Eu ropa, Rusland en Estland; maar niet alleen geografisch zijn deze werken verwant, ook wat be treft stijl en inhoud vormen zij een mooie eenheid. De koraalachtige thema's, de zeer polyfone uitwerking van de thema's en misschien het be langrijkste: de sfeer. De werken zijn allemaal geschreven in het spanningsveld tussen waarde ring en censuur. Een tijd vol on zekerheid voor componisten die niet met de politieke ideologie mee wilden en daardoor geen eenvoudig bestaan hadden. De vioolsonate van Shostakovich werd in 1969 in première ge bracht door David Oistrach, aan wie het werk ook opgedragen is. Een twaalf-toonreeks die zeer lang uitgewerkt wordt in een Hindemith-achtige polyfonie, sober, subtiel en zonder effecten. Heel mooi gespeeld met de juiste sfeer. Na een scherzo-achtig gril lig middendeel opent het derde deel met een Pizzicato Passa- caglia-thema dat schijnbaar on ophoudelijk gevarieerd wordt, onderbroken door een zeer vir tuoze cadens van piano en daar na viool. Het werk eindigt weer stil zoals het begon. Het was een indrukwekkende vertolking die we gisteren hoorden. Zeer ver fijnd en met gevoel voor de es sentie van de muziek. Zo was het ook bij de Estlandse componist Arvo Part. Een heel bijzonder werk is zijn Fratres. Een hommage aan de klooster lingen die hem inspireerden door te gaan op zijn weg. Geheel passend in zijn sobere stijl ge bruikt Part hier de Kwint A-E als basis. Dit middeleeuwse Or- ganum-principe blijft het geheel stuk hoorbaar. Als een eeuwig durende beweging. Heel subtiel bouwt hij daaromheen een beto verend klankbeeld. Prachtig vertolkt door beide musici. Tot slot de eerste sonate van Prokofieff. Begonnen in 1938, voltooid in 1946 en eveneens op gedragen aan David Oistrach. Ook hier weer een koraal-thema dat drager wordt van een aantal zeer interessante en contrastrij ke variaties. Een grillig scherzo, onderbroken door rustige tradi tionele harmonieën brengt ons bij een verfijnd langzaam deel om af te sluiten met een typische Prokofieff-finale vol motoriek variabele maatsoorten en folklo ristische accenten. Via elemen ten uit voorgaande delen keert de rust terug in een prachtig slot. Ook deze vertolking was een tractatie. Beide musici wis ten door middel van perfect sa menspel, groot muzikaal inzich en respect voor de componist de essentie van deze muziek zeei overtuigend door te geven. daa dini Met ech ken blie the. re Ach hee: zwa fees forii agre kon Dar hed Hc Voo: oog en 1 doe! wat Di van een medewerker HULST - Een goed, spannend verhaal rond de open haard gaat er altijd wel in. In de bo venzaal van muziekcentrum Baudeloo in Hulst luisterden vier rasvertellers vrijdag de vertelavond 'Ge keu mij nog meer vertelle' op. De honderd toehoorders genoten in een ou derwets huiselijke sfeer van de verhalen. De twaalfjarige Annegien Lips uit Hulst beet de spits af. Geheel in de stijl van Annie M. G. Schmidt bracht zij 'Het wonder baarlijke trompetje'. De vertel ster was dit jaar winnares van de Zeeuwse voorleeswedstrijd voor basisschoolleerlingen. Natio naal eindigde zij als vierde. De Zeeuwse troubadour Engel Reinhoudt uit 's-Heerenhoek stelde in onvervalst Zuidbeve- lands de hebzucht van sommige mensen als er zich een erfenis kwestie voordoet aan de kaak. Sankie Koster uit Overslag maakte veel indruk met een oud verhaal van Karei van de Woes- tijne, 'De boer die sterft'. Dit Vlaamse verhaal refereert aan een boer uit het Axelse land. Het kwartet vertellers werd volge- maakt door Koen Venken. Deze Vlaming uit het Belgische Sint Gillis was al eerder te gast in Hulst. Hij verzorgde daar een so lo-theatershow en speelde de hoofdrol in de tv-serie 'Zakken'. De serie werd opgenomen in Nieuw-Namen en omgeving Venken kroop in de huid van eei landloper uit Meerdonk die be zoek krijgt van koningin Fabio la. Politie houdt inbreker aan in Zaamslag ZAAMSLAG/TERNEUZEN/ HOEK - Een 38-jarige man uil Vogelwaarde is zaterdagnacht op heterdaad betrapt bij een in braak in een bedrijfspand aai) de Veerstraat in Zaamslag. De politie kreeg om kwart over] twee een melding dat er werd ingebroken in het bedrijf. De] man bleek nog in het pand aan wezig te zijn toen de politie v poolshoogte kwam nemen. Hij is voorlopig ingesloten. Een na der onderzoek wordt ingesteld. Uit een woning aan de Beuken straat in Terneuzen werd in de nacht van zaterdag op zondaf? een televisie ontvreemd. De on bekenden zijn het huis binnen gekomen door de deur van de serre te forceren. De politie heef bij onderzoek enkele sporei aangetroffen, maar kon hierovei nog geen mededelingen doen. Ook een woning aan de Knol ii Hoek werd vrijdagavond doo: dieven bezocht. De eigenaa mist enkele goederen en een on bekend bedrag aan geld. van Frit; ROT ang: uits de. riep mog Kloi nen, aan. ram kret Hoe 4-11 Verj len, beet nu r maa kan tricl dooi In ti gek nieu wél! Het noei ken Klo( Roti vaat zich Wen al el mee klas De k dan! viva vriei ten pntr Het won kei ij van als k de b erk< te v spel ],hac fnoe de r mag ope; oitw An Het den Wie de t de v er ei trou van' geer thui wini

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26