Overheid verliest van drugsmafia Vakantie Recreatie JAN BRITJNS PZC Goud voor sportleraar J. Goedee G-team schopt eerste bal Arnemuiden wil Van Cittersweg veiliger maken aan oude tractoren zeeland Pleidooi voor Europese samenwerking op internationaal congres Nieuw museum Nisse geslaagden heeft het laagste prijspeil van Nederland! MAANDAG 27 NOVEMBER 1995 Sb 8 van onze verslaggever GENT - De internationale be strijding van de drugshandel staat nog in de kinderschoenen. Gehandicapten werken in eigen kringloopbedrijf VLISSINGEN - Gedeputeerde G. L. C. M. de Kok opent dins dag 5 december het kringloop- bedrijf 'Een x Andermaal' van de Cluster Verstandelijk Ge handicaptenzorg Walcheren. De officiële opening is om 16.00 uur. Het kringloopbedrijf biedt vijftien mensen dagelijks werk. De werkzaamheden bestaan uit het ophalen van artikelen en materialen; het verrichten van reparaties en sloopwerk; het ver kopen van tweedehands meube len. huishoudelijke apparaten, kleding en boeken. Eén x Ander maal is ook verzamelpunt voor oud papier Het verkoopcentrum is alle. werkdagen, koopavonden en za terdagen geopend. Het bedrijf is gevestigd aan de Industrieweg 17 in Vlissingen. De Cluster Ver standelijk Gehandicaptenzorg Walcheren krijgt op 1 januari 1996 de naam Stichting Arduin. Politie betrapt 5 drankrijders MIDDELBURG - Bij alcohol controles op Walcheren heeft de politie het afgelopen weekeinde vijf automobilisten geverbali seerd. Vier van hen kregen een transactie aangeboden van 320 gulden. Eén automobilist, die een tweemaal zoveel alcohol blies als als wettelijk maximaal is toegestaan, kreeg een dag vaarding. De politie controleerde op alco holgebruik op de Kanaalweg en de Penninghoeksingel in Mid delburg. in de Dorpsstraat van Oostkapelle en in de Spuistraat te Vlissingen. In totaal 258 auto mobilisten moesten blazen. Souburgse werd bondskampioen OOST-SOUBURG - Bij de bondskampioenschappen voor jazz-gymnastiek die afgelopen zaterdag werden gehouden in Spakenburg is Masha Smeding van gymnastiek- en jazzvereni- ging Dios uit Souburg bonds kampioen geworden. De 17-jarige behaalde deze per soonlijke titel met in totaal 8.935 punten. Het team van Dios viel niet in de prijzen. De wedstrij den werden gehouden onder auspiciën van het Koninklijke Nederlandse Christelijke Gymnastiekverbond. VLISSINGEN - Bij het Zeeuws Instituut Zorgopleidingen, loca tie Vlissingen, zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het examen anaesthesie-assistent: A. J. Versluis en C. J. van Ves- sem. Van een goede samenwerking tussen de landen van de Europe se Gemeenschap is nauwelijks sprake, al wordt voorzichtig ge poogd een gezamenlijk beleid te formuleren. Het gedoogbeleid dat Nederland hanteert ten aan zien van de verkoop en het ge bruik van soft drugs staat een eensgezinde aanpak in de weg. Daarom moet Nederland de nor men bijstellen en dienen op Eu ropees vlak duidelijke afspra ken te worden gemaakt. „In de strijd tegen de drugsma fia staan we als overheid hele maal nergens", constateerde het Belgische kamerlid T. van Parijs (CVP) zaterdag in Gent. „We hebben domweg de middelen niet om de criminele bendes die de drugshandel leiden aan te pakken. Waar wij gebonden zijn aan allerlei regeltjes, gaat de on derwereld rustig z'n gang. Aan goeie Wil ontbreekt het niet, maar onze instrumenten zijn middeleeuws." Van Parijs was een van de spre kers op een themabijeenkomst over drugs van de werkgroep Vrouw Maatschappij van de Christelijke Volks Partij Gent- Eeklo, het CDA Vrouwenberaad Zeeland en de Europese Volks partij. Volgens europarlementa riër R. Chanterie staan er wel wat samenwerkingsverbanden in de steigers, maar meer ook niet. Over de oprichting van Eu- Voorleesavond in dialect te Ellewoutsdijk ELLEYVOUTSDIJK - In het Van Hattumhuis te Ellewoutsdijk wordt zaterdag 9 december voor de tweede keer een voor lees- en declamatie-avond ge houden. Het gaat om verhalen/ gedachten in het Zeeuwse dia lect en/of over de eigen streek, geschreven door (oud-)inwo- ners van de gemeente Borsele. Een deskundige jury heeft uit de inzendingen (gevolg van een op roep) een selectie gemaakt. De geselecteerde inzendingen wor den door de schrijvers zelf voor gedragen. De bijeenkomst in het Van Hattumhuis begint om 19.30 uur. De presentatie van de avond is in handen van Peter Dieleman. Bekeuring voor 134 hardrijders MIDDELBURG - Bij radarcon troles op de Sandberglaan en de Nieuwe Kleverskerkseweg in Middelburg heeft de politie za terdag 62 bekeuringen uitge deeld wegens overschrijding van de maximum snelheid. Op de Oostkapelseweg in Serooskerke werden voorts 72 automobilis ten betrapt op te snel rijden. ropol bijvoorbeeld wordt al tij den gepraat, maar tot concrete afspraken heeft dat tot nu toe niet geleid. Ook de Schengen- akkoorden hebben in de prak tijk nog weinig goeds opgele verd. „Ik vraag me af of het niet ont breekt aan de politieke wil om de internationale drugshandel effectief aan te pakken. Wij trek ken ten strijde met papier en potlood, terwijl de drugssyndi caten over de meest geavanceer de instrumenten beschikken." Alleen een intensieve samen werking van politie en justitie kan uiteindelijk tot resultaat lei den. Worden op Europees ni veau niet snel spijkers met kop pen geslagen, dan zal de bevol king 'Brussel' de rug toekeren, voorspelde Chanterie. Grensregio's Het CDA-tweede kamerlid W. van Camp hekelde het 'nocha- lante' drugsbeleid van de Neder landse regering, maar was blij dat in de recente drugsnota het gedoogbeleid wat is bijgesteld. Volgens Van Camp is het gedo gen volledig uit de hand gelo pen; het heeft met name in de grensregio's voor grote proble men gezorgd. „Het Nederlands beleid moet strenger. Je kunt het als Nederland niet maken lekker mee te profiteren van al lerlei Europese afspraken om vervolgens in zo'n drugskwestie de deur dicht te gooien onder het motto 'dit is een nationale zaak en daarmee hebben jullie je niet te bemoeien'." Hij vond dat - wanneer de problematiek niet op Europees vlak kan worden aangepakt - dan maar gezocht moet worden naar oplossingen in Benelux-verband. „Dat er snel iets moet gebeuren, is dui delijk. We kunnen het nu een maal niet hebben dat half Ter- neuzen wordt overspoeld door auto's met een Frans nummer bord." Voorzitter S. Buijs van de Zeeuwse CDA-statenfractie vroeg zich hardop af of er eigen lijk wel sprake is van een drugs problematiek. Volgens hem is er eerder sprake van een toename van de. criminaliteit in relatie tot drugs. Juist die misdaadbestrij ding verdient extra aandacht, net als trouwens de aanpak van alle mogelijke maatschappelij ke problemen die kunnen leiden tot gebruik van drugs. van onze verslaggever NISSE - De Oldtimers-, Trek kers- en Motorenclub Midden- Zeeland (OTMMZ) begint een museum op het terrein van het oude station te Nisse, dat onder deel vormt van het stoomtrein traject Goes-Borsele. In het mu seum zullen onder meer oude landbouwwerktuigen worden tentoongesteld. Dit blijkt uit een voorstel dat het Borselse college van b en w doet aan de gemeenteraad. Het college wil het terrein, dat nu nog in han den is van een particulier, aan kopen. 'De stoomtrein Goes-Borsele en deze nieuwe voorziening kunnen elkaar in de toekomst op het ge bied van historie en recreatie versterken', schrijft het college in zijn voorstel aan de raad. Het spoor dat over het terrein loopt, vormt een onderdeel van het stukje van het traject Goes-Bor sele dat nog in particuliere han den is. Nu betaalt de gemeente die eigenaar 2.000 gulden per jaar voor het gebruik van het spoor, maar met het oog op de toekomst van de stoomtrein is het volgens het college 'van groot belang' dat spoordeel over te nemen. De gemeente betaalt ruim twee j ton voor het stuk grond met loods en spoorlijn. De exploita- J tie van het museum komt geheel in handen van de OTMMZ. Doel j van die club is overigens het ver enigen van eigenaren van klas sieke landbouwmachines met het oog op het behoud van die j oude werktuigen. Regelmatig doen de leden mee aan manifes- j taties. Al enige tijd echter be- stond de wens de machines niet slechts incidenteel aan het pu- j bliek te tonen. Met de komst van j het museum gaat die wens in vervulling. J. Goedee uit Goes ontving uit handen van burgemester Van der Zaag de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Links mevrouw Goedee. foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - De tachtigste verjaardag van J. Goedee uit Goes kreeg zondag een heel bijzonder tintje: uit handen van de Goese burgemeester drs D. J. van der Zaag ont ving de jarige de versierselen die horen bij de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Goedee ontving de onderscheiding voor zijn enorme inzet op het gebied van de licha melijke opvoeding. „U had, en heeft nog steeds, een zeer ar beidzaam leven", sprak Van der Zaag. „Vroeger gaf u lichamelijke opvoeding op scholen en tegenwoordig aan bejaarden. Bovendien heeft u vooral in verenigings verband gewerkt. Dat tekent u als sociaal mens." Goedee zelf zei dat hij zich altijd het meest heeft bemoeid met de 'kneusjes'. „De mensen die een steuntje in de rug nodig hebben om in het leven verder te komen. Mijn doel was niet om mensen kunstjes te leren. Daarom heb ik, denk ik, veel waar dering gekregen." Voor de sportwereld heeft Goedee veel be tekend. Zo was hij de initiatiefnemer voor de oprichting van de afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging van Leraren in de Lichamelijke Opvoeding en is hij jaren lang voorzitter geweest van die club. Ver der heeft hij bijvoorbeeld bijgedragen aan de oprichting van AV'56, de tennisclub in Kloetinge en aan de oprichting van de hockeyclub in Goes. Ook was hij actief op kerkelijk gebied, onder meer als ouderling van de gereformeerde kerk in Goes. Verstandelijk gehandicapte voetballers i touw. Vlissingen heeft voortaan ook een eigen team. foto Lex de Meester van onze verslaggever VLISSINGEN - Vlissingen heeft eindelijk een team ge handicapten-voetballers. „Vele pogingen zijn ge waagd", aldus voorzitter J. Mulder van Sportvereniging YValcheren, „maar wegens ge brek aan interesse bij de sportverenigingen is het nooit van de grond gekomen. Men was blijkbaar bang om eraan te beginnen." Zater dagochtend speelde het G- team van Sportvereniging Walcheren zijn eerste wed strijd tegen het G-team van voetbalvereniging Dauwen- daele. Het debuut van het Vlissingse team eindigde in een 3-8 nederlaag. Het G-team van Sportvereni ging Walcheren is het achtste in Zeeland. Komend voorjaar zullen de teams vermoedelijk in competitieverband de strijd met elkaar aanbinden. G-teams kennen geen leef tijdsgrens en ook geen onder scheid in geslacht. „Jongens en meisjes, mannen en vrou wen spelen door elkaar heen", aldus Mulder. Elk team speelt met zeven voetballers. Bij een instuif die Sportvereniging Walcheren hield in septem ber, meldden zich vijf verstan delijk gehandicapten. De be langstelling is inmiddels ver dubbeld. Excuses Sportiviteit staat bij het ge handicaptenvoetbal hoog in het vaandel. Mulder: „De blij heid van die gasten, da's fantastisch 't Straalt er ge woon af. Menig voetballer kan daaraan een voorbeeld ne men. Als er een overtreding wordt begaan, wordt eerst de tegenstander netjes overeind geholpen en wordt duizend maal excusesaangeboden." De nederlaag tegen het team van voetbalvereniging Dau- wendaele, dat al twee jaar een G-team heeft, was min of meer te verwachten. „Wij zijn pas begonnen. Het team moet nog groeien, maar het gaat met stappen vooruit." Vice-voorzitter C. Wiessner begeleidt het G-team. Trai ners zijn Wim Florusse en Mi chael Dekker. Het team is vol ledig in het nieuw gestoken dankzij de opbrengst van een wereldrecord-poging midget golf. Een sporthuis uit Mid delburg zorgde voor een vriendenprijsje voor de trai ningspakken en andere mate rialen. RDP Vakantie Recreatie is Nederlands grootste dagbladcombinatie. Met een betaalde oplage van ruim 1.700.000 exemplaren, goed voor een bereik van 4.2 miljoen reislustige Nederlanders Advertentieconibinatie van 39 Regionale Dagbladen. Tel.: 0725196596, Fax 0725196484 van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Het gemeente bestuur van Arnemuiden gaat de verkeersveiligheid op de Van Cittersweg verbeteren. B en w willen de weg zo reconstrueren dat automobilisten zich moeten aanpassen aan het langzame verkeer. Het is de bedoeling dat auto's de hele tijd op dat deel van de weg rijden waar ook fiet sers mogen rijden. Auto's wor den zo gedwongen achter de fietsers te blijven. De slechte verkeersveiligheid op de Van Cittersweg is de gemeen te al jaren een doorn in het oog. Een deskundig bureau heeft het college van b en w vier varianten voorgelegd. Die zijn tijdens een bijeenkomst met de Arnemuid- se bevolking besproken. Vol gens het college is een oplossing waarbij klinkerstroken aan weerszijden van de weg worden aangelegd het beste. Het college stelt de gemeente raad verder voor om het kruis punt Nieuwlandseweg/Zuidwal/ Clasinastraat/Burgemeester Langebeekstraat/Schuttershof aan te pakken. Het middenei land op dat punt wordt wegge haald. Daarvoor in de plaats ko men een plateau over het hele kruispunt en verkeersdrempels. Kruispunt Voor de winkel van Stroy komen vier haaks gelegen parkeer plaatsen en een inham voor de bushalte aan de kant van het gymnastiekgebouw. Door de herinrichting wordt de weg op het kruispunt versmald van on geveer 13 meter tot ongeveer 8,5 meter. De commissie gemeentewerken bespreekt het voorstel op maan dag 4 december vanaf 15.30 uur in het gemeentehuis. NUTRICIA VOLLE CHOCOMEL GROOT PAK 1,1 Itr. eldersJL39" YOFRESH YOGONAISE extra grote pot 500 ml. ELDERS 2M ELSEVE shampoo 250 ml. of crèmespoeling 200 ml. diverse soorten ELDERSjxOiT ROOSENDAAL Laan van Henegouwen, Winkelcentrum Blggelaar ETTEN-LEUR: Schoonhout (Hooghuis) ZUNDERT: Molenstraat ST WILLEBRORD: Dorpsstraat GOES. Winkelcentrum De Bussel (Beukenhof) OUDENBOSCH- Prol Mulderslaan OUD-GASTEL: Markt BERGEN OP ZOOM: Noordgcest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 22