Turnen kan niet zonder discipline PZC Ridderikhoff en Van Ooyen slaan toe Ben Meziane slaat toe in Mosselloop sport MAANDAG 27 NOVEMBER 1995 1 9 Doelpuntenfestijn in hockeycompetitie 't Zand loopt titel mis in tweede divisie Alina Lautaru wint Zoetermeer Gymnastics Cup van onze verslaggeefster Edith Ramakers MIDDELBURG - Zou de jeugd de gevestigde orde van het podium stoten Om die vraag draaide het bij de Zeeuwse badmintonkam pioenschap in de Kruitmolen te Middelburg. Zou de 16-ja- rige Sylvie Romeijnsen bij voorbeeld Anuska Ridderik- hoff kunnen onttronen, zou de twintig jaar jongere Leon van Ooyen Danny Mol van de titel kunnen afhouden Ridderik- hoff knokte zich gisteren ver beten langs Romeijnsen en de 20-jarige Van Ooyen hield Mol in een slijtageslag in be dwang. Het was de sterke ont knoping van een verder kwa litatief matig toernooi, waar in Backhand, de ploeg uit 's- Gravenpolder, alle titels - alsof het een clubkampioen schap was - in het hoofdtoer nooi opeiste. De suprematie van Backhand was even logisch als voorspel baar. De ploeg staat als twee deklasser in Zeeland op een zame hoogte. Maar daarmee is de koek op. Leon van Ooyen: „Ik mag omdat ik Zeeuws kampioen ben, meedoen aan het Nederlands kampioen schap, maar daar zie ik als fi deler maai- van af. Er zijn le gio A-spelers die aan het NK meedoen en ik maak geen en kele kans om iets te bereiken. Een kampioen van Zeeland stelt landelijk niets voor." Toch gaf deze tweede titel op rij Leon van Ooyen voldoe ning. Hij verkeert de laatste tijd in een slechte vorm, terwijl zijn tegenstander Danny Mol juist onverzettelijkheid uit straalt. „Ik dacht in de derde game (15-18 15-7 15-12) dat hij mij te pakken had. Hij had een voorsprong van 7-12 en ineens sloeg hij missers. We kregen een nieuwe shuttle en daarna ging het beter met mij. Vreemd, onvoorstelbaar, maar dat is badminton. Vooraf had ik mezelf weinig kans ge geven om te winnen." Contrast Van een gezapig ónderonsje tussen de twee spelers van Backhand was geen sprake. Er werd gestreden voor elk punt, waarbij het contrast tussen de kwaliteit van de finale en de overige wedstrijden groot was. ..Dat is nu zo jammer. De spoe ling van jeugdspelers is dun in Zeeland en de stap van jeugd naar senioren is nog aan de grote kant, maar toch ben ik tevreden met de ontwikkeling van de jeugd", reageerde dis trictstrainer Guus Maassens. Maassens wees er op dat er een stap lager, in de C-categorie, goed gespeeld werd door en kele jonge talenten. „Marleen Masclee van Schepnet uit Sluis is 12 jaar en staat hier toch maai- tegenover Maralde Louws van Marathon uit Vlis- singen in de C-finale van de se nioren. Die meisjes hebben nog technische tekortkomin gen, maar ze hebben meer mo gelijkheden dan de toonaan gevende senioren van dit mo ment. Het zegt toch genoeg dat er met de Zeeuwse jeugd in het land wel rekening wordt gehouden." Mentaliteit Maar ook beseft Maassens dat de weg naar de landelijke top heel zwaar is. Voor de finaliste bij de vrouwen, Sylvie Ro meijnsen van Backhand, is el ke dag gevuld met badminton en toch moest ze buigen voor de 26-jarige Anuska Ridderik- hoff (11-9 6-11 12-10). Maas sens: „Anuska heeft een voor beeldige wedstrijdmentaliteit. Zij wil winnen, gaat voor elk punt en ze heeft meer routine dan Sylvie. Op mentaal gebied troeft ze Sylvie af." Ridderikhoff knokte zich gis teren naar haar tweede Zeeuwse titel. Was ze even uit de wedstrijd dan liet ze haar ongenoegen aan iedereen mer ken Ze mopperde op zichzelf, wees een lijnrechter terecht en probeerde haar tegenstand ster te intimideren. Ze verslap te even in de laatste, derde ga me, maar pepte zichzelf zo op waardoor Sylvie Romeijnsen wankelde, het initiatief af stond en de partij verloor. Verleden jaar was het verschil tussen de twee finalisten veel groter. „Sylvie keek bij de vo rige kampioenschappen nog een beetje tegen me op. Nu is ze net als ik lid van Backhand en is dat ontzag voor mij weg Het is vandaag een open strijd geworden en ik verwacht dat het voor mij elk jaar moeilijker zal worden om te winnen. Syl vie traint elke dag, ik vier keer per week. Zij leeft veel meer voor badminton dan ik, dus zal ik wel een keer tekort ko men. Maar voorlopig zal ze daarvoor nog even geduld moeten hebben", zei de winna res. van onze medewerker TERNEUZEN - De wedstrijden van de Zeeuwse derde klassers Rapide en Olympia werd een waar doelpuntenfestijn. De hoc keyers van Rapide, koploper in de derde klasse, wonnen met 8-0 van hekkesluiter Forcial. Het Terneuzense Olympia bleef niet achter en won met een afgete kende 6-1 van Goes. Bij de vrouwen was Olympia (koploper in de vierde klasse) la chende derde. De ploeg uit Ter- neuzen kwam zelf niet binnen de lijnen maar zag het Hulster Ra pide met 1-0 winnen van naaste concurrent Prinsenbeek. Het Schouwse HSD pakte z'n eerste overwinning van het seizoen. Goes werd met een duidelijke 3- 0 de les gelezen. Mannen derde klasse Door uitstekend werk van de Goese doelman Olaf Theulings en een in de afwerking falende Joris van der Peijl (Olympia) bleef Goes lange tijd in de wed strijd tegen Olympia. dat on danks een enorm veldoverwicht met een magere 2-1-voorsprong kon rusten. De thuisploeg kwam binnen het kwartier op een 2-0- voorsprong door Van der Peijl en de Boer. Op slag van rust scoor de Michiel de Visser uit een van de spaarzame Goes aanvallen uit een strafcorner tegen. Onder de aanvallende impulsen van uitblinker Hans Dieleman, werd na de rust de druk op de toch al kwakkelende Goes defensie zo groot dat Olympia de score zon der al teveel moeite kon uitbou wen tot een ruime 6-1-overwin ning. In de 45 minuut lepelde de vrijstaande Sturm de bal over Theulings: 3-1. Twee minuten la ter maakte Sturm de vierde, te kende Leo de Visser voor 5-1 en in de slotfase had Jos Spitsen de hoek voor het uitkiezen toen hij alleen voor Theuling verscheen: 6-1. Koploper Rapide verpletterde rode lantaarndrager Forcial. De 8-0-eindstand zegt weinig over de werkelijke krachtsverhou ding. Joep Fassaert tekende bin nen het kwartier met twee tref fers voor 2-0 Na rust was ermaar een ploeg op het veld: Rapide. De Hulster aanvallers zorgden aan de lopende band voor kri tieke situaties voor het Forcial doel. De treffers kwamen op naam van Peter van de Kerkho ven, Jeroen Fassaert, Riep Be- nenga. Peter Bouma en Mathieu Mortier (2x). Vierde klasse Vlissingen besloot de eerste helft van de competitie met een verdiende 0-1-overwinning op Oudenbosch. De Zeeuwen die de hele wedstrijd een groot vel doverwicht hadden, moesten tot halverwege de tweede helft wachten op de winnende treffer. Diederik Eezendam speelde zich knap vrij. was niet zelfzuchtig en speelde de bal af naar Jaap Stuurwolden: 0-1. In de slotfase had Eezendam 0-2 op de stick, maar de bal ging via de lat over het doel. Middelburg won na een matte vertoning met 3-0 van het laag geklasseerde Made. dat boven dien maar met negen spelers aantrad. Door twee doelpunten van Arnout Schorer stond het binnen tien minuten al 2-0 voor de thuisploeg. In de slotfase be paalde Joost Castenmiller uit een strafcorner de eindstand op 3-0. Het Schouwse HSD verloor ver rassend met ruime cijfers (0-4) van HCGO. In de beginfase kon de thuisploeg goed partij geven. Daarna viel de organisatie weg en werd de HSD een gemakkelij ke prooi voor de bezoekers. Vrouwen In de derde klasse komt Vlissin gen tegen goeie ploegen uitste kend uit de verf, maar tegen de mindere teams presteren ze on der de maat. Ook tegen het laag geklasseerde Zevenbergen (2-0 verlies) konden de Zeeuwse vrouwen niet imponeren, „We waren geen ogenblik in de wed strijd", merkte coach Van de Rest op. die ondanks een drietal invalsters geen excuus had voor de slechte prestaties van z'n speelsters. Rapide (vierde klasse) bewees koploper Olympia gisteren een dienst, door met 1-0 te winnen van de nummer twee Prinsen beek. Rapide begon aan de wed strijd met invalsters voor Cindy Martens en Vanessa d'Hooge. „Het ging niet gemakkelijk", al dus coach d'Aubioul „Gelukkig bleef de verdediging geconcen treerd spelen waardoor de voor sprong niet in gevaar kwam De enige en winnende treffer kwam op naam van Martine Matena Het treffen tussen de staartploe- gen HSD en Goes eindigde in een duidelijke 3-0-overwinning voor de thuisploeg. Saskia van Veldhoven stond tot, driemaal toe aan de basis van de HSD- treffers die op naam kwamen van Annemarie Roda en Femke Klercx - twee maal. van onze medewerker VLISSINGEN - De vrouwen van 't Zand zijn zoals verwacht te kort gekomen voor het kam pioenschap in de tweede divi sie. Hoewel de Middelburgse vrouwen met 9-1 wonnen van Sloun Interieur bleef Perfection /Irene buiten bereik. De tafel tennissters van Qutility/MZ kwamen drie punten tekort voor behoud in de derde divisie. De vrouwen van 't Zand hadden een makkelijk middagje tegen Sloun Interieur. De Limburgse vrouwen, dik onder aan, slaag den er alleen in het dubbel in om tot winst te komen. De rest van de wedstrijden werden eenvou dig in winst omgezet door het trio Ruiter, Louws en Goor- machtig. De Middelburgse vrou wen zagen Perfection/Irene kampioen worden door even eens met 9-1 van Kluis te win nen. 't Zand-Sloun Interieur. Goormach- tig-Knops 12-21 21-14 21-15 Louws- Dullens 21-16 21-10. Ruiter-Rouwet 21-5 21-5 Goormachtig/Ruiter- Knops/Dullens 10-21 20-22. Louws- Knops 21-17 21-6. Goormachtig-Rou- wet 21-7 21-12. Ruiter-Dullens 21-11 18-21 21-14. Louws-Rouwet 21-9 21-4. Ruiter-Knops 21-10 21-10. Goor- machtig-Dullens 21-19 21-15. Voor Sar'72 stond er tegen Red Stars niet veel meer op het spel dan de eer. Het mannenteam was een week eerder immers al gedegradeerd. Tegen Red Stars lukte het. ondanks dat het trio Neve, 't Hooft en 't Hooft vrijuit kon spelen, niet om veel punten bij elkaar te sprokkelen. Pascal Neve liet in zijn eerste wedstrijd al een van te 7oren ingeschatte winstpartij liggen en omdat ook Johan 't Hooft nog een wedstrijd met 20-22 in de derde game ver loor bleef het bij twee punten. Sar'72-Red Stars. Neve-Zwiers 17-21 13-21. J 't Hooft-Boogaart 13-21 15- 21 W. 'tHooft-Loeffen 19-21 18-21. Nc- ve/J 't Hooft-Boogaart/Loeffen 12-21 18-21 J. 't Hooft-Zwiers 23-21 15-2120- 22. Neve-Loeffen 19-21 21-19 21-15. W 't Hooft-Boogaart 18-21 12-21. J 't Hooft-Loeffen 21-17 9-21 21-8. W. "t Hooft-Zwiers 14-21 22-24 Neve-Boog- aart 14-21 22-20 15-21. De mannen van 't Zand wilden uit bij Nieuw Vennep het seizoen in stijl afsluiten na het slechte resultaat van vorige week. Aan vankelijk zag het daar niet naar uit. Jan Henk Bomhof verloor verrassend de openingspartij van Aat van der Valk en toen daarna ook de eerste wedstrijd van Jeroen Louws en het dubbel verloren gingen. Het tweede deel van het duel, dat door het kam pioenschap van 't Zand in feite nergens om ging, was wel voor de Middelburgers: 7-3-winst. Ri- ny Kasse bleef ongeslagen. Nieuw Vennep-'t Zand. Van de Valk- Bomhof 21-17 22-20. Burgers-Kasse 21-16 16-21 16-21 Tolen-Louws 21-17 21-19. Van de Valk/Burgers-Bomhof Kasse 21-15 17-21 21-11. Burgers- Bomhof 17-21 17-21 Van de Valk- Louws 16-21 21-23. Tolen-Kasse 13-21 21-15 17-21. Burgers-Louws 18-21 7- 21 Tolen-Bomhof 11-21 16-21. Van de Valk-Kasse 12-21 19-21. Voor de vrouwen van Qutility/ MZ was de wedstrijd tegen Luto wel belangrijk. Bij winst zouden ze geen beslissingswedstrijd voor behoud van een plaats in de derde divisie hoeven te spelen. Tot 5-2 leek die wedstrijd voor komen te worden, maar vanaf dat moment werd de spanning te groot. De Tilburgse bezoek sters wonnen drie wedstrijden op rij en veroordeelden MZ tot het degradatieduel. Ilse Burgs was teleurgesteld: „Nu moeten we volgende week in Veenen- daal afwachten wat het wordt. De vier nummers vijf uit de der de divisie worden geplaatst aan de hand van de behaalde pun ten." Het tweede vrouwenteam van MZ greep een klas lager net naast de titel. De tegenstandster had aan één punt genoeg. Toen Iris Huibregtse op 1-0 haar wed strijd verloor, was het kam pioenschap beslist. MZ won daarna wel knap de wedstrijd met 7-3 Danielle Laing en Si- mone Visser bleven daarbij on geslagen. Ook net naast het kampioen schap greep het tweede man nenteam van 't, Zand. Ondanks de 9-1-winst bij Dordrecht, bleef concurrent De Sprint buiten be reik. Sergé van Thienen verloor een partij, 't Zand 3 keert terug naar de afdeling. Eindstanden Vrouwen tweede divisie: 1 Perfec tion/Irene 1 10-75,2. 'tZand 1 10-68,3. DOCOS 1 10-62, 4. Kluis 1 10-46, 5 ST1/ Westa 1 10-36,6. Sloun Interieur 1 10- 13. Mannen tuoede divisie: 1. TTCV/ Nedlin 1 10-75. 2. FVT/Visser 2 10-60, 3. Red Stars 1 10-50.4. TTCN 72 1 10- 44, 5. Hotak 68 1 10-42.6. Sar 72/Kom- buis 1 10-29. Vrouwen derde divisie: 1 Twenty- OneUpl 10-66,2. Wanzl/Belcrum 1 10- 56, 3. Luto 1 10-51, 4. ZTTC 1 10-45, 5. Qutility/MZ 1 10-43,6. Hoogvliet 1 10- 38. Mannen derde divisie: 1 t Zand 1 8- 59.2. TTVN/Stijl 2000 1 8-43,3. Nieuw Vennep 1 8-41, 4 Treffers 1 8-35, 5. Twenty-One Up I 8-22. Vrouwen vierde divisie: 1 Smash 70 1 10-65,2. Qutility/MZ 2 10-60, 3. FVT /Visser 1 10-59,4. Breda 1 10-54, 5 Ho- tak 68 3 10-35, 6 Wanzl/Belcrum 2 10- 27. Mannen vierde divisie, groep 9: 1. De Sprint 1 10-72, 2. 'L Zand 2 10-68. 3 TOGB 1 10-57.4 TCS 2 10-38, 5. FVT,' Visser 5 10-36, 6. Dordrecht 1 10-29. Mannen vierde divisie, groep 10: 1 Hotak 68 2 10-66, 2. Noad 1 10-65. 3. FVT/Visser 4 10-62,4. Wanzl/Belcrum 2 10-54, 5. TOGB 2 10-32, 6. 't Zand 3 10-21 In het gemengddubbel troefde het koppel Leon van Ooyen en Anuska Ridderikhoff hun teamgenoten van Backhand Danny Mol en Sylvie Romeijnsen af. foto Lex de Meester Jeugd moet nog geduld hebben bij Zeeuwse titelstrijd badminton van onze verslaggeefster Edith Ramakers ZOETERMEER - Zeker een leek in de turnsport zal met een mengeling van verbijstering en angst hebben gekeken naar de acrobatische toeren van de 25 jeugdturnsters uit negen ver schillende landen. Bij de twee de Zoetermeer Gymnastics Cup zaterdag bleek weer eens dat de oefeningen op de vier toestel len, paard, mat, brug en vloer, met het jaar ingewikkelder, ge vaarlijker en spectaculairder worden. Turnen is bij uitstek een veeleisende sport. Talent is even zo belangrijk als mentale hardheid gekoppeld aan een grote dosis doorzettingsvermo gen om de middelmaat te ont stijgen. De Roemeense Alina Lautaru won zaterdag het enige internationale turntoernooi in Nederland en Monique Nuyten uit Middelburg was met haar twaalfde plaats meer dan een fi gurant. Maar ondanks de successen van vooral de organiserende vereni ging Pro Patria Zoetermeer lijkt turnen in Nederland amper nog van deze tijd te zijn. De acht Ne derlandse wedstrijdturnstertjes, de trainers en andere betrokke nen verdienen deze sombere constatering niet. Al zullen ook zij vaker twijfelen aan de zin van de intense sportbeoefening. Meer dan 28 uur brengt, de prille Monique Nuyten (11) van MTV'69 door in sportzaal de Zandkuü te Middelburg. Trai ningsstage en zware internatio nale toernooien volgen elkaar- in snel tempo op. De turnsport eist alle aandacht van Monique Nuy ten èn van de mensen om haar heen op. Iedereen zal achter haar moeten staan om haar •hoofddoel 'in 2000 meedoen aan 'de Olympische Spelen in Syd ney' te verwezenlijken. „Ik heb echt soms het gevoel leeggezo gen te worden door de turn sport", verzucht Koos Hamels, coach van het Middelburgse MTV'69, zaterdag in Zoeter meer. De 46-jarige Hamels zou een sti mulans moeten krijgen van de prestaties van zijn pupil Moni que Nuyten tijdens bijvoorbeeld het internationale toernooi in ei gen land. Monique Nuyten liet zien in een jaar tijd een helse ont wikkeling te hebben doorge maakt. Slechts door enkele mis sers, op de brug ongelijk en de balk, liep ze een hogere klasse ster een bijzondere behandeling verdient, maar voor een vereni gingsmens is Monique een lid als de kleuter van vier jaar. Ik mis soms begrip Hamels is duidelijk. Hij kiest het liefste voor topsport, maar wil na elf jaar noeste arbeid niet ver der gaan op een halfslachtige wijze. „Bij MTV trainen weer een paar talentjes van zes, zeven jaar. Het vooruitzicht om op nieuw tien jaar te knokken, zelf gedwongen mee te groeien met de ontwikkeling die de turn sport maakt en die weer over te brengen op de jonge meisjes, dat schrikt me af. Zou er een profes sionele organisatie zoals bij voorbeeld bij Pro Patria Zoeter meer neergezet worden, waarin taken goed verdeeld zijn, dan zou ik meer voldoening uit mijn werk halen." Pro Patria verdient een ere plaats in de Nederlandse turn- wereld. De organisatie bezorgt de hoofdtrainer Frank Louter geen hoofdbrekens. Hij kan zich louter met de selectiegroep be moeien. Aan talenten als Pa- trica Timmer, zaterdag nummer drie, Kirsten Visser de nummer twee en Leonie Marzouk die voor eigen publiek op de negende plaats eindigde, kan hij alle aan dacht geven. Met 2700 leden is Pro Patria een instituut, dat de bijzaken in de turnsport tot hoofdzaken kan opwaarderen. De turnsters van Pro Patria be nutten gretig de ruimte die ze hebben gekregen. In een omge ving die naar topsport ademt, waarin school- en trainingstij den op elkaar zijn afgestemd, is het voor hen minder eisend tel kens weer ijverig te trainen. Pro Patria lijkt op schema te liggen, al is de toekomst voor een top per als Patricia Timmer ook on gewis. Vorig jaar won ze de Gymnastics Cup en ook nu was ze de favo riete. Als dreumes van 13 jaar, weet ze hoe ze zichzelf moet. ver kopen. Licht turnt ze zware ele menten, waaruit de harde scho ling blijkt. Maar dat was niet vol doende. De winnares Alina Lau- tura komt uit Roemenië, het land met een rijke turnhistorie, dat zelfs niet hoeft te teren op namen als Nadia Comaneci (de ster van de Olympische Spelen van 1976). Emilia Eberlee oflater Lavinia Milosovici. In Zoeter meer werd aangetoond dat. een jonge lichting uit het land waar turnen sinds jaar en dag status heeft, alweer klaar staat. van onze medewerker Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Rachid ben Meziane bezorgde de orga niserende vereniging Delta Sport haar tweede overwinning van de Mosselloop in 28 jaar. Si mon Blom liet vijftien jaar gele den voor Delta Sport zijn naam 5n de wisseltrofee graveren. Ben Meziane gaf na afloop als verklaring voor zijn ruime zege: „Ik heb me vier weken goed voorbereid op de Mosselloop om voor mijn club Delta Sport de overwinning: te halen." Mi- quel van Tongeren (Sporting Walcheren) pakte, ondanks een valpartij in de laatste kilome ter, de tweede plaats. Meteen na het startschot voor de ruim negentig atleten ging iBen Meziane er als een haas van door. Na de doorkomst op drie kilometer volgden Robert Boer jen Ferry ten Hoven (beiden Rot terdam Atletiek) op eerbiedige pfstand. Miquel van Tongeren, JSebastien Schletterer (Sporting Walcheren) en Jan de Bart. (AV'56) keken al tegen tweehon derd meter achterstand aan. Een grote groep met Floris Jan Koole (Sporting Walcheren), Pe ter Louwerse (Sporting Walche ren), Jan Guiljam (AV'56) was toen al geklopt. Zonder om te kijken en vol zelf vertrouwen nam Rachid ben Meziane het zware parcours met biul zand en heuvels om na 28 minuten en 58 seconden de fi nish te passeren. „Een prima tijd", hijgde Ben Meziane nog na „In de laatste kilometers heb ik jgas teruggenomen. Met meer ptrijd had ik nog wel een minuut sneller kunnen lopen." Rachid ben Meziane zal dit win terseizoen de Zeeuwse cross competitie links laten liggen en alleen deelnemen aan het natio nale Univécross-circuit om daarna naar het NK cross in maart 1996 te gaan. Momenteel volgt hij een schema van onge veer 150 kilometer per week, dat Van de hand komt van een Mar- rokaanse coach die hem weke lijks zijn programma faxt. Zes voudig crosskampioen Tonny iDirks zorgt voor overige advie zen. Zwarte Piet Miquel van Tongeren had zich meteen kunnen melden als Zwarte Piet bij de intocht van Sinterklaas in Zierikzee. In de laatste kilometer struikelde Van Tongeren over een boomstronk en viel met zijn gezicht in het zand. „Ik kwam vervelend te recht. Mijn vuist stak in mijn rib ben en even zat ik bijna zonder lucht", merkte Van Tongeren op met een zwart gezicht. In een ring mis. Maar het gemak bij voorbeeld waarmee ze dubbele schroeven toont op vloer en op de brug reuzenzwaaien combi neert met vluchtelementen le vert het bewijs dat ze bij lange na haai- persoonlijke plafond nog niet heeft bereikt. „Die uit daging blijft er om met Monique en met enkele andere jonge ta lentjes verder te gaan, maar ik sta er de laatste tijd vaak bij stil of ik op deze voet verder moet gaan. Ik zou mijn baan als tech nicus bij Hoechst moeten opge ven, om training te kunnen ge ven zoals ik zou willen. Maai- zou ik dat moeten doen? De turn sport wordt hier door te weini gen serieus genomen en een turnster uit Nederland zal nooit een internationale topper wor den." Hamels heeft lang gedacht dat ook met een frivoler benadering van de sport turnsters van hoog niveau opgeleid konden worden. Maar daarvan is hij terug geko men. Het turnen van tegenwoor dig vergt een gedisciplineerde aanpak. Keer op keer zal de ge vreesde oefening herhaald die nen te worden, totdat de perfec te uitvoering volgt. „Het oude model van het 'Oostblok' waarin orde, tucht en de ijzeren hand re geren, leidt toppers op. Dat pa troon is her en der overgenomen, maar wil ik dat? Kan ik zoveel eisen van de meisjes, want wat staat er tegenover? Met turnen valt nu eenmaal niets te verdie nen en als dat bijzaak zou zijn dan nog geloof ik niet dat de maatschappij in Nederland in gesteld is op turnen als top sport" De invloed van een trainer houdt buiten de turnzaal op. Ha mels maakte het mee dat hij net een praatje had gehouden over gezond eten. toen de turnsters koud de zaal uit door iemand op gewacht werden met een grote zak snoep. „En daar kan en wil ik niets van zeggen. Als het daar bij zou blijven, had ik daar vrede mee. Van turnsters hoor ik dat ze op school gepest worden Dat er scholieren zijn die voor hun neus lekkere dingen eten en zeggen 'Dit mag je toch niet hebben om- datje een turnster bent'. Ouders begrijpen wel dat een topsport Monique Nuyten tijdens haar paardsprong.'de overslag salto. foto Jan de Koning laatste krachtsinspanning kon hij Jan de Bart. (AV'56) achter zich houden. „Ik kreeg weer last van mijn hamstrings anders had ik Van Tongeren nog gepakt", wist De Bart na de finish met een van pijn verwrongen gezicht. 1 Sebastien Schletterer, die aan het lange crosswerk is begon nen, om kracht op te doen voor de 800 meter, presteerde na zijn knieblessure uitstekend met een vijfde plaats. Vrouwen Brigitte Pletting (Sparta) kwam dit seizoen voor de eerste maal aan de start voor een cross en won verrassend de vier kilome ter bij de vrouwen in 16 minuten en 13.1 seconden. De zeventwin tig jarige Plenting is vooral be kend van de baanafstanden drie- en vijf kilometer. Ester Schilt van de loopgroep van Jan Kloet moest genoegen nemen met de tweede plaats. Ve terane Jopie Daane kwam slechts een halve seconde tekort om de overall-winst, te grijpen. „Mijn vorm groeit nog steeds", stelde een tevreden Jopie Daane „Als je bedenkt dat ik een doch ter heb die bijna even oud is als de winnares Pletting, mag ik nog niet klagen." Veteranen De winst van Piet Westerweele (Wielingen) bij de veteranen met 31 seconden voorsprong op John Overweel (Dynamo) was vooral een overwinning op zichzelf. „Ik loop al een paar weken te snotte ren. Maandagavond heb een laatste pittige training gedaan en daarna vooral veel rust ge houden." Sam Polderman die zich tevreden moest stellen met de derde plaats op drie minuten van de winnaar, zei: „Je gaat toch voelen datje een jaartje ou der wordt." Rachid ben Meziane op weg naar zijn zege.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 19