Vlissingen zakt steeds verder weg Ik wil gewoon zo hoog mogelijk spelen Help, Ajax is in Tokio! Geen paniek maar grote bezorgdheid bij Jorien van den Herik Tafeltennissers voldoen aan limiet Irma van Niedek is de beste in Bruinisse Ploeg van Jan Kapelle na verlies tegen Walcheren in onderste regionen vierde klasse L MX, sPurL van onze medewerker VLISSINGEN - Scheidsrechter van Wensen legde na afloop de vinger op de zere plek bij VC Vlissingen. Hij was vooral ge schrokken van de onderlinge verstandhouding bij de spelers van Vlissingen, die elkaar in de met 1-0 verloren wedstrijd van Walcheren voor rotte vis uit maakten. Vlissingen mag dan op papier een knap stel spelers bij elkaar hebben, maar het blijkt zelfs in de vierde klasse geen garantie voor succes. De ploeg van trainer Jan Kapelle is geen éénheid en is inmiddels af gezakt naar de onderste regio nen van de ranglijst. „We komen er wel uit, al weten we nog niet aan welke kant...", reageerde Vlissingen-voorzitter Sjaak Kouwijzer na afloop. Het was trouwens toch geen vrolijke dag voor het Vlissingen-bestuur want penningmeester De Kaart moest na afloop met enige te genzin zijn zoon Mikal, bankzit ter bij de tegenpartij, feliciteren met de behaalde overwinning. Er was gistermiddag op sport park Bonedijke in en rond het veld nauwelijks sprake van de sfeer zoals die bij een stadsderby hoort. Bij Vlissingen ontbrak Jaimy Bloppoel wegens ziekte. Om diezelfde reden moest bij Walcheren Edward Laarman de wedstrijd aan zich voorbij laten gaan. Bovendien ontbrak bij de thuisclub de kleurrijke topsco rer Jean-Paul Mulder, die overi gens getooid met een grote hoed ook buiten de lijnen de aandacht op zich wist te vestigen. In de eerste helft hadden de gas ten het beste van het spel. Tot veel uitgespeelde kansen leidde dit echter niet. De beste kans kreeg Vlissingen kort voor rust, toen Wim Sabander de bal uit een voorzet van Pascal Caumar- tin net naast kopte. Na de thee waren de rollen om gedraaid; een aandringend Wal cheren en een Vlissingen dat steeds verder terug moest. Toch had Ronald Jongelings een kwartier voor tijd de gasten op voorsprong moeten zetten; Al leen voor de goed keepende Mark Smeding maakte hij ech ter één beweging teveel, waar door de goalie van Walcheren de bal kon bemachtigen. Zeven minuten later, toen ieder een zich al leek te hebben ver zoend met een gelijkspel, kreeg de wedstrijd toch nog een win naar, De Vlissingse buitenspel- val klapte niet goed dicht, waar door Iemke Kuyper alleen op John Jasperse kon doorgaan. Nadat hij ook deze had uitge speeld, was het verder een koud kunstje om 1-0 te scoren. On danks een soort wanhoops-of- fensief van de gasten kwam in deze stand geen verandering, waardoor Walcheren goed blijft meedoen in de vierde klasse H. Walcheren-VC Vlissingen 1-0 (0-0). 82. Kuyper 1-0. Scheidsrechter: K. van Wensen (Axel). Aantal toeschou wers: 200. Gele kaart: van Dalen (Walcheren), Houweling en Caumar- tin (Vlissingen). Ambassade vreest vandalisme en drugs TOKYO (GPD) Het is een dag voor de grote ontmoeting tussen Ajax en Gremio. Wie ver heugt zich niet op de wedstrijd dinsdag tussen 's werelds beste clubs om de onofficiële we reldbeker. Iedereen? Nee dat niet. Op een heu veltje in Tokyo wachten een paar Nederland se diplomaten in de ambassade met bevend hart de woensdag af. Dan moeten de kleine duizend Nederlandse supporters weer op het vliegtuig terug naar huis. Allemaal, hopen de diplomaten. Zo niet, dan betekent dat nog ja ren werk voor de ambassade om de -in een cel- achtergebleven medeburgers te begeleiden. De Nederlandse ambassade is voor twee uit spattingen bang: drugssmokkel en vandalis me. Om dergelijke vergrijpen te voorkomen heeft de ambassade een alarmbrief richting Nederland gestuurd, waarin de supporters op de hoogte werden gesteld van de andere wet ten en normen in Japan. De betroffen brief is aan het reisbureau gestuurd dat de Ajax-reis naar Tokyo organiseert. De ambassade hoopt dat iedere supporter een kopie van de brief bij zijn vliegbiljet en entreekaartje voor de wed strijd heeft gekregen. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. De Nederlandse ambassade heeft ook uitvoe rig overleg gevoerd met de Japanse autoritei ten. Van die kant maakt men zich echter wei nig zorgen. Men gelooft niet dat er supporters zijn meegekomen van het kaliber raddraaiers. Ook de Japanse voetbalfederatie heeft dan ook geen speciale maatregelen genomen. Het na tionale stadion, waarin 60.000 toeschouwers passen, heeft net als ieder ander voetbalsta dion in Japan geen hekken tussen het veld en de tribunes. Ook de politie van Tokyo ziet alles gelaten aan. „We verwachten geen extra moeilijkheden", zei Toru Oshiki, woordvoerder van het hoofd bureau van politie. Er zal wat politie klaar staan in en rond het stadion 'om dronken lie den of kwajongens op te vangen', aldus Oshiki. Maai- er zijn geen extra manschappen ingezet. J an Huber, hoofd van de consulaire afdeling op de Nederlandse ambassade voorziet wel moei lijkheden. „In Japan kan je overal op straat in automaten alcohol kopen. Zelfs in het stadion is bier te koop!", zo licht Huber zijn angst toe. Hij ziet het al voor zich hoe dronken supporters na afloop van de wedstrijd de schone metro be smeuren of een paar bloempotjes meesleuren. Gevolg: arrestatie door de politie. Huber: „En krijg ze dan maar weer snel los". mk Rob Post van Vlissingen (rechts) kopt op doel. Keeper Mark Smeding van Walcheren zal op tijd ingrij pen. foto Lex de Meester Derdeklasser Middelburg hoopt te kunnen profiteren van successen A-junioren ij van onze verslaggever Taco van den Velde DOETINCHEM - Ze waren er aanvankelijk niet eens zo blij mee. Terwijl de A-junioren van Middelburg eind vorig sei zoen feestvierden, vroeg voor zitter Simon Harinck zich af hoe hij die promotie naar de eerste divisie moest bekosti gen. Er moest bijna een nieuwe ploeg junioren ge haald worden, de reiskosten namen hand over hand toe en bij derdeklasser Middelburg moest door de sanering elk dubbeltje worden omgekeerd. Bovendien werd gevreesd dat de strijd tegen de beste junio ren van profploegen als RKC, Willem II, Fortuna Sittard, RBC, NAC en NEC wel eens een ongelijke zou kunnen zijn. Een half jaar later is het wan trouwen omgeslagen in opti misme. Het financiële plaatje is inmiddels toch naar tevreden heid ingevuld en de A-junioren van Middelburg bestormen de ranglijst van de landelijke eer ste divisie, het op één na hoog- ste niveau van Nederland. In de klasse van de toekomstige profs van de eredivisie zijn de junioren van de zondagder deklasser een goede midden moter. „We zijn gewaagd aan al onze tegenstanders", meent trainer Hans de Nooijer. „In deze klas- L se steekt alleen Willem II er bo venuit, die ploeg wordt met overmacht kampioen. Maar verder kan iedereen van ieder een winnen. Wij zijn zeker niet minder dan NAC. NEC. RBC of Fortuna Sittard. Die jongens zijn echt niet beter." Zaterdagmiddag in de uitwed- strijd tegen De Graafschap wordt dat ook allemaal beves- tigd. Op sportpark Zuid te Doe- tinchem geven de junioren van Middelburg hun tegenstanders van De Graafschap goed partij. Sterker nog: de Zeeuwen heb- ben een ploeg die over meer ta- I lent beschikt. De bij vlagen ongrijpbare Turgut Kizilarslan snelt weer eens langs een verdediger van De Graafschap Al. foto Jan van den Brink Explosief Op het middenveld lopen de technisch begaafde Jos Broek en Jorrit Schuurman, terwijl in de voorhoede de boomlange Dominique Diroux en Turgut Kizilarslan doorlopend gevaar lijk zijn. Vooral de laatste is een klasse apart in Doetinchem. Snel wendend, explosief, zeer makkelijk passerend en met een niet te te temmen werklust is hij een plaag voor de Doetin- chemse defensie. Zijn directe tegenstander Ard-Jan Marke rink heeft handen en voeten en een hoop overtredingen nodig om de kleine, maar fors ge spierde Middelburger af te stoppen. „Turgut was vandaag weer goed in vorm. Hij heeft een kleine inzinking gehad, maar is daar weer overheen", verklaart Hans de Nooijer. „Hij moet al leen zijn spel wat meer varië ren. Hij krijgt nog teveel onno dige schoppen omdat hij steeds de actie wil maken. Hij zou wat meer moeten kaat sen." En verder zou hij ook wat meer moeten scoren. Het is een euvel waar meerdere spelers van Middelburg Al die middag dui delijk onder gebukt gaat. Tur gut Kizilarslan, topscorer Do minique Diroux en Stefan Win- teyn krijgen een aantal opge legde kansen, maar slagen er niet in te scoren. Met kunst en vliegwerk weet De Graafschap keeper Matthijs Hekman de nul te houden. Het komt de hoofdstedelijke formatie duur te staan, omdat een vroege 1-0- achterstand daardoor niet kan worden goedgemaakt. „Wat baal ik hier van. Goed spelen en toch verliezen. Dade lijk weer drie en een half uur in de bus zonder een punt op zak", treurt Hans de Nooijer. Verder kleeft er ook een kleine smet op de wedstrijd omdat scheidsrechter Van Everlo in de slotminuten Middelburg-in valler Khalid Boufrahi uit het veld stuurt vanwege een elle boogstoot. Tenminste, dat ver moedt de arbiter. „De scheidsrechter wist niet precies wat er gebeurde. Hij zag in zijn ooghoeken iets wap peren. Omdat er iemand tegen de grond ging, trok hij maar de rode kaart. Hij zou in zijn ver slag vermelden dat hij niet ze ker was van zijn zaak", weet elf talleider Leo van Halen, die verhaal ging halen bij Van Everlo. „Nee, dat kan natuur lijk niet. Je kunt niet rood trek ken en achteraf maar laten uit zoeken of het terecht was." Handhaven De nederlaag heeft voor de ranglijst niet al te grote gevol gen. Middelburg blijft een goede middenmoter. „En dat valt me niet tegen. De doelstel ling was handhaven. Als dat lukt ben ik heel tevreden." Aanvoerder Jos Brock, die vo rig seizoen nog voor NAC Al uitkwam, is niet eens verrast door de goede prestaties van Middelburg. „De andere ploe gen zijn nauwelijks een één heid. Toen ik nog bij NAC zat, speelde iedereen voor zichzelf Alle voetballers willen een con tract en zijn alleen daar mee bezig Bij Middelburg kunnen we daardoor veel goed maken op basis van inzet en een goede mentaliteit", aldus Brock, die vindt dat het ook wel meevalt met al die talenten van die profclubs. „We begonnen vorig seizoen bij NAC met een selectie van der tig junioren. Twintig zijn daar van afgevallen. Zes zijn geble ven in de A-junioren, twee zit ten in het C-team en slechts één is toegevoegd aan de eerste selectie. Je kunt dus net zo goed bij een amateurclub spe len en op die manier doorbre ken. Dan heb je evenveel kans." Voor de meeste A-junioren van Middelburg is dat vooruitzicht ook de achterliggende gedach te om zich aan te melden bij Middelburg. De meeste spelers zijn afkomstig van andere clubs en hebben bewust geko zen voor Middelburg Al om in zichzelf te investeren. In ruil voor drie keer trainen in de week en de soms verre uitwed strijden op zaterdag is niet eens een onkostenvergoeding voor handen. Het is dus goed mogelijk dat derdeklasser Mid delburg zijn ambitieuze jeugd aan het opleiden is voor een an der. Goes Turgut Kizilarslan. eerstejaars A-junior en vorig seizoen al sporadisch uitkomend voor Dauwendaele 1: „Ik wil wel zo hoog mogelijk spelen. Het maakt me niet uit waar. Het eerste van Middelburg? Ja na tuurlijk, dat zou ik zo doen. Maar als ik hoger kan, zou ik het ook proberen." Jos Broek; „Ik ben vorig seizoen nog bena derd door Goes, maar heb nu nog gekozen voor Al, omdat we op een hoog niveau spelen. Voor het volgend seizoen zie ik wel wie er belt en waar ik te recht kan." Trainer Hans de Nooijer beseft dat Middelburg het zo aantrek kelijk mogelijk moet maken om de jeugdige talenten te be houden. „Dat is moeilijk, om dat ze bij hun oude clubs meestal op hetzelfde niveau te recht kunnen. Dominique Di roux vertelde me vorige week nog dat hij volgend seizoen net zo goed naai- zijn oude ploeg Walcheren terug kan gaan. Dan speelt hij bijna op hetzelf de niveau als Middelburg. Dat blijft een gevaar als het eerste elftal geen successen boekt." „Je zult ze dus moeten betrek ken bij de club, zorgen dat ze er zich thuis voelen. Na de winter stop wordt er bijvoorbeeld be gonnen met wedstrijden voor spelers onder de 23. En verder moeten ze in de gaten hebben dat ze snel een kans krijgen in het eerste team. Ze moeten per spectief zien. Als iemand net zo goed is als een oudere speler van het eerste team, moet hij gewoon de voorkeur krijgen." „Het bestuur moet samen met de trainers een beleid uitstip pelen dat de jeugd snel door stroomt. Daar is alle ruimte voor, want Middelburg speelt maar derde klasse. Als je dat niet doet, heb je grote kans dat je al die spelers kwijtraakt Want vergis je niet in het ni veau van de jongens. Als we oe fenen tegen amateurclubs in de regio, zoals De Meeuwen en de zaterdagafdeling van Middel burg, winnen we gewoon. Qua niveau kunnen we ons meten met de subtop van de vierde klasse." door Marcel van der Kraan ROTTERDAM (GPD) - De spe lers trainden, de trainer was weg. Maar van crisissituatie of crisisberaad was dit weekeinde geen sprake bij Feyenoord. Arie Haan was naar Duitsland om zijn verhuizing verder te rege len en zijn gezin op te halen. Vandaag wil voorzitter Jorien van den Herik zich evenwel met Arie Haan buigen over de pro blemen bij Feyenoord. De prae- ses zegt bepaalde gedachten te hebben over zaken die hij ver anderd wil zien, maar die liggen niet zozeer op het technische vlak. Van den Herik: „Ik wil me niet met het voetballen be moeien. Dat heb ik nooit ge daan, ook bij Van Hanegem niet. Ik houd me bezig met din gen om het elftal heen en daar heb ik wel wat gesignaleeerd. Maar dat wil ik eerst met de trainer bespreken." - Is er reden tot ongerustheid Van den Herik: „Ach. ongerust heid... Het is niet leuk allemaal. Maar moet ik ongerust zijn dat we degraderen of zo? Niemand die om Feyenoord geeft is geluk kig met deze situatie. Er is eer der sprake van bezorgdheid. Als het tegenzit, zoals nu, blijft het op alle fronten fout gaan. Dat is vervelend. De ploeg raakt steeds meer zijn zelfvertrouwen kwijt. Ik sprak zaterdag op het stadion een speler, die nog niet zo lang bij ons speelt Bij die jongen straalde de twijfel er vanaf." - Vindt u dat Arie Haan iets te verwijten valt Van den Herik: „Totaal niet. Je kunt het Haan niet kwalijk ne men dat Feyenoord op dit mo ment zo van slag is. Het verval van Feyenoord was net zo min de vorige trainer aan te rekenen als de huidige trainer. Hij is nu zes weken bezig en je kunt niet verwachten dat een nieuwe coach een ploeg, die heel diep in een dal zit dan al draaiende heeft. De enige conclusie die je als bestuur kunt trekken is dat, als de huidige trainer het op kor te termijn ook niet voor elkaar krijgt, er iets structureels aan de hand is. Daar wil ik deze week met Arie Haan eerst eens over praten. Nogmaals, het gaat niet zozeer om voetbalzaken." - Waar doelt u dan op? Van den Herik: „Daar moet je niet meteen allerlei boze dingen achter zoeken." - Gaat u in de xointerstop op- niextw spelers kopen of gaat de bezem door de selectie? Van den Herik: „Nee, dat kan fi nancieel gewoon niet. Maar je kunt mij toch niet zeggen dat de ze spelers er niets van kunnen? Geen van de mensen, door wie ik mij op het technische vlak laat adviseren, heeft mij tot op heden verteld dat er getwijfeld moet worden aan de kwaliteit van de Feyenoord-selectie. Louis van Gaal, die - als ik de verhalen mag geloven - 's werelds beste trainer is, vertelde aan het begin van dit seizoen nog dat Feyenoord uit stekend had ingekocht. Van Gaal vond werkelijk dat wij ons goed en slim geroerd hadden op de transfermarkt Op het mo ment dat het toch fout ging heb ben we een trainersmutatie ge had. Het gaat nu nog niet beter, dus is er iets mis met de spelers groep." Beseft die groep dat ook? Van den Herik: „Ja. de heren zijn heel bewust met zichzelf bezig. Ze begrijpen wel dat er nu van hen iets wordt verlangd. Ik vind het alleen zo merkwaardig dat er vrijdagavond in Sittard zo'n ge brek aan inzet was. De spelers van Fortuna liepen in de eerste helft met angst in de ogen over het veld. Als Feyenoord vanaf de eerste minuut druk had gezet en Fortuna stevig had aangepakt, had het die wedstrijd volgens mij moeiteloos kunnen winnen." Geheim Moeten sommige spelers niet eens bij zichzelf te rade gaan. Die roepen maar dat ze xoeg wil len als ze niet in de basis staari. Er is tot op heden niet één club geweest voor een Feyenoordspe- ler. Of houdt u dat geheim? Van den Herik. „Als er interesse is komt dat meestal eerst te recht bij de zaakwaarnemer van de speler en vervolgens horen wij het. Maar van de clubs noch de zaakwaarnemers horen we iets. Dus moeten de ontevreden spelers zich inderdaad eens gaan afvragen of ze werkelijk zo goed zijn als zij zelf beweren..." Typerend voor de malaise bij Feyenoord is het geval Tomek Iioan. Vorig seizoen een prach tige speler bij Roda, komt in de Kuip niet uit de verf Van den Herik: „Het is waar, maar het is nu eenmaal moeilijk om spelers in te passen in een slecht draaiend team. Daarom kun je nu ook geen jeugdige spe lers laten opdraven. Die zouden kapot worden gemaakt. Bij Ajax kan Kiki Musampa zo meedoen in de Champions League Die zelfde Musampa zou zich bij ons niet kunnen handhaven. Daar mee zeg ik niks over de kwalitei ten van Musampa maar meer over onze ploeg. Spelers als Glaucio kunnen Feyenoord nu ook niet helpen. De mensen moeten ook begrijpen dat die jongen nooit is aangetrokken om meteen basisspeler te wor den, Glaucio is een jong talent, die op termijn in het elftal ge bracht moet' worden. En ieder een in de technische staf - óók de trainer die vertrokken is - heeft ingestemd met alle andere aan kopen die de afgelopen twaalf maanden zijn gedaan. Wat voor prijskaartje daar ook aanhing! Dus moet er nu niet worden ge roepen dat we verkeerde spelers hebben gekocht." VILLEURBANNE (ANP) - De olympische normen van het NOC*NSF zijn voor de tafelten nissers geen bezwaar. Trinko Keen en het vrouwendubbel IIooman/Keen voldeden op de Open Franse titelstrijd aan de limiet. Zij haalden op het sterk bezette toernooi in Villeurban- ne de laatste acht. De normen van de ITTF (tafel- tennisfederatie) liggen hoger. Keen en Hooman/Keen moeten extra, zwaardere stappen onder nemen om zich te verzekeren van een startbewijs voor Atlanta 1996. Trinko Keen moet zich kwalificeren via het officiële kwalificatietoernooi in januari in Manchester. Het vrouwen- dubbel heeft nog een langere weg. In Atlanta wordt alleen gedub beld door combinaties, van wie minstens één speelster zich ge plaatst heeft voor het enkelspel. Dat startbewijs kunnen Hoo- man en Keen verdienen in Man chester. Daarna zullen ze zich ook op het olympisch kwalifica tietoernooi voor het dubbelspel in februari in Frankrijk moeten aanmelden. Trinko Keen bereikte de laatste acht door overwinningen op de Roemeen Florea (3-0) en de Chi nees Qin (3-1). In de kwartfinales verloor hij van Jean Michel Saive, 20-22 14-21 15-21. Danny Heister verloor al in de eerste ronde, 2-3 tegen de Duitser Schroder, Bij de vrouwen was Bettine Vrie- sekoop, reeds zeker van een olympisch ticket, andermaal de beste. Ze sneuvelde in de kwart finales tegen de Chinese Yang Ying, 17-21 15-21 14-21. Yang, elf de van de wereld, was een van de vier Chinese speelsters die door liepen naar de laatste vier van onze medewerker BRUINISSE - Irma van Niedek toonde zich in manege Aquadel- ta in Bruinisse op het hoogste niveau van de dressuurwed- strijd van de Sasruiters de bes te. De amazone uit Melissant reed dc Aktion-zoon Gustafson naar het goede totaal van 191 punten. Ook voor de op de twee de stek eindigende Annemarie Hertsberger waren de verrich tingen met Goodwil nog net vol doende voor een winstpunt. De Kloetingse stuurde de Record- zoon naar 180 punten. In de klasse Z werd het oranje lint een prooi voor Anneke Pher- nambuque. Zij kwam in combi natie met Centle tot een totaal van 188 punten. De strijd om de tweede plaats was bijzonder spannend. Zowel Jose van de Velde met Ginette als Marian Jumelet met Albert H wisten een totaal van 181 punten te rea liseren, zodat voor de rangorde houding en zit en de presentatie van het geheel bepalend was voor de rangorde. Dit sprak in het voordeel van de Vlissingse Jose van de Velde met de zeven jarige Marinier-dochter. Ook in de klasse B diende de ju ry de punten van de beslissende onderdelen te raadplegen om de volgorde vast te stellen. Co Quartel, Charlotte Poortvliet en Iona Caspers reden respectieve lijk Helma, Chartroise en Kent de Valois naar het goede totaal van 166 punten. Het leverde alle combinaties een winstpunt op, maar de oranje rozet werd een prooi voor Co Quartel. Charlotte Poortvliet eindigde als tweede. Het hoogste dagtotaal werd een prooi voor Karin Harinck met Inova. De amazone uit Hein- kenszand kwam in de klasse M2 met vijfjarige vos merrie tot het fraaie totaal van 172 punten. Wat de Scheldestad-combinatie behalve de oranje rozet ook nog twee winstpunten opleverde. „Een knappe prestatie", stelde wedstrijdsecretaresse Ge Ros molen. „Zeker omdat de M-klas- se als erg lastig wordt gezien en bovendien juist in die rubriek erg streng werd gejureerd. Maar deze combinatie deed het ge woon erg voortreffelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17