AZVV blijft maar net op de been PZC Angela Daane verbaast zichzelf SSV kampioen G-voetbal in de zaal Biljarters van Rilland breken eindelijk de ban Tweede overwinning voor BC Vlissingen Dimtri Kaijser valt buiten de prijzen sport Yerseke krijgt de rekeing voor missen van kansen 53»mSSIÊÉi Eindelijk een punt voor Zeeuwse dammers Vijfde marathonzege voor Lambert Huitema MAANDAG 27 NOVEMBER 1995 sbw 6 van onze medewerker Jan Roovers AXEL - Of het de bedoeling was de tegenstander zand in de ogen te strooien? Op die vraag kwam- ook achteraf' - geen antwoord. Maar duidelijk was wel dat het strooiblaadje dat de 200 toe schouwers zaterdag vóór de wedstrijd AZVV-Yerseke in de handen kregen gedrukt geen schoolvoorbeeld was van posi tief denken. Onder de kop 'Mira kel' voerde de thuisclub alvast een aantal excuses aan waarom het eventueel mis kon gaan. 'Nog maar zelden of nooit de volle winst gehaald tegen Yer seke' was de sterkste. Het 'won der' kreeg zaterdag vorm, 1-0 bleef nog heel lang op het score bord hangen. Onder trainer Paul van Koute ren dreigde de ploeg in het twee de seizoen als derdeklasser een beetje onzichtbaar te worden. De laatste weken zijn de krach ten echter gebundeld en dat re sulteerde in een stevige midden- mootpositie. Maar het is moge lijk slechts een momentopname. Want echt verdiend was de volle buit tegen Yerseke natuurlijk niet. De Bevelandse gasten be paalden namelijk zowat zestig procent van het duel het wed strijdbeeld, dwongen ook meer kansen af, maar faalden in de af werking. Vooral Johnny Chris- tiaanse liet nogal wat liggen. Bij herhaling vrij gespeeld kwam de linkerspits van Yerseke in het eerste part een paar keer oog in oog met AZVV-doelman Gorn- mers. Christiaanse werd telkens tot verliezer gedegradeerd. Het gehavende AZVV - zonder Michel d'Olieslagers en Jacco Koekoek - moest in de eerste helft echt tot op de bodem om de tegenstander van zich af te hou den. Maar zonder doelman Gommers in topvorm had AZVV bij rust waarschijnlijk al tegen een onoverkomelijke achter stand aangekeken. „We deden het niet onaardig, maar de laat ste pass miste precisie en haalde alle gevaar uit onze counter weg", gaf Van Kouteren com mentaar op de zwakke opening. Daarin was een opmerkelijke rol voorzien voor technisch 'mees ter' Theo Hanny. Van de mid dendertiger werd niets meer of minder gevraagd dan een spel- bepalende functie achter de spitsen èn zijn aanwezigheid voor het doel van de bezoekers als de situatie daarom vroeg. In de eerste helft kwam er van die 'ren je rot'-opdracht niets te recht. Op het middenveld deelde spelmaker John Vette van Yer seke de lakens uit, vlak voor doelman Poley werd ex-Hoek- speler Wim Zoeteweij maar zel den lastig gevallen. Omdat de bezoekers hardnek kig bleven weigeren om de wei nige - maar wel goede - kansen te benutten, kon het gekortwiekte karakterteam van Van Koute ren op de been blijven. En in de tweede helft op basis van nooit aflatende wilskracht de wed strijd zelfs doen kantelen. Een groeiend evenwicht en een paar kleine kansjes verleidden de AZW-trainer zelfs om een paar offensievere wissels in te bren gen. Dat gaf Hanny wat meer 'lucht' en had tevens tot gevolg dat de thuisclub zelfs dreiging in de aanvallende patronen kon stoppen. Tien minuten voor het affluiten van de goed leidende Van de Ketterij (23 pas. maai' al een autoriteit) bracht het de be zoekende verdediging zelfs aan het wankelen. Invaller Jacco Koekoek haalde de achterlijn, zag zijn voorzet door Peter Jan sen verlengd, waarna Jaap den Doelder van dichtbij onder een vallende doelman Poley binnen kon schuiven, 1-0. Offensief Het vrij ondoordachte va-ban- que-offensief op het eind leverde Yerseke nog slechts een - ver prutste - vrije trap op. En een smeulend binnenbrandje bij de thuisclub waar Meijer het ver tikte om voor een leeggestreden Hanny in te vallen. Van Koute ren: „dan donder je ook maar op van de bank." Meijer bleef rustig zitten. AZVV-Yerseke 1-0 (0-0). 80. Den Doelder 1-0. Scheidsrechter Van de Ketterij (Vlissingen). Aantal toe schouwers: 200. Gele kaarten: Ga- jewski (AZWl en Christiaanse (Yer seke). van onze medewerker RILLAND - In de eredivisie van de VDN-competitie driebanden groot won het team van Arpa Shipping uit Rilland gisteren met 6-2 van Tegelhal Zuid uit Rotterdam. Kopman Martin Spoormans, Ron Schumann en Ray mond Nicodem wonnen hun partijen, Jos Min leed de enige nederlaag. Door de barrière. Na zes verloren ron den kwam er in het zevende competitie duel dan eindelijk een einde aan de ver velende reeks nederlagen. Kersvers af gestudeerd econoom en teamleider van Arpa Shipping Raymond Nicodem ging bijna uit zijn dak van vreugde: „Na de promotie hebben we een heel lange aan loop nodig gehad om aan dit niveau te wennen. En natuurlijk moeten we er re kening mee houden dat een aantal teams nog één of meer maten te groot zijn voor ons. Maar dit resultaat geeft een kick èn vertrouwen. We groeien in de competitie en zullen er alles aan doen om de degradatie te ontlopen", zei een enthousiaste winnaar. In de openingspartij van de ontmoeting zette Nicodem zelf zijn team op het goede spoor door een 'bekeken' 50-30 overwinning op Jan Verkijk. De 2-0 ach terstand werd daarna echter onmiddel lijk weer rechtgetrokken door Harry van de Ven die op de andere tafel tegen stander Jos Min in no time naar een 21- 50 nederlaag speelde. Het zou het enige verlies voor Arpa Shipping worden. In de tweede helft van de wedstrijd liet Ron Schumann opponent Anno de Kleine nooit in zijn buurt komen en won tenslotte met 50-38. Dat betekende een 4-2 tussenstand. Die dreigde verlo ren te gaan toen kopman Hans Jurgen Kühl van Tegelhal in de openingsfase overtuigend bij Martin Spoormans wegliep, 17-9 en 24-15. Spoormans voel de echter aan dat hij kansen bleef hou den. maakte de aansluiting bij 31-31 en nam met een serie van zeven bij 39-37 voor het eerst voorsprong. Het sterke eindschot van de Belgische kopman van Arpa Shipping was zijn Duitse te genstander tenslotte te machtig: met 2x4 haalde Spoormans de winst in de partij (50-42) en de eindzege van dit competitieduel naar zich toe. van onze medewerker VLISSINGEN - In de vrouwen eerste divisie behaalden de bas- ketbalsters van BC Vlissingen hun tweede overwinning van dit seizoen door Sphinx te ver slaan. In de overgangsklasse wonnen de vrouwen van BV Souburg en Volharding eveneens. De man nen van BC Vlissingen kwamen in de hoofdklas tekort tegen koploper Attacus. Vrouwen: BC Vlissingen- Sphinx 64-36 - BC Vlissingen be haalde een gemakkelijke over winning tegen Sphinx, dat even als de thüisploeg slechts één overwinning achter zijn naam had staan. Het studententeam uit Wageningen kon aanvallend geen vuist maken en kwam pas in de 12e minuut voor het eerst tot scoren. De thuisploeg begon wel doeltreffend en liep door Na- non Doeland en Linda Verhage uit naar een 17-0-voorsprong. Daarna zakte het spelpeil, waar door Sphinx enige tijd gelijk op kon blijven gaan. Via een 28-14 ruststand leek Sphinx nog even terug te komen bij 35-23. De ploeg van coach Cees Rijnberg stelde toen orde op zaken. BC Vlissingen verhoogde het tempo en pakte vele onderscheppin gen Hierdoor liep de thuisploeg steeds verder uit naar een ver diende 64-36 eindstand. Scores BC Vlissingen: Nanon Doe land 21 punten, Linda Verhage 8 pun ten. Annemiek Arendse 8 punten, Danielle Bollebakker 7 punten. Lin da van Eenennaam 6 punten. Inge Vandewynckel 6 punten, Ilse Cal- jouw 4 punten, Ietje Boenna 4 pun ten. Vlissingen wint Zeeuwse derby vrouwenvoetbal VLISSINGEN - De vrouwen- ploeg van Vlissingen heeft de 'collega's' van Terneuzense Boys met een nederlaag naar huis gestuurd. In een wedstrijd die lange tijd op U-0 leek te ein digen, trok de thuisploeg op de valreep de zege naar zich toe: 1- 0. De eerste helft had Terneuzense Boys het beste van het spel. na rust was het de incomplete thuisclub die een overwicht had. Dit kwam vooral omdat de be zoeksters niet waren opgewas sen tegen het fysiek hardere spel van Vlissingen. Beide teams misten opgelegde kansen, tot El len Kerckhove kort voor tijd van dertig meter de bal binnen schoot: J-0. Terneuzense Boys kwam nog dicht bij de gelijkma ker door een schot van Saskia de Bock tegen de paal. BV Souburg-Fake 90-31 - De vrouwen van BV Souburg had den weinig moeite met hakke- sluiter Fake uit Made. Doordat BV Souburg in de beginfase slor dig met de kansen omsprong, kon Fake bijblijven tot 16-15. Daarna drukte de ploeg van coach Hans van de Linde door naar een ruime 38-20 voorsprong bij rust. In de tweede helft kon de thuisploeg gemakkelijk de score verder uitbouwen naar 90- 31. Bij BV Souburg maakte Willy Holslag een verdienstelijk de buut. Waldric-Volharding 63-80 - In Almkerk speelde Volharding een prima eerste helft. De press van Waldric werd gemakkelijk omzeild door de Goese dames, die daardoor konden gaan rus ten met een 28-48 voorsprong. Na de hervatting bleef Volhar ding de wedstrijd controleren. Waldric drong wel wat feller aan, maar Volharding hield de ruime voorsprong probleemloos vast. De 63-80 zege betekende de der de uit-overwinning voor Volhar ding, dat tot nu toe thuis nog geen wedstrijd wist te winnen. Meisjesjunioren: BC Vlissingen- Prisma College 60-64 - In de meisjesjunioren eredivisie speel de BC Vlissingen tegen het op de tweede plaats staande Prisma College. In de eerste helft kon BC Vlissingen weinig openingen vinden in de Utrechtse verdedi ging. waardoor de rust aanbrak bij 20-29. Na de hervatting speel de het team van coach Tom Jo- ziasse een klasse beter. Door scores van Quintana Pattinama en Melanie Lindenberg werd de achterstand omgebogen naar een 39-38 voorsprong. In de spannende slotfase hield de thuisploeg lang winstkansen, maar het was uiteindelijk Pris ma College, dat vanaf de vrije- worplijn de strijd met 60-64 be sliste. Mannen Attacus-BC Vlissingen 79-74 - In Veghel traden de Vlissingse mannen aan tegen de ongesla gen koploper Attacus. BC Vlis singen begon goed en nam in de beginfase een kleien voor sprong. Doordat de kansen on voldoende werden benut, kon Attacus het initiatief naar zich toe trekken en gaan rusten met een 40-32 voorsprong. In de tweede helft sloeg Attacus een kloof van 15 punten met een se rie driepunters. BC Vlissingen probeerde via een 'fullcourt press' de bakens nog te verzet ten. Via scores van Clifton Tuin- fort en Julian van der Maas kwam de ploeg van coach Wim Elve nog dichtbij, maar Attacus gaf de overwinning niet meer uit handen. Angela Daane die met Amedijks Orin een erg goede prestatie leverde in de klasse Z2. foto Peter Nicolai van onze medewerker AXEL - In de kwalitatief hoogstaande dressuurwed- strijden om de Graeve Jan trofee te Axel toonde Angela Daane zich een klasse apart. De amazone uit Yerseke scoorde in de bijzonder moei lijke Z2 proef voor pony's met haar Amedijk's Orin maar liefst 208 punten. Angela Daane was zelf nog enigzins beduusd van deze prestatie: „Dit had ik echt niet verwacht. Ik had wel het ge voel dat het lekker liep, maar dit is wel erg hoog." De opvallende prestatie denkt Daane te danken aan de cen trale training van de KNF, waar ze les krijgt van Anne miek Picavet. „Orin is een erg goed paard maar erg eigenwijs en ze is daardoor niet altijd even makkelijk te berijden. Bij Annemiek heb ik geleerd hoe ik hem moet aanpakken als hij weer eens probeert de baas te spelen." Bij de paarden ZZ ging de strijd om de hoogste eer tus sen Lieveke Goossen in het za del van Haydn, ook al een pu pil van Annemiek Picavet, en de Zeeuwse Out-door kam pioene Joke Nijssen in combi natie met Hurricane. Beide combinaties lieten een goede indruk achter. Het verschil be droeg dan ook slechts vijf pun ten (192-187). Een verschil dat sprak in het voordeel van Lie veke Goossen met haar fraaie zwart-bruine Shah-dochter. Cathy Verboom met Rac- crocw blijkt een duidelijke aanwinst voor de klasse Z. De amazone uit s' Heer Arendker- ke rijdt de veel uitstraling to nende schimmel hengst met veel impuls, waardoor de com binatie een prachtig plaatje vormt om te zien. In manege Magrette bleek de Bevelandse combinatie, ondanks een klein aanyal foutjes, met 182 punten toch de beste. Zij werd wel op de voet gevolgd door In- grid Faes, die met Diana in de overgangen nogal wat steek jes lieten vallen, en Janet van Puyvelde, die Harona met veel te weining impuls rond stuur de. Beide combinaties zagen het telraam van jury-lid Adrie Ruisaard het werk op 180 pun ten staken. De houding en zit en het rijden in het algemeen sprak in het voordeel van In- grid Faes. Daardoor mocht de Breskense combinatie zich bij de prijsuitreiking als tweede opstellen. Bij de paarden klasse B lever de Marleen de Vriend, in com binatie met haar nieuwe aan winst Kaybrye, met een score van 183 punten een goede prestatie. De Sluiskilse werd hiermee de best presterende paardecombinatie. bovendien leverde het ook nog drie winst punten op, zodat promotie naar L niet lang op zich zal la ten wachten. De Vriend werd op een straatlengte (161 pun ten) gevolgd door Ellen Oos terman met Karoes. Mascha van de Vijver met Missing Link en Evelien Dhont met Aruscha eindigde met 159 punten op gelijke hoogte. Hier sprak het beslissende onder deel in het voordeel van Ma scha van de Vijver. GOES - De G-voetballers van het Goese SSV zijn in Ede kampioen van Nederland zaalvoetbal geworden. In de finale tegen de Kings- maschool uit Amsterdam werd in de verlenging (sudden death) de titel gepakt dankzij international Pattrick Nuijens. Voor de laatste maal werd gewerkt via een open inschrijving. In de A- categorie kwamen zodoende acht teams in twee poules uit. Volgend seizoen wordt het kampioenschap van Nederland verspeeld met de provinciale kampioenen. De Zeeuwse finales zijn in februari in de sporthal in Burgh Haamstede. De ploeg van coach Toon Beverdam werd vorig jaar nog derde. De G-voetballers (verstandelijk gehandicapten) van Goes kwamen in de poule moeilijk op gang. Achter OSS uit 's Gravendeel werd de ploeg tweede, voor Bato uit Winschoten en De Brug uit Groningen. In de kruisfinale werd Simson uit Zaandijk met 1-0 geklopt dankzij een treffer van Pedro van de Visse. De spannende finale tegen de Kingmaschool (Amsterdam) eindigde onbeslist. De 1-1 werd bereikt dankzij international Pattrick Nuijens (de andere international Mar co van de Visse was ziek thuis gebleven). Drie minuten duurde de verlenging maar. Toen schoot Nuijens de Goesenaren naar de natio nale titel: 2-1. Sjef van der Heijden (voorgrond) verloor de finale in de A-klassi van de Belg Steve Dries. foto Lex de Meeste: Open Middelburgse squashstrijd van onze verslaggever MIDDELBURG - Bij de Open Middelburgse squashkam- pioenschappen was in de hoog ste categorie geen prijs wegge legd voor Dimitri Kaijser uit Vlissingen. De 25-jarige squas her-die in Zeeland op eenzame hoogte staat - was in de thuis haven van squashvereniging Squashzzy niet opgewassen te gen de toppers Sjef van der Heijden en Carl Musner. Kaij ser moest daardoor genoegen nemen met een vijfde plaats. De Belg Steve Dries was heer en meester in de A-klasse. De uit Herenthals afkomstige squas her - in eigen land de nummer drie op de nationale ranking - re kende in de finale zonder enige moeite af met Sjef van der Heij den: 3-0. De bondscoach voor de squashjeugd tot 16 jaar en team trainer van Squashzzy won eer der het toernooi met 3-0 van Di mitri Kaijser. De Vlissinger vet loor later ook van Tilburger Cat Musner (3-0), maar zegevierdi wel in de partij tegen Jeroen Ha gers. Middelburger Jack Hoogen boom werd winnaar in de B/C klasse. Hoogenboom, die dee uit maakt van de hoofdmachi van Squashzzy, won in de eind strijd van Goesenaar Miche Gorsse: 3-0. In de halve finalf had Hoogenboom met 3-1 wonnen van ploeggenoot Anto nie Sinke. Bij de vrouwen gini de finale tussen Nanette Boek hout en Petra Rouwendal. Di partij tussen het duo - dat alle bei met het eerste vrouwentean van Squashzzy uitkomt in dt landelijke tweede divisie - weri met overmacht gewonnen dooi Boekhout: 3-0. van onze medewerker MIDDELBURG - Eindelijk is er weer een Zeeuwse damclub in geslaagd een wedstrijdpunt te veroveren in de landelijke club competitie. De Eendracht uit Tholen speelde zaterdag in Wa teringen met 10-10 gelijk tegen VELO. De Goese damclub, de andere Zeeuwse vertegenwoor diger in de tweede klasse C, ver loor opnieuw, nu met 14-6 van koploper IDV uit Hendrik Ido Ambacht. Voor PWG 's-Graven- polder, dat de Zeeuwse kleuren verdedigt in de eerste klasse A, blijft de situatie zorgelijk na de 8-12-nederlaag tegen Heijmans Excelsior I uit Rosmalen. Evenals tegen Astra Informa tica speelde PWG zaterdag te gen het gerenommeerde Heij mans Excelsoir I bepaald geen slechte wedstrijd. Vooral aan de lagere borden hielden de PWG- spelers goed stand tegen op pa pier veel sterkere spelers. Inval ler Eric Boogert, Chiel Hamers, Danny de Jager en Ko Louwerse speelden puike partijen en slaagden er allen in remise te spelen. Aan het vijfde bord re vancheerde Dominique de Rooij zich gedeeltelijk voor zijn neder laag tegen Astra; hij hield in een goede partij de sterke Sallie de Jong op een punt. De nullen aan Zeeuwse kant vie len zaterdag aan de hogere bor den. Eerst verloor Daaf Kasse kansloos van Neerlands sterkste vrouwelijke dammer Karen van Lith, vervolgens moest Evert Wiskerke zich gewonnen geven tegen Wim van der Kooij en ten slotte zag Arjo Kousemaker, die in het middenspel tegen natio naal meester Frank Teer in een verrassende damcombinatie was gelopen, het nutteloze van verder spelen in. Bij een 12- achterstand redde Johnny d Leeuw de eer voor PWG door ii een overmachtseindspel wi/i nend toe te slaan. De Eendracht was vier ronden achter elkaar zonder punten ge bleven maar veroverde zaterdai het derde wedstrijdpunt in dezi competitie. VELO. eerder noi met 13-7 winnaar tegen Goes mocht achteraf van geluk spre ken dat de Tholenaren hier e daar wat puntjes lieten ligger Stef Baerends was weer van d partij bij De Eendracht en lie zijn tegenstander aan het eerst bord volkomen kansloos. D tweede Zeeuwse overwinnin kwam op naam van John d Wolf. Nederlagen waren er voc Piet Nieuwenhuijzen en de jong Rien Schakel, die moest inva len voor Danielle de Vos, een pii ma partij speelde maar uiteind! lijk toch de eer aan zijn teger stander moest laten. Bij de Goese damclub blijft c malaise voortduren. De nedei laag tegen titelkandidaat ID was ingecalculeerd, maar vit uiteindelijk gezien het vertooi de spel toch iets te hoog uit. Aa de hoogste drie borden krege de Goesenaren zware klappen t verwerken. Kees de Jonge ve loor door een zetje, Cees Rijk een zeer goede stand nog de mis ingaan en Jan Boone liet zich een onduidelijk eindspel m< wederzijds enkele dammen nc beetnemen. Ook Adrie van df Schraaf en Cees van Rijswij moesten zich gewonnen gevei De Belgische aanwinst Geei Vercruysse kende zaterdag ee uitstekend debuut in de Nede landse competitie: hij zorgd voor de enige overwinning aa Goese kant. ASSEN (ANP) - Zonder wind en met een kwalitatief sterk pelo ton gaat het marathonschaat- sen steeds meer gelijkenissen vertonen met het wielrennen in Italië. Een tamme aanloop naar de finale en in de laatste kilome ters volle snelheid. De zesde ma rathon in de KNSB competitie was daar zondagmiddag in As sen een treffend voorbeeld van. Lammert Huitema bevestigde zijn meesterschap door de mas sasprint te winnen. Arnold Stam en Richard van Kempen eindigden respectievelijk als tweede en derde. Na zijn flitsende seizoenstart, waarin hij vier wedstrijden op rij won, tekende Huitema voor zijn vijfde overwinning. De 34-jarige Drent verstevigde daarmee zijn leiderspositie in het KNSB- Cupklassement. Even had Huitema dit seizoen last van een inzinking. Hubbo Kuper onderbrak in Utrecht zijn zegereeks en in Heerenveen was Henk Angenent de best mara thonschaatser. „Ik was een beetje verzadigd. Het heilige vuur ontbrak. Voor deze wed strijd heb ik drie dagen niet ge traind. Dat heeft me geholpen Ik vind het nu weer leuk om t schaatsen en vooral om te win nen", aldus Huitema. Tijdens de wedstrijd over 101 ronden maakte Huitema aller minst een sterke indruk. Aan vallen liet hij aan anderen over Vooral de Stam, de houder vai de KNSB-Cup, liet zijn avon tuurlijke neigingen ontelbarf keren de vrije loop. Maar tot di finale kreeg niemand enigi ruimte. Het peloton werkte de wedstriji in een record tempo af, 100 ron den in 55 minuten en 38 secon den. „Ik wist dat het op een mas saspurt zou uitlopen. Waaron zou ik me dan druk maken' Huitema na afloop. Toch maakte hij bijna een fout inschatting. In de finale sproni zijn ploeggenoot Kleine weg Drie ronden voor het einde wis alleen Stam aansluiting bij dl vluchter te verkrijgen. Het dut had 50 meter voorsprong op he peloton. Net voor de finishlij! slokte de grote meute de twef vluchters op. foto Peter Nicolai Een speler van AZW (witte broek) dreigt door de defensie van Yerseke door te breken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 16