Kloetinge kijkt verder omhoog Hoek blijft leider van armoedige klasse Veere onderuit Moeizame winst voor Kruiningen Na overwinning op Achilles Veen (2-0) leider in periodestand smi Arendskerke kan ook Roda Boys bedwingen Kees Zwamborn is gewoon een kanjer nog tting etei-f paal tik an df ;kep 1) )osl. naar ffers. ichot ia de Daar dooi Mark ;e d< core, Van van onze medewerker Peter van Kouteren KLOETINGE - Het was onge twijfeld ingegeven door de ne derlaag (2-0) die zijn ploeg had moeten incasseren, maar trai ner Ad Bakker van Achilles Veen moest het toch even kwijt. Zoals hij enkele weken geleden ook de vloer met Hoek had aan geveegd. Kloetinge, zo vond hij, had eigenlijk niets laten zien en mocht van geluk spreken dat het als winnaar van het veld was gekomen. In het Kloetinge- kamp werden die kanttekenin gen voor kennisgeving aange nomen. Daar telde alleen het re sultaat en werd - zij het voor zichtig - opnieuw verder om hoog gekeken. Drie wedstrijden slechts heeft Kloetinge nodig gehad om het puntentotaal uit de eerste reeks yan acht wedstrijd te verdubbe len. Na het gelijkspel tegen Spa kenburg (2-2) en de overwinnin gen op de nummers twee Heer- jansdam 1-2) en Achilles Veen (2- 0) klom Kloetinge opnieuw een plaatsje op de ranglijst en is het nog even wennen aan de klasse ring die de debutant in de twee de periode inneemt. Met zeven punten uit drie wedstrijden gaat de formatie van Paul Telussa daarin onverwacht aan de lei ding. Met een tomeloze inzet en een echte winnaarsmentaliteit re kende Kloetinge voor eigen pu bliek bovendien af met een my the. Waar in het verleden na zwa re afstraffingen tegen ditzelfde Achilles Veen een grafstemming heerste, kon zaterdag na de zwaai1 bevochten zege eindelijk feest worden gevierd. In alle eu forie over de resultaten van de laatste weken waakte Paul Te lussa voor een te groot optimis me, maai' ook hij genoot zicht baar van het succes. „Het is een ;eerste vereiste dat iedereen itaakbewust en met een gezonde agressie speelt. Binnenkort komt Jurriaan Maccow terug. Dan krijg ik nog meer mogelijk heden. Wie weetr wat het nog worden kan." Hoge ballen De trainer was vanzelfsprekend in zijn nopjes met de nieuwe ze ge, maar besefte dat zijn ploeg voor rust een paar keer door het oog van de naald was gekropen en heel gelukkig aan het eerste doelpunt was gekomen. „Maar gepresteerd? Alleen maar hoge ballen, mikkend op hun fysieke kwaliteiten", diende hij zijn col lega van repliek. Het moet gezegd dat Achilles Veen de wedstrijd in de begin fase dicteerde, omdat het enorm veel ruimte kreeg en vrijwel alle persoonlijke duels won. Het le verde de bezoekers binnen een tijdsbestek van drie minuten vier opgelegde mogelijkheden op. Maar doelman Peter Noord- ijke bevestigde zijn voortreffelij ke vorm. Hij was voortdurend een sta-in-de-weg, keepte een foutloze wedstrijd en hield zijn ploeg overeind. „Het eerste kwartier heeft Achilles Veen het natuurlijk laten liggen", keek de sluitpost tevreden terug. „Er za ten bij ons een paar jongens in het begin niet in de wedstrijd. Daardoor verliep de opbouw niet goed." Nadat de thuisploeg het eerste kwartier wonder-boven-wonder ongeschonden was doorgeko men, was het andermaal Johan de Goederen, die het sein gaf tot - een andere aanpak. De 20-jarige ijverige middenvelder dichtte lekken in zijn eigen defensie en voorzag de individueel sterke Kloetinge-spitsen van aanvoer. Ronald Zuijdwegt bond op de linkervleugel steeds een paar spelers aan zich, Alex Lourens stichtte over rechts gevaar en Paul Schipper was voortdurend aanspeelbaar en sterk aan de bal. Plaagstootjes Zo kroop Kloetinge af en toe uit zijn schulp, om plaagstootjes uit te delen. Achilles Veen, met de minst gepasseerde verdediging van deze eerste klasse, kwam echter zelden in de problemen. Slechts John Bentschap Knook stelde tot twee keer toe met een schot van afstand Veen-doel man Van de Broek op de proef. De keeper redde beide keren ten koste van een hoekschop, maar was op slag van rust kansloos op een inzet van Ronald Zuijdwegt. Via de voet van aanvoerder Wil- bert Strijtveen verdween de bal in het doel: 1-0. Na de hervatting verzette Kloe tinge zich met hand en tand om die nipte voorsprong te verdedi gen. Schipper, Lourens en Zuijd wegt gaven veel van hun krach ten om de opbouw al vroeg te ontregelen, waardoor Achilles Veen tot een stereotiep en voor spelbaar spelletje werd gedwon gen. Uitgespeelde kansen kre gen de bezoekers dan ook niet meer, ook niet nadat aanvoerder en verdediger Strijtveen het veld had moeten ruimen voor een extra aanvaller. Kloetinge profiteerde van de al dus verkregen ruimte en gaf een paai- keer een waarschuwing. Alex Lourens stuitte op de doel man, John Bentschap Knook zag zijn inzet van de lijn getrapt en een vernietigende uithaal van Paul Schipper ging rakelings over. Maar invaller Jeffrey van de Velde maakte ver in blessure tijd een einde aan alle onzeker heid. Hij zette bij een uitval twee verdedigers in de wind en haalde doeltreffend uit: 2-0. Kloetinge-Achilles Veen 2-0 (1-0). 44 Strijtveen (e.d.) 1-0. 94. Van de Velde 2-0. Scheidsrechter: J. Kohier (Put ten). Aantal toeschouwers: 750. Gele kaart Van de Broeck en R. Pagie (beiden Achilles Veen). wat heeft Veen in de tweede helft Paul Schipper kopt met een verdediger in de rug de bal naar het doel van Achilles Veen. foto Willem Mieras iDerde opeenvolgende nederlaag in uitwedstrijd: nu 4-1 tegen Zwart Wit werd eer nuu But dooi hopl -ij gei a. el n£ in d( ;rker d he: mits -1 (0 ,enis iieni ei 'ran! da p be i rus1 jk ('2 i me: :stei co de 3. (2-5 lij! ra wee kar fwei he Mai e mi ape 1- Mi VOO Jwer insei (4-0) ploei drii •spil B0> Aan wi iloes iStgl ma; Seen prl tre Vla eggt van onze verslaggever Frits Bakker ROTTERDAM - Het werd even angstig stil toen de man van de uitslagen van de tribune afdaal de. Hij keek bijna spottend en riep in het voorbij gaan: „Jullie mogen nog van geluk spreken. Kloetinge heeft weer gewon nen, dus Hoek staat nog boven aan." Uit het gezelschap aan de rand van het veld klonk een kreet van ongeloof. Hoek nog altijd koploper, na het 4-1 verlies bij Zwart Wit'28? Wim Verpoorte, geblesseerd uitgeval len, zei even later: „Het is een beetje belachelijk, dat we daar nu nog staan." Johan Ballegeer maakte een gebaar van: „Het kan toch niet waar zijn hè?" Pa trick Naudts, uitgeschakeld door een blessure, zei dat hij het in tien jaar profvoetbal niet zo gek had meegemaakt. Maar de nieuwe ranglijst bewees dat het wél kan. Het was haast een blamage te noemen, dat Hoek nu al twee we ken teert op de successen van Kloetinge. Zelf was de leider in Rotterdam van het veld ge vaagd door het toch ook niet in drukwekkende Zwart Wit, maar •zo langzamerhand kan Hoek 'zich alles veroorloven. De Zeeu wen, veelbelovend gestart, gaan al elf weken aan de leiding in de d meest bizarre van de drie eerste d klassen in het zaterdagvoetbal. De koppositie is nu alleen nog te .31 danken aan de opmerkelijke re ik vival van Kloetinge, dat zo •vriendelijk is om alle concurren ten van Hoek één voor één te ontmoedigen. meer op een vreemde samenloop van omstandigheden. Hoek is af en toe totaal de weg kwijt. John Bravenboer, zakenman met een voetbalhart, kan sport en werk tegenwoordig aardig scheiden. In het andere geval was hij zaterdag het veld van Zwart Wit opgerend voor een knallende ruzie, omdat hij niet kan uitstaan dat voetballers zo lankmoedig zijn. Bravenboer, de voorzitter, mag zijn stem slechts verheffen op de tribune. Balle geer, de trainer, doet dat vanaf de zijlijn met wisselend succes. Hij moet alleen al leven met de fratsen van zijn spitsspeler Davy Gijsel. De uitblinker van vorige week (tegen GVWikwam zater dagmorgen niet opdagen toen Hoek moest vertrekken naar Rotterdam. Hij had niet gebeld en niets van zich laten horen. „We hoorden later dat hij een klapband had gehad op weg naai- Hoek", zei Nico van de Kerkhove even voor de aftrap. Hij zei het met een blik van: we zullen het maai- geloven. Gijsel, altijd de onschuld zelf, kwam van onze medewerker VLISSINGEN - SSV'65 kwam maar net voorbij Wemeldinge (1- 2), maar houdt wel de beste pa pieren voor de tweede periode- titel in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. De subtoppers Middelburg en Bevelanders speelden gelijk (1-1) en Meeu wen zakte verder weg na een 3-1 nederlaag bij WIK. Kruiningen versloeg Krabbendijke in een aardige derby. Wemeldinge-SSV'65 1-2 (0-1) - Een slechte wedstrijd. SSV was wel de betere ploeg, ook al om dat het Wemeldinge totaal aan inzet ontbrak. Justin de Korte zorgde voor een 0-1 ruststand. SSV speelde na rust de wedstrijd zonder problemen uit en kwam op 0-3 door Paul Bom en Theun Meijer. Kruiningen-Krabbendijke2-0(0- 0) - Koploper Kruiningen speel de in een veel te laag tempo en zag vrijwel geen kans om de fa natieke, versterkte verdediging van Krabbendijke te slopen. Na de rust was de thuisclub wel iets feller. Ivan Boeije trof eerst de paal, maar na vijf minuten kopte Arthur van Noorden 1-0 binnen. Niels Meijer maakte van afstand nog 2-0. Middelburg-Bevelanders 1-1 (1- 0) - De eerste helft had Bevelan ders afstand kunnen nemen. De bezoekers waren veel gevaarlij ker, maai- hadden een Middel burgse blunder nodig om op voorsprong te komen. Na een half uur onderschepte Jan Leen- dertse de bal en gaf perfect af op Leo Versluis: 0-1. Middelburg speelde na rust als herboren, was nu feller, won weer duels, maai- stuitte op een uitstekende doelman Jimmy Kikkert, die vijf minuten voor tijd zelfs een zwak- Het vervolg van de competitie wordt daardoor hoogst verma kelijk. De winnaar aan het eind van de race is nu al gedoemd om als kampioen van de armoede in de boeken te komen. Hoek doet er kennelijk alles aan om dat ook te worden. „Zoals wij kunnen spelen", zei trainer Ballegeer, hadden we al tien punten voor ,tnoeten staan op de rest." Maai de realiteit is anders. Zijn elftal mag nog blij zijn dat het na drie opeenvolgende nederlagen in uitwedstrijden nog zo hoog staat. Angstcomplex Het angstcomplex in wedstrij den buiten de deur is schrijnend. Wie een oorzaak weet, mag het zeggen. Nico van de Kerkhove, de technisch manager, deed na de wedstrijd bij Zwart Wit alsof er een groot gebrek aan zelfver trouwen is. „Daar is geen sprake van", beweerde Johan Balle geer. „Dan zouden we ook in thuiswedstrijden niet zo veel winnen." Ballegeer houdt het Een aanval van Kruiningen in de wedstrijd tegen Krabbendijke. foto Willem Mieras ke strafschop van Pattrick Vo gel stopte. In blessuretijd werd het toch nog verdiend 1-1 door de jarige Daan Eikenhout. WIK-Meeuwen 3-1 (2-1) - De Schouwse ploeg speelde een sterke wedstrijd. Meeuwen kwam zelfs met de 3-1 nog goed weg. Na een kwartier kopte Leon Hendrikse de stand naar 1-0, maar twee minuten later scoor de Pattrick Koppejan bij een uitval 1-1. Hendrikse kopte tien minuten voor rust weer raak (2- 1en 25 minuten na de rust was het weer prijs door Hendrikse: 3- 1. SKNWK-Terneuzense Boys 3-3 (1-1) - Ondanks de zes doelpun ten viel de kwaliteit van de rom melige wedstrijd tegen. Jan Jaap Padmos opende de score 1- 0) en via een strafschop van Paul Sieck kwam de ruststand op 1-1. Aubry Curram maakte er na rust 1-2 van. vervolgens kopte Jaap Pijpelink in eigen doel: 2-2. Een strafschop van Erwin Theunis- sen betekende 3-2. Het even wicht werd hersteld door een strafschop van Paul Sieck: 3-3. NOAD'67-Zaamslag 1-1 (1-1) - Twee gelijkwaardige ploegen. Zaamslag kwam toch het beste weg gezien de kansen, want NOAD had de meeste druk. Toch werd het via een uitval 0-1 door Alex Meijer. Vijf minuten voor de rust scoorde Menno Fon- teine op aangeven van Leo Zuid- weg 1-1. De tweede helft was minder. Fonteine trof nog een keer de lat. toch nog op eigen gelegenheid en kreeg prompt een reserve beurt. Zorgwekkend is ook de vorm van Geertjan de Smet en Bene- dikt van de Walle. „We waren aanvallend ver onder ons niveau en in verdedigend opzicht was er geen organisatie", somde Balle geer de meest in het oog sprin gende zwakheden van het elftal op. Hij vond dat De Smet „geen tegenstander voorbij kwam" en komt er maar niet achter wat zijn aanvaller Van de Walle over komt. „Ik vraag me af of hij soms wel beseft, dat hij op een voet balveld is." Kwelgeesten AALST - De prestaties van 's-Heer Arendskerke beginnen zich lang zamerhand in een opwaartse spiraal te bewegen. De ploeg van trai ner Jack Schipper wist zaterdag Roda Boys te bedwingen in Aalst: 2-2. Tot twee keer toe moest Arendskerke een voorsprong uit han den geven. Het zag er in de slotfase niettemin nog even naar uit dat de Zeeuwen de drie punten meer naar huis zouden nemen. Frank Goedegebure, opnieuw uitblinker, had met een magistraal doelpunt zijn ploeg op een 1-2 voorsprong gebracht. De aanvaller besloot zeven minuten voor tijd een actie met een diagonaal schot in de kruising. Vier minu ten later bezweek Arendskerke voor de toenemende druk van de thuisclub. De vrijstaande Govert. van Aalst scoorde 2-2. Daarna moest Arendskerke-doelman William Aalbregtse nog twee reddin gen verrichten, maar het bleef bij een terechte uitslag. De eerste helft gaf slordig voetbal te zien met weinig doelgevaar (0-0). Na de rust vielen er wel doelpunten. Roda Boys had het betere van het spel. maar de tegenaanvallen van Arendskerke waren zeker zo gevaarlijk. Vooral als Frank Goedegebure aan de bal kwam. De snelle aanvaller stond dan ook aan de basis van de openingstref fer. Goedegebure speelde zich handig vrij en bood Peter Kamstra de kans om te scoren: 0-1. Twintig minuten voor tijd scoorde Mark Roe iers uit een scrimmage de gelijkmaker: 1-1. Roda Boys bouwde aan een overwicht, maar Arendskerke bleef op inzet overeind. In de tumultueuze slotfase werden nog twee doelpun ten gescoord. Ze vielen eerlijk verdeeld aan beide kanten. Roda Boys-Arendskerke 2-2 (0-0). 64 Kamstra 0-1. 70. Roeters 1-1, 83. F. Goe degebure 1-2,87 87 Van Aalst 2-2. Scheidsrechter: R.Speetjens (Tilburg). Aan tal toeschouwers: 200. Gele kaart: De Wit (Roda Boysi Matheid, onkunde, gebrek aan agressie: Hoek werd er zaterdag allemaal mee geconfronteerd op het sportpark De Vaan in Rot terdam-Zuid. waar Manuel Mon- teiro de plaatselijke held is en de vleugelspelers Van de Krogt en Dekker kwelgeesten waren voor de mandekkers Jos en Leo Kay- ser. De openingsfase was niette min nog wel voor Hoek, met een verrassend schot van Leo Kay- ser op de paal en een inzet van Jacky Lambert die doelman Eg- gelmeyer tot een fraaie redding dwong. En toen begon de malaise bij Hoek zich af te tekenen. Dennis Dekker kreeg in de twintigste minuut te veel ruimte, Verpoor te wierp zich in de baan van het schot, maar uit de rebound scoorde Monteiro: 1-0. En op vijf minuten van de rust liep Zwart Wit verder uit. Dekker was Dek te snel af, passeerde Verpoorte en zorgde voor 2-0. - Op curieuze wijze kreeg Hoek net na de hervatting in feite al de genadeklap. Ballegeer had twee omzettingen gedaan. Erwin Dek, net als vorige week laatste man, mocht in de kleedkamer blijven. Davy Gijsel viel in op een positie achter de spitsen. Wim Verpoorte was bij een uit trap geblesseerd geraakt aan een spier in het bovenbeen en werd vervangen door Johnny de Ritter. De onervaren doelman stond drie minuten op het veld. toen hij de definitieve ondergang van Hoek inluidde. Danny Magito maakte op zo'n 25 meter van het doel hands, John Clemens schoot laag en zwak in en De Rit ter liet zich verrassen: 3-0. De ij verige Lambert zorgde kort voor tijd nog wel voor een tegentreffer op aangeven van Gijsel. Dekker counterde in de laatste minuut weer met succes: 4-1. Zwart Wit'28-Hoek 4-1 (2-0): 20 Mon teiro 1-0,40. Dekker 2-0,48. Clemens 3- 0, 87. Lambert 3-1, 44. Dekker 4-1. Scheidsrechter J. de Jong. Toeschou wers 750. van onze verslaggever Koen de Vries WIJK EN AALBURG - „Wat zegt u? De trainer weg, naar Zweden? Dat zou een ramp zijn." De sfeer bij de suppor ters van SHO zit er zaterdag aanvankelijk goed in. De ploeg uit Oud-Beijerland, fier aan kop van de tweede klasse A van het zaterdag voetbal, laat Wilhelmina'26 alle hoeken van het eigen veld zien. Dat Edwin Wil denberg een strafschop mist is niet erg. SHO staat toch voor. En wanneer Remco van Keeken een uurtje later hetzelfde doet, veroorzaakt hij een klein lachsalvo. Het is inmiddels 0-4. Maar trai ner Zwamborn weg! Daar van is zelfs de grootste opti mist even stil. „Hoe moet SHO dan verder?", vraagt een moeder van een van de spelers zich vertwijfeld af. Kees Zwamborn (43) heeft het in korte tijd gemaakt in Oud-Beijerland. Vorig jaar degradeerde SHO na een kortstondig verblijf uit de eerste klasse. Trainer Jan de Gier (nog bekend van Mid delburg) vloog voortijdig de laan uit, spelers liepen weg. kortom: het was hommeles in de club met zo'n 850 leden. Zwamborn. die het na vier vier jaar bij Kloetinge voor gezien hield: „Als ik het goed begrepen heb, lag de zaak behoorlijk op z'n kont." Maar nu is alles anders. Even een rondje om het veld. De supporter: „Zwamborn zet alle poppetjes op de juiste plaats. Hij is gewoon een kanjer. De vrijioilliger (al zestig jaar lid), die alle da gen op het sportpark is: „Hij is recht door zee en heel con sequent. Met hem is het nooit poppenkast." De pr- man„De beste trainer die we ooit hebben gehad. Het bestuurslid, technische za ken: „Je ziet het elke dag groeien." Circuit Na afloop (0-5 voor SHO, twee doelpunten van Remco van Keeken) wordt de me ning van de trainer zelf ge vraagd: „Er zijn gelukkig ook nog mensen die wèl we ten wat mijn kwaliteiten zijn", klinkt het zelfbewust. Dat riekt naar frustraties, maar Zwamborn ontkent daar mee rond te lopen. „Langs de lijn ziet het soms zwart van de scouts om spe lers te bekijken, maar bij trainers werkt dat blijkbaar anders. Daar ben je afhanke lijk van relaties. Men gaat al leen af op resultaten. Als je drie keer wint, ben je een held, als je drie keer verliest, ben je een lui. Ik praat wel eens met mannen als Rijs- bergen en Spelbos. Zij erva ren hetzelfde. Je moet op een of andere manier in het cir cuit terecht komen. Als je daar in zit, zit je goed. Er worden nu trainers aange steld van wie besturen abso luut niets weten." Gelukkig voor de inwoner van Kloetinge was er een club in Zweden met relaties in Nederland. Iemand (wie het is geweest, blijft ondui delijk) seinde de naam Zwamborn naar Norrköping door. De plaatselijke IFK sprak eerst met twee Zweed se trainers, maar kwam ver volgens toch terecht in Kloe tinge. Hoewel slechts trainer van een amateurclubje, gin gen er in Norrköping toch wat bellen rinkelen. Wan neer je oud-Ajacied bent, is dat heden ten dage geen anti reclame. Vorige week zon dag hing in huize Zwamborn manager Tommy Wisell voor het eerst aan de lijn. „Ik zeg niet meteen nee", zo was het antwoord van de trainer. Maandagmiddag volgde een tweede gesprek, dat met een afspraak werd bezegeld. Vrijdagmorgen om kwart voor vijf stapte Zwamborn in zijn auto. Vanaf Schiphol vloog, hij via Kopenhagen naar Norrköping, dat zo'n 150 kilometer ten zuidwes ten van Stockholm en 250 ki lometer ten noordoosten van Göteborg ligt. Rond het middaguur kwam hij er aan. Nauwelijks twaalf uur later zat hij weer thuis op de bank. Kleine oogjes Weer vijftien uur later volg de Zwamborn in Wijk en Aal burg met kleine oogjes de verrichtingen van 'zijn' SHO. Ja, hij heeft goede ge sprekken gehad in Zweden, vertelt hij in het benauwde halletje voor de kleedka mers van Wilhelmina'26. Norrköping is een club van naam, een club met historie. Spelers als Kindvall en Bro- lin komen er vandaan. En vergeet namen als Nordahl en Nilsson niet. Het afgelo pen seizoen redde de club ternauwernood het vege lijf via een beslissingswedstrijd, maar het jaar ervoor eindig de Norrköping toch nog als tweede, achter IFK Göte borg. En in de prijzenkast prijken vijf, zes, misschien wel zeven bekers die ver overd zijn via een landskam pioenschap. „Dat ze me belden, gaf me al een apart gevoel. Ik weet niet waarom", erkent Zwam born. „Na vrijdag heb ik een positieve indruk. En het be stuur was enthousiast. Ik denk dat ze graag willen." Van Zwamborn wordt ver wacht dat hij de club weer naar de top dirigeert. Men wil een man met ideeën, en die heeft Zwamborn wel: „Het Zweedse voetbal is bij zonder conventioneel. Ik ben juist een trainer die een ploeg aan het denken kan zetten." Deze week hoopt Kees Zwamborn dat de telefoon bij hem thuis minstens één keer rinkelt. Dan kunnen de gesprekken over geld een aanvang nemen. Het Cios, de werkgever van Zwam born, is ook enthousiast en bereid mee te werken aan een regeling. Te denken valt aan onbetaald verlof. Maar Zwamborn zal niet al te gre tig zijn: „Ik ben niet hype rambitieus. Noem mij maar een idealist. Ik wil overal waar ik kom iets neerzetten. Iemand die hyperambitieus is, zal weinig eisen stellen. Maar mijn eisen zullen be hoorlijk pittig zijn." Aanhangers van SHO heb ben het gesprek met krom me tenen aangehoord. Zwamborn is wel erg opti mistisch. Die zijn we in ja nuari kwijt, hoor je ze den ken. Maar Zwamborn heeft dat ook gehoord. „Ach, en wanneer het allemaal mis loopt, blijf ik gewoon bij SHO", reageert hij. „Ik ben heel content met de groep en met de mensen er omheen. Het klikt gewoon. Vertrek ken na een wedstrijd als van daag maakt het er-niet ge makkelijker op." Zo kennen ze hem weer. De trainer krijgt een klap op z'n schouder. Glimlachend stapt hij de kleedkamer van zijn jongens binnen. Kees Zwamborn: „mijn eisen zullen behoorlijk pittig zijn." foto Lex de Meester van onze medewerker NIEUWENDIJK - Voor het am bitieuze Veere lijkt het winnen van een periodetitel lijkt nog het hoogst haalbare in de twee de klasse. De Walcherse ploeg leed zaterdag op het sportcom plex aan de Nieuwendijk een pijnlijke (1-0) nederlaag tegen Altena. Daardoor verliest de ploeg van Ron Schrier in dit vroege stadium van de competi tie zelfs de aansluiting met de achtervolgers VVGZ en Din- teloord, die op grote afstand volgen van de eenzame koplo per SHO. Altena en Veere hielden elkaar heel lang in evenwicht. Dat werd het beste weergegeven in de eer ste helft, met veel middenveld spel, waardoor er geen kansen konden worden gecreëerd. In de tweede helft toonde Altena meer initiatief. Bert van der Peijl deel de al een waarschuwing uit, maar zijn inzet kon toen nog worden gekeerd door Veere- doelman Ruud Pennings. Bijna profiteerde Ad Gladdines van een fout in de Altena-verde diging, maar het schot van de aanvaller miste de juiste rich ting. Dertien minuten voor tijd werd een vrije trap van de thuis club Veere noodlottig. Martin Victoria stelde Alex van Maas tricht in staat om de bal achter de kansloze Pennings te schie ten: 1-0. Veere zette nog wel aan voor een slotoffensiefje. Een kopbal lever de bijna nog de gelijkmaker op, maar Altena bleef net verdiend overeind. Altena-Veere 1-0 (0-0) 77. Van Maas tricht 1-0. Scheidsrechter: A. Pape (Kaatsheuvel). Aantal toeschou wers: 600. Gele kaart: Weterings (Al tena).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 15