Zandstra zorgenkind schaatsers Bronzen medaille voor Van der Spil op titelstrijd judo Verzoeningspoging Gemser en De Vegt Crisis barst los bij Werder Bremen Hockeysters pakken de laatste strohalm Ritsma, Hersman en Romme vooraan in eerste krachtmeting Feijen wil alleen nog maar finishen Eindelijk zege voor Barney Drie zeges op rij te veel gevraagd van De Vos twee Atle- er al- elijk-i atstej iteer-i 38/89, et ree ?r op! lissiej ijden edad ware lona,' <p de; slag irciaj diola was ver- met te- van de; voori jaar. nam. door voor doel-:| r en eede ïtraf-;; ver-;i e ko- -0 te Cóln.i tonal i we-; tdatj e, de; ge van onze verslaggever Govert Wisse BERLIJN - De meeste Neder landse schaatstoppers gaan vooralsnog niet gebukt onder de bestuurlijke chaos in de KNSB en het gekrakeel tussen kernploeg-coach Gemser en Ritsma's trainer De Vegt. Bui tenlandse concurrenten, die tij dens de eerste serieuze kracht meting in Berlijn wilden pro fiteren van de tegenstellingen in het Oranje-kamp, kwamen van een koude kermis thuis. Martin Hersman, Rintje Ritsma en Gianni Romme deelden in Berlijn rake tikken uit. De strafexpeditie kende ook één .prominent slachtoffer in de ei gen gelederen; Falko Zandstra. Van het rijtje verliezers incas seerde de man uit Joure de grootste klap. Terwijl Rintje Ritsma de zaken na zijn IJssel- cup-debacle in de Berlijnse World Cup bijna ouderwets naar zijn hand zette op de vijf kilome ter, ging Zandstra knock-out. De pupil van Gemser gaf ruim ze ventien seconden toe op Ritsma en hield van de 16 deelnemers al leen de gevallen Rus Sajut ach ter zich. Door zijn abominabel zwakkke optreden zal Zandstra zijn plaats tijdens de wereldbe ker in het 'eigen' Heerenveen het komende weekeinde waar schijnlijk aan Postma moeten afstaan. „Dat ik er in Thialf mo gelijk niet bij ben doet me nog het meeste pijn", aldus de voor malige wereldkampioen. Nadat hij op de door Hersman gewonnen 1500 meter met een tiende plaats al was tegengeval len, leek het of Zandstra op de 5000 meter met 100 kilo ballast op zijn nek reed. De rondetijden liepen dramatisch op. Nadat hij zijn rit had beëindigd, kwamen zwarte gedachten op bij de kopman van de kernploeg, die momenteel niet meer is dan een sympathieke knecht. „Het eerste, wat door me heen flitste was: ik kan het niet meer. Het is helemaal weg." Zandstra stapte snel van het ijs en trok zich te rug. „Ik heb me even afgebeuld op de fiets, even de agressie van me afgetrapt." Op zoek naai- de oorzaken van het falen hebben Gemser en Zandstra het antwoord nog niet gevonden. Het blijft een raadsel, waarom de superschaatser van 1993 zijn oude niveau amper meer haalt. De Fries, die altijd een luxe- in plaats van een werk paard is geweest, heeft de laat ste maanden harder getraind dan ooit. Zandstra: „Misschien ligt het daaraan. Ik ben van huisuit geen trainingsbeul. Nu ik zo hard ben bezig geweest in de voorbereiding, moet ik mis schien meer rust nemen." In zijn poging om weer uit het wak te komen werd Zandstra een uur na de wedstrijd gehol pen door Rintje Ritsma. De we reldkampioen gaf Zandstra in het voorbijgaan bijna onmerk baar een bemoedigend tikje op de schouder. Van vermeende vij andschap tussen de schaatsers viel in Berlijn niets te bespeuren. Depressie Waar Zandstra Berlijn met een depressie verliet, hielp Ritsma het afgelopen weekeinde het misverstand de wereld uit, dat hij aan power heeft ingeboet. Met zijn vijfde plaats op bijna een seconde van Hersman - eer ste World Cup-zege werd wel iswaar duidelijk, dat Ritsma op de 1500 meter nog veel huiswerk heeft, maar op de lange afstan den is hij nu al Koning Winter. Zonder tot op de bodem te gaan, streek Ritsma de Berlijnse winstpremie op de 5000 meter op. Gianni Romme, die bijna stuntte, werd uiteindelijk met een achterstand van 23-hon- derdste tweede. Ook dat resul taat mocht er zijn voor het eerste jaars kernploeg-lid. De man uit Made, bijna afgestudeerd als badmeester, sprong bijna een gat in het dak van het Berliner Sportforum. DEN BOSCH - Bij de nationale .kampioenschappen judo in Den Bosch hebben vier vrouwen za terdag hun titels geprolon geerd. Tamara Meijer (tot 48 kg), Veronique Akkermans (tot 52), Jessica Gal (tot 56) en Karin Kienhuis (tot 72) bleken net als vorig jaar de beste in hun klas se. De Zeeuwse deelneemster hiel den zich goed. Jessica van der Spil van sportschool Geelhoed "Startte in de categorie plus 72-ki- ,lo met winst op Mariele Boen der. Daarna won ze ook van Ma- .nuela van den Brink. Tegen de 2waargewicht FranQoise Harte- veld, gaf de 17-jarige judoka ste vig partij, maar tegen het sur plus aan kilo's kon ze te weinig gewicht inbrengen. Tegen de la tere winnares moest ze buigen. In de kleine finale won ze weer .van Patricia van der Zwaard, waardoor ze met bronzen me daille meer dan tevreden mocht zijn. In de categorie -66 kilo had de Middelburgse Elisabeth Wille- MONTERREY (ANP) - Martin Feijen is mentaal de weg kwijt in Monterrey. De Haagse ultra loper voelt de vijftienvoudige triathlon meer in het hoofd dan in de benen. Hij ging voor de eindoverwinning naar Mexico, maar na twaalf dagen wil hij al leen nog maar finishen. Feijen ligt na twaalf dagen op de vierde plaats. Hij voltooide de 57 kilometer zwemmen en 2700 ki lometer fietsen. Van de vijftien marathons heeft hij er 7,5 achter de rug. Nog 316,8 kilometer lo pen en Feijen is binnen. Depressief 'Feijen voelde zich de laatste da gen depressief. Slapen deed hij nog maar vijf uur per dag. Het begeleidingsteam paste zijn loopschema's aan. maar de at- cleet schakelde zelf terug naai- de iaagste versnelling. Hij liet zijn Franse loopmaat Lucas gaan. ,jDe Fransman liep, met twee ka potte knieën door valpartijen, in een etmaal 24 kilometer uit op Feijen. De achterstand van Lu cas op de Tsjechische koploper :Pavelka is 47,2 kilometer. Feijen ligt 71,7 kilometer achter. Van de acht deelnemers zijn er nog itwee aan het fietsen. DEN HAAG (ANP) - Uitgere kend in zijn eigen Den Haag- heeft darter Raymond van Bar- neveld de eerste grote overwin ning van zijn loopbaan behaald. In de finale van de European Grand Masters, gehouden in de Grote Kerk, versloeg' hij de Brit Martin Adams in vijf sets. Aan de European Grand Mas ters was een serie plaatsings- toernooien vooraf gegaan. Veel toppers waren aanwezig in Den Haag, hoewel wereldkampioen Burnett werd gediskwalificeerd 'omdat hij zich te laat meldde, -i 1.2 Van Barneveld won in de finale afgetekend van Adams, in ja nuari zijn tegenstander in de -halve eindstrijd tijdens de Em- bassy. Bij de vrouwen lag de overwin ning van Francis Hoenselaar in de lijn der verwachtingen. De Rotterdamse is eerste op de we reldranglijst. Ze versloeg Deta Hedman uit Groot-Brittannië met 3-1 in de eindstrijd. In zes eerdere partijen tegen Hedman was ze ook al zes keer beter. dijke 7-1! boordse een moeilijke start. Te gen Jenny Gal, de latere Neder landse kampioene, kwam ze nog kracht te kort. „Maar de winst van zaterdag is, dat Elisabeth heeft kunnen merken dat ze niets onder hoeft te doen voor een topper als Gal. Ze zal alleen nog veel zware wedstrijden moe ten judoën en krachtiger wor den", reageerde Wim Geelhoed. In de herkansing won ze van Gerda Langer met ippon, waar na ze in de partij tegen Cisly Pee- ters tegen een vreemde straf op liep in de slotfase. De scheids rechter bestrafte Willeboordse officieel waardoor de mindere Peeters een ronde verder ging. Na de wedstrijd werd duidelijk dat de scheidsrechters het on derling met elkaar oneens waren over de beslissing. In de categorie -66 kwam Lynd- say Wyatt al bij haar eerste par tij ongelukkig ten val. Zij werd met een lichte schouderblessure uitgeschakeld door Edith Bos. Daarna verloor Wyatt ook van Melanie Hassink. Wopke de Vegt (links) en Henk Gemser met elkaar in gesprek tijdens de wedstrijden in Berlijn. f BERLIJN (GPD) - Er komt op korte termijn een verzoeningspo ging tussen Wopke de Vegt, de trainer van Rintje Ritsma en kernploeg-coach Henk Gemser. Het initiatief daartoe is geno men door De Vegt. De voorganger van Gemser haalde onlangs in een ochtendkrant fors en ongenuanceerd uit naar KNSB-officials. Gemser, die niet met name werd genoemd, sloeg terug in een concurrerende krant. Intussen besliste de rechter, dat De Vegt op de ijsbaan reclame mocht maken voor Ritsma's ploeg. „En dat vond ik als KNSB'er niet leuk", bekende Gemser. De sfeer rond de Nederlandse schaatsploeg raakte in de dagen voor de World Cup in Berlijn steeds slechter. De Vegt maakte tijdens de wedstrijden in Berlijn 'min of meer excuses aan men sen, die ik wellicht heb beschadigd'. „Het artikel was bedoeld als promotioneel verhaal, maar dat liep anders." Het kiftende tweetal gaat de wrevel proberen weg te praten. Ver moedelijk gebeurt dit mede onder druk van collega-coaches en sponsors, die niet gebaat zijn bij rellen. Gemser: „Nadat Ritsma de 5000 meter had gewonnen, heb ik De Vegt gefeliciteerd. Hij maakte toen zijn excuses in het geval ik me aangesproken voelde door zijn uitspraken. Daarna stelde De Vegt voor om binnenkort eens met elkaar te praten. Dat doe ik. Ik heb niks tegen hem. Hij moet alleen rechtstreeks iemand aanspreken in plaats van zich te uiten in algemene termen. Het komt allemaal wel goed. Ik ben ook wel eens kort voor de kop." De Vegt: „We moeten er nu een punt achterzetten en ons als vol wassen mensen gaan gedragen." Aad de Mos ontliep gisteren even de crisissfeer in Bremen. Hij 'bespioneerde' PS V in de wedstrijd tegen NEC fotc BREMEN (SID) - Bij Werder Bremen, de succesvolste Duitse club van de laatste zes jaar, is de sportieve crisis in alle hevig heid losgebarsten. Slechte resultaten, de muitende vedette Bas- Ier en trainer De Mos die onder zware druk staat. Het bestuur heeft voor dinsdag (morgen) een crisiszitting bijeen geroepen, waarin spelers, trainer en manager mogen uitleggen waarom in de competitie al negen wedstrijden op rij niet is gewonnen. Vice-voorzitter Klaus-Dieter Fischer zei zaterdag, na de 0-2 tegen Hansa Rostock, waar het op stond: „We moeten vaststellen dat we vanaf nu regelrechte degradatiestrijd leveren. We dienen er voor te zorgen dat het aanzien van Werder niet verder wordt ge schaad. Het is een catastrofe dat we een speler uit de selectie moeten nemen." Bij De Mos gaat veel de mist in. Zijn plannen om van de in Duits land gebruikelijke vijfmansverdediging om te schakelen naar de zogenaamde 'Viererkette' zijn vooralsnog mislukt. Bremen on der Rehhagel stond bekend om zijn verdedigende voetbal, maar het succes vergoedde veel, zo niet alles. Een experiment van De Mos tegen Bayern Munchen om 'forechecking' in te voeren ging op één onderdeel fout: vedette Basler verzaakte zijn opdrachten en opende een conflict met De Mos. Inmiddels is de man die mil joenen vertegenwoordigt uit de selectie gezet. Voorlopig of voor goed? De Mos: „Ik wil graag dat Mario speelt, maar hij moet wel zijn verplichtingen nakomen." Het publiek walgt inmiddels van de verwende Basler, in feite een pseudo-vedette, en ook de medespelers hebben blijkbaar genoeg van zijn nukken. Verdediger Michael Schulz: „Dat-voor hem an dere regels golden, was in orde, zo lang hij maar presteerde. Maar ook hij schiet geen deuk meer in een pak boter." KAAPSTAD (ANP) - Bij zijn aanstelling voorspelde Tom van 't Hek dat hij ooit als bonds coach van het vrouwenhockey- teani vreselijk onderuit zou gaan. Zaterdag leek die dag aangebroken, maar de speel sters voorkwamen een vroegtij dig vertrek van de coach. Nederland moest op het olym pisch kwalificatietoernooi in Kaapstad winnen van Duits land om zich te plaatsen voor de Olympische Spelen. De ploeg deed dat met 3-2. Oranje was bij na verdronken, maai- bedacht zich juist op tijd hoe te zwem men. Na vijf wedstrijden ploeteren - alleen tegen winnaar Zuid-Ko- rea speelde het Nederlands elftal goed - schudden de vrouwen in het duel met Duitsland de stress van zich af. Zelfs een vroege te gentreffer, in de zesde minuut, brak de fragiele weerstand niet. De speelsters vochten voor elke meter kunstgras, gingen geen duel uit de weg en veroverden gaandeweg het overwicht. Dat resulteerde in een aantal kan sen, waarvan Wietske de Ruiter er een minuut voor rust een be nutte. Direct na de pauze scoorde Dil- lianne van den Boogaard en maakte opnieuw De Ruiter in de 53e minuut haar tweede doel punt. De achtste strafcorner sloeg ze snoeihard tegen de plank. Nadat Henschel vijf mi nuten voor tijd 3-2 had gemaakt, kreeg Oranje het nog even be nauwd. Maar de 3-3 bleef buiten bereik van de Duit-sen, die sa men met de Zuidkoreaansen, Britsen en Argentijnsen al wa ren geplaatst. Het goede spel in de laatste wed strijd kon echter niet de belab berde prestaties op h§t toernooi verhullen. Nederland eindigde slechts als vijfde en is daarmee de achtste en laatste ploeg die zich kwalificeerde voor de Spe len. Alleen dankzij een beter doelgemiddelde dan China reist de ploeg volgend jaar naai- At lanta. Volgens Van 't Hek is het een al gemeen Nederlands sportpro- bleem dat pas als het water aan de lippen is gestegen, de motiva tie boven komt drijven alles te willen geven. „De voetballers plaatsen zich ook altijd in de al- lesbeslissende laatste wedstrijd. Dat heeft te maken met onze mentale sportbeleving. We den ken al gauw dat we goed zijn. Pas tegen Duitsland zijn we tot het uiterste gegaan, terwijl de Britsen twee keer op een dag tot aan het.gaatje kunnen gaan." De Ruiter, met vijf treffers top- scoorster van Nederland, speel de haar beste wedstrijd van het toernooi. In haai- achterhoofd speelden niet de belangen die op het spel stonden. „Ik had me in geprent een finale te moeten spelen tegen Duitsland. De illu sie had ik nodig om de spanning kwijt te raken." Volley balploeg zonder bezieling FUKUSHIMA (ANP) - In een wedstrijd zonder veel bezieling, emoties en dus ook spanning hebben de Nederlandse volley ballers zondag in Fukushima bij de strijd om de World Cup verloren van Italië, 3-1 (13-15 15- 6 15-8 15-3). Oranje verloor in de derde set, toen de strijd nog redelijk gelijk op ging, Peter Blangé. De spel verdeler had te veel last van een spierblessure in zijn linkerdij. Misha Latuhihin deed als ver vanger meer dan zijn best. maar de finesses waren uit het Neder landse spel verdwenen. Blangé verwacht vandaag in het duel te gen Canada in ieder geval de eer ste set te kunnen spelen. Funest is het verlies tegen de Italianen overigens niet, al gaat de wereldbeker zo goed als zeker niet in de Nederlandse bagage mee. Tweede of derde eindigden is nu het doel, zo er ooit een an der is geweest. Winst in de reste rende vijf wedstrijden (Canada, Argentinië, China, Japan, Egyp te) geeft die garantie en levert te vens de vurig gewenste kwalifi catie op voor de Olympische Spelen van Atlanta. Italië serveerde weliswaar beter, verwerkte de vijandelijke opslag beter en maakte minder fouten, maar speelde zeker niet groots. Bondscoach Velasco moest voor het eerst tijdens het evenement een time-out vragen, verloor de openingsset en vroeg zich be zorgd af of de eerste echte test zijn doorgewinterde professio nals niet te rauw op het dak zou vallen. „Allerminst", was al vrij snel het antwoord. De Italianen wonnen dit keer redelijk eenvoudig. Het was wel de vreemdste confronta tie tussen beide Europese top- landen in tijden. Zelfs de World- Leaguewedstrijden van dit jaar - zonder Zwerver. Blangé, Van der Meulen en Posthuma - waren van een geheel andere orde. Het leefde zondag niet in Fukus hima. Niet bij beide ploegen, niet bij de toeschouwers en niet bij de eregasten Ruben en Malou Acosta, de hoogsten in rang bij de internationale volleybalfede ratie FIVB. Hoewel Ron Zwerver en Olof van der Meulen bleven sleuren, de gang wilde er niet in komen. Wis selen - Rodenburg voor Görtzen. Posthuma voor Van de Goor of Held en Schuil incidenteel voor Van der Meulen - sorteerde ook geen effect. Coach Alberda verklaarde schoorvoetend dat hij zijn eerste spelverdeler uit voorzorg verder maar aan de kant had gelaten. Het kostte hem moeite die be houdzucht toe te geven, al zag ook hij natuurlijk in dat forceren geen enkele zin had. Volleyballers in zelfde poule FUKUSHIMA (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn ook komend jaar bij de voorronde van de World League in de Euro pese groep ingedeeld met Italië, Bulgarije en Griekenland. Het met zes miljoen dollar gedoteerde evenement vindt plaats in de maanden mei en juni. Nederland speelt de uitwedstrijden tegen de Italianen in Florence en Rome, die tegen de Bulgaren in Sofia. Waar Oranje in eigen land te bewonderen valt is nog onbekend. De finale van het evenement is in Rotterdam in sportpaleis Ahoy'. Enkele weken na de eindstrijd tussen de beste zes beginnen de Olympische Spelen in Atlanta. Doden in cricket-stadion NAGPUR (RTR) - Door het instorten van een muur zijn in het Vidarbha-stadion in Nagpur in centraal India negen cricket- fans om het leven gekomen en raakten 50 mensen gewond. In het stadion speelde India een eendaagse interland tegen Nieuw-Zeeland. De muur bezweek onder druk van de massa die op weg was naar de lunch. Op de tribune bevonden zich ongeveer 3000 toeschouwers. Drie waren onmiddellijk dood, zes anderen overleden in het ziekenhuis. Van de vijftig gewon den verkeren er nog vijftien in levensgevaar, In het stadion keken 45.000 man naar de cricket-interland. Na de lunch van drie kwartier ging de wedstrijd gewoon door, on danks de tragedie. „Er zou een oproer uitgebroken zijn als we het duel hadden gestaakt", zei een official. Schietpartij bij bokswedstrijd KAAPSTAD (ANP) - Bij een gewapende overval tijdens een boksgala in Zuid-Afrika is één toeschouwer om het leven geko men. Het slachtoffer trachtte te voorkomen dat vier mannen er met de kas vandoor zouden gaan. De overvallers schoten hem bij de ring neer en sloegen daarna op de vlucht. De politie van het township Guguletu. vlak bij Kaapstad, heeft nog geen ar restaties verricht. Het gevecht tussen Warren Stone uit Groot-Brittannië en Si mon Maseko uit Zuid-Afrika was net aan de gang toen de over vallers de zaal instormden. Beide boksers doken meteen de ring uit en wierpen zich naast de toeschouwers op de grond. De organisatie brak het boksgala na de dodelijke schietpartij af. Zaak-Spelbos bij advocaten ARNHEM (ANP)-De zaak-Spelbos ligt in handen van advoca ten. Volgens Karei Aalbers, voorzitter van Vitesse, heeft zijn voormalige trainer zich inmiddels al wel neergelegd bij zijn ontslag op staande voet. Beide partijen praten nu alleen nog over de hoogte van de afkoopsom. Spelbos, die slechts veertien competitiewedstrijden bij Vitesse op de bank zat, had in Arn hem een contract tot. medio 1998. Spelbos was vorige week ui terst verbolgen over zijn gedwongen vertrek bij Vitesse. In een eerste reactie liet hij weten zijn ontslag te zullen aanvechten. „Ik blijf Spelbos een hele goede trainer vinden", gaf Aalbers te kennen. „Hij is alleen op het verkeerde moment bij ons binnen gekomen." Hoge boetes Blackburn-spelers LONDEN (RTR) - Het bestuur van Blackburn Rovers heeft Graeme Le Saux en David Batty de maximale boete van twee weken salaris opgelegd, ongeveer 27.500 gulden. De twee raak ten met elkaar slaags tijdens de wedstrijd tegen Spartak Mos kou uit de Champions League. Le Saux brak in de vechtpartij een middenhandsbeentje. Hij speelde gisteren tegen Arsenal met een speciaal kunststof manchet. De verdediger veront schuldigde zich voor het incident en zei de zware boete te zul len betalen. Batty bood zijn excuses nog niet aan. Hij heeft de spelersvakbond ingeroepen voor juridisch advies. Hij wil dat advies afwachten alvorens hij beslist de boete al dan niet te voldoen. GIETEN (ANP) - Aan alle mooie sprook,jes komt een eind. He laas, ook aan dat van Wim de Vos. Drie keer op rij een veldrit voor de Super Prestige Trofee winnen was zondag teveel ge vraagd van de ranke Braban der. In de bossen rond het Drentse plaatsje Gieten bleef de hattrick achterwege door een slim optre den van de Belg Erwin Vervec- ken. „Ze zeggen weieens dat Bel gen een beetje dom zijn; deze in elk geval niet", was de grappig bedoelde opmerking van num mer twee De Vos. De professio nal uit Oosterhout verstevigde wel zijn leidende positie in het tussenklassement. Acht punten bedraagt zijn voorsprong op Ri chard Groenendaal, zondag vijf de. Het veldrijden snakte naar een nieuwe winnaar. Van het begin van het seizoen domineren De Vos en de Italiaan Luca Bramati bij de belangrijkste wedstrijden in zand, modder, gras en op heu veltjes. Bramati heerst in de se riewedstrijden om de wereldbe ker, won de eerste drie wedstrij den. De Vos probeerde in Gieten die exclusieve reeks te evenaren in de Super-Prestigecyclus. Hij kwam er dicht bij, maar zag in de laatste van de negen ron den de Belg Verwecken letterlijk weglopen. Aan lopen heeft De Vos een bloedhekel. „Dat is mijn zwakste onderdeel", gaf hij na zijn winnende sprint om de twee de plaats toe. Vervecken, zater dag al winnaar in Koksijde, speelde het slim, koos op het juiste moment voor de aanval. De Vos rekende erop dat mede vluchters Richard Groenendaal en de Belg Paul Herijgers op het loopgedeelte ook over hem heen zouden gaan en de achtervol ging zouden Ihzetten. „Ze bleven echter in mijn spoor lopen. Dom van ze. Ik heb me vervolgens ge richt op de tweede plaats." Spanje wint Fed Cup weer VALENCIA (DPA/RTR) - De Spaanse ïennlsv rouwen heb ben voor de derde maal op rij hun landenwedstrijd, sinds dit jaar de Fed Cup, gewonnen. Conchita Martinez en Arantxa Sanchez-Vicario sloegen zich zondagochtend naar een beslis sende 3-0-voorsprong, waarna de Verenigde Staten de laatste twee puntjes als troostprijs aangeboden kregen. In de halve eindstrijd won Span je van Duitsland, dat speelde zonder de mondiale nummer één, Steffi Graf. Bij de Verenigde Staten ontbrak Monica Seles, de co-nummer 1. Chanda Rubin en Mary-Joe Fernandez waren op het gravel van Valencia niet op gewassen tegen de Spaanse nummers twee en drie van de wereldranglijst. Na Pilzen en Gavere, waar De Vos beide malen slechts met- de Italiaan Bramati hoefde af te re kenen, kreeg Gieten voor het eerst dit seizoen een echte strijd tussen alle kopstukken uit het cyclocrossem. De Belgen had den Herijgers, Van Santvliet en Vervecken aan het front. Van der Poel. De Vos en Groenen daal verzorgden de Nederlandse kant. Ze keken al na een ronde tegen een flink gat aan met de Italiaan Bramati, die direct na de start alle kracht uit zijn li chaam perste om de concurren ten af te schudden. Het lukte voor even, maar in het snelle zand van Gieten was een voortij dige beslissing onmogelijk. De eerstejaars prof Vervecken kon zijn geluk niet op. „Ik was hier misschien niet de sterkste, maar in elk geval wel de slim ste." De '23-jarige Belg is een ta lent. Gewonnen had hij tot zon dag nog maar zelden, maar in zijn twaalf wedstrijden stond zijn naam in de uitslag wel steeds bij de eerste zeven. Tweede plaats Irma Heeren TILBURG - De Middel burgse Irma Heeren heeft bij de eerste wed strijd van het Univé crosscircuit in Tilburg toegeslagen. De triatlete van Sporting Walcheren moest op de 7800 meter van de Warandeloop slechts Akoudad van Haag Atletiek voor la ten gaan. Ook de andere Zeeuwse deelnemers waren op dreef. Michel Schrier van Atletica wpn bij de wed strijd over 3600 meter voor B-junioren. Hij no teerde een tijd van 11 mi nuten en 26 seconden en werd op zeven seconden gevolgd door Ronald Blink (Cialfo). Rutger Veerman (Wielingen) fi nishte als eerste jaars B- junior sterk op de derde plaats in 11.48, waarmee hij ruim veertig jongens achter zich hield. Maaike van Dijk (Sporting Wal cheren) die in Zeeland nauwelijks tegenstand ondervindt, moest bij de meisjes B op de 2000 me ter genoegen nemen met een zesde plaats in 7.18, Wouter Verdurmen (RKHAV) moest op de 2000 meter jongens D slechts Vincent Martens (PSV) voor zich dulden. De overige 63 jongens werden door Verdurmen geklopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 13