Onvrede over collectief vervoer Bewoners van woonwagens moeten handen ineenslaan PZC zeeland Waterschap pleit voor fietspad Groede-Oostburg Op zoek naar de ultieme uitdaging Oostburg wil hogere vergoedingen geven aan gehandicapten Gehandicapten vangen bot in overleg met wethouders 14 A ZATERDAG 25 NOVEMBER 1995 van onze verslaggever OOSTBURG - Marjolein van der Neste en Ben Scherbeijn moesten vrijdagmiddag in het gemeentehuis van Oostburg even denken aan het kastje en de muur. De vertegenwoordi gers van de werkgroepen Ge handicaptenbeleid Terneuzen en West-Zeeuws-Vlaanderen waren niet veel wijzer gewor den van de vergadering van het Samenwerkingsverband Col lectief Vervoer Zeeuws-Vlaan- deren. De werkgroepen kregen niet de toezegging dat gehandicapten zelf mogen bepalen of ze al of niet voor het collectief vervoer in aanmerking komen. Bovendien hadden ze geen uitsluitsel gekre gen over het aantal zones dat een gehandicapte per jaar mag reizen. De werkgroepleden had den zelf begrepen dat gehandi capten in Terneuzen 210 strip pen kunnen gebruiken, maar dat die in de twee westelijke ge meenten 'slechts' 185 zones jaar lijks gratis kunnen reizen. Van der Neste voerde voor het bestuur van het samenwer kingsverband aan dat ook de Zeeuws-Vlaamse gemeenten veel geld overhielden bij de uit voering van de Wet Voorzienin gen Gehandicapten (WVG). Maar de Terneuzense wethou der J. van Rooijen, secretaris van het verband, meldde dat de drie portefeuillehouders verkeer en vervoer alleen in opdracht van de gemeenteraden hande len. Als de werkgroepen Gehan dicaptenbeleid over de beste ding van WVG-gelden willen dis cussiëren of een andere opzet voor collectief vervoer willen be pleiten, dienen ze de gemeente raden te overtuigen. De raden van Sluis-Aardenburg, Oostburg en Terneuzen hadden de wethouders de opdracht ge geven een openbaar vervoers systeem voor alle burgers op po ten te zetten en daar waren ze dan ook mee bezig, betoogde MIDDELBURG Gezangen - Het utrechtse Vrouwenschola geeft zaterdag 9 december een concert Grego riaanse Gezangen in de Koor kerk in Middelburg. Het Vrou wenschola staat onder leiding van zr Marie-Louise Egbers. Or ganist is Mathieu Meijs. Het con cert begint om 16.00 uur. Van Rooijen. Ook anderen dan gehandicapten waren echter nog niet echt gelukkig met de tot nu toe gelanceerde plannen. Vertegenwoordigsters van de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) en het Algemeen Maat schappelijk Werk wezen op hoge prijzen die bejaarden ('toch één van de voornaamste doelgroe pen') straks moeten betalen. Een retourtje Oostburg-Bres- kens kost een oudere bij uitvoe ring van de huidige plannen der tig gulden. Drie strippen heen, drie strippen terug: zes zones maal vijf gulden maakt dertig gulden, rekende SWO-woord- voerster Lieve Maenhout voor. „Zo'n bedrag is nauwelijks be taalbaar te noemen. Niemand zal bij die prijs van het vervoer gebruik maken, maar daarmee is niet aangetoond dat er geen behoefte is aan een betaalbaar openbaar-vervoerssysteem." Misverstand De wethouders probeerden het 'misverstand' uit de weg te rui men dat geld voor gehandicap ten ook voor andere vervoerge bruikers zou worden gebruikt. Maar A. Keijmel-Cambier (Sluis- Aardenburg) gaf toe dat dertig gulden voor een ritje van Oost burg naar een andere plaats in West-Zeeuws-Vlaanderen wel erg veel is. Haar Oostburgse col lega C. Bolijn-Hertzberger, voor zitter van het samenwerkings verband, wees de insprekers er op dat 'er nog niets is beslist'. Bruikbare suggesties en tips zouden zeker nog op hun merites worden beoordeeld en de drie ge meenten doen er alles aan om het systeem van 'vervoer van deur tot deur verder te verfij nen'. Een proefperiode van een jaar, waar zegslieden van gehandi capten en ouderen om vroegen, is echter te kort. De taxi-onder nemers die het systeem moeten uitvoeren komen in zo'n korte periode nooit aan hun trekken, wisten de wethouders. De drie opdrachtgevende gemeenten zullen, na eventuele gunning be gin volgend jaar, de vinger ech ter goed aan de pols houden en op zoveel mogelijk wensen in gaan en klachten trachten te on dervangen, beloofde Bolijn. De gezichten van Scherbeijn en Van der Neste stonden echter op 'eerst zien en dan geloven'. „We hebben toch een weinig bevredi gend gevoel aan deze vergade ring overgehouden", zeiden ze haast in koor. van onze verslaggever OOSTBURG - Het waterschap Het Vrije van Sluis gaat zich sterk maken voor een fietspad langs de Scherpbierseweg, de voor ter plaatse bekenden meest gebruikte verbinding tussen Groede en Oostburg. Bij de opzet van het plan Duurzaam Veilig heeft de weg de status van een route waar slechts veer tig kilometer per uur mag wor den gereden, een snelheid waar voor geen vrijliggend fietspad wordt aangelegd. Omdat het meeste verkeer er ho gere snelheden haalt, zou het aanbeveling verdienen om de Scherpbierseweg aan te merken als verkeersader waar zestig ki lometer kan worden gereden. Daardoor zou de verbindings weg aanspraak kunnen maken op gelden voor een fietspad in het kader van de plannen voor Duurzaam Veilig, hoopt het wa terschap. Overigens lieten ver schillende schapsbestuurders weten het wel jammer te vinden dat de vroegere wegbeheerder - de gemeente Oostburg. die nu aandringt op verkeersveilige maatregelen - in het verleden verschillende subsidiekansen voor aanleg van een fietspad voorbij heeft laten gaan. Gezworene J. Provoost, ook raadslid van de gemeente Oost burg, was de eerste om dat toe te Botsing onder invloed drank KAPELLEBRUG - Een 63-ja- rige automobilist uit Zuidoost- beemster zag donderdagavond te laat dat een 50-jarige automo bilist uit Sint Gillis-Waas die voor hem over de Gentsevaart in Kapelleburg reed afremde. Bij de aanrijding die volgde, raak ten beide voertuigen bescha digd. Bij de ademanalyse blies de man uit Zuidoostbeemster ruim het dubbele van de maxi maal toegestane hoeveelheid al cohol. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. Hobbybeurs in Bruinisse BRUINISSE - In sportzaal De Vanger in Bruinisse wordt zater dag 9 december de hobbybeurs Gouden Handen gehouden. Er nemen tachtig verzamelaars en hobbyisten uit heel zuid-west Nederland aan deel. De beurs is open van 10 tot 17 uur. geven. Hij wees de algemene ver gadering erop dat, naast de aan leg van een fietspad, ook ge dacht kan worden aan het recon strueren van de verbindingsweg. Reclame bij monument Eede valt verkeerd van een medewerker EEDE - „Dit raakt mij persoon lijk. Ik vind dat reclameborden niet bij een monument ge plaatst mogen worden", aldus burgemeester C. J. van Liere van Sluis-Aardenburg. Hij is verbolgen over de daad van twee winkeliers uit Eede. Het tweetal plaatste opvallende borden met leuzen om het pu bliek naar hun zaken te trekken. Dat dit zonder vergunning ge beurde zit de burgervader niet lekker, maar dat de borden op een historische plek zijn ge plaatst, valt helemaal niet goed bij hem. Op de bedoelde locatie zette ko ningin Wilhelmina in 1945 na haar ballingschap weer voet op Nederlandse bodem. „Ik ben hier niet gelukkig mee. Het gaat om een gevoelige plek en dan moet je géén bord plaatsen met de tekst dat er verderop mosse len gegeten kunnen worden." De betrokken ondernemers hebben inmiddels een brief van de ge meente gekregen. De inhoud is duidelijk: zij dienen de borden direct te verwijderen. Kerkklok straks weer bij de tijd SINT ANN A-TER-MUIDEN - VVD-raadslid mevrouw C. van de Vijver-Claerhoudt sprak eer-' der deze maand burgemeester C. J. van Lierre van Sluis-Aar denburg aan over de kerkklok van Sint Anna-ter-Muiden. Vol gens haar liep het uurwerk sinds een halfjaar uren achter. De bur gemeester beloofde een onder zoek en had gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergadering goed nieuws voor de oplettende mevrouw Van de Vijver. „Deze week komt de klokkenmaker nog naar onze gemeente en neemt alle uurwerken onder handen. Ik hoop dus dat ieder een in Sint Anna-ter-Muiden za terdag weer bij de tijd is", zei de burgemeester lachend tegen het WD-raadslid. foto Peter Nicolai Dennis Lansu is doorgedrongen tot de eerste selectieronde van de Camel Trophy. Dennis Lansu uit Hulst in de race voor Camel Trophy van onze verslaggeefster HULST - De Camel Trophy, een avon tuurlijke auto-expeditie door de binnen landen van tropische landen, is de droom van vele Nederlanders. De hunkering naar de ultieme uitdaging doet jaarlijks duizenden mensen naar de pen grijpen. Het aantal inschrijvingen bij de stich ting Camel Trophy overtrof dit jaar alle verwachtingen. Toch blijven er uiteinde lijk slechts twee over, die het van 1 tot 22 april in Kalimantan, Indonesië, mogen opnemen tegen teams uit de hele wereld. De 27-jarige Dennis Lansu uit Hulst is doorgedrongen tot de eerste selectieron de op vrijdag 8 december. Voor Dennis komt hiermee zijn droom een stukje dichterbij. Het was dit jaar voor de zesde keer dat hij meedong, maar ieder jaar viel hij buiten de boot. Waarom hij de ze keer wel samen met 99 anderen (onder wie 25 vrouwen) door de schriftelijke se lectie kwam weet de timmerman en stu dent psychologie niet, maai- hij is er in elk geval heel blij mee. Als hij tot de gelukki gen gaat behoren, betekent dat voor hem een 'once in a lifetime'-ervaring. „Op je eentje kun je zo'n reis dwars door het In donesische deel van Borneo nooit verwe zenlijken. Dat is gewoon te kostbaar. De natuur, het landschap, de inheemse be volking en de teamgeest zullen zorgen voor een onvergetelijke expeditie", denkt hij. Reiservaring Dennis geeft zichzelf met zijn reiservaring in trektochten door Indonesië, Maleisie. Thailand en Australië een goede kans. Doordat hij dagelijks hardloopt en aan karate doet, beschikt hij naar eigen zeg gen over voldoende uithoudingsvermo gen om de barre tocht door Kalimantan te doorstaan. Ook heeft hij als leider van de Belgische jeugdgroep Chiro de kunst van het pionie ren en daarmee het bouwen van bruggen leren verstaan. Rotsklimmen is hem niet vreemd door regelmatige klimweekein- den in de Belgische Ardennen. En boven dien spreekt hij zelfs een beetje Bahasa In donesia. Vooral op sociaal vlak wordt er nogal wat van hem verwacht. Het openstaan voor andere culturen en de omgang met de ove rige deelnemers zijn minstens zo belang rijk als de fysieke staat. Programma Maar behalve door wat te lezen over het land bereidt Dennis zich niet intensief voor op het trainingsweekeinde in de Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Zijn trai ningsprogramma ziet er de komende twee weken niet veel anders uit als normaal. Eerst maar eens door deze ronde komen, waarin zijn vaardigheden op expeditiege- bied worden getest. Van de honderd kan didaten blijven er in eerste instantie tien over. Die gaan in januari door naar de vol gende ronde in Engeland. De gemeente Hulst probeert bewoners van het woonwagenkamp De Rape op een oneerlijke manier aan te sporen te verhuizen. foto Charles Strijd van onze verslaggeefster AXEL - De woonwagenbewo ners in Zeeuws-Vlaanderen moeten ervoor waken dat ze tegen elkaar worden uitge speeld door gemeenten. Lo kale overheden profiteren van de verdeeldheid onder woonwagenbewoners. Het Regionaal Platform Woonwa genbewoners Zeeuws-Vlaan deren waakt voor praktijken zoals van de gemeente Hulst. Die probeert bewoners van De Rape op een oneerlijke ma nier aan te sporen te verhui zen. Zij belooft hen een hoek- standplaats, maar kan die be lofte volgens het Regionaal Platform nooit waarmaken. Daarom is het van belang dat de bewoners zich zoveel mo gelijk organiseren. „Om te voorkomen dat we zijn over geleverd aan de nukken van de overheid", aldus landelijk consulent M. van Wanrooij. In de ogen van de vertegen woordigers van de woonwa genbewoners in Zeeuws- Vlaanderen maakt niet alleen Hulst, maar ook de gemeente Oostburg, Sas van Gent en Terneuzen het bont. De een is te traag (Sas en Terneuzen). bij.de ander lopen de contac ten meer dan stroef (Oost burg). Het Regionaal Platform hield deze week in cultureel centrum De Halle in Axel tij dens de algemene ledenverga dering een pleidooi voor het maken van een vuist. „Als we niets doen, dan zijn we mede verantwoordelijk voor onze ei gen ondergang." Gevolgen Van Wanrooij en P. Lamens, provinciaal consulent steun punt woonwagenbewoners, gaven die avond een toelich ting op de landelijke ontwik kelingen in woonwagenbeleid. Van Wanrooij waarschuwde de twintig toehoorders voor de gevolgen van de afschaffing van de woonwagenwet. Be taalbaar wonen wordt zo goed als onmogelijk als per 1 ja nuari 1997 voor woonwagens en standplaatsen geen aparte wet meer geldt, maar deze voortaan vallen onder de regu liere woningwet. De huren zul len stijgen tot 800 a 900 gulden en jongeren kunnen het van wege die prijzen wel vergeten om zelfstandig te gaan wonen. Van Wanrooij vreest dat de woonwagenbewoners uit beeld zullen verdwijnen als zij niet meer als zodanig worden aangemerkt. Ook niet-woon- wagenbewoners kunnen dan op de centra terecht. Hij voor ziet ook problemen wanneer woningbouwcorporaties het beheer van de centra gaan overnemen. Zij zullen dit van wege de hoge kosten om een centrum aan te leggen, alleen doen wanneer ze een zak geld van de gemeenten meekrijgen. Gemeenten weigeren boven dien woonwagenstandplaat sen te koop aan te bieden, ter wijl zeventig procent van de woonwagenbewoners in Zeeuws-Vlaanderen een eigen wagen heeft. Het landelijk platform verspreidt binnen kort handtekeningenlijsten onder woonwagencentra om de landelijke overheid ervan te weerhouden de wet af te schaffen. Scholing Lamens ging in op veranderin gen in de bijstandswet en de vestigingswet. Voor jongeren tot 23 jaar vervalt per 1 januari vijftig procent van de uitke ring. Dat maakt scholing des te noodzakelijker. Ook wordt het lastiger om bijvoorbeeld een autohandel te beginnen. Ten eerste is een midden standsdiploma noodzakelijk en moeten de ondernemers worden aangesloten op de rijksdienst voor wegverkeer. Wanneer dat niet gebeurt, dan kan iemand die handelt in sloopauto's worden aangesla gen voor wegenbelasting en hoge verzekeringspremies. La mens hamerde erop dat de ge meente Terneuzen snel een lo catie voor bedrijfsactiviteiten beschikbaar moet stellen, want door haar onwil worden veel woonwagenbewoners in hun pogingen aan de slag te raken tegengewerkt. Subsidie In samenwerking met de be langenvertegenwoordigers in Oost- en West-Vlaanderen wordt op dit moment bij de Europese Commissie een sub sidie aangevraagd voor het op zetten van scholingsmogelijk heden voor woonwagenbewo ners. Vooral het voortraject staat hierbij centraal. Gebleken is dat nogal veel mensen afha ken van de opleiding, omdat zij niet over de benodigde ba siskennis beschikken. van onze verslaggeefster OOSTBURG - Gehandicapten en ouderen in de gemeente Oost- burg die een beroep doen op de gelden uit de Wet Voorzienin gen Gehandicapten, kunnen een verhoging van de financiële vergoedingen tegemoet zien. Ook kunnen zij een verlaging van de eigen bijdrage verwach ten. Het college van burgemeester en wethouders wil onder meer de vergoeding voor woningaanpas singen opkrikken van 75 naar negentig procent. Bij aanpassin gen tot 20.000 gulden is de ge handicapte niet meer gedwon gen om te verhuizen naar een ge schiktere woning, maar wordt eerder gekeken naar het belang van de individuele gehandicap te. Ook de verhuiskostenvergoe ding wordt verhoogd. De tegemoetkoming voor het aanpassen van de auto gaat om hoog van vierduizend naai' acht duizend gulden. Voor het ge bruik van een rolstoel of andere verplaatsingsmiddelen geldt dat de gehandicapte de meer prijs boven vijfhonderd gulden tot een maximum van 2500 gul den vergoed krijgt. Voorheen kreeg een gehandicapte pas van af duizend gulden een bedrag van maximaal vijfhonderd gul den terug. De individuele vervoerskosten- bijdrage voor degenen die om bepaalde redenen niet van het collectief vervoer gebruik kun nen maken, wordt verhoogd t( het niveau van degenen die w zijn aangewezen op het ve voerssysteem. Bijdragen Het. college van burgemeester wethouders acht het gewen om een minimale eigen bijdraj van de gehandicapte in stand houden. De geringe hoog vormt volgens b en w geen drer pel meer voor de handicap! Voor inkomens tot 17.000 guide (éénpersoonshuishoudens) tot 24.000 gulden (meerpe soons) wordt de eigen inbrei van 186 gulden afgeschaft. Oc de eigen bijdrage voor voorzi ningen in nature wordt ve laagd. De gemeente Oostburg het niet eens met het standpui van het kabinet dat de eigen bi dragen moeten worden schaft omdat met name de mii deninkomens teveel financie nadeel ondervinden van de g meentelijke regelingen. Het college was aanvankeli; van plan om het voorstel met t rugwerkende kracht te doen ten gelden, maar heeft die opti laten varen vanwege het uitbli ven van Zeeuws-Vlaamse unifo miteit in de WVG-regelgevin veranderde opvattingen over besteding van de overschotte en de ontwikkelingen in het co lectief vervoer. Het voorstel wordt vrijdag 1 d cember besproken in de con missie financiën en econorq sche zaken. lezers schrijven Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichte artikelen of commentaren. De reactiestijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieve oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdrag mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht vo inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Afbraak kerken Het is vrijwel zeker dat aan slui ting en verkoop van een aantal kerkgebouwen niet valt te ont komen, meldt de PZC van 18 no vember. Waar gaan we heen Zijn we zo onverschillig geworden Onze voorouders hebben dit opgebouwd met geld, zij brachten offers, terwijl ons ge slacht met zijn grote rijkdom kans heeft gezien de reserves en het onderhoud op te teren. Door het sluiten of afbreken verliezen we niet alleen prachtige gebou wen en het centrale punt van on ze Zeeuws-Vlaamse gemeenten, maai' bovenal het huis waar we samen komen. Het gaat er mij niet om of dat nu katholieken of protestanten zijn, het gaat om de ontzettende verarming. Kijk maar om je heen: dagelijks over vallen, berovingen, doodslag, noem maar op. Ik ben het niet eens met de uitspraak 'Van mij mogen ze alle kerken onmiddel lijk sluiten. Als we dan allemaal volgens de Tien Geboden zou den gaan leven, hadden we geen kerken meer nodig, dan hadden we een kerk in eigen huis'. Dat zou betekenen dat we nooit een kerk nodig hebben gehad, we leefden dan toch in het paradijs Er zou geen kersttijd zijn, er zouden geen oorlogen zijn. Maar we leven nu eenmaal in deze wereld. Hier ligt onze taak om de kerk en haar dien sten te ouderhouden. Dus: niet slopen f afbreken maar de schou ders eronder. We hebben het geld en de middelen, nu de moed om voorwaarts te gaan. R.J. Boeije Emmastraat 48 Axel Staking politie In de PZC (21-11) las ik dat de po litie bij het mislukken van de on derhandelingen over de cao tot hardere acties zal overgaan. De foto op de voorpagina laat zien dat de stakende politie bij haar acties misbruik maakt van het uniform, dienstpaarden, dienst auto's en uitgerust is met dienst pistolen en handboeien. Hier mee overschrijdt de politie naar mijn mening haar bevoegdhe den daar zij op geen enkele ma nier is te onderscheiden van een dienstdoende (niet-stakende) agent. Een stakende politieman heeft, naar mijn mening, niet meer rechten dan een stakende werknemer die in dienst is bij een particulier bedrijf. Dit houdt in dat, als ik door een staker word aangehouden, ik niet van plan ben zijn aanwijzingen of or ders op te volgen, ook niet als de politieman op dat moment be sluit geen staker meer te zijn en maatregelen tegen mij neemt. Ing. P. Staal Lijsterhofstraat 13 Domburg Vertraging Ik vraag mij af waar de redactie de informatie over de treinsto- ring (PZC 20 november) van daan heeft. In het bericht staat dat reizigers een vertraging heb ben opgelopen van ongeveer een half uur. Dat geldt misschien al leen voor passagiers van Goes naar Kapelle, ik heb er namelijk vijf uur over gedaan om van Goes in Purmerend te komen. Ik heb me daarom buitengewoon geërgerd aan dit artikel. Het in zetten van snelbussen was al he lemaal niet aan de orde. Na lang wachten in Goes kwam er één bus waar alle passagiers uit de trein uit Vlissingen óók in moes ten. In plaats van direct naar Roosendaal te rijden, deden w alle tussenliggende stations oo nog aan. Bij Dordrecht volgd opnieuw ellende. Iedere? moest uitstappen en werd nai verschillende perrons verweze) Door onder water staande tui neltjes, over natte planken diepe waterplassen bereikte we het station, wat achteraf toe weer het verkeerde station wa Dus moesten we dezelfde weg t rug. Daar werden we gesplitst niemand wist wat er aan de han was - over de verschillende eim bestemmingen. Via Goud Breukelen en Amsterdam b reikten we Purmerend, zó lai dat ik dezelfde avond niet ma terug kon. Ik raad dan ook iede een die een langere reis md maken aan, gewoon de auto starten, met alle respect voi het milieu. Mevrouw M. Pieten Iepenstraat Got Hart Vlissingen Volgens het artikel in de PZ van 16-11 is het centrum va Vlissingen nog niet af. Hela? niet, en het zal ook nooit af zij! Vele jaren geleden had Vlissii gen een karakteristiek pleintj Het heette Oude Markt en zag' leuk uit met oude huizen (o.a. g boortehuis Michiel de Ruytei Men kon er concerten geven, o Ruyterstadfeesten houdei kortom een gezellig stadspleii Maar o wee, de vernieuwing drang sloeg toe! Vlissinge moest nieuw worden en ruime; weg met die oude huizen, ee moderne winkel geplaatst, oud straatjes weg (Kromme Ell( boog bijvoorbeeld). Nu, weer ji ren later: slopen maai' weer! Hi gat moet groter worden, binnei kort de Sint Jacobskerk mii schien ook slopen? Dat geeft oo weer ruimte. Er schijnen troi wens nog mensen te wonen in d binnenstad. Als de Hema vei plaatst wordt naar het voorma lige PZC-terrein, waar moete zij dan de auto laten? Misschiei in Vught bij het adviesbureat BRO? Volgens hen moet de bin nenstad klantvriendelijker woi den voor de ondernemers, du weg met de bewoners en hun au to's. Wellicht kan Vlissingen ee: nieuwe status krijgen: het van Nederland. E. A. Flipi Groenewoud 5 Vlissinge Dammen voor basisscholen in Vlissingen VLISSINGEN - De jaarlijks damwedstrijden voor basisschi len in de gemeente Vlissinge worden woensdag 29 novembe gehouden in het gebouw Laiï merenburg aan de Zuidbeekst weg. Ze beginnen om 13.30 uui De groepskampioenen spele: woensdag 13 december de final om het kampioenschap van Vlis singen 1995. OUD-VOSSEMEER Toneel - De toneelverenigin Rederijkerskamer Eendracl uit Oud-Vossemeer geeft zate dag 16 december haar jaarlijks uitvoering. Gespeeld wordt h< blijspel 'Drie droevige dame van Emile Lotz. De uitvoerin vindt plaats in De Vossenkuil e begint om 20.15 uur. tiji de hei bri Me aai hoj boe dir ma Die T ir d. Hij Ph dit kei tui sci

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 56