Kinderopvang moet bezuinigen Sociëteit Uit De Bocht Goes wil lachend het leed te lijf Yersekenaar bestraft voor mishandeling jongen op veerboot Milde straf voor slaan schoonmoeder Op zoek naar de ultieme uitdaging Oostburg wil hogere vergoedingen geven aan gehandicapten k zeeland 14 Aantal plaatsen op Bevelanden mogelijk terug van 277 naar 176 N ZATERDAG 25 NOVEMBER 1995 van onze verslaggever GOES - De Stichting' Kinderop vang De Bevelanden wil de bui tenschoolse opvang (behalve in Goes) schrappen en vier kinder dagverblijven sluiten. Met on der meer deze maatregelen wil de stichting de financiële pro blemen het hoofd bieden. Ze gaat terug van 277 naar 176 kindplaatsen. Gedwongen ont slagen zijn daarbij onvermijde lijk. Onduidelijk is echter nog hoeveel mensen eruit moeten. Mogelijk moet een deel van de ouders andere opvang zoeken voor zijn kinderen. Het personeel is deze week inge licht over de plannen. Vooral omdat nog geen duidelijkheid bestaat over de sociale gevol gen, is de onrust groot. Bij de Botsing onder invloed drank KAPELLEBRUG - Een 63-ja- rige automobilist uit Zuidoost- beemster zag donderdagavond te laat dat een 50-jarige automo bilist uit Sint Gillis-Waas die voor hem over de Gentsevaart in Kapelleburg reed afremde. Bij de aanrijding die volgde, raak ten beide voertuigen bescha digd. Bij de ademanalyse blies de man uit Zuidoostbeemster ruim het dubbele van de maxi maal toegestane hoeveelheid al cohol. Tegen hem werd proces verbaal opgemaakt. Hobbybeurs in Bruinisse BRUTNISSE - In sportzaal De Vanger in Bruinisse wordt zater dag 9 december de hobbybeurs Gouden Handen gehouden. Er nemen tachtig verzamelaars en hobbyisten uit heel zuid-west Nederland aan deel. De beurs is open van 10 tot 17 uur. MIDDELBURG Gezangen - Het utrechtse Vrouwenschola geeft zaterdag 9 december een concert Grego riaanse Gezangen in de Koor kerk in Middelburg. Het Vrou wenschola staat onder leiding van zr Marie-Louise Egbers. Or ganist is Mathieu Meijs. Het con cert begint om 16.00 uur. stichting werken honderd men sen, vooral deeltijdwerkers. Stichtingssecretaris A. Kooi- man-Springelkamp wijst erop dat de voorstellen nog voorlopig zijn. Het stichtingsbestuur buigt zich woensdag 13 december over het reorganisatieplan, dat zal worden voorgelegd aan de on dernemingsraad. Gastouderbureau De bedoeling is de buitenschool se opvang te schrappen in de ge meenten Borsele, Reimerswaal, Kapelle en Noord-Beveland. Daarvoor in de plaats worden de diensten van het gastouderbu reau aangeboden. Goes gaat in elk geval tot de zomer volgend jaar door met de buitenschoolse opvang. „Tot die tijd willen we het daar nog een kans geven door voldoende bedrijfsplaatsen te verkopen", aldus Kooiman- Springelkamp. In Goes loopt de buitenschoolse opvang het bes te. De voorlopige opzet gaat uit van de sluiting van vier kinderdag verblijven. Dat gebeurt in Ka pelle. Kruiningen, Wissenkerke en Goes-Noord. De sluiting is mogelijk door in de diverse ker nen de baby- en peutergroep sa men te voegen. De bedoeling is dat in Goes een van de twee cen trale kantoren dichtgaat. Wel licht dat straks geen plaats meer is voor enkele ouders die nu par ticulier hun kind aanbieden. Kooiman-Springelkamp: „Maar alles gebeurt in nauw overleg. We zullen het op de beste manier proberen te regelen via het gas touderbureau." Overcapaciteit Zoals bekend kampt de Stich ting Kinderopvang met een te kort van 3,7 ton over het jaar 1995. Bezuinigingen zijn nodig om de begroting voor volgend jaar sluitend te krijgen. De oor zaak van de geldnood is de ex plosieve. door het Rijk aange spoorde groei van de stichting. Kooiman-Springelkamp meent dat de deelnemende gemeenten de handen niet in onschuld kun nen wassen. Volgens haar waren het de wethouders die in 1992, te gen beter weten in, een maxima le uitbreiding voorstonden om subsidies binnen te halen. „De stichting vindt dat destijds be wust overcapaciteit werd ge kweekt. Wij wilden niet verder gaan dan een uitbreiding met veertig plaatsen tot een totaal van 144." van een medewerkster MIDDELBURG - „Ontzettend laf, met z'n allen tegen één", verweet officier van justitie mr H. I. den Hartog op de zitting van de Middelburgse politie rechter een Yersekenaar die niet vijf dorpsgenoten een jon gen uit Kruiningen had mishan deld. Dat gebeurde in de vroege ochtend van zaterdag 17 juni toen een groep Bevelandse jon geren terugging naar huis na een nachtje stappen in Zeeuws- Vlaanderen. Er ontstond al ruzie in de bus waarin de jongelui van de disco theken naar Perkpolder werden gebracht. Die werd veroorzaakt door een discoganger die de reis in het bagagenet wilde maken. Daardoor ontstond er in de volle bus een schermutseling, waarbij de Kruininger in conflict kwam met de groep uit Yerseke. In de bus kreeg hij klappen en op het Veerplein werd er weer gebakke leid. Op de veerboot trok de Kruinin ger zich terug in het toilet om zich een beetje op te knappen na het handgemeen met zijn tegen standers. Zes Yersekenaren be sloten hem op te zoeken en vier van hen vonden hem in het toi let. Daar werd hij opnieuw afge tuigd en de bijdrage van de 18-ja- rige was een klap tegen het hoofd van het slachtoffer. Alle betrokkenen hadden in de voor afgaande nacht zo'n twintig gla zen bier gedronken. Minderjarig Het groepje is openlijke geweld pleging ten laste gelegd, maar de achttienjarige stond vrijdag als enige voor de politierechter. De anderen zijn minderjarig en moeten in december voor de kin derrechter verschijnen. De officier wees erop dat het slachtoffer enkele weken na het gebeurde nog veel last had ge had van hoofd- en nekpijn en van een gekneusde vinger. Zij eiste 750 gulden boete en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf. Politierechter mr R. C. P. Rammeloo vond dat de juiste straf voor de 'rotstreek', waaraan de Yersekenaar had meegedaan. IvllDDELBURG - Een 59-jarige inwoner van Sint-Maartensdijk stond vrijdag voor de politie rechter in Middelburg op ver denking van het mishandelen van zijn 73-jarige schoonmoe der. Het boterde al geruime tijd niet tussen deze twee. maar op de avond van 14 juli kwam het tot een felle botsing. De vrouw deed aangifte bij de politie. Zij zat onder de blauwe plekken. „Zij is sterker dan ik", zei de man op de zitting. Hij zou uit zelfver dediging geslagen hebben toen de vrouw naar zijn zeggen met een mes op hem afkwam. Nadat de vrouw ruzie had gehad met haar dochter en schoonzoon was ze naar huis gegaan. Daarna had ze volgens de man de hele avond de telefoon bij hen laten bellen. Hij werd daardoor zo kwaad dat hij naar zijn schoonmoeder ging om haar duidelijk te maken dat ze daarmee moest ophouden. De vrouw had tegenover de poli tie verklaard dat hij direct de gang was binnengestormd toen zij de deur open deed. De man zei dat ze een mes uit de keukenla had gepakt en daarmee op hem afkwam. Een buurman van de verdachte, die met hem was meegegaan, had echter geen mes gezien en verklaarde tegen over de politie dat de man 'hele maal over de rooie' was. De verdachte zei dat de vrouw zichzelf had beschadigd. Dat deed ze volgens hem wel vaker. Zij zou volgens hem ook heel gauw blauwe plekken krijgen omdat ze een bloedziekte had, maar de advocaat die het slacht offer vertegenwoordigde zei dat, daarvan geen sprake was. De raadsman eiste namens de vrouw 500 gulden schadevergoe ding voor het aangedane leed. De vrouw is intussen uit Sint- Maartensdijk vertrokken. „Maar wij hebben geen leven meer in het dorp", zei de man. Officier van justitie mr H. I. den Hartog eiste 750 gulden boete en toewijzing van het gevraagde smartegeld. Het vonnis van pol- tierechter mr R. C. P. Ramme loo viel aanzienlijk lichter uit, omdat naar zijn mening 'de rot tigheid van beide kanten kwam'. Hij legde de man een voorwaar delijke boete van 500 gulden op en beperkte de schadevergoe ding tot 250 gulden. Dennis Lansu is doorgedrongen tot de eerste selectieronde van de Camel Trophy. foto Peter Dennis Lansu uit Hulst in de race voor Camel Trophy van onze verslaggeefster HULST - De Camel Trophy, een avon tuurlijke auto-expeditie door de binnen landen van tropische landen, is de droom van vele Nederlanders. De hunkering naar de ultieme uitdaging doet jaarlijks duizenden mensen naar de pen grijpen. Het aantal inschrijvingen bij de stich ting Camel Trophy overtrof dit jaar alle verwachtingen. Toch blijven er uiteinde lijk slechts twee over, die het van 1 tot 22 april in Kalimantan, Indonesië, mogen opnemen tegen teams uit de hele wereld. De 27-jarige Dennis Lansu uit Hulst is doorgedrongen tot de eerste selectieron de op vrijdag 8 december. Voor Dennis komt hiermee zijn droom een stukje dichterbij. Het was dit jaar voor de zesde keer dat hij meedong, maar ieder jaar viel hij buiten de boot. Waarom hij de ze keer wel samen met 99 anderen (onder wie 25 vrouwen) door de schriftelijke se lectie kwam weet de timmerman en stu dent psychologie niet, maar hij is er in elk geval heel blij mee. Als hij tot de gelukki gen gaat behoren, betekent dat voor hem een 'once in a lifetime'-ervaring. „Op je eentje kun je zo'n reis dwars door het In donesische deel van Borneo nooit verwe zenlijken. Dat is gewoon te kostbaar. De natuur, het landschap, de inheemse be volking en de teamgeest zullen zorgen voor een onvergetelijke expeditie", denkt hij. leren verstaan. Rotsklimmen is hem niet vreemd door regelmatige klimweekein- den in de Belgische Ardennen. En boven dien spreekt hij zelfs een beetje Bahasa In donesia. Vooral op sociaal vlak wordt er nogal wat van hem verwacht. Het openstaan voor andere culturen en de omgang met de ove rige deelnemers zijn minstens zo belang rijk als de fysieke staat. Reiservaring Programma Dennis geeft zichzelf met zijn reiservaring in trektochten door Indonesië, Maleisië, Thailand en Australië een goede kans. Doordat hij dagelijks hardloopt en aan karate doet, beschikt hij naar eigen zeg gen over voldoende uithoudingsvermo gen om de barre tocht door Kalimantan te doorstaan. Ook heeft hij als leider van de Belgische jeugdgroep Chiro de kunst van het pionie ren en daarmee het bouwen van bruggen Maar behalve door wat te lezen over het land bereidt Dennis zich niet intensief voor op het trainingsweekeinde in de Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Zijn trai ningsprogramma ziet er de komende twee weken niet veel anders uit als normaal. Eerst maar eens door deze ronde komen, waarin zijn vaardigheden op expeditiege- bied worden getest. Van de honderd kan didaten blijven er in eerste instantie tien over. Die gaan in januari door naar de vol gende ronde in Engeland. Matty Verkamman (links) en Jaap den Engelsman, oprichters van Uit de Bocht, trappen de samenkomsten af met droeve dialogen in de geest van het vroegere tv-programma 'Herenleed'. foto Willem Mieras van onze verslaggever GOES - Herenleed te Goes. „Wij zijn eenzaam, lijden wat af. Wij weten af en toe niet meer waar wij het moeten zoe ken. Wij willen u ontmoeten, broeder, zuster, mens; met u praten, lachen, gezamenlijk uit ons dak gaan. U zelfs stre len en beminnen. Maar alles in het nette! Opdat wij niet lan ger zielig en alleen zijn." Twee Goese veertigers denken het juiste medicijn te hebben ge brouwen. Sportverslaggever Matty Verkamman (44) en do cent Jaap den Engelsman (46) verzachten het leven met hun Stichting op Ideële Grondslag ter Bevordering van Inter menselijke Contacten 'Uit De Bocht', kortweg UDB. Elke maand groepen de aanhangers van de UDB-gedachte samen in café De Bocht van Guinea, alwaar bovenop het biljart de muze wordt verheerlijkt. Verkamman: „Voor de zomer hebben Jaap en ik het idee in een jolige bui opgevat. We von den dat er, met name voor onze leeftijdscategorie, niet zoveel is te doen in Goes. Ons plan was het ouderwetse kroegle ven nieuw leven in te blazen. Gezellig drinken, wat discus siëren of in het wilde weg pra ten. een voordrachtje, een to neelstukje of muziek. We heb ben in september uitnodigin gen verstuurd aan vrienden en kennissen, die op hun beurt ook weer mensen mogen invi teren. De sociëteit is dus een netwerk, dat zich nog steeds uitbreidt. Elke eerste vrijdag van de maand komen we sa men. Behalve in december, we gens Sinterklaas schuiven we door naar de 8e." Een Uit De Bocht-bijeenkomst vangt om 21.00 uur aan met een openingsplechtigheid. De grondvesters van deze huma nitaire stichting klimmen dan op het biljart en houden tien minuten lang een met droefe nis doorregen dialoog. „Het idee is gebaseerd op He renleed van Cherry Duyns. On ze mailing wordt ook in die geest geschreven. Aanvanke lijk begreep niet iedereen de grap." Na de traditionele aftrap wordt het UDB-volkslied 'Daar bij het kleine café aan de haven' uit volle borst gebrald. Vervol gens is er ruimte voor Het Goe de Gesprek, waarna voor hen 'die de moed kunnen opbren gen' de weg vrij is om OHB te gaan. Ofwel: Op Het Biljart. „Natuurlijk gaat het allereerst om de Uiterst Dierbare Ban den, maar de broeders en zus ters hechten ook belang aan De Extra Factor. Daarom stel len wij het biljart beschikbaar als speakerscorner, zeepkist of Achterwerk in de Kast voor volwassenen. Op het biljart kan iedereen Zijn Ei Kwijt. Toneel, muziek, dans, alles mag. Onder het motto UDB: Uitnemend Door Bezieling, U Danst Beter, Uit De Bol. Uniek Door Beleving. Voor UDB is alles bespreek baar als U Dat Blieft!" Vrijdag 3 november zijn aan dienaars der muze de eerste OHB-ere-emmers (met lint) uitgereikt. Er was een roerend gedicht, een gitaarduo en een getalenteerde tamtam-muzi kant. „Het biljart", vindt Ver kamman, „is een prachtig po dium. Wie durft er nou op, denk je. Maar dat valt mee, we heb ben al veel aanmeldingen voor de volgende keer. Een kwali teitsselectie? Nee, drie keer niks mag ook. Leuk is dat jon ge muzikanten in UDB een kans krijgen." Heilzaam Twee proefsessies, constateert Verkamman, wijzen uit dat UDB een heilzaam recept is. Eenzaamheid en lijden zijn verdrongen door het HGG, Het Grote Genieten. Het netwerk is in potentie nu zo'n honderd aanhangers groot. „Zelfs uit Brabant is er aanloop. Gemid deld hebben we veertig, vijftig mensen in de tent. In zekere zin is de sociëteit besloten, ander zijds groeit de aanhang door dat iedereen weer andere men sen kan uitnodigen. En zo gaat het van kwaad tot erger. Als we straks uit onze huidige stam kroeg puilen, denken we eraan onze activiteiten uit te breiden naar café Baarends. Voorwaarde is dat de UDB-en- tourage een beetje volks is. de stichting wil niet elitair zijn. Nee hoor, wij zijn er net zo goed voor de bakker als voor de dok ter." van onze verslaggeefster OOSTBURG - Gehandicapten en ouderen in de gemeente Oost burg die een beroep doen op de gelden uit de Wet Voorzienin gen Gehandicapten, kunnen een verhoging van de financiële vergoedingen tegemoet zien. Ook kunnen zij een verlaging van de eigen bijdrage verwach ten. Het college van burgemeester en wethouders wil onder meer de vergoeding voor woningaanpas singen opkrikken van 75 naar negentig procent. Bij aanpassin gen tot 20.000 gulden is de ge handicapte niet meer gedwon gen om te verhuizen naar een ge schiktere woning, maar wordt eerder gekeken naar het belang van de individuele gehandicap te. Ook de verhuiskostenvergoe ding wordt verhoogd. De tegemoetkoming voor het aanpassen van de auto gaat om hoog van vierduizend naar acht duizend gulden. Voor het ge bruik van een rolstoel of andere verplaatsingsmiddelen geldt dat de gehandicapte de meer prijs boven vijfhonderd gulden tot een maximum van 2500 gul den vergoed krijgt. Voorheen kreeg een gehandicapte pas van af duizend gulden een bedrag van maximaal vijfhonderd gul den terug. De individuele vervoerskosten- bijdrage voor degenen die om bepaalde redenen niet van het collectief vervoer gebruik kun nen maken, wordt verhoogd tc het niveau van degenen die w zijn aangewezen op het vei voerssysteem. Bijdragen Het college van burgemeester ei wethouders acht het gewen! om een minimale eigen bijdrag van de gehandicapte in stand t houden. De geringe h- vormt volgens b en w geen dreni pel meer voor de handicaps Voor inkomens tot 17.000 guldèi (éénpersoonshuishoudens) tot 24.000 gulden (meerpei soons) wordt de eigen inbrenj van 186 gulden afgeschaft. Oo de eigen bijdrage voor voorzie ningen in nature wordt vér laagd. De gemeente Oostburg i het niet eens met het standpun van het kabinet dat de eigen bi dragen moeten worden schaft omdat met name de mid deninkomens teveel financiee nadeel ondervinden van de meentelijke regelingen. Het college was aanvankelij van plan om het voorstel met te rugwerkende kracht te doen la ten gelden, maar heeft die optil laten varen vanwege het uitbli ven van Zeeuws-Vlaamse unifor miteit in de WVG-regelgeving veranderde opvattingen over d besteding van de overschottei en de ontwikkelingen in het co! lectief vervoer. Het voorstel wordt Vrijdag 1 de cember besproken in de com missie financiën en economi sche zaken. lezers schrijven Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichte artikelen of commentaren. De reactiestijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieve oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdrage mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Afbraak kerken Het is vrijwel zeker dat aan slui ting en verkoop van een aantal kerkgebouwen niet valt te ont komen, meldt de PZC van 18 no vember. Waar gaan we heen Zijn we zo onverschillig geworden Onze voorouders hebben dit opgebouwd met geld, zij brachten offers, terwijl ons ge slacht met zijn grote rijkdom kans heeft gezien de reserves en het onderhoud op te teren. Door het sluiten of afbreken verliezen we niet alleen prachtige gebou wen en het centrale punt van on ze Zeeuws-Vlaamse gemeenten, maar bovenal het huis waar we samen komen. Het gaat er mij niet om of dat nu katholieken of protestanten zijn, het gaat om de ontzettende verarming. Kijk maar om je heen: dagelijks over vallen, berovingen, doodslag, noem maar op. Ik ben het niet eens met de uitspraak 'Van mij mogen ze alle kerken onmiddel lijk sluiten. Als we dan allemaal volgens de Tien Geboden zou den gaan leven, hadden we geen kerken meer nodig, dan hadden we een kerk in eigen huis'. Dat zou betekenen dat we nooit een kerk nodig hebben gehad, we leefden dan toch in het paradijs Er zou geen kersttijd zijn, er zouden geen oorlogen zijn. Maar we leven nu eenmaal in deze wereld. Hier ligt onze taak om de kerk en haar dien sten te ouderhouden. Dus: niet slopen f afbreken maai- de.schou- ders eronder. We hebben het geld en de middelen, nu de moed om voorwaarts te gaan. R. J. Boeije Emmastraat 48 Axel Staking politie In de PZC (21-11las ik dat de po litie bij het mislukken van de on derhandelingen over de cao tot hardere acties zal overgaan. De foto op de voorpagina laat zien dat de stakende politie bij haar acties misbruik maakt van het uniform, dienstpaarden, dienst auto's en uitgerust is met dienst pistolen en handboeien. Hier mee overschrijdt de politie naar mijn mening haai- bevoegdhe den daar zij op geen enkele ma nier is te onderscheiden van een dienstdoende (niet-stakende) agent. Een stakende politieman heeft, naar mijn mening, niet meer rechten dan een stakende werknemer die in dienst is bij een particulier bedrijf. Dit houdt in dat, als ik door een staker word aangehouden, ik niet van plan ben zijn aanwijzingen of or ders op te volgen, ook niet als de politieman op dat moment be sluit geen staker meer te zijn en maatregelen tegen mij neemt. Ing. P. Staal Lij ster hof straat 13 Domburg Vertraging Ik vraag mij af waai- de redactie de informatie over de treinsto- ring (PZC 20 november) van daan heeft. In het bericht staat dat reizigers een vertraging heb ben opgelopen van ongeveer een half uur. Dat geldt misschien al leen voor passagiers van Goes naar Kapelle, ik heb er namelijk vijf uur over gedaan om van Goes in Purmerend te komen. Ik heb me daarom buitengewoon geërgerd aan dit artikel. Het in zetten yan snelbussen was al he lemaal niet aan de orde. Na lang wachten in Goes kwam er één bus waar alle passagiers uit de trein uit Vlissingen óók in moes ten. In plaats van direct naar Roosendaal te rijden, deden w alle tussenliggende stations oo nog aan. Bij Dordrecht volgdi opnieuw ellende. Iedereei moest uitstappen en werd naa verschillende perrons verwezen Door onder water staande tun neltjes, over natte planken ei diepe waterplassen bereikte we het station, wat achteraf tocl weer het verkeerde station was Dus moesten we dezelfde weg te rug. Daar werden we gesplitst niemand wist wat er aan de ham was - over de verschillende eind bestemmingen. Via Goud; Breukelen en Amsterdam be reikten we Purmerend, zó dat ik dezelfde avond niet meer terug kon. Ik raad dan ook ieder een die een langere reis meel maken aan, gewoon de auto starten, met alle respect voor het milieu. Mevrouw M. Pieten Iepenstraat 1 Goe Hart Vlissingen Volgens het artikel in de PZ( van 16-11 is het centrum va) Vlissingen nog niet af. Helaa niet, en het zal ook nooit af zijh Vele jaren geleden had Vlissii gen een karakteristiek pleintje Het heette Oude Markt en zage leuk uit met oude huizen (o.a. ge boortehuis Michiel de Ruyter Men kon er concerten geven, di - Ruyterstadfeesten houden, kortom een gezellig stadsplein. Maai- o wee, de vernieuwings drang sloeg toe! Vlissingen moest nieuw worden en ruimer weg met die oude huizen, een moderne winkel geplaatst, oude straatjes weg (Kromme Elle boog bijvoorbeeld). Nu, weer ja ren later: slopen maai- weer! Hel gat moet groter worden, binnen kort de Sint Jacobskerk mis schien ook slopen? Dat geeft ooi weer ruimte. Er schijnen trou wens nog mensen te wonen inde binnenstad. Als de Hema ver plaatst wordt naar het voorma lige PZC-terrein, waar moeten zij dan de auto laten? Misschien in Vught bij het adviesbureau BRO? Volgens hen moet de bin nenstad klantvriendelijker wor den voor de ondernemers, dus weg met de bewoners en hun au to's. Wellicht kan Vlissingen een nieuwe status krijgen: het van Nederland. E. AFlipst Groenewoud 5S Vlissingen Dammen voor basisscholen in Vlissingen VLISSINGEN - De jaarlijkse damwedstrijden voor basisscho len in de gemeente Vlissingen worden woensdag 29 november gehouden in het gebouw Lam- merenburg aan de Zuidbeekse- weg. Ze beginnen om 13.30 uur De groepskampioenen spelen woensdag 13 december de finale om het kampioenschap van Vlis singen 1995. OUD-VOSSEMEER Toneel - De toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht uit Oud-Vossemeer geeft zater dag 16 december haar jaarlijkse uitvoering. Gespeeld wordt het blijspel 'Drie droevige dames' van Emile Lotz. De uitvoering vindt plaats in De Vossenkuil en begint om 20.15 uur. Zee Gre goe del insj ven kur aan stee mee vrij tijd de hea bra< Met aan hog boo dire maj Die Ti m dt SIN trac dag sen lips coir van hell och De een Hij Phf dit ken den kar ren tuig sch; ■- Bev 11 van MIE Mus een (olie van kreg (160 Nice burj van com mer brec digc deri Het berg Stee lanc buri rich deri heel han; port Hon dooi van Aan het berg schi gebl onb' mas heef Rou (162 doel dooi In s: Lair seui Rou

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 46