Zorg om toename geweld in Goes Golf scooterdiefstallen in Goes ER IS EEN ACCOUNTMANAGER DIE VOLUIT VOOR UW ZAAK GAAT. Nieuwe poortwachter vliegbasis Remon de Munck ster in Teleloterij ■L° kamervragen over aanbesteding van aieuwe veerboot Openbaar Ministerie meet op gebied van drugs met twee maten Tien maanden voor mishandelen agenten ING BANK Politie hijst stormbal nog niet, maar is wel extra alert zeeuwse almanak Oom (jr^y van onze verslaggever MIDDELBURG - „In het land der blinden... heeft iedereen rood- met-witte stokken" of „Wie een kuil graaft voor een ander... die is dom." Dergelijke opmerkingen komen uit de monden van negen kinderen in de Nationale Teleloterij van Veronica. Het program ma rond de actie 'Elk kind telt' wordt gepresenteerd door Anita Witzier. Eén van de kinderen is de achtjarige Remon de Munck uit Middelburg. Hij is er zelf erg nuchter onder, hoewel op school nu iedereen zijn vriend wil zijn. Ook vindt Remon de presenta trice 'een lieve mevrouw'. Remon werd uit 180 kinderen gekozen. Samen met acht leeftijdge nootjes is hij iedere uitzending te zien. Aan het begin stellen zij zich voor. „Tijdens de proefopnames in oktober had Remon alleen maar oog voor de apparatuur. Dat hij op de televisie kwam inte resseerde hem niet", vertelt zijn moeder. Ze vindt het wel leuk om haar zoontje te zien op televisie. „Mijn man en ik staan achter het programma. Het is voor een goed doel." In de Nationale Teleloterij nemen twee bekende Nederlanders het tegen elkaar op met hulp van hun twee eigen of 'geleende' kinde ren. Zij moeten de spreekwoorden raden die de negen kleintjes omschrijven. Het programma wordt iedere zaterdag live uitgezon den. maar de kinderen spreken van tevoren hun teksten in. In het kader van de actie 'Elk kind telt' wordt per uitzending uit een bepaald land de situatie van kinderen belicht. Onder welke, soms erbarmelijke, omstandigheden zij leven. Ook Remon is on der de indruk van de filmpjes. „Hij slaat het vaak op en dan praat hij er later pas over. Het houdt hem wel bezig", aldus zijn moeder. Afgelopen zaterdag was de familie de gehele dag in het televisie complex van Endemol. Moeder De Munck: „Ze zijn heel goed voor die kinderen. Die mensen hebben alle geduld van de wereld. Die kleintjes kunnen daar spelen en doen wat ze willen. Toen we in de auto zaten, had Remon zijn zakken vol snoep. Hij kon niets meer op." Nu de achtjarige Remon de Munck uit Middelburg in de Natio nale Teleloterij is te zien, wil iedereen op school zijn vriendje zijn. foto Ruben Oreel van onze verslaggever en /■sp' LH Pr< nhi JOES - De politie signaleert de aatste maand een toename van iet aantal geweldsdelicten in •n rond de Goese binnenstad, 'olitiewoordvoerder T. Verker- te acht het nog te vroeg om te ireken van een structureel irobleem. Wel wordt meer re- cherchetijd gespendeerd aan de oplossing van een aantal ge welddadige berovingen en dief stallen. „Ik wil niet direct de stormbal hijsen, niettemin zijn we alert op deze verharding." Woensdag nog. Een twaalfjarig ongetje uit Ellewoutsdijk krijgt morgens vroeg op de Beesten markt een mes op de keel gezet. Zijn belagers, blanke jongens van ongeveer vijftien jaar oud, eisen geld. Ondanks de ontken ning dat hij niets bij zich heeft, doorzoeken ze zijn kleren, vin den toch wat geld en spurten weg op hun mountainbikes. Bezelfde dag: een winkelier aan het Kolveniershof ziet dat twee mannen hun zakken vullen zon der te betalen. Als hij één van de twee in de kraag grijpt, spuiten an onze aagse redactrice beiden hem traangas in het ge zicht. De achtervolging moet hij staken omdat hij door het rijke lijk vloeiende traanvocht niets meer kan zien. Vorige week woensdag, in de Os- tendestraat. Een mevrouw wil rond 16 uur gebruik maken van het openbaar toilet aldaar. Als zij de deur opent, krijgt ze een klap in het gezicht en rukt de overvaller haar armband van haar arm. Kort daarvoor heeft hij in het Schuttershof nog ge probeerd een oudere vrouw met geweld van haar tas te beroven. Oude man Dan, al wat ouder, de zaak Blok- poel. Deze 81-jarige man wordt op een augustusavond in het park aan de Oostwal zodanig mishandeld, dat hij een dag later aan zijn verwondingen overlijdt. Een 19-jarige Goesenaar wordt voor zijn betrokkenheid bij de moord/doodslag nog steeds vastgehouden, drie andere ver dachten zijn kort na hun aan houding vrijgelaten. Het motief is nog steeds onduidelijk. Zo bevatten de politiedossiers nog meer gevallen, waarbij da ders niet schromen hun slachtof fer toe te takelen, ook niet op klaarlichte dag. „Natuurlijk", zegt Verkerke. „signaleren wij dat de geweldspiraal oploopt. De oorzaken zijn echter niet ge heel duidelijk." De politiewoord voerder houdt nog wat slagen om de arm, maar zoekt de haard slot zie pagina 10 kolom 7 BEN HAAG - RPF, GroenLinks n SP willen van minister Jor- itsma van Verkeer en Water- taat weten of de huidige aanbe- teding van een nieuwe Wester- chelde-veerboot 'meer dan ormale aandacht' van haar "j&t. let ligt volgens RPF-fractie- oorzitter L. van Dijke voor de land dat zij nog eens goed kijkt aar een ontwerp voor een cata- tiaran uit 1991. De fracties ver- lijzen in schriftelijke vragen laar het onderzoek dat de Alge- ïene Rekenkamer heeft uitge- oerd naar de vervanging van de ertig jaar oude Prinses Beatrix, ïjuni van dit jaar kwam de Re- enkamer naar buiten met fikse ritiek op die procedure. Rijks- 'aterstaat liet volgens het on- erzoek toe dat de provincie oos voor een boot van De chelde Groep uit Vlissingen. lie kostte bij koop 31,5 miljoen ulden meer dan een vergelijk- are aanbieding. Dat was een of- 'irte voor een catamaran van re- erij Davidse uit Dordrecht. luurcontract et huren van de boot van De chelde kost de provincie nu Bfs 32 miljoen gulden meer. at bedrag moet na afloop van e huurperiode worden betaald aan De Schelde. Davidse vroeg niet om geld na afloop van de huur. Ook het huurbedrag dat per dag voor de catamaran be taald zou moeten worden viel la ger uit. Dat zou uitkomen op 18.0000 tot 24.000 gulden per dag, tegen bijna 22.000 tot 24.000 voor de boot van De Schelde. In een reactie op de kritiek van de Rekenkamer zei PSD-direc- teur Vos destijds dat Davidse geen bankgarantie kon overleg gen. Het bedrijfje zou dus vol gens hem moeten worden be schouwd als te klein voor zo'n grote opdracht. Inbrekers in hun werk gestoord ZIERIKZEE - In een winkel aan de Schelphoekstraat in Zie- rikzee is in de nacht van woens dag op donderdag ingebroken. De zaak werd binnengedrongen via het dak. Waarschijnlijk werden de daders in hun werk gestoord door de komst van de politie. Er lijkt piets te zijn ver dwenen. Wel is er grof te werk gegaan; er werd veel schade aangericht. Zes politiemensen hebben de he le omgeving afgezocht naar de verdachten. Tevergeefs. Wel trof de politie in de buurt van de win kel inbrekersgereedschap aan. Het gerestaureerde 'whisky-four'-straalvliegtuig werd donderdag onthuld onder toeziend oog van tientallen militairen - met part ners - die van het roemruchte 'whisky-four-demonstratieteam' deel hebben uitgemaakt. foto Willem Mieras van onze verslaggever WOENSDRECIIT - De vliegbasis Woens- drecht heeft een nieuwe poortwachter: een geheel gerestaureerd 'whisky-four- straalvliegtuig'. Donderdag werd het toestel onthuld, onder het toeziend oog van tientallen militairen die van het roemruchte 'whisky-four-demonstratie team' deel hebben uitgemaakt. „Ik ben totaal overdonderd door deze gebeurte nis", verwoordde kolonel H. van Domme len, de laatste leider die het team ooit heeft gehad, zijn gevoelens. Van Dommelen nam de poortwachter offi cieel in gebruik door een plastic zak van de staart te trekken. Volgens zijn collega kolonel drs R. van de Ruit kent elk 'zich zelf respecterend' luchtmachtonderdeel het fenomeen van zo'n poortwachter in de vorm van een ooit belangrijk vliegtuig. Van de Ruit: „En het is zeker dat de T- Bird bij de hoofdpoort van de vliegbasis de herinnering aan het eens zo befaamde whisky-four levend zal houden." Vliegtuigen van dit type hebben van 1958 tot 1968 op Woensdrecht gevlogen bij de jachtvliegopleiding en de transitie vlieg- opleiding. Het gevaarte dat gisteren werd onthuld, is geschilderd in de kleuren van het whisky-four-demonstratieteam dat op Woensdrecht was gestationeerd. Dat team werd in 1956 opgericht en tien jaar later ontbonden wegens de toene mende werkbelasting en daaruit voort vloeiend tijdgebrek van de vliegers. Ja renlang vormde whisky-four het officiële demonstratieteam van de Koninklijke Luchtmacht. Wat volgens Van Dommelen het hoogtepunt was in het tienjarig be staan van het team „Dat is moeilijk te zeggen. Vliegen is een hoogtepunt. Elke dag was een hoogtepunt." van onze verslaggever GOES - Bromscooters zijn bij het dievengilde bijzonder in trek. De laatste maanden worden ze veelvuldig gestolen in de Goese binnen stad en de schil daar omheen. Sinds juni is sprake van een ware scooterjacht. De politie vermoedt dat de tweewielers op aanhang wagens of in bestelbussen worden geladen en naar een heler ver voerd. „Die conclusie trekken we omdat de meeste bromscooters op slot waren gezet", zegt een politiewoordvoerder. De eerste helft van dit jaar kreeg de politie per maand slechts een van onze verslaggever HULST - Burgemeester A. Kes- sen van Hulst vindt dat het Openbaar Ministerie in Zee land met twee maten meet. Als er in Terneuzen actie onderno men wordt om de drugsoverlast te bestrijden, dan staat Justitie in Middelburg volgens Kessen direct klaar om steun te verle nen. „Roepen we echter in Hulst de hulp van het Openbaar Mi nisterie in om een koffieshop te sluiten, dan blijft die medewer king uit. Alleen maar omdat wij in Hulst op een andere wijze vorm geven aan het drugsbeleid dan in Terneuzen", zei Kessen gisteren tijdens de raadsverga dering. De Hulster burgemeester stak zijn ergernis over het optreden en uitspraken van persofficier Veurink (die in de media vet schillende malen te kennen gaf weinig gecharmeerd te zijn van het Hulster beleid) niet onder stoelen of banken. Kessen: „Het Openbaar Minis terie verwijt Hulst solistisch op treden, maar dat is natuurlijk onzin. Vijf gemeenten in Zeeuws- Vlaanderen volgen ons beleid, alleen Terneuzen niet. Dan vin den ze in Middelburg dat Hulst maar in overleg moet treden met Terneuzen over afstemming van beleid. Waarom Ons beleid is goedgekeurd door de raad, de burgers staan erachter, de recht banken eveneens en nu ook de Raad van State. Ik vind het dan ook nogal ver gaan dat het Openbaar Ministerie ons de as sistentie blijft ontzeggen waar op de burgers recht op hebben. Dat kan niet. Het lijkt mij zinni ger dat Terneuzen maar eerst eens met Hulst moeten overleg gen over een afstemming van be leid, maai- ja, uit die gemeente hoor je ook niets", aldus een wat bitse Kessen. JOVD De liberale jongerenorganisatie JOVD-Zeeuws-Vlaanderen ver oordeelt overigens de uitspraak van de Raad van State van vo rige week, waarin deze de ge meente Hulst in het gelijk stelde om koffieshops te sluiten. Vol gens de JOVD is de Raad op het verkeerde been gezet doordat Hulster 'hardliners' onder lei ding van burgemeester A. Kes sen in de discussie tal van onei genlijke argumenten hebben aangedragen. Ten eerste, zo stellen de liberale jongeren, heeft Kessen de Raad van State het beeld voorgehou den dat de Hulster koffieshops louter en alleen gericht zouden zijn op buitenlandse drugstoe risten. „Niets is minder waar", benadrukt JOVD-woordvoerder W. de Coninck „in Hulst bestaat wel degelijk een lokale behoefte. De koffieshopshouders zelf stel len dat meer dan de helft van hun klandizie uit Hulst afkom stig is. Eigen onderzoek heeft dat ook uitgewezen." Volgens De Coninck is Kessen er in ge slaagd om voor de Raad die lo kale behoefte zorgvuldig weg te moffelen. Over één kam De Raad van State-uitspraak houdt volgens de JOVD auto matisch in dat koffieshops in grensplaatsen overlast veroor zaken. Alle grensgemeenten worden in de uitspraak over één kam geschoren. Van overlast in Hulst is - voor zover het koffie shops betreft - volgens de jonge liberalen geen sprake. „Ze slui ten namelijk in de vroege avond uren. terwijl andere horecagele genheden pas laat hun deuren sluiten." De liberale jongeren beschuldi gen Kersen ervan dat hij al maanden bezig is de publieke opinie te bespelen. „Als een ware Groot-Inquisiteur probeert hij de Zeeuwse maatschappij zijn wil op te leggen." Kessen giste ren in een reactie: „De opmer kingen van de jonge liberalen zijn onbesuisd en ongenuan ceerd." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 20-jarige Hagenaar conform de eis veroordeeld tot tien maanden gevange nisstraf voor het molesteren van twee politiemannen in Terneuzen. Daarnaast kreeg hij nog tenuitvoerlegging van twee maanden voorwaai-delijk aan zijn broek van een eerder vonnis voor even eens mishandeling van een politie-agent. Hij treiterde de twee politiemannen toen zij bezig waren een illegale buitenlander aan te houden. Toen zij hem vergeefs aanmaanden om door te lopen en hem tenslotte een tik met een knuppel gaven ging hij als een wilde tekeer. Hij zou onder invloed van drugs zijn geweest. Een brigadier die een gebroken neus opliep, kreeg 2500 gulden scha devergoeding toegewezen in verband met het letsel. De hoofdagent is duizend gulden schadevergoeding toegewezen. paar aangiftes binnen. Sinds de maand juni is het aantal diefstallen van bromscooters explosief gegroeid. Die maand raakten elf eigena ren hun scooter kwijt. In juli waren dat er zes, in augustus vier, in september acht en in oktober maar liefst veertien. Overal worden ze weggekaapt: bij scholen, bedrijven, instellingen en cafés. Zowel op klaarlichte dag, als 's avonds en 's nachts. Wie niet royaal is verze kerd, heeft een forse strop. Een bromscooter kost minimaal drie mil le. De politie adviseert eigenaren in elk geval hun scooter goed op slot te doen en vraagt de burgerij attent te zijn op de kentekens van voertuigen en aanhangwagens waarop scooters worden geladen. De oude Terneuzenaar be wandelt dagelijks dezelfde route. Vaji het bejaarden huis die hele lange, drukke straat door, de dam over en de drankgelegenheid bin nen. Daar strooit hij mond jesmaat met woorden. De krant kan hem gestolen wor den, een passerende jonge vrouw maakt hem alleen al bij de gedachte bijzonder moe en een praatje over het weer is aan hem niet be steed; boven z'n hoofd hangt immers alle dagen een bui- Vier kelkjes nuttigt hij. in drie uur tijd. Een gediscipli neerde score, die de drinke broers in zijn buurt vervult van diep respect. Na die vier betaalt hij. staat op en schzii- felt heen. Vorige week echter trad hij, geheel tegen zijn ge woonte. gehaast binnen; hij was een weinig verlaat. In een ongekend mededeel zame bui, vertrouwde hij de uitbater toe dat hij een fami lielid had begraven, z'n nog oudere oom. Hij nipte, zette het glas neer, staarde langs de toog naar buiten en zei: „Mijn oom d ronk er af en toe eentje oju zich op de been te houden. Soms hield het hem zó goed op de been, dat hij geen poot meer kon verzet ten." U gaat voor de volle 100% voor uw zaak. Dus verwacht Bank begrijpt dat als geen ander, en gaat onmiddellijk voor maken. Dan merkt u precies wat het is om een bank te u hetzelfde van uw bank. Uw accountmanager van de ING u aan de slag. Loop eens bij ons binnen om een afspraak te hebben die net zo ondernemend is als u.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 9