Verlaging afvalheffing geboycot Zeeland gaat in de vertoonkas I PZC 12jl Dominee Lorier naar Noordwijk Kritiek op uithaal college Hulst naar raadslid De Vries Sas houdt overschot WVG-geld in de knip College Sas houdt alle mogelijke opties herindeling open zeeland CDA versus coalitie-partijen in begrotingsraad Sluis-Aardenburg Handelsmissie etaleert in Zuid-Afrika mogelijkheden havens 'Jas' wethouder De Mul van Sas van Gent knelt Pi VRIJDAG 10 NOVEMBER 1995 van een medewerker SLUIS - De behandeling van de begroting 1996 in de gemeente raad van Sluis-Aardenburg heeft donderdagavond voor vuurwerk gezorgd. Niet omdat er zaken waren die voor een pit tige discussie zorgden, maar doordat het CDA wel algemene beschouwingen had ingediend en de overige partijen niet. Dit resulteerde in een boycot van het CDA-voorstel om de afval stoffenheffing met vijftig gul den te verlagen. De raadsvergadering was nog maar net van start toen CDA- fractieleider E. Wijffels fel van leer trok. „Ik ben het er absoluut niet mee eens hoe de coalitie partijen met de algemene be schouwingen omgaan. Wij vin den dit juist van groot belang. Het is een middel om het college aan te moedigen of zonodig te rug te fluiten. Het mag nooit zo zijn dat de algemene beschou wingen de speelbal van politieke willekeur worden", zei de CDA- voorman nijdig. Hij stoorde zich er bovendien aan dat de algemene beschou wingen van zijn partij niet van te De Vossen Hulst beginnen carnaval HULST - De Hulster carnavals stichting AHC De Vossen pre senteert zaterdag op de tradi tionele elfde van de elfde de Prins van het Vossenrijk met z'n gevolg aan het publiek. Deze presentatie wordt zoals vanouds gehouden in café De Ster ('t Vossenhol). Belangstel lenden voor dit carnavaleske ge beuren verzamelen zich om 21.00 uur in het Vossenhol. Een kwar tiertje later vertrekt het bonte gezelschap voor een rondgang door de Reynaertstad, waarbij diverse carnavalsgroepen wor den opgehaald bij de plaatselij ke horecabedrijven. Aansluitend zal op de Grote Markt een ludieke actie plaats vinden. Bij terugkeer in het Vos senhol wordt de feestavond voortgezet onder muzikale bege leiding van een aantal boerenka- pellen. Om 11 minuten over 11 uur zullen de carnavalsvierders weten, wie het komende zotten- feest deel uitmaken van de raad van elf, wie de hofdames zijn en wie de scepter zal zwaaien ovei het Vossenrijk. van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent kiest niet voor de zogenaamde 'Hulst-aanpak' bij de besteding van de overschot ten uit de gelden voor de Wet Voorzieningen Gehandicapten. Ouderen en gehandicapten krij gen de eigen bijdragen, die zij tussen april 1994 en januari 1996 hebben betaald, niet terugge stort en moeten totdat een wets wijziging ander beleid voor schrijft, eigen bijdragen blijven betalen. Dit ondanks het feit dat in 1994 van deze middelen 140.000 gulden overbleef. D66 diende donderdag tijdens de raadsvergadering drie moties in om de gemeente Sas van Gent aan te sporen meer te doen voor haar ouderen en gehandicapten. De fractie vindt dat je nauwe lijks kunt uitleggen aan een ge handicapte waarom hij aan de ene kant vierhonderd gulden aan eigen bijdrage kwijt is, ter wijl er aan de andere kant zoveel geld dat toch voor hem is be doeld, niet wordt uitgegeven. D66 pleitte er in de moties voor dat de bijdrage in de vervoers kosten met twintig procent om hoog gaat. dat de eigen bijdrage niet wordt geïnd tot het moment de middelen uit de WVG ontoe reikend blijken te zijn en dat de aanvragers van voorzieningen de eigen bijdrage terug zouden krijgen. Gevolgen Maar daar wilden de overige par tijen niet aan. Zij vonden de voorstellen sympathiek, maar waren angstig voor de financiële consequenties van het besluit. „Als je geen bedragen kent, wordt het een open-eind-con- structie". vond R. Bruggeman van het CDA. Het argument van fractievoorzitter J. Smit dat Hulst deze stap wel heeft durven nemen, maakte onvoldoende in druk. Wethouder J. Platschorre rekende voor dat de afschaffing van de eigen bijdrage de ge meente op een structurele bij drage van 25.000 gulden komt te staan. Hij vond net als de overi ge collegeleden dat de gemeente maar moest wachten tot 1 janua ri 1996 wanneer er een nieuwe re geling komt, waarbij eigen bij dragen voor rolstoelen en voor zieningen in natura waarschijn lijk worden afgeschaft. voren naar de raadsleden waren opgestuurd en pas voor aanvang van de vergadering werden uit gedeeld. De uitspraken van Wijffels vie len niet goed bij burgemeester C. J. van Liere. Hij liet de CDA'er kribbig weten dat volgens de nieuwe spelregels de algemene beschouwingen niet worden toe gestuurd, maar in de vergade ring door de indiener moeten worden voorgelezen. Hij voegde daar aan toe dat die regels op de dag van de raadsvergadering zelf door b w warén vastge steld. Vervolgens verzocht de burgervader de opstandige Wijf fels zijn algemene beschouwin gen voor te lezen. De CDA'er ging toe als een afgestrafte schooljongen vier pagina's tekst voorlezen. Vlak voor de begrotingsbehan deling werd een verklaring van PvdA, WD/Streekbelangen en Rammelaere uitgedeeld met tekst en uitleg over de niet ver schenen algemene beschouwin gen van deze partijen. De belangrijkste reden is dat de coalitie-partners voor het eerst met een grote uitgebreide begro ting te maken hebben en er bin nen de nieuwe gemeente Sluis- Aardenburg amper vergelij kingsmateriaal is. Verder is het volgens genoemde partijen nog onduidelijk met welke mogelij ke risico's de gemeente te ma ken krijgt. „Daardoor is er op dit. moment geen inzicht in de finan ciële situatie, zowel op korte, als op middellange termijn", stellen de coalitie-partijen. Grimmig De sfeer tijdens de begrotingsbe handeling bleef de hele avond grimmig. Nadat de CDA-ffactie haar algemene beschouwingen kenbaar had gemaakt, wilden de overige partijen hierop niet rea geren. „Het spijt ons te moeten vaststellen dat de heer Wijffels voorbij gaat aan zijn collega's in de gemeenteraad. Daarom heb ben wij geen behoefte om op dit moment in te gaan op de be schouwingen van de CDA-frac tie. Dat is niet zinnig en niet ge past", liet WD'er F. Van Don gen weten. Hierdoor werd een voorstel van CDA-zijde om de afvalstoffen heffing met vijftig gulden te ver lagen door vrijwel alle raadsle den weggestemd. Alleen de drie CDA'ers stemden voor. J. H. Boogaard (PvdA) liet weten geen 'ja' en geen 'nee' te willen stemmen en verliet korte tijd de raadszaal. Later gaf hij hierover tekst en uitleg. „Natuurlijk vind ik dat de burger niet te veel moet betalen. Toch hadden de coali tiepartijen vooraf afgesproken dat wij niet met het CDA zouden meegaan. Als ik gestemd had, was ik zeker ingegaan op de ma nier hoe de afvalstoffenheffing lager kan, maar dan had ik mij niet aan mijn belofte gehouden." van onze verslaggever OOSTBURG - Met een heel andere bevolking gaan werken. Kijken of het net zo goed klikt als met de West- Zeeuws-Vlamingen. De Oost- burgse gereformeerde predi kant Theo Lorier is op 46-jari- ge leeftijd aan een nieuwe uit daging toe en gaat in decem ber aan de slag als dominee van de Gereformeerde Kerk in Noordwijk. „Die keuze heb ik niet op basis van negatieve argumenten genomen", bena drukt Lorier. „Het is net als bij mijn huwelijk. Dat was een positieve keuze voor mijn vrouw en niet het afwijzen van mijn buurmeisje." De uit West-Souburg afkom stige Lorier had al een hele loopbaan achter de rug toen hij in december 1987 predi kant werd van de Gerefor meerde Kerk in Oostburg, Breskens, Schoondijke en Aardenburg. Lorier was toen 38 jaar oud en had onder meer gewerkt in het onderwijs en de landbouw. Bovendien was hij raadslid geweest. De vertrekkende predikant geeft aan dat het hem als 'overkanter' tijd kostte om het vertrouwen van de Zeeuws- Vlamingen te winnen. „De mensen zijn heel gesloten. Ze praten niet zo makkelijk over geloof en andere persoonlijke zaken. Maar gaandeweg krijg je toch hun vertrouwen." Nevenfunctie Lorier was slechts enkele jaren predikant voor vier West- Zeeuws-Vlaamse Gerefor meerde Kerken. Niet lang na zijn aantreden kregen Bres kens en Schoondijke een eigen predikant. De Gereformeerde Kerk in Aardenburg ging sa menwerken met de Neder lands-hervormde Kerk. Dat betekende niet dat de Oost- burgse dominee een groot deel van zijn tijd in ledigheid kon gaan doorbrengen. In 1990 Predikant Theo Lorier: „Soms stellen we gezamenlijk vast dat we God niet begrijpen, maar wel vertrouwen in Hem hebben." foto Charles Strijd kreeg hij een nevenfunctie als predikant van het ziekenhuis Antonius en verpleeghuis De Stelle in Oostburg. „Het verpleeghuis heeft wel iets van een kerkelijke ge meente", zegt Lorier. „De mensen hebben allemaal een eigen kamer. Er hangt vaak een gezellige sfeer. En vanuit de eigen geloofsovertuiging probeer je de bewoners te be moedigen. Door met de men sen te bespreken waarom het leven zo gelopen is. Soms stel len we gezamenlijk vast dat we God niet begrijpen, maai' wel vertrouwen in Hem hebben." Lorier geeft aan dat het werk in het ziekenhuis heel anders is dan in het verpleeghuis. „De meeste mensen zitten slechts korte tijd in een ziekenhuis. In één gesprek moet een zieken huispredikant proberen iets te betekenen voor een patiënt. En dat vraagt natuurlijk heel veel concentratie. Het mooie van het werk is dat je met een doorsnee van de bevolking in aanraking komt. Verder heb ik veel respect voor de wijze waarop artsen en verpleeg kundigen werken. Er wordt een grote aanslag op hun spankracht gedaan." Jammer Lorier wordt in Noordwijk al leen predikant voor de Gere formeerde Kerk. Lorier: „Dat ik het ziekenhuiswerk moet missen is jammer. Daarnaast kost het me heel veel moeite om afscheid te nemen van de mensen waarmee ik zo ver trouwd ben geraakt. Maar ik ben nu 46. En dat is een mooie leeftijd om het Zeeuwse achter me te laten en in een nieuwe omgeving aan de slag te gaan." Verwacht Lorier dat hij na di verse malen van beroep te zijn veranderd in de toekomst nog een keer een nieuwe uitdaging aangaat? „Dat ik nog eens van beroep verander is uitgeslo ten", zegt Lorier. „Ik koos een aantal jaren geleden met hart en ziel voor een studie theolo gie. Van die beslissing heb ik nooit spijt gehad. Het contact met de mensen en het geza menlijk delen van vreugde en verdriet wil ik niet opgeven." Dominee Lorier houdt zondag 26 november zijn afscheids- dienst in het kerkgebouw aan de Molenberg in Oostburg. De dienst begint om 10.00 uur. J. Riesebos volgt Lorier op als predikant in het ziekenhuis en de Gereformeerde Kerk in Oostburg. van onze verslaggever Willem van Dam MIDDELBURG - Zeeland zet zich in de vertoonkas. Morgen (zaterdag) stapt een handels missie in het vliegtuig naar Zuid-Afrika om daar de moge lijkheden te etaleren die de Zeeuwse havengebieden in huis hebben. Een week lang vertoeft de delegatie in het land van Nelson Mandela. Om er contacten te leggen en za ken te doen. Zuid-Afrika is na de opheffing van de apartheid een begeerd handelspartner geworden. Het Zeeuwse gezelschap dat mor gen ter promotie van al het fraais dat de provincie heeft te bieden naar Zuid-Afrika af reist, bestaat uit vertegen woordigers van de Kamers van Koophandel, havenschappen en havenbedrijven. Aanvoer der van de équipe is commissa ris van de koningin drs W. T. van Gelder. Hij vertrekt (we gens verplichtingen in ver band met het bezoek dat vice- president De Klerk zondag aan Zeeland brengt) een dag later. Met in zijn koffer 'zeker' een aantal boeken over Zuid-Afri ka. „En ik moet De Vriend schap van Connie Palmen ook nog uitlezen." Dertien Zeeuwen naar Zuid- Afrika. Ze gaan naar Johan nesburg. Richardsbaai, Dur ban en Kaapstad. Op het pro gramma staan ontvangsten en recepties, ontmoetingen met representanten van de over heid en met afgevaardigden van het (vooral haven-(be drijfsleven. Maar wat valt er voor Zeeland in Zuid-Afrika te halen? Heel veel, zeggen de de legatieleden vol vertrouwen. Secretaris mr R. de Blij van de Kamer van Koophandel in Midden- en Noord-Zeeland: „Zuid-Afrika bevindt zich in een zeer interessante economi sche ontwikkelingsfase. De barrières die in de tijd van de apartheid bestonden, zijn weg gevallen. Daardoor is een aan tal handelsstromen op gang gekomen, die ook voor Zeeland van betekenis kunnen zijn: fruit, bulkgoederen, hout en metaal." Groei Zuid-Afrika is herstellende. Multinationals die er destijds vertrokken, keren weer terug. De economische groei be draagt twee tot drie procent, het investeringsniveau steeg in '94-'95 met zestien procent, de export vertoont een toena me met 25 procent. Het zijn cij fers, zegt delegatieleider Van Gelder, die aangeven dat Zuid-Afrika 'een land met po tenties' en dus een uiterst aan trekkelijke handelspartner is. Maar niet alleen in Zeeland is men tot die 'ontdekking' geko men. Delegaties uit Rotter dam en Amsterdam maakten al eerder 'colportage-reizen' naar Zuid-Afrika. De Blij: „Of die reizen iets tastbaars heb ben overgeleverd, weet ik niet. Ik ben daarover niet exact geïnformeerd. In wezen zijn we natuurlijk eikaars concurren ten en daarom is het niet een voudig daarover concrete in formatie los te krijgen. Maar het feit dat Amsterdam en Rot terdam zich daar presenteren, bewijst dat ook zij perspectie ven zien in Zuid-Afrika." Er zullen de komende week door de Zeeuwse delegatiele den vele wervende woorden worden gesproken. Nét zoals de Rotterdamse en Amster damse delegaties dat deden. De Blij: „Rotterdam zal na tuurlijk benadrukken dat het de grootste haven van de we reld is. Maai- wij hebben ook onze voordelen. We hebben goede verbindingen met het achterland, we hebben hier weinig files, een goede service, een goede arbeidsmoraal, gun stige haventarieven." Ook vanuit andere landen wordt met gretigheid gekeken naar de economische ontwik kelingen in Zuid-Afrika. Maar Nederland heeft, meent De Blij, een lichte voorsprong. Vestigde Van Riebeeck in 1652 op Kaap de Goede Hoop niet een verversingsstation voor de Verenigde Oostindische Com pagnie? Hoeveel Nederlanders hebben zich sindsdien niet in Zuid-Afrika gevestigd? En wordt daar niet min of meer de zelfde taal gesproken? Nou dan! Daar mag echter, vindt Van Gelder, geen overdreven be lang aan worden gehecht. His torische banden zijn leuk, maar vormen 'slechts één as pect'. „Zaken doen kun je maar op één manier: iets bieden waaraan de ander behoefte heeft." Orders De Zeeuwse havens hebben Zuid-Afrika véél te bieden, luidt de boodschap die de dele gatieleden uit Zeeland de ko mende week zullen uitdragen. Maar veel hoop dat zij na hun Zuid-Afrika-trip vrolijk zwaai end met een map vol orders van de vliegtuigtrap komen, hebben zij niet. De Blij: „Het is een illusie te denken, datje dat na één missie voor elkaar hebt. Het internationaal zakendoen vereist meer dan een reisje. Wij gaan er heen in de verwachting dat we goede contacten kun nen leggen. De verdere uitwer king is aan de bedrijven zelf." Een aantal Zeeuwse bedrijven heeft al contacten met Zuid- De Zeeuwse havens hebben Zuid-Afrika véél te bieden, luidt de boodschap die de delegatie leden uit Zeeland de komende week zullen uitdragen. foto Lex de Meester Afrika. Eén van die bedrijven is Kloosterboer Cold Stores (vries- en koelvemen) in Vlis- singen-Oost. „Fruit", roept di recteur J. E. Kloosterboer on middellijk op de vraag wat hij in Zuid-Afrika hoopt te be machtigen. Nu al doet Kloos terboer 'op heelbescheiden schaal' zaken met Zuid-Afrika. „Er gaat veel fruit naar Rotter dam en Antwerpen. Wij heb ben het afgelopen jaar één bootje gedaan - dus dan praat je over de uitwijkbootjes. Als Antwerpen vol is, of als het erg mistig is op de Westerschelde, willen ze ons nog wel eens bel len." Maar Kloosterboer wil méér fruit van de Zuidafrika nen. „Als je weet dat zij in Rot terdam 450.000 ton aanlanden, zou het voor ons een verschrik kelijke opsteker zijn, als we daar iets konden weghalen." Nieuwe haven Dat is, zegt Kloosterboer, niet alleen goed voor zijn bedrijf, maar voor de hele Zeeuwse economie. Indien Zeeland er in slaagt een deel van de fruit- stroom die nu naar Antwerpen en Rotterdam gaat in Zeeuwse richting af te buigen, brengt dat de aanleg van een nieuwe haven in Vlissingen (de West- hofhaven) dichterbij. De plan nen voor zo'n haven liggen er al en vergen een investering van 60 miljoen gulden. Het is een aanzienlijke investering, maar, zegt Kloosterboer, zij levert naar schatting wél (direct en indirect) zo'n 300 arbeidsplaat sen op. De trip naai- Zuid-Afrika kost ruim veertigduizend gulden. De deelnemende bedrijven le veren elk een bijdrage van achtduizend gulden. De rest wordt gefinancierd via subsi dies van de Europese Unie, het ministerie van Economische Zaken, de provincie, de ge meente Vlissingen, Kamer van Koophandel, havenschappen en de Stichting Havenbelan- gen Vlissingen. In die subsidie- pot zat zo'n 270.000 gulden. Meer dan de helft van dat geld werd gebruikt voor de vervaar diging van een promotiefilm, 25.000 gulden werd besteed aan vooronderzoek. Van Gelder begint er uit zich zelf over: „Denk niet dat het een snoepreisje is. Dit soort rei zen doe je niet uitsluitend voor de lol. Het is van 's morgens vroeg tot 's avonds laat hard werken," En blijft, vreest hij, De Vriend schap ongelezen. van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - De fracties van D66 en CDA zijn bepaald ongelukkig met de positie van wethouder R. de Mul binnen het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent. Zij sluiten zich aan bij de uitspraken van de VVD-fractie. die in de algemene beschouwingen eerder het functioneren van de wethouder in twijfel trok en vond dat het geld wel beter kon worden besteed. „Een derde wethouder op deze manier is overbodig en alleen bedoeld om een meerderheid te kopen. Erg duur", vindt ook het CDA. „Ik pas in de CHU. De CHU past in het CDA. Dus: ik pas in het CDA", citeert D66 ex-staatssecretaris Kruisinga. Om ver volgens Marcel van Dam aan te halen: „Ik pas in mijn jas. Mijn jas past in mijn tas. Dus: ik pas in mijn tas." De fractie maakt er tot slot zelf van: „De heer De Mul paste in het CDA. Vond dat het CDA in het college paste. En dus: dat hij in het college paste. De heer De Mul past momenteel niet in het CDA. Past de wethoudersjas of zit u in de tas van het colle- I ge?" Burgemeester J. van Rest en De Mul zelf gingen donderdag door niet in op de opmerkingen van de fracties. Ook de overige partijen (Gemeentebelangen Groot Sas en PvdA) maakten T/10 geen woorden vuil aan deze kwestie. h rie V het tl I tot z [Niet zand. men. [niet Wat I te me Sind: tal tl ken g ze hi lijkt» dood ringe van onze verslaggeefster SAS VAN GENT - Het college van burgemeester en wethou ders van Sas van Gent is voor alsnog niet van plan om buiten echtelijke relaties aan te kno pen met anderen dan met Axel. Het richt zijn pijlers op dit mo ment op Axel omdat deze ge meente de meest gelijkwaardi ge en logische partner lijkt. B en w kiezen nadrukkelijk niet voor toenaderingen met Terneuzen, omdat zij geen zin hebben in een underdog-positie. Burgemeester J. Van Rest rea geerde hiermee donderdag in de raadsvergadering op het verwijt vanuit de raad dat het college voor de muziek uitloopt, dat het al contacten legt met Axel, ter wijl de raad zich in een eerder stadium heeft uitgesproken voor behoud van zelfstandig heid van de gemeente. De oppo sitiepartijen waren vooral ver bolgen over het feit dat zij niet op de hoogte waren van het oriënterende onderzoek van de gemeentesecretarissen van Axel en Sas van Gent naar de moge lijkheden tot een fusie. Van Rest vond echter dat niet zij, maar de raad op de zaken vooruit liep. „Wij doen ni< meer dan wat u ons heeft dragen en dat is alle opties opt houden." Zij vond het 'onnoz i van de raad dat deze niet besel dat er ondertussen in bestui lijk Nederland het één en am is gebeurd. „Dan is het alle maar verstandig om alvast ee rond te kijken in de directe o geving. Dan is het ook logis om een partner te zoeken waai vertrouwen in hebt en niet ei tje die. als het bijvoorbeeld de uitbreidingsplannen in P lippine gaat, alles uit de ki heeft gehaald om deze tegen houden. Het heeft geen zin c< tact te leggen met iemand wa van je op voorhand weet dat overruled wordt." De burgemeester vond het on recht dat CDA, D66 en VVD net deden alsof ze van niets w ten, terwijl de fractievoorzittf nauwelijks hun gezicht hebb laten zien bij de commissie mene Bestuurlijke Aangelegf heden. Zij beloofde hen op hoogte te houden van het vi kennend onderzoek van de meentesecretarissen en raadsleden in de gelegenheid stellen om met de collega's Axel van gedachten te wisseleji opijpen. alles mens te de vend lijk b Hoev imijn leidt Tja, dig. Een 1 socië weet Maar zond- Dent voor Stil Terfr aan s zighe foton den. ichei aan i dersc het een verb* proc< selin imet van onze verslaggever HULST - „Onzakelijk en laag bij de gronds." Met die woorden vatte het Hulster raadslid F. de Vries (onafhankelijk) de kritiek samen die het college van bur gemeester en wethouders van Hulst in de memorie van ant woord op de beschouwingen aan zijn adres had gespuid. De Vries werd door het college op nogal belerende toon de hoek in gestuurd om daar vervolgens nog wat (verbale) klappen te ontvangen. De Vries zou nimmer feiten aandragen, maar alleen verwijten, hij zou een te grote geldingsdrang hebben en hij zou zijn collega-raadsleden schoffe ren door hen een gebrek aan de battechniek aan te praten. De Vries zei donderdag tijdens de begrotingsraad na rijp be raad te hebben afgezien van een reactie. „Het college hanteert een dusdanig onzakelijk taalge bruik in zijn reactie, die verder van een dusdanig laag niveau is, dat het mij beter lijkt om er hele maal geen aandacht aan te be steden", zei De Vries, gediend te zijn. Ook de Pvd fractie was van mening dat fr w de grens van goed fatsoen h( den overschreden. Anders Burgemeester mr dr A. Kess was blij dat De Vries niet me op de kwestie wilde ingaan. I zag dat als een handreiking na het college om te komen tot b tere verhoudingen. Kessen w< gerde echter te zeggen of alle c( legeleden de kritiek hebben o: derschreven. ..Net zoals je vrouw niet vraagt hoe oud ze vraag je een als eenheid oper rend college niet wie ande denkt. Dat is in ons bestel 'm done", zei Kessen. Misplaatst D66'er J. Blommaert vond enige aandacht wel op zijn plaats. De zeer persoonlijk getinte aanval van het college vond hij mis plaatst. „In de memorie van ant woord wordt geen raadslid, geen politieke partij, ja één keer het CDA genoemd. Dat in dertig bladzijden. Het is dan toch merkwaardig dat een hele pagi na gewijd wordt aan aanval op De Vries. VVD en D66 hebben in hun beschouwingen zeker ook kritische taal gebruikt", voerde hij aan. Blommaert vond de regenten mentaliteit van het college on gepast en wilde ook wel eens we ten of de pittige kritiek door alle collegeleden werd onderschre ven. Een mening die werd ge deeld door P. Steijaert (Lijst Bruggeman), die verder de in druk had gekregen dat er over de hoofden van de raadsleden heen een persoonlijke vete werd uit gevochten. Hij zei daar niet van Sas van Gent weert naburig afvaltoerisme SAS VAN GENT - Dc gemeen Sas van Gent gaat er bij de g meenten Axel en Ilontenisse aandringen hun al'valstatioi ook op zaterdag voor de burgei te openen. In toenemende ma brengen inwoners van buitf de gemeente Sas van Gent hif afval naar het containerpark Sas van Gent. Wethouder L. Marquinie lil donderdag tijdens de raadsve gadering weten dat het pr bleem van het afvalpark en hl zwerfvuil de volle aandacht va de gemeente heeft en dat zij veel mogelijk toezicht houdt het aanbod bij het afvalpar „Als een vreemdeling het afv komt aanbieden, zit er gewoo een Sassenaar bij die zegt d: het zijn vuil is. We moeten di een manier vinden om dit te gaan, zonder dat we het afvi later terugvinden in sloten." Om te beginnen komen er slot* op de zogenaamde cocons, a Marquinie. Hij riep de inwonei van Sas van Gent ook op tot a ciale controle en de kentekensl noteren bij sluipstortingen ofi legaal aanbieden van huisvuil. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 46