Van Gaal speelt met Japanse pers Guus Hiddink kiest voor Aron Winter John Blankenstein: ik ben geen verrader Schapers steekt licht op Korfballers dringen door tot halve finales Persconferentie voor Worldcup van Ajax tegen Gremio Affaire Jol wraakactie Haagse onderwereld sport op tv uitslagen van onze verslaggever Vpe Minkema AMSTERDAM - Louis van Gaal staat op van zijn stoel, strekt zijn armen uit naar de pennende pers en zegt, in opperste staat an verrukking: „Ik hou van jullie, allemaal." Louis van Gaal, directeur en dictator van Ajax, houdt van... de pérs? g Het was een historisch slot van een opmerkelijke persconferen- tie, gistermiddag in Amsterdam. Het was ook geen gewone, Hol- C iandse, bijeenkomst. In De Meer was de Japanse pers, met het oog op de wereldbekerwedstrijd in Tokyo, op bezoek. Ze mogen nog eens terugkomen. 'i Louis van Gaal en de pers. Dat is ongeveer hetzelfde als Louis van Gaal en de scheidsrechters. Of Louis van Gaal en de bondsbe- igtuurders. Ze snappen er alle maal maai" bitter weinig van, vindt de directeur van Ajax. Ar- biters ergeren hem mateloos, de e pers noemde hij - in een verbale •i golf van afkeer - nog niet zo lang ;igeleden 'walgelijk' en 'schanda- ig'. tfaar gistermiddag was alles an- e iders. Zijn publiek was ook an ders. De Japanners maken werk 'c van de Worldcup, op '28 novem ber in Tokyo tegen Gremio. Al in 3 augustus werden de eerste oos- terse journalisten in Amsterdam 3 gesignaleerd. Gevolgd door de eerste cameraploegen. En deze a Week is het de beurt aan een bus- e |e schrijvende media-vertegen- -i woordigers. komst was gezet. Van Gaal was vriendelijk, kalm, toeschietelijk, behulpzaam, humoristisch. Na weer een volzin moest de direc teur even wachten op de verta ling door Marijn Boender, vice- chairman van de Japan-Holland Soccer Promotion. Het is een mooie, maar onverstaanbare rie del die de Nederlandse tolk liet horen. Van Gaal: „Heb ik dat al lemaal gezegd?" Ton Pronk, hoofd van de scouting, werd ge vraagd naar het systeem van Gremio. Dat was toch 4-4-2, vroeg een Japanse kenner. Ja, zegt Pronk, in principe wel. „Maar in de praktijk is het ge woon 8-2." Het bleef éven stil aan Japanse kant. Van Gaal tegen de tolk: „Begrijpt hij wel dat dat zeer verdedigend is?" De Japanner knikte. Hij snapte het. Applaus Dat was logisch, want de Japan ners hadden een dag eerder im mers een zeer verdedigend RKC gezien. In, zegt Van Gaal, de bes te competitie ter wereld. Dat vond hij toch ook? De Japanner knikte weer. Hij vond het duide lijk ook. „Daar zijn uw collega's uit Holland het anders niet mee eens", zei Van Gaal. En of de Ja panner een paar dagen eerder, tegen PSV, gezien had dat er wéér een goal van Ajax was afge keurd. Onterecht nog wel. „Dat weet u toch ook?" De Japanner knikte weer. Onterecht, zeker. Van Gaal later: „Ze waren niet alleen vriendelijk, ze stelden ook nog eens scherpe vragen." Met verstand van zaken. De direc teur had het over de scherpe vra gen van drie Japanse vrouwen, die op uitnodiging van het Ne derlands Bureau voor Toerisme naar Nederland waren gekomen. En niet over Zenichi Miyai van de Sports Nippon News Paper. Want die deed zijn mond niet open. Aan het einde van de persconfe rentie legden de Japanners netjes de pen op het papier en stonden op. Ze bogen licht naar de trainer. En ze klapten. Voor Louis van Gaal. Het gezicht van de directeur be taald voetbal van Ajax klaarde op en verrukt zei hij tegen de Ne derlandse pers: „Hier kunnen jullie nog iets van leren." Daarna draaide hij terug naar zijn gas ten. Louis van Gaal nam de hele groep in een spreekwoordelijke omhelzing. Hij sprak de histori sche woorden: „Ik hou van jullie, allemaal." Marijn Boender liet de vertaling achterwege. De Japanners zou den er niets van snappen. De Japanse pers laat zien gecharmeerd tezijn van het instituut Ajax. Ajax-petjes 2 in De Meer zat het gezelschap al e ver voor de klok van twaalf keu- s rig klaar. De persconferentie zou een half uur later beginnen, efen het midden van de halve cir- kei Zenichi Miyai, van de Sports Nippon News Paper. Voor Ne- n derlandse begrippen een aardig krantje, met een oplage van zo'n slordige tien miljoen. Hij draagt, ij het was Van Gaal natuurlijk di- i( reet opgevallen, een petje van ii Ajax. Daar begint de directeur jj zijn persconferentie ook mee. 'ii Waarom had hij zijn petje snel •li afgezet toen Van Gaal binnen kwam? Zenichi Miyai, van de grootste sportkrant van Japan, zette zijn pet weer trots terug op zijn hoofd. Natuurlijk keek Van Gaal even opzij, naar de nieuws- 'I gierige Hollandse enclave. Hij kon het niet laten: 'Kunnen jul lie een voorbeeld aan nemen'. Maar de toon voor de bijeen Trustfull gepasseerd voor wedstrijd van Oranje tegen Noorwegen van onze verslaggever Marcel van der Kraan ZEIST - Orlando Trustfull hield het Nederlands elf tal dit najaar in de race voor de eindronden van het EK door met een fraaie dieptepass Yourï Mulder te bedienen, die vervolgens de winnende goal tegen Wit- Rusland binnenschoot. Voor de Feyenoorder was het niet voldoende om hem in de selectie van Oranje te houden. Voor de beslissende wedstrijd tegen Noor wegen ruilde bondscoach Guus Hiddink de midden velder in voor Aron Winter, die zijn schorsing (rood in het duel met de Wit-Russen) erop heeft zitten. Het is de enige wijziging van formaat die de technische staf van het Nederlands elftal heeft doorgevoerd. Het afhaken van Patrick Kluivert (geschorst) was al voor zien, de tegen Malta geblesseerde Dennis Bergkamp maakt de selectie van zestien man weer compleet. Trustfull zegt voorvoeld te hebben dat hij gepasseerd zou worden. Het sportieve verval vair Feyenoord in de competitie is in zekere zin debet aan zijn verwijdering. De Rotterdammers zijn onder hun nieuwe trainer nog zoekende en leken de afgelopen weken de weg een beetje kwijt. Trustfull hoopt dat er snel rust komt in Rotterdam- Zuid. „Het is voor de spelers en de club belangrijk dat er intern geen gekke dingen meer gebeuren. Er is te veel rotzooi geweest en er is te veel geschreven over de spelers. Als dat allemaal achterwege blijft kan het elf tal zich weer behoorlijk manifesteren. Tot die tijd heeft het voor mij geen zin aan andere dingen (Oranje) te denken." Telefoontje De Feyenoorder kreeg gisteren nog wel een telefoontje van de bondscoach. Trustfull: „Hiddink liet weten dat ik me in de voorgaande trainingskampen en bij de wedstrijden van Nederland goed had gepresenteerd. Hij was heel tevreden. Zelf heb ik ook een goed gevoel overgehouden aan mijn eerste twee uitverkiezingen. Ik ben niet door de mand gevallen. Wat niveau betreft kon ik het allemaal aan en door de andere spelers werd ik goed opgevangen." PSV'er Wim Jonk moet in Eindhoven stilletjes hebben gehoopt dat hij de plaats van Trustfull zou mogen in nemen. Maar Guus Hiddink heeft de Volendammer, die de voorbije weken weer zijn stempel drukte op het spel van PSV, zelfs geen reserverol gegund. Edgar Da vids daarentegen bleef wel in beeld, zijn afwezigheid in de hoofdmacht van Ajax bij de laatste twee duels ten spijt. Het Nederlands elftal komt vandaag in Noordwijk al bij elkaar, maar Hiddink moet tot zondagavond wach ten voordat hij zijn selectie compleet heeft. Youri Mul der mag met Schalke'04 nog de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli afwerken. In het verleden was dat ondenk baar, omdat men in Zeist eiste dat spelers zich vijf da gen van tevoren bij de groep meldden. Waarschijnlijk wilde Hiddink geen nieuwe botsing met een werkge ver, nadat hij vorig jaar in conflict kwam met de bazen van Bergkamp, Jonk en Winter. In Italië en Engeland ligt de competitie dit weekeinde eveneens stil, zodat er rond alle andere 'buitenlandse' internationals geen problemen bestaan. Morgen speelt de ploeg van Hiddink zijn traditionele wedstrijd tegen Jong Oranje in het Olympisch stadion, maan dag na het weekeinde worden de trainingen in Noord- wijk hervat. ZEIST (GPD) - John Blanken stein voelt zich zeer gekrenkt |Joor de beschuldiging dat hij j(Dick Jol heeft verraden. Blan- fkenstein erkent dat hij heeft a doorgegeven dat zijn collega- scheidsrechter illegaal zou gok- :en op wedstrijden die onder zijn leiding stonden. „Dat klopt, maar ik ben geen verrader", al- dus de arbiter gistermiddag in e fceist. „Ik heb me juist altijd in- jezet voor Dick. Er is geen spra- |ke van dat ik hem zou hebben verlinkt." De opschudding rond Blanken stein werd woensdag veroor zaakt door advocaat H. Uter- mark van de KNVB. Die meldde voor de rechtbank in Utrecht dat Blankenstein als eerste op de hoogte was gesteld van de vermeende gokactiviteiten van Jol. In plaats van zich te ver staan met de Scheveningse arbi ter, belde Blankenstein de tipge ver terug. Vervolgens lichtte hij de bestuurders in Zeist in. Daar na werd het onderzoek in volle gang gezet. Jol toonde zich voor de rechtbank ontzet door de me dedeling van Utermark. AMSTERDAM (GPD) - De Haagse onderwereld heeft bewust het bericht in om loop gebracht dat scheids rechter Jol illegaal gokte op door hem geleide voetbal wedstrijden. Dat gebeurde nadat twee toplieden uit de illegale gokwereld vorig jaar 120.000 gulden uit moesten betalen, nadat een door Jol gefloten ere-divi- siewedstrijd een andere uit slag kreeg dan waarop was gerekend. De gewraakte wedstrijd was Willem II - Feyenoord, ge speeld op 20 maart 1994. De Tilburgers wonnen die wed strijd met 2-1 nadat Jol tien minuten voor tijd een om streden penalty aan Willem II had toegekend. Zowel de toenmalige trainer van de thuisclub, Reker, als zijn Feyenoord-collega Meijer verklaarden na afloop dat het geen strafschop was. Wil lem Il-spits Van Arum zou erg theatraal over het been van Feijenoorder Van Gob- bel zijn 'gevallen'. De nederlaag betekende voor de Rotterdammers dat zij uitgeschakeld waren in de titelrace met Ajax. De ach terstand op de Amsterdam mers liep door de verloren wedstrijd op tot acht pun ten. Zoals bekend behaalde Ajax in het seizoen 1993-1994 ook de landstitel. De nederlaag voor Feye noord was een harde klap voor twee toplieden van een Haags illegaal voetbaltoto- spel. Het tweetal, afkomstig uit de Haagse Spoorwijk, moest samen 120.000 gulden uitkeren. Als wraak op Jol werd besloten het bericht in omloop te brengen dat hij zelf op wedstrijden gokte. Spoorwijk ligt in het zuid oosten van Den Haag tegen Rijswijk aan. In de verpau perde wijk, vol allochtonen en sociaal zwakkeren, vindt nu stadsvernieuwing plaats. In Den Haag is een handvol illegale voetbaltoto-organi saties actief. Het tweetal uit Spoorwijk. dat als 'keihard' wordt omschreven, leidt er daar één van. Het afgelopen woensdag opduiken van een Rijnsburgse groeteleveran- cier als informant van de KNVB en het tv-programma Deadline (waardoor de af faire-Jol formeel aan het rol len kwam) is alleen een aflei- dings-manoeuvre. Het 'nieuws' over Jol was al tij den bekend in het circuit. „Ik deed niets anders dan mijn plicht", reageert Blankenstein. Hij wijst op zijn dienstverband bij de KNVB, waar hij sinds 1 september werkzaam is als pro jectmedewerker arbitrage be taald voetbal. „In die hoedanig heid werd ik door een oud-be stuurslid aangesproken. Die meldde mij dat er iemand was die informatie had over Dick Jol. Ik heb die man daarop gebeld. Eerst kreeg ik zijn zoon aan de lijn. De volgende dag sprak ik in derdaad de tipgever." Dat Blankenstein inmiddels in de media is aangewezen als kwa de genius achter de affaire Jol, doet hem veel pijn. „Ik heb, in binnen- en buitenland, vaak op getrokken met Dick. Ik heb me altijd als een mentor gedragen. Daarom doet het mij juist zo'n pijn dat Jol in opspraak is ge raakt. Ik had evenwel geen an dere keus. Ik werd op de hoogte gesteld van bepaalde belasten de verklaringen, of ik dat nu leuk vond of niet. Ik kon moeilijk daarvoor weglopen." De scheidsrechter ontkent dat hij, zoals Utermark suggereerde, bij het onderzoek naar Jol be trokken is geweest. „Ik heb een tipgever aangehoord en de infor matie uit dat gesprek vervol gens gedropt bij mijn bazen in Zeist." 12.30-12.45 Ned 3: Sport, 13.30-14.30 RTL4: Barend Van Dorp. 15.10-16.55 BBC 2: Sport on friday 17.00-17.15 Did 2: Sport heute. 18.44-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 19.00-19.30 SBS6: Ben op de stip, vooruitblik op het voetbalweekein- de. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws, 19.30-20.05 BRT 1: Sportjournaal. 20.15-21.00 BBC 2: Football, Fuss- ball, Voetbal. 21.00-21.30 BBC 2: Top gear, auto sportmagazine. 22.05-22.35 RTL5: De Ballen. Duits en Engels voetbal. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.20-23.05 BRT: 2 Hugo Camps op zoek naar Paul van Himst. 23.30-00.05 RTL4: Late sportnieuws. 23.43-00.23 Ned 2: Studio Sport Michiel Schapers (uiterst links) met naast hem districtstrainer Jan-Willem Baars geven uitleg aan Zeeuwse tennistalenten. foto Willem Mieras Bondscoach inventariseert tennisdistrict van onze verslaggever GOES - Zijn eerste klus als bondscoach van de tennis- bond mag er meteen zijn. „Maar dat geeft niet, want ik heb dit idee zelfbedacht." Mi chiel Schapers is bezig aan zijn eigen Ronde van Neder land. De voormalige topspe- leï, die sinds 1 oktober full time in dienst is van de KNLTB, is bezig aan een in ventarisatie van de vijftien districten. Gisteren sloot de 36-jarige Schapers een twee daagse bezoek aan Zeeland af. In augustus rondde Michiel Schapers als eerste „in snel treinvaart" een nieuwe leer route voor voormalige natio nale topsspelers af. Het oplei dingstraject - Schapers vol bracht in acht maanden de cursussen voor A-, B- en C- trainer - had voor hem een speciaal doel. „Ik vind dat je als bondscoach moet weten hoe de opleidingen van de KNLTB in elkaar zitten." Nadat hij bij technisch direc teur Stanley Franker de offi ciële coach-licentie had mo gen afhalen, wilde Schapers een beeld krijgen van elk van de vijftien districten in Neder land. Zeeland was de zevende in de rij. „Alle dtl's (district strainers) hebben van mij een vragenlijst gekregen over de trainingsmogelijkheden, de scouting en de begeleiding van talenten in hun district. Door gesprekken met hen hoop ik in kaart te brengen hoe districten draaien. Als ik alle vijftien districten heb doorlopen, breng ik rapport uit aan Stanley Franker." Michiel Schapers hoopt als bondscoach het gat tussen de KNLTB en de districten te verkleinen, want het Neder landse tennissucces van de laatste jaren betekent vol gens hem niet dat de bond op zijn lauweren kan rusten. „Dat ik als bondscoach bij de mannen, en Martin van Daa- len bij de vrouwen, meer con tact heb met de achterban is juist goed." Voor Jan-Willem Baars, dis trictstrainer in Zeeland, juichte de komst van Scha pers van harte toe. „Dat we als district contact hebben met de bond is niet nieuw. Ik heb altijd één of twee gesprek ken per jaar gehad met Fred Hemmes. Maar de komst van Michiel is heel goed. Dan ziet hij hoe het reilt en zeilt in Zee land. Zijn ervaring en kennis kunnen we goed gebruiken. Misschien dat het contact tussen de bond en de distric ten op deze manier wordt ver beterd." Michiel Schapers - „ik ben sinds kort weer nationaal kampioen.... in de categorie 35- plus" - heeft altijd interesse gehad in het speuren naar ta lent, naar hun sterke en zwak ke punten. „Ik heb alle fasen in Nederland doorlopen en heb me altijd in alle geledin gen van tennis verdiept. Of het iets oplevert, is nog af wachten. Het is in elk geval weer een stap in de goede rich ting van de professionalise ring van de KNLTB." (E\V DELHI - Het Nederlandse korfbalteam heeft gisteren zon der moeite de halve finales be reikt van het toernooi in New Delhi om het WK. In de kwart- tindstrijden was Duitsland Fen partij: 28-12. Bij rust leid de Nederland reeds met 15-3. ftoger Huizebosch was met ne ten doelpunten de produktief- s'e speler. Dennis Voshart uit Scharendijke nam vier treffers voor zijn rekening. In de halve finales van vrijdag speelt Nederland tegen Portu gal. De Portugezen bereikten de laatste vier door winst op Tai wan dat wordt getraind door „korfbal-professor" Ben Crum. Aanvoerder Oscar Mulders vond dat zijn team niet scherp was te gen Duitsland, Ook Voshart deelde die mening. „We zullen tegen Portugal meer inzet moeten tonen. Die Portu gezen hebben me verrast. Voor mij zijn zij de openbaring van dit toernooi." In de halve finale zal Nederland zonder Dennis Voshart aantre den. De Scharendijkenaar moet nog wennen aan de rol die hij in Oranje vervult. Hij speelde gis teren samen met Mulders in een vak en van Voshart wordt een dienende rol verwacht. Bij DKOD is Voshart inmiddels tot spil uitgegroeid om wie de aan val draait. „Maar we willen alle maal hetzelfde en dat is wereld kampioen worden. En als dat ge beurt als ik Oscar in staat stel om acties te maken, dan ben ik daar heel blij mee. Iedereen blaakt van het zelfvertrouwen. Van Utrecht naar Padova LEEUWARDEN (ANP) - Leonard van Utrecht, aanvaller bij de eerste divisieclub SC Cambuur, speelt met onmiddellijke in gang voor de Italiaanse club Padova. De besprekingen zijn gis teren in Milaan, in het bijzijn van voorzitter Wim Sleijfer van Cambuur, afgerond. De 26-jarige Van Utrecht kreeg een contract tot en met het sei zoen 1996-'97. Het transferbedrag is niet bekendgemaakt. Bij Padova, dat onderaan staat in de Serie A, speelt oud-Ajacied Michel Kreek. Voordat Van Utrecht naar Leeuwarden kwam, speelde hij bij de zaterdag amateurclub Noordwijk en de Rotterdamse eerste- divisieclub Excelsior. Afgelopen weekeinde maakte Van Utrecht in het duel met zijn oude club zijn eerste seizoenstref fer. Duel Vitesse-Turkije gestaakt ARNHEM (ANP) - De oefenwedstrijd tussen Vitesse en het Turkse nationale voetbalelftal, gisteravond in Arnhem, moest zes minuten voor tijd worden gestaakt. Spelers raakten slaags, toeschouwers bestormden het veld en vernielden reclamebor den en dugouts in het stadion Nieuw Monnikenhuize. Vitesse leidde met 2-0 door doelpunten van Makaay en Jo- chemsen. Scheidsrechter Sterk deelde acht gele kaarten uit; vier aan Vitesse, vier aan de Turken. Het merendeel van de 9000 toeschouwers was van Turkse afkomst. Toen Sterk in de slotfase international Arif uit het veld stuurde na een elleboog stoot richting Atteveld, werden de hekken vernield en moest de arbiter een veilig heenkomen zoeken. In de chaos liepen de Vitesse-spelers Jochemsen en Laamers rake klappen op. Schultz niet zeker van Masters PHILADELPHIA (RTR) - Brenda Schultz is door haar neder laag in de tweede ronde van het tennistoernooi in Philadelphia nog niet zeker van een plaats in het Masters-toernooi van vol gende week in New York. De Nederlandse verloor met 3-6 6-7 van haar dubbelspelpartner Gabriela Sabatini uit Argentinië. „De coach van Sabatini was vroeger mijn coach", zei Schultz na de partij. „Hij kent mijn zwakke punten." Door het verlies van Schultz kreeg de Amerikaanse Chanda Rubin wel zeker heid over haar plaats in de Masters, waaraan de beste zestien speelsters van de seizoensranglijst mogen meedoen. Rubin verloor in de tweede ronde van haar landgenote Meredith McGrath (3-6 1-6). Schultz is nu afhankelijk van de resultaten van enkele andere rivalen. Stichting Volleybal niet ongerust DEN HAAG (ANP) - De Stichting Top Volleybal Nederland (TVN) heeft geen enkele reden aan te nemen dat het verzeke ringsbedrijf Polis Direct, nu directeur Wim de Witte terzijde is geschoven, de financiële afspraken niet zal nakomen. Per 1 no vember had de eerste termijn van het tweejarige contract, door De Witte overigens niet meer ondertekend, moeten worden voldaan. Janet van Huisstede, woordvoerster van Bovemij Holding BV en Melchior Groep die Polis Direct voortzetten, bevestigde gis teren dat de verzelfstandigde topsporttak van de Nederlandse volleybalbond bovenaan het lijstje nog af te wikkelen zaken staat. En dat na inventarisatie alle contracten en/of mondelin ge afspraken zullen worden nagekomen. Dat geldt ook voor de wielersport. Binnenkort zullen de nieuwe bewindvoerders contact opnemen met de TVM-ploeg van Cees Priem. Directeur Bos brak onlangs met subsponsor Polis Di rect wegens de negatieve publiciteit en de onduidelijke finan ciële vooruitzichten. Jeannie Longo komt te kort BORDEAUX (AFP) - De droom van Jeannie Longo het we relduurrecord te verbeteren wordt zo langzamerhand een nachtmerrie. Bij haar pogingen op hoogte in Bogoto stapte ze steeds vroegtijdig af. In Bordeaux lukte het gisteravond weer niet. De Franse wielrenster legde in 60 minuten 46.395 kilome ter af. Ze bleef daarmee ruim een kilometer achter bij de Britse Yvonne McGregor, die op 17 juni in Manchester 47,411 kilome ter reed. Klas Ingesson naar Bari SHEFFIELD (RTR) - Sheffield Wednesday heeft Klas Inges son, net voor het sluiten van de Italiaanse transfermarkt, ver kocht aan Bari. De Zweedse international bracht 2,25 miljoen gulden op. Dat was een kwart miljoen meer dan de Engelse club na het WK van 1994 aan PSV betaalde voor de middenvel der. Bari had hetzelfde geboden, maar deed er nog een ton in Engelse ponden bovenop toen de deadline voor de overname naderde. Biljarten Halle (Dui). WB driebanden (BWA- versie), tweede toernooi. Kwalificatie, tweede ronde: Stroob- ants (Bel) - Mosch (Ned) 2-0 (15-7 15- 2), Uhlenbrock (Dui) - Broeders (Ned) 2-0 (15-13 15-11), Havermans (Ned) - Pothoven (Ned) 2-0 (15-3 15-10) Loting eerste ronde hoofdtoernooi: Aguirre (Dui) - Stroobants, Pilss (Oos) - Verkijk, Burgman (Ned) - Na- gata, Zanetti (Ita) - Diedrichs (Dui), Kühi (Dui) - Kim, Comori (Jap) - Van de Wurf, Caudron (Bel) - Uhlenbrock, Van der Smissen (Ned) - Van Uum, Willenberger (Dui) - Suu. Carlsen (Den) - Havermans, Sang Lee (VSt.) - Velthuis, Weijenburg (Ned) - Call (Dui). Vier geplaatste spelers Blomdahl (Zwei. Jaspers (Ned), Ceulemans (Bel), Sayginer (Turi komen pas in de tweede ronde in actie. Korfbal New Delhi. WK. Kwartfinales: Ne derland - Duitsland 28-12 (15-3). Ne derlandse doelpunten Huizebosch 9, Voshart 4, Abbenhuis 4, Mulders 3. Van der Wilt 3, Brandt 3, Smits 1 en Riet 1. België - Tsjechië 14-7, Australië - En geland 15-11. Taiwan - Portugal 11- 16. 9e tot en met 12e plaats. Zuid- Afrika - Armenië 10-20. Slowakije - India 14-10. Indeling halve finales Nederland - Portugal en België - Au stralië, Sportprijsvragen I.ucky Ten van donderdag. 2-4-5-8-9-26-28-34-37-48-50-51-60-61- 65-67-72-74-76-80. Huber (Dui/7) - Hingis (Zwi) 2-6 6-1 6- 2. Kwartfinales: Huber - Sabatini, Graf - McGrath. Garrison - Spirlea, Marti nez - McNeal/Raymond. Moskou. Mannen. 1,8 miljoen gul den. Tweede ronde: Rosset (Zwi/3) - Kros- lak (Slw) 6-4 6-3, Steeb (Dui) - Mat- suoka (Jap) 6-2 6-7 6-3, Olhovski (Rus) - Göllner (Dui) 6-4 6-7 7-6, Dra per (Aus) - Kucera (Slw) 6-1 7-6. Kwartfinales: Steeb - Olhovski, Ka felnikov - Byron Black. Vacek - Vol- kov, Rosset - Draper. Buenos Aires. Mannen. 485.000 gul den. Eerste ronde: Costa (Spa/2) - Frana (Arg) 7-6 3-6 6-1 Dubbelspel eerste ronde: Lobo/Ja- vier Sanchez (Spa/1) - Schalken/Rios (Ned/Chii 6-3 6-7 6-4, Carbonell/Roig (Spa/2) - Noteboom/Conde (Ned/Spa) 6-3 6-0. Buenos Aires. Argentinië - Brazilië 0- 1 (0-1). 21. Donizete 0-1. Rotterdam. Oefenwedstrijd. Sparta- FC Den Haag 3-1 (2-0). 12. Amhaouch 1-0, 21. Krijgsman 2-0, 59 Price 2-1, 75. Van der Laan 3-1. Scheidsrechter: Westerink. Aantal toeschouwers: 100. Oss. Oefenwedstrijd. TOP Oss - Feyenoord 1-0 (1-0). 24 De Jong 1-0. Scheidsrechter: Helmstrijd. Toe schouwers: 5227 Gele kaart Wate rink. Kemkers (TOP) Waterpolo Squash Cairo. WSF Challenge. Derde ronde: Davies (Wal) - Scheffer (Ned) 9-4 2-9 9-2 9-4, Mikkel Korsbjerg (Den) - Vertogen (Ned) 9-0 7-9 5-9 9-2 9- 7. Verliezerstoernooi, eerste ronde: Smit (Ned) - Mads Korsbjerg (Den) 9- 1 2-9 9-6 9-0. Tennis Stockholm. Mannen, 1,3 miljoen gul den. Tweede ronde: Tillström (Zwei - Kra- jicek <Ned/3i 7-6 2-6 6-3, Larsson (Zwe /4> - Björkman (Zwe) 5-7 7-5 7-5, Cou rier (VSt/1- Woodbridge (Ausi 6-4 6- 3, Boetèch (Fra/5) - Holm (Zwe) 2-6 6-2 7-6, Enqvist (Zwe) - Pavel (Roe) 6-1 6- 3. Kwartfinales: Prinosil - Courier, Boetsch - Tillström, Reneberg - Lars son, Edberg - Enqvist. Philadelphia. Vrouwen, 1,3 miljoen gulden. Eerste ronde: McNeil (Vst) - Stafford (VSt) 6-3 6-2. Tweede ronde: Sabatini (Arg/4) - Schultz (Ned) 6-3 7-6, Martinez (Spa/ 2) - Tauziat (Fra) 4-6 6-1 6-4. Spirlea (Roe) - Zvereva (WRu/8) 6-2 1-6 6-1, Kampen. Mannen, EC bekerwin naars, eerste ronde, tweede dag. Het Ravyn Nijverdal (Ned) - Cercle Royal Toumai Bel 114-9 3-3 4-0 5-4 2- 2) Doelpunten Het Ravijn: De Vries 4. Hemmink 3, Imbos en Lammers 2, Braamhaar. Veerman en Van de Beek 1. Mediterrani Barcelona (Spa) - Istan bul Yume (Tur) 22-7. Stand: 1. Barcelona 2-4 (36-15), 2 Di- namo Boekarest (Roe) 1-2 (17-3), 3, Het Ravfjn 1-2 (14-9), 4. Cercle Royal Toumai 2-0 (17-28), 5 Istanbul Yume 2-0 (10-39) Inter koopt gretig in MILAAN (RTR) - Internazio- nale was de gretigste inkoper tij dens de herfstopruiming van het Italiaanse voetbal. De tweede club van Milaan contracteerde na de Braziliaan Caio een twee de aanvaller, Marco Branca (AS Roma). Branca, vorig seizoen spelend bij Parma, tekende bij Inter een tweejarig contract.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 27