Libregts: niks te groot voor Sparta Revanche Lierse op Jong Zeeland Nederlaag voor tafeltennisploeg Fritz Korbach begint met een nederlaag Ook kantinejuffrouw heeft moeite met ontslag Van Kooten Nog één keer op middenstip van De Kuip Peter Blangé dreigt te stoppen bij Parma Ivanisevic verspeelt deelname Masters sport Ome Thijs wordt technisch directeur op het Kasteel WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 21 GRONINGEN (ANP) - Fritz Korbach maakte gisteren zijn debuut als trainer/coach van De Graafschap met een nederlaag. In Groningen verloren de Doe- tinchemmers in een doorgaans armetierige wedstrijd met 3-0 van FC Groningen. De thuisploeg revancheerde zich met de overwinning enigs zins voor het smadelijke verlies van 5-1 afgelopen zaterdag in Tilburg tegen Willem II. Het was een geflatteerde zege, maar FC Groningen speelde zeer effectief; vier kansen; drie doelpunten, De eerste helft was voor de ruim 11.000 trouwe bezoekers in het Oosterpark een lijdensweg, met hoofdzakelijk chaotisch spel rond de middencirkel. De Graaf schap had van de opvolger van Körver de opdracht een gelijk spel weg te slepen. Dus de weg naar het doel van Lodewijks werd zoveel mogelijk gemeden. PC Groningen wilde wel, maar was niet in staat. Pas acht minu- TIE ROTTERDAM (GPD) - Een on verwachte bekentenis uit de mond van Thijs Libregts. „Ooit had ik bijna nog bij Sparta ge voetbald. In 1962 heb ik met voorzitter Cor van Rijn gespro ken, Sparta wilde me van Ex celsior kopen. Ik heb destijds voor Feyenoord gekozen uit sportief - en niet uit financieel oogpunt, want de aanbiedingen verschilden niet veel." Ruim 33 jaar later treedt hij als nog in dienst op het Kasteel, als technisch directeur. Heel voor zichtig had Charles van der Steene hem in september op de golfbaan gepolst. Sparta's com mercieel directeur koesterde amper de illusie dat Thijs Li- Jbregts met zijn staat van dienst sou ingaan op het voorstel. ,Maar na ons eerste gesprek proefde ik al dat hij vrij positief tegenover het aanbod stond. Een paar weken later kwamen we al tot overeenstemming." Thijs Libregts (54) zegt zich niet te groot te voelen voor Sparta. lOmdat ook op het financiële vlak geen belemmeringen be stonden, kwamen beide partijen snel tot elkaar. „Ik zie Sparta niet als een stapje terug. Het is een eredivisieclub met aspira ties en met een professionele or ganisatie." Hij heeft er wel over nagedacht. „Deze zomer, na mijn terugkeer uit Griekenland, heb ik voor me zelf alles op een rijtje gezet. Wil ik doorgaan als trainer? Wil ik nog naar het buitenland? En voor hoe lang? Daar komen dan ook persoonlijke zaken bij kij ken. Ik had diverse mogelijkhe den om als trainer aan de slag te gaan. maar een nieuw avontuur in het buitenland, wilde ik niet meer." Waarna hij besloot het hoofd stuk trainer definitief af te slui ten. „Zoals je als voetballer een keer de beslissing moet nemen om te stoppen, zo moet je dat ook als trainer ooit doen. Maar wat wil ik dan wel? Ik heb er de tijd voor genomen om een ant woord te vinden op die vraag." „Het voetbal heeft een belang rijk deel van mijn leven be heerst. Dat kan ik niet zo maar loslaten. Daarom wilde ik er raakvlakken mee houden. En aangezien ik in de gesprekken met Sparta al snel op een lijn zat. ben ik tot deze beslissing geko men." „De functie van technisch direc teur heeft ook te maken met on derwijs," aldus Libregts. „Die achtergrond heb ik ook. Ik heb jarenlang op de Erasmus Uni versiteit les gegeven. Ik ver wacht veel van deze functie. Ik hoop in de toekomst een goede ploeg te kunnen neerzetten, die zijn partijtje op niveau kan mee- blazen." De voormalige directeur van Feyenoord wordt technisch di recteur bij Sparta. Thijs Li bregts legt de nadruk op tech nisch. Teneinde mogelijke twij fels bij Henk ten Cate weg te ne men, voerde hij gisteren nog een gesprek met Sparta's trainer. Li bregts: „Ik vernacht een goede samenwerking. We zullen moe ten communiceren en elkaar niet te veel in vakjes stoppen. De eilandjes in de club moeten met bruggen worden verbonden. Er moet een lijn ontstaan vanaf de jeugd tot en met het eerste elf tal." Zijn takenpakket bevat de tech nische leiding, contractbespre kingen, het aan- en verkoopbe leid in samenspraak met de technische staf, doorstroming van de jeugd, de coördinatie tus sen de amateurs op Nieuw-Vree- lust en Spangen en de scouting. „Ik ga zelf ook rondkijken, want dat hoort er bij," zegt Libregts, die benadrukt dat ook de com municatie heel belangrijk is. Bij Feyenoord liep zijn relatie met Wim van Hanegem juist op dat punt mis. „Ik heb niets met Li bregts te maken, hoorde ik hem eens zeggen. Een basis voor een gesprek was er niet." „De binnenkomst bij Feye noord," wil hij ook nog wel kwijt, „was al verkeerd. Er was sprake van een foutieve invulling van de naamstelling van mijn func tie. Ik werd niet benoemd tot al gemeen of technisch directeur, nee, tot directeur. Om de kool en de geit te sparen, om geen pro blemen te krijgen. Maar als je openhartig en duidelijk bent en kan communiceren, kan je ook met elkaar samenwerken." Per 1 januari treedt hij in dienst. „Ik heb twee maanden om te in ventariseren. Daar heb ik met opzet de tijd voor genomen om straks te kunnen beoordelen wat wel en niet goed is," Dat hij Sparta dit seizoen nog niet aan het werk heeft gezien, vindt Thijs Libregts geen be zwaar. „Met opzet heb ik me de laatste tijd wat afzijdig gehou den. Ik wilde uit beeld blijven en dat was moeilijker geworden als ik me bij Sparta had laten zien." Peter van der Burg noemt Thijs Libregts geknipt voor de functie. Sparta's voorzitter: „Hij heeft ervaring. Mocht straks het transfersysteem worden afge schaft, dan wordt het technisch beleid nog belangrijker voor de club. Dat werk kan alleen wor den gedaan door een professio nal." ten voor de rust kon het eerste schot genoteerd worden. Gorré testte Olyslager. De Graafschap schoot pas na een uur op het doel. Matthaei was de schutter. Zeven minuten later kreeg Schultz zowaar ook een kans. Lodewijks had er weinig moeite mee. In de laatste twintig minuten be sliste de thuisclub het duel in zijn vooi'deel. Beerends opende de score. Dat noopte De Graaf schap tot het nemen van risico's en daarvan profiteerden de Gro ningers. Tien minuten na de ope ningstreffer maakte Bombarda 2-0. Het was zijn tiende competi- tiedoelpunt, waarmee hij zich al leen aan de kop van de topsco- rerslijst nestelde. Gorré bepaal de in de laatste minuut de eind stand: 3-0. FC Groningen - De Graafschap 3-0 (0- 0). 70. Beerends 1-0, 80. Bombarda 2- 0, 90. Gorré 3-0. Scheidsrechter: Reygwart. Aantal toeschouwers: 11.501. Thijs Libreg ts is volgens de voorzitter van Sparta geknipt voor de nieuwe functie. NIJMEGEN (GPD) - Een af scheidszoen van kantinejuf frouw Lies, een handdruk voor aanvoerder Cees Lok en weg was Cees van Kooten uit De Goffert. Met het hoofd omhoog beende de gistermorgen bij NEC ontslagen oefenmeester naar zijn auto. Dit keer voor een enkele reis richting De venter. Lies ging snel even wat anders doen om haar emoties onder controle te brengen. Lok maakte van zijn hart geen moordkuil. „Het beroerde is dat wij als spelersgroep ge faald hebben en hier dus schul dig aan zijn." Voorzitter Lex Coenen van NEC hield er een andere visie Op na. Na het ontluisterende 1- 4-verlies zaterdag tegen Roda JC moest er wat gebeuren. De harde supporterskern had tij dens de wedstrijd al het hoofd van de trainer geëist en de ver houding met ex-international Van Kooten was toch al niet optimaal. Na drie nachtjes sla pen kreeg de 47-jarige Devcnte- naar het nieuws te horen. Ont slag op staande voet. Bij zijn eerste profclub nota bene. Verrast was Van Kooten naar zijn zeggen allerminst. Van daar wellicht de nauwelijks aangeslagen indruk die de ex- coach van NEC amper een uur na zijn ontslag wekte. „Zater dagavond wist ik het al. Kreeg ik bonje met Coenen. Toen voelde ik al aan dat hij me eruit wilde gooien. Ik ben natuurlijk niet gek en heb hem in feite zelf nog de voorzet gegeven. Door te zeggen dat hij maatregelen moest nemen als er geen ver trouwen meer was. Over van al les en nog wat kon ik goed met Coenen praten. Niet over voet bal. Daar heeft hij helemaal geen verstand van. Van zo'n man moet je dan horen dat er niet hard genoeg getraind wordt, dat de discipline niet goed is of dat ik te weinig over wicht op de groep zou hebben. Toen de groep van mijn ontslag hoorde stond de spelers het huilen nader dan het lachen. Dat zegt genoeg." Spreekkoren Volgens Van Kooten (profvoet baller bij Hermes DVS, Lille, Telstar, GA Eagles en PEC Zwolle) hebben de cynische spreekkoren vanaf de tribune tijdens NEC-Roda JC slechts een marginale rol bij zijn ont slag gespeeld. Hij tilde niet eens zwaar aan de niets ont ziende gezangen van de sup porters. „Zo is het voetbal. Als je vol gende week van RKC wint, slaan ze je weer op de schou ders. Ach, ik heb veel meege maakt. Nog niet zo lang gele den had ik door ziekte bijna on der de groene zoden gelegen. Dan doet je dat geen pijn. Met mijn ontslag ligt het anders omdat je weet waarmee je be zig bent. Van de spelersgroep die ik ruim een jaar geleden van Pruyn overnam zijn drie spelers over: Lok, Brookhuis en Kooistra. De meeste spelers moest ik eredivisie voetbal le ren spelen." De geblesseerde aanvoerder Cees Lok treedt in Nijmegen op als spreekbuis voor de aange slagen spelersgroep. Negentig procent baalt van het ontslag- van de trainer, stelt Lok: „We verliezen iemand met voetbal visie en met die visie waren we het eens. Als je dat niet goed uitvoert, dan faal je als spelers groep. Heel jammer dat hij op deze manier weggaat. Van Kooten toonde zich in ieder ge val een echte kerel en ving zijn ontslag op een waardige ma nier op. Iedere speler kreeg een hand. iedereen was verslagen. Dan ben je toch een klasse-fi guur als je zo afscheid neemt." En nu? Van Kooten gaat eerst in de clinch over de'afwikkeling van zijn contract. „Ze denken dat ze er met doorbetalen van het salaris zijn. maar zo werkt dat natuurlijk niet. De WON is ingeschakeld, al heb ik liever werk dan een afkoopsom. Er zal straks wel weer een club ko men en ondertussen ga ik bij wat topclubs in de keuken kij ken. Stilzitten is niks voor mij. Maar veel liever had ik m'n werk hier afgemaakt. Nu nog weet ik zeker dat we met dit NEC de twaalfde plaats had den gehaald. Maar niemand hoeft zich over mij zorgen te maken. Ik kom echt niet in het gekkenhuis terecht. Het leven gaat gewoon verder." van onze medewerker VLISSINGEN - Vier weken ge leden kwam de selectie van Jong Zeeland nog goed weg in het Belgische Lier (3-3), maar gisteravond pakten de beloften van Lierse SK de revanche: een 1-2 winst in Vlissingen. Wegge speeld is de ploeg van coach Wies van Avermaete echter ze ker niet. En met wat meer con centratie tegen het einde had er Drie treffers van Romario in Nou Camp BARCELONA (AFP) - Romario heeft gisteravond de Ameri kaanse selectie naar de over winning van 4-3 geleid in een benefietwedstrijd tegen Eu ropa, met onder anderen Ro nald Koeman en Ruud Heus. Het duel in het Nou Camp-sta- dion van Barcelona werd ge speeld voor Unicef. De op brengst van de partij is bestemd voor de kinderen in het ver scheurde Bosnië-Herzegowina. Veertigduizend mensen zagen hoe Romario, begin vorig sei zoen nog in dienst van FC Barce lona, bij zijn eenmalige terug keer in het Nou Camp-stadion drie keer scoorde. Ook een an dere oude bekende van de Cata lanen, Stoitsjkov, maakte een doejnunt. opnieuw een gelijkspel ingeze ten. Jong Zeeland ging weer voortva rend van start en stond na vijf minuten al met 1-0 voor. De ra zendsnelle Mare Minnaert (Hoek) was weer eens ongrijp baar en uiteindelijk tikte de ijve rige Onno Doeland (RCS) de Zeeuwse ploeg naar 1-0. Na een kwartier werd Lierse sterker, combineerde sneller, maar was toch minder overtuigend en ge vaarlijk dan een paar weken ge leden in Lier. Voor rust had kee per Rino de Windt (Breskens) weinig gevaarlijk werk en zijn vervanger Mario Harte (Hoek) hield na rust zijn doel aanvanke lijk ook zonder problemen schoon. Verdedigend, maar ook opbou wend, viel bovendien op de Dau- wendaele-back Arno Melaard. Overigens was de strijd na rust wat feller en moest scheidsrech ter Jaap Kal and nog al eens na drukkelijk in actie komen, om de behendige Andrew Uwviebe te beschermen. Een kwartier voor tijd had de Zeeuwse ploeg pech. want een nonchalante actie van Marciano Tjauw A Hing (RCS) betekende balverlies en Jurgen Cavens kon gemakkelijk profiteren: 1-1. Vijf minuten later bepaalde dezelfde Cavens de eindstand op de toch wel verdiende 1-2. Dinsdag 12 december speelt Jong Zeeland in Aalst tegen Eendracht en de Belgische ploeg komt dinsdag 16 januari in Zee land spelen. ROTTERDAM - Niemand heeft bij Feyenoord langer in het eerste elftal gestaan dan Jan Linssen, die vorige week kort voor de Europa Cup-wedstrijd Feyenoord-Everton op 82-jarige leeftijd overleed. Ruim 22 seizoenen was hij de linksbuiten van de Rotterdamse club. Zijn laatste wens was om bij zijn 'afscheid' nog een keer op de mid- HUIZEN (ANP) - Zonder Bettine Vriese- koop en Mirjam Hooman heeft de Neder landse tafeltennisploeg gisteren in Huizen met 4-2 verloren van Hongarije. „Maar wie had mij kunnen garanderen dat we met die twee wel de Europees kampioen hadden kunnen verslaan", zal bondscoach Peter Engel na de ingecalculeerde nederlaag ge redeneerd hebben. Hongarije, titelverdediger in de Europese superliga, kwam met de sterkste formatie naar Huizen. Engel selecteerde de nummers drie, vier en vijf, respectievelijk Gerdie Keen, Emily Noor en Diana Bakker. Alleen Keen was in het enkelspel tot een ver- rassinkje in staat. De 26-jarige Randwijkse won tegen Ellö de derde en beslissende ga me met 21-9. Noor was tegen Toth met drie wedstrijdpunten in de tweede en derde ga me dichtbij een sensatie, maar verloor de slotpartij uiteindelijk. Samen met Bakker was ze echter wel succesvol in het dubbel spel geweest- Alleen bij 4-0 of 4-1 winst plaatst Nederland zich nog voor de kruisfinales, stond er in de Duel tussen clubs uit Irak en Iran TEHERAN (AFP) - Voor het eerst sinds de achtjarige oorlog tussen Irak en Iran in de jaren tachtig spelen clubs uit beide landen een voetbalwedstrijd tegen elkaar. Talabeh de Bagdad neemt het vrijdag in het kader van de Aziatische beker voor landskampioenen op tegen Bahman Teheran. De Iraakse club bereidt zich sinds maandag in Iran voor op het duel. De natio nale elftallen van de twee landen speelden eerder al een kwalifi catieduel voor de wereldkampioenschappen tegen elkaar, maar deze wedstrijd werd in Qatar afgewerkt. Irak won toen met 2-1. Drie opvolgers Danny Nelissen VOLENDAM (ANP) - De wielerformatie Dextro Volendam heeft voor het komend seizoen drie nieuwe renners aangetrok ken. Jan-Willem van der Helm, Wiljan van Riel. beiden afkom stig van de Foreldorado-ploeg van Frits Schür, en de Est Peep Mikli moeten Danny Nelissen doen vergeten. Ploegleider Leo van Etten hoopt binnenkort nog een topamateur aan te trek ken. Zijn ploeg is dan met tien renners compleet. Dextro Volen dam richt zich volgend seizoen voornamelijk op de topcompe- titie. De formatie eindigde dit jaar als derde in de hoogste ama teurliga. De ploeg van Dextro Volendam: Gerard Kemper, Rik Rutgers, Jeroen Duyn. Menno Vink, Marcel Gerritsen, Erik Boezewinkel, Jan-Willem van der Helm, Wiljan van Riel en Peep Mikli. Witte rook bij de schaatsbond AMERSFOORT (ANP) - De problemen tussen het bestuur van de Koninklijke Schaatsenrijdersbond (KNSB) en het sectiebe- stuur langebaan zijn opgelost. De twee colleges hebben een verhelderend gesprek gevoerd. Het volledige sectiebestuur is dinsdag weer met de werkzaamheden begonnen. De problemen tussen het sectiebestuur en het bondsbestuur ontstonden in april toen sectiebestuurleden Jan Augustinus en Johan Grobbee werden ontslagen. Het voltallige bestuur toonde zich solidair met het duo en stapte ook op. Zes maan den later keerde Augustinus en Grobbee weer terug na een gunstige uitspraak van de geschillencommissie, Grobbee besloot na verschillende mislukte verzoeningspogin gen uit het sectiebestuur te stappen. Augustinus wilde zich niet voor de tweede maal laten wegsturen en bleef wel. Trainer Ekeren ontslagen EKEREN (AFP) - Germinal Ekeren, de club van Simon Taha- mata, heeft dinsdag trainer Herman Helleputte ontslagen. Hij wordt tijdelijk vervangen door Stanny Gzil, de technisch direc teur van Germinal. Helleputte (41was sinds juni 1994 in dienst van de Belgische eerste-klasser, In de competitie neemt de club de vijftiende plaats in. Helleputte is de zesde trainer in de Belgische hoogste klasse die dit seizoen ontslagen is. De eerste was Herbert Neumann die na 52 dagen door Anderlecht aan de kant werd geschoven. Van Gaal op matje van commissie ZEIST (ANP) - De gedragscodecommissie heeft Louis van Gaal gevraagd zijn uitspraken aan het adres van de scheids rechters na Ajax - Vitesse van 4 oktober schriftelijk toe te lich ten De commissie verwacht voor maandagavond antwoord van de technisch directeur van Ajax, aldus meldde het Sport journaal gisteren. Van Gaal verweet na afloop dat de arbiters vaak in het nadeel van de aanvallende partij fluiten. Daarvan zou volgens Van Gaal vooral zijn elftal geregeld de dupe zijn. Hij zei ook dat hij zich in de betreffende wedstrijd mateloos had geïrriteerd aan scheidsrechter Wegereef. Lille kandidaat voor OS 2004 LILLE (SID) - De Noordfranse stad Lille is kandidaat om de Olympische Spelen van 2004 te organiseren. Dat heeft het Franse Olympische Comité dinsdag na een vergadering beslo ten. Ook Lyon had zich namens Frankrijk kandidaat gesteld. Het Internationale Olympische Comité beslist in september 1997. Eerst wordt echter nog een voor-selectie doorgevoerd. Tot nu hebben onder meer Kaapstad (ZAf), Sint Petersburg (Rus), Stockholm (Zwe), Rio de Janeiro (Bra), Buenos Aires (Arg) en Rome (Ita) aangekondigd zich kandidaat te stellen. De laatste stad weet zich sinds dinsdag gesteund door de Italiaan se regering. PARMA (ANP) - Peter Blange dreigt te stoppen met volleybal len bij zijn Italiaanse werkge ver Parma. Dat gebeurt als de club achterstallig salaris wei gert te betalen. De aanvoerder van de nationale volleybal- ploeg zegt nog ongeveer een half miljoen gulden tegoed te heb ben. Na langdurig overleg met advo caten hebben Blangé en de Ita liaanse internationals Gravina en Giani de leiding van Parma dinsdag een ultimatum gesteld. Als op 30 november geen finan ciële regeling bestaat, stoppen de topspelers bij de club. „Dan doe ik ook echt helemaal niets meer voor Parma. Zie het dan maar als een lange vakantie in de aanloop naar de Olympische Spelen", aldus Blangé. De tegoeden zijn opgebouwd in de voorgaande jaren en bestaan uit salaris en premies. In het hui dige seizoen, dat een maand be zig is, heeft de 2,05 meter lange spelverdeler nog geen loon ont vangen. „We zijn hier al zo lang mee bezig. Misschien hebben we het wel te ver laten komen. De voorzitter roept maar datje van een kale kip niet kunt plukken, maar dan moet hij niets beloven in contracten." Het drietal bereidt tevens een rechtszaak voor tegen de club. Saillant detail daarbij is dat de nationale bond daarvoor toe stemming moet geven. De voor zitter van de bond is dezelfde als die van Parma, Magri. Dinsdag was een dag van koortsachtig overleg. Enige spoed is geboden omdat zowel de Nederlandse als de Italiaanse nationale ploeg eind deze week naar Japan af reist voor de strijd om de wereld beker. Blangé: „Het was een dag vol verrassingen. Opeens stond de beoogde nieuwe eigenaar voor ons. Een man die eerst eigenaar zou worden, toen weer niet en nu dus blijkbaar weer wel. Hij wil binnenkort een persoonlijk on derhoud met ons. Al met al ben je natuurlijk niet echt met vol leybal bezig, Ik knok voortdu rend voor mijn centen en dat is niet stimulerend. Natuurlijk is de sfeer behoorlijk beïnvloed." Spelverdeler Blangé speelt al ruim vier jaar voor Parma en in zijn eerste seizoenen behaalde hij grote successen. Tot twee keer toe pakte Parma toen de ti tel. Mede door de actie Schone Handen, waardoor duizenden leidinggevende Italianen onder wie de voorzitter van Parma zijn aangepakt omdat ze regels ont doken. kwam de club in finan ciële nood. Blangé zegt vooral nog te spelen omdat hij fit wil blijven voor de nationale ploeg. Het team van bondscoach Joop Alberda ver trekt komend weekeinde naar Japan, waar tijdens het toernooi om de wereldbeker drie startbe wijzen voor de Olympische Spe len in Atlanta zijn te verdienen. denstip te mogen vertoeven. Feyenoord gaf uit respect voor de car rière van Jan Linssen graag gehoor aan dat verzoek. En dus stond er gistermiddag om kwart voor twee opeens een witte lijkwagen op de middenstip van de Kuip. Bij de begrafenis kwamen vele oud spelers van Feyenoord hun laatste eer bewijzen. foto GPD aankondiging van de interland. Voor de vorm, want bondscoach Peter Engel had zich al neergelegd bij de derde plaats in de poule en dus bij het spelen van degradatie wedstrijden. „Maar met dit team moeten we ons gemakkelijk in de superliga kunnen handhaven." Engel gaat er gemakshalve van uit dat in één van de twee degradatieduels België de tegenstander is. Daarvan werd onlangs, eveneens zonder Vriesekoop en Hooman. met 4-0 gewonnen. „En daarom zie ik geen redep het vertrouwen in te beschamen MOSKOU (SID) - Goran Ivani sevic heeft zijn deelname aan ATP Masters volgende week in Frankfurt verspeeld. De Kroaat werd in de eerste ronde van' het tennistoernooi in Moskou ver rassend uitgeschakeld. De ten nisser, die soms meer tegen zichzelf speelt dan tegen zijn te genstander, verloor in twee sets van de Japanner Shuzo Mat- suoka. De setstanden waren 7-6 6-4. Ivanisevic streed met de Zweed Enqvist om het laatste ticket voor het toernooi in Frankfurt, waarvoor de acht beste tennis sers zich kwalificeren. Enqvist speelt deze week nog in Stock holm. Ook Jan Siemerink en Hendrik Davids haalden de volgende ronde van het toernooi om de Kremlin-cup in de Russische hoofstad niet. De Rijnsburger, als vijfde gerangschikt, verloor van Karl Kucera uit Slovenië, 4- 6 7-5 7-5. Davids ging ten onder tegen de Zwitser Jakob Hlasek, 6-4 6-3. In Stockholm kwam Paul Haar huis niet verder dan de eerste ronde. De als zevende geplaatste Eindhovenaar verloor van de Fransman Olivier Delaitre in twee sets: 6-2 7-6. Laat op de avond won Richard Krajicek nipt van de tot Brit genaturali seerde Canadees Rusedski. In Philadelphia was er gedeeltelijk Nederlands succes. Brenda Schultz plaatste zich ten koste van landgenote Caroline Vis voor de tweede ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 39