Monumentenfonds niet gekort Er is een bank die voluit voor het mkb gaat. Ö^f- PZC Hardrijder legt zwarte piet bij goedheiligman ingIÜ)bank Barbé wil koffieshop aan Westkolkstraat gedoogstatus geven zeeland 18 Oostburg komt terug op snijden in jaarlijkse toevoeging evenementen Kaartingen WOENSDAG 8 NOVEMBER 1995 van onze verslaggever OOSTBURG - Het Oostburgse college van b en vv heeft de noti tie monumentenzorg aangepast en komt terug op het voorne men de jaarlijkse toevoeging aan het monumentenfonds te rug te brengen van 85.000 naar 25.000 gulden. Verder stelt het dagelijks gemeentebestuur voor, een subsidieregeling in het leven te roepen die de kos ten van het behoud en de verze kering van de molens in Nieuw- vliet, Schoondijke en Zuidzan- de dekt. De leden van de monumenten commissie gaven eind augustus tijdens een commissievergade ring aan dat ze niets zagen in het collegevoorstel de jaarlijkse toe voeging aan de reserve restaura tie monumenten te verlagen van 85.000 naar 25.000 gulden. De commissieleden stelden dat de huidige reserve restauratie mo numenten niet overdreven groot is en dat het op dit moment niet duidelijk is dat er op langere ter mijn minder geld nodig is voor restauratiewerkzaamheden. Naar aanleiding van de adviezen van de commissieleden heeft het college de notitie monumenten zorg op dit punt aangepast. Verder vindt het college dat de Stichting Hulster's Molen Schoondijke terecht heeft ge constateerd dat de gemeente uitsluitend subsidies verstrekt aan de Stichting Molenbehoud West-Zeeuws-Vlaanderen voor het onderhoud en de verzeke ring van de molen in Cadzand. De Stichting Molenbehoud krijgt een subsidiebedrag van 11.350 gulden. Burgemeester en wethouders geven toe dat er een AARDENBURG Concert - Onder leiding van dirigent Erwin Swimberghe houdt de Koninklijke Muziekso- ciëteit Aardenburgsche Fanfa ren het jaarlijkse najaarsconcert op zaterdag 11 november in de gymzaal van Aardenburg. De gymzaal wordt voor deze avond omgebouwd tot concertzaal. Majoretten. de drumband, leden van de muziekschool en de fan fare treden op. Het concert om 20.00 uur. Woensdag 8 november: Nieuw-Namen, KBO De Kauter 13.00 uur: Hulst, zaal De Kroon 14.00 uur. Donderdag 9 november: Kloosterzande, zaal De Kastan je 19.30 uur; Heikant, KBO 't Heike 13.30 uur. Vrijdag 10 november: Sint Jansteen, zaal De Kroon 14.00 uur; Terneuzen, Diensten centrum De Veste, klaverjassen 13.30 uur; Axel, clublokaal Ons Genoegen 20.30 uur: Axel, Boe merang 20.00 uur. Maandag 13 november: Sint Jansteen. zaal De Kroon 14.00 uur: Terneuzen. Diensten centrum De Veste 13.30 uur. Dinsdag 14 november: SintJansteen. Café Zondagsver- maak 14.00 uur; Nieuw-Namen. zaal St. Cecilia 20.00 uur; Hulst, KBO De Lieve 13.30 uur. Schietingen Woensdag 8 november: Sint Jansteen, De Warande, schieting voor ouderen 13.30 uur. Zaterdag 11 november: Hulst, zaal De Kroon 14.30 uur. Bridge Woensdag 8 november: Kloosterzande, zaal De Reizen de Man 19.30 uur; Terneuzen, Dienstencentrum De Veste 19.00 uur. Dinsdag 14 november: Kloosterzande, zaal De Reizen de Man 13.30 uur. Bingo Woensdag 8 november: Clinge, zaal De Smidse 20.00 uur. Vrijdag 10 november: Clinge. zaal Malpertuus, ANBO bingo 13.30 uur; Clinge, zaal De Troubadour 20.00 uur. Zaterdag 11 november: Axel, clublokaal showband Axel 20.00 uur; Spui, De Drie Gehuch ten 20.00 uur. Zondag 12 november: Clinge, zaal De Landbouw 19.30 uur: Hulst, zaal Reynaertshof 20.00 uur. Dinsdag 14 november: Clinge, zaal De Landbouw 20.00 uur. Koersbal Woensdag 8 november: Axel, Ouderenwerk Gregorius- centrum 14.00 uur; Clinge, zaal Malpertuus 13.30 uur: Sint Jan steen, zaal De Warande 13.30 uur. Donderdag 9 november: Ossenisse, Hof ter Nesse 14.00 uur; Zuiddorpe, 't Kaaike 13.45 uur. Zaterdag 11 november: Terneuzen, Dienstencentrum De Veste 9.00 uur. vorm van rechtsongelijkheid is ontstaan in de subsidietoeken ning aan de moleneigenaren. Kerk G roede Het dagelijks gemeentebestuur wil daarom een subsidieregeling in het leven roepen die de kosten van het behoud en de verzeke ring van de molens in Nieuw- vliet, Schoondijke en Zuidzande dekt. Daarom wordt voorgesteld 9.000 gulden te onttrekken aan de jaarlijkse toevoeging aan het monumentenfonds. Verder is het college van mening dat de restauratie van de Neder lands-hervormde kerk in Groe- de urgent is geworden en dat het daarom raadzaam is voor dat doel 80.300 gulden te onttrekken aan de reserve restauratie mo numenten. Daarnaast wil het college twee ton vrijmaken voor het herstel van de Lutherse Kerk in Groede en 95.000 gulden voor het opknappen van de Ne derlands-hervormde kerk in Cadzand. De collegevoorstellen komen op donderdag 16 november aan de orde tijdens de raadsvergade ring, Deze vergadering wordt ge houden in het gemeentehuis van Oostburg en begint om 19.30 uur. Ook het voorstel een voor- bereidingsbesluit te nemen voor een gebied langs het gedeelte van Rijksweg 58 tussen Schoon- Maandag 13 november: Heikant, 't Heike 13.30 uur; Kloosterzande, KBO Rozenhof 13.00 uur; Koewacht, De Vla schaard 13.30 uur. Diversen Woensdag 8 november: Nieuw-Namen, KBO De Kauter, biljart 13.00 uur; Heikant, KBO 't Heike. handwerken 13.30 uur; Heikant: KBO 't Heike. biljart 13.30 uur; Heikant: KBO 't Heike. pieren 13.30 uur; Sint Jansteen, De Warande. KBO Groot Hulst, kookcursus 19.30 uur; Sint Jansteen, De Warande, KBO, gymnastiek 10.30 uur; Sluiskil, Meulengat. Workshop, kaarten maken, 19.30 uur; Ter neuzen, Zuidlandtheater, kin dervoorstelling Hakim 15.00 uur; Oostburg, SWO gebouw, activiteiten bijeenkomst 65+ al leenstaanden 14.00 uur. Donderdag 9 november: Clinge, zaal Malpertuus. ANBO. Pergamano hobbymiddag 13.30 uur; Sint Jansteen. de Warande, Open deurmiddag KBO 13.30 uur; Nieuw-Namen. KBO De Kauter, gymnastiek 19.00 uur: Clinge, zaal Malpertuus, biljart 13.30 uur; Clinge. zaal Malper tuus, gymnastiek 15.00 uur; Sint Jansteen, De Warande, biljart 13.30 uur; Terneuzen, Diensten centrum De Veste, handwerken 13.30 uur: Terneuzen, Diensten centrum De Veste, soosmiddag 13.30 uur; Terneuzen, Diensten centrum De Veste, koormiddag 16.30 uur; Axel, 't Sportuus, sportinstuif vanaf 16 jaar 13.30 uur; Hulst, Houtenkwartier, computercursus ouderen 13.30 uur. Vrijdag 10 november: Spui, De Drie Gehuchten, jeugd soos 20.00 uur; Axel, De Halle. toneelvoorstelling Siesa 20.00 uur; Kieldrecht. Sporthal Krie- keputte, toneel Kunst Veredeltt 20.00 uur; Terneuzen, Diensten centrum De Veste, volksdansen 9.00 uur; Terneuzen, Diensten centrum De Veste, soos voor minder validen 13.30 uur. Zaterdag 11 november: Oostburg, Sporthal, galaconcert drumband Harmonie en Oost burg en Koninklijke muziekver eniging Zuidzande 19.30 uur: Axel, De Halle, Toneel Siesa 20.00 uur; Sint Jansteen, De Wa rande, dansavond Sint Jan 20.30 uur: Clinge. Malpertuus. ANBO dansavond 19.30 uur; Kiel drecht, Sporthal Kriekeputte. toneel Kunst Veredelt 20.00 uur; Aardenburg, gymzaal, najaars concert Koninklijke Muziekso- ciëteit Aardenburgsche Fanfa ren 20.00 uur. Zondag 12 november: Kieldrecht, sporthal Kriekeput te, toneel Kunst Veredelt 20.00 uur. Maandag 13 november: Nieuw-Namen, KBO De Kauter, biljart 13.30 uur; Kieldrecht, Sporthal Kriekeputte, toneel Kunst Veredelt 20.00 uur. Dinsdag 14 november: Heikant, 't Heike, KBO volks dansen 13.30 uur; Terneuzen, Dienstencentrum De Veste, stijldansen 19.00 uur; Sint Jan steen, De Warande, KBO biljart 13.30 uur; Terneuzen. Diensten centrum De Veste, handwerken 13.30 uur: Terneuzen, Diensten centrum De Veste, gymnastiek 9.30. Iets te vielden? Schrijf, hel of fax de redactie van de PZC, Axelse- straat 16, 4537 AK, Postbus 51, 4530 AB Terneuzen, telefoon 0115-694457, fax 0115-620951. Carnaval in Philippine PHILIPPINE - Carnavalsver eniging De Mosselkrauwers opent zaterdag 11 november het Philippiense carnavalsseizoen, 's Middags om 14.30 uur worden ballonnen losgelaten bij de kiosk. Om 15.00 uur treedt in het café van Kees en Nelly, op de Markt, een clown op. De kinde ren krijgen een verrassing. Om 20.30 uur openen The New Lords het Prinsenbal bij Kees en Nelly. Tenslotte wordt om 11 over 11 precies bekend gemaakt wie dit jaar Prins der Mosselkrauwers van een medewerker- TERNEUZEN - Sinterklaas speelde op 5 december vorig jaar ongewild een rol bij de snelheidsovertredingen van een 46-jarige man uit Axel. De Axelaar had wel erg veel haast getoond om zijn dochter, die als zwarte piet de goedheilig man op pakjesdag zou assisteren, van haar school in Terneuzen af te halen. Binnen een tijdbestek van acht minuten werd tot twee keer toe de snelheidslimiet op Magrette van 50 kilometer per uur behoorlijk overschreden. Bij de eerste snelheidscontrole bleek dat de man 83 kilometer per uur had gereden. Bij terug keer werd een snelheid van 102 kilometer per uur gemeten. ,,Ik was aan de late kant. Ik wilde mijn dochter bijtijds van school afhalen, omdat ze voor Zwarte Piet moest spelen", verontschul digde hij zich dinsdag tegenover de Terneuzense kantonrechter. dijke en Oostburg voor de aan leg van een ontsluitingsweg, komt tijdens deze vergadering aan de orde, Rijkswaterstaat wil in dit gebied een ontsluitings weg aanleggen en daarom begin 1996 de benodigde gronden aan kopen. Het Oostburgse college wil een subsidieregeling in het leven roepen die de kosten van het behoud en de verzekering van de molens, onder meer die in Nieuw vliet, dekt. foto Peter Nicolai van onze verslaggever TERNEUZEN - Burgemeester R. Barbé van Terneuzen hoopt binnenkort een koffieshop in de Scheldestad te kunnen aanwij zen waar onder bepaalde voor waarden soft drugs mogen wor den verkocht. De officieuze kof fieshop wordt gevestigd aan de Westkolkstraat. Een tweede on dernemer die aan diezelfde straat een te gedogen drugswin kel wil stareen, voldoet niet aan de moraliteitseisen (goede ze den) van de gemeente en krijgt daarom geen toestemming. De officieuze koffieshop zal naar alle waarschijnlijkheid slechts beperkte tijd op de huidige loca tie kunnen functioneren. De Ar- senaalbuurt (ruwweg tussen Westkolkstraat, Dijkstraat en Nieuwstraat) staat voor een ri goureuze opknapbeurt. Een kroeg en een koffieshop passen niet in de opzet van de nieuwe woonwijk. De gemeente onder handelt daarom met de exploi tant van het café en de toekom stige koffieshop om slechts één keer een uitkoopsom te hoeven betalen als de nieuwe Arsenaal- wijk uit de grond wordt ge stampt. Subsidie Dat verklaarde burgemeester Barbe dinsdagavond tijdens het periodieke overleg met het Be wonersplatform Binnenstad. Hij voegde er aan toe dat de subsi diestromen voor de sanering van het binnenstadsdëel niet in ge vaar komen. Eén van de voor waarden voor bijdragen uit fondsen voor stads- en dorpsver nieuwing van hogere overheden was dat Terneuzen nog in '95 zou beginnen met het werk aan de nieuwe wijk. De gemeente heelt weliswaar pas de helft van de te slopen woningen en bedrijfspan den in haar bezit, maar kan al vast met andere (deels admini stratieve) werkzaamheden be ginnen. Verschillende platformleden vroegen zich af wanneer het ge heel vervallen hotel Rotterdam tegen de grond gaat. Doordat nu veel verslaafden en andere dak lozen in het vervallen pand ver toeven - 'het is er nog nooit zo druk geweest', wist een binnen stadbewoonster - is er groot ge vaar- voor brand en instorting. Barbé liet weten dat ook met de eigenaren van dat pand en de naast gelegen voormalige bio scoop druk wordt gesproken over een oplossing. Zo gauw de gemeente de kans krijgt, gaat het historische gebouw tegen de grond. Gevaren Barbé liet zich niet overreden door wat bezorgde vragen over de gevolgen van de gezondheids toestand van de 'hotelgasten' in de winter. De gevaren voor de hele binnenstadsgemeenschap zijn groter bij het toegankelijk blijven van het voormalige loge ment dan de gevaren voor de zwart-slapers. Daarnaast komt de gemeente misschien binnen kort met een oplossing voor on derdak. Barbé liet doorscheme ren dat de financiering voor ex ploitatie van een bed-, bad- en broodregeling rond is. De ge meente zou de benodigde acht ton uit verschillende potten kunnen krijgen. Het achterste van zijn Long liet de burgemeester nog niet zien, ook al niet omdat hij 'nog iets voor de begrotingsvergadering' van morgen, donderdag, wilde bewaren. Waar b en w een op vangvoorziening voor verslaaf den willen vestigen, vertelde Barbé ook nog niet. Juliana Fonds steunt projecten TERNEUZEN - Buurtvereniging Oudelandse Hoeve in 1 neuzen krijgt 9000 gulden van het Juliana Welzijn Fonds, bedrag is bestemd voor de inrichting van het buurthuis. 0 de jeugdraad van Zuiddorpe mag zich verheugen in een van het fonds. De jeugdraad krijgt 2000 gulden voor de ai schaf van een tweedehands biljart. Overleg over herstel strekdam HULST - Het bestuur van waterschap Hulster Ambacht m provincie en Rijk duidelijk maken welk onderhoud er geplee moet worden aan een strekdam bij de Molenpolder. Het wal schap heeft jaren geleden al gewaarschuwd dat de dam d< 'vooroever-erosie' wordt aangetast. Maar volgens het mini) rie van verkeer en waterstaat is de 'standzekerheid van de terkering niet in het geding'. Het Rijk heeft echter onlangs! loofd de situatie ter plaatse opnieuw, samen met waterscha mensen, te bekijken. Gedeputeerde staten besloten dinsd in navolging van het ministerie, ook eerst met het waterscli te overleggen alvorens een beslissing te nemen over een te strekken subsidie voor herstel van de strekdam. Expositie 'natuurlijke kunst' TERNEUZEN - Gewoon buiten in de vrije natuur zijn v kunstwerkjes te vinden. Het Stenen- en Kristallenmuseura de Belgische kustplaats Heist stelt die 'natuurlijke kui sinds deze zomer tentoon. Om het museum ook in het aangr zende Zeeuws-Vlaanderen enige bekendheid te geven, wo een gedeelte van de collectie zondag 12 november geëxposei in het Terneuzense Winston Churchillhotel. Te zien zijn om meer honderden soorten kwartskristallen, bergkristal (soms geslepen in ei- of bolvorm), Birmese zachte jade, Boei habeeldjes uit lapis en malachiet en geluksdiamantjes uit Zi babwe. De edel- en andere stenen zijn zondag te bewondei van 10.30 tot 17.30 uur. Prins Mollenrijk presenteert zich NIEUW—NAMEN - Om het nieuwe carnavalsjaar in te luid houdt carnavalsstichting De Mollen uit Nieuw-Namen zat dag een kroegentocht. Naast deze activiteit wordt op de tra] tionele elfde van de elfde ook de prins met zijn gevolg aan publiek gepresenteerd. Belangstellenden voor de kroeg tocht kunnen zich om 19.30 uur melden in zaal De Veehand Onder begeleiding van de boerenkapel De Wroeters gaat gezelschap dan op pad. Het thema van de kroegentocht Rock en Roll. De Mollen vragen de deelnemers dan ook in dij en haardracht dit thema een beetje na te volgen. Om 2 uur wordt in een horecagelegenheid de prins van het Moll rijk met zijn gevolg officieel gepresenteerd. Buutreednersfestival in Hulst HULST - De Stichting Hulster Buutreednersfestival begin! terdag op de traditionele elfde van de elfde om 11.11 uur met kaartverkoop voor het komende tonpraatspektakel. Het treednersfestival wordt op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag februari gehouden. De Stichting verwacht voor deze dertiei editie in het gemeenschapscentrum Den Dullaert nog een tere toeloop dan voorgaande jaren. Per persoon zijn vier ka ten te krijgen. De verkoop krijgt een feestelijk tintje en de praters hebben voor iedere koper een verrassing in petto. Da naast hoop de Stichting Buutreedners dat zich dit jaar niet tonpraters presenteren aan het publiek. Open podium in Nieuw-Nanien NIEUW—NAMEN-De fanfare De ScheldezonenuitNieuw- men houdt zondag in clubgebouw De Scheldegalm aan del! sterloostraat een open podium. Wie zich op muzikaal gebi wil manifesteren kan vanaf 14.00 uur het podium betred Naast het bespelen van instrumenten kan men ook vocaal ten gehore brengen. Eigenaar van onverzekerde auto gaat vrijuit TERNEUZEN - Een 30-jarige man uit Sluis kreeg dinsdag op de zitting van het kantonge recht in Terneuzen het voordeel van de twijfel. De man had een onverzekerde auto op een pri- ve-parkeerplaats bij zijn flat aan de Klokstraat staan. Hij kreeg desondanks op 27 februa ri van dit jaar een proces-ver baal van de politie. De Sluissenaar bestreed de over treding. „Ik heb een eigen par keerplaats, die ik met een ket ting kan afsluiten. Aan het begin van de straat staat ook een bord met privé-parkeerplaats. Ik had al verschillende sloopbedrijven opgebeld om de auto weg te ha len, maar ze kwamen niet." Officier van Justitie mr Y. A. C. C. Willems erkende dat het voertuig niet op de daarvoor bestemde openbare weg stond en daardoor niet strafbaar zou zijn. „De parkeerplaats is blijk baar niet voor iedereen toegan kelijk. We kunnen daar ons nu niet meer van overtuigen. Van mij krijgt u het voordeel van de twijfel. Daarom kan ik niet an ders dan tot vrijspraak komen", stelde ze vast. Ook de kanton rechter mr M. J. M. Klarenbeek zag geen reden om hiervan af te wijken. Officier van Justitie mr Y. A. C. C. Willems was van me ning dat het 'verrassingspakket' - om in Sinterklaastermen te blijven - van de verdachte le vensgevaarlijk had kunnen uit pakken. „U bent niet alleen een gevaar voor uzelf, maar u brengt vooral ook het leven van een an der in gevaar", zei ze op de zit ting. Twee dagen later, op 7 decem ber, ging de man wederom in de fout. Met een snelheid van 117 kilometer per uur reed hij buiten de bebouwde kom van Axel over de Vaartwijk, waar 80 kilometer per uur is toegestaan. En weer zocht hij de excuses bij zijn dochter. „Ik bracht ze eigenlijk al te laat naar school. Ik moest me daarna haasten om op tijd de winkel te kunnen openen", was zijn reactie. Kantonrechter mi' M. J. M. Kla renbeek veroordeelde de man conform de eis tot een boete van totaal 1.140 gulden. Uw bedrijf is als geen ander. U hebt uw eigen werkwijze, eigen klanten en eigen lokatie. En uw eigen vragen. Van uw bank verwacht u daar een passend antwoord op. Uw accountmanager van de ING Bank heeft jarenlange ervaring met het midden- en kleinbedrijf. Daardoor begrijpt hij meteen waar het in uw bedrijf om draait. Hij neemt rustig de tijd om met u van gedachten te wisselen over de beste oplossing. Bel gerust eens voor een afspraak. Die kan ook buiten kantooruren gemaakt worden. Bij u op de zaak, bij u thuis of bij ons. U merkt dan precies wat we bedoelen. """1 Uw ING Bank Zeeuws-Vlaanderen: met kantoren te Axel (0115 458800), Hulst (0114 389589), Oostburg (117 456000), Sas van Gent (0117 479000), Sluis (0117 479000) en Terneuzen (0115 678000).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 36