Noren klaar voor krachtproef Gokcircuit onzeker over affaire Jol Oranje simpel naar kwartfinale uitslagen bSLO/PRAAG (ANP/GPD) - Middenvelder Erik Mykland is Opgenomen in de Noorse selec tie voor de beslissende EK-kwa- lificatiewedstrijd tegen het Ne derlands elftal. Dat duel is op Woensdag 15 november in Rot terdam. Mykland ontbrak de aatste tijd in de groep van londscoach Egil 'Drillo' Olsen. De Noorse competitie is op 22 iktober beëindigd, maar Olsen leeft niet zoveel last van vakan tievierende voetballers. Negen /an de zestien internationals djn actief in Engeland, België of rurkije, van wie zeven in de En gelse Premiership. Olsen heeft 'de clubs die internationals leve ren en die zijn uitgevoetbald, ge vraagd tot de wedstrijd in Rot terdam te blijven trainen. Het gaat daarbij alleen om Lilles tröm, Tromsö, Molde en Kris- tiansand. len mislukt uitstapje van de 24- arige Mykland naar FC Utrecht, Regilio Tuur /erdedigt titel in Amsterdam AMSTERDAM (ANP) - Regilio Tuur verdedigt eind volgende maand zijn wereldtitel superve tier (WBO-versie) voor-de vierde keer. Dat gebeurt op zaterdag 23 december in de RAI te Amster dam. Tegenstander van de Ne derlander is de Italiaan Giorgio Campanella. Het betreft de 45e partij van Tuur. Daarvan won hij veertig, waarvan 27 door knock out. Campanella heeft 25 gevechten achter zijn naam staan. 37,8 ion;: 3(01' van onze verslaggever NEW DEHLI - Het Nederlands korfbalteam heeft gisteren in New Delhi zonder enige moeite ook de tweede wed strijd op het WK gewonnen. Na de 39-11-óverwinning op Zuid- Afrika moest nu ook Tsjechie er aan geloven. Na een 12-0 ruststand werd het uiteinde lijk 25-7. In de tweede helft kwamen de Tsjechen - die bij vlagen lieten zien een ploeg met toekomst te hebben - pas op gang. Ze lieten ook nog twee strafworpen onbenut. Nederland heeft zich via deze Korfballers hebben van Tsjechië niets te duchten: 25-7 zege geplaatst voor de kwartfi nales, samen met België, Tsje chië en Taiwan. De overige lan den spelen vandaag een tus- senronde waaruit nog vier ploegen tevoorschijn komen. Eën van die ploegen treedt morgen aan tegen Oranje. De loting voor de kwartfinale wordt vanavond verricht. Den nis Voshart uit Scharendijke maakte in de wedstrijd tegen Tsjechie zijn debuut op dit WK. In het duel tegen Zuid-Afrika trad de B-ploeg aan. Voshart had met twee treffers slechts een klein aandeel in de produk- tie. Oscar Mulders, Kees Vliet- stra en Taco Poelstra waren met vier treffers topscorer. „Ik speel in dienst van het vak. Os car Mulders is daarin de cen trale man",legde Dennis Vos hart gisteren uit. „Ik speel veel onder de korf en moet Mulders in stelling brengen." Ondanks de geringe tegenstand die Ne derland van Tsjechie onder vond, was Voshart tevreden over zijn eigen spel en dat van de ploeg. „Het is moeilijk spe len tegen dit soort teams. Ze verdedigen op een meter of vier en dan is het moeilijk om het spel te maken. Maar we hebben de opdrachten goed uitgevoerd en het liep wel lekker. Ook bij mij. Dit was in naam een offi ciële interland, maar in feite was het een oefenwedstrijd." Vandaag heeft Nederland een rustdag. De ploeg trekt New Delhi in om te winkelen en te ontspannen. Daarna breken drie belangrijke dagen aan. Morgen is de kwartfinale, waar in Voshart vrijwel zeker speelt, hoogstwaarschijnlijk een for maliteit. Vrijdag staat de halve finale op het programma, die door de B-ploeg wordt ge speeld. „Als we tegen Taiwan komen wordt het een leuke wedstrijd", voorspelt Dennis Voshart. „Die ploeg speelt ver rassend goed." Bij winst treedt zaterdag de A- ploeg aan in de finale, waarin België de vernachte tegen stander is. „Ik heb ze vandaag even aan het werk gezien", meldt Voshart. „Ze maakten een uiterst gedreven indruk op me." Meisje mag met jongens voetballen Een jaar Nicole's advocaat, mr. J.D. Leer- m. van advocatenbureau Trip Pe Goede, was gisteren ook een tevreden mens. Leerink is niet in het minst teleurgesteld dat de (echter Nicole slechts een jaar dispensatie verleende, in plaats 'an de gevraagde twee. „Dat 'ad ik al ingecalculeerd", stelt ■eerink. „Tijdens de zitting heeft de KNVB aangegeven dat nen zich gaat beraden over de egels. En als ze niet veranderen, noet ik er gewoon volgend jaar Se woon weer heen." Volgens Leerink zal de rechter lijke uitspraak ook zijn weerslag 'ebben op de andere verzoeken dispensatie die de bond heeft binnengekregen. „Het zal lastig «orden om B-meisjes nog te Peigeren", aldus de jurist, die iPet vrijwel uitgesloten acht dat de KNVB - in plaats van Delies te laten tot de competitie - ervoor zal kiezen de dwangsom J"an 500 gulden per dag te gaan hetalen, „Dat is 3500 gulden per *eek, dat lijkt me nogal veel om fén meisje niet te laten voetbal len" waar hij zich na het vorige Noor se seizoen meldde, was mede de oorzaak van zijn tijdelijke afwe zigheid in het nationale elftal. Hij kwam in de Domstad nauwe lijks aan spelen toe en keerde spoedig terug naar zijn oude club. Start Kristiansand. Inmid dels heeft de technicus, die in april tegen Luxemburg voor het laatst op de bank zat, zijn vorm hervonden. Noorwegen was een tijdlang on bedreigd koploper in groep 5, maar heeft die riante positie ver speeld door een gelijkspel en een nederlaag tegen Tsjechië. De Noren eindigen bij winst in Rot terdam als eerste en zijn met een gelijkspel verzekerd van de tweede plaats, die waarschijn lijk ook directe kwalificatie ople vert. Nederland moet winnen om een kans te houden op de De Noorse bondscoach Egil 'Drillo' Olsen heeft ex-FC Utrecht-speler Mykland weer in zijn selectie opgenomen. eindronde in Engeland, telkens ervan uitgaande dat Tsjechië de thuiswedstrijd tegen Luxem burg in drie punten omzet. Daarbij kiezen de Tsjechen voor de wedstrijd tegen Luxemburg voluit voor de aanval. Bonds coach Uhrin heeft, tegen zijn ge woonte in, maar vier verdedigers geselecteerd. In de selectie ont breken twee bekende namen. Spits Skuhravy van FC Genua en middenvelder Nemec van Schalke '04. Skuhravy speelt volgens Uhrin te weinig in Italië. Nemec is gepasseerd omdat hij al twee gele kaarten op zijn naam heeft staan. Uhrin heeft zijn spelers gewaarschuwd voor onderschatting van Luxem burg. „Er zal gespeeld moeten worden alsof we tegen Neder land of Noorwegen aantreden", aldus de coach. Noorse selectie, doel; Erik Thorst- vedt (Tottenham Hotspur). Frode Grodas (Lilleström). Verdediging: Henning Berg (Blackburn Rovers), Stig Inge Björnebye (Liverpool). Er- land Johnsen (Chelsea). Ronny John- sen (Besiktasl. Karl-Petter Loken (Rosenborg) Middenveld en aanval: Lars Bohmen (Blackburn Rovers). Jan Age Fjortoft (Middlesbrough), Tore André Flo (Tromsö). Jahn Ivar Jakobsen (Rosenborg), Oyvind Leonhardsen (Wimbledon), Enk Mykland (Start Kristiansand). Kjetil Rekdal (Lierse SK). Stale Solbakken (Lilleström), Arild Stavrum (Molde). Tsjechische selectie, doel; Kouba (Sparta Praag) en Smicek (Newcast le United). Verdediging Suchoparek (Slavia Praag). Repka (Sparta Praag). Kadlec (Kaiserslautcrni, Ha- pal (Tenerife). Middenveld en aanval. Latal (Schalke). Nedved en Frydek (beiden Sparta Praag), Berger (Bo- russia Dortmundi. Nemecek (Servet- te Geneve). Poborsky (Slavia Praag). Kuka (Kaïserslautern), Drulak (Drnovice). Lokvenc (Sparta Praag), Smicer (Slavia Praag). GRONINGEN (GPD) - Als ze had gewild, was ze gisteren in fo'n vier of vijf televisiepro gramma's te zien geweest. Ni- fole Delies wimpelde alle uitno- ligingen, van Ontbijt-tv tot de 'ijf Uur Show, beleefd maar èrm van de hand. Eén uitzonde- ing maakt ze. Morgenavond 'erschijnt de 15-jarige voetbal- iter in het sportprogramma Ba- end en Van Dorp. Dat het kort geding dat ze aan spande tegen de KNVB zoveel tou losmaken, had ze niet ver wacht. Gisteren bepaalde de Itrechtse rechter na een span- lend weekje wachten, dat Ni- :ole deel uit mag maken van de il-selectie van haar club GVAV- lapiditas. De voetbalster is na- uurlij k blij. Omdat ze mag voet- lallen op haar niveau, maar ooral ook omdat de rust weer- ;eert. licole richt zich nu weer op haar port; zaterdag al speelt haar earn tegen Drachtster Boys. Ze letwijfelt of ze er dan al bij zal ijn. „Ik moet mijn plaats terug- eroveren in de selectie. Er zijn oedt jindere jongens gekomen die het ook goed doen." i,Eindelijk is die poespas afgelo- •en". vertelt ook Nicole's vader loelf Delies. „Het gaat toch aan |e vreten. Hoe dichter de dins- in de buurt kwam hoe span nender het werd. Maandag heb ik echt de hele dag met koppijn ondgelopen." Delies begrijpt al- i aandacht wel. „Men vindt het euk dat de grote KNVB op de knieën gaat, maar daar was het natuurlijk niet om te doen. Ni cole wil gewoon in BI voetbal- Hoge omzetten in illegaal circuit DEN HAAG (GPD) - De affaire rond de Haagse scheidsrech ter Dick Jol houdt de ge moederen in het Haagse gok circuit al dagen bezig. De vraag die velen op de lippen brandt, is wie de KNVB heeft getipt over het vermeende gokgedrag van Jol. En wat diens beweegredenen zijn ge weest. Gaat het om iemand die nog een appeltje met de arbi ter had te schillen of haat hij gewoonweg? Volgens insiders in het illegale gokcircuit is in Den Haag nooit het gerucht gegaan dat er een luchtje zat aan wedstrijden die door Jol werden geleid. Dit staat haaks op de verklaringen vorige week op tv. „Het is mogelijk dat degene die het in het programma Dead line beweerde iets wist", zegt een in het metier goed inge voerde Hagenaar. „Maar dan heeft hij het echt altijd voor zichzelf gehouden. Niemand wist dit. En ik ken alle jongens in Den Haag. Sterker nog: had den we het maar geweten - als het waar is. Want dan hadden we onze zakken kunnen vullen, denk ik nu. Eerlijk gezegd ver moed ik dat het hier gaat om een getuigenis van iemand die gewoon even bijdehand wil doen." Tevens is er verbazing over het feit dat Jol relatief lage bedra gen (van 500 tot 1000 gulden) zou hebben ingezet op de wed strijden die hij leidde. Hiermee heeft hij nooit meer dan een paar duizend gulden kunnen verdienen. Rel Dat wedstrijden in het Neder landse betaald voetbal door gokzucht zijn beïnvloed staat vast, maar dat heeft nooit eer der tot diepgravende onder zoeken van de KNVB geleid. Zo was er enkele jaren geleden een rel rond de Rotterdammer Jan Mulder, die Telstar zou hebben benadeeld teneinde zichzelf te bevoordelen. De zaak haalde even de publici teit, maar bloedde dood toen Mulder zijn geld terugbetaalde aan een gokbaas. Ook is gesteld dat FC Den Haag in 1989 een wedstrijd be wust zou hebben weggegeven aan Willem II. Direct betrokke nen ontkennen dit echter. Wel is in het Zuiderpark intern dei ning ontstaan toen een aanval ler van de Haagse club in een wedstrijd tegen FC Utrecht vlak voor tijd in kansrijke posi tie naast schoot. Dankzij de ge lijke eindstand en een winnend rijtje won de betreffende speler Volgens insiders in het illegale gokcircuit is in Den Haag nooit het gerucht gegaan dat er een luchtje zat aan wedstrijden die door Dick Jol werden geleid. foto ANP een geldbedrag van enkele dui zenden guldens. In Den Haag gaat per week naar schatting één miljoen gul den om in het illegale circuit. Dit geld wordt ingezet bij de zogeheten schrijvers die in de hiërarchie onder de zogeheten lopers en de vijf. zes grote jon gens uit het circuit vallen. „Maar steeds meer zie je dat schrijvers weddenschappen niet doorschuiven naar een lo per", zegt een insider. „Ze pik ken de leuke wedstrijden er uit." Het beeld is onjuist dat alleen in lugubere cafés, donkere steegjes of zelfs bij lepe groen teboeren kan worden gegokt. Wedden op voetbalwedstrij den kan men overal in Den Haag. In bijna alle grote ge bouwen hebben schrijvers een vaste klantenkring. Die be staat ook uit ambtenaren, on der wie mensen van het minis terie van justitie en de politie. Het vertrouwen in het illegale circuit is in brede kring groot, omdat er altijd tot uitbetaling wordt overgegaan. De quotes bij de illegale book makers liggen gemiddeld ho ger dan bij de sigarenwinkel om de hoek. waar natuurlijk ook gewoon kan worden ge gokt bij de Stichting Nationale Sporttotalisator, De SNS keert een deel van de inzet uit aan goede doelen, waardoor de spe ler minder krijgt. Bij dit spel systeem komt overigens ook de belasting om de hoek kij ken. Dit alles geldt niet voor de bookmakers, die overigens zelf ook bij de sigarenwinkel spe len op de wedstrijden. Zo wit ten zij eenvoudig hun zwarte geld. Omkopen Beroering ontstond in het ille gale circuit eerder al over de trekking van de lottogetallen. „Er is een periode geweest dat er een flinke tijdsspanne zat tussen het moment van trek king en uitzending", aldus een andere insider. „Door een ca meraman om te kopen werd in ons circuit destijds aan het ille gale spel flink verdiend. Tot dat duidelijk werd dat er iets aan de hand was. De gokwe reld stond op zijn kop. De zaak is. met veel moeite, uitge praat." Een woordvoerster van de lot to bevestigt dat er enige lotto trekkingen ver voor moment van uitzending zijn geweest. „Om technische redenen". Normaal gesproken zit er ma ximaal een uur tussen trek king en uitzending. De politie staat het illegaal gokken in Den Haag al jaren oogluikend toe. Sinds de reor ganisatie bestaat er geen cen trale afdeling meer die dit soort activiteiten in de gaten houdt. Het toezicht geschiedt vanuib de wijkbureaus. „We hebben geen helder beeld van hoe het er in groot-Den Haag aan toegaat", zegt politiewoor- der Jan Karei Nubé. „Het heeft ook absoluut niet onze groot ste prioriteit. Er worden nooit aangiften gedaan. Daarnaast zijn er geen slachtoffers. Behal ve de belastingdienst wordt er eigenlijk niemand gedupeerd." Vier jaar geleden deden de po litie en het openbaar ministe rie eens een poging een vinger te krijgen achter het illegale gokcircuit. Met veel bombarie werd gemeld dat de grote jon gens in de kraag waren gegre pen en dat de organisaties een slag was toegebracht. Wat voor de rechtbank overbleef was echter uiterst mager. Door de officier geëiste straffen van drie jaar werden niet gehono reerd door de rechter Het mil joenen kostende onderzoek le verde slechts alternatieve straffen en geldboetes op. Het argument van de rechtbank luidde destijds dat het gokken jarenlang was gedoogd. Peter Pieters breekt vingers MUNCHEN (DPA) - Peter Pieters heeft de vijfde nacht van de zesdaagse van München aan zich voorbij moeten laten gaan. De Nederlander, gekoppeld aan de Zwitser Urs Freuler, ont brak door twee gebroken vingers. Freuler reed verder aan de zijde van zijn landgenoot Bruno Risi. wiens koppelgenoot Kurt Betschart zich in de tweede puntenrace te zwak voelde om te rijden Pieters stond met Freuler na vier avonden op de zeven de plaats, op zeven ronden van het leidende duo De Wilde/Za- bel. Het Belgisch/Duitse koppel gaat na de voorlaatste dag ook nog aan de leiding. De afgelopen twee jaar wonnen Risi en Bet- schart in München. Haarlem onderzoekt wangedrag HAARLEM (ANP) - Het bestuur van eerste-divisieclub Haar lem stelt een onderzoek in naar het gedrag van enkele suppor ters. zaterdag tijdens en na afloop van de competitiewedstrijd in en tegen Eindhoven. Enkele supporters betraden toen het veld als protest tegen een mogelijke fusie met Telstar. Het be stuur gaat uitzoeken welke supporters zich schuldig hebben gemaakt aan het wangedrag. Dinsdag overlegde het bestuur met de supportersvereniging, die zich al eerder distantieerde van de ongeregeldheden. De wedstrijd Eindhoven - Haarlem (5- 1lag door de demonstratie van de actievoerders enkele minu ten stil. Het bestuur, dat zegt de fusie met Telstar niet op de agenda te hebben staan, stelt geen prijs op de negatieve ma nier van demonstreren. Nilis in Belgische selectie BRUSSEL (ANP) - Luc Nilis is door bondscoach Paul van Himst geselecteerd voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Cyprus op 15 november. De aanvaller van PSV is één van de twee buitenlandse krachten in de selectie van zestien. Mare Degryse van Sheffield Wednesday is de andere. Hij maakt zijn rentree in het Belgisch elftal, Van Himst beslist later of hij ver dediger Philippe Albert, na een lange blessure sinds kort weer actief voor Newcastle, als zeventiende man meeneemt naar Cy prus. Belgie is in groep 4 al uitgeschakeld voor de eindronde in Engeland. De Groot naar Zwitserland HAARLEM (ANP) - Bauke de Groot (53) is bij de Zwitserse schaatsploeg in dienst getreden als teammanager. De Groot gaat zich bij de ploeg bezighouden met management, sponso ring en mediazaken. De Groot is de tweede Nederlander die zich met het Zwitserse schaatsen gaat bemoeien. Piet Schip per is al enige jaren trainer van de nationale ploeg. De Groot is geen onbekende in de schaatswereld. Hij traint de schaatsclub in Ede en is als docent verbonden aan de trainersopleiding van de schaatsbond (KNSB). Duitser Bierhoff ook Italiaan UDINE (SID) - Udinese heeft in de Duitser Oliver Bierhoff dit seizoen één van de makkelijkst scorende spelers in de Serie A onder contract. Vandaag wordt Bierhoff ook Italiaans staats burger, zodat hij één dag voor het sluiten van de transfermarkt in Italië nog aantrekkelijker wordt, voor geïnteresseerde clubs Bierhoff heeft een Italiaanse grootmoeder, zodat hij zonder al te veel problemen het tweede staatsburgerschap kan aanne men. Bierhoff. wiens marktwaarde wordt geschat op ruim zes tien miljoen gulden, nam zondag bij de verrassende overwin ning van Udinese op landskampioen Juventus de enige treffei voor zijn rekening Het was zijn zevende doelpunt in neger duels. Juventus en het kwakkelende Inter hebben belangstel ling voor de aanvaller. Voetbal Duitsland, beker kwartfinale Dort mund - Karlsruhe 1-3, Düsseldorf - Nürnberg 1-0, Homburg - Kaiserslau- tern 3-4 n.v. Schotland, competitie. Motherwell - Hearts 0-0. Frankrijk, competitie: Rennes - Guin- gamp 3-0. Badminton Chengdu. China Open: mannenenkel- spel, eerste ronde Van Dijk (Ned) - Ton Lok Tin (HKo) 15-1 15-6. Vrouwenenkel spel, eerste ronde: Martin (Den) - Hoog land (Ned) 11-3 11-3. Dubbel, eerste ronde: Coene/Van den Heuvel (Ned) - Sun Man/Siao Yuan Wang (Chn) 15-5 15-3 Gemengddubbel, eerste ronde: Michels/Van den Heuvel (Ned) - Jian Bing/Chen Lin (Chn) 15-315- Basketbal Zoetermeer. Vier-landentoernooi man nen. Nederland - Engeland 72-87 (34- 47). Scores Nederland: Van Rootselaar 4, Franke 2, Triemstra 5, Van der Sluis Videofilm moet hetze bewijzen LONDEN (RTR) - Sant Ham mam, de omstreden eigenaar van Wimbledon, heeft er bijna vijftigduizend gulden voor over om te bewijzen dat de Engelse scheidsrechters een hetze voe ren tegen zijn club. Hij wil de halve ton spenderen aan het samenstellen van een vi deofilm. Het beeldmateriaal moet bewijzen dat de arbiters Wimbledon 'zoeken'. Hamman heeft de bestuurders van de Pre mier League en de voetbalbond FA gevraagd een onafhankelijk onderzoek in te stellen. De actie van Hammam is het ge volg van de rode kaart die aan voerder Vinnie Jones maandag kreeg in het competitieduel met, Nottingham Forest, de club van Bryan Roy. Wimbledon verloor die wedstrijd met 4-1. Jones scoorde de tegentreffer en werd later van het veld gestuurd. Diego Maradona houdt spreekbeurt LONDEN (RTR) - Diego Mara dona (35) heeft dinsdag aan de universiteit van Oxford een spreekbeurt gehouden. De voet bal-ster, die de afgelopen jaren van het ene in het andere schan daal rolde, vertelde de studen ten over zijn leven, zijn plannen voor een internationale spelers vakbond en zijn gespannen ver houding met de internationale voetbalbond (FIFA). Over zijn vijftien maanden schorsing die hij kreeg opgelegd wegens het gebruik van verbo den middelen bij het WK vorig jaar in Amerika zei hij: „Ze heb ben geprobeerd mij te doden, maar ze kunnen mij niet doden," De Argentijn, die slechts de la gere school volgde, wilde aan vankelijk niet veel zeggen over het gebruik van drugs. „Er is geen strijd tegen drugs, dus waarom zou Maradona of ie mand anders er iets over moeten zeggen." Maar later ging hij er toch dieper op in. 13. Goedee 4, Te Velde 8, Huybens 19, Lieverst 8, Derks 7, Geerders 2. Litou wen - Finland 104-98 (50-54). Dammen Nijmegen. Grandmaster. WK-matches, vierde set, derde partij. Baljakin (WRu) - Schwarzman (Rus) 1-1. Stand in sets: 2- Korfbal New Delhi. WK. Groep A: Portugal - Bel gie 12-16. Eindstand: 1. België 2-4. 2. Portugal 2-2, 3. India 2-0. Groep B" Armenië - Duitsland 14-19. Eindstand 1 Australië 2-4, 2. Duitsland 2-2, 3. Armenië 2-0. Groep C. Groot-Brittannïë - Taiwan 8- 26. Eindstand 1 Taiwan 2-4, 2 Groot-Brit- tannié 2-2,.3 Slowakije 2-0. Groep D: Nederland - Tsjechië 25-7 (12- 0). Nederlandse treffers: Mulders 4, Vlietstra 4, Poelstra 4, Fortuin 3, Jaska Brandt 3, Van de Wilt 3, Smist 2 en Vos hart 2. Eindstand: 1 Nederland 2-4, 2. Tsjechië 2-2, 3. Zuid-Afrika 2-0 Sportprijsvragen Toto 44. Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 30 winnaars elk f. 288,70, derde prijs: 347 winnaars, elk f. 62,40. Lucky Ten, trekking dinsdag 7 novem ber: 1 -2-10-11 -19-20-35-40-51 -52-53-56- 57-58-64-65-67-73-78-79 (onder voorbehoud) Tafeltennis Huizen. Europese superliga groep B: Nederland - Hongarije 2-4. Noor - Batorfi 13-21 19-21, Keen - Ellö 21- 9 11-21 21-9, Bakker - Toth 18-21 19-21, Noor/Bakker - Batorfi/Toth 21-18 12-21 22-20, Keen - Batorfi 24-26 11-21, Noor- Toth 21-18 21-23 20-22. Volleybal Fukuoka (Jap). World Cup, i vierde speelda: Japan - Nederland 3-1 (15-10 15-13 8-15 15-9), Canada - Egypte 3-0(15-1 15-315-11),China-Peru 3-0 (15- 6 15-1 15-1). Fukui: Kroatië - Kenya 3-0 (15-4 15-2 15- 3), Brazilië - Verenigde Staten 3-0 (15-61 17-16), Cuba - Zuid-Korea 3-1 (10-15 15- 13 15-9 15-7). Stand- 1 Cuba, China 4-8, 3. Brazilië, Ja pan, Kroatië 4-7, 6. Nederland, Zuid-Ko- rea, Canada 4-6,9. Peru 4-5,10. Verenig de Staten. Egypte, Kenya 4-4. Tennis Buenos Aires (Arg). Mannen, 485 00C gulden: Mantilla (Spa) - Schalken (Ned! 7-5 6-0, Gumy (Arg) - Zabaleta (Arg) 6-4 3-6 6-1, Javier Sanche2 (Spa/7) - Etlis (Arg) 6-4 4-6 6-1, Marques (Por) - Carbo- nell (Spa) 6-3 6-1, Rios (Chi/3) - Davin (Arg) 6-7 6-4 6-4, Alami (Mar) - Meligeni (Bra) 6-2 6-2, Blanco (Spa) Lopez Mo ron (Spa) 6-4 0-6 6-3. Moskou (Rus) Mannen, 1,8 miljoen gul den, eerste ronde Kucera (Slv) - Sieme- rink (Ned/5) 4-6 7-5 7-5, Hlasek (Zwi) - Davids (Ned) 6-4 6-3, Volkov (Rus) - Roux (Fra) 4-6 7-56 6-0, Pioline (Fra) - Steven (NZe) 6-2 6-3, Vacek (Tsj) Voi- nea (Roe) 6-0 6'2, Rosset (Zwi) - Tarran- go (VSt) 7-6 7-6, Matsuoko (Jap) - Ivani sevic (Kro/2) 7-6 6-4, Olhovski (Rus) - Furlan (lta/7) 7-6 6-3, Draper (Aus) - Wayne Black (Zim) 6-1 7-6. Stockholm (Zwe). Mannen, 1.3 miljoen gulden, eerste ronde: Larsson (Zwe/4) - Jarryd (Zwe) 6-1 6-4, Delaitre (Fra) - Haarhuis (Ned/7) 6-2 7-6, Courier (VSt/1)- Tebbutt (Aus) 6-0 6-2, Martin (VSt/6) - Damm (Tsj) 6-7 6-3 6-3, Reneberg (VSt) - Woodforde (Aus) 6-2 7-5, Woodbridge (Aus) - Gustafsson (Zwe) 4-6 6-1 6-4, Larsson (Zwe/4) - Jarryd (Zwe) 6-1 6-4, Tillstrom (Zwe) - Wilander (Zwe) 6-3 7-6. Krajicek (Ned/3) - Rusedski (GBr) 7-6 5-7 7-5. Philadelphia (VSt). Vrouwen, 1,3 mil joen gulden, eerste ronde: Schultz (Ned) - Vis (Ned) 1 -66-3 6-4, Hingis (Zwi)- Tu (VSt) 4-6 7-6 6-3, Zvereva (WRu) - Coetzer (ZAf) 2-6 6-2 6-3, Tauziat (Fra) - Halard (Fra) 6-4 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 23