Afke Hartog maakt nieuwe start r Bert Goedkoop predikt nieuwe leer Terpstra heeft tien miljoen extra over voor jeugdvoetbal Vink stapt uit selectie Vlissingse tennister vol goede moed na trainingstages in Amerika Tegen stal Den Exter geen kruid gewassen uitslagen sport op tv van onze verslaggever Eldridge Pentury VLISSINGEN - Ze had geenszins ge dacht dat haar trainingstage in Ame rika zo zou uitpakken. Tennisster Afke Hartog was samen met haar privétrai- ner Serge Carpentier naar Florida af gereisd om de bekende tennisschool van Nick Bolletieri te bezoeken. Dat ze daadwerkelijk door de huidige coach van Mary Pierce zou worden beoor deeld en dal ze Jennifer Capriati en Pe te Sampras persoonlijk zou ontmoe ten, daar had ze geen rekening mee ge houden. Met de adviezen die ze van Bolletieri en Jim Loehr, de eigenaar van een andere tennischool, heeft ge kregen is het Zeeuwse duo aan de slag gegaan. Afke Hartog (19) is er nog steeds vol van. „Het liefst waren we nog langer ge bleven, maar dat paste niet in ons sche ma." Begin dit jaar maakte ze bekend een carrière als tennisprof te beginnen. •Serge Carpentier zou haar trainer/ coach worden. Ze zette een punt achter haar opleiding aan het Cios in Goes en besloot op jacht te gaan naar ATP-pun- ten. Omdat Hartog een paar maanden sukkelde met een polsblessure, raakte ze achter op schema. In september werd daarom gekozen voor een trai ningstage in Amerika in plaats van en kele 10.000 dollar-toernooien in Mexico. Via Rudi Visser, een tenniscoach uit Eindhoven, slaagden Hartog en Car pentier erin om naar Amerika te gaan. In Florida keken Hartog en Carpentier hun ogen uit. Het eerste bezoek brach ten ze aan de LGE-academy. de tenni school van Jim Loehr. Hij was jarenlang de mentale trainer van Nick Bolletieri, maar is met conditietrainer Pat Eche- berry en tenniscoach Groppel een eigen school begonnen. Toppers als Gabriela Sabatini en Jim Courier werken daar regelmatig hun trainingen af. „Het was echt een instituut", reageert Hartog. „Een dorp met daaromheen een ijzeren hek. Gigantisch groot en allemaal heel erg luxe. Het was eigenlijk een soort vakantiepark." Hartog had het geluk dat ze in contact kwam met een uit Ne derland afkomstige vrouw die daar werkzaam was. „Ze deed iets in de pr en heeft veel voor ons geregeld. Ik kon bij voorbeeld voor veel lagere tarieven trai nen." Hartog werd niet altijd begeleid door Loehr. Echiberry of Groppel. Het trio was niet altijd aanwezig bij de trainin gen aanwezig waardoor de Vlissingse niet meer restte dan een training van andere coaches. „Maar dat waren ook hele goeie trainers", weet Hartog. Die keren dat ze wel begeleid werd door conditie-trainer Echiberry, ontving ze regelmatig complimenten. Want terwijl ze al vier uur training achter de rug had. Afke Hartog met rechts de Amerikaanse top-tenniscoach Nick Bolletieri. bleef Hartog onder Echiverry tot het ui terste gaan. Trainer Carpentier: „Hij was dolen- thausiast. Hij staat bekend als een beul, maar Afke bleef gewoon doorgaan." Volgens Carpentier geeft zijn pupil niet gauw op omdat ze juist over een ijzer- sterke conditie beschikt. Hartog: „Het was behoorlijk warm en ik transpireer de ontzettend. Maai- als je daar in Ame rika op de baan staat, ga je toch iets ver der. Het is een enorme stimulans om door te zetten. Je haalt op zo'n moment meer uit je zelf." Ook over de andere trainingen is Hartog zeer te spreken. „Het is toch stimulerend als je met bij voorbeeld Maya Muric, de nummer 250 van de wereldranglijst mag trainen." Hartog - de nummer 75 van de natio nale ranking en de nummer 60 in het dubbelspel - en Carpentier verlieten de LGE-school na zeven dagen, waarna ze naai- Tampa vertrokken voor een be zoek aan de school van Nick Bolletieri. Zoals verwacht moest Hartog daar 'voorspelen', wilde ze een kans maakte om door Bolletieri - die ooit Monica Se les, Boris Becker en Andre Agassi on der zijn hoede had - zelf beoordeeld te worden. „De deelnemers werden verdeeld in drie groepen. Groep A stond onder lei ding van Bolletieri, de andere twee niet", legt Hartog uit. Om in de laagste klasse (groep C) te mogen, beginnen moest Hartog eerst enkele slagen de monstreren. „Na vier ballen, twee fore hands en twee backhands werd ik al in gedeeld. Dat was mooi", zegt Hartog. Haar trainer Serge Carpentier had in tussen aan Boletieri gevraagd of hij be reid was om het spel van zijn leerlinge te beoordelen. Carpentier: „Bolletieri stond bekend als een stug iemand, maar daar merkte ik niets van. Hij was juist heel erg open en ontving ons met open armen. Ik ben gewoon op hem af gestapt om te vragen of hij een keer naar Afke wilde kijken." Toen de Ame rikaanse coach daar een dag later tijd voor vrij had gemaakt, was Hartog in middels gevorderd tot de tweede groep. Ze was er overigens niet van op de hoog te dat Bolletieri een blik op haar spel zou werpen. Sterk wapen Bolletieri constateerde bij Hartog een aantal sterke punten. Zo was hij ge charmeerd van haar backhand en zou haai- service in de toekomst een belang rijk wapen kunnen worden. „Maar dat eerste was al bekend", reageert Carpen tier. „Afke gebruikt altijd een dubbele backhand." Aan het voetenwerk en de fore-hand, zou volgens Bolletieri echter nog meer getraind moeten worden De vraag van Carpentier of Hartog het als proftennisster zou kunnen redden werd door de tenniscoach bevestigend beantwoord. Carpentier: „Hij zei dat het zou lukken, maar hij is natuurlijk bijzonder positief ingesteld. Bovendien heeft hij Afke nog nooit een wedstrijd zien spelen." Desondanks hecht het Zeeuwse duo veel waarde aan de woorden van Bolle tieri. Zijn lijfspreuk: 'work hard or go home', zijn school en manier van trai nen sprak het tweetal bijzonder aan. Hartog: „Je traint toch altijd op niveau. Met Amerikaanse kampioenen tot 18 jaar. Ik speelde bijvoorbeeld tegen de nummer 900 van de ranglijst, waar ik uiteindelijk met twee keer 6-3 van won." De mooiste herinnering aan haar stage in Amerika had Hartog aan het bezoek aan de tennisacademie van oud-Davis Cup speler Harry Hopman. Martin van Daalen, de nieuwe bondscoach van het Nederlands vrouwenteam, werkte acht jaar bij die tennischool. Tijdens een training bij de academie van Hopman ontmoete Hartog de nummer één van de wereldranglijst. Pete Sampras. „We stonden al een tijdje op de baan, toen Sampras precies naast ons ging trai nen. De trainer die mij begeleidde ken de Sampras persoonlijk, waardoor we steeds dezelfde rustpauzes hadden. Ik heb zelfs nog even met hem gepraat. Waarover? Over de zaak van O.J. Simp son, want die speelde op dat moment." Op hetzelfde complex liep Hartog ook Jennifer Capriati tegen het lijf. „Ze is DEN HAAG (ANP) - Staatsse cretaris E. Terpslra van sport zaken denkt binnenkort met de KNVB afspraken te kunnen ma ken over een extra bedrag van tien miljoen gulden voor bevor dering van jeugd- en amateur sport. Haar collega W. Ver meend (belastingen) verklapte dat in een reactie aan de Twee de Kamer op commentaar over zijn wetsvoorstel om honder den miljoenen uit een btw-repa- ratievoorstel terug te geven aan burgers en bedrijven. Onderdeel daarvan is dat kaar ten voor sportevenementen van het hoge (17,5 procent) naar het lage btw-tarief (6 procent) gaan. Dat levert de sportsector een voordeel van 20 miljoen gulden op, waarvan het leeuwedeel toe valt aan het betaalde voetbal. Dat zou daarvan de helft mogen gebruiken voor verlaging van de toegangstarieven, het afdekken' van verliezen, investeringen of reserveringen. Het restant moet gaan naar de jeugd en de ama teurs, meent Terpstra. Zij wil daartoe, net als staatsse cretaris Nuis van cultuur, een convenant afsluiten met de be trokken sector. Nuis heeft een vergelijkbare btw-operatie met de bioscoopsector al afgerond met een convenant. Met de sec tor podiumkunsten zitten de on derhandelingen nog in een im passe. Met name de Vereniging van Nederlandse Gemeenten maakt er bezwaar tegen. Het is de bedoeling van Nuis dat de 60 miljoen die de btw-verlaging in de culturele sector oplevert wordt gebruikt om subsidiever laging op te vangen en niet voor het goedkoper maken van toe gangskaarten. Ook fondswerving door clubs en verenigingen wordt tot een jaar inkomen van 50 mille vrij gesteld van omzetbelasting (btw). Voor sportclubs is dat zelfs 70 mille omdat die vaak extra sponsorin komsten hebben en dus te gauw door dit plafond zouden gaan. Maar de clubs mogen beslist niet treden op het terrein dat ook door de plaatselijke midden stand wordt bestreken. Om de gedachten te bepalen: verkoop van gebruikte goederen, kleine klusjes, verkopen van briefkaar ten en agenda's en het organise ren van braderieen kunnen, als het op grote schaal plaatsvindt, worden uitgesloten van de btw- vrijstelling. Volleybalsters lijden tweede nederlaag in World Cup Slagboom en Clausing promoveren GOES - In de tweede wedstrijdronde van de B-afdeling van het AA Drink Winter Jeugdtennis Circuit had het district Zeeland het afge lopen weekeinde acht ijzers in hel vuur. Thijs Slagboom bij de jongste deelnemers en Frank Clausing in de categorie tot en met 14 jaar reikten daarbij tot de laatste acht. Beiden promoveerden daar door naar de A-selectie. Thijs Slagboom gaf met zijn leeftijdsgenoten acte de presence in Hel- den/Panningen. Via Roland van Kampen maakte hij het overstapje naar de tweede ronde, waarna een zege op Dennis de Graaf zijn vol gende en niet minder belangrijke wapenfeit vormde. In Goes, op ver trouwd terrein dus, kwam Frank Clausing met een zege in twee sets op Roderick Stam uit de startblokken. Derk Reuland kon hem ver volgens in een marathongevecht niet afhouden van een nieuw suc ces. mij altijd al goed gelegen. Ik heb de overstap nooit durven ma ken. maar ik heb nu de knoop doorgehakt." De renster uit Wijk en Aalburg maakte sinds 1990 onderdeel uit van de nationale selectie. Een jaar later behaalde ze wereldti tel bij de junioren. In 1993 ein digde ze als vijfde bij Tour Fémi- nin, die werd gewonnen door Van Moorsel. en finishte zij als achtste bij de wereldkampioen schappen in Oslo. Als voorbereiding op het ATB- seizoen wil Vink nog wel wed strijden op de weg blijven rijden. DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Elsbclh Vink stapt uit de natio nale selectie van Piet Hoekstra. De Brabantse is na Leontien van Moorsel, Natascha den Ou den en Danielle Overgaag de vierde renster die dit seizoen het keurkorps van de Friese bondscoach verlaat. Vink gaat. zich toeleggen op mountainbiken. Ze heeft hiertoe een eenjarig contract met een optie voor nog twee seizoenen af gesloten met American Eagle, de ploeg van wereldkampioen ATB Bart Brentjens. „Ik ben toe aan een nieuwe uitdaging", ver telde Vink. „Moutainbiken heeft FUKUOKA (ANP) - Hotel- of kleedkamer is gewoonlijk de plaats voor de nabespre king, maar na de nederlaag van 3-1 (15-10, 15-13, 8-15 en 15-9) van de volleybalsters tegen Japan bij de World Cup predikte bondscoach Bert Goedkoop direct na af loop op het speelveld een nieuwe leer. De nieuwe trainingsleer wel te verstaan. De oude ging uit van veel trainingsarbeid. Volgens de nieuwe zal die arbeid in het zweet des aanschijns moeten worden ver richt. „Het tempo van de trainingen gaat om hoog". kondigde Goedkoop aan. „Dat maakt ze zwaarder. Uiteraard worden de speelsters daardoor fysiek sterker. Maar ook hun anticipatievermogen moet om hoog, want we werden door Japan op snel heid uitgespeeld. Niets nieuws, we kennen het Japanse spel. Het is alleen nieuw voor dit team." Het is niet verwonderlijk dat de Benja mins Leferink en Fledderus de tol betalen voor de bliksemstart van hun loopbaan. Niet dat Goedkoop ontevreden is over hun niveau of vorm. „Een international is op topniveau na ongeveer honderd inter lands". constateert hij. „Zij hebben er pas twintig gespeeld. Het gaat nog zo snel, dat ze niet aan hun normale wedstrijdgevoel toekomen. Wat ze beiden kunnen, en ook laten zien. is voldoende om heel goed te spelen. Alleen moet ten opzichte van het EK de uitvoering in een veel hoger tempo gebeuren." Dat geldt volgens Goedkoop trouwens voor het hele team. Hij denkt dat zijn ploeg het niveau van China en Japan kan bereiken. „Wij hebben het alleen nog niet genoeg gespeeld. Spijtig dat we dat nu er varen tijdens de World Cup. Maar aan de andere kant is het ook nuttig om er nu achter te komen." Zijn conclusie: „We zul len veel naar Azië op toernee moeten." Goedkoop had genoten van een bij vlagen hoogstaande partij, waarin de Europees kampioen Japan twee uur uitstekend par tij gaf. Uiteindelijk diende Oranje te capi tuleren voor de ongelooflijk flexibele Ja panse verdediging. In een wedstrijd die pas in de vierde set werd beslist, nadat Er na Brinkman definitief met kramp was uitgevallen. Ook al verving Marrit Leen- stra haai* verdienstelijk. De mutatie zorg de wel voor onrust in de hechte basis met verder de tieners Leferink en Fledderus, en Fleurke als halve en de De Jong en Boersma als hele routiniers, Uitblinkster was captain Boersma. Boersma. met vier punten en 21 side-outs achter Leferink de meest aangespeelde aanvalster, was de pion in Goedkoops strijdplan. Het was gebaseerd op het veel vuldig benutten van de midaanval. Brink man verdween in de vierde set bij een 6-1 achterstand definitief naar de kant. Ach teraf betreurde Goedkoop haar te hebben ingezet, omdat ze al eerder met het zelfde probleem tobde. De 3-1-nederlaag tegen Japan was de tweede van Nederland tijdens deze World Cup. Eerder was er 3-0 verlies tegen China. Door de overwinningen tegen Canada en Egypte vertoeft Nederland nog in de mid denmoot van de ranglijst van twaalf teams. Vandaag mag worden gerekend Cintha Boersma was uitblinkster in de wedstrijd tegen Japan. met winst op het zeer jeugdige Peru. Daar na volgen evenwel de toplanden: Verenig de Staten, Brazilië en Cuba, Alleen tegen de Verenigde Staten, die door blessures nederlaag op nederlaag stapelen zijn er kansen. van onze medewerker AXEL - De stal Den Exter maakte tijdens de eerste wedstrijd van de competitie om de Indoor Vlaanderen springtrofee in de Axelse manege Magrette haar be doelingen meteen duidelijk. Zowel in de klasse Z als in M was er tegen vader Simon en dochter Sandy geen kruid gewassen. In de klasse Z was dit niet echt moeilijk, omdat in deze rubriek slechts de naam Den Exter op de start- lijst was te vinden. Simon den Exter met Fanimo won in de eerste omloop, Sandy met Head Line zegevierde in het tweede parkoers. In de klasse M waren er meer kapers op de kust, maar ook dit bleek geen enkel pro bleem. In de eerste rubriek eiste Sandy den Exter, dit maal met Eron, het oranje lint voor zich op. In de bar rage verwees zij Ellen Bri quet met Queen naar de tweede stek. Ook in de twee de wedstrijd moest Ellen Briquet met een plaats ach ter de ontketende Sandy den Exter genoegen nemen. Nu stuurde de amazone uit Kortgene in de beslissende ronde de viervoeter In the Mood naar de hoogste eer. In de klasse L toonde Stef Nelisse zich de beste over een verkort klassiek par cours. De ruiter uit Noord- gouwe toonde zich met Evita onder het zadel in de barrage ruim 8 seconden sneller dan naaste concurrent Anthony van der Ven met Johan van de ruiterclub Hulst. In de klasse B mocht Jeroen Burm zich met zijn nieuwe aanwinst Esmeralda al met een als de beste laten huldi gen. De naaste concurrenten Marloes Saaman en de Belg Bert de Smet hielden met respectievelijk Anant en Pe- pino ook in de tweede ronde hun strafblad blank. In stijl won de automonteur uit Ka- pellebrug het echter duide lijk van zijn naaste belagers (39-35). foto PZC bezig aan een come-back en was aan het trainen. Eigenlijk zouden we nog te gen elkaar spelen, maar dat ging niet door omdat het regende op de dag waarop we hadden afgesproken." Dat Afke Hartog en Serge Carpentier wijzer zijn geworden van hun verblijf in het walhalla van de tenniswereld, staat als een paal boven water. Hartog: „Het gesprek met Jim Loehr is voor mij het belangrijkste geweest. De ontmoetin gen met Sampras en Capriati waren na tuurlijk mooi. Maar dat was niet be langrijk voor de wijze waarop ik tennis. Loehr heeft me geleerd dat ik niet te veel bezig moet zijn met winnen en ver liezen. Dat kan ik nou eenmaal niet zelf bepalen. Wel de manier waarop ik me zelf gedraag, op de baan en daarbuiten. Bij de school van Loehr werd ik ook in dividueler begeleid. Dat vond ik pretti ger." Hoe het in de toekomst verder zal gaan met Hartog in de jacht op ATP- punten, zal blijken. Het, doel blijft nog altijd om op in 1997 een plaats op de we reldranglijst te bemachtigen. Volgens trainer Carpentier zal hij met Hartog; voortborduren op de wijze waarop ze in Amerika te werk gzijn gegaan. „Voorlo pig moeten we niet te gefixeerd zijn op de resultaten. Tot nu toe waren we daar teveel mee bezig. Door de blessures die Afke het eerste half jaar heeft gehad, zijn we ongelukkig begonnen. Na Ame rika zou je kunnen zeggen dat we een nieuwe start hebben gemaakt." ÖSLI Midc opge lie v( jifici derh Woei terd; laats lond be I ikto leeft lievii Bowling Nationale trioleague mannen, klasse 4M: Schoonen Elektro/Middelburg - Middelharnis 3-0, Middelburg - Breda 0- 3, Middelburg - Rijsbergen 2-1. Besle speler tweede speeldag Leen Schaap, hoogste gemiddelde Middelburgsteam, 170,6. Stand: 1. Middelburg 12, 2. Rijsbergen 11,3. Breda 10, 4 Oosterhout 9, 5 Mid delharnis 8, 6. Goes 3. Klasse 4N: Administratie Serviceburo Middelburg - Etten-Leur 3-0, Middel burg - Breda 0-3, Middelburg - Ooster hout 1-2 Stand: 1 Rijsbergen 12, 2. Middelburg 11,3. Etten-Leur 9, 4. Breda 9, 5 Ooster- hoput7, 6. Hilvareribeek 6. Klasse 4S- Kruitmolen/Middelburg - Pa pend recht 2-1, Middelburg - Spijkenisse 3-0, Middelburg - Rotterdam 2,5 - 0,5. Stand: 1 Dordrecht 13, 2. Middelburg 12,5, 3 Papendrecht 12, 4. Hilvarenbeek 7, 5. Spijkenisse 6, 6. Rotterdam 3,5 Nationale 5-mans league, klasse 3H. 't Hoekje/Middelburg Dordrecht 3-0, Middelburg - Middelharnis 12-1, Middel burg - Middelharnis II 2-1 Stand: 1 Dordrecht 15,5, 2. Middelburg 13. Karate Kyokushin, jeugdwedstrijden in Goes. Kumite (vrije vechttechniek), tot en met 10 jaar: 1 M. van Vliet (Goes) 11 tot 15 jaar, lichtgewicht: 1 R. Molhoek (Kapel- Ie). Middengewicht1. L Slouljesdijk (Middelharnis), 2 P Snoodijk (Goes). Zwaargewicht 1. R Kruijzen ('s-Gra- venpolder). Kata (techniek): 1 M. Best man (Sommelsdijk), 3. T Bliek (Kapelle) Allround- 1. P. Schrijver (Kapelle) Paardesport Eerste wedstrijd Indoor Vlaanderen springcompetitie in manege Magrette, Axel. Springen paarden klasse Z 1 Si mon den Exter/Fanimo (Kortgene), 0/ 55 67. 2. Simon den Exter/ASK Heaven on Earth, 57.66; 3. Simon den Exter/ASK Limara, 0/57.76. 2e parcours (n.b.) 1. Sandy den Exter/Head Line (Kortgene), 0/31.00: 2. Simon den Exter/Fanimo, 0/ 31.10- 3. Simon den Exter/ASK Limara, 0 /34.84 M (n.b 1. Sandy den Exter/Er- on, 3/40.53; 2. E. Briquet/Queen (Vogel waarde), 8/26.913. (z.b.) Simon den Ex- ter/lsteba, 4/58.6. 2e parcours (n.b.) 1. Sandy den Exter/ln the Mood, 0/38.86, 2. E. Briquet/Queen, 0/38.03; 3. Sandy den Exter/Eron, 0/47.11. L (n.b.). 1. S. de Smet/Nimrood (Bassevelde), 0/34.91; 2. J. Burm/Elegant (Hulst), 4/33.72; 3. S. de Smet/Neri, 4/35.02. 2e parcours (n.b.) 1. S. Nelissen/Evita (Schouwse R.), 0/ 29.92; 2. A. van der Ven/Johan (Hulst), 0 /37; 3. (z.b.): 1. S. de Smet/Nimrood, 4/ 59.18. B (n.b.) 1 J. Burm/Esmeralda, 0/ 38; 2. M. Saaman/Anant (Oranjezon), 0/ 35; 3. S. de Smet/Pepino, 0/35. 2e par cours: 1. F. Pieters/Harold (Zwinr.), 0/37; 2, S. de Smet/Oaex, 4/37; 3. M. Brood- man/lbar (Zwinr.), 4/36. Pony's Z; 1. C. Frumeau/Beauty C (Klep- pertjes), 0/48.01. M (n.b.): 1. F. de Buck' Samanta (Hulst), 0/27.64. 2e parcours (n.b.): 1. F. de Buck/Samanta, 0/30.80. L cat. C: 1. F. de Buck/llyo B, 0/49.02. 2e parcours: 1. F de Buck/llyo B, 0/41.73. B cat. DE- 1. W. Elzen/Morena (Klepper- tjes), 0/42.00. 2e parcours. 1, W. Elzen/ Morena, 0/42. B cat. C: 1. D. Solleveld/ Roland (Paardebloem), 0/40. 2e par cours 1. M. de Jonge/Bonita (Klepper- tjes), 0/37 Tennis AA Drink Winter Jeugd Circuit. J.E. t/m 12 jaar: T. Slagboom-R, van Kampen (Lei) 6-4, 6-4, T. Slagboom-D. van de Graaf (U) 6-2, 6-4. M.E- t/m 12: F. Bosch- H. Westerdijk (R) 1-6, 2-6. J.E. t/m 14: F Clausing-R. Stam (U) 6-1, 6-3, F. Clau- sing-D. Reuland (dH) 6-4,1-6, 6-5. E. Ver- hage-L. Sanders (dH) 2-6, 6-3, 4-6. A. de Bruyne-T, Stevens (Lei) 6-1, 5-6, 3-6 M.E. t/m 14: L. Knop-E. Crins (L) 6-5, 4-6, 3-6. M.E. t/m 16: H. Snijder-N Watte? (R) 5-6, 2-6. T. van Wely-M. Griekspooi (Lei) 4-6, 4-6. Zwemmen Mannen, 200m wissel all in: 1 Oord (LUC) 2.28,4, 2. D. de Boe (BEV 2.30.6. 100m vlinder 1982 Groosman (ZVS) 1.21,9, 2. A Poldermas (LUC) 1.22,3. 100m school 1980 el: 1.G Ramondt (BRU) 1.20,1, 2. A Haemen (BRU) 1.26,3. 100m vrij all in: 1. J. vaii Bochove (LUC), 58,3, 2. D. de Boe 59,8 100m rug 1978 el: 1. R Holswilder (LUC 1.07,5, 2. A. van Oord (LUC) 1.09,4. 5011. school 1982 el 1. A Polderman 41,8, B Engels (BRU) 42,3. 50m rug 1980 el M Risseeuw (ZVS) 35,7, 2. A. Haemen 37,5. 4x100m wissel all in: 1 Lucia 4.38.0, 2 Scheldestroom B 5 03,7 Tweede klasse (Goes): 1. De Gana (Goes) 2885,3, 2 Onderdak (Zierikzee 3019.1, 3. Stormvogel B (Vlissingem 3021,9, 4 Zeelandia (Reimerswaaf 3032.4, 4 De Braakman (Hoek) 3277,7,1 De Zuidwester (Middelburg) 3281,2 si conden. Individuele resultaten, vrouwen 200ir wissel all in 1 T. de Munck (ZEEL 2.45.5, 2. J Stoel (OND) 2.58,7. lOOn rug 1982 el 1 A Schaafsma (ZEEU 1.30,0, 2. M. de Regt (BRA) 1.32,4 10Oir vrij 1980 el 1 D van de Meer (ONDi 1.11.7, 2. C Mol (OND) 1.13,6 100m ruj all in- 1 T de Munck (GAN) 1.19,9 Pieters (GAN) 100m vlinder 1978 el D. van.de Meer 1.21,7, 2. S. Wagenaa 1.28.7. 50m school 1982 el: 1 Regt 43,0, 2. A. Schaafsma 45,7. 100m rug 1980 el 1 Petrie Openeer (ZEEL 37,0, 2. A Wondergem (ZEEL) 37,8 4x100m vrij estafette all in 1 Onderdi 5.03,5, 2. Zeelandia 4.05,6. Mannen: 200m wissel all in: 1 R. Klu wen (GAN) 2.26,6, 2. S. Raayen (OND 2.33.8. 50m vlinder 1982 el: 1. M Bui,. (GAN) 33,7, 2. J Vermeulen (GAN) 34,7 100m school 1980 el 1. M. BuijS 1.24,7 2 M. Hobee (OND) 1.33,1. 100m vrij in 1. R. Kluwen 57,1, 2. J. Bovendoi| (GAN) 57,5 100m rug 1978 el 1.E. Voel man 1.16,9, 2. C. van Berkel (GAN 1 16,9. 50m school 1982 el: 1 M Buij 39,2, 2. E. Schiettekatte 42,3. 50m 1980 el 1 M. Hobee 38,3, 2. J. (STV) 40,2. 4x100m wissel estafette al in 1 De Ganze 4.33,3, 2. Stormvogel 5.21,7. Derde klasse (Hulst): 1. Dolfijn '92 (Tho len) 2206,9, 2 Stelleduikers (Heinkens zand) 2326,6, 3. De Honte (Kloosterzait de) 2381,7, 4. De Otters (Axel) 2412,6, De Schelde B (Terneuzen) 2462,8, 6 Vrije (Sluis) 2488,6 seconden. Winnaars, vrouwen: 100m wissel allii M. van der Maas (Dolfijn) 1.28,2. IOOit rug 1982 el: M. Asselman (Honte) 1.35,3 100m vrij 1980 el: A. Asselman (Honte 1.15,4. 100m rug all in: C. Serrarew (Honte) 1.34,4. 50m vlinder 1978 Asselman 36,6. 50m school 1982 el. M Asselman 45,5. 50m rug 1980 el: M. der Maas (Dolfijn) 40.0. 4x50m vrij esta fette all in: Honte 2.32,6. Mannen, 100m wissel all in: 1. M var Hese (Stelleduikers) 1.10,5. 50m vlinder 1982 el' W. de Viet (Dolfijn) 35,8. lOOrr school 1980 el M. van der Graaf (Dol fijn) 1.30,2.100m vrij all in: M. van Hes; 1.02,0. 100m rug 1978 el: W. de Viet 1.18.9. 50m school 1982 el W. de ViK 40,4. 50m rug 1980 el: R. Ruitenburg (Ot ters) 37,5. 4x50m vrij slag estafette al in: Stelleduikers 2.02,5, rijn Turk Zeeuwse Zwemcompetitie, eerste klas se (Kapelle): 1 Luctor (Middelburg) 2865,0, 2. Scheldestroom B (Breskens) 2926,2, 3. de Bruinvis (Sas van Gent) 2965,8, 4. Bevelanders (Kapelle) 2974,0 seconden. Individuele resultaten, vrouwen. 200m wissel all in: 1 W. Velgersdijk (BRU) 2.43,2, 2. C. den Dekker (ZVS) 2 47,6. 100m rug 1982 el: 1. S. van Hee (ZVS) 1.24,7, 2. I. Baijings (BRU) 1 29,0. 100m vrije 1980 el: 1 E, de Visser (ZVS) 1.11,1, 2. E. Wisse (BEV) 1.11,7. 1Q0m rug all in 1. M. Bos (LUC) 1.09,9, 2. K. Myhrbro (LUC) 1.13,9. 100m vlinder 1978 el 1. J. Scherbeijn (ZVS) 1.21,1, 2. A. Passieux (BEV) 1.23,3. 50m school 1982 el 1. I van Bruinessen (ZVS) 44,0, 2. L. van Waes (ZVS) 44,3. 50m rug 1980 el: 1. E. Wisse 35,1, 2. E. de Visser 36,3. 4x100m vrij all in 1. Luctor 4.18,2, 2. Schelde stroom B, 4.54.9. 08.30-01.30 EURO: Diverse sporlen, waaronder ATP Stockholm, moto ren, snooker, basketbal, paardesport en voetbal. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 10.30-20.05 BRT 1: Sportjournaal 20.35-20.50 Ned 2: Studio Sport 21.20-22.00 Ned 2: Studio Sport 22.10-22.34 Ned 3: Sportjournaal. Goede start van de Ganze GOES - In Goes heeft de zwem ploeg van de Ganze een goedt start gemaakt in de tweede klasse van de Zeeuwse Necker- mann competitie. De Ganze versloeg met ruim ver schil het team van Onderdak en gaat nu met een riante voor sprong aan de leiding. Voor de Ganze won Rob Kluwen de wis selslag en op de 100 meter vrije slag klopte hij verrassend clubgenoot Jaap Bovendorp Erik Voerman en Maarten Buijs maakten het Ganze-succes com pleet met nog eens vier overwin ningen. Ook in de afsluitende estafette was de Ganze een klasse apari De strijd om degradatie gaal tussen de Zuidwester en de vork jaar gepromoveerde Braakman ploeg. Het verschil tussen beidf ploegen bedraagt slechts 3.5 se conden. Stelleduikers blijft achter bij Dolfïjn'92 VLISSINGEN - In de derdi klasse van de Zeeuwse Necker- mann-competitie heeft de ploes van Dolfijn'92 uit Tliolen haai eerste overwinning behaald i» een competitiewedstrijd. In Hulst waren de Thojenaren t< sterk voor de Stelleduikers. Wer ner de Viet, was met drie over winningen het succesvolst. Voor de Honte behaalden Mariska A-s selman. Carolien Serrarens en Anika Asselman nuttige over winningen. Dat was echter niet voldoende vóór een hogere eind klassering dan de derde plaats Reggie Ruitenburg zorgde voot de enige overwinning voor Otters. 'de cl rene vraat terda gaat trom tians [te /er n IMS' Tuur maar der P keer. decei dam. derla Cam) parti; jMJ V ia|knoc. gever staar Vl< me Cas,e|V0( GRO had i fo'n gram polei ligin 'ijf èrm ing ■erse ter i end ti 8pan< tou 1 /ach Jtrec lend :ole c Jl-se ïapic uuri: ui lei oorg teert, licol port earn ietwi ijn.. lerov and ei ookg l,Einc ien", loelf je vre dag ii nendi ik eet tondg leaai leuk kniee fiatui. Cole (si- Een kicol Inkvr PeG levrei het n recht flispe Van i lad i -eeri: heeft hien hjkei liebbi hmdi 'iinne "ordi Weige het v de KJ hoe t,t frvoo van 5 betali keek, hén IT len"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 22