Subsidie wijksteunpunt Philippine Geldboete voor vechtersbaas PZC Brandweer pakt groots uit GEBR. D0MIMICUS BV zeeland 10 Gemeente Sas van Gent krijgt 75 mille uit fonds regionale ontwikkeling €3 STEENHOUWERIJ 8 TEGE1HAKDEL MAANDAG 6 NOVEMBER 1995 van onze verslaggever SAS VAN GENT - In navolging van de gemeente Hontenisse heeft ook de gemeente Sas van Gent uit het fonds voor de regio nale ontwikkeling van Zeeuws-Vlaanderen (ROP) een subsidie gekregen van 75.000 gulden voor de oprichting van een zogenaamd wijksteunpunt. Het steunpunt, dat gevestigd wordt in een woning aan het An kerhof in Philippine, moet met name voor ouderen in het vis sersdorp uitgroeien tot een plek waar ze met vragen (al dan niet voor aanvullende zorgassisten- tie) terechtkunnen. Het is de be doeling dat de gemeente het pand in kwestie koopt van de Regionale Woningbouwvereni ging Zeeuws-Vlaanderen voor 25 mille. De aankoop kan bekos tigd worden met het ROP-subsi- diegeld. Zo ook de bouwkundige aanpassingen aan de woning. In totaal zal de gemeente nog 6000 gulden moeten bijpassen. De raad wordt gevraagd om dit kre diet te putten uit de middelen voor de Wet Voorzieningen Ge handicapten. Na aankoop wordt het pand voor het symbolisch bedrag van 1 gulden per jaar verhuurd aan de stichting Rooms-katholieke Bejaardenzorg Sas van Gent- Philippine-Westdorpe ('t Ver- laet) die het centrum zal gaan beheren. De Sasse raad spreekt zich don derdag 9 november uit over het voorstel. Verder behandelen de raadsleden de gemeentebegro ting voor 1996, buigen ze zich over een voorstel om 25 mille uit te trekken voor een onderzoek naar de staat van de rioleringen, alsmede een college-voorstel om een krediet van 35 mille uit te trekken voor het aanpassen van de spoorwegbeveiliging in de kern Sas van Gent. De raadsver gadering in het Sasse gemeente huis deze keer om 14.00 uur. van een medewerker TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter mr B. Doore- waard Boekhout veroordeelde vrijdag een 21-jarige inwoner uit Axel conform de eis voor mishandeling van twee mannen tot een geldboete van 750 gul den en een maand voorwaarde lijke gevangenisstraf, met een proeftijd van twee jaar. Ook een 23-jarige Terneuzenaar, die ove rigens niet op de zitting was verschenen. kreeg dezelfde straf opgelegd. De twee mannen waren na een avondje stappen op 29 septem ber vorig jaar een woning aan de Van Bovenstraat in Terneuzen binnengedrongen. Toen ze door de bewoner werden gesom meerd, vanwege het late uur, om weg te gaan, haalden de ver dachten hun gram door met een houten paal en een vaas op hem in te slaan. Het slachtoffer liep daarbij gekneusde ribben en bloeduitstortingen op. Een andere huisbewoner schoot het slachtoffer te hulp, maar moest dit bekopen met een vuistslag van een van de ver dachten. Een vrouw had inmid dels de politie gebeld. De twee vechtersbazen maakten zich daarop uit de voeten. De politie trof de twee mannen elders in de binnenstad onder het bloed aan. De Axelaar ontkende dat hij bij de vechtpartij betrokken was geweest. „Ik heb wel met mijn vriend gevochten, omdat hij een Turks scheldwoord tegen mij riep", verklaarde hij de bloed- spatten op zijn overhemd. De kleding werd door het gerechter- lijk laboratorium onderzocht, maai- men kon niet direct uit sluitsel geven. De politierechter ging af op de verklaringen van twee getuigen, die een van de Turkse mannen hadden herkend. Omdat beide verdachten hadden gezegd dat ze tijdens het avondje stappen niet van hun zijde waren gewe ken, kon de politierechter hier uit niet anders concluderen dat zij en niemand anders bij de vechtpartij betrokken waren ge weest. Officier van justitie mr M. van Nooijen vond het verhaal over de onderlinge vechtpartij vol strekt ongeloofwaardig. De ver dachte uit Axel was bovendien in het verleden al eens eerder voor mishandeling, afpersing en huisvredebreuk veroordeeld. De politierechter verzuchtte daar op: „Eigenlijk komen jullie er met een koopje vanaf." Inbreker haalt schuurtje leeg MIDDELBURG - Bij een in braak in een schuurtje aan de Baarsjesstraat in Middelburg is tussen 31 oktober en jongstle den zaterdag voor duizend gul den aan spullen gestolen. De ei genaar mist een fiets, een boor machine en een decoupeerzaag. Tijdens de open dag van de brandweer in Middelburg demonstreren brandweerlieden hoe een slachtoffer van een aanrijding uit het wrak van een auto wordt bevrijd. foto Ruben Oreel van onze verslaggever MIDDELBURG/VLISSINGEN - De brandweer blijft tot de ver beelding spreken van de bevolking. Zaterdag hielden zowel het brandweerkorps Vlissingen als Middelburg open huis. In Vlis- singen herdacht de brandweer het 75-jarig bestaan, terwijl het Middelburgse korps de week van de brandpreventie afsloot met demonstraties. Op de Marktin Middelburg kwamen zaterdagmiddag honderden mensen een kijkje nemen. Zij konden een kijkje nemen in de op gestelde voertuigen, informatie krijgen over het werk van de brandweer en kijken naar demonstratie. Zo werd onder meer ge toond hoe de brandweer te werk gaat bij het opruimen van ge vaarlijke stoffen en hoe een slachtoffer uit een autowrak wordt bevrijd. In Vlissingen mocht de bevolking (bijna) overal aanzitten. Glun derendejongetjes konden onder begeleiding van een brandweer man plaatsnemen in het bakje van de ladderwagen om te zien hoe Vlissingen er vanuit de lucht uitziet. Verder reed elk uur een brandweerwagen van de kazerne naar het trainingscentrum. Jongens van de jeugdbrandweer lieten zien hoe zij van een ge bouw 'abseilen' en in de kazerne zelf was een expositie ingericht over het werk van de brandweer. Gesterkt door de gedachte dat de dood ook be vrijdend kan zijn, is in alle rust en vrede van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader en opa JAN IZAAK DE KAM in de leeftijd van 85 jaar. J H. de Kam-Maarsman W. Broekhoven-de Kam C. Broekhoven Annemarie en Suat Anneloes en Robin 2132 AV Hoofddorp, 4 november 1995 'Eijkenhove', kamer 513 Van den Berghlaan 120 Gelegenheid tot afscheid nemen op woensdag, 8 november, van 11.45 tot 12.00 uur in het Jhr. Mr. De Casembroothuis, Nieuwstraat 46 te Kamper land. Aansluitend zal om 12.00 uur aldaar een korte plechtigheid gehouden worden, waarna om streeks 12.30 uur de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Veerweg te Kamperland. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Jhr. Mr. De Casembroothuis. Met droefheid geven wij u kennis van het overlij den van onze geliefde broeder, zwager en oom JAN IZAAK DE KAM echtgenoot van J. de Kam-Maarsman in de leeftijd van 85 jaar. Kamperland: Iz. de Kam S. M. de Kam-de Looff Neven en nicht Je handen hebben voor ons gewerkt je hart heeft voor ons geklopt Bedroefd geven wij u kennis, dat na een langduri ge ziekte toch nog onverwacht is overleden onze geliefde broer, zwager en oom MARINUS RIJK geb. 3 juni 1920 te Driewegen overl. 5 november 1995 te Driewegen Driewegen: Cornelia Rijk Lewedorp: AntoniaRijk(t) Ossendrecht: Neeltje Jansen-Rijk Louis Jansen Lewedorp: Martien Rijk Appolonia Rijk-Rijk Turnhout: Magda Ossenblok-Rijk Neven en nichten Schoondijksedijk 53 4438 AE Driewegen Dinsdag 7 november zal er om 19.00 uur een Avondwake worden gehouden in de Parochie kerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Ovezande, waarna er in het mortuarium van 'Stengehof ge legenheid is tot afscheid nemen. De Uitvaartdienst zal worden gehouden woens dag 8 november om 10.30 uur in de Parochiekerk te Ovezande. waarna aansluitend de begrafenis zal plaatshebben op het R.-K. Kerkhof aldaar. Na afloop van de begrafenis is er in Rest. R2 te Ovezande gelegenheid tot condoleren. Na een moeilijke levensavond is na een liefdevol le verzorging overleden, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante TANNETJE MARIA ROOSE in de leeftijd van 88 jaar. Vlissingen: A. J. Roose J. C. W. Roose-Kesteloo M. J. E. Sinke-Roose I. Sinke -Natalie Amsterdam, 3 november 1995 Correspondentieadres: Groen v. Prinstererlaan 3,4384 CE Vlissingen Plaats uw familie berichten in de PZC „Zalig zijn de zachtmoedigen en rennen van hart, want zij zullen God zien." Mattheüs 5 vers 5 en 8. In Jezus ontslapen onze lieve en zorgzame tante Mien JACOMINA CORNELIA DE JONGE-DIELEMAN in de leeftijd van 88 jaar. Wij zijn dankbaar dat we haar zolang in ons midden mochten hebben. Nichten en neven Dieleman en De Jonge Donnie en Johanna Truus en Ko Mees en Tanny Herman en Riet Corrie en Piet Kees Rinus Krin en Elisabeth Tanny en Rinus Henk en Nelly Ina Clara Piet Clara en Frans Addy en Piet Suzy en Jan Meeuwis en Karin Terneuzen, 4 november 1995 Na een liefdevolle verzorging in Bejaardenhuis 'De Burght' is zacht en kalm van ons heenge gaan, onze lieve zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader PIETER JACOB LAKO weduwnaar van Dingetje Maria Dees in de ouderdom van 89 jaar. Cadzand: J. S. Doornebos-Lako J. Doornebos Cadzand: S. J. van der Nol-Lako M. M. van der Nol Philippine: S. van Langevelde-Lako D. van Langevelde Oostburg: D. M. Reynvoet-Lakp R. E. Reynvoet Kleinkinderen en achterkleinkinderen 4501 BN Oostburg, 4 november 1995 Ledelplein 18 Corr.-adres: mevr. D. M. Reynvoet-Lako, Grote Beer 80, 4501 ES Oostburg. De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oostburg. Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren dinsdag van 19.00 tot 19.30 uur. De crematieplechtigheid zal in familiekring plaatsvinden op woensdag 8 november. Dankbetuiging- Voor de vele blijken van medeleven die wij van u moch ten ontvangen na het heengaan van onze lieve vader, groot- en overgrootvader AART VOGEL zeggen wij u hartelijk dank. Wij voelen ons hierdoor gesterkt en het zal ons mede de kracht geven om zonder hem verder te gaan. Ook willen wij in het bijzonder verpleeghuis De Heren gracht, hartelijk danken voor de zeer liefdevolle verzor ging. Hetzij wij dan leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heer en Romeinen 14 8 Met de zekerheid van dit geloof heeft God tot Zich genomen, onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oudtante JACOMINA CORNELIA DIELEMAN sinds 26 december 1970 weduwe van Hendrik de Jonge in de leeftijd van 88 jaar. Terneuzen: M. G. Boogerd-Dieleman M. Boogerd Hoek: J. C. de Jonge-de Regt Neven en nichten Achterneven en achternichten Terneuzen, 4 november 1995 Zorgcentrum 'Bachtendieke' Correspondentieadres: M. Boogerd, Stuvesande 140, 4532 MJ Terneuzen. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op woensdag 8 november om 14.45 uur op de Zuiderbegraafplaats te Ter neuzen. Vooraf wordt een dienst gehouden in de Opstandingskerk, Bellamystraat 74, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de dienst en de teraardebestelling wensen bij te wo nen worden verzocht om tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de Opstandingskerk na de teraardebestelling. Psalm 687 „God zij geprezen met ontzag" Na een liefdevolle verzorging in het 'Jacob-Rog- geveenhuis' is van ons heengegaan, onze lieve moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoe der PIETERNELLA MARIA VAN DE VIJVER weduwe van Jacob Jan Jopse eerder weduwe van Hendrikus Johannes Hoogardie in de leeftijd van 99 jaar. Uit aller naam: H. J. Hoogardie Middelburg, 4 november 1995 Hoofdstraat 255 6372 CW Landgraaf Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag 8 no vember a.s. van 12.00-12.30 uur in het rouwcen- trum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1 te Middel burg (Dauwendaele). De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal aansluitend gehouden worden om 13.00 uur in de aula op de begraafplaats te Middelburg, waar na de begrafenis zal plaatshebben op de begraaf plaats aldaar. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de condoléanceruimte op de begraafplaats. Dankbetuiging Uw hartelijk medeleven, zowel persoonlijk als schrifte lijk, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, vader en opa JOOP WIJKHUISEN is voor ons tot grote steun en troost geweest. Hiervoor hartelijk dank, namens de kinderen en klein kinderen, Hetty Wijkhuisen-Stenhuis November 1995, Oktober 1970 Oktober 1995 Beste mensen, Namens ons allen bedankt voor alle attenties, bloemen en wensen. Ook al gaven wij geen feest, mede namens u is het toch een onvergetelijke dag geweest. Familie J. Koster-Hak Waarde. Drankrijder moet auto laten staan TERNEUZEN - In de nacht van zaterdag op zondag parkeert een Franse automobilist zijn auto in het struikgewas langst Axelsestraat in Terneuzen. De man bleek onder invloed vs alcohol achter het stuur te zijn gekropen. Op het politiéburea kreeg de Fransman een boete van 900 gulden aangeboden. On dat de man niet kon betalen moest hij zijn auto achterlate Daarnaast kreeg hij een dagvaarding uitgereikt. Gestolen auto uit kreek gehaald TERNEUZEN - Een onbekend gebleven autobestuurder isi de nacht van zaterdag op zondag nabij Othene met een autot Otheense Kreek ingereden. De auto. een grijze Fiat Tempi met het kenteken GF-VS-11, bleek eerder die nacht te zijn gi stolen bij een garagebedrijf aan de Axeslestraat in Terneuzei De politie roept eventuele getuigen op om contact op te neme met het bureau. De auto is inmiddels uit de kreek getakeld Psalm 234 De God van het Verbond heeft tot Zich genomen, onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder SUZANNA CORNELIA HAMELINK sinds 21 juni 1951 weduwe van Cornelis van Bendegem Geb. 29-11-1914 Overl. 5-11-1995 Axel: E. D. Knieriem-van Bendegem J. A. C. Knieriem Axel: J. A. van Bendegem E. P. van Bendegem-Dubbeldam Axel: D. E. de Ruijter-van Bendegem C. M. de Ruijter Roermond: C. S. Ranshaert-van Bendegem R. A. E. Ranshaert Axel: S. C. Donze-van Bendegem K. Donze Axel: P. Wieland-van Bendegem A. C. Wieland Klein- en achterkleinkinderen Axel, 5 november 1995 Zorgcentrum 'De Vurssche', K 011 Correspondentieadres: J. A. C. Knieriem, De Ruijterstraat 15, 4571 BW Axel. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donder dag 9 november om 14.45 uur op de Algemene Be graafplaats aan de Westsingel te Axel. Vooraf wordt een samenkomst gehouden in de Gereformeerde Kerk (Vrijg.), Kerkdreef, ingang Julianastraat, die aanvangt om 14.00 uur. Zij die de samenkomst en de begrafenis wensen bij te wonen worden verzocht tijdig aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de kerk na de be grafenis. Diep verslagen zijn we door het plotseling overlij den van mijn innig geliefde man, onze lieve vader en opa JAN CEVAAL echtgenoot van Maria Pieternella Barentsen in de leeftijd van 90 jaar. Een ieder die hem gekend heeft zal beseffen wat wij in hem verliezen. M. P. Cevaal-Barentsen A. H. Cevaal L. A. Cevaal-de Meij H. A. Cevaal J. Cevaal-Zandee Petra en Adrie Miranda en Hanco 4389 TJ Ritthem, 5 november 1995 Zandweg 9. Geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot afscheid nemen woensdag a.s. van 19.00-19.30 uur in het rouwcentrum 'De Voor zorg', Industrieweg 20 te Vlissingen. De dienst van Woord en Gebed voor familie en belangstellenden zal worden gehouden donder dag 9 november a.s. om 13.15 uur in de Ned. Herv. Kerk te Ritthem, waarna de begrafenis zal plaatshebben om 14.00 uur op de begraafplaats te Ritthem. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de consistorie van de kerk. Met groot verdriet geven wij u kennis dat nog vrij onverwacht is overleden, mijn lieve man. onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader PIETER WILLEM DE VOS echtgenoot van Albertina Johanna Feij in de leeftijd van 87 jaar. Middelburg: A. J. de V&s-Feij Oost-Souburg: J. J. Blanchard-de Vos G. R. Y. Blanchard M. P. W. Blanchard Heinkenszand: C. A. J. Blanchard J. Zuidhof Ramon Middelburg: S. Meeuwse-Feij A. Meeuwse Middelburg, 4 november 1995 Correspondentieadres Roerstraat 6, 4388 RW Oost-Souburg. De overledene is opgebaard in het rouwcentrum 'Middelburg', Buitenhovelaan 1 te Middelburg, alwaar gelegenheid is tot afscheid nemen op woensdag a.s. van 19.30 tot 20.00 uur. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 9 november om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condole ren in de aula op de begraafplaats. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelie ven deze aankondiging als zodanig te beschou wen. Naast een zeer ruime sortering: NATUURSTEEN, VLOER/WANDTEGELS Leveren wij ook: MARMEREN SCHOUWEN VOORZET/INBOUWH AARDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 32