Bidden tegen hoge waterstanden Edah PZC Meer patiënten, minder oogartsen, lange wachtlijsten PZC -ombudsman IH 125 Embargo op nieuws is afspraak e its b a r g c Koers houden met Scheepvaarttermen achtergrond het weer in zeeland Waterwerende werken langs rivieren niet op tijd gereed z en in europa snelheidscontrole WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 Vandaag door Carel Goseling en Theo Haerkens De zwakste schakels in de dijken zullen voor het eind van het jaar al zijn versterkt, zo beloofden de ministers De Boer (Milieu) en Jorritsma (Verkeer en Waterstaat) begin dit jaar toen het wassende water in Limburg en Gelderland hon derdduizenden mensen uit hun huizen dreef. In de Deltawet Grote Rivieren, een noodwet, werd bepaald dat 148.3 kilometer dijk in het stroomgebied van de Rijn met de grootst mogelijke spoed moest worden verbeterd. In Limburg moesten langs de Maas 142 kilometer 'kaden', worden aangelegd. De werken moesten in 1995, uiterlijk 1996, klaar zijn. Het jaar is bijna om en de winter naakt. De werken zijn weliswaar in volle gang maar nog niet afge rond. Menig bestuurder hoopt er het beste van en bidt dat het wa ter deze winter niet zo hoog komt als vorig jaar, want ook dan lopen er steden en dorpen onder. Een deel van Roermond, waar enkele honderden mensen wonen, houdt het dan niet droog. In Kampen wordt ervan uitgegaan dat het werk toch tij dig af is en in het Limburgse Neer besluit de gemeente deze week om zelf maar een kade aan te leggen, omdat het waterschap de plannen tot nog toe niet rond had. Van de 148.3 km dijk neemt Gel derland met 90 km het leeuwe- deel voor haar rekening. Daar van is 60 km nu zozeer verbeterd dat het veilig is. „Het is op een oor na gevild", aldus S. Prins, lei der van het projectbureau dijk- verbetering van de provincie. De Waaldijk bij Ochten, die afge lopen winter bijna wegspoelde, voldoet nu aan de normen net als de dijken bij Hurwenen, IJ- zendoorn en Druten. Er moet nog gras worden ingezaaid maar dan is men klaar. Vrijdag wordt het eerste dijkvak langs de Waal (Herwijnen - Den Hoek) feeste lijk in gebruik genomen. Aan andere stukken dijk wordt nog volop gewerkt. Tussen Opij- nen en Ophemert bijvoorbeeld, en tussen Haalderen en Lent. Aan 30 km dijk is nog niets ge beurd. De plannen zijn klaar, maar het wachten is nog op de aanbesteding voordat de eerste vrachtwagens met klei gaan rij den. Daarbij gaat het ondermeer om de Waaldijken Beneden Een bewoonster v, dreigt te begeven. i verzorgingshuis Elim in Ochten wordt 1 februari van dit jaar in allerijl geëvacueerd als de dijk bij haar dorp het foto ANP Leeuwen - Dreumel en Vuren - Gorinchem. Klei Eigenlijk mag er van de Water schappen vanaf medio oktober niet meer aan dijken worden ge werkt maar die regel is terzijde geschoven. Er wordt doorge werkt zo lang het nog kan. Tot nu toe is het weer de dijkwerkers gunstig gezind. Toch staat vast dat niet de totale 30 km dijk waar nog mee gestart moet wor den. voor de winter klaar is. Prins: „Maar iedere kubieke me ter klei is er één". Wat hem be treft, vriest het deze winter kei hard zodat de uitwaarden begaanbaar blijven en de zware machines niet wegzakken. De werkwijze wordt wel aange past. De komende weken wor den geen lange stukken dijk meer onder handen genomen, maar korte stukjes. Als het Waalwater stijgt, wat altijd en kele dagen tevoren bekend is, kunnen de werken snel proviso risch worden afgerond. Met de grondverzetmachines op de dijk en in de uiterwaarden is dat geen probleem. Er is ook voldoende klei voorhanden. „We hebben de zaak beter onder controle dan bij het hoog water vorig jaar", stelt Prins. De projectleider heeft niet de il lusie dat de problemen nu de we reld uit zijn. „We hebben maat regelen getroffen voor de plek ken waarvan bekend was dat ze zwak waren, maar we weten niet van elke meter dijk hoe die er voor staat". De situatie ziet er een stuk beter uit dan afgelopen winter, maar Prins geeft de be volking van het Land van Maas en Waal. de Bommelerwaard, de Tieler- en Culemborgerwaard geen garantie dat ze deze winter rustig in hun huis kan blijven. In Limburg is men verder dan in Gelderland. Langs de Maas moest 146 kilometer kade wor den aangelegd: dijkjes en met baksteen beklede betonnen mu ren tot 1,5 meter hoog. Deels is het een tijdelijke voorziening. De Maas moet immers de ko mende vijftien jaar breder en dieper worden gemaakt, zodat hij gevaarloos meer water kan transporteren. Bijna 140 km is klaar. De dorpjes Borgharen en Itteren worden omgeven door cirkelvormige dij ken, maar 'zwaar pompen is on vermijdelijk', want ze voorko men niet dat het water zich dooi de bodem omhoog perst. Bij Herten wordt de laatste hand gelegd aan 4,7 kilometer kade, die half december klaar moet zijn. Woordvoerder J. Delsing van het waterschap: „Als het water voor die tijd opkomt, kun nen we de problemen met nood maatregelen het hoofd bieden". Bij Roermond is het nog lang niet zover. De ingenieurs weten nog niet hoe ze de voorstad het beste kunnen beschermen. Dus als het water deze winter weer stijgt is het gevaar van overstro ming verre van denkbeeldig. „Dan kunnen we niets doen en krijgt Roermond natte voeten", erkent Delsing. Het probleem is het riviertje de Roer dat precies in de binnenstad uitmondt in de Maas. Verantwoordelijk wethouder A. Bloemers meent dat het nogal meevalt. Hij erkent dat een hoog peil het gebied, waai- honderden mensen wonen, weer onder wa ter zal zetten. „Maar de zaak is beheersbaar, zeker nu we ons noodscenario nog verder heb ben geperfectioneerd". Ook bij Neer in Noord-Limburg ontbreekt nog 2,5 km kade en wordt over de plannen pas ko mende maand besloten. „In het slechtste geval loopt een deel van het dorp onder", aldus woordvoerder R. Kickken van het waterschap Peel- en Maas vallei. Ook hij spreekt van een gunstiger uitgangspositie dan vorige winter. „We liggen er niet wakker van". Schema In Noord-Brabant liggen ze 'op schema' meldt A. Reijnen, woordvoerder van de provincie. Rijksweg A2 zal deze winter niet meer onder water lopen omdat de kaden die de weg afschermen van de riviertjes de Dommel en de Aa, in december klaar zijn. Van de 26 kilometer dijk die in Brabant moet worden verbe terd, is 17 km klaar. Aan de rest, ondermeer bij Woudrichem, wordt gewerkt. Dat niemand in Brabant bij hoog water natte voeten krijgt, durft Reijnen niet te zeggen. „Maar we hebben vertrouwen in onze dijken. We hebben twee oe feningen achter de rug. Iedereen is klaar wakker, maar garanties worden niet gegeven". Heel anders is het beeld in Zuid Holland, Utrecht en Overijssel. Men werkt aan de meest kwets bare plekken dijk, maar nie mand kan garanderen dat de werkzaamheden ook voor de winter klaar zijn. In Kampen, dat vorig jaar ernstig door het IJsselwater werd bedreigd, maakt men zich over de ver traagde uitvoering van de plan nen geen zorgen. Wethouder T. Pieteriet laat via een woordvoer der weten dat „de allerzwakste plekken in de dijk zijn aange pakt. Het moet wel heel gek lo pen als 't komende winter mis loopt, want uiteindelijk is er vo rig jaar ook niets gebeurd". Lezers kunnen bij de PZC-ombudsman terecht met hun vragen, opmerkingen en klach ten over de inhoud van de krant. Van maandag tot vrijdag is hij elke ochtend tussen 9 30 en 12.00 uur rechtstreeks te bereiken onder telefoonnummer 0118-484401. Brieven zijn welkom op het adres: PZC-ombudsman, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Kees van der Maas door Carine Neefjes Met bloedend hart zie ik dat patiënten soms langer dan een half jaar moeten wachten op een oog-operatie. Vooral voor ouderen is dat een drama. Stel je voor, je bent tachtig en je kan de ondertiteling op televi sie niet meer lezen. Dan wil je toch acuut aan je ogen worden geholpen? Voorzitter H. Völker- Dieben van het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) noemt het onfatsoenlijk dat die mensen zo lang moeten wachten op een ingreep. Volgende week dinsdag heeft ze een gesprek met minister Borst- Eilers van Volksgezondheid waarin ze de enorm lange wacht lijsten van oogartsen zal aan kaarten. „Ik heb slechts vijf mi nuten," zegt de voorzitter cy nisch. want ook de opticiëns, de contactlens-specialisten en de huisartsen zijn dan bij de be windsvrouw op bezoek om hun problemen te bespreken. De wachtlijsten in oogheelkun dige praktijken worden steeds langer. Het aantal patiënten van 65 jaar en ouder neemt jaarlijks met ruim dertien procent toe. Het budget voor alle specialis ten is het afgelopen jaar met slechts 1,3 procent gestegen en dat is onvoldoende gezien de toenemende vraag naar oog heelkundige zorg. Oogartsen moeten hun praktijken noodge dwongen sluiten, omdat ze het hoofd financieel niet boven wa ter kunnen houden. De echte problemen zijn begon nen in 1989, toen het budget voor de specialisten werd bevroren. In die tijd kampten de oogartsen al met ellenlange wachtlijsten. Om de patiënten toch te kunnen behandelen, namen ze technisch oogheelkundige assistenten in dienst en werder er ook meer oogartsen opgeleid. Hierdoor werd het budget jaar in jaar uit overschreden met als gevolg dat ook de vergoedingen jaarlijks omlaag gingen. Daarbij komt dat ongeveer drie kwart van de patiënten van de oogarts in het ziekenfonds zit. Een jaarkaart voor een zieken fondspatiënt levert 32 gulden op, de oogarts moet hiervoor ge middeld twee en een halve be handeling verrichten. Hij zet dan per keer ongeveer tien gul den om, maar moet van dat geld onder andere ook de assistent en de secretaresse betalen. Ter vergelijking: een particu liere patiënt betaalt voor. een eerste consult 29 gulden, voor ie dere vervolgbehandeling 19 gul den. Te lang wachten op een behan deling kan verstrekkende gevol gen hebben. Dat geldt bijvoor beeld voor patiënten die last hebben van glaucoom. Door een te hoge druk in het oog kan de oogzenuw beschadigd raken waardoor de patient minder goed gaat zien. Völker-Dieben: „Wat de patiënt aan gezichts vermogen kwijt raakt, kunnen wij niet teruggeven. Bij deze aandoening moet regelmatig oogonderzoek worden gedaan om ernstige defecten te voorko men. Daar komen lang niet alle oogartsen aan toe". Advertentie D E E E K Witlof per 500 gram Aanbieding geldt t/m aanstaande zaterdag. Lilnh Prettig winkelen Complet Veel bestuurders en voor lichters van overheidsin stellingen en bedrijven heb ben ergens in een bureaula wel een stempel liggen met daarop de doorgaans in fors lettertype uitgevallen tekst: Embargo. Zij zetten dat af en toe op officiële stukken die ze naar de pers sturen met de vermelding van een preciese datum en uur; vóór dat be wuste tijdstip mogen kran ten, nieuwsbladen en omroe pen niets uit die stukken pu bliceren. Doen ze dat wél, dan is er volgens de afzenders van deze stukken sprake van 'schending' van het embargo. In de contacten tussen beide partijen na zoiets zijn door gaans de rapen gaar. Meestal ontgaat lezers van de krant zo'n (interne) aanvaring tussen de bron van het nieuws en het persorgaan dat 'te vroeg heeft gepubliceerd'. Soms vangen zij iets op van de bittere verwijten die in zulke gevallen over tafel vliegen. En vragen zich af: hoe zit dat nu eigenlijk met die embargo's? Omdat nogal wat lezers van de krant op gezette tijden zelf als leverancier van nieuws optre den, is enige verduidelijking rondom de gedragsregels met embargo's nooit weg. Als het allemaal goed gaat hebben de bron van het nieuws èn de krant beiden baat bij het hanteren van een embargo. Maai- ze moeten er dan ook allebei het belang van inzien. Opmerkelijkste voorbeeld van een sluitende afspraak is elk jaar op Prinsjesdag de gang van zaken rond de verschij- tot r=! rrvs'i 'cjS Provincie Zeeland .f>. OO ning van de Troonrede en de Miljoenennota. Al sinds 1974 bestaat een embargo-overeen komst tussen de Rijksvoor lichtingsdienst (RVD) aan de ene kant en de gezamenlijke hoofdredacteuren van de me dia aan de andere kant. Kran ten, radio er. tv krijgen het dik ke pakket stukken met de be leidsplannen van het kabinet met het oog op het nieuwe be grotingsjaar een aantal dagen vóór Prinsjesdag. Zij onderte kenen bij ontvangst een ver klaring waarmee ze zich ver binden, niets uit die stukken te publiceren voordat het em bargo is verstreken: meteen nadat de koningin de troon rede heeft uitgesproken. De regering heeft er belang bij dat de omvangrijke hoeveel heid begrotingsgegevens zo duidelijk en zo evenwichtig mogelijk aan de burger kan worden overgebracht. De me dia hebben enkele dagen de tijd om die stroom aan nieuws zorgvuldig te verwerken en persklaar te maken. Wie het RVD-pakket- heeft geaccep teerd kan daarna niet meer zeggen dat hij over hetzelfde nieuws uit andere bron be schikt en dat nieuws toch eer der dan op het afgesproken tijdtip in de krant zetten. Eenzijdig Het Prinsjedag-voorbeeld zou standaard moeten zijn; is het meestal niet. Nog al te vaak komt het voor dat bestuurders en voorlichters van overheids organen, bedrijven, instituten en noem verder maar op, em bargo's op tevoren toegestuur de stukken leggen wanneer dat hen goed uitkomt. Maar embargo's zijn er niet om te worden opgelegd en zo naar ei gen goeddunken het tijdstip van publikatie te bepalen. In al die gevallen is sprake van eenzijdige actie. Niet van een duidelijke afspraak tussen twee partijen, niet van een sluitende overeenkomst. Het druist tegen alle journalis tieke beginselen in om nieuws dat beschikbaar is nog eens dagenlang op te houden, wan neer daarvoor niet een grondi ge en door beide partijen er kende reden is. Vooral de laat ste jaren is in toenemende ma te sprake van onzin-embar- go's, die verstrijken op voor de media soms onmogelijke tijd stippen. Wie toch nieuws onder embar go wil verstrekken, doet er goed aan daarover vooraf overleg te plegen met alle me dia aan wie men het materiaal op die conditie wil toezenden. Veel ergernis, irritatie en mis verstanden kunnen zo worden voorkomen. Het Nederlands Genootschap van Hoofdredacteuren heeft al in 1983 uitgangspunten vast gesteld voor de beoordeling van verzoeken om een embar go op nieuws. En die luiden als volgt: 1. Nieuws is vrij voor publika tie. 2. Een embargo-verzoek wordt slechts ingewilligd bij infor matie over nieuws dat nog moet ontstaan (bijvoorbeeld uitspreken van redevoerin gen, indienen van wetsontwer pen, uitbrengen van jaarver slagen, verlenen van onder scheidingen). 3. De reden van het embargo- verzoek moet worden ver meld. 4. Het embargo heeft alleen be trekking op informatie die zich tot dusver aan kennis ont trok. 5. Het embargo vervalt zodra de betreffende informatie uit andere bron bekefid is ge maakt. Een embargo op nieuws be hoort dus in alle gevallen te berusten op een afspraak. Het kan nooit worden opgelegd en daarna vanzelfsprekend als tijdelijk publikatieverbod gel den. Een Middelburgse lezer, zelf met koop- vaardij-achtergrond, vindt dat de redactie van een krant als de PZC met zo veel zeewater voor de kade, eigenlijk niet de koers mag kwijtraken in de gangbare scheepvaarttermen. Dat gebeurde vol gens hem afgelopen maandag (30 okto ber) nogal opvallend in de berichtgeving op de voorpagina onder de kop: Opzet vermoed bij einde Achille Lauro. Het artikel bevatte de beschuldiging van een ooggetuige (de purser van de Achille Lauro) dat bemanningsleden het Italiaan se cruiseschip in november vorig jaar met opzet hebben laten vergaan, toen het voor de kust van Somalië in brand vloog en en kele dagen later zonk in de Indische Oce aan. De krant beschreef hoe er ruzie op het schip was ontstaan over het openen of sluiten van de brandwerende deuren. Maar volgens de kritiek van bovenge noemde lezer uit Middelburg ging de PZC- redactie lelijk de fout in met de formule ring van de volgende zin: De officieren wil den de deuren open hebben, terwijl de werktuigbouiokundigen eisten dat ze ge sloten bleven. „Om te beginnen wil ik erop wijzen datje aan boord van koopvaardijschepen geen werktuigbouwkundigen hebt. Die werken bijvoorbeeld bij een scheepswerf als De Schelde in Vlissingen. Op schepen vindt men (scheepsiwerktuigkundigen, mensen die ervoor verantwoordelijk zijn dat de machines aan boord naar behoren func tioneren en daarop ook het toezicht uitoe fenen". De gewraakte zin in het artikel werkt vol gens de argumentatie van deze lezer nog een ander misverstand in de hand: als zou den de werktuigkundigen aan boord van het Italiaans cruiseschip Achille Lauro geen officieren zijn. En,dat zijn zij wel de gelijk (geweest). Een beschrijving dus in dit opzienbarende bericht, die op een aantal punten ram melt. De kritische lezer uit Middelburg beveelt de redactie aan om zich de scheep vaartterminologie wat beter eigen te ma ken. „Dan worden in de berichtgeving mensen niet op het verkeerde been gezet". Ik heb aan deze reactie weinig toe te voe gen. Na het rustige herfstweer van de laatste oktoberweek begint no vember vrij druilerig. Een de pressie boven de Oostzee heeft kans gezien een einde te maken aan het regime van de hoge- drukgebieden en beheerst van daag het weer boven de regio. Een frontale zone van deze de pressie trekt vandaag heel lang zaam over ons land naar hel zuiden. Heel erg actief lijkt dit systeem niet zodat de neerslag zal meevallen. Wel is er veel be wolking waaruit dan af en toe wat lichte regen of motregen valt. Het koufront verdrijft de vrij zachte lucht naar het zuiden en in de loop van de dag stroomt koudere lucht de regio binnen. In de avond bereiken opklarin gen de provincie. De tempera tuur ligt vandaag rónd de tioaalf graden. De komende dagen wordt het iets kouder. De wind is bove7i la?id matig, langs de kust en boven zee vrij krachtig uit noordioest. Nautisch bericht wind: ivest-noordwest. later noordwest 4-5 Beaufort; zicht: slecht tot matig, later goed; tem peratuur kustwater: 14 graden; afwijking ivaterstanden: gerin ge verhogingen; maximum golf hoogte monding Scheldes: oplo pend tot een meter. Vooruitzichten Voor donderdag: Boven de Noordzee staat een noordelijke stroming die in stand ivordt ge houden door het lagedrukge bied boven de Oostzee en een krachtig hoog tussen IJsland en Schotland. De aangevoerde lucht is vrij fris en licht onstabiel zodat er in de kuststrook een j buitje kan vallen. Temperatuur rond 10 graden, minima landm- waarts net boven het vriespmit. Matige tot vrij krachtige noor- I den wind. Voor vrijdag tot en met zondag: Vrij fris, afnemende 7worden ivind. ZON EN MAAN 2 november Zon op 07.36 onder 17.09 Maan op 15.05 onder 01.55 Hoog water Woensdag 1 november Vlissingen 08 26 166 Terneuzen 08.41 189 Bath 09 38 233 Roompot-buiten 08 35 123 Zierikzee 09.35 127 Yerseke 09.45 135 Philipsdam-West 09.50 140 Donderdag 2 november Vlissingen 09.39 164 Terneuzen 10.00 187 Bath 10.56 230 Roompot-buiten 09 45 121 Zierikzee 11,00 127 Yerseke 11.05 134 Philipsdam-West 11 00 139 uur cm 21.05 186 21.25 210 22.17 256 21.10 146 22.25 150 22.30 158 22.30 162 22.18 192 22.39 216 I 23.29 262 1 22.25 150 23.55 156 23.55 163 23.50 166 l Laag water uur cm uur cm Woensdag 1 november Vlissingen 02.06 134 14.56 165 Terneuzen 02.26 145 15.16 177 Bath 03.19 169 16.05 200 Roompot-buiten 02.05 99 1445 129 Zierikzee 03.15 105 15.55 137 Yerseke 03.15 110 15.55 141 Philipsdam-West 03.15 113 15.50 143 Donderdag 2 nov embei Vlissingen 03.25 127 16.14 167 Terneuzen 03.50 138 16.46 179 Bath 04.36 161 17.25 202 Roompot-buiten 03.30 92 16.45 129 Zierikzee 0440 101 17.20 138 Yerseke 04.35 104 17.20 142 Philipsdam-West 04 30 106 17.25 143 Vooruitzichten Weersvooruitzichte7i voor diver se europese Ia7ide7i geldig tot e7i 7/iet d07iderdag: Engeland, Schotland, Wales en Ierland: Zonnige perioden maar in het oosten van Schotland en Engeland ook wolkenvelden en kans op regen. Middagtempera- tuur dalend naar ongeveer 9 gra den op donderdag. België en Luxemburg: Woens dag eerst nog mist. Verder van uit het noorden toenemende be wolking en nu en dan regen. Donderdag opklaringen en een enkele bui. Middagtemperatuur woensdag ongeveer 11, donder dag rond 8 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Woensdag in de nacht en och tend plaatselijk mist. Verder van tijd tot tijd zon. Later op de dag in het noorden en oosten meer bewolking en mogelijk wat regen. Donderdag in het westen geregeld zon en overwegend droog. Elders veel bewolking en af en toe regen. Middagtempera tuur dalend naar ongeveer 10 graden op donderdag. Portugal: Overwegend bewolkt en enkele buien, mogelijk met onweer en plaatselijk in het zuiden veel neerslag. Middag- temperatuur woensdag rond 22, donderdag ongeveer 20 graden. Madeira: Wolkenvelden en en kele buien, mogelijk met on weer. Middagtemperatuur onge veer 22 graden. Spanje: Wolkenvelden, woens dag in het noordoosten en langs de oostelijke costa's ook zonnige perioden. Met name op donder dag enkele regen- of onweers buien, vooral in het zuidwesten en westen. Middagtemperatuur meest tussen 21 en 25 graden, donderdag iets lagere tempe raturen. Canarische Eilanden: Wolken velden, vooral op de zuidstran- den ook geregeld zon en woens dag kans op een enkele regen- of onweersbui. Maxima ongeveer 24 graden. Marokko: Westkust: naast zon ook wolkenvelden en woensdag kans op een regen- of onweers bui. Woensdag middagtempera tuur in het noorden rond 22 gra den; woensdag in het zuiden nog boven 25 graden. Tunesië: Perioden met zon, met name op woensdag ook enkele wolkenvelden. Droog. Middag temperatuur ongeveer 26 gra den. Mallorca en Ibiza: Naast zon ook stapelwolken en mogelijk een regen- of onweersbui. Don derdag meer bewolking. Ma xima ongeveer 24 graden. Italië: Woensdag in het noorden eerst plaatselijk mist. Verder pe rioden met zon en op Sicilië nog kans op een regen- of onweers- bui. Donderdag wolkenvelden j en af en toe wat regen. Maxima uiteenlopend van 14 graden in het noorden tot 23 op Sicilië. Corsica en Sardinië: Woensdag i flinke zonnige perioden en droog. Donderdag wolkenvel- i den en op Corsica kans op regen, j Middagtemperatuur ongeveer 21 graden. Malta: Perioden met zon en woensdag mogelijk een regen- of onweersbui. Middagtempera- tuur ongeveer 24 graden. Griekenland en Kreta: Wolken velden, ook af en toe zon en voor al in het westen een enkele regen- of onweersbui. Middagtempera- tuur tussen 17 en 21 graden. Zwitserland: Wolkenvelden en mogelijk wat regen, donderdag boven 1500 meter ook sneeuw. Woensdag aan de zuidflank van het Alpenmassief zonnige perio den en droog. Maxima op don- derdag dalend naar 7 graden in het noorden tot 13 in het zuiden. I Oostenrijk: Wolkenvelden en plaatselijk wat regen, donder- dag boven 1500 meter ook sneeuw. Woensdag aan de zuid- flank van het Alpenmassief vrij- wel overal droog en meer zon. Middagtemperatuur woensdag ongeveer 12, donderdag rond 8 graden. Weerrapporten 31 oktober 19 uur: Amsterdam Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Boedapest Bordeaux Brussel Cyprus Dublin Frankfurt Genève Helsinki Innsbruck Istanbul Klagenfurt Kopenhagen Las Palmas Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Malta Moskou München Nice Oslo Parijs Praag Rome Split Stockholm Warschau Wenen Zurich Tunis half bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. mist onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt regen licht bew. zwaar bew onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. half bew onbewolkt weerlicht regen zwaar bew. half bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew onbewolkt half bew. half bew. licht bew. licht bew. half bew., licht bew. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel vice versa AI2 tussen Arnhem-Ede vice versa- roulerende radar N2 t.h.v. Boxtel

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 4