Rolstoeltennisster jaren aan top Forse tegenslag in strijd tegen geweld Smulders 4 januari tegen Andrea Magi Chantal Vandierendoncks leven is door sport stuk waardevoller Triathlon Zierikzee niet meer op kalender Van Huizen stapt op bij Duiveland Bedrijf eist 216 miljoen schadeloosstelling van sporttotalisator SNS Haarhuis en Eltingh naar tweede ronde Knappe derde plaats van schaker Gommers Succes voor judoka's Geelhoed sport op tv i EINDHOVEN (ANP) - Ze is der- i tig jaar, apotheker van beroep, en ze behoort al jaren tot de we reldtop van het rolstoeltennis. Die sport maakt haar leven een lieel stuk waardevoller, zegt de Eindhovense Chantal Vandie- rendonck. Louter recreatief ten nissen ziet ze niet zitten. „Ik wil niet zomaar een balletje slaan. Ik denk dat ik me dan heel snel zou vervelen." Van woensdag(vandaag)tot en met zondag vindt in Eindhoven voor de tweede achtereenvol gende maal de NEC Wheelchair Tennis Masters plaats. De acht beste mannen en vrouwen op de wereldranglijst nemen deel. Ne derland is vertegenwoordigd met vier sporters: Ricky Molier, Maaike Smit, Monique Kalk- man (wereldkampioene en titel verdedigster) en Chantal Van- dierendonck, in 1994 verliezend Analiste. Vandierendonck behoort nog steeds tot de favorieten in het rolstoeltennis. De voormalige inwoonster van Pijnacker komt j uit een echt tennisgezin. „Mijn vader is in zijn vrije tijd trainer. Een zus speelde twee jaar profes- sioneel. Zelf ben ik er mee begon nen op mijn negende jaar." In haar jeugd speelde ze mee in de subtop van het Nederlandse tennis. Op haar achttiende jaar kwam daar een abrupt einde aan toen ze betrokken raakte bij een j ernstig ongeluk. Dat resulteerde in een dwarslaesie. „Een oom kwam enige tijd daar na aanzetten met het verhaal dat hij op de Franse televisie rol stoeltennis had gezien. Hij stel de me voor dat ook te gaan doen, maar ik zag het helemaal niet zitten. Ik kon me er ook niets bij voorstellen." Chantal Vandierendonck, die ambities had fotomodel te wor den, miste het tennis echter zo dat ze toch besloot voorzichtig wat te proberen. „Het werd een stilstaande rol stoel, vastgezet op de rem, en en kele vrienden die balletjes in mijn richting sloegen. Maar ik kon weer een bal terug meppen. Dat was een lijn gevoel, dus wil de ik er meer van weten." De Eindhovense toog eind 1983, een jaar na het ongeluk, naar Parijs om met eigen ogen te zien hoe daar werd gespeeld. „Dat was een openbaring. Het was echt tennis." Chantal Van dierendonck was enthousiast. „Ik was destijds een van de eer sten in Nederland. Later heb ik gehoord dat er ook wat andere initiatieven zijn geweest, maar die zijn min of meer op niets uit gelopen." Demonstratiepartij Nederland telt zo'n 300 rolstoel tennissers. Wereldwijd zijn er dat ongeveer 10.000. Ze zijn ver enigd in de in Londen gevestigde International Wheelchair Ten nis Federation. In Nederland be hartigt de Koninklijke Neder landse Lawn Tennis Bond de be langen. Vandierendonck won in van onze medewerker ZIERIKZEE - Na twee slopende vergaderingen en tiental len gesprekken heeft Adri Gerards moeten besluiten om de triathlon van Zierikzee geen doorgang meer te laten vinden. Drukke werkzaamheden van organisator Adri Gerards en onvoldoende menskracht van de atletiek- en wielervereni ging op Schouwen zijn er oorzaak van dat de Stichting Triathlon Zierikzee een slapende stichting wordt. Deze stichting zal nog vijfjaar blijven bestaan om een even tuele nieuwe werkgroep fmanciëel en moreel te kunnen on dersteunen. Door het wegvallen van de triathlon van Zierik zee, een van de aantrekkelijkste triathlons in Zeeland, is er weer een bres geslagen in het programma voor het Super Prestige Zeeland. Door deze ontwikkelingen komt tevens de Run Bike Run in Zierikzee te vervallen. 1992 tijdens de Paralympics in Barcelona een gouden medaille in het dubbelspel met Monique van den Bosch, die in de finale van het enkelspel van haar ri vale won. In diezelfde Spaanse stad speelde Vandierendonck ook een demonstratiepartij te gen de Spaanse valide speelster Aranxta Sanchez Vicario zoals ze ook eens tegen Chris Evert en Martina Navratilova speelde om propaganda te maken voor het rolstoeltennis. Overigens zijn tien van de zes tien deelnemers aan de Masters in Eindhoven door een verkeers ongeval in de rolstoel beland. De overige zes raakten gehandicapt door sportongevallen, een be- drijfsongeluk of ziekte. De rolstoelers in Nederland draaien gewoon mee met de va lide spelers. „Wij zijn gewoon lid van een club en we spelen mee in de competitie. De integratie is hier maximaal. Dat is betrekke lijk uniek", zegt Vandieren donck. De spelregels van de rol stoelers wijken nauwelijks af. Het enige grote verschil is dat de bal twee keer mag stuiten. Er is aan de top wel een ander groot verschil: valide tennissers verdienen een veelvoud aan prij zengeld ten opzichte van de rol stoeltennissers. die zelf sponsors moeten zien te „strikken" om hun sport te kunnen uitoefenen. In grote toernooien is een eerste prijs van duizend gulden bij het rolstoeltennis betrekkelijk nor maal. In Eindhoven is een prij zengeld te verdienen van 5500 gulden. „Naar onze begrippen een waanzinnig bedrag", aldus Vandierendonck. Hoewel ze een producent van rolstoelen bereid heeft gevon den haar te sponsoren, moet de Brabantse blijven werken om haar sport te kunnen bekosti gen. „Het is jammer dat ik die concessie moet doen. Ik train nu vier dagen per week en zou dat liever vaker doen. Dat zit er ech ter niet in." De successen hebben haar ook geleerd te relativeren. „Zonder dat ongeluk zou ik in het tennis nooit zoveel hebben bereikt. En tegelijkertijd heb ik nu veel te danken aan die sport. Ik ben er veel zelfstandiger door gewor den en heb geleerd te improvise ren." Chantal Vandierendonck: Ik ben door rolstoeltennis veel zelfstandiger geworden en ik heb geleerd te improviseren. foto ANP van onze medewerker OOSTERLAND - Met onmid dellijke ingang heeft voetbal trainer Jaap van Huizen zijn ontslag genomen bij de zater dag afdelings-eersteklasser Duiveland uit Oosterland. Van Huizen, woonachtig in Bruinis- se, wilde niet in details treden om zijn congé te verklaren. Van Huizen: „Ik wil dat er rust I blijft in de ploeg. Als de jongens dit seizoen willen promoveren, moet er een frisse wind door de j vereniging waaien. De sfeer is I goed, maar ik ben zelf tot de con clusie gekomen dat ik de jon- gens niet meer kan motiveren. Er zijn de afgelopen weken te veel kleine dingen gebeurd, die mij tegenzaten." Motiveren Duiveland-voorzitter Piet Plai- I sier kreeg zondagavond van Van I Huizen zelf te horen dat hij er on middellijk een punt achter wilde zetten. Plaisier: „Ik ving veer- tien dagen geleden alle signalen uit de spelersgroep op. De don- derspeech in de rust van een voetbalwedstrijd zou niet meer overkomen bij de spelers en er bleven spelers weg van de trai ningen. Jaap kon ze waarschijn lijk niet meer motiveren. Hij 1 deelde mij ook mee dat hij het trainen als een grote opgave zag en hij ging opzien tegen de trai- I ningen." i Van Huizen was aan zijn derde seizoen bezig bij Duiveland. 1 Twee jaar geleden promoveerde I hij naar de eerste klasse. Vorig seizoen wist hij degradatie te voorkomen. Dit seizoen verza melde hij negen punten uit ze ven duels. Agelopen zaterdag I verloor Duiveland met 0-2 van VCK. Van Huizen was voor Dui- I veland al actief als trainer bij j Stavenisse, Robur en DFS. Opvolger Gisteravond werden de spelers i van Duiveland op de hoogte ge steld van het vertrek van hun trainer. Bestuurslid Kees Zwa ger uit Oosterland neemt voorlo- pig de trainingen waar. Vanavond (woensdag) heeft het bestuur een spoedoverleg en zal er worden gesproken over een nieuwe trainer. Op de vraag of Ed van Lent uit Ellemeet, die vo rig seizoen bij Renesse werd ont slagen, op het kandidaten-lijstje staat, antwoordde Plaisier „De naam Van Lent is bij ons geval len. We gaan kijken of de spelers- i groep gecharmeerd is van deze trainer. Hij was al eens eerder trainer bij Duiveland en dat be viel goed. Maar ik wil nog niet meer zeggen, want we hebben zowel de spelers als Van Lent nog niet benaderd." KNVB beslist maandag of het in beroep gaat tegen uitspraak in zaak WKE' van onze verslaggever André Venema EMMEN Even na tienen kwam gisterochtend het voor WKE verlossende bericht bin nen. Het kort geding dat de Emmer amateurclub vorige week dinsdag tegen de KNVB had aangespannen, was in Drents voordeel beslist. De president van de Utrechtse rechtbank, mr. H.J. Schepen, verbood de KNVB in zijn von nis om WKE uit de competitie te nemen. De president dwong de voet balbond tevens om de door WKE gemiste wedstrijden als- hog 'vast te stellen en te doen plaatsvinden'. En dat alles met een dwangsom van duizend gulden per dag bij nalatigheid. Daarnaast veroordeelde mr. Schepen de KNVB in de kos ten van het geding, alles bij el kaar zo'n kleine tweeduizend gulden. In zijn beoordeling maakte de president duidelijk dat de dooi de KNVB genomen maatregel, gebaseerd op het tweemaal be trokken zijn van WKE bij mo lestatie, door de tuchtrechter niet in de schuldigverklaring tot uitdrukking is gebracht. De uitspraken bieden volgens mr. Schepen derhalve geen grond slag voor de getroffen maatre gel. In het geval van de wedstrijd Argon-WKE luidde de uit spraak van de tuchtcommissie dat WKE zich schuldig had ge maakt 'aan het verantwoorde lijk zijn voor wangedrag van le den en toeschouwers'. In het geval van de wedstrijd WKE- Hoogezand luidde de uit spraak 'dat WKE schuldig was aan het gedrag van zijn spelers en het definitief staken van de wedstrijd'. „In geen van beide gevallen", zo concludeerde mr. Schepen, „blijkt onmisken baar dat de tuchtrechter mo lestatie en zo ja door wie ge pleegd aanwezig heeft geoor deeld. Het vorenstaande bete kent dat de maatregel een deugdelijke grondslag ont beert." Mr. J.TH.N. van der Voorde, de raadsman van WKE. kon zijn geluk gisteren niet op. Hij rep te van 'een principe uitspraak'. „Statistisch gezien", zo ver klaarde hij, „hadden we maar vier procent kans. Eén op de 25 gevallen betekent een neder laag. Op mijn CD-rom kan ik dat zo oproepen. Het was een bijna hopeloze zaak, maai- na het kort geding van vorige week koesterde ik hoop dat het deze kant op zou gaan. Aan de andere kant besefte ik ook dat het geen gebakken eitje was. Ik wilde geen valse hoop koeste ren bij deze mensen." Vanuit Zeist liet KNVB-pers- chef Stolk weten dat het be stuur amateurvoetbal komen de maandag bijeen komt om de zaak te bespreken. „Dan wordt ook besloten of de KNVB in beroep gaat tegen de uitspraak." Stolk liet verder weten dat de voetbalbond te leurgesteld is in de uitspraak. „Die noodwet om clubs uit de competitie te kunnen nemen is aangenomen om de scheids rechters beter te beschermen. En deze uitspraak is in onze strijd tegen al het geweld tegen scheidsrechters een forse te genslag. We hadden natuurlijk liever een andere uitspraak ge had en ook verwacht." Van der Voorde pleitte er voor om op korte termijn een ge sprek te arrangeren tussen WKE en de KNVB. „Het lijkt me nu verstandig dat het be stuur van WKE met de bond gaat praten. De problemen die er tussen beide partijen liggen moeten eens grondig worden uitgepraat. Het zou goed zijn als deze kwestie in der minne wordt geschikt." Op de vraag of de raadsman zondag als sup porter van WKE naar Sneek gaat antwoordde hij: „Ik denk het wel. hè? Maar, ik ga niet het veld op." Jacco Eltingh (links) en Paul Haarhuis. PARIJS (ANP) - Jacco Eltingh en Paul Haarhuis hebben dinsdag de tweede ronde bereikt van het super-negen toernooi in sportpaleis Bercy in Pa rijs. Eltingh versloeg de Nieuwzeelander Brett Steven, 6-4 3-6 7-6 (2), Haarhuis was sterker dan de Roemeen Voinea 6-3 2-6 6-3. Hendrik-Jan Davids verloor. De nummer 413 van de wereld was in 69 minuten niet opgewassen te gen de als veertiende geplaatste Amerikaan Todd Martin, 3-6 4-6. Davids, een qualifier, schoot op de belangrijke punten tekort tegen de ervaren speler uit Michigan. De Nederlander kreeg zeven breek punten en benutte er slechts één. Martin scoorde drie uit zes. Eltingh speelt woensdag op het „court central" de eerste partij tegen de als zesde geplaatste Ameri kaan Jim Courier. In de tweede partij komt Ri chard Krajicek op de baan voor zijn duel tegen de Fransman Pioline. Op baan één speelt Haarhuis tegen de als vijfde ingeschaalde Kroaat Ivanisevic. In Montevideo werd Sjeng Schalken uitgescha keld. De Limburger verloor in de eerste ronde van de Braziliaanse gravelspecialist Meligeni, 6-4 4-6 3- 6. In Oakland drong Venus Williams door tot de tweede ronde. De 15-jarige Amerikaanse versloeg de 19 jaar oudere Rosalyn Fairbanks uit Zuid-Afri- ka met 6-2 6-1. Williams. 1 meter 88 lang, geldt als het grootste tennistalent van de laatste decennia. Vorig jaar debuteerde ze in Oakland in het proften nis met de driesetter tegen Arantxa Sanchez Vica rio. Dit jaar is Oakland haar derde toernooi. De overwinning op Fairbanks was haar eerste. In Los Angeles en Toronto verloor ze in de eerste ronde. DEN BOSCH (ANP) - Het uit Berlicum afkomstige, maar for meel in Ierland gevestigde be drijf Combigames eist van de Stichting Nationale Sporttota lisator SNS een schadeloosstel ling van 216 miljoen gulden. De raadsman van de Brabantse on derneming, mr.E.van Ewijk, heeft dit bevestigd. Onlangs bepaalde het gerechts hof in Den Bosch in hoger be roep dat het door Combigames georganiseerde, op commerciële basis groepsgewijs meespelen in de Lotto niet strijdig is met de wet. Eerder was de rechtbank tot de conclusie gekomen dat deze manier van spelen wel haaks staat op de Wet op de Kansspelen. Hij verbood Combi games er mee door te gaan op straffe van een dwangsom. Het bedrijf stelde particulieren tegen vergoeding in staat geza menlijk mee te spelen in de Lot to. De kans op een prijs neemt daardoor toe, maar de uitkering is wel lager. Desondanks be stond er grote belangstellirig voor het systeem. Ook elders in Nederland waren dergelijke on derneminkjes actief. Tijdens de rechtszaken betoog de de SNS dat de organisatoren van dit soort bedrijfjes forse win sten opstrijken, zonder dat de deelnemers dat in de gaten heb ben. Ook schaden ze de goede naam van de SNS, een non-pro- Van Campenhout naar Heracles ALMELO (ANP) - Doelman Christol van Campenhout van ere divisie-club De Graafschap is tot aan het einde van seizoen gecontracteerd door eerste divisionist Heracles. De 31-jarige keeper verspeelde verleden jaar bij De Graafschap zijn plaats aan Ron Olyslager. Van Campenhout kwam eerder in zijn loop baan uit voor NAC en RBC. Hij heeft bijna 300 wedstrijden in het betaalde voetbal gespeeld. Van Campenhout vervangt Jac co Beerthuizen die wegens een blessure tot eind van het sei zoen is uitgeschakeld. Hoek tegen Burkina Faso VLISSINGEN - Maandag 13 november speelt zaterdageer steklasser Hoek op eigen veld een oefenwedstrijd tegen de na tionale voetbalploeg van Burkina Faso. De Westafrikaanse ploeg verblijft twee weken in Nederland om zich voor te berei den op het Afrikaanse kampioenschap dat begin '96 zal worden gehouden in Zuid-Afrika. Op 10 november spelen de Burkine- zen een oefenwedstrijd tegen eredivisionist Willem II. Burkina Faso baarde in de voorronden van het Afrikaanse kampioen schap opzien door de nationale ploegen van Marokko en Ivoor kust uit te schakelen. Paardeplas gestolen WOLVEGA (ANP) - Op de drafsportcentrum Lindetrek van Wolvega is zaterdag een paardeplas gestolen. De urine had ge controleerd moeten worden op doping. Na de koersen in Wolvega hield de Nederlandse Draf- en Ren sport (NDR) een dopingcontrole. Het paard Juanita, trainer Arnold Mollema en eigenaar Tinus Sloothaak werkten daar keurig aan mee. Het urinemonster werd evenwel gestolen. Bij de politie is aangifte van de diefstal gedaan. Om aan alle verdachtmakingen rond het paard snel een einde te maken, is maandag opnieuw urine afgenomen. Eigenaar en trainer dron gen daarop aan. Zij denken dat iemand hen in een kwaad dag licht wil stellen, Mollema heeft naast Lindetrek een trainings complex. Oefenprogramma van Animo OOST-SOUBURG - In de voorbereiding op de zaalcompetitie werkt de korfbalclub Animo uit Oost-Souburg het volgende programma af: 1/11 All Ready 1-Animo 5 (19.00 uur, Zierikzee), 4/11 Ondo 1-Animo 1 (18 15 uur) en Ondo 2-Animo 3 (17.00 uur, Voorborch Middelburg), Animo 2-Togo 1 (19.00 uur. Koudeker- ke). 7/11 Animo Al-Tjoba Al (18.00 uur. Souburg), 8/11 All Ready 1-Animo 3 (19.00 uur, Zierikzee), Swift 1-Animo 1 (19.45 uur. Voorborch). Atlas 2-Animo 4 (21.00 uur. Souburg), 9/11 Animo 2-Atlas 1(19.00 uur. Souburg). 11/11 driekamp met deel name van Animo 1 en 2, De Meervogels 1 en 2 en Zwijndrecht 1 en 2 (11.00 uur-16.00 uur Baskensburg 2. Vlissingen), 14/11 Animo 1-Oranje Wit 1 (19.30 uur. Baskensburg). van onze medewerker BRUSSEL - Ralf Gommers uit Terneuzen heeft in het vijfde in ternationale Abi-hometoernooi een gedeelde derde plaats be haald. De hoofdgroep van dit met 100.000 Belgische frank ge doteerde tweedaagse rapidtoer- nooi was met 52 deelnemers, waaronder verschillende pro fessionals, zeer sterk bezet. Niettemin ging de zestienjarige VWO-st,udent na de eerste speel dag mede aan de leiding met 5 punten uit 6 partijen naar onder andere winst op de Nederlandse professional Jop Delemarre. Uit eindelijk behaalde Gommers met7.5 uit 11 de derde plaats, die hij moest delen met Delemarre en drie buitenlanders. Het toer nooi werd gewonnen door de beide Oekrainers Spartah Vys- sotchine en Vladimir Baklan met 9 uit 11, 's-GRAVENZANDE - Enkele ju doka's van sportschool Geel hoed zijn met goede resultaten en een gevulde portemonnee van het open Westlandtoernooi te 's-Gravenzande terugge keerd. Jessica van de Spil draaide in de 72+-klasse en mocht na alle door .haar gewonnen partijen en de daaraan verbonden eerste plaats met de grootste buit gaan strijken: 200 Nederlandse gul dens. Ook Lindsay Wyatt in de gewichtsklasse tot -66 kg mocht aan het eind van de dag prijzen geld innen. Lindsay Wyatt die door de oud- Nederlands kampioene Lenneke IJzendoorn de herkansing in werd gestuurd, revancheerde zichb in die verliezersronde op dezelfde IJzendoorn Meteen vol punt won Wyatt. Ze legde daar mee beslag op de tweede plaats die goed was voor een bedrag van 100 gulden, De jonge Sander Schipper moest, strijdend voor de tweede plaats in de gewichtsklasse -71 kg, genoegen nemen met brons. Bij de junioren is Sjoerd Zwarte- poorte tweede geworden in de gewichtsklasse -41 kg. fit organisatie die geld beschik baar stelt voor goede doelen. Directeur T. Veenstra van de SNS zegt dat hij de eis tot scha deloosstelling nogjiiet, heeft ont vangen. Daarom wil hij er niet op reageren. De raadsman van Combigames zegt dat hij wil proberen via de onderhandelingstafel tot over eenstemming te komen. „Wij hebben geen behoefte aan een lange juridische strijd", aldus mr Van Ewijk. Het bedrag van 216 miljoen bestaat volgens hem deels uit gederfde inkomsten en deels uit een bedrag dat nodig is om de activiteiten opnieuw te beginnen. Tweede zege Van der Wielen VLISSINGEN - Leon van der Wielen heeft zijn tweede mara thon van dit schaatsseizoen ge wonnen. Het was de tweede wed strijd van de competitie van het gewest Zuid-Holland/Zeeland. Na ongeveer 25 van de in totaal 40 ronden ontsnapte de Zierik- zeeënaar uit het peloton. Op de finish had hij zijn voorsprong uitgebouwd tot een halve ronde. In de eindsprint van het achter volgende peloton legde Adriaan Provoost uit Domburg beslag op de tiende plaats. ROME (ANP) - Na enige druk uit het Nederlandse kamp heeft de Italiaanse bokspromotor Ro berto Sabbatini eindelijk een datum vastgesteld voor het duel tussen „Fast" Eddy Smul ders en Andrea Magi om de Eu ropese titel in het halfzwaarge- wicht. De 32-jarige titelhouder uit Eindhoven treft zijn drie jaar jongere uitdager op 4 ja nuari in Pesaro, de thuishaven van de Italiaanse vuistvechter. Voor Smulders gaat het om een verplichte titelverdedigmg. Hij krijgt een gage van ruim 55.000 gulden. Begin deze maand sloeg de Brabander een aanval van Rotterdammer Jan Lefeber op zijn kampioensgordel op over tuigende wijze af. Woensdag 08.30-01.00 EURO: Diverse sporten 17.35-19.40 Did 2: Sport Extra- voet bal, UE FA-Cup Real Betis Sevilla-1 FC Kaiserslautern 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20.30 BRT 2: Fight of the Night: boksen, WK lichtvlieggewicht. 20.00-22.25 Ned 2: Studio Sport: rechtstreeks verslag van de Cham pions League-wedstrijd Grasshop- pers-Ajax. 20.10-23.15 RTL Anpfiff Extra, voetbal. Champions League (Steaua Bukaresl-Borussia Dortmund). 20.25-22.20 BRT 2: Sport Extra: voet bal. rechtstreeks verslag van een van de wedstrijden uit de Champions League 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 22.50-23.30 Ned 2: Studio Sport: te rugblik op de Champions League wedstrijd Grasshoppers-Ajax 22.55-23.55 BRT 2: Sport Extra: voet bal. overzicht van de gespeelde wed strijden in de Champions League. 23.30-00.05 RTL 4: Sport 23.40-00.20 Ned 2: Studio Sport sa menvattingen van de overige Cham pions League-wedstrijden. Smulders begint in Pesaro. vlak onder Rimini aan de Adriatische kust, aan zijn 32e profpartij. Zijn boekje telt dertig overwinnin gen en één nederlaag. Die ver- liespartij liep hij op in maart 1994 in een gevecht om zijn Eu ropese titel tegen de Fransman Fabrice Tiozzo. Magi heeft twin tig overwinningen en twee ne derlagen achter zijn naam staan. Zaalvoetballers goed op schot AXEL - Marine Service, Disco Love 2 en Ratjetoe waren deze week goed op schot in de Axelse zaalvoetbalcompetitie. Deze teams boekten alle een over winning met dubbele cijfers. Het meest doelpuntrijke duel was Disco Love 2-Broomchemie: 16-2. De verdediging van Broom- chemie heeft het in deze compe titie niet gemakkelijk, gezien an dere zware nederlagen tegen Marine Service (1-12) en Axel (1- 10). Ratjetoe walste over PSOV heen (10-2) en Steelant delfde het onderspit tegen de slagvaar dige koploper Marine Service (3- 10). Bij Chouette/V-Deco-Ge- meentehuis/Van Waes bleef de teller netonderde tien hangen: 9- 5. Cijsouw/Roeland liet in het duel tegen Henk de Ridder de eerste puntjes liggen: 2-2. Mara- donna Juniors boekte ten koste van Pooter/Koole de eerste zege: 4-2. Axel volgt de koploper op de voet na de 6-0-zege op Doelder Hout. Ook Primus Pluym zorgt voor spanning bovenaan de ranglijst Doelder Hout werd nipt met 2-1 verslagen. Stand: l Marine Service 5-15,2 Axel 4- 12, 3 Primus Pluym 4-12, 4 Chouette/ V-Deco 3-9, 5 Ratjetoe 4-9. 6 Cijsouw' Roeland 3-7, 7 Henk de Ridder 4-7. 8 Disco Love II 4-6, 9 Steelant 3-3, 10 Pooter/Koole 3-3. 11 Engelhard 3-3. 12 De Ruyter 4-3, 13 Maradonna Ju niors 4-3, 14 Gemeentehuis 4-3. 15 Broomchemie 5-3, 16 Doelder Hout 4- 0. 17 PSOV 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 35