f Lovende woorden bij afscheid PZC Rechter gebiedt ^Politiek bepaalt lot □Vlissingse festivals Lood en verf dagen me uit school Oude Tonge fusie aan te gaan Zicht op spoorlijn tussen Zelzate en Axelse Vlakte zeeland Lichte terugval in chemie lijkt aan concern voorbij te gaan kunst exposities PSD'ers willen studeren 199 WOENSDAG 1 NOVEMBER 1995 1 5 van onze verslaggever AMSTERDAM - Hoechst merkt in Nederland nog weinig van de lichte terugval die zich sinds mei in de chemie aftekent. De produktie-activiteiten in Vlis- gingen en Weert komen dit jaar waarschijnlijk op hetzelfde re sultaat uit als in 1994. Voor 1996 |verwacht directeur ir B. van Nederveen van Hoechst Hol land een duidelijke verbete- ing. De fosfordivisie in Vlissin- ;en en de produktie van Tres- ja-bouwplaten in Weert zullen iaar in belangrijke mate aan jijdragen. de /an Nederveen blikte dinsdag in le toekomst tijdens de presenta- ;ie van de nieuwe organisatie 'an Hoechst in Nederland. De 'erkoop van produkten van het loechst-concern valt niet lan- 'er onder de vlag van Hoechst lolland. De activiteiten in Veert (Trespa-bouwplaten, De- iron-schuim en foliën) zijn in iparte bv's ondergebracht. Hoechst is op zoek naar kopers Df partners voor een joint-ven- aire. Voor de folie-produktie in (Veert is al zo'n samenwerkings verband overeengekomen met de Duitse onderneming Klöck- ïer Werke. Volgend jaar bestaat Hoechst Holland NV nog slechts uit de vestiging Vlissingen. Daar wor den fosfor en daarvan afgeleide produkten, TAED (bleekmidde- lactivator voor wasmiddelen), DMT (grondstof voor polyester) alkaansulfonaat (grondstof voor was- en schuurmiddelen) vervaardigd. Vanuit Vlissingen gaat Hoechst ook haar deelne mingen in de verzelfstandigde (Veerter bv's en in de joint-ven- tures bestieren. Het hoofdkan toor in Amsterdam gaat dicht. Aufbruch 94 De veranderingen binnen de Hoechst-organisatie in Neder land zijn het gevolg van de ope ratie Aufbruch 94 die Hoechst wereldwijd doorvoert. Het con cern gaat zich vooral richten op geneesmiddelen, gewasbescher mingsmiddelen en industriële chemicaliën en wil op de maak ten in Europa, Noord- en Zuid- Amerika en Azië met minstens één van deze produktengroepen tot de drie grootste leveranciers behoren. Daarnaast is Aufbruch 94 bedoeld om tot een organisa tie met kortere lijnen, meer flexi biliteit en een grotere slagvaar digheid te komen. „We hadden dit al tien jaar eerder moeten doen", verzuchtte Van Neder veen dinsdag. „Met de nieuwe opzet zijn we beter op de toe komst voorbereid. Er kunnen nu betere besluiten worden geno men en er is sprake van een gro tere winstgevendheid." Hoechst heeft de verkoop van gewasbeschermingsmiddelen ondergebracht in de joint-ven ture Hoechst Schering Agrevo, geneesmiddelen worden voor taan via het samenwerkingsver band Hoechst Roussel aan de man gebracht, veterinaire pro dukten via Hoechst Animal Health Benelux en voor de afzet van industriële produkten is Hoechst Benelux Industrie nu verantwoordelijk. De goede vooruitzichten die de fosfordivisie biedt, hebben te maken met het contract dat Hoechst heeft gesloten met Ato- chem in Frankrijk, dat haar ei gen fosforfabriek binnenkort sluit. Van Nederveens optimis me over het resultaat van het verzelfstandigde Trespa komt voort uit de investering die in Weert is gedaan voor een nieuwe pers waarin de bouwplaten wor den vervaardigd. Bovendien is op dit moment sprake van een goede vraag. Ook met de verkoop van Hoechst-produkten gaat het re delijk voor de wind. Hoechst Be nelux Industrie NV, die de in dustriële produkten uit het con cern aan de man brengt, rekent op een resultaat vóór belastin gen van 12 miljoen gulden, iets meer dan in 1994. Hoechst Rous sel zit op dit moment op een ver lies van 1,3 miljoen gulden, maar dat komt omdat ruim 4 miljoen aan reorganisatiekosten is uit gegeven. Directeur R. Hermans van Hoechst Benelux Industrie zei te verwachten dat de neer gaande lijn in de chemie tot vol gend j aai- zal aanhouden. Hij sig naleerde dat de op- en neergaan de bewegingen in de bedrijfstak steeds korte cyclussen gaan ver tonen. L. Labruyère na zes jaar weg als burgemeester Brouwershaven van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - Hij was een fle xibel bestuurder: innovatief, inspire rend, onconventioneel en heel nadruk kelijk aanwezig. Het afscheid van L. N. Labruyère als burgemeester van Brou wershaven werd dinsdagmiddag ge kenmerkt door lovende woorden in de overtreffende trap. Labruyère, die vandaag - woensdag - begint aan zijn nieuwe baan als directeur van de Ho geschool Zeeland, bleef er nuchter on der. „Hebben ze het nu over mij, zo vroeg ik me meermalen af." In een buitengewone raadsvergadering nam de gemeenteraad van Brouwers haven afscheid van de burgemeester die door woordvoerder M. C. J. Mol werd betiteld als 'een schaap met vijf poten'. Wel liep hij, zeker in de beginpe riode, volgens Mol wel eens te hard van stapel. En deze houding nam niet ieder een Labruyère in dank af. „Dat was voor u wel eens frustrerend", zei Mol. „Maar door inschikken en wijzigen wist u toch tot het doel te komen dat u voor ogen stond." Verder heeft Labruyère volgens de raad een 'vernieuwend stempel gedrukt op ontwikkelingen in de gemeente'. Als voorbeelden daarvan noemde Mol het woonzorgcomplex Poortershof, een nieuwe toegangsweg tot Brouwersha ven, nieuw- en verbouw van de dorps huizen, het streek- en landbouwmu seum in Dreischor en de opknapbeurt van de Sint Nikolaaskerk in Brouwers haven. Recreatie Verder zou Brouwershaven op het ge bied van recreatie een grote stap voor uit hebben gemaakt. Wethouder G. J. van de Velde-de Wilde vermeldde in dit verband het verhogen van het voorzie ningenniveau in de havens, de aanleg van fietspaden en strandjes. „Dit zijn zaken die zowel door de recreant als door de eigen inwoners worden gewaar deerd." Verder heeft Labruyère zich sterk gemaakt voor het kleine kernen- beleid. „U was inventief met het plegen van woningbouw waardoor het voorzie ningenniveau in de dorpen op peil kon blijven." Labruyère zelf zei tevreden terug te kij ken op zijn ruim zes jaar durende burge meesterschap in Brouwershaven: „Het waren prachtjaren". Brouwershaven mag zich met opvolgster mevrouw A. P. de Haan gelukkig prijzen, vond La bruyère. „Als dijkgraaf van Schouwen- Duiveland is niets haai' vreemd op dit eiland. Met haar ervaringen kan Brou wershaven haar voordeel doen tijdens het samenvoegingsproces van de zes Schouwen-Duivelandse gemeenten." L. N. Labruyère: ...hebben ze het nu over mij- foto PieterHonhoff sal® !van onze verslaggever e VLISSINGEN - Het lot van de Vlissingse festivals ligt in han den van de politiek. Het organi serende bureau. Uit in Vlissin- 'gen, zegt per jaar 220.000 gulden nodig te hebben om een goed be- |leid voor de periode 1997-2000 |op poten te kunnen zetten. Voor ,1996 vraagt het bureau, naast de (begrote bijdrage van 43.000 gul- jden, een extra subsidie van ruim 134.000 gulden. Dat geld is vooral nodig om het Straatfesti val terug te brengen op het oude niveau. 'Zonder een serieus uit zicht op financiële impulsen zijn alle inspanningen gedoemd te mislukken', schrijft het bu- >rdt reau in een nota over het toe komstig festivalbeleid. lam Uit in Vlissingen is elk jaar be trokken bij de organisatie van vijf festivals: Cultureel Ge kleurd, het Bevrijdingsfestival, het Straatfestival, het Nacionaal Jeugdfestival/Taptoe Zeeland en de Zeeland Nazomer Festi- lam vals. Terugkerend probleem vormen de financiën. Vooral voor het Straatfestival ont- s breekt de laatste jaren een ge- ge~ zonde financiële basis, doordat de subsidiestroom in een hoog tempo opdroogt. De bijdrage van de gemeente daalde van 135.000 gulden in 1990 tot 28.500 00r gulden dit jaar. Ook de subsidies van derden liepen fors terug. {Eind 1994 werd overwogen het (Straatfestival van de kalender lon te schrappen. Uiteindelijk ging 'het festival in 1995 toch door, zij :het in danig afgeslankte vorm. -Een langslepend conflict met de ÏVlissingse horeca leidde er bo- vendien toe dat de cafés hun me idewerking aan het evenement jstaakten en in de slipstream van !het Straatfestival hun eigen Zo- Imerfestival organiseerden. Dat deed, volgens Uit in Vlissingen, 'de reputatie van het Straatfesti val geen goed'. ge- Naai' aanleiding van de laatste editie van het Straatfestival heeft het Vlissingse college om een visie op het toekomstig festi valbeleid gevraagd. Uit in Vlis singen wijst in zijn nota op het belang van festivals, die niet al leen promotie voor de stad bete kenen maar ook een gunstig ef fect op het culturele klimaat in Vlissingen kunnen hebben. Daarom pleit het bureau voor 'een voortzetting en verdere ver sterking van het festivalbeleid'. Daarbij zijn een gespreid aan bod, spraakmakende program mering en aandacht voor inter nationale ontwikkelingen essen tieel. Bijdrage De gemeente Vlissingen zou daaraan jaarlijks vijf gulden per inwoner (220.000 gulden) moeten bijdragen. Dat geld is, behalve voor een degelijke festivalpro grammering, ook nodig om een einde te maken aan de 'structu rele overurenproblematiek' bij Uit in Vlissingen. Ook wijst het bureau erop dat zij niet langer een beroep kan doen op de Cul turele Raad. omdat het college daarop fors wil bezuinigen. Ver der moet het gaan betalen voor diensten die de gemeente voor heen gratis deed. In de nota wordt aangedrongen op een snelle beslissing, vooral met het oog op de voorbereiding- van het Straatfestival 1996. Het organiserende bureau laat er misverstand over bestaan- 'De uitvoering zal niet zonder extra middelen tot stand kunnen ko men.' De Culturele Raad Vlissin gen, die Uit in Vlissingen be stuurt, heeft de strekking van de nota in zijn advies aan het col lege overgenomen. De Raad roept het college op 'een zodanig besluit te nemen dat in ieder ge val voorkomen wordt dat exter ne financiers hun medewerking zullen intrekken'. 'B ri I rüx '1 -Beeld van het Straatfestival in 1993. foto Lex de Meester m Juul Kortekaas: ...de vrijheid waarmee alles groeit en zwiert, wil ik in mijn penseel hebben als ik schilder... foto Dirk-Jan Gjeltema Kunstenares Juul Kortekaas exposeert in Breda van onze verslaggever MIDDELBURG - De Middel burgse kunstenares Juul Kor tekaas exposeert op het ogen blik in galerie Ginneken in Breda. Dat is uitzonderlijk, want het liefst toont ze haar werk in de eigen huiskamer of die van vrienden. Galeries zijn vaak te kil en de maker weet niet door wie zijn crea ties daar worden gekocht. „Ik wil graag een persoonlijke sfeer hebben", zegt Korte kaas. „Ik vind het ook belang rijk om contact te hebben met mensen die mijn werk kopen. Ze hebben toch een stukje bezieling van mij in 'huis gehaald. Het is heel sim pel, ik wil gewoon weten waar mijn werk blijft." Maar ze is heel tevreden over de manier waarop haar werk in de Bredase galerie is uitge stald. Kortekaas maakt zowel sculpturen als schilderijen. Ze werkt in ijzer, lood en brons en met gouacheverf op papier en doek. Het onderwerp bepaalt niet welk materiaal ze kiest, zegt ze, maar andersom. Het materiaal bepaalt de vorm. „Als ik met lood werk. maak ik bijna altijd bloemen Aronskelken of tulpen. Het materiaal daagt me daartoe uit. Bij ijzer worden het vaak grote planten. En verf daagt me uit om grote, grove dingen te maken, in een heel vrije op zet. Met papier is dat weer heel anders „Ik heb een voorliefde voor lood. Het is een soort alchi- mistisch gevoel. Het is orga nisch en plooibaar en je hebt het idee dat je er goud van kunt maken. De meeste men sen zijn bang voor lood, van wege de verhalen over lood- vergiftiging en de uitstoot van auto's, denk ik. Maar ik vind het heel mooi materiaal. Ik houd van bepaalde tinten grijs, zoals ik ook houd van mist en nevel. Er is schoon heid in de stilte die dat uit straalt. Dat past weer heel mooi bij de aronskelken die ik steeds maak." Plat Bij Kortekaas roepen de ver schillende kunstdisciplines elkaar op. Loopt ze vast in het schilderen, dan ontstaat een drang tot beeldhouwen. „En het ruimtelijke werk maakt me vrij. Dat heb ik weer nodig om op het platte vlak te gaan werken. Voor je het weet zitje te mieren. Om dat te voorko men moet je af en toe iets an ders durven aan te pakken. Ik heb wel het idee dat ik in het ruimtelijke werk meer kan be reiken. Dat is speelser. Een plat vlak blijft toch maar plat." Want hoewel Kortekaas rea listisch werkt, wil ze in haar schilderwerk niet te veel diep te brengen. Zoals ze ook niet met fotografische precisie iets probeert na te schilderen. „Dat is volstrekt niet interes sant. Niets is zo mooi als de natuur zelf. Die is volmaakt. Het heeft geen zin te proberen dat op het doek te krijgen. Het is gemakkelijk om iets na tuurgetrouw na te schilderen, maar daarmee maak je het dood. Terwijl je door verf juist ook iets kunt laten leven. Zo als de impressionisten dat konden." Tastbaar „Ik ben me heel bewust van de natuur om ons heen. Dat dingen vanzelf groeien. Een boer zaait zijn akker en er ko men van die grote gewassen op. Dat is niet zo vanzelfspre kend als het lijkt. Ik wil dat principe, het mooiste wat er is in de werkelijkheid, uitver groten. Ik wil het tastbaar maken. Ik schilder aronskel ken en zeg daarmee: 'Kijk eens hoe mooi dat is.' En die vrijheid waarmee alles groeit en zwiert, die wil ik in mijn penseel hebben als ik schil der." In de heersende modes in de kunst is Kortekaas niet geïn teresseerd. Bij het schilderen volgt ze haar gevoel. „En dat heeft toevallig geen bood schap aan abstractie. Ik sluit me ook de helft van de tijd op, omdat ik mijn eigen wereld wil neerzetten. Ik werk realis tisch en filosofisch. Ik interes seer me voor het leven en de mens, ook al besef ik dat Kant al zei: 'Het is een weg die leidt tot niets.' We gaan allemaal dood. Maar in dat kleine stuk je tijd wil ik iets neerzetten. Wil ik me bezighouden met het hoe en het waarom van het leven. En dat kan ik in mijn werk." Werk van Juul Kortekaas: tot 12 nov in galerie Ginneken, Ginne- kenweg 287, Breda, op middagen van do t/m zo Werk van de amateur-hout snijder Kanaar uit Yerseke is de ze maand te zien in de Openbare Bibliotheek in zijn woonplaats. Het houtsnijwerk is uitgevoerd in vlak- en hoogreliëf en in kerfs- nede. Er zijn in traditionele stijl gesneden bloempanelen, maar ook de hedendaagse stijl wordt gehanteerd. De gebruikte hout soorten zijn onder meer eiken, beuken en essen. Voorts tonen vitrines foto's van naambordjes, enkele schalen en gereedschap dat door de kunstsnijder wordt gebruikt. Te zien tijdens de ope ningstijden van de bibliotheek. De notarissen Sauer en Oonk hebben in hun kantoorpand aan de Badhuisstraat in Vlissingen ruimte geschapen voor de foto expositie Kleurrijk Tanzania. De foto's werden gemaakt door Annemieke van de Woestijne en geven onder meer een beeld van het dagelijks leven in dat land De tentoonstelling begint zater dag en duurt tot 4 maart 1996: ma t/m vri 9.00-12.30 en 13.45- 17.00 uur. Tot het eind van deze maand is er een dubbelexpositie inge richt in het Stadskantoor van Goes. Rob Louws uit Kattendij- ke - in het dagelijks leven do cent wiskunde - toont schilderij en en amateurfotograaf Adri Koopman uit Goes kleurenfo to's. Louws is de laatste jaren vooral beïnvloed door Willink en heeft een voorliefde voor het schilderen van oude gebouwen uit Vlissingen. Ook het christe lijk geloof staat centraal in zijn werk Van Koopman (oud-ge- meenteambtenaar) hangen er foto's van landschappen, flora en fauna, evenals een serie over Israël. Te zien ma t/m vri 9.00- 17.00 uur. Ton Pas uit Oudelande schil dert met precisie interieuren uit vroeger tijd. Deze miniatuur ka mertjes met veel details, zoals klokken, schilderijtjes, gordijn tjes en kleedjes, zijn tot eind de ze maand te zien in Het Lunch- café in Goes: di t/m za 9.00-18.00 uur, do tot 21.30 uur. Originele prenten uit het on langs uitgekomen boek Volks verhalen uil Zeeuws-Vlaande- ren hangen tot en met zaterdag 19 november in Galerie/boek handel Van Geyt aan de Steen straat in Hulst. Hengstdijkenaar Kris de Roover legde voor het boek pittoreske plekjes in Zeeuws-Vlaanderen op hun mooist vast. De potloodtekenin gen zijn te zien tijdens de regu liere winkelopeningstijden, be halve op dinsdag. Het overzicht van de lopende exposities staat op pagina 17. van onze verslaggever OUDE TONGE - De Samen werkingsschool voor middel baar beroepsonderwijs in Oude Tonge moet de fusie-onderhan delingen met het Rotterdams Albeda College hervatten en 'met de grootst mogelijke voort varendheid' voltooien. De pre sident van de Rotterdamse rechtbank heeft dit dinsdag in kort geding bevolen. Daarmee hebben de onderwijs- vakbonden, de medezeggen schapsraad en personeelsleden van de school in Oude Tonge hun gelijk gehaald. Hët bestuur van de school, dat de fusie-on derhandelingen afgelopen zo mer op de laatste schooldag plotseling afbrak, is op alle pun ten in het ongelijk gesteld. Rechtbankpresident J. Mendlik stelt vast dat de argumenten voor het afbreken van de onder handelingen voorshands on deugdelijk zijn gebleken. Het schoolbestuur voerde aan dat het Albeda College in financiële problemen verkeert, en daar door de belangen van de Samen werkingsschool onvoldoende zou kunnen waarborgen. Zo zou het Albeda College niet genegen zijn het streven naar uitbreiding van de Samenwerkingsschool te honoreren. Op orde Maar de medezeggenschaps raad wapperde tijdens het kort geding met een accountantsrap port waaruit bleek dat het Al beda College de financiën op or de heeft. De medezeggenschaps raad leidde daaruit af dat de fi nanciële positie van het Albeda College geen beletsel is voor uit breiding van de Samenwer kingsschool. De rechter komt tot dezelfde conclusie: het be stuur van de school in Oude Tonge had geen goede grond om de fusie met het Albeda College af te breken De minister van onderwijs had al met fusie ingestemd, waar door de bekostiging van de Sa menwerkingsschool gewaar borgd was. Het bestuur zette zelf het voortbestaan van de school op de tocht door de fusie-onder handelingen af te breken. De rechter verwijst daarbij naar een brief waarin de minister van On derwijs schreef de bekostiging van de Samenwerkingsschool te staken als niet snel alsnog met het Albeda College zou worden gefuseerd. Gok Het bestuur van de Samenwer kingsschool gokte er op de mi nister tot andere gedachten te brengen door fusiebesprekingen te starten met een andere Rot terdamse school: het Zadkine College. Maar de rechtbankpre sident is het met de medezeg genschapsraad eens dat dit ri sico te groot is. Het voortbe staan van de Samenwerkings school wordt ermee in de waag schaal gelegd. Voorshands, zo luidt zijn conclusie, is een fusie met het Albeda College 'de meest verantwoorde keuze'. Het schoolbestuur moet de fusie onderhandelingen met het Al beda College binnen twee dagen hervatten. De rechter gaat er vanuit dat het schoolbestuur aan zijn vonnis gehoor geeft, en vindt het om die reden niet no dig een dwangsom op te leggen. Hij weegt ook mee dat het incas seren van een dwangsom, in het geval het schoolbestuur het von nis zou negeren, de school finan cieel zou schaden. VLISSINGEN - Onder het personeel van de Provinciale Stoomboot Diensten (PSD) bestaat een verhevigde belang stelling voor het volgen van opleidingen en cur sussen. Dat heeft onder meer te maken met de beslissing van het kabi net om de Westerschel- detunnel aan te leggen. Dat betekent dat de PSD opgeheven wordt. Als gevolg daarvan oriënteert het personeel van de veerdienst zich op zijn toekomstmogelijk heden. Om de medewer kers in de gelegenheid te stellen te studeren en het gewone werk niet te la ten stagneren, hebben gedeputeerde staten be sloten tijdelijk extra me dewerkers aan te trek ken. Het gaat aanvanke lijk om twee arbeids plaatsen. oplopend naar vijf over enkele jaren Herziening plan buitengebied Sint Philipsland niet in de haak van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan voor het buitengebied van Sint Philips land afgekeurd. Volgens het da gelijks provinciebestuur heeft de gemeenteraad het plan niet volgens de regels vastgesteld. Net als vele andere gemeenten, wilde Tholen het bestemmings plan voor het buitengebied aan passen om de intensieve veehou derij zo veel mogelijk te weren. Met de manier waarop Tholen dit probeert te reguleren, heeft de provincie geen moeite. van onze verslaggever TERNEUZEN - Na aanvanke lijke aarzelingen is nu ook de Belgische spoorwegmaatschap pij NMBS overtuigd van het nut van een spoorlijn tussen de Axelse Vlakte en Zelzate. In Ne derland zijn de procedures al enige tijd in volle gang. Vlaan deren bleef achter, omdat de in stanties nauwelijks profijt ver wachtten van het miljoenen- project. Na het nodige lobby werk vanuit Nederland - ook de Benelux werd ingeschakeld - is de NMBS nu toch bereid mee te werken. Dat bleek dinsdagmiddag tij dens een vergadering van de coördinatiegroep Kanaal Gent- Terneuzen in het stadhuis van Terneuzen. Vertegenwoordigers van de Nederlandse Spoorwe gen, de NMBS en het Haven schap Terneuzen lichtten aan de vertegenwoordigers van de Ka naalzone-gemeenten Gent, Evergem, Zelzate, Sas van Gent en Terneuzen de huidige stand van zaken toe. In Nederland is het wachten op een partiële her ziening van het Structuur schema Verkeer en Vervoer II al vorens het startsein kan worden gegeven voor een tracéstudie en een MER-procedure (milieu-ef fectrapportage). In Vlaanderen is - nu de NMBS wil meewerken - het wachten op toestemming vanuit 'Brussel' voor het ver richten van het nodige voorbe reidend onderzoek. NS-project- leider A. Speelberg benadrukte dinsdag nogeens dat zonder de oostelijke spoorverbinding geen 'upgrading' van de Kanaalzone mogelijk is, De nieuwe spoorlijn werd vorig jaar - mede op aan dringen van de Tweede Kamer - al opgenomen in het Meerjaren Investeringsprogramma Trans port en Vervoer. Minister Jor- ritsma van Verkeer en Water staat heeft 42 miljoen gulden uit getrokken voor de aanleg, Vlaanderen moet 18 tot 20 mil joen gulden bijpassen. Uit on derzoek is gebleken dat niet valt te ontkomen aan een oostelijke verbinding omdat de huidige verbinding op de westelijke oe ver de groei van het goederen vervoer niet aankan. Ongeveer 80 procent van het vervoer is be stemd voor de bedrijven op de oostelijke kanaaloever of komt er vandaan. De kanaalbrug bij Sluiskil vormt een hinderlijk ob stakel voor de goederentreinen. Tijdens de vergadering van de coördinatiegroep bleek dat Zel zate niets voelt voor een tracé dat pal langs de kanaalkern loopt; de meest oostelijke va riant heeft de voorkeur. Gebiedsgericht De vijf gemeenten zetten samen de schouders onder het project Gebiedsgerichte Benadering Vlaamse Kanaalzone, een lo gisch uitvloeisel van het verge lijkbare project in het Zeeuws- Vlaamse deel van de Kanaal zone. Net als in Zeeuws-Vlaan deren gaat het om een afstem ming van wonen, werken en mi lieu in een gebied dat wordt ge domineerd door de industrie. Met de sloop van wijken en ge huchten in de directe omgeving van de bedrijven wordt gepoogd de overlast terug te dringen. Voor het Vlaamse project is een Euregio-subsidie (Interreg II) aangevraagd. Verkeert het pro ject in het Zeeuws-Vlaamse deel van de Kanaalzone al volop in de uitvoeringsfase, in het Vlaamse deel is het startsein nog maar nauwelijks gegeven. De Vlamin gen kunnen overigens - zo werd dinsdagmiddag nogeens bena drukt - terugvallen op de erva ringen die zijn opgedaan aan de Nederlandse kant van de grens. Na de uitwerking van een start notitie wordt in nauw overleg tussen de belangrijkste betrok kenen i industrie, milieubewe ging en de verschillende overhe den) een aantal doelstellingen geformuleerd. Het overleg moet uiteindelijk leiden tot een inten tieverklaring, een plan van aan pak dat door alle partners wordt onderschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 31