De grote stilte van Louis van Gaal Personeel Feyenoord noodgedwongen weg Nog meer tegenslag voor Grasshoppers Ajax mist de wurstl van de Sonnenberg Haan heeft genoeg gewisseld Somber perspectief voor sportkoepel Speculaties om Ajax-trainer naast Hiddink bij Oranje te krijgen Gemotiveerde reserves te sterk voor Duitsland uitslagen van onze verslaggever Ype Minkema ZURICH - Vraag Louis van Gaal wat hij er van vindt, van die lobby om hem naast Guus Hiddink bij Oranje te krijgen, en er valt een grote stilte. Een veelzeggende stilte, want Van Gaal moet natuurlijk met één woord van drie letters aan alle discussies en speculaties een einde maken. Eén woord: nee. Maar Van Gaal zegt niets. Hij zegt dus eigenlijk veel. Oranje? Nu niet. Nóg niet, misschien? Oranje staat voor de (bijna) al- lesbeslissende interland tegen Noorwegen Na een rit waarbij bondscoach Guus Hiddink tel kens weer uit het zadel dreigde te vallen. Spannend Dat het nog tot de laatste wed strijd spannend bleef, was op zich al een wonder. Hans Kraay, ex-trainer en tegenwoordig 'des kundige' bij Studio Sport, is er mee begonnen. Als er toch zo veel Ajacieden in Oranje spelen, neem dan het systeem van Ajax over. En de trainer die het sys teem ontwierp. Van Gaal werd er direct naar ge vraagd. Dat was voor de thuis wedstrijd voor de Champions League. Hij zei: „Ik ben nu met Grasshoppers bezig Maar het was geen duidelijke 'nee'. Dus gingen de speculaties door, in de wereld van de politieke lobby een beproefde tactiek. En over tactiek hoeft niemand Van Gaal nog iets wijs te maken. Twee weken later is de discussie al vertakt door heel Nederland. De trainers in het betaalde voet bal bemoeiden zich er mee. Dé meesten vonden het helemaal geen gek idee. En Van Gaal? Di rect maar weer naar gevraagd. Dat was voor de uitwedstrijd voor de Champions League. Hij zei: „Ik ben nu met Grasshop pers bezig." Wéér geen duidelij ke nee. Daarom gaat de discus sie nog wel even verder. Nog he viger. Want Van Gaal blijft zwij gen. veelzeggend zwijgen. Onnodig als de Ajax-directeur geen trek in die bijbaan heeft. Want Van Gaal kent de gevolgen van zijn zwijgen. Er wordt nog harder en feller gediscussieerd, bondscoach Guus Hiddink komt steeds zwaarder onder druk. De twee trainers kennen de macht van de publieke opi nie. Het is, eenmaal gemobili seerd, een lawine die niet te stop pen valt. Schade Van Gaal kan die schade voor komen. Door simpel 'nee' te zeg gen. Hij doet het niet. Daarom moeten de opmerkelijke stiltes van Louis van Gaal een bedoe ling hebben. Probeert hij Hid dink zijn Ajax-model op te drin gen? Laat hij de discussie het werk voor hem doen? Moet de zetel naar hem worden toege bracht? Duidelijk is dat Van Gaal geen genoegen kan nemen met een bijrol op de bank van Oranje. Hij was al eerder assistent bij AZ en Ajax, onder Beenhakker. Hij zat er met kromme tenen op de bank. Louis van Gaal kan nooit meer de assistent spelen. Hij is de baas. Dus ook over Guus Hiddink. De Ajax-directeur en de bonds coach weten heel goed wat er speelt. En hoe het spel gespeeld wordt. Hiddink reageert niet voor niets knorrig op iedere suggestie over samenwerking. Hij nam om de zelfde reden ooit ontslag bij Va lencia, de club die hij liefhad. De bondscoach voelt de druk, de dreiging. Hij heeft - met Oranje's slechtste resultaten sinds jaren en een warrig, niet te volgen se lectiebeleid - nauwelijks munitie om zich te verdedigen in de na tionale discussie. Guus Hiddink zou wel eens in een positie ge praat, gedrukt en getrokken kunnen worden dat hij de hand doek gooit. Want zo'n leuke baan heeft hij het bij de KNVB nooit gevonden. Als het er dan toch van moet ko men, hebben de voetballers van Ajax wel een aardig tijdstip in het achterhoofd. Het is, zeggen ze, volstrekt zin loos om nu, vlak voor 'Noorwe gen', het Ajax-systeem er in te pompen. Zinloos en kansloos, want Van Gaal had er vier jaar voor nodig. Maar als de kwalifi catie eenmaal een feit is, kan Oranje zich volgend voorjaar ruim voorbereiden op het EK in Engeland. En een maandje, den ken de Ajacieden, moet voldoen de zijn voor een verkorte cursus Ajax-voetbal. Tenminste, als Louis van Gaal de docent is. Louis van Gaal doceert Michael Reiziger. „We spelen goed, we voelen ons goed." fot ZURICH (GPD) Bovenop de Sonnen berg draaide de vrouw met de koksmuts de wurstl nog maar een keer om. Ajax zou zo komen, en daar was flink werk van ge maakt. Er hingen mooie posters. 'Ajax trainiert auf dem Sonnenberg', werd er trots gemeld, 'von 10.00 bis 12.00 Uhr'. Er waren rechte lijnen getrokken, doelnet- ten opgehangen, er was koffie gezet, cake gebakken, de gebraden wurstl gaven een geur van gemütlichkeit. De Sonnenberg was klaar voor de winnaar van de Euro pacup 1. Maar Ajax zou deze ochtend niet komen. Ajax mocht niet komen. Grasshoppers, de ontvangende vereniging, had de chauf feur van de bus een andere kant opge stuurd. Want het mooie veld van de Son nenberg bleek van de 'verkeerde' bank. In Zurich zijn bijna alle sportaccommodatie eigendom van een geldinstelling. Ajax zoekt in het buitenland zelf zijn hotels en trainingsvelden uit. En dat op de Sonnen berg, even buiten de stad, was mooi, maar net van de verkeerde bank. Kort voor elven gisterochtend werd dui delijk dat er iets niet klopte. En daar stond ze, de vrouw met de koksmuts. De bekertjes stonden keurig in rijen van tien op de tafels, de zelfgebakken cakes afge dekt onder plastic folie, de stoeltjes nog mooi op een lange rij. Ze draaide de wurstl nog één keer om voordat de bus met be langstellenden de berg af scheurde. Ajax was zich niet bewust van de verande ring in het programma. De selectie train de op de Sport- und Freizeitanlage van de Schweizerische Kreditanstalt in Flun- tern, een andere wijk van Zürich. Daar was niet eens koffie. Na de training stuurde Ajax pr-man Da vid Endt de Sonnenberg op met wat vaan tjes en speldjes. De club vond het duide lijk vervelend. Verder zijn het zorgeloze dagen voor de Europacup 1-winnaar. Zelfs Louis van Gaal is ontspannen. „We spelen goed, we voelen ons goed", zei hij na de ochtendtraining. ,,En iedereen lijkt fit", klonk het goedgehumeurd na de avond training in het Hardturm-stadion. Blind, Wooter, Kluivert en Ronald de Boer heb ben geen klachten meer. Jari Litmanen (knie) is fit en dat geldt ook voor Mare O vermars (dijbeen) en Nwankwo Kanu (hamstrings). Staf verhuist naar kantoor in complex Zuidpoort ROTTERDAM (ANP) - Het vas te personeel van Feyenoord ver laat de Kuip. Komende maand betrekt de Rotterdamse staf een nieuw kantoor in complex Zuidpoort, gelegen op 100 meter afstand van het pas gerenoveer de en uitgebreide stadion. Op 1 december moet de verhuis-ope- ratie zijn afgerond. Alleen ma nager Hans Hagelstein blijft met een secretaresse achter op de huidige lokatie om de speci fieke voetbalzaken te beharti gen. „De stadiondirectie komt ruim te te kort voor het eigen perso neel en wij ook", verklaarde voorzitter Jorien van den Herik, die voor zijn eigen zaken even eens in Zuidpoort onderdak heeft gevonden. „Daarom heb ben we besloten uit de Kuip te vertrekken. Alles wat niet direct met het voetbal te maken heeft, werken we voortaan in Zuid poort af. En vergis je niet, het randgebeuren begint grote vor men aan te nemen. Commercieel gezien, staat Feyenoord de ko mende jaren nog heel veel te wachten." Van den Herik weet nu al dat de exploitatie van Feyenoord dit seizoen op ongeveer dertig mil joen gulden zal uitkomen, tien miljoen meer dan in de begro ting staat aangegeven. „Maar die begroting was ook heel voor zichtig opgesteld", glimlachte de Rotterdamse zakenman fijn tjes. In dat budget-overzicht was geen rekening gehouden met de inkomsten uit de tweede ronde van het Europa-Cuptoernooi voor bekerwinnaars. „Ik houd er namelijk niet van geld al uit te geven voordat het binnen is", liet Van den Herik weten. In de begroting was evenmin een vroegtijdig vertrek van trainer Willem van Hanegem opgeno men. Feyenoord heeft volgens Van den Herik geen financieel nadeel ondervonden van het ontslag van De Kromme, noch van de komst van Arie Haan. „Dat Willem nu in Saudi-Arabiè een nieuwe werkgever heeft ge vonden, heeft niets veranderd aan onze afspraken", stelde Van den Herik. „Ik heb hem nog van harte gefeliciteerd met zijn be noeming. Ik heb zelf vele jaren in Saudi-Arabië als aannemer ge werkt. Een prima land, een heer lijk klimaat en aardige mensen. Je moet jezelf wel aanpassen, maar dat had Willem zelf al be grepen." De thuiswedstrijd tegen Ever- ton. donderdag, levert Feye noord bruto dik twee miljoen gulden op. De recette met het verwachte aantal van 40.000 toe schouwers bedraagt ongeveer 1,8 miljoen gulden, de overige in komsten vloeien voort uit televi sierechten. Een plaats in de kwartfinales zou de kassa in de Kuip opnieuw flink doen rinke len. „Maar voorlopig reken ik mezelf nog niet rijk", zei Van den Herik. Ongeveer duizend Engelse sup porters hebben bij de officiële in stanties een ticket gekocht De meeste fans maken de reis met boot en bus. Everton heeft 2000 toegangskaarten naar Feye noord teruggestuurd. Hoeveel aanhangers uit Engeland zonder entreebewijs naar Rotterdam komen, is niet bekend. Op de dag van de wedstrijd zijn op last van de autoriteiten alle loketten van de Kuip gesloten. „Een logische maatregel, die ons niettemin een fors bedrag scheelt", concludeerde Van den Herik. „Duizenden mensen in Rotterdam en omgeving nemen vaak op het laatste moment nog de beslissing alsnog naar de Kuip te komen. Die toeloop mis sen we nu. Het stadion zal dan ook niet uitverkocht zijn, maai de publieke belangstelling is voldoende om de rechtstreekse uitzending op televisie te laten doorgaan." Van den Herik beleefde dinsdag zijn laatste officiële werkdag als onbezoldigd directeur/voorzit ter van Feyenoord. Woensdag gaat mr. Nicole Edelenbos. nog wel in de Kuip, aan de slag als directeur algemene zaken. Het is de bedoeling dat de Rotterdam se advocate hem veel papieren rompslomp uit handen gaat ne men. „Het werd me de laatste tijd alle maal een beetje teveel", beken de Van den Herik, „Alle belang rijke zaken kwamen op mijn bu reau terecht en moest ik van het begin tot het einde afhandelen. Die verplichting raak ik nu ge lukkig kwijt. Ik wil alleen nog handtekeningen zetten en hier en daar een kanttekening plaat sen. Ik wil me nu echt met de toe komst van Feyenoord gaan be zighouden. Zoals het een goed voorzitter betaamt." Jorien van de Herik: „Het werd me de laatste tijd allemaal een beetje teveel." foto ROTTERDAM (ANP) - Arie Haan opende dinsdag de persconferentie voor de return te gen Everton met een „primeur". De nieuwe trainer van Feyenoord liet weten dat zijn op stelling vrijwel niet zal verschillen met het elftal dat zondag bij NEC won (1-3). Het is de eerste keer dat de oud-international in Rotter dam kleur bekent. Op zijn basisteams in de vier voorgaande wedstrijden viel geen peil te trekken. Haan wilde zijn opstelling echter nog niet be kend maken. „Hij zit al in mijn hoofd, maar daar laat ik hem nog even", stelde hij. Vast staat dat Ronald Koeman, geschorst in Nijme gen, terugkeert als libero. Bosz schuift door naar het middenveld, waar waarschijnlijk de overbelaste Van Bronckhorst sneuvelt. Heus maakt een goed kans om als linksback zijn ren tree te maken, waardoor Witschge weer als middenvelder kan spelen. Aanvaller Vidmar behoort niet tot de groep van zestien spelers. „Met 0-0 hebben we een prima uitgangspunt", meende Haan. „Voor de club en voor de spe lersgroep is het heel belangrijk dat we op Euro pees niveau overwinteren. Ik heb het gevoel dat we zo goed als klaar zijn om te tonen wat we waard zijn. Dat zal tegen een ploeg als Everton ook hard nodig zijn." Haan zei steeds meer greep op zijn selectie te krijgen. „De spelersgroep opent zich. Er wordt weer gelachen. Het onderlinge respect en ver trouwen keert langzaam terug, zowel op als buiten het veld. Soms moet ik ze nog wel cor rigeren. vooral als ze niet tijdig aangeven dat ze niet topfit zijn. Die verantwoording moeten de spelers zelf durven nemen. Het is tenslotte hun eigen lichaam." ZUERICH (ANP) - Niets heeft Grasshoppers tot nu toe meege zeten in de Champions League. Na drie opeenvolgende nederla gen is de kampioen van Zwit serland ook voor de (tweede) ontmoeting met Ajax weinig hoopvol gestemd. Trainer Gross mist waarschijnlijk vijf basisspelers. Grasshoppers schakelde in de voorronde Maccabi Tel Aviv uit. Daarmee was het internationale succes voorbij. In de Champions League was de club eigenlijk in de eerste thuiswedstrijd tegen Ferencvaros al na enkele minu ten kansloos. Routinier Gren kreeg de rode kaart, al counte rend wonnen de Hongaren in Zü rich vervolgens met 3-0. Daarna volgden kansloze wed strijden bij Real Madrid (2-0) en Ajax (3-0). Geen punten, geen treffers, geen extra geld, zo is de balans tot nu toe voor de Zwit sers. Hoe de perspectieven bij de hernieuwde kennismaking met de Amsterdammers zijn, laat Gross liever in het midden. Hij zegt het in elk geval een hele be levenis te vinden tegen de beste club van Europa te mogen spe len. In de thuiswedstrijd, met waar schijnlijk een vol huis (21.000 toeschouwers), kan Gross wel weer beschikken over Thüler en Comisetti, Dit tweetal ontbrak in Amsterdam wegens een schorsing. Daar staat tegenover dat doelman Zuberbühler, mid denvelder Vogel en - vrijwel ze-' ker - back Gamperle uitvallen. Het drietal is geblesseerd. Inter national Yakin en steraanvaller Subiat zijn al langer afwezig. Het komt er woensdag zo onge veer op neer dat Gross alle be schikbare verdedigers en mid denvelder zal inzetten. In het doel komt te staan Foletti, 22 jaar oud, afkomstig uit het jeugdelftal. Achterin staan Haas (of Gamperle), Vega, Gren en Thüler, in het midden Lombar- do maai- verluidt in de belang stelling bij Inter), Koller. Geiger en Comisetti. „Shoppen" kan Gross slechts voorin. Voor twee posities heeft hij vijf man beschikbaar, onder wie de van AA Gent geleende Nederlander Viscaal. De ande ren zijn Magnin, Ibrahim, De Na- poli en Sermeter. Gross zegt nog geen keuze te hebben gemaakt in Amsterdam was Viscaal ba sisspeler, overigens voor hei eerst in een wedstrijd in de Champions League. De ver wachting is dat woensdag de keus valt op Magnin en Ibrahim Grasshoppers gaat waarschijn lijk zwaar in het defensief, al zegt Gross dat voor eigen publiek niet te willen en kunnen maken. „Ons spel zal zich niet tot verde digen beperken. Dat is althans niet de bedoeling." Enig uitzicht op een plaats in de kwartfinale hebben de Zwitsers niet meer, ook al zijn er nog drie wedstrij den te gaan. Piet Hamberg, hoofd opleidin gen van de club, denkt ook dat Grashoppers er wat van wil ma ken. „Ook in Amsterdam heb ben we geprobeerd ver van ons eigen doel af te spelen. Dat wil len we nu weer. Dat we de vorige keer individueel zijn geslacht is simpelweg een verhaal over de kwaliteit. Die is nogal in het voordeel van Ajax." Van een zwaar verzwakt Gras shoppers is volgens Hamberg, oud-ajacied, geen sprake. „Fo letti is zeker zo goed als onze eer ste doelman, Haas is een jongen van zeventien waar Grasshop pers nog zeker tien jaar plezier van kan hebben. Het zijn grote talenten." PAPENDAL (ANP) - De over ambitieuze nationale sportkoe pel NOCNSF schokte dinsdag avond op Papendal de algemene ledenvergadering met een som ber financieel perspectief. De inkomsten zullen de komende olympiade niet stijgen, eerder dalen. Van 19,8 miljoen in 1996 naar 19,5 miljoen in 2000. Voorzitter Wouter Huibregtsen lanceerde de verwachtingen voor de toekomst op de meest in getogen wijze. Hij wilde dan ook nog geen besluiten laten nemen, wel de sportbonden informeren om in de voorjaarsvergadering van '96 goed geïnformeerd en ge fundeerd wel tot besluitvorming te komen. Het bestuur vaardig de intussen een personeelsstop voor '96 uit en haalde door an dere posten op het budget het rode potlood. De leden van NOCNSF mogen zich pas in de nieuwe lente uit spreken, al brengen zij totaal slechts 8 procent van de centjes, binnen, zijnde 21 cent per spor tend lid. De vergadering was on middellijk murw. Alleen Ruurd; de Boer, praeses van de tennis-1 bond, waagde zich aan een eer ste reactie. Hij gaf alvast een voorzet naar het voorjaar waarin I volgens hem een drastische con tributieverhoging ondenkbaar zal zijn. Huibregtsen gaf, geflankeerd door beschermheer prins Willem- Alexander, wel een sneer naar de overheid, sportstaatsscretarisj Erica Terpstra in het bijzonder. Hij betoonde zich nog wel dank baar voor de eenmalige donatie, van 35 miljoen gulden, in '94, in het fonds voor de topsport, maar hij achtte de voorziene korting! op de sportbegroting zorgwek kend. Het gaat om 6 tot 7 miljoen op een totaal van 45 miljoen gul-j den. „De emotionele steun van de staatssecretaris is geen klin kende munt." BLOEMENDAAL (ANP) - Bles sures belagen het gemoed van hockeycoach Tom van 'l Hek. Een bank met gemotiveerde re serves is voor het Nederlands vrouwenteam dan ook een wel kom gegeven. Suzan van der Wielen is zo'n speelster die ge woonlijk lot zitten is veroor deeld. Dinsdag maakte ze twee doelpunten in de oefenwed strijd tegen Duitsland: 3-1. Van der Wielen besliste in juni het Europees kampioenschap. De middenveldster van HGC be nutte de laatste strafbal, toetje na de finale waarin ze geen se conde speelde. Van der Wielen viel in Bloemendaal na de rust in voor Kooien en maakte in de 52e en 56e minuut dankbaar gebruik- si van goed aanspelen door De: ni Ruiter. Ir di De aanvoerster had zelf de eer- te ste treffer gemaakt, na zeven mi- k- nuten de gelijkmaker, uit de tc tweede strafcorner. Duitsland! ei had even daarvoor de leiding ge- ir nomen door Möller. „B.am bam „1 erin", zag Van 't Hek die daarna j de verdediging niet vaak meer in problemen zag komen. De orga nisatie staat, op 11 november! reist het gezelschap af naar Kaapstad voor het olympisch kwalificatietoernooi. Woensdag is de laatste oefenmogelijkheid, in Den Haag (HDM) wederom te- j gen Duitsland. Biljart KNBB-competitie driebanden groot 2e divisie. Jacobs-Samonda 3- 5. F. de Kock-A. Duivenvoorde 358 (21), E. Jansen-J. Snel 29-35 (67), J. Ja- cobs-A. Wildenberg 30-30 (57), J. Vis- ser-H. Groot 29-30 (63). Weena-Ja- cobs 7-1. M. van Leeuwen-F. de Koek 35-35 (44), E. Phielix-E. Jansen 35-22 (43), A. van Ruiten-J. Jacobs 30-17 (36), J. Schook-G. Blom 30-20 (56). De stand na zes ronden: 1. Diamatic (Hoeven) 6-9, 2. Weena (R'dam) 6-9, 3. Die Haghe 2 (Den Haag) 6-8, 4. Fernic (R'dam) 6-8, 5. Centraal (Oegstgeest) 6-8, 6. Take 5 (R'dam) 6-7), 7. Inter- sport (Den Haag) 6-7, 8. Die Haghe 1 (Den Haag) 6-6, 9- BV Jacobs (Ril land) 6-4, 10. Samonda (Den Haag) 6- 3, 11. Oudenbosch 6-2, 12. Malando (Hilversum) 6-1. Bridge Bridgeclub Axel, najaarscompeti tie, zesde wedstrijd (boven 50 pro cent). A-lijn: 1 De WeverA/ermunt 66.67, 2 Groenewoud/Scheele 57.81, 3 Koek/Pel 55.73. B-lijn: 1 Meyer/Pel 59.63, 2 Hoek/Van der Heijden 59.26, 3 EsselbruggeA/an de Casteel 56.67. C- lijn: 1 Jordens/Dooms 57.14, 2 An- theunis/Verlinde 55.95, 3 Naeye/De Zeeuw 52.98. D-lijn: 1 Vos/Zorge 65.74, 2 GeilleitA/an der Heijden 54.63, 3 Van de Wag/Juffermans 53.24. Eindstand. A-iijn: 1 vrouwen Koek/ Pel 333.54, 2 Scheele/Groenewoud 330.14, 3 Vermunt/Moeihker 327.56. B- lijn: 1 HoekA/an der Heijden 324.44, 2 Meijer/Pel 323.61, 3 Keeman/Knöpp- ker 314.44. C-lijn1 echtpaar Van As- peren 340.39, 2 Block/Scheele 339.10, 3 Verlinde/Antheunis 328.64. D-lijn: 1 GeilleitA/an der Heijden 337.4, 2 Vos/ Zorge 327.05, 3 Vons/Van Bambost 317.29. ganjan (Arm) 1-0, Ehlvest (Let) - Kortsjnoi (Zwi) 1-0, Gulko (VSt) - Ivantsjoek (Oek) 1/2-1/2, Joesoepov (Dui) - Short (Eng) 1/2-1/2, Kasparov (Rus) vrij. Stand: 1. Ivantsjoek, Kramnik 6,5 (uit 9), 3. Ehlvest 5,5 (9), 4 Short 5 (9), 5. Gulko, Kasparov 4,5 (9), 7. Joesoepov 4,5 (10), 8. Kortsjnoi 5 (9), 9. Lautier 3,5 (9), 10. Vaganjan 3 (9), 11. Timman 2,5 (9). Grootmeestergroep, achtste ronde: Almasi (Hon) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Almasi 6,5, 7. Van Wely 3. Sportprijsvragen Lucky 10, dinsdag 31 oktober. 7-8-12-16-22-24-27-29-31 -32-35 -41 -43- 57-60-61-67-71-79-80. (onder voorbe houd) Toto 43. Eerste prijs: 23 winnaars, bruto f 654,20; tweede prijs: 292 win-: naars f 34,30; derde prijs: 2182 win naars f11,40. i Tafeltennis Galanta. Europese competitie man- jl nen: Slowakije - Nederland 0-4. Trus- ka - Keen 7-21 4-21, Janci - Chen Sung 1 21-18 19-21 19-21, Grman - Heister 21- I 14 18-21 16-21, Janci/Truska - Keen/ Heister 14-21 20-22. Tennis Hockey Bloemendaal. Oefeninterland, vrou wen. Nederland - Duitsland 3-1 (1-1). 5. Möller 0-1, 7. De Ruiter 1-1 (sc), 52. Van der Wielen 2-1, 56. Van der Wie len 3-1. Scheidsrechters: Muldowney /Nockolds (GBr). Aantal toeschou wers: 200. Honkbal Havanna. Intercontinental Cup, groep A: Nederland - Taiwan 6-8, Ni caragua - Brazilië 2-7, Spanje - Cuba 0- 10 (7). Eindstand: 1. Cuba 5-10, 2. Bra zilië 5-6, 3. Nicaragua 5-6, 4. Taiwan 5- 4, 5. Nederland 5-4, 6. Spanje 5-0. Groep B: Zuid-Afrika - Puerto Rico 9- 15, Zuid-Korea - Mexico 11-0 (7), Ja pan - Italië 6-1. Eindstand: 1. Japan 5- 10, 2. Zuid-Korea 5-8, 3. Puerto Rico 5- 6, 4. Italië 5-2, 5. Mexico 5-2, 6. Zuid- Afrika 5-2. Parijs. Mannen, 3,6 miljoen gulden. Eerste ronde: Eltingh (Ned) - Steven (NZe) 6-4 3-6 7-6, Haarhuis (Ned) - Voi- nea (Roe) 6-3 2-6 6-3, Raoux (Fra) -1 Ogodorov (Oez) 6-4 6-3, Washington (VSt) - Woodbridge (Aus) 4-6 6-4 6-2, Forget (Fra) - Golmard (Fra) 6-7 6-4 6- 1, Vacek (Tsj) - McEnroe (VSt) 6-7 6-4' 6-1, Pioline (Fra) - Gustafsson (Zwe) 6- 2 6-4, Boetsch (Fra) - Björkman (Zwe) 6-2 7-6. Tweede ronde- Martin (VSt/1 14) - Davids (Ned) 6-3 6-4, Ferreira I (ZAf/9) - Reneberg (VSt) 6-2 5-7 6-4, Chang (VSt/4) - Byron Black (Zim) 4-6 6-3 6-3. Montevideo. Mannen, 376.000 gul den. Eerste ronde: Meligeni (Bra) - Schalken (Ned) 4-6 6-4 6-3, Berasate- gui (Spa) - Carbonell (Spa) 6-2 6-4, Carlos Costa (Spa) - Hadad (Col) 7-5 6- 3, Alami (Mar) - Schalier (Oos) 6-3 4-6 6-3, Clavet (Spa) - Ruud (Noo) 6-4 6-2, Sanchez (Spa) - Nöszaly (Hon) 7-6 4-6 7-6, Maya (Spa) - Yzaga (Per) 6-3 1-6 6- 3. Oakland. Vrouwen. 688.000 gulden. Eerste ronde: Po (VSt) - Temesvari (Hon) 6-1 6-4, Wild (VSt) - Grande (Ita) 7-6 7-6, Frazier (VSt/5) - Labat (Arg) 6- J 4 6-4, Sukova (Tsj/7) - Watanabe (VSt)- 3 7-6, Sugiyama (Jap) - Cristea (Roe) 6- 4 6-4, Williams (VSt) - Nideffer (VSt) 6- 2 6-1. Quebec. Vrouwen, 260.000 gulden. Eerste ronde: Raymond (VSt/3) Arendt (VSt) 6-2 6-4, Courtois (Bel) - Gavaldon (Mex) 6-4 6-1, Halard (Fra/ j 6) - Neiland (Let) 7-6 6-2, Simpson - (Can) - Hy (Can) 4-6 7-6, Monamï (Bel) Serra (Ita) 7-5 7-5. Wielrennen Kunstrijden New York. Pro-Am. Mannen: 1. Browning (Can), 2. Hamilton (VSt), 3. Eldredge (VSt). Vrouwen: 1. Bobek (VSt), 2. Witt (Dui), 3. Sumners (VSt). Paren: 1. Meno/Sand (VSt), 2, Kovari- kova/Novotni (Tsj), 3. Brasseur/Eis- ler (Can), IJsdansen: 1. Gritsjoek/Platov (Rus), 2. Krilova/Ovsiannikov (Rus), 3. Ro- ca/Sur (VSt). Schaken Horgen (Zwi). Credit Suisse Mas ters. Tiende ronde: Timman (Ned) - Lautier (Fra) 0-1, Kramnik (Rus) - Va- Ronde van China. Criterium Shan- gai: 1. Planckaert (Bel) 76 km inj 1.32.35, 2. Piziks (Let), 3. Rodriguez (VSt), 4. Colonna (Ita), 5. Abdoesjapa- rov (Oez), 6. Ekimov (Rus), 7. Nazon (Fra), 8. Espinosa (Spa), 9. McCarthy (VSt), 10. Ventura (VSt). Algemeen klassement: 1. Hegg (VSt) 5.47.30, 2.' Nardello (Ita) 0.03, 3. McCarthy 0.04,' 4. Alvis (VSt) 0.07, 5. Randolph (VSt),' 6. Bishop (VSt) 0.09, 7. Hamilton (VSt), 8. Ekimov, 9. Chiurato (Ita), 10. Gaumont (Fra). Dortmund. Zesdaagse, stand na vijf dagen: 1. Aldag/Clark (Dui/Aus) 337 punten, 2. Zabel/De Wilde (Dui/Bel) 334, 3. Risi/Betschart (Zwi) 315, 8. op 13 ronden: Pieters/Schmidt (Ned/ Dui) 204. Voetbal UEFA-beker, returns tweede ronde: PSV-Leeds United (Eng)3-0(5-3) Roda JC - öenfica (Por) 2-2 (0-11 Nottingham Forest (Eng) 'Auxerre (Fro)0 0(1-0) Rayern Munchen (Dui) Raith Rovers (Sch) 2-1(2-0)! ZimbruChisinau (Mol) Sparta Praag (Tsj)0-2(3-4) Liverpool (Eng) - Bröndhy (Den)0-1 (0-0) Dinamo Minsk (WRu) -Werder Bremen (Duii 2-1(0-5)' OlympiakosPireaus (Gri) Sevilla (Spa) nv 2-1 (0-1) LazioRoma (Ita) - OlympiqueLyon (Fra)0-2(1-2) Eendracht Aalst (Bel)- AS Roma (Ita) 0-0(0-4) Slavia Praag (Tsj) -Lugano (Zwi)1-0(2-1) Rotor Volgograd (Rus) - Bordeaux (Fra) 0-1(1-2) VitoriaGuimaraesfPori Barcelona (Spal 0-4(0-3) Betis Sevilla (Spa) - Kaiserslautern (Du wo (3-1 i.ens (Fra) - Tsjernomorets Odessa (Oek)wo(0-0) AC Milan (Ita) RC Strasbourg (Fra! do (1-0) PSV, Benfica, Nottingham Forest, Bayern MÜnchen, Sparta Praag, Bróndby, Werder Bremen, Sevilla, Olympique Lyon, AS Roma, Slavia Praag, Bordeaux, Barcelona naar derde ronde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 20