Studiecentrum mogelijk failliet PZC Brogum wil armslag vergroten Banengroei in fabriek melkrobotten traag School oefent ontruiming Eis 18 maanden voor verkoop drugs Ook bij Gerechtshof drie miljoen boete geëist tegen Cerestar Vrouw veroordeeld voor aanrijding na veel drankgebruik Terneuzen belegt bijeenkomst over sport voor 50-plus zeeland Gedachte speelt in kring van Zeeuws-Vlaamse bestuurders examens universitair geslaagd lezers schrijven van onze verslaggevers HULST/AARDENBURG - In 'bestuurderskringen' wordt volgens burgemeester mr dr A. Kessen van Hulst overwogen aan te sturen op een faillisse ment van het Zeeland Studie centrum in Aardenburg. De Zeeuws-Vlaamse gemeenten die mede garant staan voor te rugbetaling van de schuld zou den zo minder geld kwijt zijn dan in geval van verkoop van het instituut, zei Kessen vrijdag desgevraagd. De burgemeester noemde het faillissement donderdagavond in de raadsvergadering een tweede optie voor het het afslui ten van de problemen rond het noodlijdende centrum in Aar denburg. Officieel hebben de portefeuillehouders financien van de zeven Zeeuws-Vlaamse gemeenten te kennen gegeven meer te voelen voor het bieden van de helpende band bij het sa neren van de schulden van het Aardenburgse instituut. „Maar in de wandelgangen cir culeren geluiden dat het beter Werkstraf na fraude met uitkering van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft een 28-jarige inwoner van Sint Phi- lipsland veroordeeld tot veer tig uur dienstverlening en twee weken voorwaardelijke gevan genisstraf voor uitkerings fraude. De man had van 21 juni 1993 tot 15 november 1994 be taald werk terwijl hij een ww- uitkering had. Hij gaf zijn in komsten aanvankelijk hele maal niet op bij het GAK, later gedeeltelijk. Daardoor werd hem twaalfdui zend gulden bruto te veel uitbe taald die de bedrijfsvereniging van hem terugvordert. Dat houdt in dat hij maandelijks 300 gulden moet terugbetalen van zijn inkomen van 1400 gulden per maand. ..Ik zat financieel heel moeilijk", zei de man over de periode dat hij van zijn ww moest rondkomen. De officier van justitie had vier weken ge vangenisstraf voor de fraude geëist. zou zijn de hele boel op de fles te laten gaan. Met de bedoeling om er financieel zoveel mogelijk uit te slepen voor de gemeenten", aldus Kessen. Sluis-Aardenburg zit voor vijf miljoen gulden in het schip. De overige gemeenten hebben zich gezamenlijk voor 1.8 miljoen gulden contra-ga rant gesteld. Door de bestuurlij ke samenvoeging van Sluis en Aardenburg is het aandeel en de draagkracht van die nieuwe ge meente veel groter geworden. Kessen: „Dus als wordt besloten het schip te laten stranden wor den de overige gemeenten waar schijnlijk pas in een later sta dium aangesproken op hun con tra-garantie." Met z'n allen Kessen haast zich te verklaren dat het doemscenario zijn keuze niet is. „We zijn met z'n allen het avontuur aangegaan, dan vind ik datje het ook met elkaar moet oplossen. Je kunt in dit geval niet louter financieel denken. Het is ook een stuk maatschap pelijke verantwoordelijkheid je gens de mensen die daar werken." Burgemeester Th. Steenkamp van Hontenisse verklaart dat hij enigszins verrast is door de op merkingen van Kessen, omdat was afgesproken dat burge meester C. J. van Liere van Sluis- Aardenburg namens de Zeeuws- Vlaamse gemeenten het woord zou voeren over het studiecen trum. Steenkamp: „We hebben twee mogelijkheden ten aanzien van het instituut, maar we moe ten nog binnen het college over leggen welke kant we opgaan. Het is dus nog te vroeg om mede delingen te doen." Dood paard Steenkamp wil wel kwijt dat binnen het Hontenisser college nog steeds ongenoegen leeft over de wijze waarop de gemeen te werd nagewezen door voorzit ter M. Stoffels van het Zeeland Studiecentrum. Net als Axel wil de Hontenisse niet garant staan voor een kortlopende lening van vierhonderdduizend gulden. Steenkamp: „Wij zeiden vorig jaar al dat het geen zin had om nog langer aan een dood paard te trekken. En achteraf blijkt he laas dat we gelijk hadden." De Terneuzense wethouder K. van der Hoofd geeft aan dat het financieel voor de gemeente geen verschil maakt of ze voor de contra-garantie óf voor de schul den opdraaien. Van der Hoofd: „Ik denk dat burgemeester Kes sen op een verkeerd spoor zit. Maar verder doe ik geen mede delingen, omdat we daarover af spraken met de portefeuillehou ders hebben gemaakt. In een ex tra commissievergadering op 6 november leggen we een voor stel voor aan dat de raadsfrac ties in Terneuzen." Van Liere en Stoffels melden dat ze de geluiden die volgens Kes sen in de wandelgangen circule ren niet kennen Stoffels: ..Het lijkt me ook niet logisch dat die geruchten op waarheid berus- foto Pieter Honhoff Een popworkshop zoals die enkele jaren geleden in Brogum te Zierikzee werd gehouden. van onze verslaggever ZIERIKZEE - Naast de gemeenten op Schouwen-Duiveland bereidt ook de Stichting Brogum zich voor op de herin deling. Brogum - podium voor muziek en theater - hoopt vanaf 1997 in een eilande- lijke functie te voorzien. „We willen iets betekenen voor het hele eiland, niet al leen voor de tienduizend inwoners van Zierikzee", stelt voorzitter Peter Groen van Brogum. Om de 'interne structuur sterker te maken' zijn onlangs nieuwe be stuursleden aangetrokken. Enkele maanden geleden presenteerde de stichting een nota waarin de toekomst plannen uit de doeken werden gedaan. Zo wil Brogum het gebouw aan de Juliana- straat uitbreiden en het programma-aan bod verbreden met meer muziekstijlen (bijvoorbeeld jazz en wereldmuziek) en theater. De installatie van een nieuw bestuur past ook in dit beeld. „Dit hoort bij de ontwik keling die we willen doormaken naar een professioneel podium", aldus Groen. Een groot verschil met de oude situatie is dat de Brogum-medewerkers nu verantwoor delijk zijn voor eigen secties. Groen: „Ter wijl de voorzitter voorheen het laatste aanspreekpunt was." De vernieuwde en uitgebreide organisatie („zwaargewichten op strategische plek ken." meent Groen) wordt door de voorzit ter prima in staat geacht om sponsors te zoeken. Bovendien zouden ze Brogum be ter kunnen profileren. Dit is nodig omdat de stichting op Schouwen-Duiveland een vooraanstaande rol wil spelen op het cul turele vlak. Omdat Brogum ook activiteiten wil orga niseren die niet onder het huidige taken pakket vallen, is de sectie 'Brogum buiten z'n boekje' in het leven geroepen. Het gaat hierbij om 'kleinschalige zaken' als een filmnacht, een drive-in bioscoop of de ver kiezing van het Ei van het Jaar. „We zoe ken dan in Zierikzee en omgeving de per soon die de grootste blunder van het jaar heeft gemaakt", vertelt Groen van onze verslaggever OOSTBURG - De verwachte banengroei bij Prolion Groede en Trako Techniek in Cadzand valt een beetje tegen. De Oost- burgse wethouder A. Rosendaal verklaarde vrijdag tijdens een vergadering van de commissie financiën dat er op dit moment, inclusief de banen bij toeleve ringsbedrijven, 27 arbeids- van een medewerkster MIDDELBURG - Tegen een 42- jarige Vlissinger is donderdag voor de rechtbank in Middel burg achttien maanden gevan genisstraf geëist voor verkoop van heroïne aan gebruikers en voor heling van gestolen goede ren. De man bediende dagelijks in zijn woning in Vlissingen zo'n tien a vijftien gebruikers, die in ruil daarvoor niet alleen met geld maar ook met gestolen spullen betaalden. De Vlissinger begon met dealen nadat in november een verslaaf de vriendin bij hem was inge trokken. Van 20 april tot 17 mei zat hij vast. maar nadat hij we gens cellengebrek op vrije voe ten was gesteld ging hij gewoon door met zijn handel tot hij in september opnieuw werd opge pakt. Officier van justitie mr D. van der Bel haalde aan dat de buurt een handtekeningenactie organiseerde om aan de overlast van drugshandel een eind te ma ken. Volgens Van der Bel handelde de man in 'alles wat los en vast zit'. Gebruikers die bij hem kochten verklaarden dat de dea ler bestellijsten had van goede ren die hij graag afnam, zoals op laadbare batterijen en spaar lampen. De verdachte vroeg de rechtbank om schorsing van zijn voorlopige hechtenis om zijn 83- jarige moeder te kunnen verzor gen. maar dat verzoek werd afge wezen. De rechtbank doet op 9 novem ber uitspraak. van een medewerker DEN HAAG/SAS VAN GENT - Tegen het zetmeelbedrijf Ceres tar Benelux in Sas van Gent, dat van 1982 tot 1990 belasting fraude pleegde, is vrijdag voor het Haagse Gerechtshof een boete geeist van drie miljoen gulden. Door te knoeien met de aangiften voor de verontreini gingsheffing betaalde Cerestar in de jaren '80 in totaal 11 mil joen gulden te weinig belasting aan het waterschap De Drie Ambachten in Terneuzen. De fraude werd volgens de hui dige directeur gepleegd om voor het schap te verhullen dat Ceres tar de milieuwetten op geen stukken na naleefde. Toen het bedrijf in het midden van de ja ren '80 een nieuwe techniek ging toepassen, kon de waterzuive- ringinstallatie van het'bedrijf de afvalstroom niet aan. Het gevolg was een jarenlange verontreini ging van de Westerschelde In 1992 stapte de directeur naar de politie, waarna een langdurig politie- en justitieonderzoek volgde. Cerestar bleek al die ja ren een dubbele boekhouding te hebben bijgehouden. Om het waterschap te misleiden werden de afvalwatermonsters aange lengd met schoon water. De con- trolekasten van het waterschap werden zelfs opengebroken om ook met de daarin aanwezige monsters te rommelen. Cerestar werd in maart 1994 door de Middelburgse recht bank veroordeeld tot een boete van drie miljoen gulden. Die eis was vrijdag opnieuw uit de mond van procureur-generaal M. van der Horst te horen. Hij vond dat Cerestar zich naast be lastingfraude schuldig heeft ge maakt aan zware milieucrimina liteit. Het Hof doet op 10 novem ber uitspraak. plaatsen zijn gerealiseerd. Ro sendaal kijkt echter met ver trouwen naar de toekomst, om dat de kinderziekten bij de pro- duktie van de automatische melksystemen (AMS) zijn opge lost en het bedrijf de produktie van de melkrobotten wil uit breiden. De commissieleden evalueerden de situatie bij Prolion en Trako, omdat de gemeente Oostburg en de provincie Zeeland de verko per en de producent van de zoge naamde melkrobotten finan cieel steunen. Het gemeentebe stuur van Oostburg verleende eind vorig jaar een subsidie van 150.000 gulden voor zestig volle dige arbeidsplaatsen. Zodra al deze arbeidsplaatsen zijn gerea liseerd legt de gemeente dat be drag opnieuw op tafel voor nog eens zestig werknemers. Verder kreeg Prolion een renteloze le ning van vijf ton om produktie- rechten te kunnen verwerven. Het WD-raadslid D. Doeze Ja ger verklaarde dat hij zich door de ter inzage gelegde informatie over Prolion had geworsteld en dat hij met veel vragen was blij ven zitten. Het was hem wel dui delijk geworden dat de prognose van zestig arbeidsplaatsen dit jaar niet wordt bereikt. Niet opgetogen Ook het CDA-raadslid mevrouw L. E. Flikweert en A. Verhage van D66 waren niet opgetogen over de bedrijfsresultaten van Prolion. Ze vroegen zich af of de producent van de melkrobotten de achtergestelde lening van vijf ton wel kan terug betalen als de resultaten niet beter worden. Verder wilden ze weten wat het gemeentebestuur gaat doen als de eerste zestig arbeidsplaatsen - waarvoor 150.000 gulden ge meentelijke subsidie was ver strekt - er niet komen. Het D&T-raadslid A. de Putter liet weten erop te vertrouwen dat het na een moeilijke start bij Prolion beter zal gaan En ook de PvdA'er L. Wille vond dat de raadsleden voorlopig niet moe ten zeuren, maar dat het college wel goed in de gaten moet hou den dat het aan Prolion geleen de geld naar verloop van tijd weer bij de gemeente terecht komt. Rosendaal gaf toe dat de resul taten tot nu toe een beetje tegen vallen. „Ik vertrouw er echter op dat het de komende jaren beter gaat. Dit jaar zijn er tot nu twaalf automatische melksystemen af gezet en de prognose is dat er volgend jaar tussen de dertig en vijftig melkrobotten worden ver kocht." Leerlingen van basisschool De Kreeke in Westdorpe veilig in de sterke armen van Westdorpse brandweerlieden. foto Peter Nicolai van onze verslaggeefster WESTDORPE - Een na het speelkwartier in de leraren- kamer achtergelaten bran dende sigaret was in eerste instantie aangewezen als oorzaak van de brand. Tot de brandweer erop attent werd gemaakt, dat in de koffieka mer van de rooms-katholieke basisschool De Kreeke in Westdorpe niet gerookt wordt. Toen moest de brand weer een andere oorzaak ver zinnen. De Kreeke testte vrijdagoch tend het ontruimingsplan en alarmsysteem van de school en daarvoor had ze de West- dorpse brandweer ingescha keld Het was al weer twee jaar geleden dat voor het laatst een ontruiming werd nagebootst en het is altijd goed om deze kennis weer op to frissen, vertelt directeur G Langeraert. Bovendien houdt de school komende week een ouderavond met het thema veiligheid. „Dan is een logi sche vraag hoe het met de vei ligheid staat op de eigen school." De ouders waren daags ervoor in een brief op de hoogte gesteld van de op han den zijnde oefening. Maar wat er ging gebeuren, dat stond niet vermeld. Tenslotte moest er iets van verrassing overblij ven. Bedacht werd dat de afwas machine rond elf uur kortslui ting had gemaakt. Het gevolg was hevige rookontwikkeling. Alle tweehonderd leerlingen moesten het gebouw aan de Singel via de nooduitgang verlaten en zich verzamelen op de speelplaats. Dat ging wondersnel vertelt Lange raert na afloop. „Binnen een paar minuten stond iedereen buiten." Via het klassenboek controleerde elke docent of zijn leerlingen aanwezig wa ren en niemand was achterge bleven in de lokalen. Alleen de concierge bleek bij controle onvindbaar. Hij was in de school gebleven om - tot de komst van de brandweer - het vuur alvast te helpen be strijden. „De kinderen waren behoorlijk onder de indruk toen de gewonde man - een pop - door de brandweerlie den naar buiten werd gedra gen." De brandweer had het vuur snel onder controle en ook het ontruimingsplan had goed ge werkt De leerkrachten waren goed op de hoogte van wat zij in noodsituaties moeten doen en de scholieren deden wat ze werden opgedragen. Toch is het goed dat op z'n tijd wordt geoefend, vindt Langeraert. ..Want ik ontdekte dat in het noodplan nog de oude tele foonnummers stonden ver meld." VLISSINGEN - Aan de afdeling Installatietechniek van het Zeeland College in Vlissingen slaagden de volgende kandida ten: Assistent Installatiemonteur: R. E C M Audenaerd. H A. Bakker, W Bauer. A J Bom, J. Buysman. A Ge leedst. O Hazelager. M J van Heest, E de Hond. J M P L Hulssoon. M A. Kakes H W ten Klooster. W. A. Koole.S Z.Maolmger. P R Mol.H C van Mourik. H. N A Oosenbrug. J C Quist. R J Risseeuw. T Royers. M. Saman, M P van der Schelde. P C Zeeland College van der Weele J A Weezepoel. W. Wesdorp. M J. Wijkhuijs Assistent Veruarmingsmonteur: R Raaynian. P J van de Waal Onder houdsmonteur: E A F Mateijsen. A C. de Visser Installatiemonteur met specialisatie onderhoud: A van Bo ven. G. C. A Buijsse, P J Eversdijk. L. P Jacobse. R Karreman, R P A Lavooy. A W Meijer. P J L. Neels. W B Niesthoven H Nijsse. C J Rentmeester. D H Schuurman. I J Verwest. D. A. W. M Voogd. M. van de Waart. M J Wagenaar. D de Winter. J W Wondergem Installatiemon teur met specialisatie dakbedekkin gen: P J van Dijk, E.J M Hage. I J. Verwest. Verwarmingsmonteur: R Bolleman. M J. Brandes T W J Bruijnooge. H. Dogan. W J. Duerink. D A F vanGarsel. P F. Janssens. R C Moelijker. R C. J Swager. Dakbe- dekkingsmonteur: W Roskam Ser vice-monteur: J W Dingemanse. P J Eversdijk. J. W. Zuiderhof. ZATERDAG 28 OKTOBER 1995 2 1 9 ten. Enkele weken geleden kre gen we immers nog het groene licht van de portefeuillehouders financiën om verder te overleg gen met SBI over de overname van het studiecentrum." van een medewerkster MIDDELBURG - De politie rechter in Middelburg heeft een 51-jarige vrouw uit Bergen op Zoom veroordeeld voor rijden onder invloed met een alcohol gehalte van 1100 microgram, vijf maal de maximaal toege stane dosis in het verkeer. Zij reed op 24 juli tegen het midda guur in Wolphaartsdijk een ge parkeerde auto aan. De avond tevoren had ze gedron ken tijdens een feest op de cam ping en de volgende ochtend had ze ook alcohol gebruikt Haar rijbewijs werd vanwege het hoge alcoholgehalte direct inge nomen. De vrouw was dusdanig geschrokken van de aanhouding dat zij zich dezelfde dag heeft ge meld bij het CAD in Brabant om zich voor haar alcoholprobleem te laten behandelen. Ze was nog niet eerder betrapt met alcohol in het verkeer. „De eerste keer was het behoor lijk raak", constateerde officier van justitie mr Y Willems. die haar zei dat ze met haar alcohol gehalte in de hoogste categorie zat. Zij eiste twee weken gevan genisstraf en een jaar rijontzeg ging. Van de ontzegging kan zij drie maanden voorwaardelijk krijgen als ze deelneemt aan de alcoholverkeerscursus <avc>, die bestemd is voor mensen die met teveel drank op aan het stuur zitten De politierechter legde de ge vangenisstraf voorwaardelijk op met als compensatie daarvoor een boete van 1500 gulden. Wat betreft de rijontzegging en de ave vonniste hij conform de eis. van onze verslaggever TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen houdt maandag 30 oktober in samenwerking met de stichting Welzijn Terneuzen en de Landelijke Stichting Spel en Sport een informatie-avond rond het thema 'Actieve 50- plussers zoeken een sportver eniging'. De bijeenkomst vindt plaats in gemeenschapscen trum De Driehoek in de Terneu zense w ijk Serlippens. Met de informatie-avond, spe ciaal bedoeld voor bestuursle den en technische kaderleden van verenigingen, beoogt de ge meente de belangstelling bij de verenigingen voor de oudere ge neratie te vergroten. Het huidige ledenbestand van sportclubs be staat hoofdzakelijk uit mensen diejongerzijndan40jaar, In hun acquisitie richten de verenigin gen zich voornamelijk op de jeugd en worden mensen ouder dan 40 jaar vergeten. Veel 40- en 50-plussers met een sportverle den willen toch blijven sporten, en niet alleen op recreatieve ba sis. Veel ouderen vragen om een volwaardige sportbeleving, dat wil zeggen, met een competitie, met trainingen en alles wat daarbij hoort Tijdens de bijeenkomst gaan verschillende deskundigen in op het thema Sprekers zijn wet houder A. Stahl-Hemelsoet i wel zijn i van de gemeente Terneu zen. de orthopedisch chirurg drs A. Corbeij. drs R Pouw van de stichting Spel en Sport en J. Lie- vens, chef van de sectie vrije- tijdsbeleid van de gemeente Ter neuzen. Geschrapt De themabijeenkomst komt overigens niet uit de lucht val len. De gemeente heeft haar ei gen beleid met betrekking tot sportactiviteiten voor oudere burgers ietwat gewijzigd. Tot voor kort organiseerde de ge meente zelf - al dan niet via de stichting Welzijn - sportieve ac tiviteiten voor bijvoorbeeld 55- plussers Na de zomervakantie werd het zogenaamde Meer Be wegen voor Ouderen, dat weke lijks plaatsvond in een Terneu zense sporthal, van de activitei tenlijst geschrapt Dit tot grote teleurstelling van een groep ac tieve ouderen. Het schrappen van deze activi teit past. zo liet voorlichter F. Neve gisteren weten, in het her ziene beleid van de gemeente om activiteiten over te laten aan verenigingen en clubs. „De ge meente zelf zal slechts voor- waardescheppend bezig zijn. Dat houdt in dat we voor de mensen van Meer Bewegen voor Ouderen bereid zijn te zoeken naar deskundige begeleiding. Vrijdag zijn daarover afspraken gemaakt. Het ziet er dan ook naar uit dat medio november weer begonnen kan worden met de wekelijkse activiteiten voor deze mensen. De organisatie be rust dan echter niet bij de ge meente. maar bij de groep zelf zei Neve. Aan de Vrije Universiteit van Amsterdam slaagde Annemarie Pielaat uit Breskens voor het doctoraal examen biologie. Zij was al in het bezit van het di ploma Milieu Chemisch Inge nieur. dat zij behaalde aan de Rijkshogeschool IJsselland in Deventer. Saskia Kluijfhout, afkomstig uit Koudekerke. is aan de Universi teit van Utrecht geslaagd voor het doctoraal examen algemene letteren, kunstbeleid en -mana gement. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactlet!|d beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor Inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd Middenstand De Axelse gemeenteraad heft het glas. het doet een plas en laat het zoals het was... Hoe is het mogelijk dat de raad. op een en kel detail na, instemt met de woorden dat het college zo lang zamerhand niet goed wordt van het 'falen' van de ondernemers. Ik word zo langzamerhand niet goed van het college. Er is een grote groep ondernemers die keihard werkt aan het imago van hun zaak en zodoende aan het totale imago van Axel. Een groep die alles over heeft om de klant datgene te bieden wat no dig is. En .de^klant vindt dat ook bij die ondernemers. Het ge tuigt van de onkunde van het college dat het deze midden standers steeds maar weer dc grond in boort. Ronduit laag bij de grond is de opmerking van de burgemeester dat de zondagso penstelling van de winkels niet van de grond komt (PZC, 27-10). Heeft deze man ogen en oren in de zak? Ik denk het wel, want nooit wordt hij in de winkelstra ten gesignaleerd. Hoe aantrek kelijk de binnenstad onder het college is geworden kunnen we zien aan: het plaveisel, de ver keerd opgestelde kunstwerken en bankjes enzovoort- Het niet willen meewerken aan herschik ken van de weekmarkt <niet uit de Noordstraat maar herschik ken) zodat lege winkelpanden kunnen worden opgevuld door 'nieuwe' ondernemers is toch niet te begrijpen. Ronduit droevig is het te moe ten constateren dat het gezegde: 'de ernstigste mannen en vrou wen zijn zij die niets serieus op vatten' ook van toepassing is op het Axelse college en het groot ste gedeelte van de raad. D. J. Oggel Noordstraat 39 Axel Handdruk Verschil moet en zal er zijn. Mr R. graaf Van Randwijck die om het simpel te zeggen zijn werk als procureur-generaal niet goed heeft gedaan en daardoor zelf ontslag genomen heeft, wordt hiervoor rijkelijk beloond (PZC, 26-10). Zelf ben ik door een reor ganisatie in het bedrijf op straat komen te staan, hetgeen voor mij een enorme financiële ader lating betekende. Zelf zie ik nu deze keerzijde, van mensen die van een uitkering gebruik moe ten maken (die telkens wordt verlaagd i en daarmee de eindjes aan elkaar moeten knopen om enigszins rond te kunnen ko men. Als je dan leest dat mr Van Randwijck tot de pensioenge rechtigde leeftijd zijn volle sala ris ontvangt en een half miljoen gulden, denk ik dat er in Neder land toch iets goed mis is. En de mensen maar laten inleve ren en bezuinigen. Maar ja, iemand moet toch zor gen dat het geld voor Van Rand wijck er komt... A. R. Mohr Van Karnebeekstraat 13 Goes Handdruk 2 Van Randwijck heeft gefaald en wordt rijkelijk beloond i PZC. 26- 10). Wetten in Nederland zijn dus niet voor iedereen hetzelfde Dat zo'n man zich niet schaamt, ter wijl hij toch weet dat het geld af komstig is van de belastingbeta ler. Op de uitkeringen wordt fors beknibbeld maar hier wordt met miljoenen gesmeten. Geen ww voor deze man maar zijn salaris wordt volledig doorbetaald zo dat hij ook nog eens zijn hele pensioen kan opstrijken. Ieder een die moet bezuinigen weet in ieder geval waar zijn geld naaar toegaat. A van de Berge Arnelaan 31 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 55