Zeeland-Noord verdeelt college Fracties hebben moeite met herinrichting in Zierikzee PZC Verkeersbord geeft verwarring Brouwershaven wil jachthaven toch privatiseren Provinciale VVV helpt Wemeldinge bij receratiebeleid College wil snel opknapbeurt voor dorpshuis Rilland Stadsgewest krijgt vorm in project welzijnswerkers Fracties vragen meer daden van b en w Noord-Beveland zeeland 18 Westerschouwen bespreekt Stichting Stimulering Werkgelegenheid kerkdiensten weekenddiensten ZATERDAG 28 OKTOBER 1995 van onze BURGH-HAAMSTEDE - Het Westerschouwse college is ver deeld over de voortzetting van de Stichting Stimulering Werk gelegenheid Zeeland-Noord. Wethouder ir C. W. Veerhoek neemt een minderheidsstand punt in en stelt voor van ver dere subsidiering van de stich ting af te zien. Hij vindt dat 'de club zich nu te passief opstelt en kansen voorhij laat gaan'. Het verzoek van de stiching om sub sidiering tot 1 januari 1997 komt aan de orde in de raads vergadering van maandag 6 no vember. De kwestie werd dinsdag al be sproken in de commissie alge mene zaken. Ook de fracties toonden zich toen verdeeld. CDA en SGP RPF bleken voor handhaving van de stichting te zijn. PvdA en WD namen nog geen standpunt in. De twee laat ste fracties zeggen nog steeds in tern verdeeld te zijn over de eventuele voortzetting. Belang rijkste struikelblok is transport bedrijf Hendrikse uit Kerkwerve dat door provinciemaatregelen naar Rotterdam dreigt te ver trekken. ..Als dat doorgaat ver dwijnen 51 arbeidsplaatsen uit de regio", zegt WD-er C. A. Hoorweg. „En als ik dan hoor dat de stichting geen enkele ac tie heeft ondernomen, krijg ik twijfels. Vooral omdat de stich ting juist in het leven is geroepen om de werkgelegenheid op Schouwen-Duiveland te bevor deren." Verder bespreekt de raad het plan voor de bouw van 19 appar tementen aan het Duinwegje- Enkele omwonenden hebben in middels bezwaar gemaakt. Zij vinden dat het karakter van het Duinwegje-gebied door het bouwplan ernstig geweld wordt aangedaan. Verder vrezen zij dat het smalle straatje niet bere kend is op een verkeerstoename en zijn ze bang voor precedent werking voor de overige nog niet bebouwde percelen langs het Duinwegje. Ook Gas- en benzi nestation Noordhoek maakt be zwaar indien er problemen gaan ontstaan met betrekking tot de bedrijfsuitoefening. Inbreiding Zondag 29 oktober 1995 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 10 ds. Buijs; Bruinisse 10 ds. Scherff, 17 ds. Smit; Burgh 10 ds. v. d. Deijl; Dreischor 10 (HD) ds. Eekhout; Haamstede 10 ds. v. d. Ploeg. 19 ds. Kansen; Kerkwerve 10 ds. Smit; Nieuwerkerk 10 (HA) ds. Knoop; Noordwelle 11 ds. De Haan; Oosterland 10 (HA) ds. v. d. Pol. 18 ds. Ommering; Ouwer- kerk 10 ds. Otten; Rcnesse 9.30 ds. De Haan; Serooskerke 10 ds. Riphagen, 19 ds. Kooien; Sir- jansland 10 ds. Ruijgrok, 18.30 ds Schaap. Zierikzee: Gast- huiskerk 9.30 ds. Hendrikse. 11 ds. v. d. Sluis. 18.30 ds. v. d. Pol; Zonnemaire 10 ds. Spaa. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 9.30 en 18.30 ds. Roo- se; Bruinisse 10 da. Ridder. 17 ds. Brakema; Haamstede 10 (HA) ds. Lingen, 19 dienst; Scha- rendijke 10 da. Graafland, 19 ds. Spaa. van onze verslaggever KAPELLE - I)e provinciale VVV gaat helpen bij de recrea tieve ontwikkeling van Wemel dinge. Dat gebeurt in opdracht van de gemeente Kapelle die daarvoor ruim een ton uittrekt. Bedoeling is dat de VVV onder meer ideeen uitwerkt die goed' aansluiten bij de grote recrea tieve ontwikkelingen rond de jachthaven en het bungalow park in de Stormezandepolder. Dat is een voorstel van het dage lijks gemeentebestuur van Ka pelle. Bij gemeente, middenstand en recreatie-ondernemers leven tal van ideeën ter vervolmaking van het recreatieve gezicht van Wemeldinge. Het is aan de pro vinciale VW om die op te pik ken en eventueel vorm te geven. „Te denken valt bijvoorbeeld aan rondwandelingen, een be klimming van de toren, rond vaarten of fietsroutes", licht ge meentesecretaris J. de Pooter van onze verslaggever RILLAND - Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland wordt op geknapt. Dat is het voorstel van het dagelijks gemeentebestuur van Reimerswaal. Een defini tieve keus tussen repareren of nieuwbouw moet snel vallen omdat het gebouw in slechte staat verkeert. Het stichtings bestuur van Luctor et Emergo heeft steeds nieuwbouw be pleit. Dat het dorpshuis niet nog een winter mee kan was al enige tijd bekend. Daklekkage maakt snel ingrijpen noodzakelijk. De wijze van reparatie wilde de gemeente afstemmen op de toekomstplan nen voor het dorpshuis. Immers, voor veel geld iets oplappen loont de moeite niet als daarna nieuwbouw volgt. Het college maakt nu een 'principe-keus' voor renovatie, hetgeen aanzien lijk minder kost dan de drie mil joen noodzakelijk voor nieuw bouw. Stemt de Reimerswaalse politiek in met die keus dan kan dwijnt. Zo onstaat een inbrei- dingslokatie. die volgens het col lege 'uitermate geschikt' is voor de bouw van senioren-apparte menten. Bovendien zou door het bouwen in twee woonlagen geen noemenswaardige schade wor den toegebracht aan het karak ter van het Duinwegje. De vergadering begint om 19.30 uur en wordt gehouden in het ge meentehuis. Het college vindt, net als een meerderheid van de commissie ruimtelijke ordening, dat de geuite bezwaren niet opwegen tegen het bouwplan. Als voorde len wordt gezien dat een milieu hinderlijk bedrijf, dat ook 'be hoorlijk wat' verkeersbewegin gen maakt, uit de kern ver- Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 leesdienst en 15 (HDi ds. Paul: Nieuwerkerk 9.30 en 15.30 leesdienst; Oosterland 10,14.30 en 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Oosterland 9.30, 14 en 18 lees dienst; Zierikzee 10 en 18 lees dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 18.30 ds. Hardeman; Kerkwerve 10 en 18 ds. Korving; Zierikzee 10 en 18 ds. Oosterbroek. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Zie rikzee zat. 19, zon. 9.30. Pinkstergemeente. Zierikzee 10, woensd. 20 samenkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 ds. Roskam. Evang. Christen Gemeente. Zie rikzee 10 br. Koster. Het nieuwe verkeersbord dat de bewoners van de Zonnebloemstraat in Goes extra verkeersoverlast oplevert. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster GOES - Een nieuw verkeersbord in de Zonnebloemslraatin Goes zorgt voor grote verwarring. Het bord, dat vrachtwagens en bussen verbiedt de straat in te rijden, is volgens bewoners, Veilig Verkeer Nederland en bestuurders erg onduidelijk. Chauffeurs denken dat de straat juist wel toegankelijk is voor vrachtwagens en bussen. De al jaren door sluipverkeer geteis terde straatbewoners zeggen dat het verkeer nu alleen maar toeneemt. Op het bord staan de vrachtwagen en de bus niet in het verbod steken, maar eronder. Volgens W. Dek, secretaris Veilig Verkeer Nederland (VVN) Goes/Zuid-Beveland, is dat de reden voor de verwarring. „Het. bord klopt juridisch wel, alleen automobilisten verwisselen het met een ander verbodsteken. Namelijk het bord waarop uitgezonderd voor bepaalde verkeersdeelnemers staat." Zelfs klachten van rijschoolhouders kwamen bij WN binnen. Dek pleit dan ook voor een andere oplossing. „Het beste is om de straat fysiek onmogelijk te maken voor vrachtwagens en bussen. Versmallingen en drempels aanleggen in de straat." Het bord moet dienen als een tijdelijke oplossing voor het over- lastprobleem. Bewoners van de straat pleiten al ruim 15 jaar voor afsluiting van hun straat. Het voorstel van rigoureuze afsluiting kreeg echter eind augustus onvoldoende bijval in de commissie ruimtelijke ordening. toe. Het dagelijks gemeentebe stuur wil niet dat de gemeente zelf iemand aantrekt omdat het zich afvraagt of in één persoon die kwaliteiten aanwezig zijn die de provinciale VW door de inzet van meerdere deskundigen wel kan leveren. Onderzoek De VW gaat gedurende maxi maal één jaar gemiddeld twee dagen per week werken voor de gemeente Kapelle. Daarbij hoort overigens ook het verrich ten van onderzoek in het kader van een bezoekerscentrum Oos- terschelde. De activiteiten vin den plaats in samenspraak met de werkgroe Wemeldinge die zich eveneens bezighoudt met recreatieve ontwikkeling, et voorstel komt maandag 30 ok tober ter sprake tijdens de ver gadering van de commissie on derwijs en welzijn. De bijeen komst in het gemeentehuis te Kapelle begint 19.00 uur. een grondige reparatie van het dak snel volgen. De kwestie komt dinsdag 7 november ter sprake tijdens de vergadering van de gemeentelijke commissie welzijn. Te duur In de gemeentelijke nota dorps huizen die dit voorjaar ver scheen werd nog een voorzichti ge voorkeur uitgesproken voor nieuwbouw. De wethouders M. van Overloop iBBR) en A. P. Bruinooge (SGPi maakten daar bij echter direct de kantteke ning dat zij die optie te duur von den. Het stichtingsbestuur heeft er steeds voor geijverd dat een eventuele grote opknapbeurt niet zou worden uitgesmeerd over een lange periode van tien jaar. De eerste keus was echter nieuwbouw, liefst op dezelfde plek als het huidige dorpshuis. De vergadering van de commis sie welzijn in het gemeentehuis te Kruiningen begint om 20.00 uur. Steeds meer inwoners van Zierikzee hebben moeite met het vinden van een parkeerplaats op het Havenplein. foto PieterHonhoff van onze verslaggever ZIERIKZEE - Het CDA en D66 hebben moeite met de herin richting van het gebied rond de Nieuwe Kerk in Zierikzee. De christen-democraten betijfelen of het college de juiste keuze maakt voor het terrein. De frac tie van D66 maakt zich slechts zorgen over één onderdeel van het plan: het opmetselen van de contouren van de kerk die zich eens op die lokatie bevond. De partijleden vragen zich af ol'de ze ommuring het gebied werke lijk verfraait. Dit alles blijkt uit de algemene beschouwingen. De herinrichting van alleen de nabije omgeving van de Nieuwe Kerk is niet genoeg voor het CDA. De fractie wil dat een gro ter gebied - van de Balie tot de Kop van de Meelstraat en de Poststraat - wordt aangepakt. Bovendien willen de christen democraten eerst meer informa tie krijgen over de huidige plan nen. D66 gaat wèl akkoord met het verharden van het terrein voor de kerk en het plaatsen van een kunstwerk aldaar. De aan leg van de ommuring wil de par tij binnenkort 'zeer kritisch' in diveré commissies aan de kaak stellen. Podiumkunsten De PvdA en de VVD komen met het voorstel om in het nieuwe stadskantoor - voor de gemeen te Schouwen-Duiveland - een ruimte voor podiumkunsten on der te brengen. De VVD vraagt het college deze suggestie aan de orde te stellen in de stuurgroep voor de herindeling. D66 maakt geen deel uit van deze stuur groep, tot onvrede van de Zierik- zeese fractie. „Juist voor een partij als D66. altijd een warm pleitbezorger geweest voor de herindeling, is deze gang van za ken teleurstellend. D66 kan pas achteraf reageren op de plan nen." Het college wordt ge vraagd deelname van D66 aan de stuurgroep te bepleiten. De PvdA vraagt b en w een op lossing te zoeken voor parkeer problemen in het centrum van Zierikzee. Bewoners van de bin nenstad willen graag weten wan neer het parkeren beter voor hen wordt geregeld, meent deze par tij. 'Steeds meer vreemde auto's zoeken een gratis parkeerplaats- je waardoor de eigen bewoners hun wagen niet meer kwijt kun nen.' Uiteraard wordt veel over de herindeling geschreven in deze laatste algemene beschouwin gen. Zo oppert D66 aan het eind van de zelfstandige gemeente Zierikee - eind volgend jaar - een 'groot festijn' op het Haven plein te houden. GOES Vogelshow - De vereniging De vogelvrienden uit Goes houdt vrijdag 3 en zaterdag 4 no vember haar jaarlijkse vogelten toonstelling. De opening is vrij dag om 19.00 uur in het Heer Hendrikhuis in 's Heer-Hen- drikskinderen. Ongeveer 380 vo gels zullen te zien zijn. De vogels worden donderdag 2 november gekeurd door keurmeesters van de Nederlandse bond van vogel liefhebbers. Omdat de veren ging dit jaar veertig jaar bestaat, komt de Goese wethouder D. W. van de Merwe de tentoonstelling openen. Ook zal districtsvoorzit ter T. J. Udo twee leden van de Vogelvrienden huldigen vanwe ge hun 40-jarig lidmaatschap. De openingstijden zijn vrijdag van 19.00 tot 22.00 uur en zater dag van 10,00 tot 16,30 uur. van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - Het col lege van Brouwershaven blijft bij zijn standpunt dat de priva tisering van de jachthaven moet doorgaan. In de toekomst zal dit een risicoverlaging bete kenen voor de gemeente door dat het ondernemersrisico wordt verplaatst naar anderen. Bovendien verzekert de ge meente zich van structurele in komsten in de vorm van huur en pacht, schrijven burgemeester en wethouders. Dit staat in de reactie van het college op de al gemene beschouwingen. Met uitzondering van de VVD maanden de Brouwse fracties in hun algemene beschouwingen het college tot voorzichtigheid met betrekking tot de voorgeno men privatisering van de haven. De gevolgen hiervan zouden eerst goed onderzocht moeten worden. Bovendien zou overleg moeten plaatsvinden met ande re gemeenten, zo oordeelde on der meer D66. Wel waren de frac ties positief over de vervanging van het havenkantoor. Het col- lege meldt daarom te zulleg^ overgaan tot een spoedige aai besteding. Spreekuur Verder tonen burgemeester ejj( wethouders zich geen voorsta] der van de suggestie om tijden de avondopenstelling van hf e. gemeentehuis een politiefilm 11 tionaris spreekuur te laten hoi,r den. In het verleden zou zijn gi bleken dat dit spreekuur nauw P' lijks wordt bezocht. Bovendie zou het houden van een dergi11 lijk spreekuur juist het toezicl op straat verminderen. W1 vindt het college dal onderzocl moet worden of het aantal ure van de parkeerpolitie verhoog moet worden. Om de Markt van de grote ho veelheden zwerfvuil te ontdoe onderzoekt de gemeente de mi jf gelijkheden tot extra vegen. A dit in eigen beheer wordt uitgi voerd kost dit zo n 5200 guide per jaar. Het dagelijks legen va de afvalbakken is daarbij inb grepen. Verder meldt het collej niet van plan te zijn aparte in tiatieven te nemen voor de aa-^ leg van dertig-kilometerzones. 28 en 29 oktober 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111)412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haam stede, tel. (0111)651861 Spreekuur van 11.30-12.00 urn en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. (0111) 452120. it Tandartsen: L. Lekkerkerk, Nieuwe Boc'c erdstraat 25. Zierikzee. tel. (01 lp 416066. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee'. Dam ifa tel. (0111) 412906. geopend van 09.00-12.30 uur en van 16. -17.30 uur. Zo. van 12.00-12, uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: (0113)251177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): M. i kl: Buth. Haamstede, tel. (OUpii 652254. van onze verslaggever VLISSINGEN - De Vlissingse adviesgroep P20 en het Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) gaan samenwerken in het project 'Mooi zo, goed zo'. Deze week ondertekenden de besturen een overeenkomst. Het project heeft tot doel om een 'leefbare woon- en werkom geving' te scheppen. De onlangs aangetrokken projectleidster Astrid Nieste moet initiatieven van bewoners ondersteunen. P20 en het sociaal-cultureel werk hebben van het Juliana Welzijn Fonds 180.000 gulden ge kregen voor de uitvoering van het project. Het geld wordt ver deeld over een periode van drie jaar. De bijdrage is bedoeld voor de coördinatie van de plannen. Daarnaast kunnen P2Ó en het sociaal-cultureel werk in Mid delburg incidenteel een beroep doen op de pot van 4.1 miljoen gulden van het Juliana Welzijn Fonds voor kleinschalige projej^ ten. „Kamerleden spreken gemee tebesturen erop aan hetstadsg west niet alleen een kwestie v; bordjes aan de grenzen te lat< zijn, maar initiatieven te oi I plooien, danwel te stimulen die ook geld opbrengen". alfL voorzitter J. E. Goedhart-de van de adviesgroep bij de ond( ne tekening van de samenwfd: kingsovereenkomst. „Het stuur is om die reden blij metlj0 samenwerking met het SKWH j= Voorzitter W. Janse-Alewijn van het SKWM hoopte dat dei,ej sultaten van 'Mooi zo. goed een gunstig effect hebben op i dere activiteiten van de stif^ ting. „Ook wij zullen bij een L rugtredende overheid andere [e nancieringsbronnen moet ,rf aanboren en andere werkwijs moeten ontwikkelen om de le aj baarheid in de wijken een pc uj tieve impuls te kunnen gev Dit project is een inspirere project." ei van onze verslaggever KORTGENE - De vele beleids voornemens van het dagelijks gemeentebestuur van Noord- Beveland komen niet of onvol doende uit de verf. Die kritiek uiten de raadsfracties van CDA, WD, SGP en Kiesvereniging Noord-Beveland op de gemeen tebegroting 1996. De Kiesver eniging gaat het verst en spreekt van star beleid en ge brek aan politieke durf. 'Ver roer je niet. blijf zitten waar je zit, dan gebeurt je niets', zou het motto zijn. De kiesvereniging waarschuwt voor het gevaar dat Noord-Beve land achter blijft lopen met za ken die voor inwoners van we zenlijk belang zijn. Er zal kei hard gewerkt moeten worden om de beleidsvoornemens waar mee de begroting vol staat om te zetten in daden, aldus de fractie. De kiesvereniging legt de schuld overigens niet alleen bij het da gelijks gemeentebestuur. De stuurgroep die de samenvoeging voorbereidde van de voormalige gemeenten Kortgene en Wissen- kerke zouden de zaken slecht ge regeld hebben. Het huidige be stuur en het ambtelijk apparaat werken hard maai- verspillen volgens de kiesvereniging veel tijd aan eindeloze vergaderin gen en overlegstructuren. Het CDA prijst de begroting als een stuk dat er goed uitziet. De fractie meent echter dat de toe zeggingen over beleidsvoorne- Uil ndf ro ?enro mens te vaag zijn. Wat de werk Qf lijke plannen zijn voor 1996, met overduidelijk blijken, christen-democraten tonen ecl~J ter ook begrip en schrijven d e ook zij wel eens vergeten dat ti ri| nodig is om alles goed op de ra Ia te zetten. De globale indruk vi llt de WD is dat er te weinig uitg en werkte plannen op stapel staa 1Q{ De SGP rolt bij het doorlez ?eJ van de begroting van het ene c het andere beleidsplan, plannen zijn nodig, vindt de fri ,g's tie. maar burgers en bestuurd! ae wachten ook op uitvoering v beleid. Minachting De PvdA laat zich in iets am zin uit en suggereert een gei aan beleid voor de lange termi Daarnaast verwijten de socii democraten het college minad ting voor sommige burgers. E zou blijken uit bijvoorbeeld I in niet tijdig beantwoorden Hei brieven en het 'bij het eei el; zuchtje tegenwind' sluiten v en het enige openluchtzwembao|aa de gemeente Op financieel gebied lopen e meningen uiteen. Enige diso en sie valt vooral te verwacht lae over de volgens sommige f ties te forse verhoging van de oo valstoffenheffing (25 procent) >i over de hoogte van de toerist us belasting. Diverse fracties Van den het vreemd dat het colli rij de toeristenbelasting voor '97 os reeds wil vaststellen op één gjhe< den per persoon per nacht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 52