Vogelaar zonder vooroordelen Korfbalteam verliest laatste test Cees Priem dankt Steven Rooks af Nieuwe impulsen voor ronde Midden-Zeeland Wim van Hanegem naar Saudi-Arabië Superlatieven te kort voor nieuw complex Terneuzen Nieuwe ploegleider van EDC-ploeg wil met schone lei beginnen Zaalvoetballers weer stap dichter bij kwalificatie sport op tv van onze verslaggever STEENBERGEN - Hans Voge laar heeft geen contact opgeno men met Rinus Verboom om in lichtingen te winnen over de Er otic Discount Ccntre-wieler- ploeg. Dat was een bewuste keus, zo maakt de nieuwe ploeg leider van de Zeeuwse formatie duidelijk. „Ik ken Rinus Ver boom goed, maar ik wil hier zonder vooroordelen aan begin nen", zegt Vogelaar. De vijftigjarige gymnastiekle raar uit Steenbergen, die een in drukwekkende staat van dienst heeft opgebouwd in het wielren nen, bereikte gistermiddag over eenstemming met het stich tingsbestuur van EDC-ploeg. „Vorige week werd het eerste contact gelegd. Erotic komt op mij over als een zeer ambitieuze ploeg. Ik heb niet lang na hoeven denken." Hoe is het bestuur van EDC bij u terecht gekomen? Vogelaar: „Via Gerrie Knete- mann. Er werd gevraagd aan Gerrie of hij nog een goede ploegleider kende en Genie ant woordde dat de beste ploeglei der van Nederland nog steeds vrij was. Een geintje van Gerrie natuurlijk." Wat gaf voor u de doorslag om voor EDC te kiezen? Vogelaar: „Het verhaal van EDC steekt gewoon heel goed in el kaar. Eerst was het wielrennen in Zeeland dood. Een paar men sen staken de koppen bij elkaar om dat te veranderen en vorm den een stichting. Daarna werd er een fantastische sponsor ge vonden in de persoon van Joop de Jonge. En zo is het verder uit gebouwd." Rinus Verboom stapte op omdat hij vond dat het stichtingsbe stuur zich teveel bemoeide met het technisch beleid. Verder was hij niet tevreden over de struc tuur. Dat moet op zijn minst ver ontrustend zijn voor u. Vogelaar: „Nee hoor, absoluut niet. In elk eerste jaar zijn strub belingen. Ik wil absoluut niet weten wat er allemaal mis is ge gaan, ik wil er fris tegenover staan. Ik vond het daarom ook helemaal niet relevant om con tact op te nemen met Rinus." Wat wist u dan wel van de EDC- ploeg? Vogelaar: „Ik heb veel contac ten in de wielerwereld. Al in de jaren zeventig was ik actief en ik heb altijd de opleidingen voor ploegleiders voor de KNWTJ ver zorgd. Ik ken daardoor alle coa ches en trainers. Vorig seizoen wasik samen met Herman Snoeyink coach van de natio nale selectie bij de Grote Prijs Wilhelm Teil. Van Louis de Ko ning wist ik dus al een beetje van van de EDC-ploeg." Hans Vogelaar: „Het is niet zo dat er gigantische potten met geld beschikbaar zijn." foto Dirk-Jan Gjeltema Heeft het stichtingsbestuur be paalde eisen gesteld? Vogelaar: „Het is eigenlijk heel simpel. We willen op niveau meedoen in de topcompetitie. Er is daarbij niet gesteld van: je moet dit of je moet dat. Dat is ook niet reëel." Heeft u niet bepaalde voomcaar- den gesteld aan de kwaliteit van de ploeg? Vogelaar: „Nee, we kijken ge woon wat mogelijk is. Het is niet zo dat er gigantische potten met geld beschikbaar zijn. Er is een plezierig budget, maar daar zal heel zuinig mee moeten worden omgesprongen. Ik zal de komen de maanden heel veel energie steken in het opzetten van een goede organisatie en het vinden van een goede formatie. Wie daar inzitten kan ik nu nog niet zeggen." Voor hoe lang heeft u getekend voor de EDC-ploeg? Vogelaar: „Er is niets getekend, we hebben als heren een af spraak gemaakt. In principe geldt de overeenkomst een jaar. de sponsorbijdrage is ook op die periode afgestemd. Ik vind zelf ook dat ik per jaar moet bekij ken of ik bij een ploeg blijf." van onze verslaggegever GOES - Geheel in tegenstelling tot vo rig jaar, toen het hoogst onzeker was of het evenement doorgang zou vinden, staat de Ronde van Midden-Zeeland voor 1996 al een heel eind in de stei gers. Het organisatiecomité van de wielerwedstrijd voor professionals wist gisteren bij monde van Piet Lou- werse te melden dat de datum voor de 37e editie al vastligt (4 mei) en - wat veel belangrijker is - dat de Ronde is opgewaardeerd: van de derde naar de tweede categorie. Voor dat laatste heeft het comité jaren geijverd. Steeds viste men echter ach ter het net: het parkoers was niet selec tief genoeg. Maar nu de UCI (de interna tionale wielerbond) haar beleid heeft gewijzigd en de kwaliteit van de organi satie ook een rol speelt, is promotie een feit. Ad Verburg, secretaris van de stichting- Ronde van Midden-Zeeland: „In Italië heb je ontzettend veel koersen met een hoge waardering. Dat zijn vaak koersen waar je nog nooit van gehoord hebt, maar waai' dus wel veel FIC P-punten zijn te verdienen. Men wil nu een eerlij ker verdeling. De Ronde van Midden- Zeeland en bijvoorbeeld ook Veenen- daal-Veenendaal zijn mede daardoor opgewaardeerd." Het wordt voor menig profploeg nu veel interessanter om naar Goes, waar de start- en finishlijnen weer zijn getrok ken, te komen. Vorig jaar lagen er aan de Bergweg 138 FICP-punten te wach ten, nu zijn het er 279, waarvan zeventig voor de winnaar. Het prijzengeld is op getrokken van 22.000 naar 24.500 Zwit serse franken. Om die laatste verhoging bekommert de organisatie zich niet erg. Men ver wacht een respectabel aantal sponsor contracten te kunnen tekenen. Boven dien heeft hoofdsponsor CZ-groep nog een verbindtenis voor twee jaar. Wellicht zullen nog meer sponsoren toe happen nu bekend is dat de concurren tie voor de Ronde van Midden-Zeeland kleiner is dan gewoonlijk. Voorheen werd het evenement één van de laatste zaterdagen van mei verreden, maar daarin valt Hemelvaartsdag. Op die dag ziet de politie geen kans voor vol doende begeleiding te zorgen. Op 4 mei, de uitwijkdatum, worden in de naaste omgeving geen wedstrijden van naam verreden. Bovendien is de Ronde van Italië dan nog niet van start gegaan en is de Ronde van Spanje verplaatst naar het na-seizoen. Slechts twee kleine wedstrijden (één in Zwitserland en één in Frankrijk) staan dan op de agenda. Piet Louwerse, de voorzitter van de stichting Ronde van Midden-Zeeland, heeft dus twee extra troefkaarten in handen om sponsoren en renners te trekken. „We hopen minstens één Ita liaanse en één Spaanse ploeg te con tracteren", meldde hij dan ook optimis tisch. Louwerse hoopt bovendien sterk te staan door de handen met de organisa tiecomités van de Ronde van Neder lands en van Veenendaal-Veenendaal ineen te slaan. Deze evenementen wor den kort voor de Ronde van Midden- Zeeland gehouden. Wellicht kunnen de comités gezamenlijk een renners veld contracteren. Met twee kleine problemen moeten Louwerse en de zijnen nog afrekenen. Zoals bekend wordt op 4 mei 's avonds de dodenherdenking gehouden. Door eerder van startte gaan hoopt men ech ter het finisterrein aan de Bergweg ruim voor acht uur 'schoon' te hebben. Ver der wordt op 4 mei ook de Ronde van Yerseke gereden. Men zal met dit orga nisatiecomité in overleg treden zodat men elkaar - figuurlijk gesproken - niet in de wielen zal rijden. Dennis Voshart hersteld van enkelblessure van onze verslaggever Richard Thannhauser PAPENDRECHT - Astrid Koole lachte gisteravond in haar vuistje. De Souburgse korfbal ster genoot met volle teugen van de overwinning, die haar ploeg PKC gisteren boekte op het nationale korfbalteam (20- 19), dat daarmee de oefenserie in mineur afsloot. Aan de voor avond van het WK korfbal, dat over precies een week in India start, blijkt dat Oranje geen en kele reden heeft om de mon diale titelstrijd licht op te vat ten. Door gebrek aan concentra tie werd gisteren een voor sprong van vier punten wegge geven. Op het WK wacht Oranje naar alle waarschijnlijkheid maar één serieuze krachtproef: de fi nale tegen de Belgen. De overige tegenstanders dienen als war- ming-up voor de eindstrijd. Bondscoach Harrie Dassen heeft de basis al in zijn hoofd, al kon hij gisteren de geblesseerde Mirelle Fortuin niet inzetten. Dennis Voshart uit Burgh- Haamstede is wel zeker van een basisplaats. De speler van DKOD, die twee weken geleden geblesseerd raakte aan zijn en kel in de oefenwedstrijd tegen Swift, maakte afgelopen woens dag zijn rentree tegen Die Hag- he. Zijn enkel hield het uitste kend, waardoor hij ook tegen PKC als één van de weinigen de zestig minuten mocht volma ken. „Het gaat goed", zei Vos hart gisteravond. Minder te spreken was hij over de onnodige nederlaag. „Ik snap ook niet waarom de bondscoach in de rust een heel vak wisselde. Dat ging duidelijk ten koste van het spel. Inderdaad, dat nieuwe vak scoorde nauwelijks. Ik vind dat die wisseling ons de wed strijd heeft gekost." Dat is een tikkeltje overdreven, want in de eerste helft had Oran je al opvallend veel moeite met het door 600 mensen aangemoe digde PKC. De ruststand van 10- 10 (met één treffer van Astrid Koole) zegt voldoende. Na rust leek Oranje snel weg te lopen van PKC, dat net als de natio nale ploeg aan de lopende band wisselde. Bij 14-18, zo'n twaalf minuten voor tijd, leek de koers gelopen, maar PKC profiteerde van concentratieverlies bij Oranje. In de laatste minuut keek PKC nog tegen een 18-19- achterstand aan, maai' Michel Matena en André Simons (met vijf treffers topscorer van de avond) hielpen PKC langs de na tionale ploeg. „Dit is het", brulde Astrid Koole. Koole, die net als Voshart afkomstig is van het Middel burgse Swift. Zij koesterde de overwinning als een kostbaar kleinood. „We zijn beter dan het nationale team", overdreef ze. Maar dat neemt niet weg dat PKC een puike prestatie neer zette. Koole: „We hebben pas twee keer serieus in de zaal ge traind. Dit is onze eerste oefen wedstrijd. En dan meteen zo'n krachtproef. Nee. mij hoor je niet klagen." Koole, die aan haar tweede sei zoen bij PKC bezig is, heeft in Papendrecht een andere functie dan bij Swift. Koole heeft een dienende rol. Zij moet ervoor zorgen dat de zuiver schietende mannen in stelling worden ge bracht. „Zo lang deze speelwijze resultaat oplevert, hoor je mij niet klagen. Het gaat om het teambelang", zegt de speelster, die het naar haar zin heeft bij PKC. „De sfeer is hier uitste kend en ik speel bij een top club." Het afgelopen seizoen werd PKC nationaal veldkampioen. Dit jaar zijn de verwachtingen even eens hoog gespannen. We willen de zaalkorfbalfinale in Ahoy' ha len". zegt Koole. „Ja, de ver wachtingen zijn hooggespan nen. Bij de spelers en bij onze achterban. We zitten in de mak kelijkste hoofdklasse. Als we ooit een kans hebben, dan is het nu." PKC-Nederland 20-19 (10-10). Scores PKC. A Simons 5, E. Simons 4. Tromp 3, Van Drimmelen 2. L. Si mons 2. Van der Vlies. Koole. Van Oosten, Matena Nederland: Voshart 4, Mulders 4. Vlietstra 2, Van der Wilt 2, A. Brandt, J. Brandt. Poelstra, Bukkens, Van het Kaar, Coenraads. Wip. Aantal toeschouwers: 600. HAARLEM (GPD) - Wim van Hanegem kan al heel snel weer aan de slag. De ex-trainer van Feyenoord heeft van de Saudi- Arabische club Al Ililal een lu cratief contract tot de zomer van 1998 aangeboden gekregen. De Kromme, die met drie hoofd prijzen in drie seizoenen als hoofdcoach van Feyenoord een goede palmares heeft om in het buitenland onderdak te vinden, heeft zelf al 'ja' gezegd tegen het aanbod. Voordat hij vertrekt naar het Midden-Oosten wil hij echter nog een Nederlandse assistent vinden. Daarvoor was in eerste instantie Geert Meijer bena derd, maar die wil met zijn gezin (vrouw en twee kinderen) nog niet buiten Europa aan het werk gaan. De voorzitter van Al Hilal, dat de afgelopen jaren vooral Brazi liaanse coaches onder contract had. is prins Khaled Bin Moha- med Al Saud. Deze had vorige week in Engeland een gesprek met Van Hanegem en diens zaakwaarnemer Maarten de Vos. De in Egypte werkzame Ruud Krol had Al Hilal, dat be kend staat als de rijkste club in het land en bij thuiswedstrijden 50.000 toeschouwers trekt, eer der getipt over Van Hanegem. ENSCHEDE (ANP) - Het Neder lands zaalvoetbalteam is vrij dagavond in Enschede kwalifica tie voor de Europese en de we reldtitelstrijd dicht genaderd. De ploeg van bondscoach Ron Groe- newoud versloeg de voornaam ste concurrent Kroatië met 6-4. Oranje, dat tot nu toe alle kwali ficatieduels won, moet vandaag nog aantreden tegen Slowakije. De eerste plaats, die Nederland door de overwinning alleen in handen kreeg, geeft recht op deel name aan de EK en WK. Nederland begon vrijdag sterk. Na twaalf minuten spelen stond de ploeg al op 3-0. Vijf minuten had Oranje nodig om de Kroati sche doelman Svigir voor het eerst te passeren. Grünholz. te ruggekeerd in het team na zijn verplichtingen op het veld voor FC Den Haag, tekende voor de openingstreffer. Groenewoud be sloot zijn team te verfrissen en on der leiding van John de Bever ver zwakte Oranje geen moment. De Bever zelf zorgde uit een mooie vrije trap voor 2-0. Kort daarna deponeerde Grünholz de bal bij een counter in de voeten van de vrijstaande Joop Ludwig: 3-0. Kroatië toonde zich ook geregeld gevaarlijk en kwam terug tot 3-3. In het begin van de tweede helft ging het gelijk op. Toch wist Ne derland - net als in de eerste helft - snel het Kroatische doel te vin den. Na een pass van Grünholz tikte Joop Ludwig in de 24e mi nuut zijn tweede treffer binnen. Maar opnieuw bleek de Kroati sche veerkracht groot. Binnen een minuut tekende Martic voor de gelijkmaker: 4-4. Het aantal kansen bleef beperkt. Pas in de 31e minuut kreeg Grün holz weer een mogelijkheid. Zijn schot belandde echter op de paal. Twee minuten later was het wel raak. Aanvoerder Lettinck knal de van afstand raak. Oranje werd vervolgens door het enthousiaste publiek opge zweept. De aanmoedigingen wa ren niet tevergeefs: Grünholz maakte vijf minuten voor tijd Ne derlands zesde treffer. Nederland - Kroatië 6-4 (3-3). 5. Grünholz 1-0, 7. De Bever 2-0, 12. Ludwig 3-0, 18. Pavlic 3-1,19. Ma- vovic 3-2, 20. Pavlic 3-3, 24. Lud wig 4-3,24. Martic 4-4, 33. Lettinck 5-4. 35. Grünholz 6-4. Gele kaart: Lettinck (Ned). Scheidsrechters' Bentomarques (Spa) en Levnikov (Rus). Toeschouwers: 800. Edwin Grünholz passeert de Kroaat Pavlic. van onze medewerker TERNEUZEN - Burgemeester drs. R.C.E. Barbé raakte gisteren op de receptie van de jubilerende voetbalver eniging Terneuzen een gevoelige snaar. De eerste bur ger van Terneuzen kwam in eerste instantie superlatie ven te kort: de plaatselijke club was een 'dijk' van een vereniging, de club beschikt nu over een schitterende accommodatie die zijn weerga in het Zuiden des lands niet kent en Terneuzen is uitgegroeid tot de grootste voetbalclub (700 leden) van Zeeland. „Maar", benadrukte Barbé: „De opgang van de zondagt weedeklasser is mede gestimuleerd wat er door een club in de regio wordt gepresteerd." De afkeurende geluiden in de gezellige kantine van de v.v. Terneuzen lieten niet lang op zich wachten. Barbé, die al jaren trouwe suppor ter van Hoek („Sorry, maar ik heb jaren op Hoek ge woond") is en als politicus van wanten weet. redde zich op een geraffineerde wijze uit de netelige situatie. „Ik bedoel natuurlijk HVV'24", sprak hij ongeloofwaardig, maar hij kreeg wel de lachers op zijn hand, Zijn uitglijder werd hem door de vele bezoekers vergeven. De voetbalvereniging Terneuzen werd op l juli 1920 op gericht, maar het bestuur van de voetbalclub had het hoogtepunt van het jubileum bewaard voor gisteren. Lo gisch. want de clubleiding wilde het 75-jarig bestaan glans geven met de opening van een van de fraaiste ac commodaties (kosten: ruim twee miljoen gulden) van amateurvoetbalclubs in Zuid-Nederland. Afdelingsvoorzitter Cees Blomaard ging zelfs veel ver der door te zeggen: „RKC, dat in de eredivisie hoog ge klasseerd staat, zou op een dergelijke accommodatie ja loers zijn." Voorzitter Peter Scherpenisse van de scheidsrechters- vereniging Zeeuws-Vlaanderen nam de gelegenheid te- baat om de aanwezige clubs (uit alle hoeken van Zeeuws- Vlaanderen waren ze present) erop te wijzen dat ze een belangrijke bijdrage kunnen leveren om het scheids- rechterstekort een halt toe te roepen. Voorzitter Anton Hermus van de v.v. Terneuzen stelde met trots vast: „We hebben de fraaiste accommodatie van Zuid-Nederland. De prestaties zijn daarin meege gaan, want het eerste en tweede elftal spelen op het beoogde niveau, We zijn blij met de positieve inbreng (anderhalf miljoen gulden) van de gemeente Terneuzen, maar ik ben vooral trots op de vele vrijwilligers die tien maanden van hun vrije tijd besteed hebben aan het ver rijzen van dit schitterend complex." Krajicek uitgeschakeld in Essen ESSEN (ANP/SID) - Richard Krajicek heeft vrijdag dé kans laten liggen zich te plaatsen voor de halve finales van het sterk bezette tennistoernooi in Essen. De Hagenaar, als dertiende gerangschikt, verloor kansloos van de ongeplaatste Fransman Arnaud Boetsch in twee sets: 6-4 6-2. De Nederlandse nummer één schakelde donderdag nog de als vierde geplaatste Duitser Boris Becker uit. Tegen Boetsch maakte Krajicek een ongeïnspireerde indruk. Decheiver naar SC Freiburg KARSLRUHE (GPD) - Harry Decheiver, topschutter van de Deventer ereidivisieclub Go Ahead Eagles, heeft zich gister avond voor 20 maanden verbonden aan de Duitse Bundesliga- club SC Freiburg. De 25-jarige Decheiver kwam vorig jaar van RKC naar Go Ahead Eagles, de club waar hij zijn profloopbaan begon. De geboren Deventenaar keerde terug op het oude nest na om zwervingen bij Heerenveen, RKC, Servette en wederom RKC Wings te sterk voor HVSV TERNEUZEN - De vrouwen van HVSV werden gisteravond in de eerste ronde van de landelijke bekercompetitie uitgescha keld. Door blessures ontbraken er nogal wat speelsters in het Terneuzense kamp, waarvan het Haagse Wings profiteerde. De bezoeksters wonnen uiteindelijk met 9-19. Burgers VS dragen fakkel ATLANTA (RTR) - De organisatie en sponsors van de Olympi sche Spelen volgend jaar in Atlanta hebben het plan gelan ceerd om 7500 voornamelijk Amerikaanse burgers de olympi sche fakkel door hun land te laten dragen. Het Atlanta Comité voor de Olympische Spelen (ACOG) wil 5500 burgers selecte ren die zich in de olympische geest hebben ingespannen voor Amerika. Sponsor Coca-Cola wil 2000 andere mensen werven, van wie er vijfhonderd van buiten de Verenigde Staten komen. De fakkel moet een traject van 15.000 mijl afleggen door 42 sta ten. van Los Angeles naar het stadion in Atlanta waar de fakkel op 19 juli binnengebracht wordt. Jordi Cruijff tot 2000 bij Barga BARCELONA ANP- Het bestuur van Barcelona wil het con tract met Jordi Cruijff openbreken tot juni 2000. De huidige verbintenis met de aanvaller loopt nog door tot juni 1997. Het bestuur en Cruijffhebben een principe-akkoord bereikt over de verlenging van het contract. Er moeten nog een paar kleine details aangepast worden en daarna vel'wacht de zoon van trai ner Johan Cruijff zijn handtekening onder het contract te kun nen zetten. Cruijff is herstellende van een knieblessure. Hij heeft de training hervat en hoopt over twee weken zijn rentree in het eerste elftal van Barga te kunnen maken. Bijeenkomst Zeeuwse renners KAPELLE - De KNWU, district Zeeland, houdt maandag 30 oktober de jaarlijkse bijeenkomst voor licentiehouders in de kantine van Cok-Midland te Kapelle. Het bestuur van de wiel- renunie zal de renners informeren over de op handen zijnde wijzigingen in de wielersport. Naast de nieuwe categorie-inde ling wordt er teruggeblikt op het afgelopen seizoen. De bijeen komst begint om 20.15 uur. WARMENHUIZEN (GPD) - In de sterk verjongde TVM-wieler- ploeg van Cees Priem is volgend seizoen geen plaats meer voor Steven Rooks. De 35-jarige Noordhollandse prof kreeg de jobstijding gistermiddag te bo ren. Rooks heeft onmiddellijk bevriende relaties ingescha keld om elders onderdak te zoe ken. Daarbij denkt hij aan Italië of Spanje. Rooks had zich na veertien prof jaren voorgesteld om volgend seizoen zijn carrière af te sluiten. Hij wilde dat doen via enkele aansprekende uitslagen in klas siekers, om dan in het nationaal kampioenschap zijn afscheids- wedstrijd te rijden. „Mijn echte loopbaan is begonnen met winst in een klassieker (Luik-Bastena ken-Luik '83, red.) en met een goede klassering in zo'n wed strijd zou ik ook willen stoppen", aldus Rooks, die de afwijzing van Priem duidelijk als een te leurstelling ervaart. „Ik had gisterochtend vroeg nog contact met Priem. Toen zei hij niet direct 'nee', maar moest-ie er nog met de sponsor over pra ten. 's Middags belde hij me te rug dat het over was. Ze hadden waardering voor me gedurende de afgelopen twee jaar, maar de ploeg zou te groot worden. Ze hebben al 21 man." Voor Rooks, die al bij Raas heeft gereden en vage contacten met Foreldorado ook niet serieus neemt, rest nu het buitenland. „Want ik wil beslist nog een sei zoen rijden", zegt Rooks. „Moge lijk is er nog ergens een plaatsje in Italië of Spanje voor mij en een paar andere Nederlanders die nog niks hebben, zoals Bouwmans en Van Poppel. Het geld is niet zo belangrijk, ik wil gewoon in mijn laatste seizoen als prof met ere afscheid nemen en een aardig programma rijden. Iets in België is uitgesloten, die kermiskoersen zijn aan mij niet besteed. Dat noem ik stront- koersen. En komt er niets, dan heb ik altijd nog de mogelijkheid om aan triatlon te gaan doen. Want dat ik aan sport blijf doen is wel zeker." Tweevoudig nationaal kam pioen Rooks won in zijn lange loopbaan naast Luik-Bastena ken-Luik ook belangrijke klas siekers als de Amstel Gold Race (1986) en het Kampioenschap van Zürich 1988). In zijn topjaar 1988 eindigde hij als tweede in de Tour de France, op 7 minuten en 13 seconden van de Spaanse .winnaar Pedro Delgado. Rooks was toen de eerste Nederlander die het bergklaskement won. Zaterdag 08.30-02.00 EURO: Diverse takken van sport. 12.50-14.25 RTL Autosport: trai ning, van de GP van Japan voor fl- wagens. 13.05-18.02 Did 1: Sport, extra. 13.15-18.20 BBC' 1: Grandstand. 18.30-19.10 BBC 2: Snooker. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL t Sport. 19.30-19.57 BRT 1: Spoi;t. 20.05-20.20 BBC 2: Sport. 21.55-22.15 BBC 1: Sport. 22.00-23.00 RTL 5: De ballen: Bun- desliga en de Premier League. 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport- Studio. 22.45-23.40 Ned 3: Studio sport: o.a. betaald voetbal. 23.15-23.35 BRT 1: Sport op zaterdag 23.40-00.45 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine. 00.35-01.40 BBC 2: Snooker. 04.15-06.45 RTL 5: Autosport: GP Ja pan voor Formule l-wagens. 04.45-06.00 RTL Autosport: GP van Japan voor formule l-wagens. 04.45-07.00 BBC 2: Autosport: GP van Japan. Zondag 07.00-01.30 EURO: Diverse takken van sport. 09.00-10.55 BBC 2: Autosport. 09.30-11.45 RTL 5: Autosport: samen vatting GP Japan. 12.10-16.55 Ned 2: Studio sport: o.a. betaald voetbal. 12.30-13.00 BRT 1: Sportmiddag. 13.00-17.00 Did 1: Sport extra: o.a. tennis. 13.30-16.05 RT1, Autosport. 15.00-18.10 BBC 2: Snooker 17.20-18.15 Did 2: Die Sport- Reportage 18.08-18.40 Did 1: Sport- schau. 18.10-19.10 BBC 2: Rugby special. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.45-20.15 Ned 2: Studio sport: o.a. betaald voetbal. 19.50-19.58 Did 1: Sportschau-Tele- gramm. 19.50-20.20 BRT 1Sportweekend 20.15-20.45 Ned 2: Studio sport. 22.00-22.20 Did 2: Sport am Sonntag. 22.15-23.00 Ned 2: Studio sport: voet bal, Italiaanse en Spaanse competi tie. 23.00-23.40 BBC 2: Autosport. 23.40-01.10 BBC 2: Snooker Boetes clubs gehandhaafd ZEIST (ANP) - Jos Staatsen. voorzitter betaald voetbal, heeft een aantal clubs valse hoop gegeven. Vooral FC Utrecht hoopte na de woensdag gedane uitlatingen van Staats en over het boetesysteem op ge deeltelijke kwijtschelding van de straf van 150.000 gulden. Dat gebeurt echter niet. Staatsen sprak woensdag over veranderingen in dat systeem. De hoge geldstraffen brachten clubs, onverwacht en onver hoopt. in de problemen. Clubs, gestraft voor het wangedrag van de supporters, zouden de tijd moeten krijgen hun aanhang in het gareel te krijgen. De voorzit ter toonde begrip voor de onge rustheid bij de clubs, van wie be halve FC Utrecht ook Feye noord, FC Twente en FC Den Haag al beboet werden. Voor Roda JC, Ajax en tal van andere clubs dreigt ook een geldstraf. De werkgroep die het nieuwe systeem uitwerkte besloot an ders. De aanpassing geldt niet de hoogte van de boete, maar slechts de procedure. Aange klaagde clubs krijgen voortaan direct de gelegenheid tot ver weer. Tot nu toe kon het weer woord pas voor de beroepscom missie gegeven worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 41