Israël moet spitsroeden lopen Timmer wijst idee FNV af PZC Welopgevoed Trotse houding zou slecht vallen op economische top in Amman Partij van president Tudjman stevent af op een monsterzege FNV eist drie procent meer loon Leidse astronomen ontdekken geboorte van een melkweg van onze correspondent in Tel Aviv Ad Bloemendaal Als Israël één ding heeft ge leerd van de economische topconferentie in Casablanca, dan is het wel bescheidenheid. Precies een jaar geleden waren een paar duizend politici en za kenlieden uit Westerse landen, Japan, Israël en de Arabische landen in Marokko bijeen om zich voor de eerste maal geza menlijk te beraden over de eco nomische toekomst van het Midden-Oosten. Wie het hotel van de vijfhonderd man sterke Israëlische delegatie bezocht, kreeg dikke boeken en brochu res in handen gedrukt, vol met de prachtigste regionale ont wikkelingsplannen. Israël was duidelijk het enige land dat zich grondig had voorbereid en de Arabische delegaties trokken daaruit de gemakkelijkste con clusie: Israël is er op uit het Midden-Oosten niet alleen mili tair, maar ook economisch aan zich te onderwerpen. Morgen, zondag, gaat in de Jor daanse hoofdstad Amman de tweede editie van de Economi sche Topconferentie voor het Midden-Oosten en Noord-Afrika van start. Dit keer met in totaal ongeveer duizend deelnemers de grote meerderheid zakenlie den en een Israëlische delega tie die met veel moeite beperkt is gehouden tot honderd man. Rijkdommen Tot de paar Arabische landen die geen officiële afvaardiging sturen, behoren, net als vorig jaar in Casablanca, Syrië met in zijn kielzog Libanon. In de mees te Arabische kranten wordt de zer dagen gewaarschuwd tegen Israëlische plannen tot econo mische dominantie, maar de Sy rische regeringspers is wel heel uitgesproken. Zo schrijft Mo hammed Khair al-Wadi, hoofd redacteur van de regeringskrant 'Tishrin', dat de economische topconferenties het geesteskind zijn van de Israëlische regering en van 'zionistische politieke en economische organisaties'. Hun perfide doel is 'het scheppen van de materiële en morele voor waarden voor het grijpen van de Arabische rijkdommen'. Met die Arabische rijkdommen valt het nogal mee. Het bruto na tionaal produkt van Israël is ho ger dan dat van al zijn buurlan den bij elkaar en de levensstan daard van de gemiddelde Israëli is twintig maal zo hoog als die van bijvoorbeeld een Jordaniër. Die volslagen discrepantie in welvaart is een van de grootste hindernissen bij pogingen tot economische samenwerking. Zelfs als de betrekkingen zich zodanig zouden ontwikkelen dat Israel openlijk handel kan drij ven met alle Arabische landen maar zo ver is het nog lang niet dan nog staat de geringe koopkracht van de Arabieren massale uitvoer in de weg. De Verenigde Staten en Europa blijven voor Israël nog ettelijke jaren de belangrijkste afzet markten. „Voor de Arabieren is Israël een reus die plotseling de kamer bin nenkomt", zegt Yossi Beilin, Is- raëls minister van economische ontwikkeling. „We kunnen al leen maai" hopen dat in de toe komst de economische kloof tus sen ons en onze Arabische buren smaller wordt. We streven niet naai* economische overheersing. Een bloeiend Midden-Oosten is juist in ons belang als we in de toekomst onze producten dicht bij huis willen afzetten. Er is kri tiek op Israël, maar ik heb toch het idee dat steeds meer Arabie ren begrijpen dat ze ook zelf van samenwerking profiteren". Regionale bank Niet alleen de Israëlische dele gatie in Amman is kleiner, ook het aantal en de omvang van de te bespreken projecten is be scheidener en vooral realisti scher. Een van de meest omstre den plannen van Casablanca was de oprichting van een regio nale ontwikkelingsbank voor het Midden-Oosten en Noord- Afrika, met een aanvangskapi- taal van vijf of misschien zelfs tien miljard dollar (ongeveer zes tien miljard gulden). De Verenig de Staten en een aantal landen in de regio voelden wel voor een financieel instituut dat, naar voorbeeld van regionale banken elders in de wereld, zou zijn toe gesneden op de situatie in de Arabische wereld en Israël. De Europeanen waren fel tegen. Zij meenden dat de landen in het Midden-Oosten eerst maai" eens moesten laten zien dat ze geza menlijk projecten konden uit van onze correspondent in Boedapest Hans Gertsen Wie morgen de winnaar wordt van de Kroati sche parlementsverkiezin gen, staat al bij voorbaat vast. De Kroatische Demo cratische Gemeenschap (HDZ), de partij van presi dent Franjo Tudjman, gaat volgens de laatste peilingen rond veertig procent van de stemmen halen. Dat levert de HDZ dank zij het oneven redige kiestelsel ongetwij feld een ruime absolute meerderheid in het Lager huis (de Tweede Kamer) op. De enige 'suspense' rond de verkiezingen bestaat uit de vraag of de HDZ er ook in slaagt een tweederde meer derheid in het 127 zetels tel lende Lagerhuis te behalen. Dat is tevens de werkelijke inzet van de vervroegde ver kiezingen. Als de HDZ er in slaagt de tweederde meer derheid te veroveren, kan het nieuwe parlement zon der problemen een grond wetswijziging doorvoeren die de toch al niet geringe macht van president Tudj man verder vergroot. Euforie De Kroatische president en zijn partij hebben weinig aan het toeval overgelaten om te slagen in hun opzet. Om te beginnen zijn de verkiezin gen, die eigenlijk pas eind volgend jaar zouden plaats vinden, vervroegd in de ver wachting dat Tudjmans HDZ nu optimaal kan pro fiteren van de euforie over de herovering van de Krajina door het Kroatische leger. Het door de HDZ gedomi neerde zittende parlement paste in september boven dien de kieswet ingrijpend aan. De verhoging van de kiesdrempel door het aantal zetels van 138 naar 127 terug te brengen en het reserveren van twaalf zetels voor Kroa- ten die in het buitenland woonachtig zijn, spelen de HDZ als grootste partij ver der in de kaart. Tot zover de 'legale' manipu laties rond de verkiezingen. Op papier zijn de verkiezin gen van morgen, zondag, vrij en democratisch. Het feit dat er een kleine twintig par tijen en lijsten deelnemen aan de verkiezingen, lijkt op het eerste oog te wijzen op een bloeiende democratie. In werkelijkheid is de situa tie heei wat minder rooskleurig. Het gros van de partijen en partijtjes maakt geen enkele kans en voor de rest is hooguit een figuran tenrol weggelegd in de cam pagne en straks in het parle ment. Toegang tot de vrijwel volle dig door de staat en/of dooi de HDZ gecontroleerde Kroatische media is voor de meeste partijen niet of nau welijks weggelegd. Zelfs de Kroatische Sociaal-Liberale Partij (HSLS), de grootste oppositiepartij die volgens peilingen op een score van 18 procent afstevent, krijgt nauwelijks de kans om haar geluid te laten horen. „Van een serieus politiek de bat is geen sprake", zo vat Bozo Kovacevic, de secreta ris-generaal van de HSLS het samen. „Kranten maken nauwelijks of geen melding of verslag van onze verkie zingsbijeenkomsten, terwijl die van de HDZ altijd breed worden uitgemeten. Wie kri tische geluiden laat horen, loopt het risico te worden uitgemaakt voor landverra der", schetst Kovacevic de stemming. Zijn frustratie bljkt wellicht nog het best uit de typering die hij van de HDZ-top geeft. „Dat zijn bolsjewistische na tionalistische bastaarden van het soort datje helaas in alle republieken van het voormalige Joegoslavië aan treft". Diplomaten en waarnemers in de Kroatische hoofdstad Zagreb uiten zich wat ge nuanceerder, maar hun con clusie is in grote lijnen de zelfde als die van Kovacevic. „Van eerlijke verkiezingen is naar onze westerse normen geen sprake", aldus een di plomaat. „De HDZ contro leert alles en de oppositie is zwak en onderling verdeeld. Veel kiezers zien wel mis standen, zoals de groeiende corruptie, maar ze geven Tudjman en zijn partij toch het voordeel van de twijfel" aldus een collega-diplo maat. Franjo Tudjman en de zijnen kunnen de champag ne alvast koud leggen. voeren. Financiële instituten waren er genoeg en een nieuwe bank zou ongetwijfeld verspil ling en een overmaat aan bu reaucratie met zich meebren gen. Na veel vijven en zessen is beslo ten op de eerste dag van de con ferentie in Amman een interim plan voor de nieuwe bank te pre senteren. De officiële naam is Ontwikkelingsbank voor het Midden-Oosten en Noord-Alri- ka, maar daarmee houdt de ge lijkenis met het originele idee op. Omdat, zowel Egypte als Jor danië de bank opeisten, komen er nu instituten in beide landen. door Fred van Essen Een vierdaagse werkweek bij Philips? Bestuursvoor zitter Jan Timmer vindt het idee, een eis van de Industrie bond FNV, te gek voor woorden. „Een onzinniger voorstel heb ik in jaren niet gehoord", zei Tim mer gisteren op een toogdag van de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW). Het persbericht van de vakbond was de 'president' in de auto, op weg naar het Bossche provincie huis onder ogen gekomen. Het had hem zo 'geschokt' en 'teleur gesteld'. dat hij de finale van zijn spreekbeurt inruimde voor de Industriebond. „Je kunt toch ook niet aan Dick Advocaat vra gen om Ronaldo een dag in de week niet op te stellen. Dan ver liest die club. Nederland is geen eiland in de wereld, begrijpt de FNV dat dan nog niet? We leven niet in een sociaal paradijs waar de bomen tot in de hemel groeien." Timmers Aziatische zakenrela ties zijn al zo verbaasd over de slechte bereikbaarheid van de Nederlandse Philipsbedrijven in juli en augustus. „Ze zeggen: waarom verkort u de vakanties niet? Als wij 36 uur gaan werken begrijpt niemand dat, in Azië niet, in Latijns Amerika niet en in de Verenigde Staten niet." Een beetje droevig schudde Timmer zijn hoofd. In vijf jaar heeft hij 'zijn' Philips gekneed tot een bedrijf waarvan de werk nemers bereid zijn alles te geven in de concurrentiestrijd tegen de rest van de wereld, komt de FNV even 8 procent loonruimte opei sen. Daaruit blijkt, zei Timmer „dat wat ik al jaren probeer uit te leggen nog steeds niet door ie dereen wordt begrepen." Drei gend voegde hij eraan toe dat Philips dit jaar al een miljard gulden in Nederland heeft geïn vesteerd en voor 3000 nieuwe ba nen heeft gezorgd. „We willen het blijven proberen, maar over heid en vakbonden moeten wél willen meeveranderen. Vrijhan del in de wereld betekent zich blootstellen aan concurrentie. We kunnen er geen schijnwel vaart op na houden." Beurs Een dag eerder, donderdag, was Timmer ook al tegen iets onaan genaams opgelopen: de instor ting van het aandeel Philips op de beurs. Na de bekendmaking van de kwartaalcijfers zakte de koers met bijna 14 procent tot 60,10 gulden. Hoe kon dat. ter wijl de analisten vinden dat Phi lips structureel op koers ligt. het concern een dikke kwartaal winst presenteerde van 539 mil joen gulden en de verwachting uitsprak dat de nettowinst over heel 1995 met meer dan twintig procent zal groeien tot ruim bo ven de 2 miljard gulden. Ge vraagd om een reactie zei Tim mer, die als eerste man een Oos terse zwijgzaamheid cultiveert: „Ik reageer nooit op berichten die ik niet begrijp." Die uit spraak herhaalde hij nog eens voor de volle zaal, zodat het ora kel de wereld toch zijn bood schap had overgebracht: 'Onbe grijpelijk.' Better „Let's make things better", zei Timmer tegen Brabants fijnste entrepreneurs, citerend uit zijn eigen reclamecampgane. Nog iets dat hem helemaal niet lek ker zit: de „geweldige discussie die over onze nieuwe slogan in Nederland is ffisgebarsten." „Dat onbegrip is alleen hier. In Japan, Korea, Maleisië, Indone sië, China en Engeland, overal begrijpen de mensen intuïtief wat we ermee bedoelen: dat we nooit meer zelfgenoegzaam zul len worden en de lat steeds ho ger zullen leggen. Om de concur rentie het hoofd te bieden, maar ook om onszelf te bewijzen, om motivatie op te doen. De rest van de wereld weet wat Philips bedoelt. Daar stoelt mijn ver trouwen op." Inspirerend leiderschap en mo tivatie van „de troepen", daar draait het om in ondernemers land, zei Timmer. Hij haalde her inneringen op aan Operatie Cen turion waarmee hij vijfjaar gele den de reddingsoperatie van het zinkende schip begon. In twee groepen gedurende twee week ends werd het management er van overtuigd dat er 45.000 ba nen moesten verdwijnen. Zo'n radicale koerswijziging kon al leen doordat de crisis zo ernstig was, zei Timmer. „Binnen de ge lederen was veel weerstand, di visies wilden niet meedoen. Al leen de 'geldverkwanselaars' moesten 't maar opbrengen, vonden ze. Maar dat kon niet. Voor het slagen van de operatie was het noodzakelijkk dat ieder een meedeed, wereldwijd, alle divisies, landenorgansaties en bestuurslagen. We hebben ieder een zover gekregen door te zeg gen: oké als jullie zo goed zijn, dan zullen we dat onderzoeken. We hebben toen de prestaties van elke divisie en afdeling niet met elkaar vergeleken, maar met de beste bedrijven in de we reld. Het was een enorme schok toen bleek dat géén van onze di visies de beste in de wereld was. Iedereen kon toen worden over tuigd." En met een grom naar zijn on trouwe aandeelhouders: „God zijdank hebben we vijfjaar gele den niet geluisterd naar de ad viezen om 't allemaal maar op te heffen. Dan had de verlies- en winstrekening over de eerste ne gen maanden er nu héél anders uitgezien." Philips-topman Timmer. De Industriebond FNV eist bij de cao-onder handelingen voor het Nederlandse Philips- personeel een onderhandelingsruimte (loonkos tenruimte) van 8 procent. Daarvan is 5 procent be stemd voor het verkorten van de arbeidsduur tot 36 uur per week, zo blijkt uit de vrijdag gepresen teerde discussienota, bestemd voor de leden. De lonen gaan als hel aan de bond ligt met 3 procent omhoog. De Industriebond wijst op de goede resultaten van het elektronicaconcern in de afgelopen jaren. Don derdag maakte Philips een nettowinst over het Cairo krijgt de eigenlijke bank, maar die heeft voorlopig eerder de vorm van een fonds met niet meer dan enkele tientallen mil joenen dollars kapitaal. In de ko mende jaren kunnen liefhebbers aandelen kopen, zodat de bank zich ontwikkelt in het tempo dat de deelnemers zelf bepalen maar dat vooralsnog onduidelijk is. In Amman wordt een commissie gevestigd die als opdracht krijgt fondsen te werven voor geza menlijke ontwikkelingsprojec ten. De bank in Cairo kan geld schieter zijn, maar voorlopig lij ken investeringen door particu liere instellingen meer voor de hand te liggen. Het lijkt erop dat Europa gelijk heeft gekregen in zijn vrees voor een overwinning van de bureaucratie. Beilin wekt de indruk tevreden te zijn over het compromis. Dat de bank nog over weinig of geen contanten beschikt, maakt naai zij n idee weinig uit want geld is niet het probleem. „Als er poli tieke overeenstemming bestaat en het project er goed uit ziet, dan komen de investeringen vanzelf los". Was dat niet precies wat de Europese Unie beweer de? Toerisme De meeste grootschalige samen werkingsprojecten zullen ook na Amman in de lucht blijven han gen. Voor een kanaal tussen Do de en Rode Zee of een groot scheepse ontwikkeling van de Jordaan-vallei, om er een paar te noemen, is voorlopig geen geld beschikbaar. Het meest belo vend zijn zeven kleinere projec ten die de delegaties van Egyp te, Israël, Jordanië en de Pale- stijnen dinsdag, de laatste dag van conferentie, samen zullen presenteren. Het gaat om de toe ristische ontwikkeling van de kust langs de Dode Zee, de Rode Zee en de Middellandse Zee. de aanleg van een gaspijpleiding van Egypte naar Israël, de ver betering van de twee bruggen over de Jordaan tussen Israël en Jordanië, de aanleg van indus triegebieden in de Gazastrook en op de Westelijke Jordaanoe- ver en de instelling van vrijhan delszones in Rafiah (tussen Egypte en de Gazastrook) en in Taba-Eilat-Akaba aan de Rode Zee. et souper dat de Franse president Jacques Chirac, mi- Hnister-president Wim Kok en minister Hans van Mier- lo van buitenlandse zaken deze week samen gebruik ten, is de heren blijkbaar wel bekomen. Na afloop vielen termen als 'vriendschappelijk' en 'verheugd'. De strijd tegen de drugs zal worden gecoördineerd, onder meer door samenwerking van Franse en Nederlandse doua nemensen. De Franse president karakteriseerde zijn gasten en zichzelf als welopgevoede mensen, die samen een pro bleem moeten kunnen oplossen. De vraag is overigens wel wat precies het probleem is. Chirac heeft in eigen land van doen met veel moeilijkheden. Zijn populariteit is sterk gedaald. Frankrijk lijdt onder verpaupering en de president ziet geen kans de bevolking ervan te over tuigen dat zijn beleid veel perspectief biedt. Vanuit die positie probeert de Franse president zijn prestige te versterken. Door mondiale protesten over de Franse kernproeven te negeren. En door, als zich de ge legenheid voordoet, Nederland te kritiseren over het drugsbeleid in de Lage Landen. Zo meent hij de aan dacht te kunnen afleiden van binnenlandse problemen. Minister-president Kok 'doorziet dat uiteraard ook, maar geciviliseerde mensen zeggen elkaar niet altijd de waarheid. Vandaar zijn uitgestoken hand en zijn vreug de over het feit dat Chirac die heeft gedrukt. Dat voert uiteraard niet tot werkelijke veranderingen in het Nederlandse drugsbeleid. De ervaring leert dat strenger optreden van de politie en de douane op de ene plaats een verplaatsing van de verkoop van drugs naar elders tot gevolg heeft. In bij voorbeeld Zeeuws-Vlaan- deren en in het bijzonder in Terneuzen heeft men daar ervaring mee. Samenwerking tussen Franse en Neder landse douaniers zal vermoedelijk eens te meer dat ef fect geven. In Terneuzen worden geregeld Fransen aangehouden die daar hard- drugs hebben gekocht. Ze blijken grif in te gaan op aangeboden schikkingen en betalen vlotjes boetes tot duizend gulden om zo te ontkomen aan regi stratie in eigen land. Zolang dat de praktijk van alledag blijft in talrijke plaatsen langs de Nederlandse grens, komt van een werkelijke koerswijziging niets terecht. Het is een prijs die betaald wordt voor een Europa met open grenzen. Ruim een maand geleden stelde Chirac grenscontroles in, die op grond van het Schengen-akkoord eerder wer den opgeheven. De Franse president laat nu in het mid den hoe hij in dat opzicht in de toekomst wenst te opere ren. De tijd zal leren dat de controles wel weer verdwij nen, zeker als ze de consequentie hebben van een afne mend toerisme naar Frankrijk. De tijd zal ook leren dat de problemen rond de drugs in Nederland, Frankrijk ol elders in Europa niet worden verkleind door als welop gevoede heren eens een uurtje met elkaar te souperen Daar is een grondiger benadering voor nodig. Astronomen van de Univer siteit van Leiden hebben een zeer grote gaswolk ontdekt in het vroege heelal. Uit dit soort gaswolken zijn melkweg stelsels geboren, kort na de zo geheten Big Bang. De gaswolk draait langzaam om haar as, wat volgens de astronomen een vondst is van grote kosmologi sche betekenis. De astronoom R. van Ojik heeft de ontdekking beschreven in zijn proefschrift, dat hij deze week heeft verde digd. Het onderzoek van Van Ojik en zijn collega's werpt een nieuw licht op één van de belangrijkste vraagstukken in de hedendaag se kosmologie: wanneer en hoe zijn melkwegstelsels ontstaan na de Big Bang. Daartoe worden de verste sterrenstelsels onder zocht die met moderne telesco pen vallen waar te nemen. Het licht van deze sterrengroepen heeft er miljarden jaren over ge daan de aarde te bereiken. De astronoom op aarde die dat 'oude' licht waarneemt, kijkt op die manier ver terug in de tijd, in dit geval zo'n dertien miljard jaar. De nu ontdekte gaswolk bevind! zich rond sterrenstelsel 1243 één van de zes verste en dus jongste stelsels die we nu ken nen. Dit stelsel werd drie jaar ge leden ontdekt. Uit nader onder zoek blijkt dat de aftnetingen van dit stelsel zelfs voor astrono men spectaculair zijn. De wolk rond het stelsel heeft een omvang van bijna 500.000 licht jaar, de massa ervan is tien mil joen maal groter dan die van d( zon. Wat de astronomen nog meei opwindt, is dat deze enorme wolk blijkt te roteren. Het is vooi het eerst dat een dergelijke be weging van zo'n groot en ver chaam is waargenomen en g meten. Uit de snelheid van de ro tatie valt op te maken dat de wolk sinds het ontstaan van het heelal ongeveer één maal om haar as is gedraaid. Het is mogelijk dat de rotatie ty pisch is voor de vorming van melkwegstelsels in het jonge heelal. Terwijl de wolk draait worden in het centrum één oi meer sterrenstelsels gevormd derde kwartaal van dit jaar bekend van 539 mil joen gulden. Volgens de bond mag het personeel nu wel eens iets terugzien van de offers die begin jaren negentig zijn gebracht, toen Philips miljar- denverliezen leed. De bond wil een werkweek van vier maal negen uur. Om aan de roep van de werkgever om meer flexibiliteit tegemoet te komen, kunnen werkne mers in drukke periodes vijf maal negen uur gaan werken. Zij moeten dit dan compenseren in rustige tijden. ANP Directie: K. Scherphuis, W. F. de Pagter en F. van de Velde. Hoofdredactie: A. L. Oosthoek M. van Zuilen (adjunct) Vlissingen: Oostsouburgse- weg 10, Postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Tel. (0118) 484000. Middelburg: Markt 51 4331 LK Middelburg. Tel. (0118) 681000. Goes: Grote Markt 2. 4461 AJ Goes. Tel. (0113) 231800. Terneuzen: Axelsestraat 16. 4537 AK Terneuzen. Tel. (0115) 694457. Hulst: Servicepunt Boekhandel Duerinck, Gentsestraat 12, Tel. (0114) 314058. Axel: Nassaustraat 15, 4571 BK Axel. Tel. (0115) 568000. Zierikzee: Oude Haven 41 4301 JK Zierikzee. Tel. (0111) 415380. Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Openingstijd Zierikzee 8.30-17.00 uur Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Centrale redactie: Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, Tel. (0118) 484000; Redactiefax: (0118) 470102. 's avonds op zondag t/m vrijdag: vanaf 19.00 uur: in het weekeinde: verwijzing via de telefonische boodschap op de kantoren. Bezorgklachten: maandag t/m vrijdag: op de kantoren gedurende de openingstijden; zaterdags tot 14.00 uur: op de kantoren door de klacht in te spreken op de band of de verwijzing op te volgen. Overlijdensadvertenties: tijdens kantooruren en uitsluitend maan dag- t/m vrijdagavond van 20.30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur: Tel. (0118) 484000. Fax(0118) 470100. Abonnementsprijzen: per kwartaal 86.75, automatische afschrijving 85,90, franco per post 110,00; per maand 30,50, automatische afschrij ving 30,00; jaarabonnement 335.00, auto matische afschrijving 333,50; jaarabonnement franco per post 440,00; losse nummers maan dag t/m vrijdag 1,50, zaterdag 2,25 p.st. (alle bedragen inclu sief 6 pet. btw). Postrek.nr.: 3754316 t.n.v. PZC ab.rek. Vlissingen. Advertentietarieven: 169 cent per mm; minimumprijs per advertentie 25,35. ingezonden mededelingen 2,5 x tarief. Voor brieven bureau van dit blad 6,50 meer. Volledige tarieven met contractprijzen op aanvraag (alle advertentieprijzen exclusief 17.5 pet. btw). Giro: 35 93 00, Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant B.V. Vlissingen PZC-ombudsman: C. van der Maas. Telefonisch spreekuur maandag t/m vrijdag 9.30-12.30 uur. Tel. (0118) 484401. Auteursrechten voorbehouden Uitgave PZC Een Jordaniër geeft recent aangelegde planten water bij de ingang van Koninklijk Cultureel Centrum in Amman, waar morgen de Economische Topconferentie voor het Midden-Oosten en Noord-Afrika wordt geopend. foto AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 2