Stadsgewest lijdt onder kritiek PZC De Arne nu trots van Arnemuiden Lasten stijgen amper voor inwoners Westkapelle Vlissingen verdedigt drastisch snoeien in subsidies welzijn Onder wij sdelegatie uit Poolse Glogow bezoekt Middelburg Stadsgewest krijgt vorm in project welzijnswerkers zeeland 18 Aantal Melkert-banen minimaal door houding Rijk en provincie weekenddiensten kerkdiensten ZATERDAG 28 OKTOBER 1995 van onze verslaggever VLISSINGEN - De kritiek op het functioneren van het stads gewest Viissingen-Middelburg klinkt steeds luider. Als het om sociale zaken en arbeidsvoor ziening gaat, wordt de band tus sen beide steden echter met de dag hechter. Vooral de invoe ring van de Melkert-banen heeft de samenwerking bevorderd. „Er is aan de ene kant steeds meer kritiek dat het stadsge west niets voorstelt, terwijl er aan de andere kant in het werk veld heel veel gebeurt", zegt C. Lodder van de Middelburgse sectie arbeidsvoorziening. In de toelichting bij de gemeen telijke begroting schrijft het Vlissingse college dat 1996 'hèt jaar van de Melkert-banen' wordt. Tienduizenden langdurig werklozen moeten op deze ma nier aan de slag komen. Zeeland pikt daar maar een minimaal graantje van mee. Van de 40.000 zogeheten Melkert-l-banen (waarmee extra, structurele werkgelegenheid wordt gescha pen) gaan er 124 naar Zeeland. Die komen terecht in de zorgsec tor en een flink deel ervan is in middels ingevuld. Een projectaanvraag van het stadsgewest om 24 langdurig werklozen als toezichthouders aan te stellen, is echter afgewe zen. Lodder heeft daar grote moeite mee. Reden van de afwij zing is dat de Melkert-l-banen in principe alleen aan Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht en negentien andere grotere steden wordt toegekend. Het stadsgewest komt niet in aanmerking, omdat de banen al leen aan gemeenten worden toe gedeeld en afzonderlijk zijn Vlis- singen en Middelburg te klein. Lodder: „Binnenlandse Zaken haakt aan bij het grote-steden- beleid, terwijl we in het stadsge west toch met dezelfde proble matiek zitten. We dachten dat Patchwork - Ter gelegen heid van haar tienjarig bestaan houdt de patchworkclub van buurthuis De Paraplu te Vlissin- gen open huis op woensdag 8 no vember van 13.00 tot 17.00 uur, en op donderdag 9 en vrijdag 10 november van 10.00 tot 17.00 uur. Er is een tentoonstelling van werkstukken van cursisten. Ook worden demonstraties ge geven en is allerlei informatie over patchwork aanwezig. we met een heel concreet plan waren gekomen en dan krijg je zo'n reactie uit Den Haag." „Het is een soort vicieuze cir kel", vindt L. Streekstra van de Vlissingse sectie sociale zaken. „Men ontkent eigenlijk het be staan van het stadsgewest. Op gebied van werkgelegenheid hoor je er nooit iets over, terwijl daar juist veel mogelijkheden liggen voor samenwerking. De belangstelling van de provincie en van Den Haag is minimaal. In feite ontberen we de steun en de erkenning. Je kunt je als Zeeuws Tweede-Kamerlid ook positie ver opstellen door eens te gaan kijken wat er echt aan de hand is. Maar de enige die is geweest is Noorman-Den Uyl van de PvdA." Als de Zeeuwse parlementariërs wèl langs waren geweest dan hadden ze. volgens Lodder en Streekstra, iets kunnen proeven van de 'creatieve' wijze waarop de Melkert-2-banen worden in gepast. Met die banen, eveneens bedoeld voor mensen die langer dan een jaar werkloos zijn, kun nen de mazen in de arbeids markt werden opgevuld. „Piek- arbeid, taakafsplitsing en alles wat blijft liggen", zoals Lodder het verwoordt. Om deze vorm van arbeid te stimuleren krijgen werkgevers een loonkostensub sidie van 18.000 gulden per baan. Het stadsgewest heeft 150 van dergelijke banen aangevraagd en er daarvan, volgens Lodder om 'duistere redenen', slechts 75 van gekregen. Deze worden on dergebracht in de 'Flex-pool', waarbij langdurig werklozen twee jaar lang voor 32 uur in de week in dienst worden genomen. In die men kunnen zij op flexibe le wijze worden ingezet bij de be drijven die daar om vragen. De eventueel resterende tijd kun nen zij opvullen met bijvoor beeld studie of bijscholing. Er loopt nog een onderzoek naar de mogelijkheden om alle 75 banen ook daadwerkelijk in te vullen. Flex-pool Flex-pool wordt onderdeel van de nog op te richten Werkmaat schappij Walcheren, waarin alle Walcherse regelingen (inclusief banenpool, JWG en sociale werkvoorziening) voor langdu rig werklozen worden onderge bracht. Daaronder vallen ook de Melkert-3-banen (werk met be houd van uitkering, in het kader van de nieuwe Algemene Bij standswet), die echter nog nau welijks zijn ontwikkeld. De Wal cherse gemeenten moeten overi gens nog formeel besluiten tot de oprichting van de Werkmaat schappij. „Met hetzelfde geld kunnen we op deze manier meer bereiken", zegt Lodder. „De voordelen van grootschaligheid hoef ik nauwe lijks uit te leggen." „Je krijgt één instelling die zich inzet voor langdurig werklozen op Walche ren", vult Streekstra aan. „Daar mee krijg je ook de mogelijkheid om ideeen op een hoger plan uit Instemmend hoorde de zaal het loflied van burgemeester drs H. Visser op het gerenoveerde verenigingsgebou w De Arne aan. foto Lex de Meester van onze verslaggever ARNEMUIDEN - Trots maar ingetogen liepen gemeentebe stuurders en andere betrokkenen vrijdagmiddag door het gere noveerde verenigingsgebouw De Arne in Arnemuiden. Burge meester drs H. Visser verrichtte de officiële opening, waarna genodigden en later de bevolking een kijkje konden nemen in de trots van Arnemuiden. 'Een juweeltje', was de algemene indruk onder de bezoekers. De halve cirkel waarmee het gebouw is uitgebreid, biedt extra ruim te in de foyer en De Arne beschikt nu over een heuse garderobe. Het interieur is vernieuwd en voorzien van hedendaagse kleuren: donkerblauw, donkerrood, okergeel. Het invalidentoilet - op zich al een verbetering want die ontbrak in het oude gebouw - heeft zelfs een alarmbel. De opknapbeurt heeft, dan ook wat gekost en wethouder J. van Belzen deed dat nog eens uitgebreid uit de doeken. Het financië le plaatje bleek tot twee keer toe niet te kloppen. „Uiteindelijk kost de renovatie in totaal 615.000 gulden, terwijl we in het begin uitgingen van 425.000 gulden." Maar daar heeft Arnemuiden wel een op de modernste eisen toe gesneden gebouw voor gekregen, vond burgemeester Visser. „Van een verenigingsgebouw is eigenlijk geen sprake meer. Alle verenigingen hebben hun eigen gebouw, De Arne is een echt dorpshuis." De bevolking van Arnemuiden maakt er graag gebruik van, blijkt uit het grote aantal boekingen. „Ze stromen werkelijk bin nen", zegt beheerder L. Goormachtig. Al voor ruim een jaar voor uit zijn avonden besproken. van onze verslaggever VLISSINGEN - Ondanks het grote aantal bezwaarschriften wil het Vlissingse college van b en w niet terugkomen op de meeste voorgenomen bezuini gingen op de welzijnssubsidies. Het college zegt zich, gezien de zwakke financiële positie van de gemeente, gedwongen te voe len tot de vaak ingrijpende maatregelen. Slechts een klein aantal organisaties heeft wel gehoor gevonden bij b en w. In het Welzijnsprogramma 1996, dat begin deze maand ver scheen. kondigde het Vlissingse gemeentebestuur aan dat het de komende vijfjaar in totaal ruim 1,2 miljoen gulden - waarvan drie ton in 1996 - wil bezuinigen op welzijnsorganisaties en so ciaal-culturele instellingen. Alle activiteiten die de gemeente niet als een kerntaak be schouwt, dienen geleidelijk te worden afgestoten. Subsidies worden daarom veelal afge bouwd tot waarderingssubsi dies. een groot aantal accommo daties wordt afgestoten en bij dragen in de huisvestingskosten van zelforganisaties worden in fasen tot nul teruggebracht. Weerstand Het Welzijnsprogramma heeft tot grote weerstand geleid. Veel organisaties vrezen dat ze moe ten snoeien in hun activiteiten, dat ze de eigen bijdragen van de leden fors moeten verhogen of zelfs dat ze zichzelf moeten op heffen. De teneur van de reactie van het college op de binnenge- van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Een Poolse on- derwijsdelegatie uit de stad Glogow is vanaf zaterdag 28 ok tober tot en met donderdag 2 no vember op bezoek in Middel burg. De delegatie bestaat uit veertig studenten, elf docenten en vijf schooldirecteuren. Deze ontmoeting is een vervolg op eerdere uitwisselingen tussen onderwijsdelegaties uit Mid delburg en Glogow. Middelburg onderhoudt sinds 1989 vriendschappelijke betrek kingen met Glogow in het kader van jumelage-activiteiten. De stichting Middelburg-Glogow onderhoudt en stimuleert deze activiteiten namens de gemeen te Middelburg. De groep wordt vandaag om 14.00 uur ontvangen in de Wel- linge. Bestuurslid W. Mulder van de stichting Middelburg-Glo gow houdt er een toespraak. Na de korte ontvangst vertrekt de groep naar de gastgezinnen om uit te rusten van de lange reis. 's Avonds is er een disco voor de Poolse studenten in De Wellin ge. Vanaf maandag 30 oktober volgt de delegatie een onderwijskun dig en cultureel programma. De Polen kunnen de zondag en de avonden met de gastgezinnen naar eigen keuze invullen. De studenten en docenten brengen maandag en woensdag werkbe zoeken aan de Christelijk Scho lengemeenschap Walcheren en De Wellinge. Ook zullen zij les programma's volgen van de af delingen techniek, handel, ad ministratie en mavo. De Poolse docenten hebben, na de werkbe zoeken, tijdens een diner in een hotel een eigen werkoverleg. De schooldirecteuren hebben een ander rooster, dat meer ge richt is op het kennismaken met het Nederlandse onderwijs. Zij zullen een kijkje nemen op de basisschool De Vossenburg en het Zeelandcollege aan de Ra- vensteijnwe'g. Het culturele programma houdt in dat de delegatie op dinsdag af reist naar Rotterdam. Daar krij gen de deelnemers een rondrit door de havenstad met uitleg van een gids. Een rondvaart in haven, een bezoek aan een mu seum en winkelen zijn onderde len van het uitstapje. Naast het werkprogramma is er nog genoeg vrije tijd over voor ontspanning, zoals zwemmen op woensdagmiddag in het zwem bad De Parel in Domburg en winkelen en Middelburg verken nen op donderdagochtend. De gasten gaan dondermiddag naar De Schelde in Vlissingen om kennis te maken met de arbeids omstandigheden in deze regio. Het zesdaagse bezoek wordt donderdagavond afgesloten met een gezamenlijke diner in De Wellinge. De delegatie uit Glo gow stapt om 21.00 uur in de bus voor de reis huiswaarts. komen bezwaren is, dat het geen andere keus heeft dan drastisch te snoeien. Dat daardoor meer gevergd wordt van de leden, dat organisaties mogelijk moeten verkassen naai' een kleiner on derkomen en dat een deel van de activiteiten sneuvelt is daarbij haast onvermijdelijk. Enkele organisaties willen het college in hun bezwaren tege moet komen. Met de Stichting Vogelopvang Midden-Zeeland (De Mikke) wordt nog nader overleg gevoerd. De Vereniging Sociëteit Gehandicapten wordt in plaats van 2.000 gulden 1.000 gulden gekort. De sociëteit stel de in haar bezwaarschrift dat de voorgestelde korting van 2.450 gulden naar 500 gulden het ein de van de vereniging zou beteke nen. De subsidies voor de ouderen bonden Anbo en PCOB worden geleidelijker afgebouwd dan aanvankelijk de bedoeling was. Radio Walcheren wordt in 1996 bijna 1.300 gulden minder ge kort dan aangekondigd. Het Vlissings Activiteitenfonds, dat de Walcherse Oldtimerrit en de Sint Nicolaasintocht organi seert, krijgt een subsidie van 6.000 in plaats van 5.000 gulden. Ook de Zeeuwse Ringrijdersver- eniging heeft genade gevonden in het ogen van het college. In plaats van 2.400 gulden hoeven de rïngrijders maar 1.000 gulden in te leveren. Herbezinning Andere bezwaarmakende orga nisaties hebben nul op het re kest gekregen. Bij de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen is een 'herbezinning op de activi teiten' noodzakelijk. Ook de be zuiniging op het vormings- en ontwikkelingswerk van het Edu catief Centrum Walcheren gaat, als het aan het college ligt, door. Voor wat de zelforganisaties voor de culturele minderheden betreft, blijven b en w van me ning dat het mogelij k is deze ver enigingen met inspanning van de leden draaiende te houden. Ook aan de ingediende bezwa ren van zeemanshuis The Mis sions to Seamen, Adviesgroep P20, de Stichting Zeekadet- korps Scheldemond, de Oost- souburgse sociëteit Razzma tazz, speeltuinvereniging De Oude Stad, de Stichting Kerke lijk Jeugdwerk in Oost- en West-Souburg en de Stichting Scouting Sint Willibrordus komt het college niet tegemoet. Het Welzijnsprogramma 1996 wordt woensdag 1 november be sproken in de commissie welzijn. De openbare vergadering wordt gehouden in de kantine van het stadhuis in Vlissingen en begint om 18.00 uur. van onze verslaggever WESTKAPELLE - De inwoners van Westkapelle moeten vol gend jaar ietsje meer betalen voor de afvalstoffenheffing, de onroerend-zaakbelastingen, het rioolafvoerrecht en andere plaatselijke belastingen. De jaarlijkse lasten stijgen daar door gemiddeld met veertig gulden. Dat blijkt uit de begro ting 1996 van de gemeente West kapelle. Door de opheffing van het Wegschap Walcheren kan het college de gemeenteraad een begroting aanbieden met een vrije investeringsruimte van 205.000 gulden. Het bedrag van 205.000 gulden is grotendeels het gevolg van het verdwijnen van het wegschap. De jaarlijkse bijdrage van West kapelle bedroeg 140 mille. B en w willen dat bedrag volledig ge bruiken voor investeringen en niet - zoals bepleit door een aan tal raadsfracties - voor een ver laging van de gemeentelijke be lastingen. De kosten van het wegschap komen met ingang van 1 januari voor rekening van het waterschap. Om die kosten niet af te wentelen op de inwo ners, pleitte de gemeenteraad voor belastingverlaging. Het college verwacht dat de water schapsbelastingen slechts mar ginaal omhoog gaan en dat er dus geen reden is om de gemeen telijke tarieven te verlagen. Het college wil volgend jaar bij na 1,3 miljoen gulden investe ren. Voor de nieuwbouw van de kleedruimtes op het sportveld is een bedrag gereserveerd van een kwart miljoen. Daarvoor had de gemeente al anderhalve ton op zij gezet. Slechts twee bestaande kleedkamers blijven bestaan, maar die moeten wel opgeknapt worden. Voor de peuterspeelzaal reserveert het college twee ton, voor de rioleringen 250.000 gul den en voor de eerste fase van de herinrichting van de Markt VLISSINGEN Wegwijzers - De stichting Welzijn Ouderen Vlissingen heef twee nieuwe 'Wegwijzers' uitgegeven op het gebied van so ciaal-culturele activiteiten en hulp en dienstverlening. De Wegwijzer Hulp- en Dienstverle ning bevat informatie over plaatselijke, regionale en lande lijke professionele en vrijwilli- gers-instellingen/organisaties. Ook is in dit mapje informatie te vinden over regelingen en voor zieningen die voor ouderen van belang kunnen zijn. De Wegwij zer Sociaal-culturele Activitei ten geeft inzicht in de activitei ten van de stichting op recrea tief en sportief gebied. De inlich- tingmupjes zijn gratis af te halen bij de stichting Welzijn Ouderen aan de Brouwenaarstraat 2 in Vlissingen. te werken. En een langdurige werkloze uit bijvoorbeeld Dom burg krijgt nu dezelfde kansen als de mensen in Vlissingen en Middelburg." van onze verslaggever VLISSINGEN - De Vlissingse adviesgroep P20 en het Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) gaan samenwerken in het project 'Mooi zo, goed zo'. Deze week ondertekenden de besturen een overeenkomst. Het project heeft tot doel om een 'leefbare woon- en werkom geving' te scheppen. De onlangs aangetrokken projectleidster Astrid Nieste moet initiatieven van bewoners ondersteunen. P20 en het sociaabcultureel werk hebben van het Juliana Welzijn Fonds 180.000 gulden ge kregen voor de uitvoering van het project. Het geld wordt ver deeld over een periode van drie jaar. De bijdrage is bedoeld voor de coördinatie van de plannen. Daarnaast kunnen P2Ó en het sociaal-cultureel werk in Mid delburg incidenteel een beroep doen op de pot van 4,1 miljoen gulden van het Juliana Welzijn Fonds voor kleinschalige projec ten. „Kamerleden spreken gemeen tebesturen erop aan het stadsge west niet alleen een kwestie van bordjes aan de grenzen te laten zijn, maar initiatieven te ont plooien, danwel te stimuleren die ook geld opbrengen", aids voorzitter J. E. Goedhart-de Wh van de adviesgroep bij de onder tekening van de samenwer kingsovereenkomst. „Het be stuur is om die reden blij met d( samenwerking met het SKWM. Voorzitter W. Janse-Alewijnsi van het SKWM hoopte dat de re sultaten van 'Mooi zo, goed zo een gunstig effect hebben op an dere activiteiten van de stich ting. „Ook wij zullen bij een te rugtredende overheid andere nancieringsbronnen moeter aanboren en andere werkwijzer moeten ontwikkelen om de lee! baarheid in de wijken een posi tieve impuls te kunnen gever Dit project is een inspireren project." 150.000 gulden. Voor dat laatste plannetje heeft de gemeente raad al een voorbereidingskre diet uitgetrokken. B en w willen een reconstructieplan dat door een groot deel van de bevolking wordt gedragen. Vissteiger Een ton trekt het college uit voor de inrichting van de omgeving van de Zuiderhoofdweg. B en w willen bankjes met verlichting plaatsen, de beschoeiing verbe teren. een vissteiger voor gehan dicapten maken en de water overlast tegengaan door de klei en schelpenlaag te verstevigen. Daarnaast stelt het college voor om de verlichting op de zeedijk tot aan de duinovergang Erica uit te breiden. Het verbeterings plan moet nog aan de gemeente raad worden aangeboden. Het college wil de afvalstoffen heffing niet verder laten stijgen dan een trendmatige verhoging. Gezinnen die een 140 liter dub belhak hebben betalen komend jaar 289,20 (was 266,40). mensen die een 280 liter dubbelhak heb ben betalen 374.40 gulden (was 345 gulden). Het rioolafvoer recht gaat met vier cent per ku bieke meter waterverbruik om hoog. Het vaste bedrag per per ceel van 35 gulden blijft gelijk. De begroting komt donderdag 16 november vanaf 15 uur aan de orde tijdens een raadsvergade ring. 28 en 29 oktober 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. G. Snijder, Burg. van Woelde- renlaan 12, tel. (0118) 413933. zon. 0.00-24.00 uur: E. Kant, Sa- balaan 3, tel. (0118)471017. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: M. A. de Vries en K. Prins, Herenstraat 18, tel. (0118) 639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: S. A. van den Haak. Rouaansekaai 47, tel. (0118)639933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-24.00 uur: J. C. Ponten, Oude Rijksweg 4, Nieuwland, tel. (0118) 601340. zon. 0.00-24.00 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. (0118)461630. Spreekuur- 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. (0118 581271. Biggekerke en Meliskerke (atl sen Bouwense en Stutterheinii vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutte: heim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: G.A.M. Jansei Ooststraat 21. Zoutelande, te! (0118)561525. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.0 uur: H. Klompe, tel. (0111 471140. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09.# uur: J. Drijdijk/Gandhistraatf tel. (0118) 626045.. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: (0118)633803. Kleine huisdieren: A.J. Diei der, Dr. Stavermanstraat Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.(1 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oostki pelle': Oude Domburgsewi 33a te Oostkapelle, landbou huisdieren tel. (0118) 581443, zelschapsdieren tel. (011 582985. Dierenarts A. Meijns: Oostki pelseweg 12, Grijpskerke, (0118)593060. Dierenartsenpraktijk Meliske ke: R. Roskam, Kelderweg 1, (0118)592838. Apotheken: Middelburg: A. Ringeling, La ge Delft 133, tel. (0118 612538. Vlissingen: Apotheek Singi Singel 9, tel.(0118)412730. Zondag 29 oktober 1995 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. Vreugdenhil, 19 ds. Verweij; Arnemuiden 9.30 ds. Oorschot, 15 ds. Wüllschle- ger; Biggekerke 10.15 ds. Hiensch; Domburg 10 dhr. Lem- son, 19 ds. v. Belzen; Grijpsker ke 10 ds. Den Braanker, 14.30 ds. Pennekamp; Kleverskerke 9.30 ds. v. Veen; Koudekerke 10 ds. Baart; Meliskerke 9 ds. Hiensch; Middelburg: Nieuwe Kerk 10 ds. Brakema; Koorkerk 10 mw. ds. De Klerk; Ontmoe- tingskerk 10 (HA) ds. Koops; Engelse Kerk 19 ds. Brakema; Nieuw- en Sint Joosland 10.30 ds. Barmentlo; Oostkapelle 10 ds. Den Hollander; Oost-Sou burg: Kanaalstraat 9.30 ds. Kou- wenhoven; Oranjeplein 9.30 ds. Smit, 19 zangdienst; De Zoute Viever 19 ds. v. d. Vrie; Ritthem 9 ds. Barmentlo, 10 ds. Perk; Se rooskerke 9 ds. Barmentlo; Sint-Laurens 10 ds. Spanjer; Vlissingen: Ter Reede 19 ds. De Nooij; Ziekenhuis Walcheren 10 mw. past. v. d. Poel; verpleeg huis Der Boede 10.30 ds. Wolte ring; Open Hof 9.30 ds. Kalks- ma; De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooij; Vrouwenpolder 10 dhr. Kley; Westkapelle 9.30 ds. Spaans, 19 dhr. v. Teijlingén; Zoutelande 9.30 (HD) ds. Boe- kesteijn. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30 ds. Bakker, 14.30 ds. Ridder; Gapinge 10 mw. ds. Pol derman; Grijpskerke 10 ds. Pol derman; Koudekerke 10 ds. 't Hart; Meliskerke 10 ds. v. d. Zwan; Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 (HA) ds. v. d. Berg, 14.30 (HA) ds. Schelhaas; Getui- geniskerk 10 en 17 ds. Wüllschle- ger; De Hoeksteen 9.30 ds. Schelhaas; Oostkapelle 10 ds. Kip, 19 zangdienst; Serooskerke 10 ds. Warner; Sint-Laurens 10 dhr. Walhout, 17 dhr. v. Westen; Veere 10 ds. Lukasse; Vlissin gen: Petruskerk 10 ds. Baas. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30,14 en 19 leesdienst; Meliskerke 9.30 en 14.30 ds. v. d. Poel; Middelburg-Centrum 9.30 en 18.30 ds. Tanis, 14 leesdienst; Middelburg-Zuid 9.30, 14 en 19 leesdienst; Oostkapelle 9.30 en 15 leesdienst; Vlissingen 9.30 en 16 leesdienst; Westkapelle 9.30 en 18.30 ds. Paul, 14 leesdienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30 en 17 ds. Zwarts. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg 9.30 lees dienst, 16.30 ds. De Snoo; Sou burg en Vlissingen 9.30 en 16 ds. Mostert. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30 en 16 ds. 't Spijker; Vlissingen 9.30 16.30 ds. v. d. Wal. Vereniging van Vrijzinnig He vormden en Remonstrants Middelburg (Koorkerk) 10 mi ds. De Klerk. Evangelisch-Lutherse Gemee te. Middelburg/Vlissingen ds. Elseman. Doopsgezinde Gemeente. Mil delburg 10 br. Nienhuis. Hersteld Apost. Zendingsj meente. Vlissingen 10 en dienst. Geredja Kristen Maluku Sell tan di Belanda. Oost-Souburj 10 pdt. Siwabessy; Koudekerk 12 pdt. Siwabessy. Nieiiw-Apostolische Kerk. Souburg 9.30 en 16, woensdag dienst. Leger des Heils. Middelburg lt. Pippel; Vlissingen 10 kap Bijl, 19 kol. Kerkhoven. Anglicaanse Kerk. Vlissingf Oost (kapel zeemanshuis Schi depoort) 10.30 en 19.30. Baptisten Gemeente. Middf burg 10 br. Fabriek. Pinkstergemeente. Vlissing 15.00 pred. Wongso Semito; Mi del burg 11.30 dienst. Evangelie Gemeente. Middi burg (De Wijngaard, CTS) 9' dienst. Volle Evangelie Gemeente. Vli singen/Berea 10 dienst; Arn muiden Immanuel 10 dienst. Het Apostolische Genootscho Vlissingen 9.30 uur, woe. 20 ua Gereformeerde Gemeente in derland. Middelburg: West* kerk 9.30,14 en 18.30 dienst. Vrije Evangelische Gemeenl Westkapelle 9.30 evang. Lok. De kerk van Jezus Christus de Heiligen der Laatste Dagt Vlissingen 10 dienst. Volle Evangelie Bethel Kei Middelburg (geb. 't Zand) dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Mi delburg: (Petrus en Paulusker 10; De Hoeksteen 11.30; So burg Martinuskerk 10; Vliss gen Lieve Vrouwekerk zat. zon. 9.30; Open Hof 11.15; 1 Reede zat. 17; Domburg (Ba huisweg) zat. 19 dienst. Christelijk Centrum Zeelo' Vlissingen (Open Hof) H dienst, Rafael Gemeenschap Efo Middelburg 9.30 dienst. ri. Het Westkappelse college wil voor de Markt een herinrichtingsplan dat in brede lagen van de bevoling instemming vindt. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 18