Het legioen fluit Feyenoord uit Europees kampioen zorgeloos naar Japan Iroers Selk botsen met turnbond Crosscompetitie verliest aan glans Slechte generale van Delta Sport [rie Haan: ,,Ik heb geen mensen om de lijnen uit te zetten jparta en Excelsior ;aan niet naar Rivium sport op tv Richard Krajicek naar kwartfinale sn onze verslaggever arcel van der Kraan le'lOTTERDAM - Feyenoord :eft zijn eerste stap voor aarts onder Arie Haan gezet, ank zij de 2-0 zege op De Graal- liap ontdeed de Rotterdamse ib zich van de beschamende (Oi igende plaats. Maar veel meer ineen vooruitgang op de rang- Ojjst is er nog niet bevverkstel- raa id- Het spel van Feyenoord itlokte gisteravond een pijn- jk fluitconcert bij de 25.000 eschouwers in de Kuip. chaos rond de komst van de euwe oefenmeester bij Feye- Dj iord lijkt een beetje te zijn ergeslagen op de spelers. Een ilfuurtje mocht het publiek ge- li, eten. daarna zakte de thuis- ub naar een bedenkelijk ni- 'os ;se; et was Arie Haan niet ontgaan, lbo olgens de oud-international. e door de afwezigheid van Ul- (01 eh van Gobbel en Ronald Koe- an gedwongen werd zijn elftal lost >or de derde achtereenvolgen- keer op meerdere plaatsen te jzigen. kwam zijn ploeg zelfs lisk tegen de degradatiekandidaat De Graafschap in moeilijkheden omdat het elftal niet in staat is bij balbezit creatieve oplossin gen te vinden. „Er zijn geen mensen die de lij nen kunnen uitzetten. Er is geen as in het elftal. We spelen na tuurlijk niet met opzet slecht, maar zelfs als we de zaak open breken is er niemand die het spel verdeelt of opengooit," consta teerde Haan. Goed gesprek In de komende dagen of weken zal de Groninger ongetwijfeld weer gaan experimenteren met de as Koeman-Trustfull. Haan moet tot de conclusie zijn geko men dat met louter verdedigend ingestelde middenvelders en harde werkers het rood-witte le gioen niet tevreden kan worden gesteld. Om de lucht te klaren rond Orlando Trustfull had hij gisteren al een goed gesprek met de enige Feyenoorder, die nog in het Nederlands elftal aan bod komt. Daarmee heeft hij de weg vrijgemaakt voor een terugkeer van de talentvolle middenvel der. Haan: „Orlando heeft zijn buik vol van alle insinuaties over zijn positie bij Feyenoord. Ik ga niet in op de détails van ons gesprek, maar het is duidelijk dat hij niet gelukkig was met alle geruch ten. Ik kan hem wel een beetje begrijpen. Ik heb vroeger als speler ook in een dergelijke si tuatie verkeerd." Zonder Koeman en Trustfull leek Feyenoord tegen De Graaf schap beroofd van het laatste beetje kwaliteit. Het was type rend dat George Boateng en Giovanni vah Bronckhorst als jongste werknemers de beste prestaties leverden. Ondanks al le veranderingen die de afgelo pen week zijn doorgevoerd zijn die talenten blijven staan en daarmee geeft Arie Haan in elk geval aan dat Willem van Hane- gem met het lanceren van de twee door Feyenoord opgeleide spelers eerder dit seizoen een prima beslissing heeft genomen. Zoveel verdedigers als er tegen Everton en Ajax in de ploeg wa ren opgesteld, zoveel aanvallers kwamen er nu aan bod. Gaston Taument, Aurelio Vidmar. Mike Obiku en Tomek Iwan stondne in de basis. Na de pauze moch ten ook Regi Blinker en Henrik Larsson, voor het eerst gepas seerd, hun opwachting nog ma ken. Zelfvertrouwen Haan zegt dat zijn 'ideale forma tie' langzaam maar zeker begint te dagen. „Ik ben er nog niet uit. Ik heb nog niet de kans gehad om alles te proberen. Daarom heb ik nog een paar trainings wedstrijden tegen Den Bosch en TOP Oss ingelast. Ik ben ervan overtuigd dat het goed komt." Volgens de opvolger van Van Hanegem hebben de spelers van Feyenoord zelfvertrouwen no dig. „En hoe krijg je dat? Door weinig tegengoals te incasse ren," sprak Haan. die zijn ploeg voor het eerst dit seizoen de nul zag handhaven. „Maar het is waar. ook door een vaste forma tie zpl het elftal aan zekerheid en vertrouwen winnen." Mike Obiku had Feyenoord in de eerste helft een aardig steun tje in de rug kunnen geven als hij één van de drie kansen in het strafschopgebied had benut. Al na zes minuten zag hij een kop bal door Fabian Wilnis op de lijn gekeerd. Een minuut later veer den de 25.000 toeschouwers op bij een sensationele omhaal van de Nigeriaan. Ook die werd op de doellijn gestuit. Een kwartier la ter lag doelman Ron Olyslager voor zijn voeten na een slim hak je van Gaston Taument. Kort voor de pauze kreeg Feye noord alsnog de beloning voor de inzet, die de ploeg toonde. Giovanni van Bronckhorst schoot na een pass van Rob Witschge hard en strak in de ver re hoek: 1-0. Pas in de allerlaat ste minuut van de wedstrijd zag Regi Blinker kans die voor sprong te verdubbelen. Met de buitenkant van zijn linkervoet prikte hij een voorzet van Rob Maas in een keer langs Olysla ger. Haan: „Nogmaals, de jon gens spelen niet met opzet slecht. Ik moet de ploeg een compliment maken voor de in stelling en Blinker voor de wijze waarop hij die tweede goal maakt." - Feyenoord - De Graafschap 2-0 (1-0). 40. Van Bronckhorst 1-0. 90. Blinker 2-0. Scheidsrechter: Wegereef Toe schouwers: 24.345. Gele kaart: Godee (De Graafschap). ianp» - Sparta Excelsior verhuizen defini- efniet naar een multifunctio- >el stadion op het Capelse be- lijventerrein Rivium. Het Dtterdamse college van B en W lateen voorstel daartoe aan de tmeenteraad achterwege, ooral omdat de accommodatie iclusief de grondkosten onge ler honderd miljoen gulden u kosten. Rotterdamse wethouders Nejjn Oudendammer ("Sport) en n mtbrink (Ruimtelijke Orde- ng) willen wel meewerken aan ks' li accommodatie die met na- ev(e geschikt is voor voetbal, zeg aar naar het model van het Abe Lenstrastadion in vi 'erenveen. Voor 15 november Hl men de clubs te laten weten of nte willen meegaan in de plannen. it stadion is voorzien op de lats van Woudestein, de huidi- speelplaats van eerste-divi- ïclub Excelsior, of op Span- li, waar eredivisieclub Sparta va, letbalt. Volgens voorzitter Martin de Ja ger van Excelsior is Woudestein het meest geschikt, mede dooi de gunstige ligging langs de snelwegen. „Woudestein is de beste locatie. We moeten niet emotioneel reageren. Zaken gaan voor het meisje. Onze teke ningen zijn al klaar. Alleen: als Sparta erbij komt zal het sta dion misschien iets groter moe ten zijn. We denken dan aan een stadion voor ongeveer 10.000 toeschouwers, dat vijftien tot twintig miljoen gulden kost." Commercieel directeur Van der Steene van Sparta, die het „doodjammer" vindt dat het multifunctionele stadion niet doorgaat, wil niet ingaan op de besprekingen die beide clubs gaan voeren. „We zullen tot een compromis moeten komen", is eigenlijk het enige dat hij kwijt wil. „Dat de emoties een rol zul len spelen, is wel zeker." Sparta is van 1888. Excelsior dateert van 1902. De Jager: „Bij Sparta roepen ze al jarenlang dat Span gen dood is." Giovanni van Bronckhorst wordt neergelegd door Edwin Godee van De Graafschap. 'olleybalsters kennen alleen het nummer van de sponsor 0ERDEN (GPD) - Al betaalt Direct geen stuiver, indscoach Bert Goedkoop en in speelsters zullen er in Ja- in geen seconde wakker van (gen. Sponsorperikelen en Epvolleybal moet je geschei- n houden. De kersverse Euro- ecs kampioen gaat bij de orld Cup 'op zoek naar een ieuw plafond', doet dat met e jit06-nummer van die autover- vat keraar op het shirt, en verder esojaakl Goedkoop geen woord ter 'il aan zijn in opspraak ge- yj akte hoofdsponsor. „We ken- n alleen zijn telefoonnum- :er". s ii oedkoop, gisteravond met zijn jev oeg op het vliegtuig naar Ja- 'ani n gestapt, heeft andere zor- oril n. De bondscoach kan bij het Drld Cup-toernooi, waar de rste drie olympische startbe- ijzen zijn te verdienen, niet be- ,ntf hikken over Henriëtte Weer- ins ig. De 29-jarige Friezin mocht kei m haar Italiaanse club Mode- na niet weg. Haar plaats in de ten opzichte van het EK verder onveranderde selectie is ingeno men door de zeventienjarige Claudia van Thiel van WC. Cintha Boersma, ook actief in Italië, komt dus wel. De captain speelt dit weekeinde nog met haar club Altamura tegen Bari en voegt zich dinsdag bij de se lectie. Komende vrijdag staat de eerste wedstrijd tegen China op het programma. De andere te genstanders van Oranje in-Ja pan zijn achtereenvolgens Egyp te. Japan, Peru, Amerika, Brazi lië, Cuba, KeniaKroatië en Ko rea. Goedkoop vroeg zich vlak voor vertrek naar Japan hardop af*of zijn team mentaal klaar is voor de World Cup. „Op het EK heb ben we ons maanden kunnen voorbereiden, nu is die tijd maar- heel kort. Bovendien hebben de speelster hun aandacht moeten verdelen tussen het nationale team en hun clubs, die net zijn begonnen met de competitie. Vooral het oudere deel van het team kijkt een beetje op tegen weer drie weken Japan. Maar de jonkies willen het liefst morgen al tegen China spelen". In Japan neemt Kirsten Gleis de plaats in van teammanager Gert-Jan Kuipers, die van zijn werkgever geen vrij kon krijgen. Oud-international Gleis, in dienst van de stichting Top Vol leybal Nederland waar het na tionale vrouwenteam ook onder- valt, gaat mee op voorspraak van Goedkoop. „Ze heeft zelf in het team gespeeld, kent de meeste speelsters en heeft veel van deze reizen meegemaakt. Maar het blijft jammer dat de be geleiding van het team nog steeds niet helemaal professio neel is. Een teammanager zou et- geen baan naast moeten heb ben". Waarschijnlijk moet Goedkoop nog even geduld hebben. De stichting Top Volleybal Neder land heeft de begroting van 1996 van het vrouwenteam opgesteld zonder bijdrage van hoofdspon sor Polis Direct. TVN-directeur Jos Smulders: „We hebben van het verleden geleerd dat we geen geld uit moeten geven dat we misschien niet binnenkrijgen. Dus begroot ik zonder Polis Di rect. Adel verplicht, het vrou wenteam kan volgend jaar ge woon het beoogde programma afwerken, maar de professionali sering'van de organisatie en be geleiding zullen we nog even moeten uitstellen". Of Polis Direct moet betalen. Het jonge bedrijf in autoverzeke ringen kwam vorige week in op spraak. Niet het aantal aanvra gen van NeVoBo-leden zou con form het contract bepalend zijn voor het sponsorbedrag, maar het aantal afgesloten polissen, hetgeen in strijd is met de Wet op de Assurantiebemiddeling. En dat zijn er nog niet zoveel. Pas een kleine tweeduizend, in plaats van de beoogde 25.000 af gesloten auto-verzekeringen in het eerste halfjaar. Smulders ziet wel. „Het contract is na het EK omgezet in een nor maal contract met een vast be drag. Daarvan moet Polis Direct op 31 oktober de eerste termijn overmaken naar TVN. Na alles wat er geschreven is zijn wij ook wat sceptisch geworden. Betaalt Polis Direct niet, dan moeten we op zoek naar een nieuwe hoofd sponsor. Gelukkig zijn er een paar serieuze kandidaten. Met dank aan het goud van de vrou wen. Heb je dit gedoe voor het EK. dan waren verder van huis geweest". EVENTER (GPD) - Na de euk met bondscoach Jesus 1 frnandez zijn de turners iristian en Alexander Selk nu ik in conflict gekomen met het tstuur van de Koninklijke Ne- 'rlandse Gymnastiek Bond NGB). Volgens direkteur !rt Bode is er geen sprake van :iO-01.30 EURO Diverse takken n sport. 30-13,30 RTL 4 Barend Van k >rp. zal 100-17,50 Did 1 Sport extra: tennis ifó lEssen, live. plfl '10-16.55 BBC 2 Sport on friday: ooker en rugby, ivve """''.IS Did 2 Sport heute. H-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 15-19.10 RTL Sport aktuell 00-19.30 SBS 6 Ben op de stip: nai «uitblik op het. voetbalweekein- an 30-20.00 BRT 1 Sportjournaal til f D 05-22,35 RTL 5 De ballen. Duits en «els: voetbal. -10-22.45 Did 1 Sport, ^2.34 Ned 3 Sportjournaal. *•20-23.00 brt 2 Hugo Camps op i naar. red f 23.30 nbc Super sports 'k 25-00,00 rtl 4 Late sportnieuws 20-0(1.oo nbc Rugby Hall or fame, t '2-00.23 Ned 2 Studio sport •10-02.10 bbc l Snooker dat de turnbond de zijde van de Deventer turners heeft gekozen. Hij laat in een schriftelijke reactie weten dat het bondsbe- stuur zich van dat in de pers verschenen bericht distan tieert. Voor Marijke Selk, de moeder die namens de twee turnbroers reageert, komt dat bericht als een donderslag bij heldere he mel. Zij is furieus, omdat de ver klaring van het bondsbestuur in haar ogen niet anders is uit te leggen dan het terugkomen op gemaakte afspraken. Enkele dagen nadat Christian en Alexander van de wereld kampioenschappen in het Ja panse Sabae waren terugkeerd. zijn er volgens Marijke Selk in een evaluatiegesprek afspraken gemaakt die niet voor tweeërlei uitleg vatbaar zijn. Zij meldt dat tijdens die bijeenkomst, waarbij naast de broers Selk en vader Joop ook direkteur Bode en Wil Uylenbroek en Matty Bakker van de Sectie Top en Wedstrijd sport aanwezig waren, de vol gende besluiten zijn genomen: 1. Christian en Alexander Selk worden op de WK toestelturnen in Puerto Rico, volgend voor jaar, voorbereid en eventueel be geleid door bondstrainer Liu Ming. '2. Bondscoach Hernandez heeft geen enkele zeggenschap meer over de broers Selk. 3, De beslissingsbevoegheid over uitzending naar internatio nale (titel(toernooien ligt in han den van het viertal Ming. Uylen broek. Bakker en het internatio nale jurylid Alex Knip. Voor de Selks was 'de uitkomst van dat gesprek klip en klaar: de turnbond had in het conflict met Hernandez hun zijde gekozen. Om die reden voelen zij zich be drogen nu het bondsbestuur zich van die conclusie distan tieert. Echtscheiding Uylenbroek, bondsbestuurslid en voorzitter van de Sectie Top en Wedstrijdsport, bevestigt het bestaan van deze afspraken, maar ontkent dat de turnbond daarmee partij heeft gekozen. Uylenbroek: „Wij hebben ons niet beziggehouden met de schuldvraag. We zijn noch tegen de broers Selk, noch tegen Her nandez. Er is tussen hen een groot relationeel probleem; zie het als een echtscheiding. Maar hetheeftgeen zin om de beschul digende vinger uit te steken. Wij denken dat er in het conflict een voor alle partijen acceptabele en werkbare oplossing is gevon den." De rationele benadering van Uy lenbroek staat in schril contrast met de emotionele reactie bij de familie Selk. Zij hebben het ge voel dat er van bondsbestuurs- zijde met dubbele tong wordt ge sproken. „Er zijn afspraken ge maakt. door volwassen mensen". redeneert Marijke Selk. „En dan mag ik aannemen dat zij daar niet op terugkomen. Ilc houd na melijk niet van flikkerij. En in gesprekken met direkteur Bode deze week hebben we geconsta teerd dat de turnbond voorzich tig terugkrabbelt door Hernan dez de hand boven het hoofd te houden. En dat kan niet, Met die man valt niet te werken en bo vendien heeft hij zich oneerlijk over de jongens uitgelaten. Laat. één ding duidelijk zijn: Hernan dez. die schuld draagt aan het missen van olympische kwalifi catie. mag geen enkele bemoeie nis meer met Christian en Ale xander hebben. Is dat. wel het ge val, dan nemen de jongens de wijk naar Duitsland of Belgie of, in het ergste geval, zullen zij stoppen met turnen. Volgens Uylenbroek hebben de Selks niets te vrezen van Her nandez. „Ming is hun trainer en zijn stem zal bij uitzending naar internationale wedstrijden het zwaarst wegen, ofschoon ik niet uitsluit dat Hernandez op de achtergrond een adviserende rol zal spelen Maar dat is niet be langrijk. Relevant is dat Her nandez zijn handen van de broers Selk heeft afgetrokken. En wij als bestuur pogen niet mee te deinen op de golven van emoties, maar ons met de toe komst. bezig te houden, Ons ver trouwen in de broers Selk is niet verdwenen, laat dat duidelijk zijn." André Agassi. Agassi verliest van Washington ESSEN (RTR) - Richard Krajicek heeft donderdag bij het sterk bezette tennis toernooi in Essen de kwart finale bereikt. De Hagenaar won in drie sets van de als vierde geplaatste Duitser Boris Becker: 6-4 6-7 6-3. In de eerste game brak Kraji cek al door de service van Becker en legde hiermee de basis voor de winst in de eerste set, die hij na 45 mi nuten won. De tweede set eindigde in een tiebreak die Krajicek met 7-4 verloor. De Hagenaar herstelde zich echter goed in de beslissen de set. De Nederlandse num mer één brak de service van Becker bij een stand van 4-2. Met het. benutten van zijn derde machtpunt maakte hij de wedstrijd af. De Amerikaan Malivai Was hington zorgde voor een enorme verrassing door in de derde ronde zijn landgenoot André Agassi uit te schake len. Washington, nummer 54 van de wereld, klaarde de klus in drie sets: 4-6 6-1 6-1. Agassi die tot het einde van dit jaar nummer één op de wereldranglijst wil blijven, brengt met dit verlies zijn positie in gevaar. Hij heeft slechts een kleine voor sprong op Pete Sampras en de winnaar van Wimbledon wist zich wel te plaatsten voor de volgende ronde. Hij versloeg de Australiër Mark Woodforde in twee sets: 6-2 6-4. In de kwartfinale moet Sampras het opnemen tegen Jim Courier. Korbach ontslagen bij Istanbulspor DEN HAAG (ANP) - Fritz Korbach is bij de Turkse club Istan bulspor ontslagen. Dit meldt het RTL-sportprogramma Ba rend en Van Dorp. De assistent-trainer kreeg donderdagoch tend van voorzitter Cem Uzan te horen dat hij moet vertrek ken. Trainer Leo Beenhakker nam twee weken geleden ontslag bij de Turkse club omdat de taalbarrière te veel problemen ople verde. De voorzitter stelde na het vertrek van Beenhakker aan vankelijk nog alles in het werk om Korbach te behouden. Oud-tennisser Riggs overleden SAN DIEGO (RTR) - De oud-toptennisser Bobby Riggs. US Open- en Wimbledon-kampioen in de jaren dertig, is woensdag op 77-jarige leeftijd overleden. Bij de Amerikaan, woonachtig in San Diego, had kanker. Riggs won de US Open in 1939 en 1941. Op Wimbledon was hij in 1939 de sterkste. In hetzelfde jaar was hij finalist op Roland Garros. Op 55-jarige leeftijd keerde Riggs heel even terug op de baan. Hij speelde tegen Billy Jean King de Battle of the sexes. King was op dat moment veruit de beste in het vrouwencircuit. Ze was ook te sterk voor Riggs, 6-4 6-3 6-3. Johan Cruijff in beroep BARCELONA (ANP) - Barcelona gaat alsnog in beroep tegen de schorsing van Johan Cruijff voor vijf duels. Dat is gebeurd na aansporing van de Nederlandse trainer zelf. Aanvankelijk zag het bestuur onder leiding van voorzitter Nunez af van be roep. Cruijff kreeg afgelopen weekeinde tijdens het duel met Valen cia de rode kaart van scheidsrechter Diaz Vega omdat hij de arbiter beledigd zou hebben. Michel Langerak naar NEC NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft donderdag Michel Langerak overgenomen van Dordrecht '90. De 27-jarige middenvelder, die vrijwel zijn hele loopbaan in Dordrecht speelde, tekende een contract voor tweeënhalf seizoen. Ploeg Raas naar Spanje MADRID (ANP) - De nieuwe Rabobank-wielerploeg van Jan Raas belegt in de eerste helft van december een trainingskamp in Spanje. Dat gebeurt in Calpe, aan de Costa Blanca. crossen geeft een tiende plaats meer voldoening dan een sim pele overwinning in Zeeland en de prijzen in natura zijn ook niet te versmaden", verklaart Van de Griendt. Vrouwen Karin Bastian (Sporting Wal cheren) heeft weinig serieuze concurrentie in de competitie. In het bescheiden vrouwenveld staan ook Coby Louwerse (Dy namo) en M argot de Nijs (RKHAV) aan de start. De Zeeuwse crosscompetitie be staat uit. zeven wedstrijden waarvan de beste vijf resultaten meetellen. Een aflopende pun tentelling levert voor een over winning 150 punten op. de twee de plaats 141 punten, de derde plaats 133 punten, etcetera. In de crosscompetie zullen de atle ten dit seizoen voor het eerst met het met een vast startnum mer lopen. Data Zeeuwse crosscompetitie: 28 oktober, Nollecross. Atletica, Vlissin- gen, 11 november, Moerschanscross, RKHAV, Hulst: 25 november. 2 de cember, Sint Nicolaascross. Dy namo, Oostkapelle; 16 december, El- derschanscross. Wielingen: 13 ja nuari. Deltacross, Delta Sport, Wes- tenschouwen; 27 januari. Braakman cross. Scheldesport, Hoek. 10 fe bruari. Inkelcross, AV'56. Kruinin- gen van onze medewerker VLISSINGEN - Dc Zeeuwse crosscompetitie verliest steeds meer glans. De beste Zeeuwse atleten geven steeds vaker de voorkeur aan lucratieve en ster ker bezette wedstrijden buiten de provincie. Hans van de Griendt, de winnaar van de Zeeuwse competitie in 1993, loopt deze winter voornamelijk in Belgie. Regerend crosskam pioen Miquel van Tongeren ziet deze wedstrijdencyclus slechts als voorbereiding op het NK triathlon. Miquel van Tongeren van Spor ting Walcheren is niet van plan zijn Zeeuwse crosstitel ten koste van alles te verdedigen. Voor zien van zijn vaste startnummer 1 gaat Van Tongeren morgen (zaterdag) wel van start in de 10 kilometer lange Nollecross te Vlissingen. „Ik ben vanaf vorig jaar oktober continu in de weer geweest", stelde Miquel van Tongeren die in één jaar het zwemloopcircuit, de crosscompetitie, het run-bi ke- run-circuit, en het triathloncir- cuit op zijn naam schreef. „Mijn belangrijkste doel is volgend jaar het NK run-bike-run. De croscompetitie wil ik als voorbe reiding gebruiken. Als het lek ker gaat. zal ik proberen mijn ti tel te behouden." Volgens Van Tongeren is Edwin de Leeuw (AV'56) één van de be langrijkste kandidaten voor de winst van de crosscompetitie. Toch zal De Leeuw in Vlissingen niet aan de start verschijnen: „Mijn eerste cross loop ik in Hulst, omdat de wedstrijd in Vlissingen veel te zwaar is na mijn baanseizoen. Het is beter om met een lichtere cross van een zeven kilometer te begin nen." Rachid ben Meziane (Del ta Sport) zal eveneens pas in de Moerschanscross van Hulst zijn opwachting maken. Andere concurrenten voor de ti tel zijn de nummers drie, vier en vijf van vorig jaar: Jan de Bart (AV'56), Theo Rabout (Atletica) en Peter Louwerse (Sporting Walcheren). Niels Koole (Sporting Walche ren) zal zich niet mengen in de Zeeuwse titelstrijd. Hij start wel in Vlissingen, maar kiest dit jaar voor het Zuiderster-circuit over dertien wegwedstrijden in de re gio Rotterdam. De kampioen van 1993. Hans van de Griendt (Atleticai. start komend week einde in de halve»marathon van Etten-Leur en zal dit seizoen veel Belgische wedstrijden lo pen. „In sterk bezette Belgische Groen met moeite op tweede plaats MIDDELBURG - De lokale favo riet Erwin Groen heeft in de voorronden met moeite een tweede plaats kunnen verove ren in het zesde Volvo Van Fraassen open bowlingtoer- nooi, dat van 21 tot en met 28 ok tober in bowlinghuis De Kruit- molen in Middelburg wordt ge houden. In het begin ging hel niet zoals de Goese topbowler gewend is, maar met zijn siolga- mes van 279 en 237 kon hij toch nog met een totaal (inclusief bo nus) van 1228 een tweede plaats in de maslerklasse toucheren. De eerste plaats is met een to taalscore van 1275 voor Peter Vcrlaan uit Kats. In de voorronden in klasse 2 staat tot nu toe Sander Blankes- tijn uit Kruiningen eerste met een totaal van 1136. gevolgd door Anton Poppe uit Seroos- kerke met een score van 1135. De zestien hoogstgeklasseerde spe lers gaan naar de finale die voor klasse 2 vrijdag en voor de mas- terklasse zaterdag wordt ge speeld van onze medewerker ZIERIKZEE - Delta Sport-trai- ner Alex de Brauwer heeft nog drie dagen om zijn ploeg voor te bereiden op een revanche op Avanti. Gisteravond verloor de Zierikzeese handbalploeg in de eerste bekerronde namelijk met 18-22 van datzelfde Avanti. De taak van De Brauwer zal nietr eenvoudig zijn, want vooral in de eerste periode werd het spel van de Zeeuwse tweededivisio nist gekenmerkt door balver lies, technische fouten en een ondermaatse afwerking. Voorafhad De Brauwer nog ver klaard dat bekeruitschakeling tegen Avanti geen ramp zou zijn. Na het, verlies in een slechte wed strijd moest hij echter wel even slikken. „Tevreden ben je na een bekeruitschakeling natuurlijk nooit bekende De Brauwer „Dit is natuurlijk niet goed voor het zelfvertrouwen" Nutsspaarbank Delta Sport moet de oorzaak voor de neder laag volledig bij zichzelf zoeken Vooral voor de pauze werden de 50 toeschouwers stierlijk ver veeld en nam Avanti moeiteloos een 7-10-voorsprong. Het. was slechts aan Peter Lefe- vre te danken dat de thuisploeg er in de tweede helft nog een wedstrijd van maakte. Hij zijn ploegmakkers op zijn sleep touw. maar Delta Sport was niet meer in staat de achterstand in te lopen: 18-22. Scores: Lefevre 7. Vleeshouwer 3. Lars van Zwieten 2. Nuijcns 2. Schaalje. Thierry, de Vos en Verwest,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 15