Die duinen hangen aan m'n hart PZC Repetitie Oresteia (nog) niet foutloos zeeland School Schelde Groep sluit met bedrijven sponsorcontracten af agenda recept lezers schrijven examens MAANDAG 9 OKTOBER 1995 van onze verslaggeefster VLISSINGEN - De Bedrijfs- school van de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen wil de komende vijf tot tien jaar uitgroeien tot een bedrijvenop- leidingscentrum voor de me taal en elektro- en ook chemi sche industrie, gericht op de in dustriële activiteit in de regio. In het kader van dit streven worden binnenkort sponsor contracten ondertekend met be drijven in de branche. Nieuw aan deze vorm van financiële ondersteuning is dat de sponso ring niet gekoppeld is aan het opleiden van leerlingen voor deze bedrijven. De bedrijfsschool wordt welis waar gesubsidieerd uit een lan delijke pot van de metaal- en elektrobranche, maar dit is niet genoeg om de werkelijke kosten te dekken. De sponsor-bedrijven zijn havenbedrijf Heerema in Vlissingen-Oost, Zoomweld in Vlissingen-Oost, Istimewa Elec tro in Vlissingen Oost, Opleidin gen Start in Tilburg en PEC (Project Engineering Consul tants BV) in Lewedorp. De Be drijfsschool blijft daarnaast ove rigens wel leerlingen opleiden voor derden, zoals voor het Vlis- sings/Rotterdamse elektrotech nisch installatiebedrijf Van Rietschoten en Houwens. Om de basis voor de bedrijfs school verder te verstevigen, zal in de toekomst ook nauwer sa mengewerkt worden met de re gionale bureaus arbeidsvoorzie ning. Het gaat daarbij met name om het Centrum Vakopleidin gen voor Volwassenen en afspra ken over wie welke opleidingen verzorgt. Volgens J. Roelse, hoofd van de Bedrijfsschool, zijn deze ontwik kelingen een antwoord op de te genslagen in de metaalbranche. „De metaalindustrie heeft de laatste jaren de wind niet mee gehad. Voor de bedrijven zelf is het moeilijker geworden een ei gen leerhoek draaiende te hou- Waterscouts roeien om Zeeuwse titel MIDDELBURG - De water werkgroepen van Scouting Ne derland in de admiraliteit Zeeuwse Stromen houden za terdag 14 oktober de jaarlijkse roeiwedstrijden. De strijd om de Zeeuwse titel wordt geleverd in het Arneka- naal in Middelburg. Zestig ploe gen, in totaal zo'n vierhonderd waterscouts en hun leiding, uit heel Zeeland en West-Brabant doen eraan mee. Er wordt ge streden in vier klassen: drie voor de zeeverkenners en matrozen ter wilde vaart en één in de vrije klasse voor de groepsprijs. De wedstrijden beginnen 's mor gens om elf uur. Rond vier uur vindt de prijsuitreiking plaats. De Middelburgse Paul Krüger- groep. die dit jaar 50 jaar be staat, neemt als vanouds de or ganisatie voor zijn rekening. Films BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Judge Dredd en Brave- heart; Cinemactueel, 20 uur: Mortal Kombat, Waterworld en II Con- formista; GOES - Grand. 14 uur: De Leeuwekoning; 20 uur: Sunset Boulevard; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Braveheart, Mortal Kombat, Waterworld, Batman Forever en Judge Dredd; MIDDELBURG - Cinema, 20 uur: Het Rode Korenveld; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Waterworld, Mortal Kom bat, Judge Dredd en Brave heart; Tentoonstellingen BROUWERSHAVEN - Ge meentehuis, 9-12 en 13.30-16 uur: Hans Bommeljé, kunstwerk van papier (t/m 2/11); BURGH HAAMSTEDE - De Bewaerschole, 13.3b-16.30 -uur: Werken van Ronald Mullié (t/m 21/10); GOES - Stadskantoor, 9-17 uur: Nico van Welzenes, schilde rijen (t/m 27/10); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12 en 13-16 uur: Werken Rie Baauw (t/m 20/10); HULST Galerie Rattenfan- ger, 14-17 uur: Annika Molhoek, tekeningen (t/m 7/10); Adri Geel- hoek, schilderijen (t/m 8/12); MIDDELBURG Zeeuws Mu seum, 13.30-17 uur: Prenten uit 1932 van Baron van Lamsweer- de (t/m 22/10) en schilderijen van 19e eeuwse Zeeuwse schilders (t/m 22/10); Ramschip Schorpioen, 10-17 uur: Scheepjes in flessen (t/m 31/10); Zeeuwse Bibliotheek, 17.30-21 uur: Paspoort Parade, reisdocu menten door de eeuwen heen (t m 23/10); 'Pastei en hoerenjong: 30 Drukkers in de Marge' (t/m 18/11); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10-12 en 14-17 uur: 'Kleuren Hui len Niet' (t/m 15/10); OOSTKAPELLE - Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: Mieke van Tilburg, werken uit haar boek 'Schelpen en andere zeedieren' (t/m 7/1/96); RETRANCHEMENT - Bezoe- den. Ze hebben al snel meer leer lingen dan in het eigen bedrijf nodig zijn. Alles bij elkaar zijn er minder mensen nodig, maar wel van heel verschillende vakrich tingen. In de ketelbouw. de ma chinebouw. apparatenbouw, scheepsbouw en elektrotechni sche branche werken mensen die heel gespecialiseerd werk doen. Wij willen de vakmensen leveren die voor deze regio nodig zijn." De school heeft een naam hoog te houden; ieder jaar is er wel een leerling die bij internationale be- roepenwedstrijden een prijs in de wacht sleept. „Daar meten wij als school de kwaliteit van ons onderwijs aan af', zegt Roel se niet zonder trots. Ook dit jaar zijn nieuwe cursussen, omscho lingen en bijscholingen geïntro duceerd om zoveel mogelijk 'bij de markt' te blijven en de goede kwaliteit van het onderwijs op peil te houden. Janny van der lee Gele paprikasoep met kaascroutons 4-6 personen Ukunt de soep maken met zowel een kippe- of vlees- bouilon als met groente- of krui denbouillon. De smaak zal uiter aard licht variëren afhankelijk van welke soort bouillon u kiest. Proef de soep daarom voor het serveren en pas de soep aan uw smaak aan met extra peper, zout tabasco of eventueel verse krui den. 2 eetlepels olie 2 worteltjes 1 ui 1 stengel bleekselderij 500 gram aardappelen 4 grote gele paprika's 1 1/4 1 bouillon 2-3 witte boterhammen 1-11/2 eetl. olie 2 eetl. geraspte parmezaanse kaas Schrap de worteltjes en snijd ze in dunne plakjes. Pel en snipper de ui, trek eventuele draden van de stengel bleekselderij en snijd de stengel in reepjes. Schil de aardappelen en snijd ze in blok jes. Maak de paprika's schoon en snijd ze in reepjes. Verhit de olie in een ruime pan en fruit hierin de plakjes wortel, uisnip pers en reepjes selderij aan. Voeg na vijf minuten de blokjes aardappel en reepjes paprika toe, schenk de bouillon in de pan en laat alles met gesloten deksel ongeveer 30 minuten koken. Snijd de boterhammen in blok jes. besprenkel de blokjes met olie en bestrooi ze met de gerasp te kaas. Schep alles dooreen en strooi de blokjes aansluitend op een bakplaat. Bak de croutons in een warme oven van ongeveer 220 °C goudgeel en krokant in 10-15 minuten. Pureer de soep met een staafmixer, proef en ser veer de soep bestrooid met de croutons. kerscentrum 't Zwin, 13-ia uur: 'Een beter milieu begint bij een ander' (t/m 29/10); TERNEUZEN - Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur: Sager Al-Qatil. 'from ghetto to ghetto' (t/m 13/ 10); Bibliotheek, 12.-20.30 uur: 'Het jaar van de natuur' (t/m 10/10); VEERE De Schotse Huizen, 13-17 uur: Ronald Mullié, 'wol ken' (t/m 31/10); VLISSINGEN - Gemeentear chief, 9-16.30 uur: 200 jaar R-K parochie in Vlissingen (t/m 26/ 10); Stadhuis, 9-15.30 uur: 'Vietnam, een land met veel water' (t/m 12/ 10); Bellamy 19, 10-17 uur: Rob Möhlman, 'Het Cantoproject' schilderijen (t/m 19/11); Jan Ver- haeghe, 'Mail-art-projekt' (t/m 26/11); WOUW Museum Ter Zijde, 10-17 uur: 'Sarong van sutra, ka- baya van kant' zijde en kant uit Indonesië (t/m 30/10); ApaMana, Promising painters of Indonesia today (t/m 30/10); ZIERIKZEE - Stadhuismu seum, 10-17 uur: Sitse kleding rond 1800 (t/m 31/10). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-69869, dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tef. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. De politie houdt vandaag, maandag, een snelheidscontrole op de Kloosterweg in Schudde- beurs. van onze verslaggever VEERE - Nog niet alle stukjes van de puzzel van het muziek theaterspektakel Oresteia, waarvan de première donderdag 12 oktober te zien en te horen is in de Grote Kerk te Veere, vallen naadloos in elkaar. Dirigent Huub Kerstens moet het koor Nieu we Muziek regelmatig bijsturen, ,,'t Is beter, maar nog niet ge lijk. Niet te snel. Niet te onrustig." Het interieur van de Grote Kerk is onherkenbaar. Het Xenakis Ensemble en het koor spelen in de lengte van het immense ge bouw. Bij normale concerten speelt een muziekgezelschap in de breedte van de kerk. De andere opstelling, zorgt ervoor dat de hele lengte van het monument gebruikt wordt voor Oresteia. Links van het gezelschap staat een metershoge toren, opge bouwd uit steigermateriaal. Rechts van het gezelschap staat een kraan klaar voor de laatste akte. Apollo en Athene zullen van die hoogte het publiek toezingen. Het muziektheaterstuk Oresteia is een samenspel van musici, zangers en de theatergroep Hollandia. De drie partijen moeten goed op elkaar zijn ingespeeld. De repetitie, zondag, moet de laatste oneffenheidjes weghalen. Dat betekent voor dirigent Kerstens en regisseur Johan Simons dat zij uiterste concentratie vragen. Sommige delen van het stuk moeten vier, vijf keer over, voor het duo tevreden is. „Kom op jongens, dit moetje kunnen dromen," Oresteia wordt deze week vier maal opgevoerd. Na de premiere volgen nog voorstelling op vrijdag 13. zaterdag 14 en zondag 15 oktober. Dirigent Huub Kerstens spoort de orkestleden en zangers aan tot uiterste concentratie. foto Ruben Oreel van onze verslaggever Jacques Cats te rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open brieven, tproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor tuendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Welzijn PZC van 30 september ci- teert in het overigens voortreffe- eM lijke verhaal over welzijn in Zee land onder anderen de heer La- bruyère over enkele aspecten van het werk van Humanitas. mat daarbij helaas niet naar vo- jren komt is het gegeven, dat Hu- 'manitas een landelijke vereni ging is. Het spreekt welhaast vanzelf (behalve voor sommige ipolitici) dat een landelijke ver leniging zich niet door provin ciale bestuurders laat samen voegen met organisaties van ge heel andere snit. Wij hebben res- peet voor elkaar, wij zijn gaarne Jj1 bereid tot samenwerking maar weten ook dat veel van onze vrij- willigers juist door onze identi teit en onze op het humanisme geïnspireerde werkwijze worden gemotiveerd hun tijd en aan dacht aan anderen ter beschik king te stellen, zonder daar enige vergoeding voor te ont vangen. Het resultaat van een ..samenvoeging met instellingen V met een geheel andere achter- grond zal waarschijnlijk zijn dat Bijrol WOV De urn ebc slot van pagina 5 B. van Houten van de provin ciale directie Milieu en Water- i gaat er vanuit dat alle af spraken die deze partijen tot nu toe met de provincie hebben ge- - ®aakt over de WOV overeind blijven. Het Rijk is steeds van de afspraken op de hoogte ge- Keest omdat Rijkswaterstaat nauw bij het project betrokken .pij Kas. Hij sluit uit dat het Rijk in- ioc ens allerlei zaken gaat verande- en',en- Daar is volgens hem geen aanleiding toe. Be eerste activiteit die voor het jubliek zichtbaar wordt is de in- ichting van het bouwterrein na- djTerneuzen. Het gaat om een gebied van 20 hectare, ongeveer even groot als 20 voetbalvelden, folgens Van Houten zal het pro leet zeker een impuls betekenen foor de werkgelegenheid in Zee land. deskundigen gaat er vanuit dat deskundi gen en specialisten wel afkom stig zullen zijn van de bedrijven "ie in de aannemingscombina- je Middelplaat Westerschelde 'eennigd zijn. Maar tijdens het '°ogtepunt van het werk zijn er, aclusief toeleverende bedrij en, zo'n 700 mensen aan de slag. manvan zal een groot deel uit eeland komen, verwacht hij. 'ooral de toeleverende bedrij- i in Zeeland kunnen daarvan 'fiteren. een belangrijk deel van het vrij willige (en dus voor de overheid uiterst goedkope) welzijnswerk wordt afgebroken. Ik neem aan dat een CDA-gedeputeerde daar niet op uit is. Overigens beschikt Humanitas in Zeeland al geruime tijd niet meer over een full time gesubsi dieerde consulent. De honder den vrijwilligers zouden willen dat het waar was! E. Stibbe hoofd voorlichting Humanitas Sarphatistraat 4 Amsterdam Camping Bij het zien van de krantekop Vakantieleed in Vrouwenpolder (PZC 2 oktober) was mijn eerste associatie: camping De Zand- put. En ja hoor. ik had gelijk. Dat kon gewoon niet missen. Wat zich daar zo'n drie jaar geleden afspeelde, lijkt zich te herhalen. Toen waren de zomerwoningbe- zitters de dupe. In verband met een erfpachtskwestie werden ons alle zomerwoningen ontno men, zonder dat wij, de eige naars, ook maar enige inspraak hadden en zonder dat wij er ook maar iets van terugzagen. Dit soort situaties kan zich voor doen. Maar het ergst van alles was toch wel het feit dat er geen compromis gesloten kon worden waaruit beide partijen hun voor deel konden halen. Nee, zó moest en zou het gebeuren. Einde discussie. Praten was niet meer mogelijk. Er zijn heel wat zondagen geweest waarop we wéér wat vernield terugvonden aan/bij ons huisje. Vernield om dat ons huisje er nog één jaar mocht blijven staan, terwijl de meeste al afgebroken waren. En dat deed zeer, heel erg zeer. Ik hoop dan ook dat dit de eige naars van de stacaravans be spaard zal blijven. I. Visser Sint Jacobstraat 8 Goes Soft drugs in beslag genomen TERNEUZEN - Vier Belgen uit Eeklo werden vrijdagavond aangehouden wegens bezit van 34 gram marihuana en een hasj- cake. De verdovende middelen zijn in beslag genomen. De man nen werd een schikking van vierhonderd gulden aangebo den. Bij een controle op de Tractaat- weg in Terneuzen bleek dat een uit Tourcoing afkomstige Frans man een kleine hoeveelheid hasj bij zich had. De man kon zijn weg vervolgen nadat hij de soft drugs had ingeleverd. 0 Zeeland College MIDDELBURG - Aan het Zee- land College, sectoren middel baar technisch en economisch onderwijs, afdeling motorvoer tuigentechniek slaagden de vol gende cursisten voor: het examen monteur personenauto mobielen Tl B. Barri. monteur personenautomobielen T2 J. Boone, J P. Bovendorp, C H. Dor- repaal. G. H. van Dijke, A. J. Klink, N. A. Molenaar. E. W. de Putter, M. Schilders, E H. Slotboom, A. C. Sturm, J. de Visser Monteur bedrijfsautomobielen T2 S. de Bruine, P. I. Houterman, S.J. C. Kole. S. L. Matthijsse. M Sentse. eerste monteur personenautomobie len VI E. M. Olivier, G. van den Bossche, J. Brouwer, B. Gilst, J M. de Hooge, K. P. Konings, D. J. L. Kusse. S. La- vieren, J. D. Vlietland. J. de Visser, D Vos, S. C. van der Wekken, G. A. Wes- sels, G, T C. van de Bunder, F. B. Pe perzak, G. J. Peperzak, eerste monteur bedrijfsautomobie len VI J. van Dijke. eerste monteur personenautomobie len - motoren M. A Dunselaar, S. Inghels, M. C. van der Hiele, M. C Aleman. V. Blok- poel, R. F. van Gessel, R. W. Gram berg, M. Oggel. F. D. Ridderbos, R, Smalheer, C C. J.Zandee. eerste monteur bedrijfsautomobie len - motoren K. J. de Jonge, D, M F. Remoortere, J. Riemens, M. B. Rijk, I J. D. de Vis ser J C Beekman, F. P. Dominicus, J. F. Gillesse, P. L. Verburg eerste monteur personenautomobie len - onderstellen C. A. van As, A. I, Berrevoets, R. J van der Bok, S van den Bos, G. J. F. van Doorn. L van Dijk, T, van Gilst, R. C. P. Keijmel, E Koole, R Ram. A. C. I. Weijermans, J. Barten, A. Raeman, P. M. Marijs, C. B. Noord- hoek, W. H. N. Tijhuis, A. A. Groot- jans. eerste auto-electricièn Tl W J. Brouwer, J. S. G. van der Krui sen, P. Lindhout, B. H. J. van der Steen, O. H. Vermeulen, J. C. Wal- hout. eerste auto-electricien T2 E M. Christiaansen, W. B Karelse, R J. de Mol, A W Niamat. H. J. van der Weele, P. A. Witte leermeester P. J. van den Bergen, L. W. de Bruin. J. H. Doornbusch, P. van Dorp, J Francke, B.C, van Klooster, W A van der Klooster, A. M. Koole, M. A. Schot. P A. Snoep, W. A. Wouters. VROUWENPOLDER - „Die duinen blijven aan m'n hart hangen. Het is of ik er geboren ben." Het doet de 94-ja- rige Piet Polderman deugd dat het waterwingebied Oranjezon bij Vrou wenpolder niet definitief uit de gra tie is nu de laatste druppel er uit de duinen is geperst. In Brabant hebben ze naast een zachte g ook zacht water. Vandaar dat de Zeeuwse nutsinstel- ling die dorstlesser verkiest boven het uit de contreien van Vrouwenpol der afkomstige harde duinwater, met de kans dat het glazuur spontaan van je tanden springt. In een garage bij het pompstation zal de Herinnering aan honderd jaar tap pen levend worden gehouden in een binnenkort open te stellen expositie over de geschiedenis van Oranjezon en de gang van het water, van bron naar kraan. De uit Vrouwenpolder af komstige Piet Polderman, die in ver band met zijn respectabele leeftijd do micilie heeft gekozen in het Middel burgse Jacob Roggeveenhuis, heeft er een tijd niet goed van kunnen slapen: van het afdanken van het pompsta tion. Het hield hem danig bezig dat het complex er zo doelloos bij zou ko men te liggen. In de tijd dat Polder man meer op de bedrand zat dan in Morpheus armen vertoefde, heeft hij de doorwaakte nachten benut om zijn eigen indrukken van Oranjezon op pa pier te zetten. Zes velletjes heeft hij volgekalkt. Niet netjes Het eindresultaat van zijn nachtelijke arbeid stuurde hij naar de gemeente Middelburg. Onder het motto: berg deze aantekeningen maar op in het ar chief. Dan heb je een herinnering aan wat er vroeger op Oranjezon gebeur de. De gemeente Middelburg heeft taal noch teken gegeven van ont vangst van de notitie. „En dat is niet zo netjes", vindt de hoogbejaarde 'Piet. Polderman zou beduidend meer vel letjes met Oranjezon-informatie kun nen vullen, zoveel weet hij er van.„Ik liep als kleine jongen van zes al in 1906 met mijn vader en moeder door de duinen. Die waren toen nog vrij te be treden. Maar directeur Boele van de dienst gemeentewerken in Middel burg heeft daar een eind aan gemaakt. Eerst gingen de koebeesten van boer Maas eruit en vervolgens de schapen van zijn broer Engel. Daarna liet hij langs de grens van de duinen en het vroon verboden toegangbordjes plaatsen." De waterwinning op Oranjezon heeft vooral vroeger aan veel mensen werk verschaft, weet Polderman. „Alleen al foto Ruben Oreel Markt waren ze wild op zijn wild. „Of ik wel eens gepakt ben? In de duinen nooit. Op de weg wel. Dat was stom van me, want ik moest vijfentwintig gulden betalen." Dat er in latere tijden de klad is geko men in de stroperij heeft volgens Pol derman vooral tf maken met de mo dernisering van het opsporingsappa raat. „Ze hebben nu bij de politie bromfietsen en allemaal telefoon." Stropen is een gezonde bezigheid. Het levend bewijs daarvoor, zetelt, 94 jaar oud, vier-hoog in het Middelburgse Jacob Roggeveenhuis. Een fervent vrijetijdsjager zorgt ervoor dat 'Pol van de Lange' of 'De Bereboer' zoals Polderman ook wel wordt genoemd, toch minstens één keer per jaar konij nebout krijgt geserveerd. „Dat is toch wel zó lekker", prijst Piet smakkend en hij zit zich al te verkneu kelen in het vooruitzicht van die trac- tatie. „Vooral als je er een juuntje deur Iaat braaje. En in de zomer wil ik er graag sla bij." Piet Polderman bij de verkleinde uitvoering van zijn geliefde pompstation in Miniatuur Walcheren. als je kijkt naar de kaaiwerkers die in Middelburg de kolen moesten lossen en de slepers die de kolen naar Vrou wenpolder moesten brengen." Polderman heeft zelf jarenlang op Oranjezon gewerkt. „Ik heb destijds bij de beplanting al die dennen in m'n handen gehad", verkondigt hij met een weids gebaar. Ook toen hij werk man-af was bleef het duingebied hem trekken. „Ik heb daar mijn levenlang in de duinen bij Vrouwenpolder ge stroopt", onthult Polderman. „En was er niks in de duinen te vinden dan ging ik naai- het strand om hout te zoeken. Als er een schip verging spoelde er nog wel eens boter aan. Die gebruikte ik dan als wagensmeer. En van de pak ken meel die je vond was goed brood te bakken." Papieren Zolder Het meest was Piet Polderman in de duinen te vinden. Of het een dal be trof, een heuvel, een hoogte of een weg: Piet kende alles bij naam. Daar waren vreemde aanduidingen bij: de Twaalf Uren, het Vroon van Taas, het Kuutje van de Weelput, de Zwart- hoogte, het Soldatenpad en de Papie ren Zolder. Op die laatste plek kon de zee destijds nog in de duinen spoelen. Dat stukje grond veranderde dan in drijfzand. Vandaar: Papieren Zolder. Konijnen, hazen, fazanten, eieren, Piet wist overal weg mee. Zelfs van een bunzing maakte hij nog geld door het vel er af te stropen om vrouwen aan een bontje te helpen. Het najaar was een periode bij uitstek om op strooptocht te gaan. „Als het waait, stormt en regent verwachten die beesten geen mens in de duinen. Dan denken ze dat ze veilig zitten. Ik heb het een keer gehad dat ik niet eens hoefde te schieten. Ik zette een konijn in het licht, zette m'n klomp er op en ik had 'm." Feest Er waren weken bij dat Polderman zo'n 150 exemplaren bij elkaar stroop te. Stropers onder elkaar mochten graag verhalen van die keer, dat er een hol werd blootgelegd, waar wel negen entwintig konijnen in bleken te zitten. Dat was feest. Een van de mannen rol de gewoon van blijdschap over de grond, tussen de dode konijnen. Als afzetgebied diende voor Polder man een cafeetje op het Molenwater in Middelburg. Ook op de Goese

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 9