Wens Van de Ketterij komt uit Voetballen in de huiskamer, als een jonge hond UEFA beboet Ferencvaros na racisme Zaalvoetbaltopper eindigt onbeslist Bakkenist: solo-rijden vind ik maar niks Zeeuwen in Oranje: van Toine van Renterghem tot Peter van Vossen van onze verslaggever Eldridge Pentury GRIJPSKERKE - Zijn droom in de motorsport lijkt langzaam gestalte te krijgen. Ooit hoopt Alco van de Ketterij (18) uit Grijpskerke op een wereldkam pioenschap zijspancross te rij den. Als kind had Van de Ketterij al tijd maar één wens: bakkenist worden. Twee jaar geleden mocht hij bij de Hemelvaarts dagcross van NSV De Uitlaat als gelegenheidsbakkenist opdra ven voor Kees Zuidhof Maar in middels is Van de Ketterij sa men met rijder Roger Vlot uit het Limburgse Horst doorge drongen tot de seniorenklasse. De prestaties van de ambitieuze Zeeuw in het afgelopen seizoen is niet iedereen onopgemerkt ge bleven. Van de Ketterij: ..Heel wat rijders hebben me gevraagd of ik bij hen in de bak wil zitten." Alco van de Ketterij baalt er nog steeds van als hij eraan terug denkt hoe de titel in de nationale klasse aan zijn neus voorbij is ge gaan. Bij de laatste wedstrijd in Oldebroek werden hij en Roger Vlot zodanig gehinderd dat een goede eind notering onmogelijk was. Van de Ketterij: „Het duo dat op de tweede plaats stond werd geholpen door senioren-rij ders Erik Schrijver en Paul Beekhuizen. Zij zaten ons de he le race dwars." Ondanks het mislopen van het kampioenschap mochten Van de Ketterij en Vlot toch pro moveren naar de senioren klas se. „We willen volgend seizoen op een sportieve manier wraak nemen op Schrijver en Beekhui zen." Crossfiets De liefde voor de motorsport stak bij Alco van de Ketterij al vroeg de kop op. Op zevenjarige leeftijd bezocht hij samen met zijn oom, Gerard Goetheer, zij- spanwedstrijden. „Ik keek dan altijd heel goed hoe die bakke nisten te werk gingen. En al gauw wist ik: dat wil ik later ook", vertelt Van de Ketterij. En terwijl vader Van de Ketterij het voor elkaar kreeg een crossfiets mét zijspan te vervaardigen, groeide bij Van de Ketterij-ju nior de interesse voor het werk naast de zijspanrijder. Toen Gerard Goetheer besloot om samen met Floor van Dom melen een zijspanduo te vor men. kwam de wens voor Alco van de Ketterij uit. Hij mocht het duo als reserve-bakkenist bij staan. Toen hij zestien jaar was trainde Van de Ketterij voor het eerst in de bak naast Souburger Leo Ovaa. De bedoeling was dat Van de Ketterij Goetheer later als bak kenist zou opvolgen. „Met Leo Gvaa heb ik ontzettend veel ge traind. Mijn oom zag al gauw dat ik er wat van kon. Aan hem heb ik erg veel te danken", zegt Van de Ketterij. Toen hij bij de He- melvaartscross van NSV de uit laat bakkenist mocht zijn van Kees Zuidhof kon het voor Alco van de Ketterij niet meer stuk. „Zuidhof zat zonder bakkenist en wilde toch wel rijden. Eerst durfde ik mezelf niet aan te bie den maar ik heb het later toch gedaan." Het debuut van Van de Ketterij bleek uiteindelijk meer dan geslaagd. „Ik was helemaal kapot, maai- ik heb er veel van geleerd", blikt hij terug. Bij de zelfde Hemelvaar tcross werd Van de Ketterij door Aard van de Bruinhorst gevraagd om voor de rest van het seizoen in de na tionale klasse zijn bakkenist te zijn. En aan het eind van dat jaar ontmoette Van de Ketterij Ro ger Vlot, zijn huidige rijder. „Met hem ga ik voorlopig nog wel Alco van de Ketterij: „Als m'n kleren gescheurd zijn voel ik me het lekkerst. Dan heb ik m'n werk goed gedaan." foto Ruben Oreel. LONDEN (AFP) - De Europese voetbal bond UEFA heeft Ferencvaros een boete van ruim 100.000 gulden opgelegd we gens het racistische gedrag van de aan hang tijdens het duel met Grasshoppers. Bovendien maakten de Hongaarse sup porters zich schuldig aan vandalisme. De disciplinaire commissie maakte dat be sluit gisteren in Londen bekend. Deze week schreef Ajax-voorzitter Van Praag de UEFA een brief waarin hij zijn ongenoegen uitte over de oerwoudgelui den die de Hongaarse supporters maak ten tijdens het duel met Ajax. De Duitse waarnemer bij die wedstrijd beweerde echter niets te hebben gehoord dat duidde op racistisch gedrag. De UEFA bestrafte het protest van het Zwitserse nationale elftal tegen de Franse kernproeven in de Stille Oceaan mild. De disciplinaire commissie gaf de Zwitserse voetbalbond slechts een berisping. Vorige maand toonden de Zwitserse voetballers in Göteborg voor de interland tegen Zwe den een spandoek waarop zij de Franse president Chirac opriepen de proeven te staken. door. hij is een echte kameraad van me geworden." Alco van de Ketterij interesseert van zich vroeger louter voor de zijspancross. „Nee, solo-rijden vind ik maar niks, want daar is het altijd ieder voor zich. Jon gens als John van den Berk en Dave Strijbosch zijn 'ego-trip pers'. Bij het zijspancrossen gaat het er allemaal veel gemoe delijker aan toe. Het is gewoon veel gezelliger", vindt Van de Ketterij. Squash Om zijn conditie - die voor een bakkenist onmisbaar is - op peil te houden, gaat de Grijpskerke- naar veel in training. „Ik streef ernaar om iedere week een paar keer voor mezelf te lopen. Verder doe ik ook aan squash en ik ga altijd op de fiets naar m'n werk in Vlissingen. Het enthousiasme van Van de Ketterij kent ook tij dens de wedstrijden geen gren zen. „Als m'n kleren gescheurd zijn. voel ik me het lekkerst. Dan heb ik m'n werk goed gedaan." Of het ooit zover komt dat Alco van de Ketterij ooit bij een Grand Prix in actie komt. zal moeten blijken. De klasse die recht geeft op deelname aan in ternationale wedstrijden komt na de senioren klasse. Van de Ketterij: „In het eerste jaar ho pen we op een plaats bij de eer ste vijftien." Gijsel ontbreekt in Spakenburg van onze verslaggever HOEK - Hoek-aanvaller Davy Gijsel heeft zich afgemeld voor de topper tegen Spakenburg, vanmiddag (zaterdag) in het vissersdorp. De Belg, die in de afgelopen week niet trainde, kampt met een zware longont steking. Hoek-trainer Johan Ballegeer vindt de afwezigheid van zijn spits „een domper", maar hoopt de opengevallen positie pro bleemloos te kunnen invullen. „Natuurlijk is het een aderlating dat Davy niet meespeelt, maar het hoeft geen probleem te zijn. We hebben een selectie van 20 spelers", aldus de Belgische oe- fenmeester gisteravond. Balle geer wilde nog niet kwijt wie Gij sel in Spakenburg vervangt. van onze medewerker MIDDELBURG - In de Zeeuwse hoofdklasse zaalvoetbal heeft alleen ParboAVindhoek II de po sitie aan de kop van de ranglijst weten te handhaven dank zij een 5-3 overwinning op Lagoon. Kloetinge en Zavio/Sporthuis De Cocq speelden speelden ge lijk tegen elkaar: 7-7. SVSW'72 verloor met 3-2 van ZVH. De Landbouw stuurde Jong Am- bon met een 5-2 verlies naar huis. Biezentrappers behaalde de kleinst mogelijke winst 1-0) op Jongepier Sport en Zuidwest Negen liep in eigen huis een 4-7 nederlaag op tegen El Toro H. Lagoon-Parbo/Windhoek II 3-5: De eerste helft was voor Lagoon. De Parbo/Windhoek-combina- tie werd in die periode op een 3-1 achterstand gezet. Lagoon kon die voorsprong echter niet hand haven. Parbo ging beter spelen, kwam langszij en drukte vervol gens door en pakte de overwin ning. Marciano Seedo (2), Ra mon Dahoe (2) en Robbie Dahoe scoorden voor de winnende ploeg. Gerard Tibbe, Eric Flore en Michel de Keijzer schoten voor Lagoon raak. Kloetinge-Zavio/Sporthuis De Cocq 7-7: Kloetinge moest een 6- 3-voorsprong in de tweede helft prijsgeven. De Zeeuws-Vlamin gen kwamen daarna zelfs aan de leiding. In de slotfase werden de punten toch nog gedeeld. Stoffel Biesterbosch (2). Jos van Bre men (3) en Ronald Bun doel puntten voor Kloetinge. De tref fers van Zavio waren van Mario Corthals (3), Mario de Vreeze (2) en Harry Riemens (2). De Landbouw-Jong Ambon 5-2: De Landbouw had weinig pro blemen met de tegenstander. Marco Borghart (2), Gert-Jan de Groene (2) en Jacco Bekenes be zorgden De Landbouw de over winning. Benja Ririhena en Mis- cha Oilera scoorden tegen. Biezentrappers-Jongepier Sport 1-0: De eindstand stond na zes minuten spelen al op het scorebord dank zij een treffer van Johan Traas. Jongepier Sport deed er alles aan om te scoren, maar paal. lat en een goed keepende Berry Simons stonden doelpunten in de weg. ZVH-SVSW '72 3-2: Dennis d'O- lieslagers en Arno Zwegers zet ten ZHV op een 2-0 voorsprong bij rust. Keeper Marcel Baljeu ging met zijn ploeg mee in de aanval en maakte 2-1. Toch liep ZVH uit door een doelpunt van Kees de Putter: 3-1. Dat Theo Davidse 3-2 maakte, was niet voldoende. Zuidwest Negen-El Toro II Een sportieve wedstrijd waa El Toro II de toon aangaf. Op helft van de wedstrijd leidde Goese ploeg met 4-2. Zuidw Negen kwam nog terug tot voordat de bezoekers uitliep naar 7-3. In de slotfase kon Zu west Negen nog een keer ra schieten. Voor El Toro II sco den Arne Honingh (2), Sead R tovic, Marco Goovers en Jac Honingh (3). Voor Zuidwest gen schoten Rob Griep en chel van Dalen (2) raak. Stand: 1. ParboAVindhoek II 5-12 ZVH 4-10, 3 Kloetinge 5-10, 4. Za; Sporthuis De Cocq 5-10, 5. El Ton 4-9, 6. SVSW '72 5-9, 7. Jongei Sport 4-7, 8. De Landbouw 4-6,9 goon 4-6, 10. De Zwaantjes 4-3, Biezentrappers 4-3, 12. Zuidwest gen 5-0,13. Jong Ambon 5-0. Programma, maandag 9 oktol Sportcentrum, Goes: 19.25 uurK tinge I - Lagoon, 20.20 uur De La bouw I - Zuidwest Negen, 21.15 an ParboAVindhoek II - ZVH; spori i Oostburg: 20.55 uur Zavio/Sportt De Cocq - El Toro II; woensdag 11 EV tober. sporthal Baskensburg, uit singen 20.20 uur Jongepier Spc^j De Zwaantjes: sporthal Nassauh Middelburg: 22.00 uur SVSW Biezentrappers. n ze Werpmeerkamit,® in Zierikzee ZIERIKZEE - De atletiek*[or enigingen Delta Sport en AI houden beide een werpmt kamp. Morgen staat de eersl het programma in Zieril een week later volgt de twe in Goes. Werptrainer Bert Jonge van AV'56 is enthousi T „Ik heb diverse Nederlandse Belgische toppers uitge digd." Zo heeft De Jonge contacten legd met jeugdrecordhoud; Corrie de Bruin, Nederlai eid kampioen kogel en discus i «ar Vet en de Belgische bondscoi hai van de werpers. Ondanks et zeggingen en de geldpremie ie records en eindoverwinn ei hebben de toppers zich nogi tas ingeschreven. iet Van Zeeuwse zijde nemen En Simpelaar en Maritza op 't (beiden van AV'56) deel. Ookl 'ett nald en Daniële SeghWit: (RKHAV), Roel van de Vegt twa Jeroen van Kralingen (beii üa) Delta Sport) hebben zich in 1.e2 schreven. Naast de werptuig mers is er een bij pro gr ara jM met loopnummers waaron een 10 kilometer. De wedstrijden beginnen dag om 13.00 uur op Sporter; Bannink. 19 met C7.1 Danny Blind is altijd een bedeesd, rustig maar zeer slim mannetje geweest door Mark Caldenhoven Het advies van Hans Sonne- veld loog er niet om. De hoofd-scout van het nog immer geroemde opleidingsinstituut van eredivisionist Sparta had maar drie woorden nodig om zijn bazen in Rotterdam te overtui gen van de exceptionele kwali teiten van Danny Blind. Vastleg gen. Direkt Kontrakt, stond op de scoutingskaart te lezen. Sparta kon niet om Danny Blind heen en legde de toen 17-jarige Souburger in de winter van '78/'79 vast. Op Het Kasteel begon Dan ny Blind aan een fantastische loopbaan in het betaald voetbal. Met dank aan de Souburgse huis arts Bloos. De dokter - een fer vent aanhanger van Sparta èn RCS - stuurde de Rotterdamse eredivisionist een brief om de scouts attent te maken op een aardig voetballertje in het eerste elftal van RCS uit Oost-Souburg. Danny Blind zag, kwam en over won. Van Racing Club Souburg tot aanvoerder van Europees kampioen Ajax en captain van het Nederlands elftal. Maar hoe kwam het zover Een recon structie aan de hand van diverse personen. Los van elkaar komen betrokkenen in elk geval tot één conclusie. .Danny is geen spat veranderd." Buurvrouw Voetballen is altijd zijn lust en zijn leven geweest. Was er geen bal in de buurt, liep Danny Blind - van 1 augustus 1961 - in zijn ge boortehuis aan de Prins Hendrik straat 36 m Oost-Souburg met zijn ziel onder zijn arm. Buiten had je de ruimte, binnen - bij slecht weer - was die beperkt. Niettemin ging het er in huize Blind stevig aan toe Sjaan Blind. Danny's moeder: „Onder het mom van: ma. je moet toch nog even naar de buur vrouw. werd ik gewoon het huis uitgezet Zo ging dat. Dan kon binnen lekker worden gevoet bald. Hier stond een televisie op vier poten, dat was een doel. Er werd behoorlijk op los geramd Vader Frans Blind: „Danny liep als een jonge hond te voetballen. Er is nogal wat gesneuveld hier in huis. tot woede van moeders." Adrie van den Berge, tussen 1972 en 1985 voorzitter van RCS en kind aan huis bij de Blinds: „Ik heb Danny nog in de wieg zien lig gen. Later "was het alleen maar voetballen, voetballen, voetbal len." Sjaan Blind: „Buiten was Danny altijd aan het voetballen op een pleintje achter de Pieter Louwerse-school." Frans Blind: „Van vroeg tot laat. Danny kon altijd langer voetballen dan an deren. Ik was veel op pad, waar door wij 's avonds altijd pas om een uur of zeven aten. De meeste knapen moesten veel eerder thuis zijn." Het pleintje in de nabijheid van de Pieter Louwerse-school is niet meer Bejaardenwoningen en nieuwbouw hebben het van de aardbodem doen verdwijnen. Een stukje nostalgie is verloren gegaan. Rian Joosse, nog steeds één van Danny Blinds beste maatjes: „Ik woonde bij hem in de buurt, in de Burgemeester Ste- merdinglaan, op 200 meter van de Prins Hendrikstraat. Samen doorliepen we kleuterschool Het Hummelhonk aan de Rittemse- straat." Op de lagere school scheidden de wegen. „Ik ging naar de Van Dale-school, waar door we een tijd lang niet veel met elkaar hebben opgetrokken. Dan krijg je toch andere vriendjes." Totdat de paden van Rian Joosse en Danny Blind elkaar opnieuw kruisten op het voetbalpleintje. kneedde hem. „Ach", blijft hij be scheiden, „toevallig kwam ik Danny altijd weer tegen. Hij was altijd ontzettend serieus met voetbal bezig, maakte nooit een lolletje. Voetbal kwam op de eer ste plaats. Ik zei ook altijd tegen hem en Rian Joosse: jullie komen ooit nog eens in het betaalde voetbal terecht." Rian Joosse, die op zijn 21e van wege reuma zou worden afge keurd: „Dat Danny het zou gaan maken, daarvan was ik over tuigd. Waar je dat aan kon zien Aan zijn simpele manier van pas seren. Geen mooie trucjes. Nee. gewoon het balletje langs zijn te genstander spelen en er voorbij lopen. Hij voetbalde altijd doel treffend." Maar Danny Blind, zo ondervond Edwin Tielman, blonk in meer sporten uit. „Tijdens jeugdkam pen in Zeist moesten we clubs ook in andere takken van sport bestrijden. Hockeyen, biljarten, tafeltennis, je kon het zo gek niet opnoemen. En Danny was onver- „Na schooltijd werd er veel ge voetbald. Danny was altijd éen van de beteren. Als hij bij een team in de achterhoede stond, had-ie alles. Heel frustrerend Vooral omdat we nooit bij elkaar in het team speelden. Nadat er was 'gepoot', kozen ze altijd eerst hem, dan mij. Zo gaat dat bij kin deren. Die kiezen eerst de bes ten." Edwin Tielman: „Zij waren de vedetten." Het was niet meer dan logisch dat Danny Blind zich aanmeldde bij de plaatselijke voetbalclub: RCS Als negenjarige kwam hij terecht onder de vleugels van Edwin Tiel man. „Hij was eigenlijk te jong voor de C. Ik zag direct dat 't wat was. Hoe Dat zag je gewoon. Hij was zo ontzettend balvaardig, scoorde bij het leven. Het scheel de écht een slok op een borrel of Danny meedeed of niet. Danny had toentertijd eén nadeel, of ei genlijk twee: hij was klein en erg bescheiden." Tielman had de jeugdige Danny jarenlang onder zijn hoede. slaanbaar." Rian Joosse: „En als hij iets niet goed kon, deed-ie het gewoon niet. Zoals met kaarten. Als Danny zag dat hij op verliezen stond, kapte hij ermee. Dat te kent zijn winnaarsmentaliteit." Als puber liet Danny Blind ken ners bij RCS bijna wekelijks ver steld staan. Had hij op zaterdag morgen een wedstrijdje gespeeld, werd Blind 's middags bijna altijd voor een ander team gevraagd. Ook bij de senioren bleven de kwaliteiten van Danny Blind niet onopgemerkt. Toch was zijn eer ste optreden in de tweede garni tuur van RCS louter toeval, zegt David Joziasse. De toenmalige elftalleider van het tweede: „Jos Muller belde op om te zeggen dat hij pech had met zijn auto. We hadden nog een speler nodig. Dat werd Danny. Vijftien was hij En hij hield zich heel gemakkelijk staande." Zijn debuut bij zondag-vier deklasser RCS kon niet uitblij ven. Jeugdtrainer Edwin Tiel man: „Ik weet nog goed dat Al- bert Vogel, de toenmalige trainer van RCS. ziek werd. Het bestuur vroeg of ik de honneurs wilde waarnemen. Het eerste wat ik deed was Danny bij de selectie halen. Hij was zestien." Danny Blind debuteerde op 18 december 1977 voor eigen pu bliek in de competitiewedstrijd tegen Vogelwaarde (1-1). Hij viel een kwartier voor tijd in. Vlak na de winterstop, op 22 januari 1978, startte de jongeling voor het eerst in de basis in het duel met Bier vliet (0-2). Het eerste doelpunt van RCS kwam van de voet van Danny Blind. Rein Wassenaar maakte RCS' tweede Johan Dijkhuizen, destijds doel man van RCS: „Danny was een rustige jongen, die enkel op het veld opviel." Kees de Nooijer, va der van Sparta-tweeling Dennis en Gérard. was bij het debuut van Danny Blind aanvoerder van RCS. „Hij bracht iets extra's, meteen al. Hij speelde vooral als aanvallende middenvelder, vlak achter Rein Wassenaar, en scoor de veel." Tielman: „Dat klopt. ja. Vooral omdat Rein goed kaatste en ruimte creeerde voor Danny." Loopvermogen Kees de Nooijer: „Je zult het niet geloven, maar hij had een heel be hoorlijk loopvermogen, gaf ook nooit een verkeerde pass Danny stak er met' kop en schouders bo venuit. Natuurlijk werd hij door de ouderen meteen geaccepteerd. We zouden wel stom zijn geweest. Ons spel ging een heel stuk voor uit, Buiten het veld trok hij toch vooral naar zijn eigen maatjes uit de A- en B-junioren. Het leeftijds verschil was te groot." Langzaam maar zeker werd ook Danny Blind mondiger. Tielman: „Ik weet nog dat ik hem een keer, ik geloof tegen Goes, als rechts achter heb opgesteld Had-ie commentaar, ongelooflijk. Hij zei. wat is dit nou Ja, hij accep teerde het wel." De naam van Danny Blind was al snel niet meer weg te denken uit de opstel ling van RCS. Edwin Tielman: „Toen Vogel weer beter was, wees hij naar Danny en zei: hem wil ik houden." Rian Joosse: „Danny is geen spat veranderd. Hij is zoals hij is. Een bescheiden jongen, die nooit op de voorgrond treedt. Hij heeft geen grote mond nodig. Is hij het ergens echter niet mee eens, zal hij dat zeggen. Ik ben een goede vriend geworden. Wat er tussen ons klikt Veel. Kijk, als het bindmiddel louter voetbal zou zijn geweest, was het allang over. Gewoon vriendschap, kamera den." Tielman: „Wat ik vooral leuk vind, is dat Danny altijd een voudig is gebleven. Precies als die jongens van De Nooijer. Mis schien is dat wel RCS-eigen." Stroomversnelling Langzaam maar zeker waaide de naam van Danny Blind tot ver buiten de provinciegrenzen. AZ, WV en NAC klopten al snel in Oost-Souburg aan. Edwin Tiel man: „Toen kwam het in een stroomversnelling." Ex-RCS- praeses Adrie van den Berge - destijds ook leider van het eerste elftal - geeft toe in Blind niet di rect een topper in spe te hebben herkend. „Hij was niet opvallend aanwezig. Danny was - en zo ty peer ik hem nog steeds - een be deesd, rustig maar zeer slim man netje." Vader Frans Blind, zelf ooit actief bij het ter ziele gegane De Zeeu wen: „Eén van de redenen waar om VVV niet doorging, was dat hij zakte voor zijn havo-examen. En we wilden dat hij zijn school afmaakte." Tielman: „Ik verdenk Danny er nog van dat hij liever voetbalde, dan leerde." Een jaar later was het toch raak. Lang leek NAC de strijd om Dan ny Blinds diensten in zijn voor deel te beslechten, het werd Spar ta. Hij liet Souburg voor wat het was en ging in Rotterdam in de kost bij de schoonouders van Sparta-doelman Pim Doesburg. Maar Oost-Souburg, en RCS in het bijzonder, bleef trekken. Tot op de dag van vandaag. RCS- voorzitter Ton Uitterhoeve. na diens Souburgse periode be vriend geraakt met Danny Blind: „Nog elke zondagavond wil hij uitslagen weten." Bovendien is Danny Blind nog steeds lid van RCS. Maar de duurbetaalde prof van Ajax laat zijn ouders nog jaarlijks opdraaien voor de kos ten, „Want", zo zegt Frans Blind lachend, „ik maak nog elk jaar de contributie over." BronnenDe jacht op talent (1992): uitgeverij La Riviere Voorhoeve. Negen Zeeuwen van Oranje (1992): uitgeverij De Koperen Tuin Goes. De provincie Zeeland heeft in de historie van he: 8.4: Nederlands elftal negen internationals afgelel? verd. Op een totaal van 613 iets meer dan één procent 9 Nog vóór het ontstaan van de afdeling Zeeland van de KNVB, in 1921. droegen Toine van Renterghem en Je Schot reeds het Oranje-shirt. Recordinternational ir q Nederland is Ruud Krol met 83 interlands. Willem var. - Hanegem is Zeeuws recordhouder met 53 caps. Van de o nog actieve Zeeuwse internationals werkte Danny ri Blind tot nu toe 33 interlands af. Woensdag kan de aan-0 voerder van Oranje zijn totaal in en tegen Malta op 34£ brengen. De Zeeuwse internationals: Toine van Renterghem geboren: 17-04-1885 te Goes overleden: 01-03-1967 te Santa Monica (VS) aantal interlands: 3 debuut: 13-05-1906, Nederland-België (2-3) te Rotterdam positie: aanvaller doelpunten: - Jo Schot geboren: 22-01-1894 te Middelburg overleden: 19-07-1923 te Middelburg aantal interlands 1 debuut: 19-11-1922, Zwitserland-Nederland (5-0) te Bern positie: aanvaller doelpunten: - Adri van Male geboren: 07-10-1910 te Philippine overleden: 10-10-1990 te Rotterdam aantal interlands: 15 debuut: 20-03-1932. België-Nederland (1-4) te Antwerpen positie- doel verdediger doelpunten: - Frans de Munck geboren: 20-08-1922 te Goes aantal interlands: 31 debuut: 23-04-1949, Nederland-Frankrijk (4-1) te Rotterdam positie: doelverdediger doelpunten: - Willem van Hanegem geboren: 20-02-1944 te Breskens aantal interlands 52 debuut: 30-05-1968. Nederland-Schotland (0-0) te Amsterdam positie: middenvelder doelpunten 6 Jan Poortvliet geboren: 21-09-1955 te Arnemuiden aantal interlands: 19 debuut 20-05-1978, Oostenrijk-Nederland (0-11 te Wenen positie verdedigende middenvelder doelpunten: 1 Adrie Koster geboren 18-11-1954 te Zierikzee aantal interlands. 3 debuut: 20-09-1978, Nederland-IJsland i3-0) te Nijmegen positie: aanvaller doelpunten: - Danny Blind geboren 01-08-1961 te Oost-Souburg aantal interlands: 33 debuut 29-04-1986, Nederland-Schotland (0-0) te Eindhoven positie' verdediger doelpunten: 1 Peter van Vossen geboren 21-04-1968 te Zierikzee aantal interlands: 18 debuut: 25-03-1992, Nederland-Joegoslavië (2-0) te Amsterdaffi positie: aanvaller doelpunten: 7 De jeugdige Danny Blind houdt een balletje hoog op het veld waar het allemaal begon, dat van RCS. foto archief PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 20