Van Hanegem: krediet was op Brons op EK toch mooier iScheldestroom pblijft sterkste Lefeber kansloos liegen Smulders Kasparov neemt afstand van Anand Ex-international was te veel vrijbuiter en te weinig trainer Spelers Feyenoord: geen commentaar Neumann ontkent contact sport in zeeland Baumgarte topscorer sport op tv uitslagen :hinj .'ui ROTTERDAM (ANP) - Zijn auto bleef als laatste achter op de besloten parkeerruimte bij de Kuip. Alle media-aandacht richtte zich daarom op zijn Opel Calibra. Pas toen hulptrainer Marcel Bout met het strakke voertuig wegreed, werd lang zaam duidelijk dat Wim van Ha negem niet meer in de catacom ben verbleef. Hij had Feyenoord via de achterdeur verlaten. Aan een kleurrijke, turbulente en toch ook succesvolle periode als trainer van zijn grote liefde was een abrupt einde gekomen. De alleenstaande auto, direct naast de „artiesteningang" ge posteerd, was symbolisch voor de wijze waarop de Kromme zich de laatste maanden bij Feye noord voelde: eenzaam en al leen. De meeste spelers, de meeste supporters, de meeste stafleden, de meeste sponsors en zelfs de meeste journalisten, met wie hij een vermakelijke haat liefde verhouding onderhield, waren op hem uitgekeken. Zijn charisma werkte niet meer, zijn krediet was op. Ingewijden bij Feyenoord ken den de wankele positie Van Ha negem maar al te goed. Bijna niemand durfde echter openlijk kritiek te leveren, bang om het (natuurlijke) gezag van de legen darische nummer 10 te onder mijnen en daardoor zelf ge slachtofferd te worden. Felle te genstanders van Van Hanegem wisten dat er in feite maar één mogelijkheid was om van hem af te komen: slecht spel en als ge volg daarvan povere prestaties. Teloorgang Lang hebben de vijanden van de 5I-jarige Haarlemmer dit sei zoen niet op de teloorgang hoe ven wachten. Het verval begon bij FC Utrecht (1-0), zette zich door bij Roda JC (1-1) en kwam zondag bij PSV (3-0) in alle om vang naar buiten. De investerin gen van dik tien miljoen gulden hebben vooralsnog een ave rechts effect. Het elftal, met een nieuw 4-4-2 systeem, is ook met vedette Ronald Koeman stuur loos. Het langdurige gesprek gis teren tussen voorzitter Jorien van den Herik, één van zijn laat ste „vrienden" bij de club, en Van Hanegem was logisch. De uitkomst eveneens. Vroeg of laat was een breuk onvermijdelijk. Wie het initiatief tot de schei ding heeft genomen, is (nog) niet duidelijk. Dat is eigenlijk ook niet zo belangrijk. Beide partij en hadden geen zin meer in el kaar. daarover valt niet te twis ten. Van Hanegem, die plezier in zijn werk veel belangrijker vindt dan ROTTERDAM (GPD) - De spelers van Feyenoord hielden gisteren massaal de kaken op elkaar. In onderling overleg besloten de voetballers Peter Bosz als woordvoerder naar voren te schuiven. Bosz mag tot 1 januari volgend jaar niet fungeren als aanvoerder van Feyenoord, maar voor de spe lers blijft hij de aangewezen persoon als het gaat om contac ten met de media en de buitenwacht. De middenvelder zit samen met Ronald Koeman en Regi Blinker in de spelersraad. Omdat Blinker met griep thuis was, stapten Bosz en Koeman gistermiddag samen bij voor zitter Van den Herik binnen om het nieuws over het vertrek van hun coach aan te horen. Het duo mocht vervolgens de selectie, die net van het trainingsveld was gekomen, in de kleedkamer inlichten. Iedere speler die daarna naar buiten kwam, hield de kaken op elkaar en verwees naar Peter Bosz. Bosz: „We hebben als groep afgesproken dat ik de degene ben die het woord doet naar de pers toe. We hebben het bestuurs besluit aangehoord en begrepen dat de voorzitter noch de trainer enig commentaar wil geven. Voor de spelersgroep is het een heel vervelende situatie. Het enige wat ik kan zeggen is dat wij onze aandacht nu richten op de wedstrijd tegen FC Groningen, donderdagavond. Dat is ons volgende doel en dus moeten we niet te lang achterom kijken." liar», SU |Ji ROTTERDAM (ANP) - De BJ Leeuw van Rotterdam, ofwel yd bokser Jan Lefeber, is uitge- 3 bruid. „Fast" Eddy Smulders '8 el ontpopte zich gisteravond in de chni Maassstad als een bekwame Mdi 'eeuwen^emmer- De Europese 2 kampioen in het halfzwaarge- j r wicht sloopte de 34-jarige uit mat dager in amper vier ronden. i« zvs Ringarts Manfred Vischjager stopte uiteindelijk het ongelijke A gevecht. Het gezicht van Lefe ber, met open wonden boven zijn ieyt( linker- en onder zijn rechter- stv wenkbrauw, leek op een bloede- 12'jrig maanlandschap. Ook Smul- 26'ders was al aardig getekend, 'IJ|u maar aan de overmacht van de i-arJ Eindhovense titelverdediger 07,< hoefde desondanks niet te wor- 5TV' den getwijfeld. :h0° Beide boksers gingen het duel '6,j vanaf de eerste ronde vol aan. J,s2 Smulders bleek al snel de ster- zvskere en betere bokser. Na een 2« linkse directe ging Lefeber met- .7,2 een al naar de grond. De „Ko- zcNning van Crooswijk" herstelde "ifnzich na acht tellen rust echter y®g goed van die knock down. oml vim Hij knokte hard terug en verleid- 2. Cde Smulders in de tweede ronde 36,a van onze medewerker VLISSINGEN - In Vlissingen )W(jheeft de eerste wedstrijd van de vaiBondscompetitie aangetoond ;rloidat de krachtsverhoudingen in de Zeeuwse zwemwereld nog nei bijna hetzelfde zijn als voor- niagaande jaren. Scheldestroom, kef uitkomend in de op een na hoog- eeqste afdeling, heeft bij het vrou- kei wenzwemmen met Ryan Ver sop) planke, Sandra Temmerman, ■geiCarolien de Milliano en Ellen gerjvan de Velde de dominante rol behouden. neJVan het vorig seizoen gedegra- willdeerde Stormvogel hebben de astfmeisjes van jaargang 1983 zich de^weliswaar aanzienlijke ver sterkt. Vooral Saskia Herrebout ;een Kim Scholt deden het voor- es treffelijk. De tweede plaats van lifHerrebout op de 400 meter vrije dislag was een complete verras- a'sing. il Bij de mannen kunnen de Vlis- jsingers nog niet zonder de 23-ja- geld, heeft in de Kuip vele stor men overleeft. Een trainer met minder uitstraling, minder ver bale kwaliteiten en minder per soonlijkheid was al lang bij Feyenoord gesneuveld. Van Ha negem kreeg echter vaak het voordeel van de twijfel. Hij won de machtsstrijd met de directeu ren Wim Jansen en i later i Thijs Libregts, hij overleefde de sma keloze Helderse affaire en hij ging vorig jaar met succes het gevecht aan met enkele rebellen in zijn spelersgroep, die hem in een voetbalweekblad anoniem te grazen namen. Eén affaire is Van Hanegem bij Feyenoord nooit de baas gewor den en dat is het veelbesproken kaartincident tussen John de Wolf en Rob Witschge. De een heid in zijn selectie was daarna gebroken. de veelgeprezen vriendenploeg bestond niet meer. Van Hanegem constateer de de verfoeide groepjesvorming ook. maar deed weinig om het collectief te herstellen „De spe lers moeten dat onderling zelf maar oplossen", meende de Kromme, die met Feyenoord één landstitel en twee KNVB- bekers won. Discipline Op last van hogerhand (lees: Van den Herik) diende Van Ha negem dit seizoen de losse disci pline strakker aan te trekken. Hij deed dat tegen wil en dank. De Kromme was zelf als voetbal ler een vrijbuiter en een vrijden ker en is dat als trainer in feite nog steeds. De rol van boeman of politieagent ligt hem niet. Zijn geforceerde gedrag in de laatste maanden was een bewijs dat Van Hanegem zich niet meer lekker voelde bij Feyenoord. Hij was somber, stil en ongenuan ceerd kritisch op zijn spelers (Trustfulli Na zijn veelbespro ken wisselfout in de wedstrijd te gen Volendam botste hij op nieuw met de media. In tegen stelling tot andere aanvaringen deed De Kromme nauwelijks nog moeite de beschadigde rela tie te herstellen. Hij leek het alle maal wel best te vinden. De breuk tussen Wim van Hanegem en Feyenoord was onafwendbaar. BRUSSEL (ANP/SID/GPD) - Herbert Neumann ontkent, dat hij vandaag een onderhoud zou hebben met Feyenoord-voorzit- ter Feyenoord-voorzitter Van den Herik. Jürgen Noding, die zich gisteren als manager van de Duitse trainer voordeed, had dit bericht in de wereld ge bracht. Neumann: „Die Nöding pro beert me aan allerlei clubs te slij ten, maar ik doe geen zaken met hem. Ik heb niets van Feyenoord gehoord." De trainer, die nog in Belgie woonachtig is, zei gisteravond: „Feyenoord is een geweldige club. Maar ik volg de hele situa tie in Rotterdam op afstand. Ik vind het vooral voor mijn collega Van Hanegem spijtig wat er is gebeurd. Ik weet beter dan ieder ander hoe hij zich voelt, omdat mij hetzelfde is overkomen. Of ik de man ben voor Feyenoord? Dat weet ik nog niet, want ik heb nog niets van de club gehoord." In Rotterdam wordt ook Been hakker genoemd als mogelijke opvolger van Van Hanegem. Beenhakker zit op de wip bij Is- tanbulspor en hoort vandaag of hij zijn werk in Turkije mag voortzetten. Beenhakker lonkte ooit naar de trainersjob bij Feyenoord. „Ik heb tien jaar geleden eens ge zegd Feyenoord een fantasti- sche club te vinden. Daar word ik nog steeds mee geconfron teerd en ik houd die uitspraak ook staande. Maar ik heb het be richt dat Van Hanegem is ver trokken voor kennisgeving aan genomen." tot het lijf-aan-lijf gevecht, de specialiteit van Lefeber. De titel houder kreeg daardoor nauwe lijks ruimte om zijn stoten te plaatsen en als hij al eens een tik uitdeelde was zijn balans onvol doende om de nodige kracht te zetten. Na een linkse opstoot wankelde de kampioen in de derde ronde zelfs even. Maar Lefeber, wiens linkeroog op dat moment al vrijwel dicht zat. kreeg geen kans het initia tief over te nemen. Aan het einde van de derde ronde ging hij na een rechtse hoek voor de tweede keer neer en moest hij opnieuw acht tellen verplichte rust ne men. In de vierde ronde maakte Smulders het gevecht vakkun dig af. Met de ingreep van de rin garts kon uiteindelijk vrijwel ie dereen vrede hebben. Voor Smulders breken drukke tijden aan. Nog dit jaar. waar schijnlijk in november, moet hij zijn titel verplicht verdedigen te gen de Italiaan Magi. De beurs- bieding sluit al eind deze week. Bij winst gloort er (eindelijk) een gevecht om een wereldtitel voor de Brabantse laatbloeier. Op de uitdagerslijst van de WBC staat hij nummer één, bij de WBA is hij nummer twee. rige Eelco van Gemert. Hij blijft in Zeeland de te kloppen man op de onderdelen vlinderslag, vrije slag en rugslag. Alleen op de schoolslag moet hij zijn meer dere erkennen in zijn clubgenoot Sandy Pleyte, die na lange tijd weer blesssurevrij kon zwem men. Het sterkste deel van de ploeg van Koewacht wordt gevormd door de mannen die pas uit het langebaan zwemmen zijn geko men en nog moeten overschake len naar het snellere korte werk. Een opvallende prestatie lever de Carolien de Milliano op de 200 meter rugslag. Zij versloeg haar ploeggenote Sandra Temmerman met ruim verschil. Ook Yoram Lawalata van Stormvogel werd op de 100 meter vlinderslag, een nummer waarop hij in zijn leeftijdsgroep vorig seizoen niet werd versla gen, geklopt door de twee jaar oudere Thijs Salomé. De Bruijn relativeert nationale titel bandstoten van onze verslaggever HULST - De mooiste titel uit zijn carrière? Jean-Paul de Bruijn uit Hulst, die het afge lopen weekeinde in Gorssel voor de tweede keer de Neder lands titel bandstoten greep, vond van niet. Eerder werd hij gekroond tot Nederlands beste biljarter in de catgo- rieen triatlon en 47/2. De Bruijn: „Natuurlijk ben ik ontzettend blij, maar de derde plaatsen waarop ik bij Euro pese kampioenschappen ben geëindigd, vond ik toch mooi er." Jean-Paul de Bruijn (30) won de finale van zijn grote rivaal JosBongers uit Nijmegen: 150- 76 in zes beurten. Twee jaar ge leden won De Bruijn ook al van Bongers, al ging er toen volgens Bongers een arbitrale blunder aan vooraf. De Bruijn wil aan dat voorval eigenlijk niet veel woorden meer aan vuil maken. „Vrienden voor het leven zijn Jos Bongers en ik niet, maar we kunnen wel goed met elkaar overweg. Hij heeft er spijt van dat hij des tijds openlijk bekend maakte dat de arbitrage had gefaald." In de betreffende finale werd Bongers. terwijl hij bezig was aan een fraaie serie carambo les, onderbroken door de arbi ter omdat de rode bal niet ge raakt werd. De Bruijn won de strijd uiteindelijk van de hevig teleurgestelde Bongers. Bon gers zou later verklaren dat De Bruijn zich onsportief gedroeg door niet te reageren. De Bruijn nu: „Het was natuurlijk rot dat het zo moest gaan. maar die bal werd gewoon niet geraakt." Tegenwoordig kunnen beide biljarters gewoon door één deur. „We blijven concurren ten maar wederzijds respect is er. Het voorval hebben we naast ons neergelegd", aldus De Bruijn. Tijdens het wereld kampioenschap bandstoten dat begin dit jaar in het Franse Carvin werd gehouden, zoch ten Bongers en De Bruijn el kaar veelvuldig op. De Bruijn eindigde op een vijfde plaats maar stond zijn concurrent bij in de finale tegen de Fransman Francis Connesson. „Op de tribune zaten zo'n 1400 Franse supporters. Ik was de enige die Bongers steunde." De Nijmegenaar zou uiteinde lijk wereldkampioen worden en verklaren dat het zonder De Bruijn beslist niet gelukt zou zijn. De Bruijn: „Naast alle prijzen die ik tot nu toe heb ge- Jean-Paul de Bruijn: „Vrienden voor het leven zijn Jos Bongers en ik niet. maar we kunnen wel goed met elkaar overweg." foto Charles Strijd. wonnen, is dat mijn mooiste herinnering aan alles wat ik in de biljartsport heb beleefd. Ik had het gevoel alsof ik zelf we reldkampioen was geworden." Eer Als beide biljarters elkaar ech ter in wedstrijdverband tref fen doen ze volgens De Bruijn niet voor elkaar onder. „Dan spelen we echt op het scherp van de snede." Zondag, na af loop van de finale in Gorssel. ontving De Bruijn voor zijn overwinning complimenten van Bongers. De Bruijn: „Hij vond het een eer om op die ma nier van me te verhezen. Lie ver van mij dan van iemand anders." Dat de finale om het Neder lands kampioenschap een confrontatie tussen Bongers en De Bruijn zou opleveren, was niet verrassend want in nationaal opzicht staat het tweetal op eenzame hoogte. „De laatste vier jaar stonden wij steeds in de finale, dat zegt genoeg", weet De Bruijn. De Hulstenaar wil daarbij echter niets afdoen aan de kwalitei ten van de andere deelnemers. „Het is heus niet zo dat de an deren niet kunnen biljarten want zij zijn ook goed. Ik ben realistisch genoeg om te weten dat ik de finale wel eens zou kunnen mislopen. Maar tot nu toe is het gewoon zo. dat wij steeds moeten uitmaken wie de sterkste is." Om die reden hecht De Bruijn meer waarde aan de drie bron zen medailles die hij tot nu toe bij Europese kampioenschap pen won „Door de prestaties op zulke toernooien krijg je toch meer internationaal aanzien. Je wordt uitgenodigd voor toer nooien in het buitenland. Bij een EK heb ik echt het gevoel dat ik van een aantal 'goeie' biljarters heb gewonnen. Nu heb ik zoiets van: ik heb alleen gewonnen van één persoon. Jos Bongers." Alberda selecteert achttiental BUNNIK (ANP) - Volleybalcoach Joop Alberda heeft gisteren de selectie bekend gemaakt van het Nederlands mannenteam. dat van 17 november tot 3 december de World Cup in Japan speelt Alberda heeft achttien namen opgegeven bij de interna tionale volleybalbond (FIVB). Twaalf spelers gaan mee naar Osaka. De voorlopige selectie bestaat uit Blangé i ParmaLatuhihin i Brevok i. Van der Meulen tBresciaVan der Horst i DachauDenkers, Mike van de Goor. Broere. Schuil (allen Dynamo). Grabert, Rodenburg (ZVH), Held. Bas van de Goor (beiden Modena). Gortzen. Posthuma (beiden Montichlari), Van Es (Capellei. Nummerdor (Zwolle). Zoodsma (PAOK Salomki). Zwerver (Trevisot Brons bowler Groen in Tilburg TILBURG - Erwin Groen is in het individueel klassement van de Eerste Tilburg Dubbels als derde geëindigd. De Goese bow ler. die uitkomt voor het Haagse Holland Plant Wijndaeler- duin, kwam uit op een totaal van 2548 pins. De finale, waarbij de bowlers hun persoonlijke pinfall uit het dubbel-evenement mochten meenemen, ging tussen Remco Verboon en Frans Claus. Vlaardinger Verboon was nipt de sterkste 2596 pins te gen 2590 De titel in het dubbel-evenement was een prooi voor het duo Nico Thienpondt/Frans Claus. Toernooiwinst Paul van Dijke OOST-SOUBURG - Paul van Dijke heeft het 1800-min toer nooi op zijn naam geschreven. De schaker van Souburg bleef over zeven ronden zijn clubgenoot Albert Vermue nipt voor Een 1800-min toernooi is alleen toegankelijk is voor spelers met een rating lager dan 1800. De Zeeuwse top is daardoor uit gesloten van deelname Voormalig topspeler Paul van Dijke zag zijn rating de laatste jaren fors kelderen, waardoor deelname aan dit toernooi nu open stond. De wispelturige speler kan echter nog steeds ou derwets uit de hoek komen. Vermue. die lange tijd aan de lei ding ging. zag in de laatste ronde Van Dijke langzij komen. Franse derde in België STEKENE (B) - Frangois Franse van wielerfomatie Theo Mid delkamp is derde geworden bij een wielerwedstrijd in het Bel gische Stekene. Franse maakte samen met Jos Schipper uit Hansweert deel uit van een kopgroep van acht renners. Schip per eindigde als achtste. Winnaar werd de Belg Dennis Moens Oostkapelle tegen SSV'65 OOSTKAPELLE - Zaterdag-derdeklasser Oostkapelle speelt vanavond op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen SSV'65. Het duel begint om 19.30 uur Jordi Cruijff uitgeschakeld BARCELONA (AFP/SID) - Jordi Cruijff zal minstens zes we ken rust moeten houden. De zoon van Barcelona-trainer Johan raakte in de voorbereiding op de Spaanse voetbal topper tegen Real Madrid (1-1) geblesseerd aan de rechterknie. De 21-jarige Jordi, die een vaste plaats in de aanvalslinie van Barcelona veroverde, wordt mogelijk morgen (woensdag) aan de knie ge opereerd. NEW YORK (ANP) - Wereld kampioen Gary Kasparov (Rus land) won gisteren in New York met de zwarte stukken de der tiende partij in de schaaktwee kamp om de wereldtitel van de Professional Chess Association tegen uitdager Visnawathan Anand (India). Kasparov leidt in de wedstrijd over maximaal twintig partijen met 7 1/2-5 1/2. De veertiende partij staat voor vandaag (dinsdag) op het pro gramma. Zettenverloop dertiende partij: Wit: Viswanathan Anand Zwart: Gary Kasparov I e2-e4 c7-c5 2. Pgl-f3 cl7-d6 3 d2-d4 c5xd4 4 Pf3xd4Pg8-f6 5.Pbl-c3g7-g6 6. Lcl-e3 Lf8-g7 7 Ddl-d2 Pb8-c6 8 f2- f3 0-0 9 Lfl-c4 Lc8-d7 10 h2-h4 h7-h5 II Lc4-b3 Ta8-c8 12. Pd4xc6 b7xc6 13 Le3-h6 c6-c5 14 Lb3-c4 Dd8-b6 15 Lh6xg7 Kg8xg7 IC b2-b3 Ld7-e6 17 Pc3-d5 Le6xd5 18 e4xd5 e7-e5 19 d5xeö e p d6-d5 20 Lc4-e2 c5-c4 21 c2-c3Tc8-e822 b3xc4Te8xe623 Kel- fl T(8-e8 24 Le2-d3 d5xc4 25 Ld3xc4 Pf6-e4, Wit geeft het op van onze medewerker VLISSINGEN - Patrick Baum garte voert dankzij zijn twee treffers tegen Terheijden de Zeeuws topscorer-ranglijst aan. De spits van Terneuzen scoorde dit seizoen al zeven keer. Arthur van Huizen (Vlis singen) en Wilfred van den Dries (Kapelle) staan op zes doelpunten. Stand: 1 Patrick Baumgarte (Ter- neuzen i 7, 2 Wilfred van den Dries Kapelle I. Arthur van Huizen (Vlis singen). beiden 6 4 Arthur van Noor den (Kruiningen). Leo Zuidweg (NOAD'67i. Adrie van Hanegem iIJ- zendijkei. allen 5,7. Geert de Poorter (Hoeki Benedikt van de Walle (Hoek), Paul Schipper iKloettnge), Ad Gladdines (Veerei. Lucas Frans- sen (Dauwendaele». Richard Verwei (Oostkapelle), Johan Schot (Tholen- se Boys). Edwm Arens (Kruiningeni. Pascal Caumartin (Vlissingeni, Ed ward Tieleman (Vogelwaarde). Jean- Paul Mulder iWalcheren». allen 4, 18. Erwin de Nijs (Veerei. Julio Kagun- dez (Dauwendaele). Bert Riemens (Serooskerke). Leo Versluis iBeve- landersi, Jan Leendertse (Bevelan ders!, Wilco de Valk iSKNWK). Ralph Zegers (Terneuzense Boys). Leon Hendrikse (WIK), Jeroen Roel- se (Vlissingen). Serge de Ruijsscher (IJzendijke). Niki de Wolff (Sluiskili. Dominique Verlinde (Sluiskil). Lieven de Boey (STEEN i. Mark Boekhout (Breskens). Johnny Len- sen i Koewacht) allen 3 Dinsdag 08.30-01.30 EURO: Diverse Lakken van sport 16.55-17.50 Did 2: Sport Extra paar- desport 18.43-18.51 Ned 2 Sportjournaal. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 22.45-23.30 Did 2: Sport Extra Duits Bekervoetbal en tafeltennis. 23.30-00.05 RTL 4: Sport. Boksen Tennis Rotterdam. Profgala Halfzwaar, EK-ge- vecht Titelhouder Smulders (Ned) wint van Lefeber (Nedl door medische inter ventie in de vierde ronde. Licht: Dias (Ned) w.o.p. (3-0) van Ragout (Fra). Midden Fighting Nordin (Ned) wint van Beauvois (Fra). opgave vierde ronde. Halfzwaar: Dillewaard (Ned) wint van Habib Ben-Salah (Ned), k.o. eerste ron de. Schaken 1800-min toernooi te Oost-Souburg Eindstand 1 P. van Dijke 6 punten, 2 A. Vermue 5,5, 3 S Sanders 5.5: 4 J de Jager 5; 5 M. Koolhoven, R. Alders, K. Koolhoven, W Meulblok, R. van de Laan 4,5; 10 E. van Boven. B Mulder. L.Zwee- dijk. R van de Hooven. J Hollebrandts 4; 15 R. van Gemert, R. Schroetfers, F. van Boven, M. Toetenel, N. Buurman 3,5; 20 J. van Klooster. A. Jonkheer, T van Gemert, L. de Jong, A. Lous 3, 25 J. P. van Gemert, P Schunselaar, 8 van Velthoven, P. Janse, D. Nooijen,. W. Souissa, B. Jansen 2; 32 C. Frederiks 1 punt. Sportprijsvragen Lotto 39 Eerste prijs. 1 winnaar, bruto f. 1.500,000,00; tweede prijs, geen win naar; derde prijs: 151 winnaars, elk bru to 745,90. vierde prijs5040 winnaars, elk f. 22,30; vijfde prijs: 67.842 win naars. elk f. 5,00. Lucky ten,maandag: 8-13-16-17-20 23 - 24 - 28 - 31 - 32 34 - 39 - 40 - 50 - 54 55-64-65-67-71 (onder voorbehoud) Toulouse Mannen. 625 000 gulden Eerste ronde Pescosolido (Ita) - Prinosil (Duit 7-6 2-6 7-6, Palmer (VSt) - Frana (Argl 7-6 7-6, Yzaga (Per) - Golamrd (Fra) 6-4 6-7 6-4 Zurich. Vrouwen, 1.3 miljoen gulden Eerste ronde: Schnyder IZwi) - Spirlea (Roe) 2-6 6-3 6-4, Raymond (VSt) - Sawa- matsu (Jap) 6-16-7 6-1. Majoli (Kro) - Vil- dova (Tsjl 5 7 6-3 6-1 Dubbelspel Boogert'Muns (Nedl - Ray mond/Zvereva (VStWRul 3-6 7-6 6-3. Arendt/Bollegraf (VSt/Ned) - Pierce/Te- mesvari (Fra/Hon) 6-3 6-0. Ranglijsten mannen 1 Agassi (VSt) 5400 punten, 2. Sampras (VSt) 4959, 3. Muster (Oos) 4072, 4 Becker (Dui) 3506, 5. Chang (VSt) 3015, 13. Krajicek 1906, 17. Siemerink 1295, 22 Haarhuis 1202, 28. Eltingh 975, 69 Schalken 608, 203. Winnink 189. Vrouwen 1. Graf (Dui)/Seles (VSt) 357.19, 2. Sanchez Vicario (Spa) 240,39, 3 Martinez (Spa) 226,24, 4. Pierce (Fra) 180,35, 5. Date (Jap) 169,41, 14. Schultz 86,76, 38. Oremans 40,09, 42 Boogert 33,11, 70. Kamsira 22,17, 96. Rottier 16,57, 138 Bollegraf 11,41, 152 De Weille 9,93, 155. Basting 9,81, 189 Vis 7,29. Turnen Sabae (Jap). WK Mannen, landenwed- strijd, stand na drie verplichte onderde len- 1. Japan 282,060 punten, 2 China 282,048, 3. Verenigde Staten 280,336. Vrouwen, landenwedstrijd, na drie ver plichte onderdelen 1. Verenigde Staten 191,472, 2 Hongarije 184,745. 3. Grie kenland 182,857 Voetbal Engeland: Southampton-West Ham 0-0. Griekenland. AEK Athene-Heraklis 3-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 23