uw sr i Vrees voor verzakking flats Brouwershaven wil nieuwe jachthaven verzelfstandigen Advocaat zoekt uit wie moet opdraaien voor weghalen tanks Joy-riding is niet langer strafbaar. Briljanten huwelijksfeest Echtpaar Bostelaar vierde zestigjarig huwelijksfeest natuur laat je leven DEZE WEEK zeeland dinsdag 3 oktober 1995 20 VOORDEEL- K J SLAGER WÈÊM Vlissingen, Schouwenaar Opel, Bedrijfsweg 2, 01184-61710 Bewoners ongerust over aantasting wegdek Boulevard De Ruyter DE PZC 'N DIJK VAN EEN KRANT collectes bunkers. Als het wegdek van de Boulevard de Ruyter een nieuwe asfaltlaag krijgt, worden de ver meende verzakkingen aan het zicht onttrokken. De Vereniging meent dat de verzakkingen een 'bedreiging kunnen inhouden' voor het flatgebouw. Een woordvoerder van de ge meente Vlissingen kan inhoude lijk nog geen reactie geven op de brief, omdat het schrijven pas eind vorige week is binnen geko men. De technische dienst zal een 'globaal onderzoekje' doen om te achterhalen of de bewerin gen van de vereniging juist zijn. De woordvoerder verwacht dat er over twee weken meer duide lijkheid is. GRIJPSKERKE Beurs - Peuterspeelzaal 't Hummeltje in Grijpskerke houdt zaterdag 7 oktober een kinderkleding- en speelgoed beurs in de speelzaal aan de Ma- riekerkseweg 48. De helft van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. De beurs is ge opend van 10.00 tot 11.30 uur. Voor de kinderen zijn er spel letjes. OOST-SOUBURG Discussie-avond - De ge meenteraadsfractie van D66 in Vlissingen belegt morgen, woensdag, een openbare discus sie-avond over de nieuwe bij standswet die in 1996 wordt in gevoerd. Vanaf 20.00 uur wordt in zaal Rehoboth in Oost-Sou burg gepraat over de wet en haar gevolgen. Het echtpaar Bostelaar—Roth uit Middelburg vierde maandag zijn diamanten huwelijksfeest. foto Lex de Meester van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Zijn vriend had een oogje op haar. Met siga- rettelapjes (kleurig verpak kingsmateriaal van vroeger), wilde zijn kameraad de 20-jari- ge J. Roth inpalmen. Maar daar stak de toen 19 jaar oude J. H. Bostelaar een stokje voor. Siga- rettelapjes spaarde hij niet. Toch ging hij er met de Zeeuwse schone vandoor. Maandag vier de het echtpaar uit Middelburg zijn diamanten bruiloft. De eerste ontmoeting kunnen de echtelieden zich nog goed herin neren. Hij ging met haar op stap. Dat hield in dat het stel over de Lange Delft flaneerde, op zijn Middelburgs 'een kreekje pak ken'. De verbinding tussen de Markt en de Dam was toen al een bekende en fraaie winkelstraat. ..En toen we elkaar nog beter leerden kennen werden het wan delingen over het bolwerk waar bankjes stonden'-, zegt de 84-ja- rige Middelburger met een glim lach. Na ruim 4.5 jaar verkering volg de op 2 oktober 1935 het huwe lijk. Toen zij in 1940 haar oudste dochter kreeg gaf ze haar werk; als hulp in de huishouding op. In; totaal kreeg de familie Bostelaar drie dochters en een zoon. Hij, werkte na zijn opleiding aan de handelsschool onder meer als magazijn en- kantoorbediende. Na de oorlog tekende hij voor een loopbaan in het leger. Tot 1970 werkte hij als sergeant-ma joor maatschappelijk werk voor het ministerie van justitie met als standplaats Middelburg. Een drukke baan. maar deson danks had hij talloze vrijwilli gersbaantjes, zoals secretaris van Uit het volk voor het volk' secretaris van de Protestants Christelijke Ouderenbond, voor zitter van de VW-Middelburg en penningmeester voor de Christelijke Gymnastiekvereni ging Veldo. Via het Overleg Sa menwerkende Ouderenbonden (OSO) is Bostelaar secretaris ge worden van het Bestuurlijk Overleg Ouderenbeleid Middel burg. Een functie die hij nog steeds uitoefend naast zijn ste kelige hobby: het kweken van cactussen. Zij heeft niet veel hobby's, maar wel een hele gro te. „Mijn man." Natuurmonumenten werkt elke dag aan het natuurbehoud in Nederland. Uw steun is hard nodig. /fi, Verenigin j Natuu Natuurmonumenten 1243 JJ VGrawhind; I 1 kg gepaneerde schnitzels8,90 200 gram gebr. kipfilet2,SO 2 kg drumsticks7,90 4 kg kipkarbonade9,90 1 kg varkensschnitzels-12,90 1 kg spare ribs 5,90 Het is stout, maar je doet het lekker toch: joy-riding. Maar dan wel legaal natuurlijk! Met de Corsa Joy. Want die is altijd in voor spannende dingen. Dat zie je gewoonweg aan z'n brutale ver- Corsa Joy beeft standaard o.a.: Opel-veiligheidspakket Opel Full-Size Airbag 1.4-motor (60 DIN-pk/44 kW) elektronische startblokkering 5-versnel- lingsbak brede "165/70 Rl3"-banden met speciale wieldoppen 6-speakersysteem en dakantenne luchtrecirculatiesysteem met microfilters info-display getint gleis transparant schuif-/kanteldak toerenteller in hoogte verstelbare bestuur dersstoel "Rontello"-bekleding in delen neerklapbare, verstelbare achter bankleuning buitenspiegels in kleur opberglade onder passagiersstoel. Opel Corsa Joy 3-deurs 1.4, vanaff26.950,—. Opel Corsa, vanaf f23-650,— 2 kg kippebouten7,50 1 kg runderbaklappen14,90 1 kg lamsbout10.90 1 kg paardebiefstuk14,90 1 kg zachte runderbiefstuk16,90 1 kg magere riblappen 12,90 1 kg rundersaucijzen- 6,90 1 kg magere paardelappen10,90 Wij zijn geopend op woensdag, donderdag en vrijdag Slagerij Nieuwenhuijse Kanaalstraat 74, 01184-63091Oost-Souburg Winkeldievegge aangehouden VLISSINGEN - Een winkeldie vegge uit Vlissingen is maandag om 11.45 uur in haar woonplaats op heterdaad betrapt. De vrouw had in een winkel aan de Gilde- weg voor bijna 28 gulden aan le vensmiddelen gestolen. De 48- jarige vrouw is na verhoor met een dagvaarding weggestuurd. MIDDELBURG Open dag asiel - Het dieren asiel Middelburg aan de Oost- perkweg houdt zaterdag 7 okto ber van 11 tot 16 uur open huis. Centraal staat de opvang van katten. De afgelopen zomer is bij het asiel een kattenoverschot ontstaan. Het asiel heeft mo menteel te veel katten, terwijl er te weinig mensen zijn die een poes in huis willen nemen. Tij dens de open dag vindt tevens een rommelmarkt plaats. De op brengst is voor het asiel. van onze verslaggeefster BROUWERSHAVEN - De ge meente Brouwershaven wil af van het beheer van de nieuwe jachthaven en voert daarom on derhandelingen met de water sportvereniging Brouwersha ven over verzelfstandiging. Daarnaast zijn er plannen voor de bouw van een nieuw haven kantoor. vervanging van het toiletgebouw en een bebou- wingsvoorstel voor het par keerterrein. Dit staat in de ge meentelijke begroting 1996. Ook over de kop van de haven bestaan bij de gemeente diverse plannen. Jarenlang stond de sportvissersboot tegenover het Tonnenmagazijn een verdere ontwikkeling in de weg. Door toezeggingen uit het verleden was het onmogelijk dit schip te verplaatsen. Toen bleek dat de boot te koop was, besloot het college, onder voorbehoud van goedkeuring van de raad, het vaartuig aan te kopen voor de vraagprijs. Daardoor wordt het mogelijk de Vishoek opnieuw in te richten. Het college stelt voor de kop van de haven een meer stedebouw- kundige invulling te geven. Ge dacht wordt hierbij aan winkel en woonvoorzieningen. Dit heeft volgens b en w diverse voorde len. Zo worden de bedrijfsactivi teiten uit de kern weggehaald en ontstaat een fysieke verbinding tussen de oude kern en de nieu we haven. Om één en ander goed in kaart te brengen en goede be sluitvorming mogelijk te ma ken. stelt het college voor een haalbaarheidsonderzoek te la ten verrichten. Verder wil Brouwershaven de ambtswoning en de Stadswaag afstoten. Beide gebouwen heb ben na de herindeling geen func tie meer. Verkoop van beide ob jecten kan een eenmalige bijdra ge opleveren van 100.000 tot 150.000 gulden. Om de toeganke lijkheid van Soos de Trump en camping de Bulke te verbeteren en de sociale veiligheid te ver groten, wil het college 38.500 gul den uittrekken voor verlichting op de Spuiweg. Ook achten bur gemeester en wethouders de aanschaf van een brandweer bootje noodzakelijk. De duik- ploeg, tot de instelling waarvan kortgeleden is besloten, is met een dergelijk vaartuig beter op de toekomstige taken voorbe reid. Met de aanschaf is vermoe delijk een investering van 30.000 gulden gemoeid. van onze verslaggever KERKWERVE - Omdat ze wei geren op te draaien voor de ver wijder ingskosten van vier brandstoftanks in hun voor tuin, heeft de familie Meijer uit Kerkwerve een advocaat in de arm genomen. Deze laat een his torisch onderzoek uitvoeren waaruit moet blijken wie aan sprakelijk is voor de kosten, die tot een ton kunnen oplopen. Het gezin woont op een lap grond aan de provinciale weg waar eens een benzinestation was gevestigd. Toen ze ruim ne genjaar geleden het huis betrok ken, wisten ze dat de opslag tanks niet uit de bodem waren verwijderd. Destijds leverde dit nog geen problemen op, tegen woordig wel. De landelijke actie Boot (Besluit Opslaan in Onder grondse Tanks) verplicht de fa milie om de tanks - met een tota le inhoud van 32.000 liter - te ver wijderen. Omdat de grond mo gelijk vervuild is, moet ook een bodemonderzoek plaatsvinden. De geschatte kosten variëren van 30.000 tot 100.000 gulden. Dit bedrag kan de familie niet ophoesten. Aanvankelijk vestigde het gezin zijn hoop op de gemeente Mid- denschouwen met de bedoeling een financiële regeling te treffen. Na een periode van moeizame onderhandelingen blijkt dat de gemeente geen zin heeft een bij drage te leveren in de onkosten, aldus J. Meijer. Daarom heeft hij de hulp van een advocaat inge roepen. Deze wil uitpluizen wie verantwoordelijk kan worden gesteld voor het schadebedrag. Volgens Meijer is het onderzoek over een paar weken afgerond. schijning. Dat merk je meteen aan z'n onstuimige karakter. En toch biedt deze Corsa alle zekerheden van een Opel. Zoals veilig heid en door-en-door betrouwbaarheid. Bovendien is een Corsa Joy heel compleet uitgerust. Zodat je maar tot één conclusie kunt komen: met 'n Corsa wordt auto rijden pas echt joy- rijden! OPEL Opel. Voor wie meer wil. OPEL CREDIT. Uw partner in geldzaken. Prijzen inclusief B.T.W. en B.P.M., exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden. van onze verslaggever VLISSINGEN - De Vereniging van Eigenaars 'Westerschelde- flat' aan de Boulevard De Ruy ter wil op korte termijn met de Koningin Wilhelmina Fonds: Koudekerke 4.118,95: Zoute- lande 2.746,95. Beatrixfonds: Veere ƒ1.056,05; Westkapelle, 1.810,-; Oost- en West-Souburg 5915,45; Rit- them 372,05. Nierstichting: Arnemuiden ƒ3198,70: Serooskerke (W) 1.357,05. Het echtpaar De Nood-Kasse vierde zijn briljanten huwelijksfeest in klein kring. foto Lex de Meester gemeente Vlissingen praten over een mogelijke verzakking van de flat. Volgens bestuurslid R. K. Schubert verzakken de Duitse bunkers, die het wegdek dragen. Deze zijn volgens hem niet onderheid. Het gevolg is dat het wegdek aan de zeezijde, ter hoogte van de binnenke- ringsmuur, naar boven wordt gedrukt. De vereniging heeft inmiddels een brief gestuurd aan het Vlis- singse college van b en w waarin het om aandacht vraagt voor de vermeende verzakking. Schu bert denkt dat het wegdek van de Boulevard, ter hoogte van de Gevangentoren, niet is aange tast door de hitte van deze zo mer, zoals de gemeente stelt. „Deze asfaltering is op zich niet nodig. Het is slechts het 'face lif ten' van het wegdek van de Bou levard de Ruyter", aldus de brief. Volgens Schubert kantelen de jaar oud, Jo Kasse 87 en ze wo nen nu vijf jaar in bejaardente huis Nieuw-Sandenburgh in Veere. Ze hebben drie dochters en een zoon, veertien kleinkin deren en twaalf achterkleinkin deren. Het feest vond plaats in kleine kring, alleen de kinderen met partners en het echtpaar zelf waren van de partij. Feestjes zijn namelijk niet zo besteed aan met name Bram. Liever zit hij op zijn oude boerderij. Nog dage lijks is Bram senior er te vinden, bezig met lichte karweitjes. van onze verslaggever blijkt een briljante zet, want zondag 1 oktober vierden ze hun 65-jarig huwelijksfeest. De boerderij staat centraal in het leven van Bram en Jo. De va der van Jo is er geboren, Jo zelf ook. Bram heeft er als knecht ge werkt en later is hij er met zijn bruid gaan wonen. Tot 1990 heeft het paar er gewoond en ge werkt. nu zwaait Bram de Nood junior er de scepter. En net als 65 jaar geleden, vierden zij er zon dag hun huwelijksfeest. Bram de Nood is inmiddels 89 VEERE - Ze hebben elkaar ont moet op de kermis in Middel burg, eindjaren twintig. Jo Kas se heeft er een pop gewonnen en Bram de Nood - ze komen alle bei uit Veere - biedt aan die voor haar te dragen. Van vaste verkering is dan nog geen spra ke. Om er achter te komen of hij haar echt leuk vindt, gaat Bram op de boerderij van haar vader werken. Het klikt tussen de twee en in 1930 trouwen ze. Het

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 20