Terneuzen mag zege koesteren Standaert breekt ban voor Hoek Steen weer kwelgeest voor Vogelwaarde PZC Volleybal vrouwen Hulst overleven bekerronde AZVV deelt winst in thuisduel: 1-1 Debutant klimt tegen Terheijden naar mooie derde plaats (2-1) Luctor krijgt het zwaar SpOrt MAANDAG 2 OKTOBER 1995 TERNEUZEN - Voor de man nen van Morres/Hulst is het bekerseïzoen nu al voorbij. De kersverse tweede divisionist verloor in eigen huis met 3-0 van de reserves van Rentokil/ ZVH. De vrouwen van Morres /Hulst overleefden de eerste ronde wel. In Spijkenisse werd Spivo met 3-0 verslagen. De vrouwen van Savok wer den een halt toegeroepen door het in de derde divisie spelen de Alcazar (1-3). De vrouwen van Morres verlo ren vorig seizoen voor de com petitie met 3-0 van Spivo. maar kwamen zaterdag in Spijkenis se geen moment in de proble men. Met een goede opslag werd Spivo het initiatief ont nomen. waarna met een ge vaarlijke aanval vooral door het midden succes werd ge boekt. Nadat Spivo in de eerste set nog redelijk lang had kun nen aanklampen (11-15) draaide Morres/Hulst in de tweede set op volle toeren: 7- 15. In het derde bedrijf kwam de zege niet meer in gevaar: 10- 15. De vrouwen van Savok begon nen als winnaar van de dis trictsbeker goed tegen Alca zar, maar legden uiteindelijk toch het loodje. Heel attent spelend was Savok zowel in verdedigend als aanvallend opzicht in de eerste set supe rieur (15-8). maar daarmee was meteen de Sasse koek op. Vooral passend kon Savok niet tippen aan de tegenstander, die in het derde bedrijf profi teerde van chaos en twijfels in de Sasse gelederen: 0-15. De tweede en vierde set gingen al lebei met 8-15 eveneens naar Alcazar. van onze medewerker Peter van Kouteren TERNEUZEN - Niet goed voet ballen en toch een kostbare overwinning behalen. Terneu zen schaarde zich gisteren in het rijtje ploegen, die dat af en toe wel eens mogen meemaken. De debutant in de tweede klasse B koesterde de zege op Terheij den (2-1) als een mooi geschenk en klom als gevolg daarvan naar de - gedeelde - derde plaats in de rangschikking. Met zeven punten uit vier wed strijden kan Terneuzen vanzelf sprekend wijzen op een goede start van de competitie. Met een hecht collectief, een surplus aan kracht en een grote doeltreffend heid presenteerde de ploeg zich in de eerste wedstrijden op een hoger niveau. Maar waar in de eerste drie confrontaties vooral de slagvaardigheid een sterk wa pen was, bleef Terneuzen giste ren in eigen huis in gebreke. Tien mogelijkheden kreeg de thuis ploeg, waarvan het gros voor rust. Slechts twee daarvan wer den benut. De Zeeuws-Vlamingen verzuim den met name kort na de hervat ting twee uitgelezen kansen te benutten en riepen als gevolg daarvan min of meer het onheil over zich af. Terheijden, dat een definitieve knock-out bespaard bleef, rook zijn kans en mocht hopen op meer, nadat tien minu ten voor het einde was tegenge- scoord. „Als je het niet afmaakt, dan kun je dat natuurlijk ver wachten", vond trainer Henk Ottens. „We hadden op 4 of 5-0 moeten komen. Dat gebeurde niet, waardoor er veel te weinig rust in het elftal was. We konden na rust de bal moeilijk in de ploeg houden." Contrast Dat spelbeeld stond in schril contrast tot de eerste helft, waarin Terneuzen behoorlijk voetbalde en de betere ploeg was. Maar na de hervatting draaiden de bezoekers naar mate de wedstrijd vorderde de rollen om. De Brabanders creëerden echter veel minder mogelijkheden. En van de kan sen die de ploeg kreeg, werd er uiteindelijk slechts één benut. Het kan inmiddels geen toeval meer zijn dat Patrick Baumgar- te voor Terneuzen matchwin naar werd. De robuuste spits is in de vorm van zijn leven en knikte gisteren twee keer on houdbaar binnen. Eerst op aan geven van Hubert van den He mel, na een voortreffelijke aan val op links. En op slag van rust uit een fraaie voorzet van Michel de Ridder. Baumgarte, die met een rugblessure aan de wed strijd begon en halverwege de tweede helft werd vervangen, bracht daarmee zijn totaal in het nog prille seizoen op zeven. Haperen Na rust rook Terheijden moge lijkheden. omdat de Terneuzen- se doelpuntenmachine bleef ha peren. De Brabanders wonnen steeds meer persoonlijke duels en waren op de helft van de te genstander veel meer in balbe zit. Het ontbrak de bezoekers echter veelal aan de juiste voort zetting. Pas tien minuten voor tijd slaagde Terheijden erin om een bres in de rood-zwarte defen sie te slaan. Jaap Rasenberg zet te een paar verdedigers in de wind en legde netjes terug op Mario Bierens. Die had geen en kele moeite om langs de uitge speelde doelman De Letter de eindstand op 2-1 te bepalen. Terneuzen-Terheijden 2-1 (2-0). 5. P. Baumgarte 1-0,44 P. Baumgarte 2-0, 80. Bierens 2-1. Scheidsrechter Lind- hout (Goes). Aantal toeschouwers: 520. Gele kaart: Den Dekker. Hame- lmck (beiden Terneuzen). Belgische speler neemt in Strijen sportieve revanche op de trainer van onze medewerker Aector Dooms STRIJEN - Het gebaar van Franky Standaert naar de dug-out van Hoek was veelzeggend. De 25-jarige Bel gische speler trok na zijn prachtige goal tegen Strijen even met de wijsvinger zijn oog wijd open toen hij langs het trainersduo Ballegeer-Van de Kerkhove liep, alsof hij wilde zeggen: „Trainer, heb je het goed gezien?" Het had alles te maken met de rol van wis selspeler, die Standaert had gekregen na de overwin ning op DOVO. Hij had in Strijen op een basisplaats gerekend en revancheerde zich in sportief opzicht. „Ik reageerde na dat doelpunt impulsief, maar verder moet je er niet teveel achter zoeken. De trainer had voor de wedstrijd de reden verteld. Wat moet ik er te gen inbrengen? Ik kan er anders over denken, maar de trainer heeft altijd gelijk, hè. Hij maakt de opstelling. Daar heb ik me maar bij neer te leggen." En over zijn doelpunt. „Ik zag een gat en heb uitgehaald voor een schot." En wat een schot. Hij had zich zitten verbijten op de bank, maar tijdens de rust mocht Standaert zijn trainingspak uittrekken. Ballegeer bracht de linksbenige speler in de tweede helft in voor Erwin Dek. Achteraf bleek het een gou den wissel, want na zeven minuten legde de invaller al zijn frustaties in een hard schot. De bal plofte als een granaat in de kruising. De gelijkmaker was een uiterst belangrijke treffer, want vervolgens kon Hoek verder afstand nemen. Het doelpunt was vooral een persoonlijke revanche, want het zat hem kennelijk toch dwars dat hij gepasseerd was. „Natuurlijk was ik ontgoocheld. Ik dacht dat ik het vorige week niet slecht had gedaan. Ik speelde toen linksachter, omdat DOVO met drie spitsen speel de. Nu troffen we een tegenstander met een tweemans voorhoede. Ik was er van overtuigd, dat ik zou spelen", wilde Standaert na afloop wel kwijt. Hij vond dat hij een plausibele verklaring had, omdat hij in de opbouw van de Hoek-aanvallen nu eenmaal meer waarde heeft voor de ploeg dan Erwin Dek. Nie mand van Hoek zal hem dat tegenspreken. Toch heeft Standaert sinds zijn komst naar Hoek nog te weinig rendement gehaald uit zijn kwaliteiten. Met name uit zijn traptechpiek. Dat vindt hij zelf ook. „Vorig jaar heb ik in de competitie maar één keer ge scoord. Nu heb ik mijn eerste doelpunt te pakken en voor de rest weet ik van mezelf dat mijn spel nog beter kan. Ze hebben bij Hoek de echte Standaert nog niet gezien." In zijn binnenste rekent hij volgende week in de top per tegen Spakenburg op een basisplaats, maar hij weet dat hij in zijn uitspraken voorzichtig moet zijn. Maar toch. Patrick Naudts ontbreekt wellicht van wege een schorsing en gezien zijn doelpunt en het goede spel van Standaert lijkt trainer Johan Ballegeer niet langer om hem heen te kunnen. Maar, herhaalt Standaert: „De trainer heeft altijd gelijk." Scherpenisse voorzitter CO VS AXEL - Peter Scherpenisse uit Terneuzen is gekozen tot de nieuwe voorzitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuws- Vlaanderen Tijdens de algemene ledenvergadering in de kan tine van AZVV in Axel waren geen kandidaten gesteld om de opvolging van Ad van Beek uit Sint Jansteen te regelen. Vol gens de verwachtingen werd Scherpenisse dus gekozen. De geringe belangstelling voor een bestuursfunctie was voor het bestuur aanleiding om het aantal bestuursleden terug te brengen van zeven naar vijf. De aftredende voorzitter Van Beek gaf aan dat dit geen problemen hoeft op te leveren „De verschillende commissies zoals de voetbal-, ontsppan- nings- en spelregelcommissie zijn allemaal maximaal bezet. Daardoor is het zeker verantwoord om het aantal bestuursle den terug te brengen, maar het blijft wel jammer dat er zo wei nig belangstelling is", aldus Van Beek. Naast de voorzitter traden ook penningmeester Ludo Baert en Willy de Rooze af. Wil van Riel werd gekozen tot beheerder van de penningen en als niet bestuurslid werd Emiel Blommaert benoemd. Junioren tegen Vlissingen BRESKENS - Een selectie, samengesteld uit A-junioren van tien West Zeeuws-Vlaamse voetbalverenigingen, speelt van avond (maandag) een oefenduel tegen Vlissingen Al. De wed strijd wordt gespeeld in Aardenburg en begint om 19.00 uur De selectie is een direct gevolg van het initiatief dat onlangs tot de oprichting van de Stichting Voetbalverenigingen West' Zeeuws-Vlaanderen (SWWZi heeft geleid In die stichtingzijn Breskens. Biervliet. Oostburg. Groede. Sluis. Aardenburg. Cadzand, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke verenigd Het gezamenlijk doel is het bevorderen van de voetbalsport in zijn algemeenheid. Ook selecties met spelers uit andere leef tijdscategorieën zullen dit jaar in actie komen Biljarters spelen marathon TERNEUZEN - Vier biljarters uit Terneuzen deden dit week einde in café Het Keldertje mee aan een biljartmarathon. Het doel was om via sponsoring een bedrag van 1.000 gulden bijeen te krijgen voor de uitbreiding van activiteiten rondom de speeltuin De Vrienden aan de Rozenstraat. Dat bedrag werd ruimschoots overtroffen. De biljarters haalden een totaal van 1.128,50 gulden binnen. Voor de inkomsten waren vier biljarters verantwoordelijk: Bert, Jan en Michel Verberkmoes en Albert de Winkel speelden op twee wedstrijdtafels een flink aantal partijen tegen elkaar Na 26 uur (de langste biljartmarathon van Zeeuws-Vlaande ren) produceerden de Terneuzenaars 6 759 caramboles. De hoogste serie 16) en het hoogste gemiddelde (2.17) in één partij kwamen op naam van Michel Verberkmoes Bossenaren komen voor eigen publiek niet verder dan 2-2 van onze medewerker Wim de Vos VOGELWAARDE - De geschie denis herhaalde zich zondag op het sportterrein in Vogelwaar de. Vorige competitie gingen de 'Bossenaren' ook sterk van start en stuitten ze in de vierde wed strijd op het laag geklasseerde Steen. Gisteren stonden beide ploegen weer tegenover elkaar in Vogelwaarde. De competitie start verliep voor beide clubs net als toen, maar Vogelwaarde had weer grote problemen met Steen. Het 2-2-gelijkspel gaf de verhoudingen goed weer. Vogelwaarde-trainer Jan Kolijn moet veel angsten hebben uitge zeten in de tweede helft. Toen werd zijn ploeg immers qua voetbal volledig overklast door Steen, dat in de eerste drie wed strijden van de competitie droog was blijven staan. De uitsteken de invallerdoelman Peter Dob belaar (keeper van het derde elf tal. omdat zowel Patrick Vonk als Koen Hamelink geblesseerd was) hield Vogelwaarde echter op de been. Jan Kolijn was ook de eerste om toe te geven dat hij met het ge lijkspel het meest tevreden kon zijn. Hij zei: „Gelet op het ver loop van de wedstrijd hebben wij niet meer verdiend. Vooral op het middenveld hebben we de slag verloren." Natuurlijk was Kolijn teleurge steld. Tegen het eerste verlies- punt aanlopen is uiteraard nooit prettig. De Terneuzense trainer weet ook dat Vogelwaarde een moeizaam seizoen achter de rug heeft. „We moeten op dit mo ment nog niet te veel vooruit kij ken. Van wedstrijd naar wed strijd toeleven, dat is nu het bes te. Dat zie je vandaag maar weer", oordeelde Kolijn. Omzetting Zoals gezegd: Vogelwaarde had grote problemen op het midden veld en had ook veel moeite om de Steen-spitsen in bedwang te houden. Als excuus mocht Ko lijn aanvoeren dat laatste man Guido Gelderland en midden velder Marco van Vlierberge niet beschikbaar waren. Wilfried van Waterschoot stond nu laatste man en de jonge Mikel van Es- broek was voorstopper. Het ge legenheidsduo speelde echter teveel op één lijn, waardoor met name Werner Bisschop veel ruimte kreeg. Op het middenveld won Steen de slag. omdat zowel Patrick van der Voort en Patrick de Bruijn bij Vogelwaarde hun op ponenten teveel ruimte lieten. Met Davy van Overmeeren, Mar co Otjes en Mare Strijdonk kon den de bezoekers in die linie aan een overwicht bouwen. Dat re sulteerde na vijf minuten al in de openingstreffer van Mark Strij donk, die werd aangespeeld door Van Overmeeren (0-1). Toch kon Vogelwaarde zich in de eerste helft nog aan het over- wicht van Steen ontrukken. Door zwak verdedigen bij Steen dook Edward Tieleman tot twee keer toe alleen voor doelman Danny Oppeneer op en beide ke ren slaagde Tieleman er in te scoren: 2-1. Het waren ook de laatste wapenfeiten van de thuisclub, die zich daarna steeds verder terugtrok. Het grote veldoverwicht van Steen resulteerde na ruim tien minuten in de tweede helft in de gelijkmaker. Wilfried van Water schoot maakte onnodig hands, waarna Marco Otjes de vrije trap via het muurtje achter Dobbe laar schoot: 2-2. Daarna kreeg Steen nog enkele mogelijkheden op de winnende treffer, maar Dobbelaar bleef sterk overeind op een kopbal van Werner Bis schop, op een inzet van Marty de Neijs (beide malen tikte de doel man de bal over) en ook hield hij Davy de Booy van een treffer af. Vlak voor affluiten leek Bis schop zijn ploeg alsnog de winst te bezorgen, maar in plaats van zelf af te werken passte hij op de in buitenspelpositie staande Mark Strijdonk. De treffer werd afgekeurd. van onze medewerker Simon Zwiers AXEL - Een voetbalwedstrijd kent twee helften. Maar als er gens duidelijk kon worden dat een wedstrijd ook twee totaal verschillende helften kan heb ben, dan werd het dat wel bij de wedstrijd AZVV-VVC'68 (1-1). Een eerste helft waarin de Bra bantse ploeg de zaak onder con trole had, één keer scoorde en zelfs kansen had op meer. Een tweede helft waarin AZW het heft in handen nam, de tegen stander met de rug tegen de muur dwong, ook scoorde, maar verzuimde het karwei af te ma ken. Na afloop maakte AZW-trainer Paul van Kouteren de balans op. Hij vond dat zijn ploeg vooral op tactiek een goede partij had ge speeld: „Ik wist dat centrale ver dediger Marco Ernest dé man is bij die ploeg wat betreft de op bouw. Dus heb ik spits Peter Jansen opdracht gegeven zich naast z'n aanvallende werk ver dedigend vooral met hem bezig te houden. Dat heeft hij erg goed gedaan. Ernest werd helemaal uitgeschakeld en dus moest WC via de flanken de aanvallen opzetten. Daarin zijn ze dus wat minder. Maar dat betekent nog niet dat ze slecht gaan voetbal len." Het beeld van de wedstrijd gaf de trainer gelijk. Het behoudend spelende AZW gaf WC in de eerste helft de kans een behoor lijk overwicht "bp te bouwen, hoewel het pas na 20 minuten de eerste goede kans wisten te creë ren. Die was overigens wèl direct raak. Driftkikkertje Bram Hage vocht zich door de Axelse verde diging en speelde topscorer Den Boef aan Die aarzelde niet maar zag z'n schot gekeerd door Diele- man. De bal viel voor de voeten van Mario Smits die - met een leeg doel voor zich - geen moeite had om de score open te breken: 0-1. Vloeiend Dezelfde Hage vestigde, een kwartier later weer de aandacht op zich. Hoewel één van de klein ste mannen van het veld zag hij kans uit een hoekschop steen hard op het doel te koppen. Hij kon wel doelman Dieleman pas seren, maar niet op de lijn staan de Wilco Broekhoven. Pas een minuut of vijf voor rust kwam AZW aan z'n eerste kansen. Wilco Broekhoven legde een vrije bal op het hoofd van Den Doelder, die net over kopte En een minuut later was het Broek hoven zelf die na een vloeiende aanval via Jansen en Hanny voorlangs schoot. Die sterke laatste vijf minuten van de eerste helft bleken een voorbode van wat zich na de rust zou afspelen. Vanaf de aftrap zette AZW de tegenstander uit Brabant onder druk. En het was dan ook al in de vijfde minuut dat Peter Jansen zijn goede'wed strijd kon bekronen met een goal. De uitstekend keepende Den Breejen van WC wist in eerste instantie een kopbal uit een corner van Michel d'Oliesla- gers nog te stoppen, maar op de kopbal van Jansen uit de re bound moest hij het antwoord schuldig blijven. WC kwam af gezien van een paar kleine uit vallen - niet meer aan aanvallen toe. AZW dicteerde de wed strijd èn creëerde zich kansen. Onder druk Met name Jacco Koekkoek liet zich daarbij zien. Niet alleen zag hij een paar goede schoten ge stopt. vooral zijn schot tegen de binnenkant van de paal had de wedstrijd kunnen beslissen. Ook Hanny en weer Jansen hadden 2-1 op hun schoen, maar ver zuimden de kansen af te maken. Toch was na afloop Van Koute ren niet ontevreden. ..Goed. we hebben naar mijn mening twee punten verloren, maar het voor deel was toch dat we deze ploeg behoorlijk onder druk konden zetten. Bovendien heb ik een aantrekkelijke en spannende wedstrijd gezien. Dat is ook be langrijk." De Axelaar Gerben Steyaart kreeg van de soms wat warrig fluitende scheidsrechter Hohe- ker nog een gele kaart wegens hard inkomen. Zaalvoetbalteam weer niet in actie TERNEUZEN - In het zaalvoet balrayon Terneuzen werden de ze week slechts drie wedstrij den gespeeld. Er stonden er wel iswaar vier op het programma, maar opnieuw blonk De Groot Slock uit door afwezigheid. Voor de derde achtereenvolgen de keer kon de nummer vier van verleden jaar geen volwaardig team op de been brengen. Hoe dan ook: in de drie wedstrij den die wél gespeeld werden, werd er lustig op los gescoord. Dow 3-Smit Sportprijzen span de met in totaal elf treffers de kroon (7-4), op de voet gevolgd door Crunchtime-Adhanco (5-5). Dow 2-Witte Boussen/de Bruin tenslotte werd 2-4. De 7-4 over winning van Dow 3 op Smit Sportprijzen betekende overi gens dat Dow 3 als enige in de derde klasse nog zonder verlies- punt is. Drie teams volgen op de tweede plaats met een totaal van vier punten uit twee wed strijden: Witte Boussen/de Bruin, Crunchtime en Maas Af bouw 3. van onze medewerker i TERNEUZEN - Van de drie Zeeuws-Vlaamse korfbalploe gen kwam alleen BKC uit Bres kens met een overwinning naar huis. Zaamslag ging thuis tegen All Ready in de fout. Luctor krijgt het moeilijk na de 9-6 ne derlaag tegen Vios. „We scoren te weinig", zei Moni que Dellebeke na de 9-6 neder laag van Luctor bij VIOS. Dat manco heeft trainer Mare Mé- ganck al eerder geconstateerd, maar voorlopig blijft zijn ploeg aanvallend in gebreke. Luctor leverde een snelle 3-0 voor sprong nog voor de rust in, haal de een 5-3 achterstand op, maar bleef na 6-6 toch met lege han den achter, omdat het aanval lend geen potten meer kon bre ken. All Ready toonde zich wel een stugge tegenstander. maar Zaamslag had dit potje toch nooit mogen verliezen. Maai- de legio doelkansen werden niet be nut, aanvallend faalde de thuis ploeg volkomen. Ruststand 4-4. De tweede helft was voor All Ready dat de gebrekkige afwer king van de tegenstander zonder Bram Hage van WC zet een aanval op in de wedstrijd legen AZVV. foto Peter Nicolai pardon afstrafte, 6-10. Pieter Ha melink (3), Werner de Rooy, Kees Opsteegh en Wim Wester- beke scoorden, de Zaamslag- vrouwen bleven in gebreke. BKC trof in de Blauw-Wit-reser- ves wel een heel zwakke tegen stander. De score liep al snel in BKC-voordeel op en bij de rust was de wedstrijd in feite al be slist. Na de pauze ging BKC naar een gemakkelijke 14-7 overwin ning. Steen (witte shirts) in de aanval tegen Vogelwaarde. foto Peter Nicolai Patrick Baumgarte (op de rug gezien) heeft de tweede goal gescoord voor Terneuzen. Dennis Rietjens (links). Michel de Ridder en Hubert van den Hemel delen in de vreugde. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 25