VVS'92 verrast in Zoetermeer PZC Poloërs Stormvogel valt niets te verwijten Tjoba en Animo halen leiders onderuit Volleyballers Hulst ver verwijderd van stunt in beker: 3-0 Zeeuwse dammers delven het onderspit BC Vlissingen zoekt wanhopig naar vorm ZOVOC geen partij voor jeugdige Vlissingse volleybalploeg: 0-3 v 4-v-4- v-V SpOrt MAANDAG 2 OKTOBER 1995 1 7 van onze medewerker VLISSINGEN - De verwachtin gen voor de competitie zijn niet echt hoog gespannen, maar de eerste overwinning hebben de volleyballers van WS'92 reeds in de knip. De Vlissingers ver sloegen in de eerste ronde van de landelijke bekerstrijd Zovoc in Zoetermeer met 0-3. Van de overige Zeeuwse ploegen kwa men alleen de vrouwen van Morres/Hulst tot een overwin ning. Gemotiveerd en gretig spelend haalde WS'92 tot ieders verras sing fors uit in Zoetermeer. Zon der coach namen de Vlissingers meteen het initiatief en dat re sulteerde in de eerste set tot een bevrijdende en afgetekende overwinning. Ook daarna waren de Zeeuwen oppermachtig. Met een goede servicedruk werd de aanval van Zovoc ontregeld. Met een hecht collectief werd de thuisploeg vervolgens kansloos verslagen. Slechts in de derde set zag het er even naar uit dat Zovoc terug in de wedstrijd zou komen. VVS'92 schakelde terug naar een degelijk spelletje, kreeg weer vat op de tegenstander en won voor de derde keer op rij. De setstanden: 6-15, 5-15, 8-15. Het geroutineerde tweede team van VVS'92 nam de honneurs waar van de eigen derde keus. die als winnaar van de districts beker tot het bekertoernooi was doorgedrongen. Dat leverde complimenten („een pittige pro mo tieklasser") op van de in de tweede divisie uitkomende te genstander Jola/Olympus, die overigens wel met de winst ging strijken: 2-3. WS'92 2 gaf de eerste set in de slotfase weg (van 11-5 werd het 13-15) en sloot als vanouds spe lend de tweede set met winst af: 15-6. Daarna deden beide ploe gen niet voor elkaar onder. WS'92 verloor het derde bedrijf (10-15), kwam op gelijke hoogte in de vierde set (15-11en verloor in een enerverende vijfde set met 20-22. De mannen van Wea/Mevo'80 le den ook al in een vijfsetter ver lies (10-15. 15-11, 8-15. 16-14. 12- 15) tegen Tonegido/V oor burg, dat voor de competitie in dezelf de klasse is ingedeeld. De ploeg uit Zierikzee moet het voorlopig stellen zonder Gerrit van Splun- der, die vorige week tijdens een training een enkelblessure op liep. „Maar er is goed gespeeld", vond trainer Ton Baas. „Vooral verdedigend." Baas. die met zijn ploeg aast op de titel, zag nog wel een lichtpuntje ondanks de nederlaag. „Ik hoop dat we een beetje zand in hun ogen hebben gestrooid." Vrouwen De vrouwen van Hulst versloe gen in Spijkenisse Spivo met 3-0. De vrouwen van Savok (1-3 te gen Alcazar) en VVS'92 werden uitgeschakeld. Trainer Stanley van der Wal van WS'92 was niettemin tevreden over zijn team. „Er is hartstikke goed ge speeld". vond hij na de 2-3-ne- derlaag tegen tweede divisionist Euromail/Radius. WS'92 was bereid keihard te werken en las na een nederlaag in het eerste bedrijf (4-15) de één klasse hoger spelende tegen stander in de tweede en derde set de les: 15-5.15-8. Verlies in de vierde set (14-16) leidde tot een vijfde set, waarin de bezoekers aan het langste eind trokken: 12- 15. van onze vei HULST - De 3-0-cijfers deden een fikse afstraffing vermoe den, maar zo matig was de te genstand van Morres Hulst ook weer niet. „Ik denk dat er zelfs niet eens zoveel verschil len waren", analyseerde trai ner-coach Jan Schut na het verloren bekerduel tegen eer- stedivisionist Rentokil 2. „In de passing waren wij zelfs wat beter. Het blok van Rentokil 2 was alleen van wat meer kwa liteit." Dat Rentokil 2, met ex-VVS'92- speler Timco Lokerse in de ge lederen, toch met afgetekende cijfers een einde maakte aan het landelijk bekeravontuur had vooral te maken met men tale factoren. „Op het einde van de eerste en derde set lie ten we het afweten. Toen kon Rentokil plotseling een serie punten maken, terwijl we in ge wonnen positie stonden", meende Morres-speler Werner Tak. „Jammer dat we toch geen set konden winnen." In de eerste set was de thuis ploeg daar eigenlijk nog het dichtste bij. Met een soms on stuitbare Werner Tak aan het net liep Morres snel uit naar een 5-0-voorsprong. Toen het blok van Rentokil wat meer vat kreeg op Tak nam Maarten van Goethem zijn rol moeite loos over. Uiteindelijk nam de Zeeuwse tweededivisionist een 13-9-voorsprong. Een plotselin ge inzinking, die ondanks twee time-outs van Schut niet kon worden voorkomen, zorgde echter voor een 13-15-setstand in het voordeel van Rentokil. Die klap werkte nog hard na in de tweede set waar Morres kansloos naar 7-15 werd ge speeld, Pas in de derde set her pakte de thuisploeg zich, nam een 12-9-voorsprong, om uit eindelijk weer het onderspit te delven. „Voorafhad ik best re kening gehouden met een stunt. Terecht, lijkt me ook wel. Wij spelen toch vrij vast en zo geweldig was Rentokil ook niet", meende Schut, die in schatte dat daarom het zelfver trouwen na de goede voorberei ding niet of nauwelijks zal zijn aangetast. „Het draait totnu- toe vrij goéd, in de voorberei ding hadden we nog maar een set afgestaan. Het was alleen jammer dat we vandaag niet konden beschikken over Quin- ten van de Vrie. Met hem erbij had ik toch wat meer variatie gehad in de aanval." Concurrent Een andere speler waar Jan Schut al sinds het begin van het seizoen niet over kan be- 4.JL«. - V Erwin Lambert probeert het blok van Rentokil 2 te verslaan. schikken is Nico van der Heij den. Van der Heijden, zater dagmiddag toeschouwer in sporthal Den Dullaert, besloot zijn spullen in te leveren, nadat naast Quinten van de Vrie ook nog Erwin Dieleman zich in Hulst had aangemeld. De vaste waarde van de ploeg weigerde te concurreren met een zestien jarige nieuweling. „Maar volgens mij zocht hij ge woon een aanleiding om te> stoppen", reageerde Jan Schut. „Ik vind het ook onzin om eerst toestemming te vra gen aan spelers te vragen, wie er wel of niet mag komen. Nee, ik ga geen contact met hem op nemen, dat vind ik onzin. Ik be grijp dat hij op die voorwaarde 7-15,12-15) foto Peter Nicolai er wellicht weer over wil den ken, maar ik begin daar niet aan. Het initiatief dient van hem uit te gaan." Morres Hulst - Rentokil 2 0-3 (13-15, Verrassend verlies voor vrouwen Stormvogel van onze medewerker VLISSINGEN - De mannen van Schelde verloren hun eerste wedstrijd in Eindhoven tegen Aegir nipt: 5-4. Ganze deed het thuis wat beter tegen Zegen- werp 2 en won met 10-8. De Stormvogel vrouwen verloren verrassend van Lutra 5-3. Aegir-Schelde 5-4 - Na de nederlaag vorige week thuis voor de beker tegen Aegir vertrok Schelde zaterdag met niet te hoge verwachtin gen naar Eindhoven. Ze ker nu Patrick Over- gaauw ziek thuis bleef. De angst bleek onte recht. Het werd een leuke spannende wed strijd. Echter toen Aegir hal verwege de laatste pe riode op 5-4 kwam wist Schelde tot twee maal toe een man-meer-situa- tie niet te verzilveren waardoor er toch verlo ren werd. Scores Schelde: Cees van Houwelingen 2, Eddy Lam bert en Willy de Blaey Ganze-Zegenwerp 2 10-8 - Ganze begint zijn draai te vinden in de tweede klasse gevonden. Met de winst van zaterdag heeft Ganze nu drie punten en dat is evenveel als vorig jaar in het hele seizoen. Zaterdag werd het een leuke sportieve en span nende wedstrijd waarin Zegenwerp 2 lange tijd goed tegenstand gaf maar uiteindelijk het on derspit moest delven. Scores: Marten Wiebrens 4. Rene Kiel 3 en Eric Philip- sen. Peter Kuipers en Piet Schop. Lutra-Stormvogel 5-3 - De Vlissingse vrouwen hadden moeite elkaar te vinden en door de foutjes die gemaakt werden wist Lutra een 2-0 voorsprong te nemen. Stormvogel hervond zich in de derde periode en liep snel uit naar een 2-3 voorsprong. Stormvogel kon echter niet het goede spel vast houden. Lutra kwam in de derde periode terug tot 3-3 en liep in de laat ste periode verrassend uit naar een 5-3 overwin ning. Scores: Nicole van Kempen 2 en Karin Pasman. van onze verslaggever VLISSINGEN - De broers Mare en Stan van Belkum staan in het kleine wereldje dat water polo heet bekend als twee no toire mopperkonten. Tot ver maak van velen, tot ergenis van anderen. Onomstreden zijn de oud-internationals in elk geval niet. Zaterdag kon Marc van Belkum het weer eens niet laten. De spe ler-trainer van eersteklasser Vi- vax haalde weer eens uit naar het arbitrale duo Eibers/Smits, nadat de ploeg uit Oegstgeest derdeklasser Stormvogel in de eerste ronde van de bekercom petitie slechts met 7-4 had ver slagen. „Ach, het niveauverschil werd genivelleerd door die men sen aan de kant. Ze komen zeker uit de buurt of zo? Nee. Aah, één komt uit Rotterdam? Dat is voor mij hetzelfde. Echt. met ge wone scheidsrechters winnen we met 20-3. Daar steek ik m'n hand voor in het vuur." Het was even de omgekeerde we reld in Vlissingen. Spuide de winnende coach zijn gal, de ver liezer was content. Derdeklasser Stormvogel beet in de bekercon frontatie fel van zich af tegen Vi- vax, tot volle tevredenheid van trainer Patrick van Ginneken, eveneens oud-international, maar dan van Belgie. „Wat mijn collega zegt, geloof ik wel. Die zoekt gewoon naar excuses. Ik vind dat Stormvogel in de twee seizoenen dat ik hier coach ben één van zijn beste wedstrijden heeft gespeeld. Ik moet mijn ploeg een compliment maken." Stormvogel verdiende het rug- gesteuntje van Van Ginneken. De Vlissingers trokken tegen het ongenaakbaar geachte Vivax fel van leer. De eersteklasser had nauwelijks een antwoord op de pittige press, het enige wapen in een waterpolo-strijd tussen Da vid en Goliath. Stormvogel bleef met de vooral in verdedigend opzicht uitblin kende Pim Bekkers - vorig sei zoen nog doelman - zelfs uitste kend op de been. Aanvallend kwam de tactiek van Van Ginneken minder uit de verf. Vooral Patrick Vader sprong nonchalant om met drie opgelegde mogelijkheden. Uit twee-tegen-één situaties met Vi- vax-doelman Joep Duijnhoven kwam de aanvoerder van Storm vogel drie keer als verliezer uit de strijd. Bovendien kwamen drie van de vier Vlissingse doel punten voort uit man-meer-si- tuaties. Stormvogel viel in eigen bad echter niets verwijten. In drie van de vier periodes van vijf mi nuten - op eerste klasse-niveau duurt elke periode twee minuten langer - was de thuisploeg in het bekerduel zelfs gelijkwaardig aan Vivax. Vooral de teamgeest van de wils krachtige Vlissingers was ruim voldoende en juist daar ontbrak het in de afgelopen seizoenen met enige regelmaat aan. Pa trick van Ginneken vond het een hoopgevende ontwikkeling voor de competitie, die zaterdag be gint. „Blijven we zo spelen, zie ik ons hoge ogen gooien." Stormvogel - Vivax 4-7. Periodestan den: 2-2.0-3.2-1.0-1. Scheidsrechters: R. Eibers 1 Rotterdam) en E. Smits (Tilburg). Scores Stormvogel: André van Zijp, Kees Leynse. Ad van 't Westeinde en Jeroen van de Broeke. Scores Vivax: Marco Mulder 4. Serge Dietz 2. Arjen Lauwerse. Man meer Stormvogel: 4. waarvan 3 benut. Man meer Vivax: 0 Korfbalploegen Ondo, Blauw Wit, Zuidwesters en Luctor verliezen van onze medewerker VLISSINGEN - In de vijfde ronde van de landelijke competitie veldkorfbal verrasten Tjoba en Animo met winst op de koplopers in hun klasse. Van de overige Zeeuwse ploegen deden alleen Togo en Stormvogels het goed. Ondo, Blauw Wit. Zuidwesters en Luctor waren de verliezers, TOP gaf een punt cadeau. Eerste klasse Tjoba-Albatros 13-3 - Het commentaar van winnende coach Erik Buizer was verrassend: „De punten zijn bin nen. Gauw Vergeten." Bij een 13-3-overwinning vroeg dat om nadere uitleg. Buizer gaf die ook: „Het is nooit een echt leuke wedstrijd kunnen worden omdat beide ploegen niet goed raad wisten met de arbitrage van de heer Fraanje." Die interpreteerde het onderdeel 'fysieke weerbaarheid' op een manier die frustraties opriep. Nou had Tjoba wel het 'geluk' dat steraanvaller Renting van Albatros vroeg met een hamstring-blessure naar de kant moest. Over dat verlies kwamen de hezoekers nooit heen, een sterke Tjoba-verdediging kon dan ook gemakkelijk overeind blijven. Aanvallend pakte de ploeg de beste kansen mee. waardoor het via een 5-1 ruststand naar 13-3 kon. Tjoba-score: Wilco Fokke 3, Mark de Schipper 3. Wilfred van de Meer 3, Jolanda Kole 2, Karin Blommaard, Anita Valstar Animo-Snel 15-1*1 - Animo had het zaterdag ineens 'in de vingers'. Met twee invallers (Stefan de Nooyer voor Wan der Koole, Chaim Koole voor Leonard Debbaut) was de ploeg vooral van afstand trefzeker. „We brachten aan vallend voldoende rust op om op de goede kansen te wachten", wist coach Ad Vos. Met zijn ploeg had Vos vooraf video-beelden van de tegenstander bekeken en daarop het tactisch plan afgestemd. Na het eerste kwartier nam Animo de wedstrijd in han den. maar halveerde de vierpuntenvoorsprong (6-2) door wat slordigheidjes naar 7-5 bij de rust. Het slotkwartier was echter louter formaliteit omdat een gedreven Animo- ploeg direct na de pauze naar 11-6 doorduwde en ook een finale bleek te kunnen spelen. Animo-score: Jack de Waal 6, Wilma de Visser 4, Sjaak Baas 3. Chaim Kole 1, Stefan de Nooyer 1 Tweede klasse IJsselvogels-Ondo 21-13. In het eerste part gaf Ondo de koploper uitstekend partij, maar moest (na 7-6) toch met 11-8 achter de rust in omdat bij de thuisploeg aanvaller Slingerland met scherp schoot. Na de pauze konden de gasten het tempo van de tegenstander niet meer bijbe nen en de combinaties van IJsselvogels maar zelden meer ontregelen. Ondo moest 18-9 toestaan en gaf zich gewonnen. Coach Aarnout Crucq vond dat zijn verdedi ging onder de maat was gebleven. Topscorer: Robin Wis se (6). Derde klasse TOGO had wel het beste van het spel. maar ondervond vooral van de RWA-vrouwen goede tegenstand. Toch 1- 4, maar ook 5-4 achter bij de rust na een kleine inzinking. In het tweede part moest TOGO eerst een marge van twee doelpunten wegwerken, maai- na de aansluiting 10- 10) bleek de ploeg ook over de langste adem te beschik ken, 11-12. Invalster Els Ponjee (37) scoorde het winnen de doelpunt. Qua veldspel was Blauw Wit niet eens zoveel minder dan zijn tegenstander, maar de bezoekers waren agressiever, pakten zowat alle rebounds en waren ook aanvallend veel gevaarlijker. Dat leidde in de eerste helft naar 3-7 en in een wat evenwichtig tweede part naar 5-10. Zuidwesters had de 9-10-nederlaag volgens coach Peter Crucq helemaal aan zichzelf te wijten. Concentratiever lies bij de 'lange' aanvallen van de tegenstander had bij te thuisploeg vaak knullig verdedigen tot gevolg en na een zwakke eerste helft kwam Zuidwesters pas bij 6-6 langszij. De 6-8 achterstand knaagde echter zienderogen aan het zelfvertrouwen van de ploeg, die totaal onnodig verloor. Stormvogels heeft onder trainer Kamphuis een ware ge daantewisseling ondergaan. De ploeg speelt weer met inzet en bezieling en gaat van de eerste tot de laatste minuut voluit. Tegen het bezoekende NIO waren twee demarrages beslissend. De eerste viel net voor de pauze en haalde 1-4 achter terug naar 4-4 gelijk. De tweede en beslissende werd in de slotminuten uit de bagage ge diept en leidde - in drie minuten tijd - van 7-7 naar 10-7 winst. TOP dicteerde bij Madjoe driekwart van de wedstrijd, pakte daar 'onderweg' een 4-1 voorsprong mee, maar moest na een inzinking in het tweede part ook 5-4 achter wegwerken. Dat gebeurde moeiteloos, waarna 5-9 met nog een kwartier te gaan nog slechts een formaliteit leek. TOP kende in de slotfase echter een onverklaarbare te rugval en moest toen nog genoegen nemen met 10-10, Luctor verloor bij Vios met 9-6. In het veld waren de be zoekers zeker niet minder dan de tegenstander, maar het onderdeel 'afwerken op. de korf bleef ondermaats. Wereldtitel voor Terèse van Lare NICE - Voor de tweede keer op rij heeft Terèse van Lare uit Sluis de wereldtitel triathlon lange afstand in Nice gewonnen. Van Lare (46) legde beslag op die titel in de categorie vetera nen. Zij was gisteren tien minuten sneller dan vorig seizoen. Na 8 uur 10 minuten en 11 seconden ging zij zegevierend over de finish. In de triathlon van Nice volgen de deelnemers een afwijkend parcours en sinds jaar en dag houdt de Franse organisatie vast aan de volgende afstanden: 4 km zwemmen. 120 km fietsen en 30 km lopen. Van Lare was in de loodzware proef van begin tot einde oppermachtig. Farenhout negende in Spijkenisse SPIJKENISSE - Edward Farenhout van wielerploeg Erotic Discount Centre is negende geworden bij een wielerkoers voor profs en amateurs in Spijkenisse. Ploeggenoten Tom Cordes en Vital Timmermans eindigden respectievelijk op de tiende en negentiende plaats. Negentig renners namen deel aan de 90 kilometer lange koers en winnaar werd TVM-renner Maarten den Bakker in 2.02.10. Bij een criterium in het Brabantse Oos- terhout eindigde Timmermans op een derde plaats. Geslaagde test Irma Heeren GOUDA - Irma Heeren uit Middelburg heeft gisteren een 10-ki- lometer wegwedstrijd in Gouda gewonnen. De 26-jarige atlete van Sporting Walcheren bereidt zich op deze wijze voor op het wereldkampioenschap run-bike-run. Als titelverdedigster run- bike-run staat ze op 4 november in Mexico aan de start. Giste ren had Heeren in Gouda een ruime voorsprong op Mieke Aa- nen. Zeeuws record Rutger Veerman TESSENDERLO - Rutger Veerman sloot het baanseizoen za terdag in Tessenderlo af met een nieuw Zeeuws record op de 1500 meter voor C-junioren. De atleet uit Aardenburg had inge schreven in een oudere leeftijdsgroep, maar won in een tijd van 4.12.04 min. Daarmee verbeterde hij het oude record, dat op naam stond van Michel Schrier. met bijna twee seconden. Zwaar verlies zaalvoetballers EINDHOVEN - Het Goese zaalvoetbalteam El Toro moet voorlopig de ambities in de eerste divisie van het landelijk zaal voetbal na de 5-1 nederlaag tegen Marco Fit bijstellen. Van de eerste drie duels gingen er twee verloren. In Eindhoven werd volgens teamleider Gerard Koomen (hij verving coach Ar- mand Doesburg) El Toro afgetroefd door enkele sterke indivi duele acties van de tegenstander. Bij de rust keek men tegen een 2-0 achterstand aan. maar in de tweede helft bracht Bas de Koeijer de Goesenaren terug in de wedstrijd: 2-1 In zijn jacht naar de gelijkmaker werden de risico's bij El Toro door de Bra banders tot drie keer toe afgestraft: 5-1. Programma: maandag. Goese Sportpunt El Toro-ZW Maas tricht, aanvang 20.20 uur; vrijdag Alwako-Parbo/Windhoek. van onze medewerker MIDDELBURG - In de tweede ronde van de nationale dam- competitie zijn de drie Zeeuwse vertegenwoordigers zaterdag zonder punten gebleven. In de eerste klasse A verloor PWG 's- Gravenpolder in Amstelveen met 13-7 van Amstelland. In de tweede klasse C was De Een dracht uit Tholen niet opgewas sen tegen IDV uit Hendrik-Ido- Ambacht: 7-13. Ook de Goese damclub moest het onderspit delven: Bestratingsbedrijf OR- CA uit Schagen won in Goes met 9-11. PWG 's-Gravenpolder kreeg za terdag in Amstelveen te maken met een tegenstander die ge brand was op wraak voor de vo rig jaar geleden nederlaag. Het ambiteuze Amstelland sloeg za terdag toe waar PWG het meest kwetsbaar is: aan de laagste bor den. Danny de Jager en Ko Lou- werse leden daar positionele ne derlagen, terwijl Jules Gajadhar slachtoffer werd van een combi- natieve wending. Aan het vijfde bord leed ook Chiel Hamers een ongelukkige nederlaag. De Zuidbevelandse ploeg kon hier weinig tegenoverstellen. Al leen Evert Wiskerke slaagde er in de malaise te doorbreken: hij kwam steeds beter te staan en pakte in het eindspel verdiend de volle winst. Aan de hoogste borden hield de thuisploeg de vier sterkste spelers van PWG op een gelijkspel, zodat de ne derlaag toch nog vrij fors uitviel: 13-7. De Eendracht kon zaterdag te gen IDV slechts met acht man opkomen, zodat er bij het begin van de wedstrijd al een 4-0 ach terstand voor de Zeeuwen op het scorebord viel af te lezen Tegen het sterke IDV was dat te veel, hoewel de Tholenaren toch ver dienstelijk partij gaven. Zo ver raste Daniélla de Vos haar te genstander met een combinatie en lieten Johan de Wolf en Stef Baerends aan de onderste twee borden goede winstpartijen aan tekenen. Nederlagen van Leen Meerman, Piet Nieuwenhuijzen. Ferry Berkholst en André Kou semaker brachten de eindstand op 7-13 voor de titelkandidaat uit Hendrik-Ido-Ambacht. De Goese damclub verloor za terdag voor de tweede achter eenvolgende maal. De nederlaag tegen Bestratingsbedrijf ORCA kwam bijzonder ongelukkig tot stand. Toen de helft van de par tijen afgelopen was prijkte er dankzij een mooie overwinning, van Adrie van der Schraaf en ge lijke spelen van Cees van Rijs wijk. Jan Sinke. de Belgische aanwinst Brian Wollaert en Franklin Denissen een 6-4-voor- sprong op het scorebord. Na een dramatische klokneder- laag van Jan Boone, die nota be ne een schijf voorsprong had, keerden de kansen. Kees de Jon ge kon een voorpost niet meer verdedigen en verloor, zodat de ploeg uit Schagen via enkele puntendelingen de winst veilig kon stellen. Jeroen van de Broeke van Stormvogel (witte cap) controleert. foto Lex de Meester van onze medewerker VLISSINGEN - De basketbal- sters van BC Vlissingen zoeken nog wanhopig naar de goede vorm. De Zeeuwse eerstedivi- sionist, die de eerste competi tiewedstrijd al verloor, liep ook in de tweede Wedstrijd tegen een nederlaag aan. In Lieshout werd het tegen Lieshout zelfs een blamerend 80-38-verlies. In de beginfase kon Vlissingen de Brabantse ploeg nog op de voet volgen. Maar al gauw bleek Lieshout, dat dit seizoen ver sterkt werd met drie speelsters met eredivisie-ervaring, in dit duel het betere van het spel te hebben. De thuisploeg werkte de afstandschoten tegen een zeer hoog percentage af. Vlissin gen daarentegen speelde bijna de gehele eerste helft tegen zich zelf en liet veel eenvoudige sco ringskansen onbenut. Dit resul teerde in een desastreuze 43-14- ruststand. Na de pauze ging het in aanval lend opzicht beduidend beter maar verdedigend lieten de Vlis singse vrouwen nog wel eens een steekje vallen. Hier maakte Lies hout dankbaar gebruik van. zo dat de achterstand van BC Vlis singen alleen maar groter werd en uiteindelijk resulteerde in een 80-38-eindstand Scores BC Vlissingen: Nanon Doe- land 13. Linda van Eenennaam 6, Ielje Boerma 5, Linda Verhage 3, Me- lanie Lindenberg 2. Janet van de Griend 2, Ilse Caljouw 2, Danlélle Bollebakker 1. Overgangsklasse: Ardito - BV Souburg 51-45 - Tot vijf minuten voor tijd verdedigde BV Sou burg een minieme voorsprong. Maar door een aantal keer slor dig balverlies lieten ze de wed strijd door de vingers glippen. Ardito won de wedstrijd uitein delijk met 51-45. Volharding - WSC 53-62 - Het Goese Volharding verloor het eerste duel van het seizoen voor namelijk, omdat het vernieuwde team nog niet geheel op elkaar is ingespeeld. Volharding had in de eerste helft voortdurend een voorsprong en wist deze zelfs te vergroten tot 8 punten Maar vervolgens begonnen er slordig heden in het spel van de thuis ploeg te komen. WSC kwam uit eindelijk op een dusdanig grote voorsprong dat Volharding dit niet meer voortijdig kon dich ten. Meisjesjunioren: BC Vlissingen- Akrides 75-40 - De meisjesjunio ren van BC Vlissingen speelden, net als vorige week tegen Den Helder, een dijk van een wed strijd. De thuisploeg overtroefde Akrides op alle fronten. Vanuit een sterke verdediging werd door Linda Verhage (16 punten) en Yolande Joosse (15 punten) het verschil gemaakt. Door deze goede scores bouwde Vlissingen de voorsprong gestaag uit, naar een 45-16-ruststand. Na de her vatting bleef het team van coach Tom Joziasse het beste van het spel houden en liep door goed schutterswerk van Melanie Lin denberg nog verder uit naar een 75-40 eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17