Noad legt zwakte van Goes bloot RCS zelf dupe irritatie Vlissingen blijft er op los scoren: 4-1 PZC sport MAANDAG 2 OKTOBER 1995 1 5 Tilburgers veel agressiever Zeelandia verslikt zich in Lewedorpse Boys: 0-1 Vrouwen Oostkapelle laten veerkracht zien HVV speelt VVR weg, inzet Zierikzee loont Kruiningen loopt uit op de concurrenten Debutant Dauwendaele alleen aan de leiding van onze GOES - Zonder al te veel pro blemen legde Noad gisteren de zwakke plekken van Goes bloot. De tweedeklasser had geen antwoord op de agressieve speelstijl van de ploeg uit Til burg. Noad stoorde vroeg, waar mee de voetballers van Goes geen kans kregen rustig van achteren uit op te bouwen. „De tegenstander speelde het spel zoals wij het graag doen", zei de teleurgestelde Goese-trai- ner Hugo Barends. Goes verloor ook nog eens te veel persoonlijke duels en miste een speler als John Adriaanse. Adriaanse leg de de basis voor de l-2-overwin ning van de Tilburgers. Een redelijke verklaring voor de nederlaag kan zijn dat Goes Noad heeft onderschat. Goes be gon tam. Het maakte de indruk alsof het voortdurend dacht 'Terneuzen heeft thuis toch met 6-1 van Noad gewonnen. Zo sterk kan deze ploeg niet zijn'. Hoogmoed Vooral aan die lankmoedige in stelling heeft Goes het te dan ken dat Johnny Adriaanse en Marcel Lips tot uitblinkers van de wedstrijd konden uitgroeien. Door toedoen van dit duo van Noad werd Goes' hoogmoed af gestraft. In de tiende minuut sla lomde Johnny Adriaanse vanaf de middellijn voorbij vier verde digers die amper ingrepen. Met een strak schot passeerde hij ook doelman Erik Versluijs. Vanaf dat moment zou Goes be ter hebben moeten weten dat er met dit Noad niet te spotten viel. Toch volhardde de ploeg van Barends in het oeverloos rond tikken van de bal en deed dat te dicht in de buurt van_het eigen doel. Daarmee is ook de kracht van Noad genoemd. De Tilburgers, met de snelle Marcel Lips voor op, maakten doelman Erik Ver sluijs zenuwachtig door hem op de huid te zitten als hij in balbe zit was. Te vaak bereikte Ver sluijs daarna met niet meer dan een slappe pass een medespeler. En of dat nu Arsenio van Aerde of Shannon Braafhart was, tel kens sloot er razendsnel een Noad-speler aan om de opbouw daar verder te ontregelen. Tegen die speelwijze was Goes niet op gewassen. In de rust wees Hugo Barends er op dat hij agressiviteit verlang de en dat er 'vooruit verdedigd moet worden' „We gaven Noad de mogelijkheid de ballen aan te nemen. Ik wilde dat ze eerder het duel aangingen. Dat is in de tweede helft iets beter gelukt, maar ik kan niet anders dan toe geven dat het ronduit slecht is geweest wat we hebben laten zien." Vechtlust Toch had Goes in de tweede helft het tij nog kunnen keren. Noad had immers in de eerste helft verzuimd de voorsprong uit te breiden. De mooiste kans van Noad kreeg Marcel Lips in de 40e minuut. Erik Versluijs bewees toen echter dat hij tot grote hoogte uit kan groeien als hij oog in oog staat met een tegen stander. Hij griste de bal weg voor de voeten van de toesnel lende Marcel Lips. Voor eigen publiek mag van Goes ten minste vechtlust wor den verwacht. Het leek er ook op dat de mouwen na de aftrap wer den opgestroopt. Michel Jonk man en Niels van Lange velde, ingevallen voor Clifton Bras- dorp en John Heijnsdijk. zorg den snel voor meer balans in de ploeg. Maar in doelpunten mondde die verandering nog niet uit. Het was opnieuw John ny Adriaanse die met lange pas sen een fout in de verdediging uitbuitte en Noad op 0-2 bracht. Penalty Michel Jonkman maakte in de 60e minuut de aansluitingstref fer en bijna sleepte de invaller er nog een penalty uit. In het straf schopgebied werd hij hardhan dig van de bal gezet, maar de goedleidende scheidsrechter C. Arisse liet doorspelen. Pearl Doesburg had met drie minuten te spelen zijn ploeg nog langszij kunnen brengen. Doelman Pe ter Verzijl tikte zijn vlammende schot uit de hoek weg. Goes zou met een gelijkspel ook te veel hebben gekregen. Goes-Noad 1-2 (0-1). 10. Adriaanse 0- 1, 50 Adriaanse 0-2. 60. Jonkman 1-2. Scheidsrechter: C. Ansse (Tiel). Aan tal toeschouwers: 375. Gele kaart Marcel Lips en Jeroen van Belkom (beiden Noad). Frans Samallo van NOAD ontneemt Clifton Brasdorp de bal met een sliding. foto Willem Mieras van onze medewerker VLISSINGEN - Debutant IJ- zendijke deed goede zaken in de vierde klasse. Koploper Sluiskil werd de eerste neder laag toegebracht (3-0) en zo kwamen de nieuwkomers zelf op de eerste plaats. Vlissingen scoorde weer fors: 4-1 tegen Koewacht. Luctor heeft de draad te pak ken in de Brabantse vierde klasse en klopte NSV met 2-0. Vlissingen-Koewacht 4-1 (2-0) - Geen hoogstaande wedstrijd, maar opnieuw bleek het grote scorende vermogen van de Vlissingers. Na een half uur scoorde Jeroen Roelse 1-0 en Pascal Caumartin haalde vijf minuten later verwoestend uit van 25 meter: 2-0. Tien minu ten na rust werd het uit een strafschop van Johnny Lensen wel 2-1, maar Vlissingen bleef de meest aanvallende ploeg en invaller Marcel Krant bepaal de met twee treffers de eind stand op 4-1. Philippine-Breskens 1-1 (1-0) - Twee minuten voor rust was de thuisclub verdiend op 1-0 ge komen door Ton Hendriks. Dat leek na rust voldoende voor drie punten. Johnny Ja- cobse verstoorde die droom vier minuten voor het einde: 1- 1. Axel-Robur 1-0 (0-0) - Beide ploegen speelden een zwakke wedstrijd en voor de rust was er helemaal geen enkele kans. Een kwartier voor tijd echter had Axel voor de eerste keer geluk. Een zwak afstandsschot van Danny Pauwels werd viel via een Robur-verdediger ver rassend in het Goese doel (1-0) en drie minuten later had de thuisclub nog eens mazzel, toen doelman Carlo den Dek ker een strafschop van Rene de Kok stopte. Walcheren—Hoofdplaat 3-0 (0- 0) - Een sterker Walcheren kwam tien minuten na rust op 1-0 door Ymce Kuiper en toen bewees invaller Jean Paul Mul der weer eens zijn waarde. Hij scoorde na 20 minuten 2-0 en in de 33e minuut besliste hij de wedstrijd definitief: 3-0. Vogelwaarde-Steen 2-2 (2-1). 5 Strijdonk 0-1, 24. Tieleman 1-1, 35 Tieleman 2-1.57. Otjes 2-2 Scheids rechter: Nerings (Made). Aantal toeschouwers. 250. Gele kaarten Van de Branden. Oppeneer (Steen). De Bruijn en De Block (Vogelwaar de). IJzendijke-Sluiskil 3-0 (2-0). 29 Van Hanegem 1-0, 45. S.de Ruys- scher 2-0, 63. Van Hanegem. Scheidsrechter W Seghers (Hulst). Aantal toeschouwers: 150. Gele kaart geen. Luctor-NSV 2-0 (0-0) - De wed strijd ging lange tijd gelijk op. Luctor had iets meer kansjes, maar zeer terecht werd met 0-0 gerust. Ook na de hervatting twee gelijkwaardige ploegen, maar na 21 minuten had Eric de Groene geluk en via een ver dediger ketste zijn schot in het NSV-doel: 1-0. Zes minuten la ter was de partij beslist. Een prima uitgespeelde aanval werd afgewerkt door Ronald de Jonge (2-0) en zonder pro blemen speelde Luctor de wed strijd uit. van onze medewerker VLISSINGEN - Zeelandia ver slikte zich thuis in Lewedorpse Boys (0-1 verlies) en verspeelde zo de eerste plaats in de eerste klas van het zondagafdelings- voetbal. Domburg nam die over dankzij een verrassend grote 8-1 zege op Clinge, maar ook Oost burg (1-2 winst bij Corn Boys) staat an de leiding. Domburg-Clinge 8-1 (3-1) - Bin nen twintig minuten stond Domburg op een 2-0 voorsprong door Jeffrey Vader en Ferdy Dolk. Na 26 minuten kwam Clin ge door een strafschop van Jan de Visser op 2-1 en drie minuten later stond Domburg met tien man, omdat Ramon Vader we gens natrappen werd wegge stuurd. Desondanks bleek Dom burg de betere ploeg en kwam op een 3-1 ruststand door Marcel Blok. Toen na rust Ko Brand een strafschop benutte (4-1) en Jan de Visser van Clinge werd weg gestuurd wegens trappen was de strijd bekeken. Domburg liep nog uit tot 8-1 door invaller Ma rio Dekker. Jeffrey Vader en de laatste twee van Ko Brand. Corn Boys-Oostburg 1-2 (0-0) - Oostburg startte toen goed en kwam na een minuut al op 0-1 door Peter Catsburg. Een kwar tier later scoorde Van Hove 0-2. Corn Boys probeerde wel. maar kwam op 1-2 door Christof de Beule. maar zag de gelijkmaker tot tweemaal toe van de lijn ge trapt. Zeelandia-Lewedorpse Boys 0-1 (0-1- Een veel sterker Zeelandia speelde negentig minuten rich ting Lebo-doel. Slechts een uit gespeelde counter aan de andere kant, maar die werd wel knap af gewerkt door Wilbert de Hond: 0- 1. Renesse-Hontenisse 2-2 (1-1) - Niet zonder geluk kwam Renes- se door Clement Rijnberg op een 1-0-voorsprong, maar nadien werd Hontenisse sterker. Goos- sens bepaalde de ruststand op 1- 1 en gaf de Zeeuws Vlamingen na rust ook een 1-2 voorsprong. Het leek voldoende voor de winst, maar Renesse mocht de handen dichtknijpen, want in de slotse conden werd het nog 2-2 door Jurg Frank. Hansweertse Boys-Zeeland Sport 2-2 (0-2) - De Vlissingers liepen voor rust uit tot 0-2 door twee treffers van Marcel Kalter. De thuisclub zette de zaken na rust recht. Wel miste Bud Asch- man eerst weer een strafschop (gestopt), maar via Rinze Bak en Gerrit Petersen kwam de ploeg toch op de verdiende 2-2. Graauw-Schoondijke 4-0 (0-0) - De eerste helft was niet om aan te zien (0-01. Graauw werd na rust iets sterker en had aan en kele minuten genoeg voor een ruime voorsprong. Na 16 minu ten schoot William van Passel 1- 0 binnen. Zes minuten later werd het 2-0 door Mark van Troost en weer een minuut daarna 3-0 door Van Passel. Ronald Vael maakte ev nog 4-0 van. van onze medewerker VLISSINGEN - Oostkapelle speelt weer mee in de eerste di visie na een 2-1 winst op KFC. Vlissingen blijkt eveneens weer tot de top te behoren van de eer ste klas en liet Stedoco 2 kans loos: 10-0. Oostkapelle-KFC 2-1 (0-1) - Na 20 minuten kreeg Oostkapelle een een fikse tegenvaller te ver werken: 0-1. Het Oostkapelle- collectief knokte zich over de te genslag heen. werkte hard. speelde ook het betere voetbal, maar kwam pas tien minuten voor het einde op 1-1. Janita Da- vidse scoorde de gelijkmaker. Zelfs de verdiende winst werd toen nog binnengesleept, Twin tig seconden voor tijd kopte Astrid Adriaanse op aangeven van Janita Davidse de 2-1 bin nen en kreeg Oostkapelle te recht loon naar hard werken. Vlissingen-Stedoco 2 10-0 (7-0) - Wat de Vlissingse mannen kun nen bewezen ook de Vlissingse vrouwen. Een 10-0 winst, dik ver diend natuurlijk. Ilona Stoutha- mer, een vrije trap van Ireen Meulmeester, Jose Verhage (2x), Sonja van Eenennaam, Petra Cevaal en Mary Slijpen zorgden voor een 7-0 ruststand. De twee de helft was beduidend minder. Jose Verhage, Petra Cevaal en Maringe Vogel brachten de dub bele cijfers op het bord: 10-0. Kloetinge-Terneuzense Boys 0- 5 - Kloetinge kwam in de eerste helft nauwelijks aan aanvallen toe en werd door doelpunten van Inge van Houten, Saskia de Bock en Wanda Zeegers op een 0- 3 achterstand gezet. Ook na rust domineerden de bezoeksters, wat resulteerde in een terechte 0- 5 eindstand door goals van op nieuw Inge van Houten en Josa van Vliet. Gehandicapt Patrijzen komt voor één punt maar krijgt er drie van onze verslaggever OOST-SOUBURG - Met drie gelijke spelen op rij was het seizoen voor RCS al teleur stellend begonnen. De ploeg van Kees van de Sluis heeft namelijk ten doel om op z'n minst een periodetitel in de wacht te slepen. Tegen het door blessures gehavende Pa trijzen zouden de Souburgers hun eerste overwinning beha len, zo leek het. RCS verslikte zich echter en ging ten onder met 2-3. Eigenlijk was het niet eens on verdiend dat niet RCS. maar de ploeg van Cees van der Lin den zijn eerste seizoenszege kon vieren. RCS had - vooral in de eerste helft - een vel- doverwicht maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken. „Maar de scheidsrechter druk te zijn stempel op een verkeer de manier op het spel", rea geerde Van de Sluis niet ten onrechte. De oefenmeester doeldè daarmee op het tweede doelpunt van Patrijzen, waar bij de bal in de richting van Andre Smulders werd ge speeld en Rob Koole hinder lijk buitenspel stond. Scheids rechter Meeusen negeerde het vlagsignaal van grensrechter Ton Uiterhoeve waardoor Smulders de gelijkmaker voor Patrijzen binnenschoot. Eerder had Smulders de stand ook al gelijkgetrokken nadat Onno Doeland de score voor RCS had geopend. Aanvoer der Kees Westerweele bracht de thuisploeg vervolgens uit een strafschop op voorp- sprong omdat Ruud Verbeek in het zestien-metergebied ge vloerd werd. De foute beslissing van scheidsrechter Meeusen kwam een aantal RCS-spelers niet meer te boven. Van het overwicht dat de thuisploeg in de eerste helft had. was na rust niets meer over. De gele kaar ten die Ruud Verbeek en Ruud de Vroe wegens com mentaar op de leiding kregen, waren typerend voor de irrita tie die bij RCS ontstond. „Enkele spelers waren er na rust niet meer bij en dat heeft ons opgebrokenverklaarde Van de Sluis. Toen Hubert Rentmeester Patrijzen's der de doelpunt maakte, zakte RCS in elkaar. Verder dan en kele zwakke schoten van On no Doeland kwam de thuis ploeg niet meer. Patrijzen-trainer Cees van der Linden haalde na de eerste sei zoenszege opgelucht adem. Door blessures van Camiel Rentmeester, Ron de Vos en Jean-Paul van Craenebroeck deed hij een beroep op derde elftal-speler Peter van Bremen voor het duel met RCS. „We zijn bijzonder tevreden. We waren voor één punt geko men. op een overwinning had den we eigenlijk niet gere kend." RCS-Patrijzen 2-3 (2-2). 11 Doe land 1-0. 12. Smulders 1-1, 25. Wes terweele 2-1, 32. Smulders 2-2. 68. Meulmeester 2-3 Scheidsrechter: J.O M. Meeusen (Axel) Gele kaart Verbeek en De Vroe (belden RCS). Traas en Van Bremen (beiden Patrijzen» Toe schouwers 200. Hubert Rentmeester van Patrijzen schermt de bal af. Links Ewin Abel van RCS. foto Lex de Meester van onze medewerker VLISSINGEN - HVV heeft ein delijk de eerste winst behaald in de derde klas. VVR werd met een dikverdiende 3-0 geklopt. Middelburg valt weg uit de top na een krappe 1-0-nederlaag in Zundert tegen Moerse Boys en Zierikzee miste ook twee pun ten in de subtop na een 1-1 in Steenbergen. HVV—WR 3-0 (3-0) - Met de 3-0 cijfers is VVR nog goed wegge komen. HW was eindelijk op dreef en speelde weer met ver trouwen. In een prima gespeelde eerste helft liepen de Hulstena- ren uit tot 3-0 dankzij Robin de la Ruelle, Carlo Blommaert en Norbert Baart. Angelo Verbrae- ken schoot intussen nog een strafschop tegen de paal. maar aan de andere kant zag John van Opstal zijn strafschop (twee maal) gestopt door De Keijzer. Ook na rust was HVV de betere ploeg, maar vergat nu de kansen te benutten. Een kansloos VVR bleef zodoende een grotere af gang bespaard Moerse Boys Middelburg 1-0(0- 0) - De gelukkigste ploeg heeft gewonnen. Middelburg was in het sportieve duel zeker niet de mindere, maar had in de afwer king minder geluk. Het matige duel ging gelijk op, aan beide kanten enkele kansjes, maai- al les wees op een bloedeloze 0-0. Tot tien minuten voor tijd Mi chel Jansen van Galen werd ver rast door een afstandsschot van Reg van Tiggels: 1-0 Het bleek net voldoende. Steenbergen Zierikzee 1-1 (0- 0) - Een minuut voor tijd kreeg Zierikzee nog net het verdiende punt. Het was een leuke wed strijd. waarin de Zeeuwen voor rust verzuimden afstand te ne men Marco van Oeveren zag zelfs zijn strafschop gemist. Rust 0-0. De tweede helft was al net zo evenwichtig en na 24 mi nuten werd het 1-0 door Emiel in t Veld. Zierikzee knokte zich goed terug en kreeg een minuut voor tijd loon naar werken dank zij Marco van Oeveren: 1-1. Baumgarte match winnaar Terneuzen TERNEUZEN - Door een zwaar bevochten overwinning op Terheijden (2-11 nestelde Terneuzen zich gisteren net onder de top in de tweede klasse B. Patrick Baumgarte werd matchwin naar. Hij scoorde vroeg in de wedstrijd en kort voor rust: 2-0. Beide keren met een onhoudbare kopbal, nadat hij prima op maat was bediend. Tien minuten voor tijd trof Mario Bierens na uitstekende voorbereidend werk van Jaap Rasenberg voor de Brabanders doel: 2-1. Terneuzen-Terheijden 2-1 (2-0). 5 P Baumgarte 1-0.44 P. Baumgarte 2- 0, 80. M Bierens 2-1 Scheidsrechter Lindhout (Goes) Aantal toeschou wers 520 Gele kaart Den Dekker en Hamelinck (beiden Terneuzen» Jong Zeeland tegen Lierse VLISSINGEN - Ook dit seizoen komt de selectie van Jong Zee land weer in actie. Het is nog onzeker of een internationale competitie moet worden afgewerkt, maar dinsdag 10 oktober wordt toch al gestart in Belgié tegen Lierse SK. Onder leiding van coach Wies van Avermaete komt een nieuwe Zeeuwse jeugdselectie (onder 21 jaar) in actie in Lier in Belgié en er is zelfs sprake van wedstrijden tegen Aachen en FC Koln. Nog met bekend is welke wedstrijden binnen de provinciegren zen gespeeld worden. Wel bestaat de mogelijkheid, dat woensdag 18 oktober (herfst vakantie) in Zeeland een jeugdinterland gespeeld wordt. Mo menteel wordt onderhandeld de interland Nederland-Belgie van de UEFA-jeugd (onder 18 jaar) naar Vlissingen te halen Middelburg Al toont karakter EINDHOVEN - De Middelburgse A-junioren blijven verbazen Nu werd de Eindhovense jeugd in eigen huis met 1-2 geklopt. Dat belooft wat volgende week op de Nadorst tegen NAC Voor de rust zag het er zeker nog niet naar winst uit Een minuut na rust ging het mis, toen de Middelburgse aanvoerder Jos Broek de bal ongelukkig op de punt van zijn schoen kreeg: 1-0 voor Eindhoven. Toen toonde de ploeg van trainer Hans de Nooijer karakter. Er werd keihard geknokt en ook steeds beter gecom bineerd. De Middelburgers wonnen vrijwel alle duels en kwa men een kwartier voor tijd dikverdiend op 1-1 door Dominique Dirioux. die een hoekschop inkopte: 1-1. Middelburg bleef ster ker en pakte vier minuten voor tijd de verdiende winst. Jeroen Dijker maakte de actie en Dirioux scoorde ook de 1-2. Eerste treffer Gascoigne GLASGOW (RTR) - Paul Gascoigne heeft zijn eerste doelpunt voor Glasgow Rangers gemaakt. Hij scoorde uitgerekend te gen de aartsrivalen van Celtic, die met 2-0 werden verslagen. Topschutter McCoist en de Rus Salenko bereidden de treffer voor van Gascoigne. vorig seizoen nog uitkomend voor Lazio. Verdediger Cleland had Rangers op voorsprong gezet. Vlak voor rust deed hij dat met het hoofd. Het was de tweede zege van Rangers op Celtic binnen negen dagen. De vorige ontmoeting vond plaats in het kader van de kwartfinale van de nationale bekerstrijd. Dat duel eindigde in 1-0. van onze medewerker VLISSINGEN - Het zat koplo per Kruiningen niet tegen in de vierde klas van het landelijk za terdagvoetbal. De ploeg won met moeite bij NOAD'67 (4-6), terwijl Bevelanders en Meeu wen aan elkaar twee punten verspeelden: 0-0. Het jeugdige SSV blijft verrassend goed mee draaien: 1-0 winst op Tcrneu- zense Boys. NOAD'67-Kruiningen 4-6 (1-1) - Na drie minuten scoorde Leo Zuidweg al 1-0. Adnaan Nieu- wenhuyse zorgde voor de 1-1 ruststand. Binnen een kwartier leek de strijd beslist. Edwin Arens, Jacco Moerland en Ar thur van Noorden brachten de voorsprong op 1-4. maar via Eric Fonteine en een vrije trap van Sander Kot werd het 3-4. De be slissing viel door Jacco Moer land en Robin Arens: 3-6. Eric Fonteine maakte er nog 4-6 van. Middelburg-Zaamslag 5-2 (4-1 Middelburg speelde veel beter en liep bmnen een half uur uit naar 3-0. Erwin Vrijenhoek te kende voor 1-0 en twee treffers van Lucas Franssen betekenden 3-0. Ronald Dekker bracht de Zeeuws Vlamingen uit een vrije trap wel op 3-1. maar weer Lucas Franssen zette de ruststand op 4- 1. Jan de Zwarte kopte de stand naar 4-2. maar vijf minuten voor tijd besliste Erwin Vrijenhoek de wedstrijd uit een strafschop: 5-2. Bevelanders-Meeuwen 0-0 - Aan beide kanten kwamen er veel te weinig kansen. In de slot fase probeerde Bevelanders met wat afstandsschoten de zaak nog te forceren, maar de stand bleef terecht op 0-0 steken. SSV-Terneuzense Boys 1-0 (0-0) - De beslissing viel tien minuten na rust. De verdiende winst kwam op naam van Marco Govers: 1-0. Wemeldinge-Krabbendijke 1-0 (0-0) - Wemeldinge miste aan vankelijk alleen maar kansen. Voor rust schoot Gert Sanderse tegen de paal en na rust kogelde Rob Felius tegen de paal, John Timmerman kopte na 18 minu ten tegen de lat. maar de bal kwam voor de voeten van Theun Meijer en die tekende voor de verdiende 1-0. SKNWK-WIK 1-1 (0-0) - Een spannende derby. De Schouwse ploegen kregen beide kansen en kwamen uiteindelijk op een logi sche puntendeling Wllco de Valk opende de score (1-0) en Leon Hendrikse bracht de par tijen in evenwicht: 1-1. van onze medewerker VLISSINGEN - Er is inmiddels sprake van een knap debuut van Dauwendaele in de derde klas van het landelijk zaterdag voetbal. Na de 0-4 winst in Sint Annaland op WHS zijn de Mid delburgers alleen leider, omdat de concurrentie het liet afwe ten. Oostkapelle bleef op eigen veld teleurstellend op 1-1 steken te gen Yerseke en WC'68 moest in Axel ook al genoegen nemen met 1-1. Arnemui^en handhaaft zich in de top ten koste van Tho- lense Boys: 3-2. Bijna nog opval lender was de eerste winst van Colijnsplaatse Boys. nota bene in Serooskerke: 0-1. WHS-Dauwendaele 0-4 (0-3) - Bij rust was de spanning al ge weken Na vijf minuten scoorde Edwin Leonhart 0-1. Marcel Astroh maakte er na 16 minuten 0-2 van en op slag van rust stond het al 0-3 door Rene de Nooijer. Na de rust mocht WHS het spel maken. De Sint Annalanders werkten hard. maar kregen nau welijks kansen. Uit een counter werd het tenslotte verdiend 0-4 door Julio Fagundez. Oostkapelle-Yerseke 1-1 (0-0) - Het eerste kwartier beloofde veel goeds. Oostkapelle speelde toen vol zelfvertrouwen en kreeg ook goede kansen. Later echter gingen veel combinaties fout en werd Yerseke met uitvallen steeds gevaarlijker, Dat bleek tien minuten na rust, Toen scoorde Alex van Keulen 0-1 Oostkapelle moest toen de druk opvoeren en meer risico's ne men. Het leverde Yerseke veel ruimte op, maar tien minuten voor het einde kwam de toch verdiende gelijkmaker van Wil fred Schipper: 1-1. Arnemuiden-Tholense Boys 3-2 (1-0) - In de eerste minuut al scoorde Jacky de Smit 1-0. Tien minuten later zag De Smit zijn strafschop gestopt, maar dat ge beurde tien minuten voor rust ook aan de andere kant. Toen miste Johan Schot. Rini Potap- pel maakte drie minuten na rust gelijk 1-1en het werd zelfs 1-2 door Johan Schot. Arnemuiden knokte zich pas tien minuten voor tijd weer naast de Thoolse ploeg door Steef de Rijke. 2-2 Drie minuten voor tijd pakte Ar nemuiden dankzij Jacky de Smit nog de winst: 3-2. Sersooskerke-Colijnsplaatse Boys 0-1 (0-0) - Zonder de gebles seerde spits Bert Riemens is het jeugdige Serooskerke helemaal vleugellam. De bezoekers kre gen wat meer kansen en kwa men na de rust met een schitte rende vrije trap van Bert Siere- veld op 0-1. Rillandia-Kapelle 1-2 (0-2) - Zeer verdiend kwamen de bezoe kers op 0-2 Na tien minuten scoorde Wilfred van de Dries zijn eerste en na 40 minuten zijn tweede treffer. Na de rust moest Kapelle terug op eigen helft. Ril- landia voerde de druk op. maar had geen geluk. Na 20 minuten werd Corne van Dort gevloerd en hij benutte zelfde strafschop: 1-2 Meer kansen echter werden niet benut. AZVV - VVC'68 1-1 (0-1), 20. Smits 0-1, 50. Jansen 1-1. Scheidsrechter Hoheker uit Middelburg. Toeschouwers: 250. Gele kaart voor Steyaert van AZVV.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 15