Schumacher heer en meester niETS LOEI» DM1 DE niEUUIE Baanrenners spoor bijster PZC Dick Jaspers meer dan kampioen van training Siemerink passeert Eltingh en Haarhuis sport MAANDAG 2 OKTOBER 1995 1 3 Duitser kan wereldtitel niet meer ontgaan na winst in spannende race Resultaat dopingtest Formule 1-coureurs staat nagenoeg vast sport op tv Ook Pakistan Clubrecord Van der Vegt te sterk voor hockeyteam van onze verslaggever Ivo Op den Camp NÜRBURGRING - Een welge meend persoonlijk applaus voor zijn grootste vijand en ver volgens de duim omhoog. Da mon Hill, niet voor de eerste keer de schlemiel van de race, erkende als een ware gentleman zijn meerdere in Michael Schu macher. Zelf vloog de Engels man door een stuurfout van het asfalt, terwijl Schumacher na een van de meest spannende ra ces uit de Formule 1-historie de volle buit pakte. Daardoor heeft hij de wereldtitel met nog drie races voor de boeg al op een haar na op zak. Sensationeel en spannend tot de laatste seconde. Halsbrekende toeren van 's werelds beste cou reurs onder verre van ideale om standigheden. Bloedstollende inhaalmanoeuvres. Kortom: de Grand Prix van Europa op de Nurburgring was pure reclame voor de Formule 1. Met als win naar de zonder twijfel beste rij der van dit moment. Schuma cher heeft over drie weken in Ja pan aan een vierde plaats reeds voldoende heeft om de wereldti tel te prolongeren. Michael Schumacher reed voor een uitzinnige menigte een race die deed denken aan de onverge telijke Ayrton Senna in zijn bes te dagen. De pure klasse straal- van onze verslaggever NÜRBURGRING - Het klinkt ongeloofwaardig, maar twee Formule 1-cou- reurs krijgen volgende week te horen dat ze betrapt zijn op het gebruik van on geoorloofde stimulerende middelen. Het gaat om de rijders Rubens Barrichello van het Jordan-team en Max Papis van Arrows. De overkoepelende auto sportorganisatie FIA be sloot vrijdag plotseling een dopingcontrole te houden. Voor het eerst in de Formule 1-geschiedenis. Zes rijders werd gevraagd hun plasje in te leveren: Damon Hill, Da vid Coulthard, Michael Schumacher (de eerste drie uit de training) en de door het lot aangewezen Olivier Panis, Rubens Barrichello en Max Papis. Als leidraad kondigde de FIA aan de IOC-lijst van ver boden stimulerende midde len te hanteren voor het beoordelen of iemand al of niet positief wordt bevon den. Barrichello en Papis ga ven daarop meteen aan waarschijnlijk door de mand te vallen. Beiden biechtten op efedrine bevattende neusdruppels gebruikt te hebben gebruikt om een op komende verkoudheid te on derdrukken. Efedrine staat echter op de verboden IOC- lijst, zodat hét resultaat van het dopingonderzoek al vaststaat. De uitslag ervan wordt medio volgende week verwacht. Dat een positieve uitslag tot sancties zal leiden tegen het tweetal, is zeer onwaar schijnlijk. Het IOC kan so wieso niet ingrijpen omdat de Formule 1-racerij niet tot de olympische sporten be hoort. Alleen de FIA zou tot strafvervolging kunnen overgaan, maar die zullen hun handen waarschijnlijk nog niet willen branden aan deze heikele feiten. Het staat immers onomsto telijk vast dat een Formule 1-coureur uit een middel als efedrine geen enkel voordeel kan peuren. Bovendien staan beide rijders sterk in hun opvatting dat het ge bruik van de neusdruppels de veiligheid in de Formule 1 heeft bevorderd. Een snotte rende en niezende coureur is immers een groter gevaar. van onze verslaggever Fred f BOGOTA - Eindelijk was het stil. Op het deel van de tribune waar de radioreporters van staatszender RCN een week lang hun rollende r van 'recordo del mundo' luid hadden laten klinken, was het zaterdagavond na het laatste onderdeel van de WK-baan opeens weldadig rus tig- In de Nederlandse hoek op het middenterrein van het velo drome Luis Carlos Galann was het al veel eerder stil geworden. Daar overdachten de renners en en begeleiders hun mondiale ti telstrijd en dat gaf weinig reden tot uitbundigheid. Routinier Pe ter Pieters voldeed met zijn vijf de plaats op de achtervolging en zijn zevende plek in de punten- koers aan de niet al te hoge ver wachtingen. Maar de rest? Vijfvoudig wereldkampioene In- grid Haringa stelde in Bogota te leur met aai' noteringen op de sprint en de puntenkoers (twee maal vijfde), om over de verrich tingen van de andere Nederlan ders maar te zwijgen. De cijfers spraken voor zich: Dirk-Jan van Hameren zeventiende op de één kilometer, Maria Jongeling vijf tiende op de individuele achter volging en de achtervolgings- ploeg. Daar wil je wel even stil van worden. Maar wat was de oorzaak Zel den heeft een ploeg zich zo inten sief voorbereid als deze selectie en nooit eerder kostte een aan loop naar de WK zoveel geld: bij na een half miljoen gulden, al leen voor de pistiers. Maar Pie ters uitgezonderd presteerden de Oranje-vertegenwoordigers amper voor een stuiver. KNWU-coach Peter Nieuwen- huis: „Dirk-Jan van Hameren 09.29-11.04 Ned 3: Studio sport Herh. 10.30-01.30 EURO: Diverse sporten 14.09-14.54 Ned 3: Studio sport. Herh 16.00-17.00 Supersport: WK Turnen in Japan 16.20-16.30 Did 3: Sport im Westen 17.00-17.15 Did 2: Sport Heule. 17.00-18.00 Supersport: WK Judo, hoogtepunten. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL iSport. 19.30-20.05 BRT 1: Sport 20.00-22.00 EURO: Speedworld: auto- en motorsportmagazine. 20.54-21.41 Ned 2: Studio sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal 23.00-00.00 NBC: Wielrennen: vanuit de Verenigde Staten. 23.30-00.05 RTL 4: Sport de er van begin tot einde vanaf. Twee keer winnen voor eigen pu bliek, terwijl concurrent Hill twee keer letterlijk in het zand bijt. Van de 27 punten voor sprong in de WK-tussenstand veroverde Schumacher er twin tig op zijn twee thuiscircuits. De vreugde was uiteraard nave nant. „Ongelooflijk," stamelde Schumacher, duidelijk geëmo tioneerd. „Ik had niet gedacht dat ik deze race zou winnen. En dan gebeurt het toch. Ik draag de overwinning op aan mijn fans. Zij waren fantastisch. Ik kan niet uitleggen wat het bete kent om twee keer voor eigen pu bliek een Grand Prix te win nen." Schumacher geloofde aanvan kelijk niet in een overwinning. De Duitser besloot, zoals het gros van zijn collega's, op regen banden van start te gaan. Alleen de beide Ferrari-rijders Gerhard Berger en Jean Alesi en Mark Blundell en Mika Hakkinen in de McLaren gingen op slicks het avontuur aan. Voor Alesi pakte die aanpak bijna goed uit. Hij hoefde slechts een keer de pits op te zoeken voor een gecombi neerde banden- en tankstop. ter wijl Schumacher drie keer zijn monteurs met een bezoek ver eerde. Al vanaf de dertiende ronde leid de Alesi de dans. De Fransman kreeg op dat moment de eerste positie in handen omdat het lei- Michael Schumacher heeft zich door Arie Koops laten begeleiden. Zonder Arie te wil len kritiseren, moet ik zeggen dat de voorbereiding die hij voor Van Hameren heeft uitgestip peld te steriel is geweest. Hij had veel te weinig competitie in de benen toen hij hier aankwam." Nieuwenhuis had evenmin greep op Jongeling. „Maria heeft zich laten begeleiden door Adrie van Diemen. Dat zij slecht pres teerde. wil ik niet in zijn schoe nen schuiven. Dat is veel meer het gevolg van de labiele hou ding van Maria. Dat ik daar geen greep op heb gehad, is frustre rend." Behalve Van Diemen en Nieu wenhuis liet Jongeling zich op het pad naar Bogota de weg wij zen door Piet Hoekstra en ver trouwensman Kees Beers. Nieu wenhuis: „Maria is het spoor een beetje bijster. Daar ben ik hier pas mee geconfronteerd. Dat is uitermate frustrerend." Niet alleen de onderlinge ver houdingen lieten te wensen over. Er ging meer mis. Met de hoogtestages bijvoorbeeld. Het begon al in de lente met de aan- passings-oefeningen in de on- derdrukcabines. Dat project stond onder supervisie van de in Bogota afwezige oud-schaat- strainer Arie Koops. Volgens sportarts Tjeerd de Vries, na mens mede-financier NOC*NSF wél in Colombia aanwezig maar niet tijdens de eerste trainingen, is het in de tanks van het Lucht en Ruimtevaart Geneeskundig Centrum al fout gegaan. De Vries: „Dat had de basis moe ten zijn. Maar psychologisch bleek het fietsen op de rollen- bank in die kleine ruimte voor de meesten te zwaar. Daardoor wa ren ze niet voldoende aan de hoogte aangepast voor de eerste hoogtestage in Colorado. Pas na het eerste bezoek aan Co lorado werd De Vries aan hpt be geleidingsteam toegevoegd. „Eerst hebben alleen de trainers zich ermee bezig gehouden, daarna pas de sportartsen. Dat is verkeerd geweest. Bovendien hadden niet alle renners zo vaak op hoogtestage gehoeven. De sprinters hadden gemakkelijk een keertje thuis kunnen blij ven." Misschien dat Dirk-Jan van Ha meren dan niet de op de lach spieren werkende opmerking had hoeven maken dat hij in Bo gota „ieder moment héél goed was, behalve toen ik mijn kilo meter moest rijden". En in dat geval had Maria Jongeling haar gehoor wellicht de curieuze op merking bespaard dat ze zich „om de dag goed voelde". Torbjörn Blomdahl (links) weet zich al verslagen door Dick Jaspers. foto t OOSTERHOUT (ANP) - Dick Jaspers is geen prater. Hij laat liever zijn keu voor zich spreken. Gisteren won de 30- jarige Brabander in Ooster hout de eerste wereldbeker wedstrijd driebanden van het seizoen. En bijna kreeg hij praatjes. „Het wordt eens tijd dat ik mezelf als vol waardig zie. Ik heb opnieuw aangetoond dat ik van ieder een kan winnen, zelfs in fina les." Drie van de laatste vijf we reldbekerwedstrijden schreef Jaspers op zijn naam. Be scheidenheid siert de mens, maar je kunt ook overdrijven. Dick Jaspers kon altijd een hele rij betere drïebanders op noemen. En hij was altijd het meest verrast als hij ze ver sloeg. Elke keer weer. In Oosterhout liet Jaspers het beste van het beste zien. De fi nale tegen de Zweed Torbjörn Blomdahl was een passend slotstuk van een prachtige vierdaagse. De Nederlander won met 3-2 (15-12 15-6 7-15 14- 15 15-10) en haalde zijn vierde wereldbekerzege. Na drie uur driebanden. Negen uur stond Jaspers afge lopen weekeinde aan het bil jart. De kwart- en halve finale op zaterdag tegen Zanetti en Sang Chun Lee hadden al een klamme keu opgeleverd. Gis teren was er weer biljart om van te watertanden, ondanks de waterige handen. „Dit is een mentale overwinning", sprak Jaspers. „Ondanks een loodzware zaterdag heb ik vandaag weer kunnen knok ken. Zelfs nadat ik een 2-0- voorsprong had ingeleverd en nadat ik in de vierde set een wedstrijdpunt liet liggen." Blomdahl. de man van acht tien wereldbekerzeges, was na afloop vol lof over zijn over winnaar. „Dick komt in de Brabander wint eerste wereldbeker wedstrijd wedstrijden in de buurt van het niveau dat hij op trainin gen al lange tijd haalt", sprak de Zweed. Jaspers hoorde het later verheugd aan. „Dat is een mooi compliment", aldus de voormalige kampioen van de training. „Ik wil altijd blijven leren. In wedstrijden kan ik genieten van Blomdahl en Sayginer. Aan hun stoten werk ik thuis, urenlang." Zo gedreven dat hij zijn leermeesters evenaart, alleen dat zelf zo nog niet er vaart. Al begint het hem lang zaam te dagen. „Eigenlijk mag ik niet meer opkijken te gen Blomdahl". sprak hij schuchter. De 32-jarige Zweed blikte na afloop vooral mismoedig te rug naar de eerste set. Die ver loor hij. ondanks een 9-0-voor- sprong. „Dat maakte de klus alleen nog maar moeilijker. Voor de finale wist ik al dat ik beter zou moeten spelen dan in de voorgaande partijen. Dat is niet echt gelukt Jaspers won vorig jaar twee van de vier wereldbekerwed strijden, in Istanbul en Halle. De finale kwam op naam van de Turk Sayginer. Het stak hem, motiveerde hem extra voor dit jaar Ondanks het feit dat de wereldbekercyclus een lachtertje dreigt te worden. Na Oosterhout is er nog een wedstrijd in Halle, de derde wedstrijd is waarschijnlijk ge lijk de finale. Jaspers haalt de schouders op. Winst in de wereldbekerfi nale, blijft winst in de wereld bekerfinale, blijft een bewijs dat je de beste bent. En dat bewijs wil hij elke keer weer leveren. dende trio Coulthard-Schuma- cher-Hill de regenbanden ging ruilen tegen profielloos rubber. Pas vijf minuten voor de finish moest Alesi buigen voor de cou reur die net dat beetje extra heeft: Michael Schumacher. Da mon Hill had tien minuten eer der al afscheid genomen van het toneel. Een duidelijke stuurfout van de Engelsman leidde tot een flinke klapper in de bandensta pel naast de baan. Einde ambi ties om Schumacher van de troon te stoten. Het zat Hill gisteren ook niet echt mee De Williams-coureur leek halverwege de race in staat Alesi van de eerste plaats te ver dringen. Zijn voorsprong op Schumacher bedroeg op dat mo ment bovendien een veilig ogen de twintig seconden. Hill hield echter geen rekening met de ge drevenheid van Alesi, die niet van plan was zonder slag of stoot de leiding uit handen te geven. En zo gebeurde het haast onver mijdelijke: Hill beschadigde bij de inhhaalmanoeuvre zijn voor vleugel en moest voor een extra lange stop naar de pits. Schuma cher was de lachende derde. De Benetton-Renault van Schu macher en de Williams-Renault van Hill leken gisteren lange tijd als door elastiek aan elkaar ver bonden. De spanning was te snij den. Meerdere keren ging Hill tot het uiterste om zijn rivaal voorbij te komen. Zelden eerder toonde hij zoveel agressie. En voor het eerst - althans onder ge lijke omstandigheden - slaagde Hill ook in zijn opzet. Het was echter slechts voor een honder tal meters alvorens Schumacher hem weer te grazen nam. „Ik moest hier winnen om nog een kans te maken," verklaarde Hill zijn inspanningen. De grote verliezer droeg het ver lies als een echte sportman. Na tuurlijk, het deed zeer. Opnieuw moest hij het onderspit delven tegen zijn eeuwige concurrent. Zijn gebaar vanaf de kant van de baan richting Schumacher was echter wel veelzeggend over het karakter van Hill. Dat erkende zelfs Schumacher: „Ik heb het gezien. Een prachtig gebaar. Het tekent zijn persoonlijkheid. De situatie tussen ons wordt door de media ook opgeblazen. Na tuurlijk, we zijn geen vrienden, maar er is ook geen oorlog tus sen ons. We streden alleen steeds op het scherp van de sne de." De Bruijn pakt nationale titel GORSSEL - Jean-Paul de Bruijn heeft gisteren in Gorssel de Nederlandse titel bandstoten voor zich opgeëist. De biljarter uit Hulst klopte in de eindstrijd zijn grote rivaal Jos Bongers: 150-76 in zes beurten. De hoogste serie van De Bruijn was 94 caramboles, zijn moyenne was 25. Bongers kwam uit op 12.66. met een hoogste serie van 42. Het is de tweede keer in zijn loop baan dat De Bruijn - in januari van dit jaar nog vijfde op het wereldkampioenschap in het Franse Carvin - de titel bij de bandstoters binnenhaalde. In 1993 versloeg de Zeeuws-Vla ming Bongers eveneens. Ook toen was Gorssel de plaats van handeling. Twee aanbiedingen Verstappen NÜRBURGRING (GPD) - Jos Verstappen zit met een luxe probleem. De Limburgse Formule 1-coureur kan bij twee teams - Ligier en Arrows - een contract tekenen voor de reste rende drie races van dit jaar in Japan (twee keer) en Australië. De Limburger heeft echter nog even bedenktijd gevraagd, om dat hij de voors en tegens van beide teams rustig tegen elkaar wil afwegen. Ligier en Arrows staan te popelen om van de dien sten van Verstappen gebruik te maken Ligier ging zelfs al zover door hem een stoeltje aan te meten. Als Verstappen wil, kan hij woensdag in Estoril al de Ligier-Mugen Honda testen. Arrows-Hart heeft hem voor volgende week een test op Silver- stone in het vooruitzicht gesteld. Jaarcontract voor Thebes ARNHEM (ANP) - Raymond Thebes heeft zich verzekerd van een jaarcontract bij de wielerformatie van Cees Priem, TVM. Thebes was een van de vijf amateurs van Europolis die in juni door de komst van subsponsor Polis Direct bij Priem een kans kregen bij de profploeg een verbintenis af te dwingen Thebes is zo goed als zeker de enige die kan rekenen op een contract. Alleen Marcel Luppes krijgt een herkansing. Hij werd ziek tij dens de Tour de l'Avenir. Van de overigen besloot John den Braber al eerder amateur te blijven. Weersing niet in World Cup ARNHEM (ANP) - Het grote succes van de Nederlandse volley- balsters volgde ze in Arnhem bijna onafgebroken langs de kant. Henriëtte Weersing, sinds mensenheugenis de beste vol leybalster van Nederland, keek toe hoe haar ploeggenotes gis teren voor een historische gebeurtenis zorgden door de Euro pese titel te veroveren. Speciaal voor dat evenement was ze door bondscoach Bert Goedkoop overgehaald in het team te rug te keren. Gebrek aan ritme, na een dijbeenblessure, be perkte haar rol tot invalster. Begin november, als Oranje in Japan het eerste olympische kwalificatietoernooi afwerkt tij dens de World Cup, is ze er zo goed als zeker helemaal niet bij. Niet omdat ze geen interesse heeft, maar door de afspraak met haar Italiaanse werkgever Modena. John Ngugi 26e bij rentree EDINBURGH (RTR) - Na een afwezigheid van 27 maanden heeft John Ngugi gisteren in Edinburgh zijn rentree gemaakt. De Kenyaan, vijf keer wereldkampioen veldloop en in 1988 olympisch kampioen op de 5000 meter, was tot mei van dit jaar geschorst omdat hij een onaangekondigde dopingcontrole had geweigerd. Afgelopen week ontstond verwarring over de ren tree van de Afrikaan omdat hij zich nog niet in vorm voelde. In de Schotse hoofdstad stond hij toch aan de start voor een stra- tenloop over tien kilometer. Erg succesvol was de rentree niet. Ngugi finishte als 26e, vier minuten achter de Engelse winnaar Gary Staines (28.48). Timman op rand van zege AMSTERDAM (ANP) - Jan Timman heeft in het weekeinde nagelaten de prestigetweekamp tegen Jeroen Piket al vrijwel definitief in zijn voordeel te beslissen. Hij liet zijn opponent gisteren in een voor de Leiderdorper tamelijk troosteloze stel ling alsnog ontsnappen. Zaterdag had de Amsterdamse groot meester vrij gemakkelijk stand gehouden met zwart. De stand in de tweekamp met nog twee partijen is nu 5-3 in het voordeel van Timman. Morgen is in de Amsterdamse Stopera de negen de partij. BERLIJN (ANP) - Tophockey vraagt altijd stokvechters met spierballen, soms houthakkers. En dat was precies wat het Ne derlands hockey-elftal op de 17e Champions Trophy miste. Het was het verschil tussen Duits land en Nederland, tussen de winnaar van de Trophy en de te leurstellende nummer vier. Oranje eindigde in Berlijn voor de derde keer (1980 en '92> als vierde. In acht dagen leed de ploeg drie nederlagen: Duits land (0-3), Australië (0-1). Pakis tan (1-2). Evenveel als in de voor gaande achttien maanden. Het verlies tegen Pakistan, gisteren in de strijd om de derde plaats, deden de spelers schouderopha lend af. „Van die vierde plaats lig ik niet wakker", bromde doelman Jan sen. „Wel van de fysieke kwets baarheid van de ploeg. Wij ko men spierballen tekort in het veld. Jongens die de mouwen willen opstropen, die zich zeven tig minuten de blubber willen werken. Bij de geringste tegen slag verschuilen we ons. We zijn te lief voor elkaar." Aanvoerder Delissen. die van wege een scheurtje opliep in de hamstring niet meer in actie kwam, zat op één lijn met zijn doelman. „In dit elftal zat geen hart, geen ziel. De instelling deugde niet. We zijn terug op af. op nul. We moeten opnieuw be ginnen." Delissen en Jansen namen geen blad voor de mond waar coach Oltmans diplomatiek bleef. „We schieten fysiek tekort", zei hij. „Op dat onderdeel liggen we ver achter bij Duitsland en Austra lië. Die gaan op een gegeven mo ment in de wedstrijd stokvech- ten in plaats van hockeyen." ZIERIKZEE - Robert van der Vegt (24) heeft tijdens de club kampioenschappen van atletiekvereniging Delta Sport in Zie- rikzee het clubrecord discuswerpen verbeterd. Van der Vegt. die na zes jaar afwezigheid zijn rentree maakte, kwam tot een afstand van 38,78 meter. Op de 100 meter sprint liep hij een tijd van 11.5 seconden. Van der Vegt won de clubtitel bij de mannen en Hermien Roggeband won bij de vrouwen. BASEL (ANP) - Voor de derde keer stond Jan Siemerink dit jaar in de finale. Van scheeps recht kwam niets terecht. De 25- jarige Rijnsburger verloor in Basel van de Amerikaan Jim Courier, die in de vijfde set een 4- 2-achterstand ongedaan maak te: 6-7, 7-6. 5-7, 6-2. 7-5. Siemerink trok zich na de neder laag in de eerste ronde tijdens de US Open (tegen Rostagno) twee weken terug in Amsterdam. „Daar hebben we ons voorbereid op het indoorseizoen", aldus coach Tjerk Bogtstra. Siemerink versloeg op weg naar het finaleweekeinde de Noor Ruud, de als vierde geplaatste Zweed Enqvist en Petr Korda. Zaterdag hoefde Siemerink niet in actie te komen. Boris Becker, de nummer één van de plaat singslijst, trok zich met een rug- blesure terug. De Duitser had de kwetsuur overgehouden aan de Davis-Cupontmoeting met Rus land. In de andere halve eind strijd won de als "Vijfde geplaat ste Courier. halve finalist van de US Open, met 6-4 6-4 van de Brit se Canadees Greg Rusedski. Jan Siemerink sloeg gisteren ze ventien aces. veertien meer dan de Amerikaan. Desondanks was zijn eerste service niet goed ge noeg. hij sloeg slechts 55 procent in. Voor de punten op zijn twee de opslag moest hij veel harder vechten. Siemerink liet negen van de der tien breekpunten onbenut, dat stak schril af tegen de 55 procent score van Courier. De twee fina listen maakten in 4 uur en 9 mi nuten tennis precies evenveel punten. Het laatste en belang rijkste was echter voor Courier In zijn eerste finale van dit jaar, in Amsterdam, verloor Sieme rink van de Chileen Rios. Op Long Island ging hij onderuit te gen Kafelnikov. „Daar waren aanwijsbare redenen voor", wist coach Tjerk Bogtstra „In Am sterdam was hij doodmoe en Ka felnikov was toen in topvorm. Vandaag was Jan er dichtbij, bij zo'n nederlaag kun je je moeilijk neerleggen. Maar toch moeten we tevreden zijn, de finale was van hoog niveau. Dit was een heel goede week." Siemerink begon de tennlsweek als 24e van de wereld en vierde Nederlander. In het jaar van Sin gapore. zijn enige toernooiwinst, reikte hij in oktober 1991 ook tot de 24e plaats, toen was hij de beste Nederlander. De finale plaats van zondag helpt hem maandag voorbij Haarhuis en Eltingh naar een persooonlijke topnotering, in de top-20. rt zijn er nieuwe sirenes in onze gemeente. Die klinken niet alleen 12.00 uur. het oefenalarm. Daarna gaan we over op een jaarlijkse tt indringender, maar zijn zo geplaatst dat u ze nog beter kunt horen. de sirene op een onverwacht tijdstip hoort, gi n zijn ze elektronisch en onafhankelijk van elkaar te bedienen. Zo kun- deuren en ramen en luister noar mededelingen op radio c u in geval van een onverhoopte calamiteit beter en gerichter waar- tv. Wilt u meer informatie ovei do nieuwe sirene o Een half jaar lang klinkt iedere eerste maandag van de maand, om rampenbestrijding, neem dan contact op met uw gemeente. schuwen Ris de siREnE cnm cn direkt huur Binntn sluit deureii En RnmEn »zet rhdio of tv nnn Dit is een publikalie van uw gemeente rodio of X""1 (v/y neente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 13