Nederlaag AZVV komt hard aan ZCK grijpt op zwemgala naast eremetaal L z Frank Verschorre luistert rentree op met tweede stek Drie zaalvoetbalteams zeker van halve finale I uctor en Zaamslag opnieuw naar winst PP, Geleidelijke aanpak loont voor Malcorps Ontluisterend verlies voor titelverdediger Weinig verrassingen bij zaalvoetbal Hulst w N I D n Debutant Dauwendaele straft fouten kundig af: 2-4 Competitie Terneuzen komt moeizaam op gang mm. Van der Meulen strikt twee nieuwe ploegen van onze medewerker AXEL In de voorbeschouwing op de competitie gaf AZVV- doelman Johnny Dieleman het al aan. „We gaan een erg zwaar seizoen tegemoet", zei Diele man, die zijn voorspelling maakte op basis van de resulta ten tijdens de tweede helft van de vorige competitie. Toen wer den de puntjes moeizaam bij el kaar gesprokkeld. De nieuwe competitie lijkt een herhaling te gaan worden. Im mers, na het smadelijke verlies in de openingwedstrijd tegen Tholense Boys (0-5) bleek ook nieuwkomer Dauwendaele een te groot struikelblok voor de Axelaars: 2-4. De nieuwe nederlaag kwam hard aan in Axel. Vooral de wijze waarop het verlies tot stand was gekomen, deed veel pijn. In het duel met Dauwendaele, dat ver baasd stond te kijken van de ruimte die het in aanvallend op zicht kreeg, werden er bij AZW veel persoonlijke fouten ge maakt. Alle overleg ontbrak. AZW-trainer Paul van Koute ren: „Die fouten mogen op dit ni veau niet worden gemaakt. De coaching onderling onvoldoen de verzorgd. Bovendien was Dauwendaele een sterke tegen stander. een goed voetballende ploeg. Daar hadden wij geen ant woord op." In de beginfase van de competi tie heeft Van Kouteren meer problemen. „Sommige spelers werken in ploegendienst en an deren kunnen door andere oor zaken niet altijd trainen. Van daag had ik bijvoorbeeld de be schikking over twee spelers, die ik in geen tijden heb gezien. Dan is het moeilijk om een éénheid te kweken." In amper vijf minuten werd AZW zaterdag afgetroefd door debutant Dauwendaele. De Mid delburgers bleven de eerste twintig minuten eenvoudig overeind, hoewel Jaap den Doel- der de bal over knalde en Jacco Koekkoek van dicht bij te zacht inschoot. Dauwendaele liep in dat korte tijdsbestek uit naar 0- 3. Eerst werd Edwin Leonhart de diepte ingestuurd en kopte Ro nald Melaard 0-1 binnen. Binnen vijf minuten was het toen 0-3 door een fraaie uithaal van Mar cel Astroh van zeker twintig me ter en een treffer van René de Nooijer, die door het centrum vrij mocht oprukken. AZW was geklopt. De thuis ploeg probeerde wel een achter volging op gang te brengen, maai- de organisatie was zoek. Daardoor ontstond er feitelijk weinig gevaar voor het doel van de overigens onzeker keepende Ramon Telussa van Dauwen daele. Alleen Theo Hanny trachtte de bakens te verzetten. Maar de inmiddels 37-jarige middenvelder ondervond daar bij te weinig steun. Toch werd het uit één van de Axelse aan vallen nog voor de rust 1-3. Theo Hanny kopte een voorzet van Wilco Broekhoven achter Telus sa. In het verdere verloop was AZW wel meer aan de bal. Kansjes kwamen er ook wel - zo miste Angelo van Dorsselaer op een meter van de doellijn - maar er moest een fout bij Dauwen daele aan te pas komen om voor 2-3 te zorgen. Jacco Koekkoek schoof een verkeerde terug speelbal in het verlaten doel. In de slotfase waren er nog twee op merkelijke momenten. Eerst mocht Dauwendaele-invaller Justin de Beer na twee gele kaar ten vertrekken en scoorde Eddie Marinissen nog 2 4 in blessure tijd. AZ W'er Theo Hanny verstuurt een voorzet. Twee spelers van Dauwendaele komen te laat. van onze medewerker TERNEUZEN - De competitie in het zaalvoetbalrayon Ter- neuzen komt dit seizoen maar moeizaam op gang. Normaal ge sproken zouden er al zestien wedstrijd afgewerkt moeten zijn, maar in werkelijkheid zijn er nog maar dertien tot een eind gebracht. Tweemaal blonk De Groote Slock inmiddels al uit door afwezigheid en deze week liet tot overmaat van ramp ook Terneuzen 2 verstek gaan voor zijn duel met Terneuzen Bon ded Stores. Van een regelmatig competitie verloop is dan ook bij lange na geen sprake. Van de derdeklas sers zijn er zelfs nog maar drie die al twee wedstrijden gespeeld hebben. Ook in de vierde klasse is de ranglijst al scheef getrok ken. In de derde klasse gaat voorlopig Maas Afbouw 3 met vier punten uit twee wedstrijden alleen aan de leiding, voor Dow 3 (dat deze week met 4-2 van Ad- hanco won) en voor Crunchtime (dat Dow 4 met 6-5 versloeg). Maas Afbouw 3 dankt zijn lei dende positie overigens vooral aan de 4-1 overwinning van deze week op Dow 2. In de vierde klasse zijn Planten- markt en Qutility 2 het meest voortvarend van start gegaan: beide teams weten zich na twee speeldagen nog zonder puntver lies. Opvallend daarbij is dat zo wel Plantenmarkt als Qutility 2 deze week met 8-3 won, Planten markt van Atoom Boys en Quti lity 2 van Cafe B. van onze medewerker TERNEUZEN - De veldkorfbalploegen van Luctor en Zaamslag kwamen zater dag tot winst, BKC Breskens leed zijn tweede nederlaag. Luctor uit Terneuzen doet het in de derde klasse van de landelijke competitie niet onverdienstelijk. Na een onnodige neder laag vorige week tegen NIO werd zaterdag met 9-8 van het ongeslagen Maassluis ge wonnen. De Luctor-mannen startten uit stekend en namen de score in de eerste helft voor hun rekening (1-0 Ruben Karei, 2-0 Danny Hamelink, 3-0 Michel Groen- heyde, 4-1 Danny Hamelink en 5-2 Peter Durink). Na de pauze (5-3) nam invalster Marjolijn Wisse (voor de geblesseerde Monique Del- lebeke) met twee doelpunten de rol over, maar vooral de bezoekende mannen wa ren toen moeilijk af te stoppen. Na 6-6 en 7- 7 beschikte Luctor echter over het beste eindschot: Michel Groenheyde 8-7. Peter Durink 9-7. Maassluis kwam niet verder dan 9-8. In de promotieklasse van de afdeling maakt Zaamslag furore. Bij Atlas werd de derde zege op rij weggehaald. De bliksem- start leverde in een handvol minuten een 6- 0 voorspong op. Ook daarna liep de ploeg als een trein: 3-9 bij de rust, 3-11 verderop in het tweede part. Eindstand 7-18 en dat allemaal zelfs zonder Werner de Rooy en - de geblesseerde - Kees Opsteegh. Scores Zaamslag: Conny van der Staal 4, Anja van brongelen 4, Pieter Hamelink 4, Sandra Hamelink 3, Marline de Jonge, Petro van Doorn en Sjaak Westerbeke. Bij BKC gaat het minder goed. Coach Ro nald Kraayeveld constateert wel dat zijn ploeg de stijgende lijn te pakken heeft, maar uit tegen Ondo 2 was dat nog niet voldoende om puntenwinst te halen. BKC liep lang achter de feiten aan, maakte bij 11-11 de aansluiting, maar verloor toch met 13-11. Scores BKCJolanda van Haneghem 3, Mare Kolijn 3, Jacco Fenijn 3, Piet Fieret en Matthijs Geuze. Van den Berghe heeft smaak van teleurstelling weggespoeld van onze medewerker HULST - Vorige week nog ken de trainer José van den Berghe een lichte teleurstelling toen de mannenploeg van ZCK er niet in was geslaagd de nationale ti tel op de lange baan te grijpen. Zaterdag, tijdens het Iange- baangala in zwembad De Drie hoek in Hulst, was die teleur stelling al geheel verdwenen. Van den Berghe: „Oceanus was over het hele seizoen genomen gewoon de betere ploeg. Wij kwamen echt te kort op die mannen. De teleurstelling is in derdaad helemaal weg. Ik ben toch tevreden in zijn totaliteit." De tevredenheid kwam mede tot stand omdat de vrouwenploeg er opnieuw in geslaagd was de nationale titel op de lange baan te grijpen. Op de schoolslag staat ZCK inmiddels al verschil lende jaren aan de top en dat heeft de bescheiden club uit Koewacht al enkele nationale kampioenschappen opgeleverd. „Zo lang we ieder jaar nog een kampioen kunnen afleveren, denk ik dat we als ZCK meer dan tevreden kunnen zijn. Ja de mannen zijn er dit jaar kort bij geweest. Het zou natuurlijk leuk geweest zijn als ook zij kam pioen waren geworden. Als we als club zo voort kunnen gaan, is het voor ons goed", meende een tevreden Van den Berghe, die wel reëel was toe te geven dat de fout die tijdens de wedstrijd in Eersel door de jury was gemaakt geen invloed heeft gehad op de uiteindelijke eindstand. „We hebben toen 60 seconden te wei nig gekregen maar achteraf ge zien zouden we toch ook geen kampioen zijn geworden als toen die fout niet gemaakt was", aldus Van den Berghe. In het afsluitende langebaan- gala in Hulst - overigens het enige dat in een binnenbad wordt gehouden in Nederland - konden overigens de zwemmers en zwemsters van ZCK geen overwinning behalen. Sterker nog: geen van hen slaagde er in een plaats op het erepodium te bemachtigen. „Dat is ook niet zo erg. Het gala is gewoon een fijne afsluiting van het langebaansei- zoen. Ik denk dat je het meer moet zijn als een soort van reü nie waarop de langebaanzwem- mers en zwemsters elkaar nog eens ontmoeten", meende Van den Berghe. Vooral bij de vrouwen waren er een paai' spannende ontmoetin gen. Op de 1500 meter vrije slag bijvoorbeeld was het verschil tussen de nummers één en twee slechts eentiende van een secon de. Melanie Kuiper van De Rijn won voor Brenda van der Lans van Hoogwerf. Ingeborg Hame- Belg Dirk van de Veire zegeviert in Graauw van onze medewerker GRAAUW - Voor het eerst dit seizoen verscheen Frank Ver- schorre zaterdag weer eens aan de start op de weg. De Bres- siaander liet meteen een uitste kende indruk achter door in de Hydro Agri Loop als tweede te finishen. De Belg Dirk van de Veire schudde Verschorre in de slotfase van zich af en werd winnaar van de eerste wed strijd uit het SV Aloy halve ma rathon criterium. Meteen nadat het 139 deelne mers tellende peloton Graauw verlaten had, ontstond al een kopgroep van zes man. Mano Schouten, de latere winnaar van de 10 kilometer, zorgde na 3000 meter voor een breek. Van de halve marathon-lopers reageer den alleen Van de Veire en Ver schorre op de versnelling van de Klingenaar. „Het was mijn enige kans", keek Verschorre na afloop terug. „Met Ghijselen en Moenssens zaten ei- De start van de halve marathon v; een paar sterke jongens in de groep. Door met de wind mee er vandoor te gaan, ontliep ik het risico later nog eens met die twee in de clinch te moeten." Verschorre en Van de Veire von den elkaar in de vlucht en wisten met goede samenwerking ver ge noeg uit te lopen. In de slotfase gingen ze met een gerust hart het gevecht om de overwinning aan. De zege was voor Oostak- kernaar Van de Veire. Frank Verschorre was allesbehalve on tevreden. „Al in het begin zag ik dat Dirk een goede dag had. Toen hij er op het eind een paar keer vandoor probeerde te gaan, kon ik hem nog wel bijbenen. Maar net voor Graauw moest ik lossen. Hij was vandaag de bes te." Van de Veires loopmaatje Ivan Ghijselen deed in de tweede ron de weliswaar nog een dappere poging in te lopen op de twee koplopers, maar hij liep zich daarbij over de kop. Zijn landge noot Marnix Moenssens pikte zijn derde stek in. Naast Frank Verschorre mocht ook Ronnie van Acker, als an dere Zeeuw, in een gele leiders trui aan de tweede wedstrijd van het halve marathon criterium beginnen. De Nieuw Namenaar was op de zesde plaats de beste A-veteraan. Matthieu Warrens zorgde op de 5,6 kilometer voor de enige Zeeuwse mannenzege tijdens de Hydro Agri Loop. In- grid Verheije (21 kilometer), Jan- te Heethuis (10 kilometer) en Trees Vermeersch (5,6 kilome ter) zegevierden in het vrouwen- veld. Het kampioensteam van Zwemploeg Koewacht. Van links naar rechts: Susan de Baar, Brechje Tael- man, Ankie Buijs, Ingeborg Hamelink en Renate Louwerse. foto Peter Nicolai van onze medewerker OOSTBURG - Drie teams hebben zich al verzekerd van een plaats in de halve finale van de strijd om de beker in het Oostburgse KNVB-zaal- voetbal. Na De Dikke van Da- Ie kwamen ook Rabo Aarden- burg/Eede en De Zeemeeuw zo ver door hun poules onge slagen te winnen. Rabo Aardenburg/Eede had alleen af te rekenen met Leen- houts en deed dat met een 5-3 winst. De derde deelnemer in de poule, 't Populierenhof, kwam niet opdagen. De Zee meeuw moest twee keer aan treden en deed dat overtui gend. Tegen Groosman-Ca- suals werd een nipte 2-1 winst, behaald. De 4-0 zege tegen Bron was goed voor de poule winst. In de Orevo-competitie vielen in de hoogste poule een aantal opvallende uitslagen te note ren. Zo behaalde nieuwkomer Groosman/Pacojeans een royale 10-4 zege tegen La Por te d'Or en moest Traas met liefst 1-8 de meerdere erken nen in De Boemerang. Meer voudig kampioen Oud Sluis begon het karwei met een simpele overwinning op Groosman/Pacojeans. Francke Sport gaat na de 5-0 winst tegen RVS/Engelaar sa men met Sunset Boulevard aan de leiding. In poule B ont popt debutant Valentine zich als een regelrechte kandidaat, voor de titel. Bon-Ami moest er met liefst 13-0 aan geloven. Ook Stekelinck opende sterk door het tweede duel tegen De Rode Leeuw met 8-3 te win nen. De Wielewaal greep de eerste winst tegen De Zwart. Ge meente Oostburg 2-1 tegen •Meeusen) kent een sterke sei zoensstart. Nieuwkomer Du Commerce is duidelijk een aanwinst in poule C. De Cad- zandtenaren pakten de kop door Van de Sande met 5-0 kansloos te laten. van onze medewerker SAS VAN GENT - Met in to taal vier teams minder dan vorig seizoen begint don derdag in Sas van Gent de nieuwe recreatieve volley balcompetitie. In sporthal De Vlaanderen wordt weke lijks tot eind april in vijf klassen gespeeld. Competitieleider Van der Meulen, die aan het eind van vorig seizoen werd gecon fronteerd met het wegvallen van twee ploegen in de kwantitatief toch al niet sterk bezette mannencom- petitie, is erin geslaagd om twee nieuwkomers te strik ken. Aster is daarbij de opval lendste nieuweling. Rij school Van der Tuyn, vorig jaar al debuterend bij de ge mengde ploegen, maakt dit seizoen eveneens voor het eerst bij de mannen zijn op wachting. In de overige klas sen werden vier teams terug getrokken. Bij de vrouwen in de tweede klasse zijn Peters Cleaning 2 en De Doorzet ters niet meer van de partij, In de eerste klasse bij de ge mengde ploegen viel Rabo weg. In de tweede klasse van dezelfde categorie liet Gilde- rakkers zich uitschrijven. Niettemin spelen komend seizoen in de Sasse recrea tieve competitie 35 teams. foto Peter Nicolai link van ZCK werd hier vijfde. Op de 1500 meter schoolslag vrouwen ging de zege naar Astrid Koers (Profus), hier ein digden Ankie Buys en Susan de Baar respectievelijk vierde en vijfde. Bij de mannen waren er overwin ningen voor Erwin de Grijs van De Hoorn (1500 meter school slag) en Jan-Willem van de Hoek van De Gouwestraete (1500 me ter vrije slag. van onze medewerker AXEL - Marie-Paule Picavet werd zaterdag" tijdens het con cours hippique in Axel de ver rassende winnaar in de klasse M springen. In combinatie met Douwe verwees de amazone uit Zaamslag in de barrage favo riet Ilyo de Loos met Nadir naar de tweede plaats. In de klasse Z had De Loos meer succes. Hier toonde hij zich in de beslissende manche met Factice te sterk voor concurrent Jan Noordhoek met Edwin. Marie-Paule Picavet onder streepte met Douwe in de zwaar ste klasse dressuur (Z2) haar veelzijdigheid. Suzan Malcorps bewees nog steeds tot de Zeeuw se top te behoren. Hoewel de amazone uit Cadzand zich steeds meer richt op het aanrij den van jonge paarden, weet zij er toch telkens weer in te slagen één van haar viervoeters naar het hoogste niveau te rijden. In Axel overtrof zij zichzelf in de klasse Z door Houston met een totaal van 182 punten naar de eerste stek te sturen. Stilist Ilyo de Loos startte in Axel als favoriet in de klassen M en Z. Met vier combinaties in de bar rage en als laatste starter kon de stilist uit Hulst zich in de mid denklasse geen betere uitgangs positie wensen. Eerste starter Ellen Briquet zette met haar 34.1 seconde in de beslissende ronde een bijzonder snelle tijd neer, maai- haalde met Queen in de haast wel twee balken naar het gras. Daardoor hoefde De Loos zich geen zorgen te maken. Met drie weigeringen van Ferini bleek ook Jan Noordhoek niet in staat om de Hulstenaar een strobreed in de weg te leggen. Zelfs na de tweede nulronde van Marie- Paule Picavet leek er voor de stalhouder nog geen vuiltje de lucht. Picavet had Douwe immers een tijd vanj nodig om de finish te bereik Toch verkeek ook De Loos i op die tijd. Hij kwam met N; een halve tel tekort. Suzan Malcorps hecht bij opj den van haar dressuurpaari veel aan een geleidelijke a pak. Als de basis aanwezig komt de rest vanzelf luidt credo van de amazone. Hoei er ook aan haai" nieuwste paard Houston nog wel wal schaven valt, bleek uit allesi de zesjarige ruin de basis vf heerst. Iets wat de overige co binaries in de klasse Z, meti zondering van Christian de F ter met de geroutineerde Aim duidelijk misten. In de klasse Z2 werd het eeni aan nek race (181-178) tus Marie-Paule Picavet met Dou en Lieveke Goossens met Haj van de organiserende Oranjt ters. Marie-Paule Picat „Douwe leek soms te moei] voor mij. Ik was ook te liefvi hem. Als hij er geen zin in h speelde hij gewoon de baas daarvoor werd hij nooit bestri Sinds ik bij mijn zus Annemi train, is dat duidelijk anders. I maakte mij duidelijk hoe ik hi mijn wil moest opleggen. Em gebeurt heus niet met de zwe maar gewoon door de juiste bo en teugelhulpen. En Dou loopt nu gewoon lekker." Nicole Vaas met Ivan Deux Ineke Cysouw met Etrichta, al een paar leerlingen van An miek Picavet, hadden hun jes prima voor elkaar. Getu de bijzonder hoge score van punten in de klasse L. Op het slissende onderdeel scooi Vaes het hoogste. Bovendien verde het beide Axelse ama nes ook nog twee winstpunl op. Wat voor Vaes met li Deux promotie naar de klassi betekende. OLD burg bert rij ni jaar te pa besli (lag den i men Het! ei ,voel( geno Schr tenn hen maai peliji nink ders langi den toet ie Wel Zeeu HULST - In de eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitie voor vrouwen in Hulst ging A- Markt in zijn eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen lelijk onderuit. De titelverdediger trof het niet dat Zaman Sport - de nummer 2 van het vorige sei zoen - de tegenstander was. Niettemin waren de cijfers ont luisterend: 4-15,4-15 en 5-15. Zaman Sport ging voort op de weg die het vorige week - toen A-Markt niet in actie behoefde te komen - al ingeslagen had. Na amper twee speeldagen gaat de ploeg alleen aan de leiding. Wel iswaar is ook Van Waterschoot nog zonder verliespunt, maar Van Waterschoot kwam in te genstelling tot de meeste andere ploegen pas een keer in actie. Van wat momenteel de belang rijkste belagers van Zaman Sport heten te zijn, bleef alleen Jong Morres 1 deze week zonder puntverlies. Tegen SC Morres 1 werd het 3-0 (15-3, 15-4 en 15-5). L'Entree (tegen Lybeert Ver- straeten), Foto van Damme (te gen SC Morres 2) en VVC/Rho- dos 1 (tegen Ferket en de kwamen allen niet verder dai 1. In de eerste klasse mannen zowel nieuwkomer Stuntnia 'j als Broomchemie voor de de opeenvolgende keer voor de volle winst. Broomi mie - regerend kampioen - sloeg WC/Rhodos met 3-0 Stuntmarkt wees met dezel eindcijfers CVC/Doolaege teij; In beide gevallen was krachtsverschil opmerkei Broomchemie won achtere volgens met 15-4,15-9 en 15-1 Stuntmarkt met 15-3,15-4 en 5. Smash 2000 leverde een p in tegen Luctor Banden 1 en Sterre tegen De Troubadour 1). In de tweede klasse mani{; gaan na twee speeldagen Bra: ax en Ambulo met het maxiiïf li aantal punten alleen aan ding. In de tweede klasse vr wen is WC/Rhodos er vooral: als enige in geslaagd om na speeldagen zonder puntveri te blijven. van onze medewerker HULST - De eerste schermutse lingen in het zaalvoetbalrayon Hulst leverden weinig verras singen op. Het Bonte Hert heeft zich teruggetrokken als spon sor, maar onder een nieuwe naam (ZVH) was dit team in de eerste krachtmetingen dit sei zoen opnieuw het sterkst. Door drie overwinningen op rij legde ZVH beslag op de winst in het toernooi om de beker van Groot- Hulst. ZVH verzekerde zich door een 11- 2 zege op Vervaet van een plaats in de finalepoule, waarvoor GTI en VCZ/Kloosterzande zich eveneens wisten te plaatsen. Twee nipte overwinningen le verden ZVH de toernooiwinst op. GTI werd met 5-4 verslas De ploeg uit Kloosterzandei 1-0. In de rayoncompetitie werk de meeste ploegen inmidi twee wedstrijden af. Meerp De Ruijter, Beule/Helvic enl Dullaert kwamen twee keer winst. Opvallend daarbij slechte competitiestart DLC. De ploeg die vorig seul i imponeerde met grote uitsla! leed twee nederlagen op rij. Door een nipte overwinningl op Heyndrickx gaat Engell) in de regioklasse voor vroui alweer fier aan de leiding, hard kwam als enige ploeg to maximale score uit twee strijden. OZ en Disco Love overigens eveneens nog ongf gen. van Eldri BOR werk lijks lang» en d< Wiek tijd over deel het de sl maki Zate: In B van TMZ trinu den, KNV Winr wiek derei Voor tijdri dan jaar rond tend Dit Zé VLIJ ploe; rond titie kwa: liep Dalt de ft trair afloc Uitei derlt met ging doel] kon' De voor 11-14 zelif leidc lukk voor de ge 'seco met Swifi Kloei lisser Kloei Eei frj Avai UTF van bant Shij derl in 1 lean win: Kur 'Een derl: natii tie. dur\ puni Nice Smi; part dom in 2£ te si stee lijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26