Goes koninklijk onderscheiden Pure wilskracht houdt Regilio Tuur op de been Delibas ziet wel de pijn bij opponent Erepenning voor honderdjarige voetbalclub, die het roemrijke verleden is vergeten John Vermeule had snelste eindsprint in halve marathon P ja De Leeuw van Goes kent geen rancunes vraagstuk van onze verslaggever Richard Thannhauser GOES - Het eeuwfeest, dat Goes zaterdag: vierde, was zelfs konin gin Beatrix niet ontgaan. Getuige de brief en de onderscheiding, die burgemeester D.J. van der Zaag zaterdag afleverde op sportpark Het Schenge. De tekst luidde: Beatrix Bij de gratie Gods Koningin der Nederlanden Prinses van Oranje-Nassau enz, enz, enz, Hebben besloten en beschikken: De Koninklijke erepenning toe te kennen aan: De voetbalvereniging Gezamenlijk Opivaarts Eendrachtig Verder te Goes Wegens: Het 100-jarig bestaan oplS september 1995 De grootmeester van ons huis is belast met de uitvoering van deze schikking. Het toekennen van de koninklij ke erepenning zorgde zaterdag even voor verwarring bij Chris van Hese. De voorzitter (ad-inte- rim) van Goes, de eerste Zeeuw se sportvereniging die het 100- jarig jubileum vierde, zocht naar de juiste woorden. „Een klein voorzittertje wordt overspoeld met zo'n mededeling", stamelde hij. „Misschien lig ik hier van nacht wel wakker van. Dit is een prachtige geste van onze konin gin." Van Hese was even in de veron derstelling dat zijn club zich vanaf heden de 'Koninklijke Goes' mocht noemen, maar de burgemeester hielp de praeses snel uit de droom. Goes mag dan de eerste Zuidnederlandse voet balclub zijn. die een eeuw be staat; uniek is een honderdjarig jubileum al lang niet meer. Vol gens Jeu Sprengers, voorzitter van de KNVB Nederland en za terdag present op de jubileumre ceptie, is Goes „al de negentien de of twintigste club, die hon derd jaar bestaat." De Konink lijke UD (Deventer, 1875) was de eerste eeuweling, de Koninklij ke HFC (Haarlem, 1879) de twee de, maar is wel de oudste voet balclub van het land omdat de oprichters van UD zich in de eer ste jaren alleen met cricket bezig hielden. Vreemde eend Goes behoort sinds vrijdag tot de 'club van honderd', maar de club uit de Ganzestad is een vreemde eend in deze bijt. Waar andere eeuwelingen prat gaan op het roemrijke verleden, leeft de Goese club alleen in het he den. In het clubhuis herinnert niets aan de rijke geschiedenis. De muur is behangen met mooie recente - kleurenfoto's en bin nenkort hangt er ook een door de sponsors cadeau gedaan beeld, waarop de huidige teams van Ajax en Goes poseren met de Europa Cup. Da's heel leuk, maar waar zijn de vergeelde zwart-wit beelden van bijvoor beeld de fraai duikende Zwarte panter Frans de Munck? De Arnhemmer, die zijn spraakma kende loopbaan begon bij Goes, is één van de beste keepers die Nederland ooit heeft gehad. Ook de bewaard gebleven teamfoto van Zeelandia (het huidige Goes kreeg in 1895 bij oprichting deze naam) zou niet misstaan. „We zijn best trots op onze geschiede nis, maar nostalgie leeft bij ons minder dan bijvoorbeeld in Bra bant", zegt Van Hese. Zijn op merking 'Goes leeft niet in het verleden, maar kijkt naar de toe komst' is dan ook veelzeggend. Wellicht miste de jubileumvie ring daarom zaterdag de de gou den glans, die een honderdjarige verdient. Het handjevol promi nente gasten en de koninklijke onderscheiding ten spijt; de bij eenkomst had eerder het karak ter van een kampioensreceptie dan van een eeuwfeest. De re ceptie trok slechts zo'n honderd bezoekers. Onder de genodigden was slechts een plukje oud-gedien- van onze verslaggever Edwin Alblas ARNHEM In Doorwerth had Orhan Delibas de voorbije twee weken hard getraind met Mi chael Cederhof. Zijn Zweedse trainingsmaatje werd zaterdag in de eerste partij bont en blauw geslagen door de Belg Zaid Bediouri. Die afstraffing had hem niet bang gemaakt, be weerde Delibas later. Zelf liet hij het niet zo ver komen. De Puertoricaan Marcos Rodri guez vond één rondje ai te veel. Op de derde rij schoof Hennie van Bemmel tijdens die drie mi nuten wat onwennig heen en weer op zijn vip-stoel. „Dat vreemde gevoel had ik al toen ik hier naartoe reed", biechtte de bondscoach van de amateurs op. Jarenlang voorzag hij Deli bas aan de ring van adviezen en waarschuwingen, nu werd zijn stem niet gehoord. Voor de par tij stond hij nog wel even bij te kletsen met de bokser, die hij bij na vijftien jaar zo'n beetje als zijn zoon beschouwde. „Gek wat je dan nog tegen elkaar zegt. Vergeet niet je lenzen uit te doen. bijvoorbeeld." Ook Van Bemmel zette zijn vraagtekens bij de tegenstan ders die het managementbureau Top Rank naar Arnhem had ge haald. Dat de opponenten van Poeder en Delibas terzijde wer den gestaan door een goede be kende van het Hoffman-gezel- schap, wekte op zijn minst enige verbazing. Rammen „Je doet er jongens als Joval, Poeder en Delibas geen plezier mee om ze tegen dat soort jon gens te laten boksen. Wat leert Poeder hier nou van? Maar ik weet natuurlijk ook wel hoe het werkt bij de professionals. Als je een bokser hebt waar je nog iets van verwacht, laat je hem niet snel tegen Delibas boksen. Daardoor krijg je dit soort partij en. Ook al omdat ze er niet te veel geld aan willen uitgeven. Maar wat ik wel zag was dat Or han probeerde mooie combina ties te maken. In tegenstelling tot bijvoorbeeld Joval. Hij stond gewoon op die Belg in te ram men." i Zijn oogappel vertelde op de persconferentie dat hij onder Roca 'weer opnieuw is begonnen en al veel heeft geleerd'. Van Bemmel hoorde het onbewogen aan. Volgens hem is er van een metamorfose geen sprake. „Or- Chris van Hese (links) en burgermeester D.J. van der Zaag, die zaterdag een koninklijke verras sing in petto had voor Goes. foto Wi llem Mieras den, dat dierbare herinneringen ophaalde; de meesten schitter den door afwezigheid. Ook al omdat de club geen moeite heeft gedaan om bijvoorbeeld een man als De Munck naar zijn ge boortestad te lokken. Ook de op 1 januari van dit jaar opgestapte voorzitter Lieven de Leeuw het zich niet zien. De Leeuw, die na een conflict over het niet verlen gen van het contract met trainer Ron Schrier de hamer had over gedragen aan Van Hese, had geen officiële uitnodiging gekre gen. „Dat geldt voor al onze le den", verklaart Van Hese, want zij hebben allen in ons clubblad kunnen lezen wanneer deze re ceptie zou worden gehouden. Persoonlijk vind ik het jammer dat De Leeuw niet is gekomen. Wij hadden hem wel verwacht." Het is typerend voor het huidige Goes dat deze unieke kans op het helen van oude wonden niet is gegrepen, maar wellicht komt dat ook omdat Van Hese zijn handen vol heeft aan andere za ken. De 65-jarige Goesenaar doet op de eerstvolgende leden vergadering een stapje terug. Het zoeken naar een geschikte opvolger heeft maanden ge duurd, maar Van Hese meldde zaterdag dat de speurtocht is af gesloten. Een dezer dagen zal de nieuwe praeses worden voorge steld. De toekomstige voorzit ter, volgens Van Hese geen 'be kende' in de club, zal met een grondig gerenoveerde bestuurs- ploeg aan het werk moeten, want ook secretaris René van der Vüet, Piet de Kok en Wil Heyboer houden het voor ge zien. „We zoeken alleen nog een wedstrijdsecretaris", aldus Van Hese. De nieuwe sterke man wordt strak misschien wel de architect van een nieuw fraai hoofdstuk in de zaterdag verdoezelde, maar wel degelijk rijke geschiedenis, die begon in 1895. Aloysius Wil-- helmus Schneider, scholier aan de Rijks HBS, richtte een dag na zijn vijftiende verjaardag de oudste Zeeuwse sportvereniging op. Met een aantal vrienden be dacht hij de naam Zeelandia. Le den moesten in het seizoen twee dubbeltjes lidmaatschapgeld per maand betalen; in de zomer werd dit bedrag gehalveerd. Ge speeld werd op het terrein van boerderij Klein Frankrijk, eigen dom van boer Van der Linde. Het 'voetbalplein' stelde overi gens weinig voor. Een stuk grond met hier en daar een ver dwaalde grasspriet was het strijdtoneel. Lijnen werden er in die tijd ook nog niet getrokken, zodat er veel werd gevraagd van het improvisatietalent van de pioniers. Die zich na een wed strijd niet even lekker konden verschonen, want wasgelegen heid ontbrak. De heren voetbal lers dienden zich om te kleden in café Havenzicht. Het eerste succesje werd ge boekt in 1901, waarin Zeelandia de Zeeuwsche competitie won. Dat was overigens een driekamp met Olympia 2 (Middelburg) en EMM (Vlissingen). Zeelandia, dat later Zeeland Vooruit werd en na een fusie met arbeiders club Hollandia in 1917 werd om gedoopt tot GW, het huidige Goes, kende vele ups en downs. Zo hing in 1924 het voortbestaan van de club aan een zijden draadje. Goes had een schuld van 287 gulden en 63 cent. Een matig bezochte ledenvergade ring voorkwam de ontbinding van Goes. Negen mannen wen sten door te gaan, twee stemden tegen. Bloei Pas onder leiding van Piet Kos ter, goudsmid te Goes, die op zijn achtste dag als officieel clublid voorzitter werd (1927) en dat 25 jaar bleef, begon voor Goes een periode van bloei. In 1935 promoveerde Goes naar de tweede klasse, waarin het in 1943 en 1946 kampioen werd. Dat leverde geen promotie op. omdat Goes beide keren in de nacompetitie bleef steken. In 1961 degradeerde Goes uit die tweede klasse en vijf jaar later belandde de club zelfs in de vier de klasse, een dieptepunt dat twee jaar duurde. Pas in 1989 deed Goes weer se rieus van zich spreken. Onder leiding van trainer Ron Schrier, .die aan zijn eerste van zeven sei zoen Goes bezig was, werd de tweede klasse gehaald. Twee jaar geleden werd voor het eerst in de clubgeschiedenis de eerste klasse (via de nacompetitie) be reikt, maai- uitgerekend in het jubileumjaar moest de club een stapje temgdoen. Volgens de straks scheidende Van Hese is dat niet voor lang. „Een club als Goes (momenteel koploper in de tweede klasse) hoort in de eerste klasse en misschien zelfs wel in de hoofdklasse thuis", ver woordt hij zijn vertrouwen in de toekomst. han is niet zo veel anders gaan boksen. Roca heeft me ook ge zegd dat hij Orhans stijl niet wil veranderen. Die is uniek. Hij heeft nu alleen zijn armen wat hoger. Orhan is altijd een reken- bokser geweest. Maar de Ameri kanen willen strijd, eisen dat je de tegenstander in een hoek zet en er op los ramt. Maar het is nu eenmaal een gegeven dat nieuwe kwasten beter verven." Van Bemmels leven zonder Or han is 'anders'. „Aan de ene kant mis ik hem, aan de andere kant is het ook lekker rustig. Ik heb hem ook zien veranderen. Vroe ger wilde hij een duurloopje al tijd winnen. Later vond hij het al best als hij geen laatste werd. Daar krijgt Roca ook mee te ma ken. Als Orhan twaalf partijen heeft gewonnen, gaat hij niet meer om half zeven 's ochtends lopen, maar zegt hij ook tegen Roca dat hij de vanaf de volgen de dag om half tien komt. Dat is een spel tussen bokser en trai ner. Je voelt dat gebeuren en je kunt er niets aan doen." Schichtige muis Voorlopig is Roca's wil nog wet. De Panamees zag er vaderlijk op toe dat zijn pupil na de partij van de geboden geneugten kon ge nieten. De bokser zelf nam met een grijns de talloze felicitaties in ontvangst. Kon hij er wat aan doen dat Marco Rodriguez als een schichtige muis het gevecht had gemeden? „Ik was er ge woon klaar voor. Met Hector (zijn trainer) had ik afgesproken dat ik het eerst zou aankijken, maai- na vijftien seconden plaatste ik al een leverstoot waar hij last van had. Ik zag de pijn op zijn gezicht." Of Rodriguez de pijn niet veins de? De debutant, die over een paar weken zijn tweede partij in België bokst, dacht van niet. Wel had hij ook gezien dat Ro driguez er niet bepaald afge traind uitzag. De Middenameri kaan woog in zijn bourgondi- sche gedaante al drie kilo lichter dan Delibas. „Als hij een beetje aan zijn gewicht had gewerkt, zou hij inderdaad in een andere gewichtsklasse boksen", wilde de middengewicht zijn ogen niet helemaal voor de naakte waar heid sluiten. De Puertoricaan kreeg nog twee keer acht tellen rust en werd door de referee uit de klauwen van 'mister Turkish Delight' ge red. Prima zo, vond de nieuwste protégé van Stan Hoffman. „Hoe korter, hoe beter. Niets is mooier voor een bokser dan in de eerste ronde winnen." Overwinning op Mendoza kost veel bloed, zweet en tranen ARNHEM (ANP) - Hoe vaak zijn er in Nederland geen vraagtekens gezet achter zijn kwaliteiten? Regilio Tuur zou een gemaakte,bokser zijn, die mede dankzij invloedrijke 'vrienden' bij de WBO wereld kampioen is geworden en ge bleven. Zaterdagavond ver dedigde de 28-jarige vedette uit Hoogvliet voor de derde keer op rij met succes zijn mondiale titel in het zwaarve- dergewicht. Op onvergetelij ke wijze. Het kostte vele drup pels bloed, liters zweet en een paar tranen. Ook zijn Colombiaanse uitda ger Luis Mendoza trok het wa re talent van de trotse titel houder vooraf in twijfel. De 30- jarige Zuidamerikaan bekeek vooraf in Arnhem de lange ere lijst van zijn tegenstander en schudde meewarig zijn hoofd. Hij zag op papier in 43 profpar tijen maar één tegenstander van wereldklasse: Calvin Groove, van wie Tuur in maart 1992 in New York ook nog ver loor. „De rest stelt weinig voor", schamperde de voor malige straatjongen uit Carta gena. Vier kinderen De beweeglijke en onverstoor bare Mendoza begon zater dagavond in het volgepakte sportcentrum Valkenhuizen aan zijn elfde gevecht om een wereldtitel. Hij had er vijf ge wonnen en vijf verloren in di verse gewichtsklassen. De va der van vier kinderen vond het hoog tijd om de balans (weer) positief te maken. Hij bedank te, als nummer vijf op de kan didatenlijst, het bestuur van de WBO en het Team-Tuur bij voorbaat hartelijk voor de on verwachte kans die hij kreeg. „Dit keer hebben ze de ver keerde tegenstander voor hem uitgezocht", riep 'Hurricane Luis' brutaal. Mendoza, met iets minder overwinningen maar met evenveel profpartijen (43) op zijn naam, was in de achtste ronde van het meeslepende gevecht nog maar een paar stoten verwijderd van de WBO- wereldtitel. Tuur wankelde als nooit tevoren in zijn loopbaan. Een wanhoopsoffensief van de Colombiaan, die een paar mi- Regilio Tuur, getekend door het harde gevecht, heft de vuist omhoog na zijn overwinning. foto ANP nuten eerder voor de tweede keer acht tellen rust had ge kregen, bracht de titelverdedi ger letterlijk en figuurlijk aan de rand van de afgrond. Met heel veel moeite kon de tollen de Tuur een val uit de ring voorkomen. Hangend in de touwen hoorde hij amper de Engelse arbiter Dave Parris tot acht tellen. Een fatale knock out, de eerste in zijn loopbaan, was angstwekkend dichtbij. Tuur boog diep. maar brak niet. Op pure wilskracht richt te hij zich op. Met tranen in zijn ogen ging hij opnieuw het gevecht aan met Mendoza, die bloed rook en al zijn verdedi gende opvattingen tijdelijk vergat. De gong maakte een zeer welkom einde aan de zwartste fase uit het boksle- ven van „Tuurriffic". Murw geslagen Het supersnelle herstel van de kleine Newyorker was nadien adembenemend. De toeschou wers geloofden hun eigen ogen niet. Al die duizenden, vaak geestdodende trainingsuren in Gleason's Gym betaalden zich in Arnhem in één keer te rug. Tuur nam het initiatief weer over, joeg Mendoza in de touwen en liet hem niet meer ontsnappen. Bij het begin van de elfde ronde kwam de murw geslagen Colombiaan niet meer uit zijn hoek. Hij vond het welletjes, de felle aanspo ringen van zijn trainer en ma nager ten spijt. „Een waanzinnige partij", er kende Tuur, die na afloop met zonnebril en pleisters zijn ge havende gezicht een beetje op knapte. „Mendoza is van we reldklasse, de beste tegen stander die ik ooit heb gehad. Hij was tot aan het einde van het gevecht gevaarlijk. Hij stootte vreselijk hard. Maar hij loerde iets te veel op een knock out. Daardoor kon ik punten blijven scoren. Ik stond dik voor. In de achtste ronde kreeg ik even een wake up call. Meer niet." Wilde stoten Hij bokste niet zijn beste par tij, vond ook zijn trainer Hec tor Roca. Hij verspeelde te veel energie met wilde stoten die alleen maar lucht raakten. Vaak was hij daardoor uit ba lans. Tuur klaagde na afloop over een pijnlijke spierbal in zijn linkerarm en een beperkt gezichtsvermogen. Over zijn openbare waarschuwing voor te laag stoten in de vierde ron de maakte hij zich niet druk. „Hij had gewoon zijn broek te hoog opgetrokken", grapte Tuur. „Mendoza kwam zelf veelvuldig met zijn hoofd te laag in. Maar dat bleef onbe straft,." Tuur, die 51 weken geleden in Rotterdam de wereldtitel ver overde, maakte van zijn toe komstplannen geen geheim. „Ik wil nog zeven keer mijn ti tel verdedigen. Dan sta ik op tien, een mooi rond getal. Bo vendien is zeven mijn geluks getal. Ik stop in elk geval voor dat ik 31 jaar ben. Tuur on Tour gaat dus nog wel even door. Misschien doen we Am sterdam wel aan. Dat schijnt ook een mooie stad te zijn." John Vermeule volgt moeiteloos het tempo van Wilko de Vos. In derde positie volgt Rini Bruggeman. foto Lex de Meester van onze medewerker ARNEMUIDEN - John Ver meule bewees met zijn over winning in de halve mara thon in Arnemuiden voor de zoveelste keer de sterkste lange afstandloper van Zee land te zijn. Zeven minuten voor de start meldde hij zich zaterdag aan de inschrij ving: „Mijn schoonvader belde een half uurtje gele den op dat er een halve ma rathon op de Witte Raaf was", zei hij, zich min of meer verontschuldigend voor zijn late inschrijving. Hij betaalde braaf zijn in schrijfgeld en dribbelde naai de start. Na het startschot van organisator Frans Meyer vormde zich een kop groep met Wilko de Vos (AV'56), Jaap van Ast (Flak- kee) en Rini Bruggeman (AV'56), met daarnaast een souverein lopende John Ver meule. De kopgroep had na de eerste van de drie ronden al een redelijke voorsprong op Eef Kooman (Flakkee), Arie van Dijk (Flakkee) en Wim Besuyen (Dynamo). Adrie Gideonse (Dynamo), John Guequièrre (Dynamo) en Jan de Wilde, na een jaar blessureleed weer terug, volgden met een kleine voor sprong op een tien man sterk peloton. In de tweede ronde moest Jaap van Ast. als eer ste de kopgroep laten gaan om de race verder met zijn clubgenoot Eef Kooman uit te lopen. Wilko de Vos en Rini Brug geman konden John Ver meule volgen tot één kilome ter voor het einde van de 21 kilometer lange race. De bes te man in het veld versnelde even, om met 13 seconden voorsprong op Wilko de Vos de overwinning binnen te halen. Vermeule, die de Dam tot Damloop zondag liet schieten, loopt volgende week een halve marathon ii Maastricht en bereidt zich daarna voor op de hele mara thon van Eindhoven. Rini Bruggeman gaf in de laatste ronde ruim een mi nuut toe op zijn medevluch ters, maar behield de derde plaats voor Jaap van Ast en Jan de Wilde. Eef Kooman hield met een voorsprong van één minuut Wim Besuyen van een over winning bij de veteranen M40 af. Leo Dam (Flakkee! was met overmacht de sterk ste veteraan M50. Annet Wervers had op deze halve marathon meer problemen met het drinkwater van de verfrissingsposten dan met haar tegenstandsters. Na het het eerste bekertje Zeeuws water speelden haar darmen dermate op, dat ze een paar keer een sanitaire stop moest maken. Maar desondanks passeerde ze als eerste vrouw de finish in 1.31.21, gevolgd door clubge note Liesbeth van Ast en Hu- quette Declerq (Atletica). bee wet zijn tez: Het fiet teri Hot den In c gin Wal duii dat klei den gen den terli een klei veei mer dige inkl dan bod gen ren won chei gen Grij krui kret twa. stiel van Grij Ene heel 'ga: of la (rip; kree dat naa: den het sooi wer< een Iets kerl Vele prominenten wa ren zaterdag aanwe zig op de receptie van de jubilerende voetbalver eniging Goes: burge meester Van der Zaag, bondsvoorzitter van de KNVB Jeu Sprengers en afdelingbestuurders Kees Blomaard- en Henk Hoogerland. Wie echter prominent ontbrak was oud-voorzitter Lieven de Leeuw. Hij gaf enige jaren geleden de aanzet voor een verjon gingskuur van de bijna-eeuweling. Van De Leeuw, die op 1 januari van dit jaar na onenigheid opstapte als praeses, is bekend dat hij Goes nog steeds een warm hart toedraagt. Hij luist-omdat hij nog steeds lid is van de club - via het clubblad af van de festiviteiten, maar kreeg geen officiële uitnodiging. Was het niet elegant geweest wanneer Goes u een officiële uitnodiging had gestuurd? Dit soort activiteiten lenen zich toch bij uitstek voor een verzoening? De Leeuw: „Ach, misschien is het wel mijn fout. Misschien heeft men alleen niet-leden een officiële uitnodiging ge stuurd. Van buiten de club is er nog wel enige druk op me uitgeoefend om toch te komen. Maar als je op 1 januari abrupt stopt, is het misschien niet verstandig om je abrupt te laten zien." Maar als u die uitnodiging nu wel had gekregen? De Leeuw: „Ja, dan was ik misschien wel gegaan. Eigenlijk mis ik dit allemaal om voor mij moverende redenen. Ik heb destijds zelfs nog een aanzetje gegeven voor de koninklijke onderscheiding die de club gekregen heeft. Maar begrijp me goed, ik heb geen rancunes. Insiders beweren dat u weer op de nominatie staat om voor zitter te worden. De Leeuw: „Dat heb ik ook gehoord. Ik loerd van de week daarover aangesproken door Kees Blomaard. Maar waar' die geruchten precies vandaan komen weet ik niet. Voorlo pig ben ik dat echt niet van plan. Ik heb nog zo veel andere bezigheden." Binnenkort stoppen vier bestuursleden bij Goes... De Leeuw: „Dat weet ik. Maar er moet heel wat veranderei voordat ik over een terugkeer ga denken. Bovendien zitten bij die vier bestuursleden mensen met wie ik goed door één deur kon. Met de tiueede voorzitter bijvoorbeeld Chris van Hese, red.) had ik absoluut geen moeite." U bent nog verschillende keren op de tribune bij Goes gesig naleerd. De Leeuw: „Ik heb vandaag nog op het punt gestaan om naar Tilburg te rijden voor de xoedstrijd tegen RKTVV. Ja, ik ben nog verschillende keren wezen kijken bij Goe$. Ik heb ge woon op de tribune gezeten. Maar in de kantine of de be stuurskamer ben ik niet geweest. Dat soort confrontaties he ik beioust ontlopen. En op de tribune zeg ik gewoon goeieda tegen iedereen." Het gaat weer goed met Goes in de competitie De Leeuw: „Eerlijk gezegd had ik er niet zo veel vertrouwe in. Maar ik ben blij dat Goes iveer presteert. Het zou niet fax zijn als ik in stilte zou genieten van de slechte resultaten". oor A 0MB oorm; utch lende jn A ried a: ie Se peer ïousk ïhet like cttist duid om jje oten s e roff lkens orgdei ng. H iet vei oor rr létier verzit astpi ingere ld ve >orde e mei ildal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 18