Wij kinfowinkel Goes voldoet niet F Koppeling cultuur en architectuur bij nieuwbouw bepleit De meekrapteelt verbeeld Weinig animo voor hnurdersvereniging GroenLinks Goes wil maatregelen tegen mestbassins Kunstveiling van Foster Parents Plan Appartementen op plaats voormalige speelhal Domburg Z b zeeland 18 Locatie in Goese Polder slecht Pand krap en gehorig Fietsroute Borsele bewegwijzerd weekenddiensten 01 kerkdiensten Bij vei pla Jo< ZATERDAG 16 SEPTEMBER 1995 van onze verslaggever GOES - De wijkinfowinkel moet verhuizen naar een cen tralere plaats in winkelcen trum De Spinne in de Goese Pol der. De vraagbaak voor de wijk bewoners ligt te verscholen en oogt bovendien niet erg fraai meer door vandalisme en enke le inbraakpogingen. Daarnaast is het pand te klein en niet toe gerust voor de verschillende spreekuren die er worden ge houden. Dat concludeert het Goese opbouworgaan Stichting Stimulans in een rapportage over de wijkinfowinkel. die met sociale vernieuwingsgelden is opgezet. Een vervuilde, onaantrekkelijke winkelhoek. Zo typeert Stimu lans de vestiging van de wijkin fowinkel in het achterste deel van De Spinne. Volgens het op bouworgaan wordt het informa- tiecentrumpje hierdoor nogal eens gemeden. Daarbij koirit dat medewerkers zich niet veilig voelen als ze spreekuur houden. Meestal is slechts één persoon in het kantoor aanwezig, terwijl de voorkeur van de medewerkers uitgaat naar een grotere bezet ting. Overigens verlangen som- van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Of een nieuwbouwwijk uiteindelijk mooi wordt of lelijk, is mede af hankelijk van de invloed die een gemeentebestuur uitoefent. Dat was donderdag de conclu sie tijdens een discussieavond in de Borselse gemeenteraad over architecteur en stede- bouwkunde. Dit was de derde bijeenkomst in een serie waarin de raad werd geïnformeerd over ruimtelijke kwaliteit. Aanleiding voor de discussie reeks was de ontevredenheid die er onder het dagelijks be stuur en de ambtenaren leefde over het resultaat van sommige nieuwbouwplannen in de ge meente. Voorzitter P, Zelissen van de stichting Archtictuur Lokaal en vooral directeur N. de Vreeze van het Stimuleringsfonds voor Architectuur zetten de toon voor de discussie. Zelissen. te vens burgemeester van Grave, betoogde onder meer dat archi tectuurbeleid onderdeel zou moeten uitmaken van het totale cultuurbeleid van een gemeen te. Kritiek N. de Vreeze probeerde het pu bliek op stang te jagen door zijn praatje te beginnen met „Ik was hier voor het eerst. En ik ben on gelooflijk diep onder de indruk van het landschap en de dorpen en de vreselijke dingen die hei en der worden neergezet." Uit eindelijk bleek zijn kritiek niet zo stevig als hij had aangekon digd. Hij zei er geen voorstander van te zijn dat welstandscom missies aanvragen voor bouw vergunningen beoordelen op het materiaal van een garagedeur. Boete voor schip Schelphoekhaven voorwaardelijk ZIERIKZEE - Ten onrechte is vrijdag in deze krant gemeld dat schipper R. E. Post binnen twee jaar met zijn schip uit de Schelphoekhaven bij het Schouwse Serooskerke moest verdwijnen. Dit was een ver keerde interpretatie van het vonnis dat de Zierikzeese kan tonrechter mr A. L. R. Melens donderdag velde. Post was vier keer betrapt in het Schelphoekgebied, waar hem de toegang was verboden. Daar voor kreeg hij vier keer een voor waardelijke boete van vijfhon derd gulden opgelegd, met een proeftijd van twee jaar. Wanneer de politie hem nu de komende twee jaar weer aantreft in verbo den gebied, kan het openbaar ministerie de rechter vragen hem (een deel van) de boetes als nog te laten betalen. Kledingbeurs - In peuter speelzaal 't Pieterpeutertje aan de Keurhove 1-3 in Middelburg wordt zaterdag 30 september een winterkledingbeurs gehou den. De beurs duurt van 9.30 tot 10.30 uur. Wel pleitte hij ervoor om de ka rakteristieke elementen van de Bevelandse kernen en het land schap te vertalen naar nieuw bouwplannen. „Dat groen, die lijnen, de mooie bomenrijen, dat zie ik nergens terug in de nieuwe wijken." Daarmee kwam hij uit eindelijk toch dicht in de buurt van het betoog van Grave, die zei dat je architectuur vooral in samenhang met andere zaken moet zien. De Borselse burgemeester ïr J. L. M. Mandos stelde de aan wezige wethouders en gemeen teraadsleden vervolgens de vraag of de zorg voor de open bare ruimte de verantwoorde lijkheid is van het bestuur. „Ja", zei het PvdA-raadslid H. J. G. Uitterhoeve. „Vooral die koppe ling tussen architectuur- en cul tuurbeleid spreekt mij aan; het aansluiten bij de traditie van de streek." Weltevreden Mandos probeerde ook te ach terhalen waarom wethouder drs P. J. Vollaard (PvdA. ruimtelij ke ordening) en de betrokken ambtenaren achteraf niet tevre den zijn over een bestemmings plan als Weltevreden in 's-Gra- venpolder. Hoofd afdeling ruim telijke ontwikkeling P. J. van den Berge: „Het doel van Welte vreden was tien jaar geleden: woningen bouwen. Iedereen had wel een beeld van hoe die eruit moesten zien, maar het bestem mingsplan bood geen aankno pingspunten voor wat men in ge dachten had." De meeste aan wezigen zagen dan ook een taak weggelegd voor de gemeente raad om bestemmingsplannen mede te beoordelen op ruimtelij ke kwaliteit. De Thoolse wethouder ing J. Versluijs (1) bij het kunstwerk van Gust Romijn 'ode aan de mee krap'. foto Pieter Honhoff van onze verslaggever SINT-ANNALAND - Goud kleurige meekrapwortels, 'te drogen gehangen' in een paars torentje op een beton nen voet: de Thoolse wethou der ing J. Versluijs onthulde vrijdagavond in Sint-Anna- land 'ode aan de meekrap', een kunstwerk van Gust Ro mijn uit Dreischor. „Hij heeft op treffende wijze de eeuwe noude verbondenheid van Sint-Annaland met de mee krapteelt zichtbaar ge maakt", aldus Versluijs. Het gaat om het vierde kunst werk in een beeldende-kunst- route op Tholen. Oud-Vosse- meer, Poortvliet en Scherpe- nisse gingen Sint-Annaland voor. „We zijn nu voor de helft klaar", zei Versluijs. De 'ode aan de meekrap' staat op de Kerkring. De Dorpsge meenschap van Sint-Anna land had daarvoor gepleit, na dat eerder de bedoeling was het beeld bij het streekmu seum te plaatsen. Die locatie vond de Dorpsgemeenschap echter niet centraal genoeg. Over het thema -de meekrap teelt - bestond overigens geen enkel verschil van mening. Tegelijk met het beeld zag gis teren een boekje over dat on derwerp het licht, van de hand van gemeente-archiva ris J. P. B. Zuurdeeg. Dat staat vol informatie over de teelt en verwerking van mee krap. Uitvoerig wordt de be langrijke plaats geschetst die meekrap innam op Tholen. Ook gaat Zuurdeeg in op de problemen die ontstonden toen de chemie de rol van de meekrap overnam. „Het was toch een essentieel middel van bestaan in het leven van onze voorouders", zei Ver sluijs, „en ik hoop dat de in woners van Sint-Annaland veel genoegen aan het kunst werk zullen beleven. En wel licht vinden zij er de inspiratie in om zich nog meer te verdie pen in de meekrap teelt." van onze verslaggever SINT MAARTENSDIJK - On der huurders van huizen van de stichting Beter Wonen in de ge meente Tholen bestaat bitter weinig belangstelling om zich aan te sluiten bij een huurders- vereniging. Op het initiatief van een aantal huurders om zo'n vereniging op te richten zijn slechts circa tachtig reac ties gekomen, terwijl op ten minste 270 aanmeldingen was gerekend. „Het is al vaker geprobeerd en nog nooit gelukt. Wellicht zijn veel mensen hier te gezagsge trouw om zo'n vereniging te be ginnen", zegt C. W. Boogaart uit Oud-Vossemeer, één van de ini tiatiefnemers. Tachtig aanmel dingen komt volgens Boogaart neer op zo'n drie procent van het totale aantal huurders. „Terwijl je om goed te kunnen werken minstens tien procent nodig hebt." De afgelopen weken kon den mensen reageren op aan meldingsformulieren die de ini- van onze verslaggeefster EINDEWEGE - De fractie van GroenLinks in Goes denkt dat de ondernemers die bij het buurtschap Eindewege nabij 's- Heer Arendskerke twee mest bassins willen aanleggen, ge bruik maken van mazen in de wet. Daarom dringt raadslid A. A Van Oosten erop aan de re gelgeving op dit punt nog eens goed te bekijken. Hij heeft schriftelijke vragen over de kwestie gesteld aan het Goese college van burgemeester en wethouders. Ook heeft hij een brief gestuurd naar de Tweede- Kamerfractie yan GroenLinks. De ondernemers zijn slechts ver plicht melding te maken van de aanleg van üe mestbassins en hoeven geen vergunning aan te vragen. Wanneer één aanvrager twee van dergelijke basssins zou willen hebben, moet hij daar voor wel toestemming vragen. Nu heeft de eigenaresse van het perceel in Eindewege de helft van haai- grond verkocht en de nieuwe eigenaar gaat een zelfde plastic mestzak plaatsen direct naast de andere. „Hier is duide lijk sprake van mazen in de wet". schrijft Van Oosten aan de Tweede-Kamerfractie van GroenLinks. Hij vraagt in de brieven er bij de minister van Volkshuisvesting Ruimtelijke Ordening en Milieu op aan te dringen het Besluit Mestbassins Milieubeheer te wijzigen. Verkeer Maar ook de gemeente Goes heeft mogelijkheden om de plaatsing van de mestbassins nu of in de toekomst te voorkomen, meent Van Oosten. Momenteel onderzoekt het college of ver keersmaatregelen in de omge ving de komst van de bassins wellicht kunnen verhinderen. In de brief vraagt Van Oosten het dagelijks gemeentebestuur te overleggen met de grondeigena ren over een geschiktere plaats voor de mestopslag. Verder vraagt hij aanvullende maatre gelen verplicht te stellen om stankoverlast te voorkomen. Tenslotte wil Van Oosten van het college weten welke maatre gelen het kan en wil nemen om een situatie als in Eindewege te voorkomen. Het raadlid denkt bijvoorbeeld aan aanpassingen in het bestemmingsplan. tiatiefnemers hadden verspreid. Het is de bedoeling aan het eind van deze maand nog eens een le denwerfactie te houden. „Het is nog te vroeg om te zeggen dat het wéér niet doorgaat", zegt Boogaart. Oprichting van een huurdersvereniging is te belang rijk om he.t bijltje er nu al bij neer te gooien, redeneert hij. „Elke gemeente of woningstichting moet zoiets hebben. Bijvoor beeld waar het gaat om controle op service-verlening." Een actuele aanleiding voor de komst van zo'n vereniging vormt het voornemen van Beter Wonen om vóór het jaar 2000 zo'n tweehonderd woningen te verkopen. Alle huurders hebben van Beter Wonen een schrijven ontvangen met de vraag of zij in teresse hebben. Beter Wonen heeft vrijwel nooit aan verkoop gedaan. „Een huurdersvereni ging zou dat proces goed in de gaten kunnen houden", meent Boogaart. Bromfietsster breekt arm bij botsing COLIJNSPLAAT - Een 16-ja- rige bromfietsster uit Kapelle brak donderdagavond haar bo venarm bij een aanrijding met een personenauto op de krui sing Noordlangeweg/Molenweg in Colijnsplaat. Na behandeling in het Oosterscheldeziekenhuis kon ze naar huis. De bromfietsster gaf rond 19 uur geen voorrang aan de auto, die werd bestuurd door een 38-jarige vrouw uit Kats. De bromfiets werd onherstelbaar beschadigd. De auto was aan de voorzijde ge deukt. Groen-witte, zeskantige bordjes markeren de officiéle ANWB-route door de Zak van Zuid-Beve land. foto Willem Mieras van onze verslaggeefster HEINKENSZAND - Borsele heeft sinds deze week een door de ANWB bewegwijzerde fiets route. Overal in de Zak van Zuid-Beveland zijn de groen-witte, zeskantige bordjes ge plaatst. Een officiële ANWB-route was een oude wens van de gemeente. Die kon nu ver vuld worden dankzij een subsidie die beschik baar is omdat de Zak van Zuid-Beveland is aangemerkt als Waai-devol Cultuur Land schap (WCL). De Zak van Zuid-Beveland-route heeft de vorm van het cijfer acht en is ongeveer 55 kilo meter lang. Fietsers kunnen zich ook beperken tot de helft van de route. Het offciële vertrek punt is de schaapskooi even buiten Heinkens- zand. Een routebeschrijving is nog in de maak. Ook denkt het gemeentebestuur erover her en der borden te plaatsen die informatie verschaf fen over het landschap. De route heeft 55.000 gulden gekost en is voor de helft betaald met WCL-geld. De rest is af komstig van de gemeente en enkele sponsors. Op papier bestaan al tal van fietstochten dooi de gemeente, maar een bewegwijzerde ANWB- route was er nog niet. Ook het toeristisch bu reau Zuid-Beveland en andere initiatiefnemers zijn bezig met het opzetten van dergelijke rou tes. Wethouder P. M. van Wingerden-Boers (VVD, toerisme en recreatie) heeft hen ge vraagd zoveel mogelijk samen te werken. „Het laatste wat we willen is een woud van borden die elkaar overlappen." van onze verslaggeefster GOES - Op het eerste gezicht hebben kunst, de Republiek Ma li in West-Afrika en Goes niets met elkaar gemeen. Toch heeft deze combinatie alles te maken met de gewaagde nieuwe opzet Creatief voor een Kind van de afdeling Midden-Zeeland van het Foster Parents Plan. De af deling vond het hoog tijd voor iets nieuws om de aandacht van de Zeeuwen te trekken. Om geld voor een onderwijsproject in Mali te verzamelen wordt op za terdag 14 oktober in café Bols- joi aan de Grote Markt in Goes een kunstveiling gehouden. Ongeveer 26 stukken van ama teur-kunstenaars gaan onder de hamer. „De meeste mensen rea geerden heel enthousiast toen wij ze benaderden", vertelt Th. Mandos-Serlie, regio-coördina trice van Midden-Zeeland. De kunstenaars hebben op verschil lende manieren uiting gegeven aan hun creativiteit. Er zijn aquarellen, keramiek, stro vlechtwerk, poppen en olieverf schilderijen te zien. De coördinatrice heeft hoge ver wachtingen. „Het is natuurlijk maar een bescheiden verkoop, maar we hopen toch wel 4.500 gulden binnen te halen." De werken worden nu tentoonge steld in verschillende bibliothe ken. Vandaag (zaterdag) in Ka pelle, daarna van 18 tot en met 22 september in Heinkenszand en als laatste in de bibliotheek in Goes van 9 oktober tot en met 13 oktober. „Mensen hebben de ge legenheid de stukken te bewon deren en eventueel al eekeuze te maken." De afdeling Midden-Zeeland van FPP bestaat uit twaalf Vrij willigers uit verschillende plaat sen in de regio. Volgens Mandos- Serlie is dit veel te weinig, maar het is moeilijk om mensen te vin den. De echtgenote van de bur gemeester van Borsele: „Steeds meer vrouwen hebben een be taalde baan. Ze hebben dan geen tijd meer voor dit soort werk." Het gebrek aan mensenis ook de reden dat de groep op be trekkelijk keine schaal werkt. Het is de eerste keer dat ze zich zo profileren. De veiling op 14 ok tober begint om 14.00 uur. DREISCHOR Concert - Het Politie Man nenkoor en Oosterlands Fanfare geven zaterdag 30 september een concert in de hervormde kerk in Dreischor. Het concert begint om 20 uur. mige moeilijke situaties de inzet van meer mensen. De wijkinfo winkel is daarvoor echter te klein. Gehorig Niet alleen is het pandje te krap, het is ook te gehorig. Daardoor genieten bewoners die van het spreekuur gebruik maken wei nig privacy. Een vrije inloop, één van de doelen, is niet mogelijk. Een wachtkamer ontbreekt, ter wijl de winkel een makkelijk toe gankelijk loket hoort te zijn voor wijkbewoners. Voor eventuele nieuwe diensten is helemaal geen ruimte. Stimulans heeft de- roblematiek uiteengezet in een brief aan het college van b en w van Goes. De in oktober vorig jaar geopen de wijkinfowinkel lijkt een leem te te vullen. In acht maanden tijd - de rapportage eindigt bij de maand mei - waren er 727 contacten met klanten. De meeste gesprekken en klachten betroffen de leefbaarheid in de wijk, wat overigens niet vreemd is, omdat het aantal spreekuren hiervoor het grootst is. De wij kinfowinkel speelt onder meer klachten over groenonderhoud, slechte bestrating en vandalis me door naar de politie, gemeen te en de wij onderhoudsploeg, die normaliter meteen aan de slag gaat. Naast leefbaarheids werkgroepen huizen in de win kel het Anti Diskriminatie Buro Zeeland (ADBZ), het Jongeren Informatie- en Advies Buro (JAIB), het algemeen maat schappelijk werk en een voe- dingsconsulente. Jongeren Stimulans signaleert verder dat het jongerenspr eekuur meer aandacht behoeft. Bezoekers van het aangrenzende jongeren centrum The Bronx stappen niet zomaar naar buren om een probleem voor te leggen aan het JAIB. Volgens de rapportage is een actievere benadering - zoge heten outreaching - van deze groep noodzakelijk. Het gaat veelal om kansarme jongeren. Momenteel wordt bekeken op welke manier ze het beste be reikt kunnen worden. Daar naast acht Stimulans de komst van een 'opvoedbureau' voor ou ders dringend gewenst. Steeds meer ouders kloppen met op voedkundige vragen aan bij de wijkinfowinkel. 16 en 17 september 1995 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. 01110-13965. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek/Brou- wershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: Renesse/Ellemeet: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, tel. 01116-1280; Burgh-Haamstede: G. van Beek-Verbeek en J. Ph. P. Stenger, tel. 01115-1861; Brou- wershaven/Scharendijke: L. A. M. Bruel en J. J. Roth, Markt 32, Brouwershaven, tel. 01119-1280, spoednummer 2204. Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oos- terland, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dorrestein, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. 01113-2120. Tandartsen: G. W. G. den Broeder, Oude Ha ven 51, Zierikzee. tel. Olllo. 13388. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek 'Zierikzee', Dam ij, tel. 01110-12906, geopend za. 09.00-12.30 uur en van 16.: 17.30 uur. Zo. van 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Tel. 01100-51177. Dierenartsen: (vanaf zat. 09.00 uur): E. Won- dergem, Zonnemaire, tel. 01112. 1880. Spreekuur zat. 13.00-13.30, Mo lenstraat- 26, Bruinisse. Zondag 17 september 1995 Nederlands-Hervormde Kerk. Brouwershaven 11 da. Graaf land; Bruinisse 10 en 17 ds. Smit; Burgh 10 ds. v. d. Deijl; Haamstede 10 (HA) ds. Haas noot. 19 ds. Smit; Kerkwerve 10 (HD) ds. v. d. Pol en ds. Schipper; Nieuwerkerk 10 ds. Knoop; Noordgouwe 10 ds. Eekhout; Noordwelle 11 ds. Voordouw; Oosterland 10 ds. Bijl, 18 ds. Ommering; Ouwerkerk 10 ds. Otten; Renesse 9.30 ds. Voor- douw; Serooskerke 10 ds. Den Hartog, 19 kand. Zorge; Sirjans- land 10 (HA) en 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 ds. Hendrikse, 11 ds. Baks, 18.30 ds. v. d. Pol; Zonnemaire 9.30 da. Graafland. Gereformeerde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Spaa, 18.30 ds. Jobse; Bruinisse 10 dhr. v. Leer dam, 17 ds. Lingen; Haamstede 10 en 19 (HA) ds. Lingen; Nieu- werkerk/Oosterland 10 ds. Knoop; Scharendijke 10 da. Buijs, 19 da. v. Eek; Zierikzee 10 ds. Jobsen, 18.30 ds. Spaa. Gereformeerde Gemeente. Haamstede 10 en 18.30 lees- dienst; Nieuwerkerk 9.30 e: 15.30 ds. v. Gelder; Oosterland 10 en 14.30 leesdienst, 18.30 ds. Gelder. Oud-Gereformeerde Gemeente, Zierikzee 10 en 18 Oosterland 9.30, 14 en 18 dienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 18.30 ds. Hardeman; Kerkwerve 10 ds. Velema, 18 ds. Oosterbroek; Zie- rikzee 10 ds. Oosterbroek, 18 ds, Velema. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Bruinisse 10 en 17 lees dienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haam stede 10; Zierikzee 9.30, zat. 19; Renesse zat. 19. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meelstraat) 10 samenkomst, woensd. 20 samenkomst. Evang. Lutherse Gemeente. Zie rikzee 10 dhr. Sijp. Evang. Christen Gemeente. Zie rikzee 10 br. De Visser. MIDI secto boek lien t lig he jestrn ten e dukt wens port koms cron, gaarc veren Vekal tamp reikti Zwic Zond riet h GOE! 1 Zuid- dinsc koms wing Inleic door ladvis A.H. koms tel Tt 110! vrijdt der o nissti staar ste ir pen streel verkl van onze verslaggever DOBURG - Het college van b en w van Domburg is bereid mee te werken aan de vestiging van een complex met elf recreatie appartementen aan de Weverij straat in Domburg. Het pand komt op de plaats van de speel- automatenhal The Game. En kele jaren geleden werd de hal op last van de gemeente geslo ten. Het perceel is eigendom van de firma Lovago. Die kreeg van het toenmalige gemeentebestuur compensatie aangeboden als de hal zou sluiten. Het college-be loofde dat het zich zou inzetten voor een wijziging van het be stemmingsplan, zodat de bouw van een appartementencom plex mogelijk werd. In oktober vorig jaar wilde de commissie vrom nog geen oor deel geven over het plan, omdat zij eerst de mogelijkheden van permanente bewoning onder zocht wilde zien. Het opgerichte buurtcomité pleitte ook voor die optie. B en w pleegden vervol gens overleg met Lovago. Per manente bewoning was niet mo gelijk. De prijs die de firma vroeg was te hoog. Lovago wilde mee werken als de gemeente een fi nanciële tegemoetkoming van vier a vijf ton bood. Het college besloot daarop bij het eerder ingenomen stand punt te blijven, namelijk wijzi ging van het bestemmingsplan. Vlak voor de zaak in behande ling werd genomen, kwam Lo vago met een alternatief voor stel. De firma verzocht in de theaterzaal van De Parel en op een deel van het parkeerterrein een automatenhal/vermaakcen- trum te vestigen voor een sym- Politie stopt drankrijders VLISSINGEN - De politie Wal cheren heeft een 32-jarige auto mobilist uit Rotterdam op de bon geslingerd, omdat hij in de nacht van donderdag op vrijdag weigerde mee te werken aan een alcoholcontrole. De man reed op Schroeweg in Middelburg toen hij werd aange houden. De Rotterdammer bleek niet in staat te blazen. Een bloedproef weigerde hij. In over leg met de hulpofficier van justi tie kreeg hij een rijverbod van acht uur en werd zijn rijbewijs ingevorderd. Rond middernacht controleerde de politie in de Lekstraat in Oost- Souburg een 45-jarige Soubur ger. Hij bleek twee maal zoveel gedronken te hebben als toege staan. De man kreeg een dag vaarding. Datzelfde lot trof een 49-jarige Souburger die tien mi nuten later in de Witte Zeestraat werd gecontroleerd. Uit de alco holcontrole bleek dat de man ook te veel had gedronken. In de Koestraat in Midelburg hield de politie om 1.25 uur een 33-jarige Middelburger staande. Hij kreeg een transactie. bolische huurprijs. Lovago was dan bereid het complex van Tht Game voor een bedrag van één gulden te verkopen. Realisering van dat idee bleek onmogelijk. De Stichting Badplaatsbelan gen Domburg, eigenaresse De Parel, had ernstige bezwa ren. B en w hebben het laatste over leg met de firma aangegrepei om een 'uiterste poging' te doet om permante bewoning te rea liseren op het perceel van The Game. Het college bracht onder meer een bod uit op de Daarover kon geen overeert stemming worden bereikt. Tus sen vraag en aanbod gaapte een gat van 35.000 gulden, terwijl de gemeente de grond en de gebou wen in de huidige staat zou moe ten overnemen. Hoewel Lovago nog een poging heeft gedaan om het financiële gat te overbrug gen, kon geen akkoord worden bereikt. Het geld dat de gemeen te bereid was te stoppen in de overeenkomst is nodig voor de verplaatsing van de Eben Haê- zerschool. Aangezien er geen der potje is, rest het college niets anders dan het oude voorstel Is handhaven. De commissie vrom maandag 18 september over hetppartementencomplex. Dal gebeurt tijdens een openbare vergadering die om 20 uur be gint in het gemeentehuis. Snorfietster breekt been MIDDELBURG - Een 68-jarige vrouw uit Serooskerke W) heek donderdagmiddag haar been e» sleutelbeen gebroken toen zij of de kruising President Roose- veltlaan/Sandberglaan in Mid delburg werd aangereden dooi een auto. Volgens de politie was de vrouw met haar snorfiets door het rode licht gereden. Een 50-jarige Middelburgse automo bilist kon het slachtoffer niet meer ontwijken. De vrouw is op genomen in het Ziekenhuis Wal cheren te Vlissingen. Drankrijder veroorzaakt aanrijding MIDDELBURG - Bij een bot sing op de Schroeweg in Mid delburg is woensdagavond om 21.50 uur een 45-jarige automo bilist uit Vlissingen licht wond geraakt. De man verkeer de onder invloed. Hij moes! voor onderzoek naar liet Zie kenhuis Walcheren in Vlissin gen. De Vlissinger botste met zijr. auto achterop een auto die voor de verkeerslichten bij de spoor wegovergang stilstond. Beidt voertuigen liepen lichte schade op, maai- alleen de drankrijder liep kwetsuren op. In het zieken huis is hem een bloedproef afge nomen, waardoor het alcohol misbruik bevestigd werd. MID oud: Het morj oym 'oei ijne vaa: yen, lens. voor than |sed De met begi: Hetl 'den, her i men 'Soul [gita: |maa mee. hlov zich •Da: duur hadi andi [Tus: aan1 Izijn leen Moe lent, had mer: Alle. men

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 48