Een rubriek vol (leed-)vermaak PZC II Concert met een glimlach Intiem portret 1 Padvinders zeilen om bekers Erik Leendertse wint ringrijden in Apeldoorn zeeland kunst recept agenda MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 ZIERIKZEE, Vierschaar Stadhuis folker Biesenbender, viool; Paul Co lter, piano. Herken van o.m. Beethoven, Ravel,' Brahms, De Falla, Granados door Leen de Broekert Dat het recital van Biesen bender en Coker anders zou uitpakken dan een 'normale' fiddf viool'Piano-avond, viel met één blik in het programmaboekje al te vermoeden. Door een recente blessure van de violist moesten Biesenbender en Coker welis waar de schikking van de ge rechten noodgedwongen wijzi gen, de essentiële formule van van onze verslaggever Jacques Cats VLISSINGEN - Op de adver tentiepagina in deze krant kijkt een dame vanaf een foto de lezer glimlachend aan. 'Ik ga voor Edah', meldt zij blij. Een kolom daarnaast blikt een meneer schichtig in de lens. 'Ik ga voor de bijl' lijkt hij te zeg gen. Maar hij prijkt dan ook in de advertentierubriek 'Goede morgen'. Verguisd en gepre zen. Roepen, dat het een ramp zou wezen om daar in te staan, maar wel samen met complot genoten gniffelend uitkijken naar het moment, dat een col lega, bekende of huisgenoot te grazen kan worden genomen. Die rubriek dus. Sinds de oprichting heeft de le zer de meest merkwaardige koosnaampjes zien passeren. En de kreupelste versjes. De mededelingen in de rubriek Goedemorgen hebben vooral van doen met jarigen, trouw lustigen, jubilarissen en ge slaagde kandidaten. De tek sten worden soms gekenmerkt door een hoog aandoenlijk heidsgehalte. 'Liefde is 27 jaar met een werkpaard getrouwd zijn en nog altijd kunnen zeg gen: Leo, ik hou van jou!' Een in Zuid-Afrika gedomicileerde vader feliciteert zijn dochter met het gegeven dat zij zich doctorandus mag noemen. Hij excuseert zich de viering van dit feit niet te kunnen meema ken. 'Maar hier in de verre zit er een trots te zijn'. Zekere Au drey fluistert zekere Ronnie mooie buitenlandse woorden in: 'May we have many years to look forward to'. Kortom: 'All you need' in druk gebracht. Bij de bok Een aparte plaats wordt inge nomen door familieleden, vrienden en collega's dié elkaar bij de bok willen doen. Teksten gaan vergezeld van op onver wachte momenten genomen en voor plaatsing in de krant schielijk achterovergedrukte kiekjes. Daar zie je dan het ju bilerende hoofd van de afdeling boekhouding, wiens conterfeit- sel is vastgelegd op het mo ment dat hij juist in z'n eigen tuin met open mond een tukje lag te doen. Zeer gewild zijn ook afbeeldingen van personen die op een uit de hand gelopen feestje op de gevoelige plaat zijn vastgelegd. Is het vreemd, dat jarigen of jubilarissen op Jolanda de Kok uit 's Heer Arendskerkse mist Pukkie zeer. hun feestdag 's morgens met het klamme zweet in de han den de krant doorbladeren om te kijken of ze nog zijn geslacht offerd? Er zijn er wel bij, die daags te voren een verzoek bij de krant deponeren dm door anderen aangedragen, voor de bekende rubriek bestemde annonces over hun persoon terzijde te leggen. Aan deze dringende wens kan niet worden voldaan. Toch zijn de meeste reacties erg sportief, meldt verantwoor delijk hoofd S. Henneman van de advertentie-afdeling van dit blad. Achteraf kunnen de men sen er wel om lachen. Henne man waakt ervoor dat er in de annonces geen onheuse taal wordt uitgeslagen. Aangele verde foto's waarop geheel ont klede personen staan laat hij keurig inkorten tot alleen het gezicht overblijft. En ook na dere toevoegingen bij een foto als 'deze boerenhufter wordt vandaag vijftig jaar' houdt Henneman zorgvuldig uit de krant. De rubriek 'Goedemorgen' blijkt voorts een waar toe vluchtsoord te zijn geworden voor gedupeerden in de breed ste zin van het woord. Daartoe behoorden dezer dagen een Domburgse mevrouw en haar 24-jarige zoon. Trotse bezitters van een bordeauxkleurige Eend. Dat waren ze tenminste tot het vorige weekeinde. Toen maakte de zoon een ritje naar Middelburg teneinde zich daar enige tijd in het uitgaansleven op te houden. Bij terugkeer op de parkeerplaats trof hij een leeg vak aan. 's Anderendaags verschafte de politie duidelijk heid: de wagen was verfom faaid aangetroffen in de Wal- eherse dreven ter hoogte van Grijpskerke. Men had op het dakje gedanst, de zijkant bleek ingetrapt en de lampen hingen er triest bij. De politie ontferm de zich over de toch al losge wrikte achterklep om na te gaan of er vingerafdrukken wa ren achtergelaten. Bij nadere foto Willem Mieras beschouwing van het verkreu kelde vehikel ontdekten de rechtmatige eigenaren een aan het dashboard gehecht dotje kauwgom. Maar om daar een DNA onderzoek op los te laten vond de politie wat ver gaan. „Ik hoop dat de daders worden gepakt", zegt de mevrouw van het wrak. „Er zijn natuurlijk er ger dingen in de wereld. Maar wat bezielt iemand om zoiets te doen." Gedupeerden zijn er ook onder de houders van huisdieren. In de kolommen van 'Goedemor gen' is sprake van een opval lend hoog aantal verzoeken om informatie over weggevlogen of weggelopen troetelbeesten. Een Souburgse familie doet kond dat de schildpad nk acht tien jaar in de tuin te hebben rondgescharreld is weggelo pen. Over de huidige verblijf plaats tast men volledig in het duister. Een ongeluk wordt ge vreesd. Een gezin in Arnemui- den roept personen op die in formatie kunnen verstrekken over een vermiste huisgenoot, een Duitse Herder. 'Dood of le vend'. Op de Noordweg in Mid delbrug wordt hevig uitgeke ken naar een zwart/witte kat, voorzien van een roze vlooien- bandje. 'Heeft medicijnen no dig' klinkt ernstig door in de annonce. Pukkie In 's Heer Arendskerke treurt een stel over de leegte die Puk kie achterliet. De gecastreerde rode kater had het ten tijde van de heersende hitte even niet meer. Pukkie voelde zich ellen dig. kreeg vervelende bijver schijnselen als diarree. Het was zelfs zo erg, dat de dierenarts besloot het beest in observatie te nemen. Dat heeft Pukkie zich niet lang laten welgeval len. Tijdens een moment van onoplettendheid nam de kater de benen. Tot twee keer toe verscheen een mededeling in de rubriek 'Goedemorgen'. Met daarbij een opvallend signalements trekje: Pukkie houdt het linker achterpootje stijf naar voren als hij zit of ligt. De oproepen leverden weinig houvast op. Er waren wel hoopgevende tele foontjes van personen die meenden het dier in Heinkens- zand te hebben gezien. Ande ren belden op, konden niets doen. maar wilden toch graag hun meeleven betuigen. Dat maakt het verdriet om de afwezigheid van Pukkie er niet minder om. Dagelijks en soms ook 's nachts loopt de bazin op straat naar het dier uit te kij ken. Er zijn in het dorp ook al folders rondgedeeld met een opsporingsverzoek. „Pukkie was ons alles. Wij heb ben geen kinderen. Dus zo doende", legt de getroffen vrouw uit. Ze hoopt dat de ka ter snel wordt gevonden,Het is voor ons zo geen leven meer." Misschien dat die ene medede ling in de 'noodoproep' extra helpt bij de opsporing: de vin der wacht 'een hoge tot zeer ho ge' beloning. Na enig aandrin gen wil mevrouw wel kwijt wat daar voor staat. „Zeker dui zend gulden", verklaart zij na der. Goedemorgen! het menu bleef intact: een mix van min of meer authentieke volksmuziek en op volksmuziek geïnspireerde muziek van klas sieke componisten als Brahms, De Falla, Ravel en Bartok. Wat denkt Biesenbender nu te winnen met zijn grensoverschrij dend verkeer? Door over de be perkende omheining van onze westerse muziektraditie héén te stappen, door zijn licht op te ste ken bij uiteenlopende exotische muziekculturen is het hem mo gelijk de vanzelfsprekendheden van onze klassieke-muziekprak- tijk met een herijkte, frisse blik te bezien. Toen Biesenbender eens een recital gaf met werken van Bach, was hij na afloop be- GOES, 't Beest festival Meer dan woorden, Een soi- jeevan Eric de Kuyper. door Ernst Jan Rozendaal De naam zegt het al, 'Meer dan woorden' houdt het niet bij literatuur alleen. Het festival richt zich op de combi natie van het geschreven woord met toneel, film en muziek. Een avond rond Eric de Kuyper 1(1942) past uitstekend binnen idie opzet. De Vlaming is immers niet alleen auteur van een aan- jtal prachtige autobiografische boeken, hij is ook filmregisseur, docenten theatermaker. Net als zijn boeken, wist hij zondag avond in 't Beest in Goes een in tiem portret van zichzelf te schilderen, nu alleen compleet met muziek, dans en filmbeel den. "ïk heb een hekel aan literaire ponden", begon De Kuyper. .Het eerste deel leest de auteur poor, en ik lees niet graag voor mijn eigen werk, het tweede |deel worden er vragen gesteld door iemand die de boeken niet gelezen heeft en ten slotte, vijf pluten voor tijd, mag het pu bliek ook nog gauw wat vragen. P heb dit dan ook maar een soi- j'ree genoemd." ®n een soiree volgens Eric de fPer, dat betekende een spreekbeurtachtigevertelling °ver zichzelf, stukjes voorlezen, aJn favoriete muziek - onder meer van Satie en Poulenc - ver wikt door het Duo Satiere (Ka- ha ten Cate en Dorothee Crijns), aapnenten uit films van hem- f1'en anderen en vragen wan- neer het publiek daar behoefte aan had. De Kuyper wordtin vele opzich- en gekweld door tweeslachtig- "eicL gaf hij aan. Als Brusselaar was hij niet Franstalig en niet "[«eaerlandstalig, maar iets daar tussenin en dat is hij zijn hele le ven gebleven. Hij las fragmenten voor uit zijn boek Bruxelles, he re I come, hoe hij tevergeefs de Vlaamse dictie moest leren, en zich met plezier de Franse eigen maakte. Dat die minutieuze her inneringen met Vlaamse tong val werden voorgelezen door de gene over wie ze gaan, veroor zaakte voortdurend een gevoel dat het midden hield tussen irri tatie en bewondering. Telkens was er de gedachte: die man heeft het maar over zichzelf. Ge lukkig won de bewondering. De avond had in alle opzichten het karakter van zijn boeken. De Kuyper had geen haast, stond uitvoerig stil bij details, bewan delde talloze zijpaden en creëer de met zijn dure sigaar en mu ziek uit het begin van deze eeuw een sfeer van weemoed, rust en een vleugje decadentie. Bijna ongemerkt liet hij zien hoe klei ne, vanzelfsprekende dingen uit het leven van een jongen later de fascinatie van een kunstenaar bepalen. Het plezier in taal, de wandelingen door Brussel die een direct verband houden met De Kuypers interesse voor dans en de muziek die hem aanzette films te gaan maken. „Waarom al die genres?", vroeg hij zich af. „Omdat er steeds iets ontbreekt. In het Nederlands kan ik niet wat ik in het Frans kan en andersom, in woorden kan ik de muziek niet weerge ven, dus dan maar de film, maar als regisseur ben je net een cir cusbaas, en dan mis ik de rust, het genot om aan de tafel te zit ten, de eenzaamheid van het schrijven. Zo pendel ik van het een naar het ander. Wat ik hier heb, heb ikdaar niet en wat ik daar heb, ben ik hier verloren." Muziek, film, dans en literatuur; tijdens zijn zondagavondsoiree had De Kuyper ze even allemaal tegelijk. nieuwd - zo schrijft hij in zijn boekje 'Von der untertraglichen Leichtigkeit des Instrumental- spiels' - wat een bevriende Gha- nese musicus er nou van zou vin den. „Dat was geen muziek", zo stel de deze onomwonden, „dat was een foto van de muziek. Ik ge loof, dat jiallie bij het instuderen van muziek aan de verkeerde kant beginnen: van de vingers naar de oren, in plaats van an dersom." Voor Volker Biesen bender staat het onomstotelijk vast dat een weloverwogen inte gratie van niet-westerse benade ringswijzen ons musiceren uiter mate kan bevrijden, vitaliseren en verrijken. Gelijk al aan het begin van hun optreden gaven Biesenbender en Coker een overtuigende de monstratie van de bovenge noemde uitgangspunten. Op een volkomen organische, ont spannen wijze liet de violist het stemmen van zijn instrument overgaan in een geïmproviseerd stukje volksmuziek. Op een der gelijke manier preludeert een In diase sitarspeler, om in de juiste 'stemming' te komen voor de ra- ga die volgt, In de Roemeense en Russische volksmuziek - zowel authentiek als 'gefilterd' door Bartok - frap peerde Biesenbender met een onweerstaanbare combinatie van ontspannen speelplezier, virtuoze flair en een tomeloze energie. In de vertolking van de sonate opus 30/3 van Beethoven waren deze eigenschappen minder evi dent aanwezig. In het eerste deel bleef men een beetje aan de op pervlakte van de muziek, waar bij zowel de violist als de pianist zich schuldig maakten aan on achtzame accentplaatsingen. Bepaald innemend vond ik, dat Biesenbender met zijn instru ment naar de piano toegewend speelde, zodat er werkelijk spra ke was van een geven en nemen, een muzikale dialoog. Na de pauze voerden Biesenben der en Coker ons mee naar Span je en Hongarije. In het bekende lied van De Falla 'El pano moru- no' demonstreerde Biesenben der ons, dat vioolspelen en zin gen in eikaars verlengde liggen. De met een uiterst hoog voltage gespeelde Tzigane van Ravel bracht de luisteraars op het puntje van de stoel. Het ware wellicht bevredigender geweest, als het programma wat meer rustpunten had gekend. De bon te stoet van opwindende woeste lingen die nu aan ons voorbij trok deed ons snakken naar een rustig, intiem tussendoortje. Laat u door deze kritische kant tekeningen niet misleiden: dit was echt een anders-dan-an- ders-concert. Wees nou eerlijk, wanneer zie je tijdens een con cert zóveel mensen luisteren met een glimlach om de lippen? De vletten hadden tijdens de wedstrijd veel voordeel van de wind. foto Willem Mieras van een medewerkster YERSEKE - Vierenveertig padvindersvlet- ten zijn zaterdagmiddag om 14.30 uur gestart vanuit de Prins Willem Alexanderhaven in Yerseke voor een traditionele zeilwedstrijd. Deze race om 'De Oosterschelde beker de Yer- seksche Courant' voor Zceverkennersgroepen in de admiraliteit 'Zeeuwse Stromen' werd voor de 27ste maal gezeild en georganiseerd door de scouts ridder Boudewijngroep uit Yerseke. De start moest een half uur worden uitgesteld omdat de vletten uit Tholen en Bergen op Zoom verlaat waren. Eenmaal gestart werden de ronden snel gezeild met een wind, kracht 4-5 Beaufort, uit het zuidwesten. De aanwakke rende wind tijdens de wedstrijd was de oorzaak dat enkele vletten met materiaalpech door de politie te water de haven moesten worden inge- sleept. Wegens de late start werd het geheel met een ronde ingekort en zo kwam de laatste vlet om half vijf over de finish. De prijsuitrei king door wethouder J. W. P. Cornelissen van Reimerswaal volgde om half zes in het clubge bouw Het Waterschip. De Oosterscheldebeker voor de zeeverkennersgroepen ging naar de Sint Annabaai van de Frans Naereboutgroep uit Goes, de tweede prijs ging naai- Potvis Ka- rel Doormangroep uit Bergen op Zoom en de derde naar Wulp Zandkreekgroep Kamper land. De strijd om de Admiraliteitsbeker van de wilde vaart heeft als uitslag: 1. Plevier Zand kreekgroep Kamperland: 2. Waaigat Frans Naereboutgroep Goes; 3. Noorderkroon Hee- netrechtgroep Tholen. Janny van der lee_ Simply Delicious <4-6 personen) Dit dessert ziet er misschien een beetje rommelig uit en het is zo simpel te bereiden dat het lijkt alsof het recept mis schien niet klopt, maar wie een lepel van dit toetje eenmaal in zijn mond heeft, gestopt... Vergeet bij het maken van kara- mël nooit dat de gesmolten sui ker zéér heet is en pas op met eventuele spatten; de suiker brandt direct in. Ingrediënten: ca. 500 gram gemengd fruit zo als perziken, frambozen en/of aardbeien en bramen 250 gram kwark 2,5 dl slagroom 2 eetl. witte basterdsuiker; voor de karamel: 175 gram suiker. Bereiding: Maak het fruit schoon en snijd de perziken iof bijvoorbeeld nec tarines) in dunne partjes. Roer de kwark glad met 1 eetle pel basterdsuiker en klop de slagroom stijf met de andere le pel basterdsuiker. Spatel slagroom en kwark door elkaar. Verdeel ongeveer 3/4 van de ver schillende vruchten over de bo dem van een ondiepe serveer- schaal of over 4-6 1-persoons- schaaltjes. Houd de rest van de vruchten achter voor de garne ring. Schep het kwark-roommengsel over de vruchten. Het oppervlak hoeft niet glad te zijn, maar mag zelfs een beetje 'hobbelig' zijn. Verdeel hierover de achterge houden vruchten. Maak op niet te lage warmte bron de karamel. S melt hiervoor de suiker in een pan met stevige bodem tot deze lichtbruin (tof- fee-achtig) begint te kleuren. Maak eventueel voorzichtig ronddraaiende bewegingen met de pan. Schenk nog voordat de karamel donker kleurt en begint te roken, de vloeibare suiker in een dun straaltje zigzaggend over de roomkwark met vruch ten. De karamel zal zich onregel matig over het oppervlak verde len en stollen. Serveer het dessert bij voorkeur niet te lang na de bereiding. van een medewerker BIGGEKERKE - Erik Leen dertse uit Biggekerke is win naar geworden van de demon stratie ringrijden in Apeldoorn. Erik stak als enige van de 14 deelnemers alle 30 te steken rin gen. De tweede prijs was voor Diana Wisse die in een kamp Krijn Coppoolse versloeg. Bei de rijders staken 27 van de 30 ringen. De pollepel werd ge wonnen door Krijn Coppoolse. Uitslag na 30 beurten: Ï.Erik Leen dertse 30: '2.Diana Wisse' 27; 3.Krijn Coppoolse 27; 4.Lout Vos 26; 5.Daniel Eckhardt 26; 6.Linda Zijl 26; 7.David van de Voorde 25: 8.Paul v.d. Broeke 25; 9 Helm Brouwer; lO.Pieter Dinge- manse 23: 11.Jan Hendrikse 19: 12.Renate van de Voorde 17; 13.Marco van de Voorde 16; 14.Jan Koppejan 13. Pollepel: Krijn Cop poolse. Kloetinge In Kloetinge streden veertien sjezenkoppels om de overwin ning bij het sjezenrijden tijdens de monumentendag. Lianne Wielmaker en Albert de Visser werden de winnaars van deze sjezen wedstrijd door 72 van de 75 ringen te steken. De tweede plaats was voor Jannie Louws en Adrie Brasser die 71 ringen wis ten te steken en derde werden Corrie en Jan de Visser die 70 rin gen staken. De boereronde die de pollepel opleverde werd ge wonnen door Albert de Visser die alle 6 ringen van 38mm wist in te steken. Het best geklede paar en winnaar van de 26mm kamp werden Evelien van Mal- degem en Frank Brasser. De mooist versierde sjees was van Elma en Jaap Sturm. Raad Borsele opnieuw bijeen over bouwproject HEINKENSZAND - De gemeen te Borsele wijdt donderdag 14 september een derde - en laat ste - raadsvergadering aan het project ruimtelijke kwaliteit dat dit jaar van start is gegaan. De raad wordt geïnformeerd over 'het belang van stedebouw- kundige en architectonische kwaliteitseisen voor nieuw bouwwijken'. Directeur van het Stimuleringsfonds voor Archi tectuur, N. de Vreeze, en voorzit ter P. Zelissen van Architectuur Lokaal zullen een lezing houden. Vervolgens staat een discussie gepland. De bijeenkomst begint 20.00 uur. Uitslag na 75 beurten: 1.Lianne Wie- lemaker/Albert de Visser 72; 2.Jannie Louws/Adrie Brasser 71; 3.Corrie/Jan de Visser 70; 4.Esther Lous/Hans Maüaars 69; 5.Leny/SLmon Lous 68: ö.Kathinka de Lange/Jan Besuyen 68: 7.Connely/Jan Jobse 66; S.Carin Machielse/Piet Sinke 64, 9.Evelien van Maldegem/Frank Brasser 62; 10.Alice/Jan Gideonse 59: 11.Jeanette/Ronny Stroo 58; 12.Riet van Aartsen/Ries de Visser 54; 13.Elrna/Jaap Sturm 52: 14.Brigitte Bokx/Vincent Bol 38. Boereronde: Albert de Visser/Lianne Wielemaker. Kamp 26mm en best geklede paar: Evelien van Maldegem/Frank Bras ser. Versiering: l.Elma'Jaap Sturm. 2.Leny/Simon Lous, 3. Riet van Aart sen/Ries de Visser. Agenda ZRV: 16 september. 09.30-17.30 uur: Grijpskerke vrije sjezemoedstrijd met 47 sje- zencombinaties. Bromfietser aangehouden na brokkenrit POORTVLIET - Tegen een 17- jarïge bromfietser uit Poortvliet is in de nacht van vrijdag op za terdag proces-verbaal opge maakt omdat hij was doorgere den na het rammen van een boom en een auto op het Kerk plein in Poortvliet. De jongen, die teveel had gedronken, kon door aanwijzingen van getuigen worden opgespoord. De brom fietser hield enkele schrammen op zijn hoofd over aan zijn avon tuur. Ter Valcke Goes viert jubileum GOES - Omdat verpleegtehuis Ter Valcke in Goes dertig jaar bestaat, wordt zaterdag 30 sep- tenflber een feestmiddag gehou den. Op het programma staan onder meer een loterij, een rom melmarkt en diverse spelletjes. Ook voor kinderen worden acti viteiten op poten gezet. De op brengst van de middag, die van 14.00 tot 17.00 uur duurt, komt ten goede aan een interne kabel krant voor het verpleegtehuis. Drankrijder aangehouden SINT MAARTENSDIJK - Een 24-jarige automobilist uit Tho len moest zaterdagochtend vroeg na een controle in Sint Maartensdijk zijn rijbewijs inle veren. Zijn alcoholpercentage bleek te hoog. Ook werd proces verbaal opgemaakt. Evenementen 13-21 DOMBURG - Centrum, uur: Toeristenmarkt; Badhotel, 19.30 uur: Brassband Apollo, BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Braveheart en Batman Fo rever; Cinemactueel, 20 uur; Under Siege 2 en Congo; Cinema Paradiso. 20 uur: The sound of music; GOES Grand, 20 uur: Roma citta aperta; HULST De Koning van Enge land! 20 uur: Under Siege 2, Bra veheart, Crimson Tide, Congo en While you were sleeping; MIDDELBURG - Cinema. 20 uur: E.T.; VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: While you were sleeping, French Kiss, Congo en Brave- heart, Tentoonstellingen AARDENBURG - Gemeente Museum, 13-17.30 uur: 'Bij de beesten af (t/m 30/9): BROUWERSHAVEN - Stad huis, 9-17 uur: Do van Rijn, schil derijen en tekeningen (t/m 22/9); Sint Nicolaaskerk. 13.30-16.30 uur: Jean du Neele, aquarellen en acrylschilderijen (t/m 30/9); GOES Grote Kerk, 10-17 uur: Olieverven en grafische werken van Safian Ashot (t/m 30/9); Stadskantoor, 9-17 uur: Nico van Welzenes, schilderijen (t/m '27/10); HEINKENSZAND - Gemeen tehuis, 9-12 en 13-16 uur: Ama teurfotografen met dia klank beeld serie over het Zwaakse Weel (t/m 21/9); HULST Galerie Rattenfan- ger, 14-17 uur: Annika Molhoek, tekeningen t/m 7/10); Stadhuis, 9-12 en 13-16.30 uur: Marleen Wouters, beelden en In ge de Beider, houtsneden (t/m 14/9); KAPELLE Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Agues van den Berge (poppen) en Alies Aler (pasteltekeningen) t/m 29/9: ST. MAARTENSDIJK - Ge meentehuis, 9-12 en 13.30-15 uur: Beelden van Tholen en St. Phi- lipsland (t/m 29/9): MIDDELBURG Zeeuwse Bi bliotheek. 17.30-21 uur: 'Kijk hoe de stilte verdween', expositie over het verleden van de biblio theek (t/m 30/9); 'Door het oog van...', fototentoonstelling door C. Kotvis (t/m 30/9); Tentoon stelling 50 jaar ZVU (t/m 30/9); Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Prenten uit 1932 van Baron van Lamsweerde (t/m 22/10) en schil derijen van 19e eeuwse Zeeuwse schilders (t/m 22/10); Waldo Bien, sculpturen (t/m 1/10»; Wandelkerk, 9-17 uur: Len Mun- nik, tekeningen en cartoons (t/m 13/9); Ramschip Schorpioen, 10-U7 uur: Scheepjes in flessen {t/m 29/9); OOST-SOUBURG - .Biblio theek, 13.30-17.30 uur: Rinus Grootjans. schilderijen (t/m 23/ 9); OOSTKAPELLE Zeeuws Bio logisch Museum, 13.30-17 uur: 'Enge beestjes', natuurfoto's van Ciska Lepelaars (t/m 1/10); 'Gro te Griezels' werk van kunste naar Hans Jahne (t/m 1/10); Studiecentrum Oranjezon, 10-16 uur: Gouaches van Sophie Vis ser Demmink (t/m sept.i; SLUIS Raadskelder, 13-17 uur: Kakayi Koerdistan, Mixed media op papier en Sader Koer distan, schilderijen (t/m 8/10): TERNEUZEN - Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur: Sager Al-Qatil, 'from ghetto tp ghetto' (t/m 13/ 10); VEERE De Schotse Pluizen, 13-17 uur: Henri Cassiers 1858- 1944, schilderijen (t/m 21/9); Grote Kerk, 10-17 uur; Juan Ri- polles, schilderijen, sculpturen en etsen (t/m 5/10); Stadhuis/De Vierschaar, 12-17 uur: 'Hendrik Willem van Loon (1886-1944) en de oorlogsjaren' (t/m 30/9); VLISSINGEN - Stedelijk Mu seum, 10-17 uur: 'Schipper mag ik overvaren, van veerboot tot tunnel' (t/m 1/10); WOUW Museum Ter Zijde, 10-17 uur: 'Sarong van sutra, ka- baya van kant' zijde en kant uit Indonesië (t/m 30/10): ApaMana, Promising painters of Indonesia today (t/m 30/10); ZIERIKZEE Stadhuismu seum, 10-17 uur: Sitse kleding rond 1800 (t/m 31/10); Bibliotheek De Stolpe, 14-17 en 18.30-20 uur: Lejon Vriens, strips (t/m 29/9). 1 Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: tel. 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-14.00 uur en 20.00-23.00 uur - weekends van 20.00-23.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijr Zee land. tel. 01184-69869. dag en nacht bereikbaar. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 9