Baanlozen helpen bedrijfsleven PZC Molukse wijk weer in trek Open Jeugdwerk Bruinisse trekt in Het Kompas Raad Westkapell buigt zich over plan Joossesweg FANTASTISCHE HERFST UITVERKOOP zeeland Afgestudeerde technici maken zich verdienstelijk in Technovatie Werkplaats lezers schrijven Ik lees de krant in de Was Bang&Olufcen dealer! van onze verslaggever VLISSINGEN - In de Technova tie Werkplaats Zeeland maken pas afgestudeerde technici, die nog geen baan hebben gevon den, zich verdienstelijk voor het Zeeuwse bedrijfsleven. Na een aanloopperiode van ruim een half jaar, gaat de werk plaats komende week officieel open. Gedeputeerde Daan Bruinooge houdt dan, woens dagmiddag 12 september, een toespraak voor genodigden. De werkplaats is gevestigd in het voormalige PZEM-station aan de Edisonweg in Vlissingen, waai- voor heel Walcheren de stroom werd verdeeld. Er is een grote hal en kantoorruimte in gereedheid gebracht. Afgestu deerden van de Hogeschool Zee land en het Zeeland College gaan daar technologische on derzoeksprojecten uitvoeren voor bedrijven en instellingen. Jonge technici die voor zichzelf aan de slag willen, kunnen er een eigen produkt ontwikkelen. De afgestudeerden kunnen ge bruik maken van de kennis en de faciliteiten van de twee scholen. Bedoeling is hen een steuntje in de rug te geven bij pogingen een plaatsje in het bedrijfsleven te veroveren. Bedrijven op hun beurt kunnen tijdelijk de hulp van de schoolverlaters inroepen bij het doorvoeren van techni- sche vernieuwingen. Daarvoor moet wel worden betaald. Voor lopig draait de werkplaats nog op subsidies van het ministerie van Economische Zaken en het provinciebestuur. Maar het is de bedoeling dat zo snel mogelijk kostendekkend wordt gewerkt. Dure vliegers gestolen uit strandhokje ZOUTELANDE/VLISSINGEN - Uit een strandhokje op het strand van Zoutelande zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zes wedstrijdvliegers gestolen. De waarde van de vliegers is vijf tienhonderd gulden. Dezelfde nacht werd bij een inbraak in een woning aan Westerzicht een Vlissingen een onbekend geld bedrag en een draagbare tele foon buit gemaakt. Projectcoördinator Arthur Smaal, zelf ook nog niet zo lang geleden afgestudeerd, verwacht dat het wel zal lukken. Er wordt op gemikt in het eerste jaar tien afgestudeerde techneuten aan het werk te zetten en minstens de helft van hen uiteindelijk aan een baan te helpen. Sinds de voorzichtige start in februari heeft de werkplaats voor zes af gestudeerden een project gere geld. Drie van hen hebben in middels een vaste baan. In opdracht van het ministerie van Economische Zaken zette een van de afgestudeerden een handleiding in elkaar die bedrij ven leert hoe ze hun produkten in aanmerking kunnen laten ko men voor het Europees veilig heidscertificaat, de zogenaamde CE-markering. Twee bedrijven in Zeeuws-Vlaanderen fungeer den daarbij als toetssteen. Een andere afgestudeerde hbo'er hielp de Koninklijke Maat schappij De Schelde bij het ver beteren van een nieuw produkt waarmee verbrandingsovens de uitstoot van gevaarlijke stoffen kunnen indammen. Andere schoolverlaters zijn momenteel aan het werk voor de Vitrite-fa- briek en de Hogeschool Zeeland. De Technovatie Werkplaats Zeeland wordt bestuurd door een stichting, waarin vertegen woordigers zetelen van de Hoge school Zeeland, het Zeeland Col lege, het Innovatie Centrum Zeeland, het provinciebestuur, het Regionaal Bureau Arbeids voorziening en het ministerie van Economische Zaken. Be doeling is ook nog een vertegen woordiger van het bedrijfsleven in de stichting op te nemen. Nu het voormalige PZEM-ge- bouw gebruiksklaar is, heeft de werkplaats een 'gezicht'. De offi ciële opening wordt met enige spanning tegemoet gezien. „Het bestaansrecht van de werk plaats is afhankelijk van de reac tie van het bedrijfsleven. De offi ciële opening is een gelegenheid heid waarop het bedrijfsleven van belangstelling blijk kan ge ven", zegt Smaal. van onze verslaggeefster OOST-SOUBURG - De inwo ners van de Molukse wijk in Oost-Souburg vierden zaterdag feest. De buurtverbetering is klaar. Anderhalf jaar na de re novatie van de oude domeinwo- ningen door woningbouwver eniging VW is ook de buurt aangepakt. De Molukse wijk is niet langer de verpauperde wijk van een paar jaar geleden, maar een buurt die nu ook in trek is bij jonge gezinnen. Twee gewonden bij aanrijding TERNEUZEN - Bij een ongeluk op het kruispunt Ilaarman- weg-Rijksweg 61 raakten zater dag kort na het middaguur twee automobilisten gewond. Een 40-jarige inwoner van Breskens moest met verwondingen aan zijn rug worden overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Een 19-ja- rige Sluiskillenaar werd licht gewond, maar kon nadat hij ter plaatse door een arts was gehol pen naar huis terugkeren. Het ongeluk gebeurde toen de Sluiskillenaar vanaf de Koe- gorsstraat de rijksweg over wil de steken. De man verzuimde hierbij voorrang te verlenen aan de automobilist uit Breskens die op dat moment op de rijksweg naderde. De Terneuzense brand weer werd inegschakeld om de mannen uit de ravage te bevrij den. van onze verslaggever BRUINISSE - Na enkele maan den klussen kon zaterdag het eerste onderkomen van Open Jeugdwerk in Bruinisse worden geopend. Het pand van de her vormde gemeente heeft de naam het Kompas meegekre gen. „Een instrument dat je helpt de goede weg te vinden. Ik hoop dat de jongeren hier niet uit de koers raken", zei dominee J. Smit die het gebouw opende. Vervolgens werd een barbecue voor de jeugd gehouden. Het houten onderkomen werd eind februari naast de ijsbaan iri Bruinisse geplaatst. Met ijsclub Nooit Gedacht is de afspraak ge maakt dat - indien kan worden geschaatst - een deel van het Kompas toegankelijk is voor le den van de ijsclub. Het gebouw is een schenking van vliegclub Holland: eerder was het in ge bruik op vliegveld Midden-Zee land. Na de installatie werd het club huis opgeknapt en werd er een nieuw deel naastgezet. Voor een financiële bijdrage zorgden on der meer het Juliana Welzijns- fonds, de gemeente Bruinisse en een aantal bedrijven. Volgens woordvoerder H. Vogel van Open Jeugdwerk is het een semi-permanent onderkomen. „Het is een zo goedkoop mogelij ke oplossing. We gaan er vanuit dat het gebouw vijf jaar mee gaat. Ondertussen blijven we zoeken naar een vast onderko men." Het Kompas is niet alleen toegankelijk voor kinderen van de hervormde gemeente, bena drukt hij. „Iedereen is welkom. Ook de jeugd buiten Bruinisse." Drugstoeristen aangehouden TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield het voorbije weekeinde twee drugstoeristen in de binnenstad aan. Een 25-jarige Rotterdammer werd door agenten aangetroffen met een kleine hoeveelheid he roïne in zijn bezit. De man kreeg een verblijfsontzegging voor de binnenstad uitgereikt. Een 31- jarige man uit het Franse Tour- coing werd aangehouden in de Noordstraat. De man bleek niet over geldige identiteitspapieren te beschikken. De Fransman had geen drugs bij zich. De man werd voor nader onderzoek over gedragen aan de marechaussee. „Er is nu zelfs een wachtlijst voor de woningen", zegt Alex Telehala, voorzitter van de Mo lukse wijkraad, met een tevre den glimlach. Anderhalfjaar ge leden werd het laatste huis gere noveerd. Alleen de slecht onder houden wijk moest nog worden aangepakt. Hier is 120.000 gul den ingestoken. De groenvoor zieningen kregen een grote on derhoudsbeurt. Voor de kinderen werden in de omgeving van het ontmoetings centrum Mae-Uku speeltoestel len geplaatst. Het verwaarloos de pleintje aan de Prins Hen drikstraat is nu een speelweide met voetbaldoelen. Op verzoek van de buurtbewo ners is de verkeerssituatie aan gepast. Door middel van het in stellen van eenrichtingverkeer in de Prins Hendrikstraat en de Kromwegesingel en een 30-kilo- meterzone worden spelende kin deren niet langer meer gehin derd door sluipverkeer. Bij het vernieuwen van de bestrating zijn ook enkele parkeervakken aangelegd. Voorafgaand aan de festivitei ten maakten enkele buurtbewo ners en genodigden, onder wie wethouder C. de Keijzer, een rondgang door de vernieuwde wijk. Telehala toonde de wet houder met trots de effecten van de woonbuurtverbetering. Sinds de wijk is aangepakt ste ken de bewoners meer geld in het onderhoud van hun eigen tuintjes. Overal verrijzen prach tige bloemperken. De meeste be woners hebben ook nieuwe tuin hekken aangeschaft. „Zoiets zag je hier vroeger in de wijk niet", aldus Telehala. «UB® Kinderen bij een van de nieuwe speeltoestellen bij het wijkgebouw Mae-Uku. In eerste instantie richt Open Jeugdwerk zich op de kinderen van twaalf tot vijftien jaar. Maar er bestaan vergevorderde plan nen een 'vijftien-plus groep' op te richten, licht Vogel toe. „We hopen dat ze hier blijven komen als ze wat ouder zijn." Om de veertien dagen is het Kompas op zaterdagavond ge opend. Bedoeling is er een plek van 'ontmoeting en gezelligheid' van te maken. Op het program ma staan bijvoorbeeld thema-, film- en spelavonden alsmede optredens van muzikanten. Man (58) viel minderjarigen lastig op strand VROUWENPOLDER - De poli tie heeft zaterdagmiddag een 58-jarige man uit Diepenbeek (B) aangehouden voor onzede lijk gedrag in het openbaar ten overstaan van minderjarigen op het strand van Vrouwenpolder. Naar aanleiding van meldingen van getuigen kon de politie de man aanhouden. Na het betalen van een transactie van vijfhon derd gulden mocht hij weer gaan. Gewonde bij botsing Renesse RENESSE - Bij een aanrijding op de Kooijmansweg in Renesse is zaterdagmiddag een 29-jarige Zwollenaar gewond geraakt. Het slachtoffer reed mee met een 49-jarige inwoner uit Hat- tem. Deze automobilist verleende op de kruising met de Lagezoom geen voorrang aan een van rechts komende wagen die werd bestuurd door een 41-jarige man uit Ellemeet. De Zwollenaar werd met gekneusde borstkas en voet overgebracht naar het Zweedse Rode Kmisziekenhuis in Zierikzee. Beide auto's waren geheel vernield. Boete voor rammen auto RENESSE - Een 67-jarige auto mobilist uit Nieuw Lekkerland kreeg zaterdagavond een boete van 600 gulden omdat hij een au to van een 38-jarige Dortmunder had geramd op de Stoofweg in Renesse. RECTIFICATIE VAN DE OP 8 SEPTEMBER 1995 GEPUBLICEERDE BEKENDMAKING Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Directie Zeeland BEKENDMAKING De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Al gemene wet bestuursrecht bekend dat zij bij besluit van 7 juni 1995, nr. RH/RA 198981 het gemeenschappelijk besluit der Staten van de Provin cie Zeeland van 31 maart 1995, nr. 11 en van Noord-Brabant van 6 april 1995, nr. 303381 heeft goedgekeurd, houdende: 1. opheffing van de waterschappen Noord- en Zuid-Beveland, Schou- wen-Duiveland, Tholen en Walcheren, het intrekken van de regle menten en het instellen van het waterschap Zeeuwse Eilanden met vaststelling van het reglement; n. wijziging van art. 69 van het Algemeen Zeeuws waterschapsregle ment; III. bepaling dat dit besluit in werking treedt op een door gedeputeer de staten te bepalen tijdstip dat voor de onderscheiden hoofdstuk ken of onderdelen daarvan verschillend kan worden gesteld. Terinzagelegging Het besluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 8 september 1995 gedurende zes weken ter inzage op de volgende adressen en tijdstip pen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur (kamer 156). 2. Gedurende de kantooruren bij de volgende waterschappen: a. waterschap Walcheren, Groenmarkt 10 te Middelburg, b. waterschap Noord- en Zuid-Beveland, Nassaulaan 8 te Goes, c. waterschap Schouwen-Duiveland, Havenpark 40 te Zierikzee, d. waterschap Tholen, Onder de Linden 7 te St.-Maartensdijk. Beroep en voorlopige voorziening Tegen de beslissing inzake de goedkeuring van het besluit van Provin ciale Staten tot opheffing van een waterschap ofhet wijzigen van de taak of het gebied van een waterschap kunnen belanghebbenden van 8 sep tember 1995 gedurende zes weken bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep instellen. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2400 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 8 september 1995 van kracht. Naast het instellen van beroep is het mogelijk om een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening in te dienen. Het verzoekschrift tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voor noemde afdeling. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoemde afdeling. Den Haag, 7 september 1995, de Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, voor deze, het hoofd van de afdeling Waterrecht en Waterschappen, (mr. H. R. van Woerden) iedereen leest de krant altijd en overal. MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - Het einde van de doorgangs- en bereik- baarheisprobletnen op de Joos sesweg komt in zicht. Deze week behandelt de raad West- kapelle het reconstructieplan van de Joossesweg. Vanaf de provinciale weg tot aan de af slag naar de Viking wordt een voet- en fietspad aangelegd. Er komt een verhoogd kruisings- vlak met verderop gelegen snel heidsremmers en een volledig vernieuwd wegdek tot aan het provinciale fietspad aan de duinrand. Ook de parkeerplaats wordt opnieuw geordend. De re constructie gaat 340.000 gulden kosten, waarvan 120.000 gulden voor rekening van de gemeente komt. In de oorspronkelijke schets was een fiets- en voetpad aan beide zijden over de gehele lengte van de weg opgenomen. Op verzoek de raad is het plan versoberd. Ook is besloten om de bestaan de hagen te laten staan zodat het landschappelijk kar, van de weg behouden blijft, de veiligheid van de fletse voetgangers zal langs de g; weglengte verlichting aangelegd. Van de totale kosten neem Wegschap Walcheren, nog een gedeelte van de we heert, 100.000 gulden voot rekening. Daarnaast zal hei de helft van de onkosten vi gemeente, 240.000 gulden, goeden. Westkapelle had voorjaarsnota al een toni trokken voor de aanpak v; Joossesweg. Op de agenda van de raad gadering staat ook een disc over de gemeentelijke hoi ling. Het college van burgei ter en wethouders wil raadsleden weten wat ze vi van de voorbereidingen ei ze de afwikkeling van de standigheid van Westkape; de toestand na de herinc willen zien. De raadsver; ring wordt woensdag 20 sef ber gehouden in het gemt huis en begint om 20.00 urn Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC verschenen b; artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Open oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bi mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het ret inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven wordt niet gecorresponde; Terneuzen I foto Ruben Oreel Al geruime tijd stoor ik me aan het volgende: Regelmatig ver schijnen er in de PZC verslagen van onze verslaggever over ge sprekken met anonieme inwo ners van Terneuzen: Deze 'anoniemen' spreken zich in negatieve zin uit over het imago van de stad Terneuzen en het gemeentebestuur. De projekten-Steenen Beer-par- keerkelder-stadskantoor, zou den prestigeprojekten zijn van de heren Van Rooyen en Barbé. Donderdag 7 september werd er geschreven over een groep ano nieme schippers, waarbij één schipper zich in negatieve zin over de burgemeester uitliet. Jammer dat er bij alle 'anonie men' niemand is die iets posi tiefs te melden heeft, bij voor beeld mensen die tevreden zijn over het feit dat er hard gewerkt wordt in Terneuzen. Mensen die er enig ongemak voor over heb ben om een face-lift voor het cen trum van Terneuzen te onder gaan. De gedachte die mij be kruipt is, zolang er anonieme verslaggevers, anonieme men sen aan het woord laten wordt het niks met het imago van Ter neuzen en zijn bestuurders. Elly Schoenmaker M. de Ruytersingel 104 Terneuzen Terneuzen II Zo maar twee berichtjes i PZC van donderdag 7 se ber. „GDA-bestuurders pen zich in drugsproblenu en „Bewoners platform ruim-actie in centrum Te zen". Het eerste bericht kun je ten voor wat het is, nameli zin. Het tweede zou miss wat op kunnen leveren. Ikz leen het bewoners platforn willen stellen, om de sc maakactie te beginnen stadhuis. Daar is een schoonmaakactie hard Als je begint om daar het; vuil weg te halen, gaat hel binnenstad misschien gen lijker. Wat het eerste bericht nog het volgende. Waarom ten die CD A-bestuurders z nodig verdiepen in de dm; blematiek? Er zit een CD/ gemeester die er prat op een gedoogbeleid te voei andere burgemeesters, heer Kessen verwijt, nietv ze tijd te zijn omdat hij drugs in zijn stad wil. Wel, wat de heer Barbé van T zen gemaakt heeft, waar de bewoners het zwi op moeten ruimen en 's de deur niet meer uit Wat iedereen al weet, moei CDA-bestuurders zich nu: gaan verdiepen. Ik denki ke bestuurders al te k doogd zijn. ZIEI Vier; Mk< ter, fferfc Braft: D, uitpi li vio° 3 blik - leve Stichting Krant in de Klas Joh. Vermeerstraat 14 1071 DR Amsterdam Tel. (020) 6647536 pal AU Dl O/VI DEO Q TO °|pT V B --als enige in Vlissingen! Nieuwcndijk 35-39 Vlissingen (t.o. het Arsenaal) Tel. 01184-12209 Topkwaliteit met 100% prijsgarantie Nergens anders voordeliger ONGELOOFLIJKE LAMEL-AANBIEDING Onze 5 ijzersterke pluspunten: Gratis en vrijblijvend thuis winkelen Gratis maten 12 maanden volledige garantie Nooit voorrijkosten Gratis vakkundige montage GOES 01102-43292 MIDDELBURG 01180-35614 TERNEUZEN 01150 - 20324 I r in Raamdecoratit'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 8