Zwaar bevochten winst van Axel rerneuzense Boys werkt aan herstel IJzendijke bedwingt Hoofdplaat Zaamslag rekent op krachtige eindsprint Veteraan Warrens loopt ook snel in de Bevrijdingsloop Bolssens en Meiland verzachten de pijn Schoorvoetend begin van afdelingsvoetbal derby tegen Koewacht op het scherp van de snede uitgevochten: 1-2 onze medewerker KOEWACHT - De streekderby lussen Koewacht en Axel werd soms wat al te letterlijk op het scherpst van de snede uitge vochten. De Axelaars kwamen winnaar uit het duel tevoor schijn (2-1). Scheidsrechter Van Belzen uit Arnemuiden deelde, iesgele kaarten uit in de pittige derby, die in de tweede helft even dreigde te ontsporen dooi de vele onvriendelijkheden op liet veld. De arbiter moest met een half uur vertraging laten af trappen vanwege een botsing met zijn auto. Hij liet aan bles suretijd ook nog eens negen mi nuten extra spelen. hardwerkende Koewacht gooide in deze slotfase alles in de 'trijd, maar de gelijkmaker zat ir niet meer in. De zwaar be kochten winst van de ploeg van rainer Rinus Zegers was achter af net verdiend te noemen, om- Axel bij vlagen het betere oetbal demonstreerde, toewacht, dat na het vertrek ran Jacky Lambert en Danny lassenrood aan kwaliteit heeft ngeboet, compenseerde het ge- nis aan combinatievermogen inet veel inzet. De derby werd voor het overige gekenmerkt door persoonlijke fouten en veel overtredingen, met als gevolg irritatie over en weer. Afwachtend Axel startte weliswaar aanval- maar kon in de beginfase geen bres in de Koewacht-verde diging slaan. De formatie van trainer Rudi Rietjens nam in eerste instantie een afwachten de houding aan en probeerde de aanvallen voor het eigen straf schopgebied te ontregelen. Dat lukte vrij aardig, want Axel iwam in die beginfase spora disch tot uitgespeelde aanval len. Alleen Job Zwegers schoot aangeven van Joep Frusch net naast en een schot van Ke- fin Thompson trof de voortreffe lijke doelman Pol van de Vijver op zijn weg. Toen de oranje-witten zich wat slordigheden veroorloofden, lerd dat de ploeg bijna noodlot- De beste kans in de eerste Jffilft kreeg Johnny Lensen na sen verkeerde terugspeelbal van de overigens goed spelende Mi- ihel Mullaert. De Koewacht- anvaller treuzelde te lang, ïaardoor Danny Pauwels het schot via een sliding kon blokke- de tweede helft begon Koe wacht zowaar met een offensief, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Kenmerkend voor de onmacht van de aanval was, dat twee Axelse verdedigers daarbij een hoofdrol vertolkten. Danny Pauwels gebruikte één van zijn sterkste wapens door een strakke bal over veertig me ter in de loop van de opkomende flankverdediger Leo Bracke te versturen. De aanvoerder drong het zestienmetergebied binnen, waarna Boudewijn Rietjens zijn directe tegenstander tegen de grond werkte. Strafschop, en een gele kaart voor Rietjens, zo besliste scheidsrechter Van Belzen. Gi- no van de Broecke, die tot dan toe geen kans was gegund, stuurde doelman Van de Vijver de verkeerde kant op: 0-1. Het antwoord van Koewacht: een actie van Pascal Lensen, die hef tige duels uitvocht met zijn ex- clubgenoten, werd door Johnny Lensen net over het Axelse doel gemikt. De derby werd grimmiger, waar bij overtredingen op de hielen hoogtij vierden. Nog meer gele kaarten konden niet uitblijven. Een kleine twintig minuten voor tijd leek Axel op rozen te zitten. Bij een tegenaanval zette Bas van Hoeve goed door op links. De afgemeten voorzet van de middenvelder werd door Frusch aan de tweede paal tegen de tou wen gekopt: 0-2. Met veel wilskracht, maar zon der veel overleg, probeerde Koe wacht zijn tegenstander onder druk te zetten. Zeven minuten voor het einde kreeg de ploeg loon naar werken. Patrick Dan- kaart verzuimde de bal weg te werken, waarna Job Zwegers zich gedwongen zag om Carlo van Grimberghe in het straf schopgebied neer te leggen. Johnny Lensen schoot vanaf de elfmeterstip snoeihard in de kruising: 1-2. Koewacht rook meer. Toen scheidsrechter Van Belzen, van wege een paar blessurehandelin gen, negen minuten extra tijd bijtrok, moest Axel tot diep in zijn reserves tasten (de drie wis selspelers werden niet voor niets gebruikt) om de 1-2 op het score bord te houden. Frusch had ech ter daarvoor op aangeven van Bracke de wedstrijd definitief kunnen beslissen, maar de stift- bal van de aanvallende midden velder werd met een katachtige reactie door doelman Van de Vij ver naast het doel gewerkt. Koewacht (donkere broek) in de aanval tegen Axel. foto Charles Strijd van onze medewerker TERNEUZEN - Van de drie Zeeuws- Vlaamse korfbalploegen kwam zaterdag alleen Zaamslag - thuis 15-9 tegen Vol harding - tot winst. Luctor verloor met 8- 10 van NIO uit Rotterdam, BKC met 6-8 van de Stormvogels-reserves. Luctor besefte na afloop dat het de wed strijd had weggegeven. Na een gelijkop- gaande eerste helft (5-4) ging het sterk ver jongde Terneuzense team van 5-6 achter door naar een 8-6-voorsprong. De 'stip' die voor 9-6 èn de beslissing moest 'zorgen, werd door Danny Hamelink echter ge mist. Een fatale misser die NIO in staat stelde om de zaken nog recht te trekken. Dat gebeurde overtuigend, een te gehaast spelend Luctor ging met 8-10 onnodig de boot in. Luctor-score: Peter Durink 2, Danny Hanielink 2, Mirjam Simons, Yvonne Wisse, Monique Delle- belce en Carlo Hamelink. Zaamslag en Volharding gingen aanvan kelijk gelijk op (4-4), maar nog voor de pauze nam de thuisploeg afstand: 7-4. De bezoekers spartelden in het tweede part nog een paar keer tegen (8-6 en 9-7), maar moesten zich gewonnen geven toen Zaam slag in het slotkxvartier nog een krachtige eindsprint uit de bagage diepte. Die ging naar 15-9 en een ongeslagen leidersplaats in de promotieklasse. Zaamslag-score: Anja van Drongelen 4, Werner cle Rooy 4, Sandra Hamelink 3, Pieter Hamelink 2, Kees Ojisteegli en Sjaak Westerbeke. BKC, dat door het ontbreken van Jerry van Haneghem aanvallend belangrijk was verzwakt, liep tegen Stormvogels 2 van beain tot eind achter de feiten aan. Qua veldspel ontliepen de ploegen elkaar weinig of niets, maar de Walcherse ploeg was beduidend beter op het onderdeel schotvaardigheid. Ruststand 2-5, eind stand 6-8. Voor BKC scoorden: Mare Kolijn 2, Jolanda van Haneghem, Matthijs Geuze, Piet Fieret en Jaceo Fenijn. van onze medewerker AXEL/ZAAMSLAG - Fons War rens heeft het Zeeuwse trim merspeloton stevig in zijn greep. De C-veteraan uit Kloos- terzande schreef zaterdag op overtuigende wijze de Bevrij dingsloop op zijn naam, waar door hij voor het derde opeen volgende weekeinde ongesla gen bleef. Zoon Matthieu maak te er weer een dubbele Warrens zege van door de 5,6 kilometer te winnen. In Zaamslag werd Ronnie van Acker vrijdag win naar van de eerste Zaamslagse feesten-trimloop. Vorige week hadden ze al een dubbele overwinning in de wacht gesleept tijdens de Sterre- loop in Clinge en zaterdag was het in de Bevrijdingsloop van de Road Runners Axel al vroeg dui delijk dat Fons en Matthieu Warrens ook hun stempel op de ze wedstrijd zouden gaan druk ken. Het 88 deelnemers tellende veld was nog maar net Axel uit toen er een kopgroep van vijf man ontstond met daarin vader en zoon Warrens. Matthieu gooide na ruim twee kilometer een extra schep kolen op het vuur en wist zich los te we ken uit de greep van de groep, waardoor hij op het keerpunt voor de 5,6 kilometerlopers al een beslissende voorsprong had gecreëerd op Eddy Schwegler. die wel in de luwte van het reste rende trio medevluchters was blijven lopen. Terwijl zoon Matthieu afsteven de op de overwinning' op de 5,6 kilometer schudde vader Fons Warrens in de wedstrijd over 13 kilometer herhaaldelijk stevig aan de boom. In de Koegorspol- der, de race was toen ruim drie kilometer oud, was Johan Lan- geraert al bij de eerste versnel ling van de Kloosterzandenaar het haasje. De Belg dwarrelde eraf en zakte in de slotfase met een lastige wind op kop nog te rug naar een vierde plaats, net. achter Rudy Neve die een goed verdeelde wedstrijd bekroond zag met een knappe derde plaats. Demarrage Na vijf kilometer probeerde Fons Warrens het nog een keer. In eerste instantie leek zijn de marrage precies op het verkeer de moment gekozen te zijn, want- nog maar net had hij een gaatje van zo'n tien meter geslagen of het viaduct over de rijksweg bij Schapenbout dreigde hem noodlottig te worden. Warrens' naaste concurrent Manix Moenssens kroop bergop naar Warrens toe en naderde hem tot op enkele meters. Al direct bleek dat hij daarvoor teveel inspanningen had moe ten leveren, want toen Warrens boven op het viaduct nogmaals versnelde moest Moenssens de rol lossen en kon Warrens snel bij hem vandaan lopen. Op het laatste stuk, met de wind op kop, kreeg Fons Warrens het weliswaar nog vrij lastig, maar dat gold ok voor zijn Belgische oppononent, zodat zijn overwin ning niet meer in gevaar kwam. Addie Dieleman dwong in het vrouwenveld alle bewondering af. De trimster uit Sas van Gent kwam op een dertiende plaats in het algemene klassement bin nen, bijna een kwartier voor de nummer twee. Christiane de Craene. Slecht gesternte De eerste Zaamslagse Feesten- trimloop viel vrijdag onder een slecht gesternte. Als debutant op de trimloopkalender had de wedstrijd last van een druk be zette week en het weer zat ook allesbehalve mee. Slechts 24 deelnemers verschenen aan de start. In dat kleine peloton was Ron nie van Acker de man van de wedstrijd op de 17 kilometer. De Nieuw-Namenaar maakte deel uit van een kopgroep van acht, die hij al na twee kilometer vaar wel zei. Al na de eerste van twee ronden was zijn voorsprong al zo groot dat niets zijn zege meer in gevaar kon brengen. Ook alleen aan kop bleef Van Acker er een stevig tempo op na houden. Met in het achterhoofd de Marathon van Beerne waarin hij over twee weken van start gaat, bleek de wedstrijd in Zaamslag voor de winnaar een mooie training. Op de 8 kilometer viel pas in de slotfase de beslissing. Clinge- naar Henk Brakke bleef Johan Haak in de eindsprint voor. Jante Heethuis uit Terneuzen won bij de dames op deze af stand. LAMSWAARDE - Zoals een week eerder ook al in Koewacht het geval was, konden sterke winnaars bij zowel nieuwelin gen als amateurs-c/dagkaart- houders niet verbloemen dat het met de wielersport niet goed gaat. In beide categorieën kwamen weinig deelnemers aan de start, maar met Rob Mei- land (nieuwelingen) en Patrick Bolssens (amateurs-c/dagkaart- houders) waren de twee sterke winnaars. Bij de nieuwelingen werd het een complete one-man-show van Rob Meiland uit Hooger- heide. De jonge Brabander ging aan de haal na de eerste pre miespurt, keek even achterom en zag tot zijn verwondering dat niemand hem gevolgd was. On bedreigd reed Meiland naar een voorsprong van bijna één mi nuut en naar de zege. Johnny van de Klooster was ac tief bij de amateurs-c/dagkaart- houders. Verschillende keren trachtte hij het lont aan te ste ken maar moest vijf andere cou reurs naast zich dulden. Daarbij onder meer de Zeeuwen Martin Kok, Huib Slabbekoorn en Fes ter Aarts. Dit viertal moest ech ter genoegen nemen met een plaats op het tweede plan toen de hoofdprijzen verdeeld wer den. Patrick Bolssen maakte weer eens gebruik van zijn erva ring en klopte zijn metgezellen. van onze medewerker TERNEUZEN - De drie punten voor een overwinning heeft in de tweede klasse zondag van het afdelingsvoetbal voor ver rassingen gezorgd. Zo heeft Groede, dat normaal gesproken moet vechten voor lijfsbehoud, bijvoorbeeld door de 1-0-over- winning tegen Ouwerkerk, al een punt meer verzameld dan kampioenskandidaat Biervliet dat twee keer tegen de concur rentie gelijk speelde. Na de 0-0 van vorige week tegen RIA slaagde Biervliet er voor de tweede achtereenvolgende keer op eigen veld niet in om te win nen. De ploeg van Ruud Comelis kon tegen Hulsterloo tenauwer- nood een 0-2-achterstand weg werken: 2-2. RIA behaalde een knappe 0-3-winst bij Jong Am- bon en de derby tussen Sluis en Terhole eindigde onbeslist: 2-2. Noormannen won vrij gemakke lijk met 5-1 van SDO. De hoogste score kwam gisteren op naam van Aardenburg dat met 8-0 royaal uithaalde tegen het zwak ke Volharding. Biervliet-Hulsterloo 2-2: De thuisclub keek al na acht minu ten tegen een 0-2-achterstand aan. Eerst scoorde trainer/speler Ruud Cornelis in eigen doel en daarna rondde Stefano de Vos een aanval doeltreffend af. Bier vliet werkte vervolgens aan een overwicht. Vlak voor rust werd de ploeg daarvoor beloond mpt een treffer 1 -2van J oris de Cue- lenaere. In de tweede helft kreeg Biervliet de betere kansen, maar men moest heel lang wachten op de verdiende gelijkmaker. Pas vijf minuten voor het einde kon Dennis Maas een voorzet van Wim Verdoorn bekronen met een doelpunt. Sluis-Terhole 2-2: Een terechte eindstand. Abie van Laere zette de thuisclub op een 1-0-voor sprong, maar nog voor de rust trok trainer/speler Ivo Wouters de stand gelijk: 1-1. Het venijn zat in de tweede helft in de slot fase. Vier minuten leek Sluis zich via een doelpunt van Pa trick Canniere te verzekeren van de winst, maar nog geen minuut later bepaalde een kopbal van Eric- van Goethem uit een corner de eindstand op 2-2. Groede-Ouwerkerk 1-0: De wed strijd ging gelijk op. Een hard werkend Groede zag Eddie van de Bunder na rust met een uitge kiende lob het enige doelpunt van de wedstrijd scoren. Hoewel Ouwerkerk in de slotminuten al les op alles zette, bleef de thuis club op basis van inzet overeind. Aardenburg-Volharding' 8-0: Een vlot spelend Aardenburg creëerde kans op kans tegen het zwakke Volharding. Dat leverde acht doelpunten, verdeeld over beide helften, op. Angelo Sinack (3), Ronnie Nobus, Frans van Dongen. Maarten Dieleman, Guido Legrand en Nico Mat- théus waren verantwoordelijk voor de 8-0-score. Jong Ambon-RI A 0-3: In het veld waren beide teams aan elkaar gewaagd. Individuele fouten bij Jong Ambon gaven de doorslag. Arjan de Meij zette de Westdor- penaren op een 0-1-voorsprong bij de rust. waarna doelpunten van Ludwig van Gremberghe en Erik Maenhout alle twijfels weg namen: 0-3. Noormannen-SDO 5-1: De ploeg uit Westkapelle was een maatje te groot voor SDO. waarvoor Do nald Doens het enige doelpunt maakte. Noormannen breidde na een 2-0-ruststand de voor sprong uit tot 5-1 door doelpun ten van Jarno Bostelaar, Henk Wielemaker (2), Ramon de Witte en Ronald van Dalen. Ploeg van Jaap Goossen boekt royale zege op NO AD'67 Nieuwkomer in vierde klasse start met overwinning: 0-2 is yan onze medewerker dï HOOFDPLAAT - Oude tijden ei herleefden zondag op het veld van Hoofdplaat. Al vier jaar was de derby Hoofdplaat-IJ- zendijke voor de competitie niet meer gespeeld, zo herin- c! nerden de voorzitters van a. beide clubs zich vooraf. Een paar honderd fans vielen daar- na van de ene verbazing in de andere. Want in de wedstrijd lussen de nieuwkomer (het hooggenoteerde IJzendijke) en de ervaren vierdeklasser Hoofdplaat volgden spectacu laire momenten elkaar op. De hernieuwde kennismaking, Hoor IJzendijke verdiend met 1-2 gewonnen, liet qua voetbal le wensen over, maar bood qua spanning een ruime voldoen de. Beide coaches hadden in de aanloop naar het gevecht wei- aig woorden nodig om hun Ploegen te motiveren. „Ieder een dacht waarschijnlijk dat het een walk-over voor IJzen dijke zou worden. Maar ook zonder spelbepaler Rudy Tho- rnaes zijn we heel lang overeind gebleven", zei een niet onge lukkige Hoofdplaat-trainer Jan Peters. En Dick de Pooter (IJzendijke) kon na afloop wij zen op het surplus aan kwali teit dat zijn ploeg ten toon spreidde, maar dat door het verdedigend concept van de te genstander lang zonder rende ment was gebleven. In die ambiance kon Hoofd plaat weinig fout doen. Opge voed met het principe van 'alle- hens-aan-dek' kwam de thuis ploeg in het lijf-aan-lijf gevecht meteen met een paar levensge- vaai'lijke counters voor de dag. Een beginakkoord dat duide lijk maakte dat het team zeker niet mank ging aan inzet en ka rakter. maar wèl de nodige do sis geluk miste. Want alleen voor IJzendijke-doelman Stan van de Vijver mikte Peter Ver- kruijsse na een defensieve blunder van de bezoekende verdediging tegen de paal. „Wordt het 1-0 dan spelen we een heel andere wedstrijd", merkte trainer Peters daarbij op. Het zou niet het enige wapen feit van Hoofdplaat blijven, maar al gauw werd óók duide lijk dat de bezoekers het beste voetbal op de mat legden. Via een goed verzorgde opbouw werd de thuisclub op eigen helft gedrukt en het was alleen aan een fenomenaal keepende doelman Dijkers te danken dat de gasten de man aan het sco rebord niet tot actie konden bewegen. Schoten van Adrie van Haneg hem en Vincent Calon en een enorme knal uit een vrije trap van Silvan Vermeulen (in IJ- zendijke-kringen bekend als 'Koeman') werden door de Hoofdplaat-goalie onder ap plaus gepareerd. De perfecte wedstrijdinstelling van de thuisspelers zorgde er verder voor dat in een overbevolkt strafschopgebied niet al teveel doelrijpe kansen werden weg gegeven. Daarnaast waren de schaarse counters van de thuisclub ze ker niet van gevaar ontbloot. Maar in het IJzendijke-doel wilde Van de Vijver niet onder doen voor zijn collega. Van Pe ter Verkruysse en Richard Ca- pello had het best wat minder gemogen. De tweede helft verliep bijna identiek: IJzendijke de veel be tere ploeg, Hoofdplaat nog al- tij d strij dend me t die over-mij n- lijk mentaliteit. Maar naar mate de tijd verstreek groeide het overwicht van de gasten en kwamen de 'zwaargewichten' bij de thuisploeg conditioneel in de problemen. Genadeklap Het was duidelijk wachten op de genadeklap. Die kwam toen Adrie van Haneghem een kwartier voor tijd door Serge de Ruysscher werd aange speeld en de behendige IJzen- dijke-spits met, een aantal schijnbewegingen een paar verdedigers in de luren legde. Hij schoot uit de draai langs een kansloze Dijkers: 0-1. Het slotoffensief van Hoofd plaat leverde slechts een aan tal hoekschoppen op. Het von nis werd definitief voltrokken toen in blessuretijd Van Ha neghem na een slalom nog wel door doelman Dijkers werd ge stuit, maar de rebound door Serge de Ruysscher naai' 0-2 werd geschoten. ran onze medewerker IERNEUZEN - Slechts één op- iracht kreeg Jaap Goossen toen üj aangesteld werd als trainer fan Terneuzense Boys. Het be- iluur van de zaterdagvier- ieklasser vond dat het team be ier moest gaan voetballen na bijna drie jaar tegen degradatie le hebben gespeeld. De resulta ten zouden dan vanzelf komen, sordeelde men in Terneuzen. Zaterdag, in de thuiswedstrijd legen NOAD'67, werd een eerste slap in de goede richting gezet. Os ploeg uit Sint-Philipsland aerd in het Zuidersportpark ioor ondermeer twee schitte rde treffers van Ralph Zegers tttvoudig op zij gezet: 4-0. érneuzense Boys kan ongetwij- Öd uitgroeien tot een ploeg die i 8n woordje mee kan spreken, przal dan overigens wel veel ras eer gespeeld moeten worden, fooral verdedigend lieten de ïemeuzenaren tegen NO AD al eens een steekje vallen. f! Miner Jaap Goossen had voor kt onrustige spel wel een ver- 3 taring: „De ploeg heeft na de gradatie uit de derde klasse fe jaar achtereen onderaan ge beld. Dat heeft bij enkele spe- ri toch zijn sporen nagelaten, 'emoeten nog groeien, maar ik übdaar wel vertrouwen." Hetde komst van enkele spelers heeft Terneuzense Boys in alle li nies een spelbepalende speler. Achterin hèerst uiteraard de routine van Jacky Scheele. De routinier moest overigens zater dag nog al eens corrigerend op treden omdat vooral linkerver dediger Dick Buyze met zijn di recte tegenstander Hans Polder man geen raad wist en daardoor begon te 'zwemmen'. NO AD kon echter aanvallend geen vuist maken waardoor de nadelige ge volgen uitbleven. Verder heeft de komst van Onno Ribbens op het middenveld en aanvaller Peter Landa (beiden met Goossen meegekomen van Hoek) Terneuzense Boys geen windeieren gelegd. Vooral Lan da maakte zaterdag een gedre ven indruk, maar was ook ver schillende malen te individualis tisch bezig waardoor er veel ge vaar verloren ging. Uit de put De speler die zaterdag echter Terneuzense Boys tot twee maal toe over het dode punt heen hielp was Ralph Zegers. De jeug dige middenvelder (gekomen van Terneuzen) bracht zijn ploeg na ruim een half uur op voorsprong. Hij werd aange speeld door Peter Landa, pas seerde knap twee verdedigers en schoof de bal beheerst achter doelman Frans Rijnhout. Vanaf dat moment liep hef spel van Terneuzense Boys wel ge smeerd en ontstond er grote druk op het NOAD-doel. Nog voor de rust werd het 2-0 toen Ze gers Landa de diepte instuurde. De spits schoof de bal voorbij de doelman waarna Ayhan Atmaca het laatste tikje gaf. Ook in de tweede helft kwam de thuisclub moeizaam uit de startblokken en kreeg het zowaar nog even moeilijk. Er werd veel balverlies geleden, verdedigend werden er weer fouten gemaakt en de aan voer naai- de aanval stokte. Kortom, Terneuzense Boys zat in de malaise. Het was echter weer Zegers die de ploeg uit de put haalde. Op bijna identieke wijze als de ope ningstreffer scoorde hij zijn tweede doelpunt en zorgde hij ervoor dat de 'Boys' weer naar hartelust konden gaan tikken. In de blessuretijd tilde Peter Landa de score nog naar 4-0. Peter Landa van Terneuzense Boys wordt neergelegd door Ron van de Ree. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 29