Verbouwd dagverblijf oogst lof Middeleeuwen herleven in Sluis Sluisse scouts vierden jubileum Truckrolldag denderend succes Taptoe Sasse Showband ee Ir zeeland Stichting Kinderopvang Zeeuws-Vlaanderen hield open dag m Z U 0* O X ai u a z u 06 a H 06 u a Waterschap De Drie Ambachten MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 van onze verslaggever TERNEUZEN - „Prima weer, een redelijke publieke belang stelling van jong en oud en ui- Drugstoeristen aangehouden TERNEUZEN - De politie in Terneuzen hield het voorbije weekeinde twee drugstoeristen in de binnenstad aan. Een 25-jarige Rotterdammer werd door agenten aangetroffen met een kleine hoeveelheid he roïne in zijn bezit. De man kreeg een verblijfsontzegging voor de binnenstad uitgereikt. Een 31- jarige man uit het Franse Tour- coing werd aangehouden in de Noordstraat. De man bleek niet over geldige identiteitspapieren te beschikken. De Fransman had geen drugs bij zich. De man werd voor nader onderzoek over gedragen aan de marechaussee. Jazz Breskens voor herhaling vatbaar van een medewerker BRESKENS - Jazz Breskens is voor herhaling vatbaar vinden de horeca-ondenemers en pu bliek. Zaterdag werd dit oude stijl jazzfestival gehouden. Het initiatief van Arie Vinke kreeg net als vorig jaar veel bijval. Zaterdagmiddag beten de Di xieland Streetband uit Oosten de en The Original Qauyspitters uit Breskens de spits af. Voor de ze laatste band ging het om een debuut. 's Avonds begon het festival pas goed. De meeste concerten in de horeca-gelegenheden werden goed bezocht. Bij het Vissers huis aan de Scheldekade werd gesproken van 'een grote druk te.' Volgende keer wil dit café graag weer meedoen, maar dan ziet de uitbater graag een andere band op de planken. „Wij draai en normaal voor onze gasten Ne derlandse- en andere populaire muziek en geen jazz. Nu trad The New Dixie Stompers bij ons op. De muzikanten spelen vooral jazz-muziek en ons publiek houdt daar niet van. Wij hebben de volgende keer graag een groep die dixieland op hun re pertoire hebben", laat mevrouw Van Haneghem van het café des gevraagd weten. termate veel positieve reacties op het nieuwe deel van het kin derdagverblijf De Wip-Wap in Terneuzen." Met die woorden vatte directeur Ineke Herre- bout van de stichting Kinderop vang Zeeuws-Vlaanderen zater dag de viering van het 15-jarig bestaan van de stichting samen. De stichting vierde de verjaar dag met een open dag in alle kin deropvangcentra in de regio. In Hulst. Sas van Gent, Axel, Sluis, Oostburg en in Terneuzen kon den (.toekomstige) ouders en grootouders een kijkje komen nemen in de opvangcentra. De leidsters van de stichting had den op elke locatie verschillende activiteiten op touw gezet. De belangstelling was groot, alleen in de kleinere centra in Oost burg, Sluis en Sas van Gent had de directeur graag nog wat meel mensen gezien. Volgens de directeur waren veel ouders zeer te spreken over de uitbreiding van de Wip-Wap in Terneuzen. Het nieuwe lokaal voor de allerjongste kinderen, van 0 tot 4 jaar, werd gebouwd naar door het aannemersbedrijf Sprangers naar een ontwerp van het Sasse architectenbureau Verplaneke en partners, dat en kele jaren geleden ook tekende voor het ontwerp van het kinder dagverblijf in Axel. Met dat unieke gebouw verwierf het bureau landelijke bekend heid. Ook in Terneuzen heeft Verplaneke zich weer uitgeleefd met vorm, kleuren en materia len. Met. name de speelhoek - on dergebracht. in een torentje - trok veel bekijks zaterdag. De nieuwbouw kostte de stichting zo'n 200.000 gulden. Herrebout: „Met deze uitbrei ding komt er een eind aan onze huisvestingsproblemen. Er res teren nog wel wat kleine wensen, maar die zal de stichting zelf moeten zien te verwezenlijken. In de komende jaren zullen we minder afhankelijk moeten wor den van subsidie, meer op ons zelf moeten staan. Zoals het er naar uitziet zal dat wel gaan luk ken. We vangen momenteel zo'n 600 kinderen in heel Zeeuws- Vlaanderen op in kinderdagver blijf, bij gastouders en via de bui tenschoolse opvang. Dat aantal zal de komende jaren weinig ver anderen, waardoor de in-en uit stroom ook redelijk in even wicht is. Dit heeft tot gevolg dat de wachtlijsten, die we toch ja ren gehad hebben, tot het verle den zullen behoren." van onze verslaggever SLUIS - Zonder Oud-Sluisse- naar Jan van Horck hadden de Sluisse scouts het voorbije weekeinde geen feestje gehad, was het vijftigjarig jubileum van de Sint-Ignatiusgroep ge ruisloos voorbijgegaan. Van Horck belde echter vorig jaar december en wees de huidige iscouting-voorman Wim Egger mont er op dat het jubileum er aan zat te komen. Na zijn telefoontje stuurde hij Eggermont allerhande paperas sen en oude foto's op waaruit bleek dat de naar Frankrijk ver huisde Van Horck in 1945 zelf de basis gelegd had voor de Sluisse verkennerij. De voorbije drie dagen werd dat Trieste balans na alcoholcontrole TERNEUZEN - De politie in Zeeuws-Vlaandeen hield vrij dag op zaterdagnacht samen met de koninklijke marechaus see en medewerkers van de stichting Wetenschappelijk On derzoek Verkeersveiligheid (SWOV) een alcoholcontrole-ac tie op diverse plaatsen in Ter neuzen. In totaal werden de bestuurders van 240 auto's gecontroleerd. Tien automobilisten moesten zich een adem-analyse-test la ten welgevallen. Acht bestuur ders kregen een proces-verbaal uitgereikt. Ook in Hulst plukte de politie een dronken automo bilist vanachter het stuur. De man was vrijdagavond om kwart over tien tegen een gepar keerde auto op de Tivoliweg aangereden. Beide voertuigen liepen aanzienlijke schade op. Zaterdag op zondagnacht werd ook op de Schapersdijk bij Kloosterzande een automobilist aangehouden die te veel alcohol had genuttigd. Nadat proces verbaal was opgemaakt kon de man huiswaarts keren. Een 26- jarige Gentenaar die zaterdag middag in de Terneuzense Kla prooslaan werd aangehouden mocht dat niet. De man, die on der invloed.was van verdovende middelen en met zijn roekeloos rijgedrag de aandacht had ge trokken van surveillerende agenten, kreeg een rijverbod op gelegd van 24 uur. Een 31-jarige inwoonster van Breskens liep zondagochtend tegen de lamp. Ze was achter het stuur gekropen met tweemaal de toegestane waarde alcohol in de aderen. De vrouw kreeg een dagvaarding uitgereikt en een rijverbod opgelegd. Feest in het verbouwde kinderdagverblijf De Wip-Wap in Ternei foto Charles Strijd van een medewerker SAS VAN GENT - Ruim 230 toeterende vrachtwagens beheersten zaterdagmor gen het wegennet in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren. Eenzelfde aantal lichamelijk en verstandelijk gehandicapten uit Zeeuws-Vlaanderen en een klein gedeel te uit de aangrenzende Belgische grens streek waren de trotse bijrijders van de truckchauffeurs. Weken hadden de gehandicapten er al naar toe geleefd. Na een kort officieel ge deelte in De Vlaanderen Hal in Sas van Gent ging de eerste kolonne vrachtwa gens omstreeks 9.30 uur op pad voor een ruim twee uur durende 86 kilometer lange rit. De burgemeesters van Sas van Gent en Axel alsmede het WD-statenlid J. Suurmond uit Schoondijke zwaaiden het gezelschap uit. Voorzitter P. de Maat van de stichting Truckroll Zeeland sprak van een groot succes. Mede dankzij een omlij stingsprogramma vond hij de achtste edi tie de mooiste tot nu toe. Na een maandenlange organisatie rolde er een dagvullend programma uit de bus. De scouting uit Terneuzen, een 50-tal motor rijders en politie droeg haar steentje bij aan de begeleiding van de stoet vrachtwa gens en drie brandweerauto's. Rond het middaguur parkeerden de truckers hun wagens weer op het parkeerterrein bij De Vlaanderen Hal. Na een warme maaltijd volgde het amuse mentsgedeelte met optredens van Martin Joos uit Kloosterzande, countryzanger William B. Cody uit Sas van Gent, Axele- rando uit Axel en de dweilband Kom ta tegen uit Sas van Gent. Voor de liefheb bers was er ook nog de gelegenheid om met radiografisch bestuurbare modelbo- ten te varen. Jammer De stichting Truckroll Zeeland had voor de organisatie van alle Oost-Zeeuws- vlaamse gemeenten een geldelijke steun .gekregen. Op eenzelfde aanvraag bij de gemeente Terneuzen waar de stoet ook een stukje doorheen reed, kreeg de organi satie echter geen reactie. Een jammerlijke zaak vond voorzitter P. de Maat. Een actie van de motorrijders bracht ook nog 1500 gulden in het laatje voor het dagje vertier van de gehandicapten. van onze verslaggever SLUIS - Sluis had afgelopen weekeinde iets onwezenlijks. Overal liepen mensen rond in kledij uit jaren her. Kleding stukken en kostuums uit een tijd dat de Zwinstreek haar grootste bloeiperiode kende. De late Middeleeuwen, toen Brug ge het Europa economische hart was en de Zwinstadjes Damme, Sluis en Mude (Sint-Anna ter Muiden) als voorhaven mooi meeprofiteerden van handel en overslag. Of Sluis toen welva render was dan tegenwoordig is echter de vraag. Zaterdag en zondag was het bijzonder druk in het koopstadje en <Je nering doenden - van wie velen in his torisch tenue - deden goede za ken. Maar er was meer in Sluis. De stichting Sluis Promotie (waarin vertegenwoordigd zijn de plaat selijke ondernemers. VVV en ge meente) had zes Belgische to neelgezelschappen gecontrac teerd om op vier locaties in het stadje een wagenspel op te voe ren. De optredens van de Vlaam se groepen trokken veel bekijks, ook al omdat de Vlaamse gezel schappen boeiende stukjes straattoneel ten tonele (of liever wagene) brachten. Opvoeringen van 15 tot hooguit 40 minuten, volgens Jan Smits van de stichting, net lang ge noeg om de aandacht van de voorbijgangers vast te houden. „Het vergt van de gezelschap pen de nodige ervaring om de at tentie van de mensen te houden en zelf niet de concentratie te verliezen, want er klinken na tuurlijk op drukke dagen als de ze allerlei geluiden. Ik vind dat knap hoor..." zei hij. De stichting wist de gezelschap pen, die in het zomerseizoen bij na dagelijks ergens in België te strikken door toedoen van een Brugse toneel-en optochtdes- kundige. Vals getetter Geheel vlekkeloos verliepen de wagenspelen echter niet. De stichting had namelijk ook en kele muziekgezelschappen inge huurd om het historisch week einde muzikaal op te tuisten. Zo kon het dan ook gebeuren dat op het moment dat Quinten sijs van het Marks amateuiji neel zijn lief Geertje laat wel; dat hij in de leer mag om met terschilder te worden en dat! beiden nu eindelijk kunns trouwen. Zij de handen vöorj mond slaat en hardop roept ze van hem houdt en de B dorpsmuzikanten de bruut onderbreken met klinkend getetter. Een uurtje later wordt het slt van de Rederijkerskamer Lustige Slijters uit Gullegemi de Markt wreed verstoord d» een ronkende brandweerwagi die ingezet wordt bij de kind; spelen. Door een snelle intervé tie van de plaatselijke scouti» leiding kan het stuk even la' ongehinderd verdergespg worden. Zondags zijn optredens vantn ziek- en toneelgezelschapp beter op elkaar afgestemd.! cretaris Rita Musson van stichting heeft de muzikaal instructies gegeven. „Er is al5 wel wat, maar met een bes goede wil is er ook zo een opi sing voor probleempjes denken," benadrukte ze. Gezelligste De secretaris toonde zich-en als de andere bestuursleden! Sluis Promotie - uitermate vreden over het verloop vanï tweede historische weekein „Het weer zit mee, het is druk is vertier, wat wil je nog meet zei ze. Voor wethouder J. duFj sé van Sluis-Aardenburg, huid in een kostuum een eci onderkoning waardig, stond een paal boven water dat slee! een plaats in Zeeuws-Vlaan ren aanspraak kan maken op titel de gezelligste. „Dat; Sluis", meende hij. Voor de stichting Sluis Prom; stond gisteren al vast dat derde historisch weekeif volgt. „Over vijf jaar weer. hebt zo'n tussenliggende pa de nodig om een evenement dit op niveau te houden. Zos een jaarlijkse ferquentie i houden, dan weet ik zeker het vervlakt, dan wordt na jaar of wat, alles zo gewoon) Dat willen we niet. De onde: mers in Sluis willen zich echt! derscheiden", aldus Musson.; fielt op gepaste wijze gevierd. Met muziek, kampvuren, spel letjes, een oecumenische dienst, een tentoonstelling, een drukbe zochte receptie en een grootse feestavond in Zoute Vestje in de Belfortstad. Vrijdagavond laat leek het er op dat het feestweekeinde op een ramp zou uitlopen. Eggermont: „Toen we met de disco vrijdag avond begonnen, roerden de weergoden zich danig. Het kampvuur op de markt leken we te kunnen vergeten, maar kort voordat we de vuurkorven wil den onsteken, klaarde het op en bleef het droog. Zaterdag was het zelfs prima weer." Het zwaartepunt van de jubi leumviering lag op de zaterdag. Na een rondgang met het mu ziekgezelschap Apollo ging het merendeel van de 50 scouts van de Sint-Iganatiusgroep een handje helpen bij de kinderspe len op de markt. Meer dan 150 kinderen deden aan de volkspel letjes mee. In de vroege avond volgde er een receptie in 't Zoute Vestje waar veel oud-leden en burgemeester C. J. van Liere van Sluis-Aar denburg hun opwachting maak ten. Tijdens die bijeenkomst maakte Eggermont burgemees ter Van Liere duidelijk dat bin nen de Sluisse scouting al jaren de vurige wens leeft een blokhut te bouwen op een bolwerk nabij de Oostpoort. De festiviteiten werden zondag afgesloten met een oecumeni sche dienst in de katholieke kerk. Die werd voorgegaan door pater Koos van Elderen, die eind jaren vijftig zelf nauw betrokken bij de plaatselijke scouting groep. Overigens werd er niet alleen in Sluis gefeest. Ook in Oostburg had de Hopman Ouwendijk- groep reden tot feestvreugde. Zaterdagochtend nam de scou tinggroep in de Eenhoornstad het nieuwe gedeelte van het clubgebouw 't Wachtschip offi cieel in gebruik. De groep reali seerde de uitbreiding geheel op eigen kracht. Een optreden vanhet Drum Bu gle Corps Blue Spirit uit Middelburg op de taptoe in Sas van Gent. foto Charles Strijd van een medewerker SAS VAN GENT-Meer dan dui zend toeschouwers hebben zon dagmiddag de taptoe in Sas van Gent bijgewoond. Vanwege het tienjarig bestaan van Show band Sas van Gent verzorgden vijf korpsen een lange show. Na de start in 1985 groeide Showband Sas van Gent snel. ook kwamen er steeds meer op tredens. Vijf jaar geleden kreeg de groep een nieuw uiterlijk dankzij andere uniformen en de laatste vijf jaar is er ook veel ge beurd met de Sasse groep. De le- dengroep werd vrijwel geheel vernieuwd. Tijdens het optreden zondag had het publiek niet in de gaten dat veel van de muzi kanten zo'n twee jaar geleden nog nooit een muziekinstru ment hadden aangeraakt. De nieuwe show 'Cartoonexpress' was vooral wervelend en zat vol met muziek uit verscheidene be roemde Walt-Disney tekenfilms. Het publiek kon onder andere genieten van melodieën uit Pi- nokio en The Lion King. Een ander hoogtepunt was de act van Showband Rhythm Stars uit Sneek. Op het Keizer Karelplein bracht de groep 'Pa radox' ten gehore. De groep maakte gebruik van Afrikaanse instrumenten, zoals conga's en djembes die een extra dimensie aan de muziek gaven. Verder werd er opgetreden door het Drum Bugle Corps Blue Spirit uit Middelburg, Show band Jeugdbelang uit IJzendij- ke en Marching band Prins Wil lem van Oranje uit Dordrecht. Stichting Krant in de Klas Joh. Vermeerstraat 14 1071 DR Amsterdam Tel. (020) 6647536 H U O Bromfietser (16) gewond HOEK - Een 16-jarige bromfiet ser uit Sluiskil belandde zater dagmiddag in het ziekenhuis, nadat hij bij een ongeluk op het kruispunt Langeweg-Seydlit- zweg bij Hoek, een hersen schudding had opgelopen. Net na half twee reed een 53-jari- ge automobilist uit Sluiskil met zijn wagen over de Langeweg. Bij het kruispunt van die weg met de Seydlitzweg aangeko men wilde de bromfietser die op dezelfde weg reed linksaf slaan. De jongen zag daarbij de auto over het hoofd. De automobilist kon de jongen niet ontwijken, het gevolg was dat de bromfiet ser op de motorkap van de auto terechtkwam. Hij werd per am bulance overgebracht naar streekziekenhuis De Honte. Twee gewonden bij aanrijding TERNEUZEN - Bij een ongeluk op het kruispunt Haarman- weg-Rïjksweg 61 raakten zater dag kort na het middaguur twee automobilisten gewond. Een 40-jarige inwoner van Breskens moest met verwondingen aan zijn rug worden overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen. Een 19-ja- rige Sluiskillenaar werd licht gewond, maar kon nadat hij ter plaatse door een arts was gehol pen naar huis terugkeren. Het ongeluk gebeurde toen de Sluiskillenaar vanaf de Koe- gorsstraat de rijksweg over wil de steken. De man verzuimde hierbij voorrang te verlenen aan de automobilist uit Breskens die op dat moment op de rijksweg naderde. De Terneuzense brand weer werd inegschakeld om de mannen uit de ravage te bevrij den. TIJDELIJKE VERKEERSMAATREGELEN I.V.M. SLOOPWERKZAAMHEDEN Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten maakt bekend, dat in verband met de uitvoering van noodzakelijke sloopwerkzaamhe den aan het oude bedieningsgebouw bij de draai brug te Sluiskil, een gedeelte van de Zuidelijke Parallelweg van de N 61 (ten Z.O. van de brug Sluiskil) van woensdag 13 september 1995 tot en met vrijdag 22 september 1995, of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal blijken, zal worden gesloten in beide richtingen voor alle verkeer. Het normaliter over de parallelweg toegestane langzaam verkeer over de brug (richting W-O) kan gedurende de periode van afsluiting gebruik ma ken van het gedeelte autoweg N 61, dat parallel loopt met het af te sluiten weggedeelte. Fietsers en voetgangers kunnen gebruik maken van de noordelijke Parallelweg. De verkeersmaatregelen zullen worden geëffec tueerd door middel van plaatsing van de daar voor noodzakelijke verkeerstekens. Terneuzen, 11 september 1995. Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten, W. A. Gosselaar, dijkgraaf mr. J. Y. Dekker, secretaris RECTIFICATIE VAN DE OP 8 SEPTEMBER 1995 GEPUBLICEERDE BEKENDMAKING Ministerie van Verkeer en Waterstaat Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat Directie Zeeland BEKENDMAKING De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Al gemene wet bestuursrecht bekend dat zij bij besluit van 7 juni 1995, nr. RH/RA 198981 het gemeenschappelijk besluit der Staten van de Provin cie Zeeland van 31 maart 1995, nr. 11 en van Noord-Brabant van 6 1995, nr. 303381 heeft goedgekeurd, houdende: 1opheffing van de waterschappen Noord- en Zuid-Beveland, Schoii- wen-Duiveland, Tholen en Walcheren, het intrekken van de regle menten en het instellen van het waterschap Zeeuwse Eilanden mei vaststelling van het reglement; n. wijziging van art. 69 van het Algemeen Zeeuws waterschapsregle ment; III. bepaling dat dit besluit in werking treedt op een door gedeputeer de staten te bepalen tijdstip dat voor de onderscheiden hoofdstuk-j ken of onderdelen daarvan verschillend kan worden gesteld. Terinzagelegging Het besluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 8 september 1995 gedurende zes weken ter inzage op de volgende adressen en tijdstip pen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur (kamer 156). 2. Gedurende de kantooruren bij de volgende waterschappen: awaterschap Walcheren, Groenmarkt 10 te Middelburg, b. waterschap Noord- en Zuid-Beveland, Nassaulaan 8 te Goes, c. waterschap Schouwen-Duiveland, Havenpark 40 te Zierikzee, d. waterschap Tholen, Onder de Linden 7 te St.-Maartensdijk, Beroep en voorlopige voorziening Tegen de beslissing inzake de goedkeuring van het besluit va,n Provin ciale Staten tot opheffing van een waterschap ofhet wijzigen van de taai of het gebied van een waterschap kunnen belanghebbenden van 8 tember 1995 gedurende zes weken bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep instellen. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van dl Raad van State, Postbus 20019, 2400 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekent van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het beslui heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 8 september 1995 van kracht. Naast het instelle van beroep is het mogelijk om een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening in te dienen. Het verzoekschrift tot het treffen van eer voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voor noemde afdeling. Van de indiener van een beroepschrift/verzoek totlif- treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecK geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termf waarbinnen u dit dient te betalen, kunt u zich in verbinding stellen ntf de secretarie van de voornoemde afdeling. Den Haag, 7 september 1995, de Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland, voor deze, het hoofd van de afdeling Waterrecht en Waterschappen, (mr. H. R. van Woerden) GOES festive tee vaj door 1 D l niet b jlestiv; natie- met t( avond 11942) die op niet a lal pr boeke: docen' ;iii zijn avond liem schild met n den. Jkhe avond -Hete voor, uit mi deel v door ii geleze minut bliek ik heb 1 tee gei i ee Kuypi spreek z fi meer i iolkt tin ter kagmi zelf er neer f aan he Ge bot rene op de is zate Zwoll Het s een 4! lem. Deze de kr geen rechts bestui Ut e werd en vo Zweec inZie gehee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 26