Zeeuwse teams klaar voor start Dubbele winst stylist De Loos debutant Tovaal start met overwinning Teamsamenstellingen g Tafeltennisploegen van SAR'72 en 't Zand in de hoofdrol sport op tv Nationale titel voor zwemsters Koewacht Ronald van de Broek en Lucienne Sigmond zwaaien de scepter •Ipu Tk hph riaar cppn hal epslacpn Jas ian onze vers'a99eefster jdith Ramakers S BDDELBURG - De hernieuw- !j|e kennismaking met de Mid- ^elburgse wedstrijdvloer viel Voor de Zeeuwse 'landelijke' eugd- en seniorentafeltennis- eams in de smaak. Dat bleek za- erdag na afloop van de perspre- entatie bij tafeltennisvereni ging Middelburg Zuid en de le- rjo onderlinge oefenwedstrij den tussen leden van de zes Jeeuwse teams ('t Zand, MZ, jAR'72, Westerzicht, Yerseke, tv Arnemuiden). Zeeland is laar voor het nieuwe tafelten- lisseizoen, dat zaterdag begint. )e mannen van SAR'72 en de rouwen van 't Zand. beide uit- omend in de tweede divisie, ijn dit keer de vaandeldragers. Iet Kloosterzandse SAR zal ge- oegen nemen met een pas op de ilaats. „We zijn twee jaar achter gepromoveerd. Dat we )noi ok vorig jaar nog kampioen zijn aan eworden, heeft ons al erg ver- indr ast", zegt Johan 't Hooft, aan- einc oerder van SAR'72. mdi iet drietal Pascal Neve, Johan n Wim 't Hooft hoopt degrada- Casie te ontlopen. „Vorig jaar heb de pannen van het dak ge- h peeld en een score van 90 pro- in li ent bereikt. Daar zal ik dit jaar liet aan toekomen. Als ik 60/70 rocent haal, ben ik tevreden en at is denk ik genoeg om in de wee de divisie te blijven", meent wi Dutinier Neve. )e vrouwen van 't Zand laten oorsehemeren op jacht te gaan [aai- de titel. Het Middelburgse kes iertal, dat aan elkaar gewaagd loei i, heeft er ook het team voor. In it d e Zandkuil (het thuishonk van e Middelburgse vereniging) jjn Julia Salamony en Renate win ouws na een jaar afwezigheid iruggekeerd. an de twee Brabantse speel- ters Astrid Ruiter en Janneke lokkers, heeft alleen Astrid uiter besloten nog een jaar te lijven. Samen met Mariska loormachtig uit Nieuw- en Sint oosland vormt ze de basis van et team. Julia Salamony en Re- Louws zullen voorlopig om beurt als derde speelster inge- it worden. Salamony lijkt vol- dig hersteld te zijn van een her- i-operatie, die haar het hele irige seizoen langs -de kant èld. enate Louws is sinds augstus eer in training, nadat ze een ar in Peking heeft gestudeerd. „Ik heb daar geen bal geslagen. Ik was, geloof ik, toe aan een jaartje zonder tafeltennis. Ieder een hier vindt dat vreemd, om- da,t China toch een toonaange vend tafeltennisland is. Ik heb er echt geen moment naar ver langd om me aan te sluiten bij een club. Prettige bijkomstig heid is dat ik mijn schouder- en rugblessure heb kunnen laten genezen", zegt de 23-jarige Re nate Louws, die bijna haai- stu die sinologie heeft voltooid. Renate Louws, jarenlang het boegbeeld van 't Zand, vindt na een tafeltennisloos jaar weer veel uitdaging in de sport. „Ik hoop dat ik snel het balgevoel te rugkrijg. Eén week was ik thuis, toen ik al met 't Zand op trai ningsstage ging. Dat is de enige manier om weer snel ingebur gerd te raken en weer met tafel tennis vergroeid te raken. Want in China ben ik veel wijzer ge worden, maar niet op tafelten nisgebied." De mannen van 't Zand hebben in Riny Kasse de opvolger van Leo Zuidweg gevonden. Vorig jaar vergaarde het team één punt te weinig om naai- de twee de divisie te promoveren. Jan- Henk Bomhof, Jeroen Louws en nieuwkomer Kasse verwachten nu met het Leidse Scylla de dienst in de derde divisie uit te maken, Neergang Bij stadsgenoot MZ stapelen de problemen zich op, al zullen die volgens het bestuur nu snel overwonnen worden. Voor de eerste keer in 23 jaar heeft MZ geen enkel mannenteam dat op landelijk niveau uitkomt. Het eerste vrouwenteam - uitko mend in de derde divisie en be staande uit Esther van Rooyen, Use Burgs en Suzanne Huibregt- se - moet MZ dit jaar nog enige uitstraling geven. Voorzitter Peter Slagter heeft de neergang gesignaleerd: „We hebben een reorganisatie door gevoerd. De laatste jaren was het alleen maar gezellig in de kantine. Ik heb me een roepende in de woestijn gevoeld, omdat ik verandering wilde aanbrengen in de mentaliteit en de vereni gingsstructuur. Ik kwam er niet doorheen. We dreigden een puur recreatieve vereniging te wor den, gleden steeds verder af. El ke zichzelf respecterende club heeft een sterk vertegenwoordi gend mannen- en vrouwenteam nodig. Daaraan werken we nu." De eerste selectie van de Zeeuwse tafeltennisteams die uitkomen op landelijk niveau. Van links naar rechts, staand: Julia Salamony, Renate Louws, Jeroen Louws, Riny Kasse, Jan Henk Bomhof, Wim 't Hooft, Pascal Neve, Johan 't Hooft. Zittend: Astrid Ruiter, Maris ka Goormachtig, Suzanne Huibregtse, Ilse Burgs, Esther van Rooyen. foto Ruben Oreel De voorzitter hoopt in Middel burger Ad Goudzwaard de tech nische man gevonden te hebben om MZ op het goede spoor te brengen. Slagter: „Wat mij als clubman van MZ niet is gelukt, daarin kan iemand van buitenaf misschien wel slagen. Ad Goud zwaard is nieuw en dat werkt. In elk geval heeft hij al bereikt dat zich 20 vrijwilligers hebben aan gemeld. Daarbij zijn geen nieuwe namen, maar Ad heeft ze ondermeer door een zorgvuldige functie-omschrijving zo ver ge kregen om de vereniging te steu nen. Op die manier zullen we verder gaan. Op een goed-geor- ganiseerde technische commis sie drijft een vereniging." Als noviteit ging- de afdeling over tot de verkiezing speler of speelster van het jaar. Deze eer ste eer kwam Kalun Yu toe. Het dertienjarige tafeltennistalent van 't Zand is dit jaar Neder lands kampioen enkel en dubbel geworden in de leeftijdscatego rie tot en met 13 jaar. Kalun Yu maakt ook deel uit van de natio nale selectie en als lid van het jonge Oranje behaald hij bij de Europese kampioenschappen een bronzen medaille. Mannen SAR'72/De Kombuis (Kloosterzande), tweede divisie: Pascal Neve, Wim 't Hooft, Johan 't Hooft. 't Zand I, derde divisie: Jan Henk Bomhof, Jeroen Louws, Riny Kasse. 't Zand II, vierde divisie: Kalun Yu, Marijn Veijgen, Sergé van Thienen. 't Zand III, vierde divisie: Arjan Louwerse, John van Veen, Ronald Jobse. Vrouwen 't Zand (Middelburg) tweede divisie: Astrid Ruiter, Mariska Goormachtig, Julia Salamony, Renate Louws. MZ Qutility I (Middelburg) derde divisie: Esther van Rooyen, Ilse Burgs, Suzanne Huibregtse. MZ Qutility II vierde divisie: Daniëlle Laing, Iris Huibregtse, Simone Visser, Mariska Kapias. Hulstenaar klopt Sandy den Exter op concours voor eigen publiek van onze medewerker HULST - Ilyo de Loos triomfeer de op het concours hippique van de Ruiterclub Hulst in ei gen stad. De stylist toonde zich de beste ruiter over de twee ru brieken in de klasse M en Z, wat hem de ING-trofee opleverde. De overwinning van De Loos ging ten koste van Sandy den Exter, die in het klassement één puntje tekort schoot. De hoofd prijs werd nog beloond met een extra premie. Daarmee zag De Loos zijn banksaldo aardig de hoogte inschieten. Ilyo de Loos (hier met Nadi) was in Hulst met vier overwinnin gen en de eindzege in de compe titie om de ING-trofee de suc cesvolste ruiter. foto Charles Strijd Want nadat hij zaterdag met een overwinning in de klassen M en Z een aardig visitekaartje had afgegeven, voegde hij daar zon dag in beide klassen nog een ze ge aan toe. Ilyo de Loos: „Het liep gewoon fantastisch. Ik heb in Nadir en in Factice twee goede paarden, maar je moet ze er natuurlijk wel over sturen. De concurrentie was tenslotte erg groot en parkoersbouwer Anton Hanse had behoorlijk stevig bouwsels neergezet." Het concours hippique in Hulst heeft in de loop der jaren de sta tus van een Zeeuws topevene- ment voor basisruiters opge bouwd. Niet alleen de Zeeuwse top pikte aan de Waterstraat een graantje mee uit de rijk gevulde prijzenpot, ook de Brabanders en Belgen waren naar Hulst af gereisd. Toch bleek niemand in staat de dadendrang van De Loos te stuiten. Met hem kreeg het CH-Hulst, dan ook een sterke winnaar. Ilyo de Loos legde de basis voor deze overwinning in de klassieke parkoersen op zondagmorgen. In de klasse M diende de Hulste naar daarvoor af te rekenen met zes barrage-klanten. Sandy den Exter was daarbij zijn grootste concurrente. De klassieke om loop van de klasse Z leek op een copie van de klasse M. Nu was het Sancho Voerman die De Loos met Factice voorrang moest verlenen. De overwinning in de klasse Z, met Golan, en de tweede plaats in de klasse M, met In the Mood, over een parkoers met vastge stelde tijd, waren voor Sandy den Exter net niet voldoende om De Loos van de eerste plaats te verdringen. Ondanks de barre weersomstan digheden lieten de dressuurrui ters de organiserende ruiterclub niet in de steek. Slechts enkele combinaties zagen het blijkbaar niet zitten en hadden zich afge meld. Veel combinaties gingen met winstpunten naar huis. In de klasse Zwaar stelde de voor eigen publiek rijdende Cris- tian van Dorsselaer haar aan hang niet teleur. De amazone uit Heikant reed de Naturel-zoon Harvy naar de knappe score van 189 punten. Van Dorsselaer bleef daarmee naaste concurrente Christian de Fey ter uit Axel met haar merrie Aimee in de eind stand zeven punten voor. Grootste prijspakker in de Rei- naertstad was Carla Haak van de Axelse Oranjeraiters. De amazone uit Hoek stuurde in de klasse M2 de vos Icara naar de eerste plaats en toonde zich in de klasse B met Jessica even eens de beste. 'an der Waal neemt in stijl afscheid van Oemoemenoe an onze medewerker LISSINGEN - De Zeeuwse iSugbyclubs zijn het seizoen uit lekend begonnen. Oemoerae- oe en de Goese Rugbyclub To- aal wonnen hun eerste wed- rijd. lp de Middelburgse Nadorst ze- evierde Oemoemenoe met 25- /C-c: I) over het uit de ereklasse ge- N. vï egradeerde Oisterwijk Oys- (Kw ers. Op sportpark Het Schenge ,anEiGoes bleef debutant Tovaal baas over Ducks uit Boxtel: iierl:: imoemenoe-Oisterwijk Oys- rs 25-20: De opening van het .30-01.30 EURO: Diverse takken ai sport. 129-11.05 Ned 3: Studio Sport. -05-14.51 Ned 3: Studio Sport. 30-15.10 BBC 2: Autosport, GP Italië. 55-17.08 Did 2: Sport heute. 13-18,51 Ned 2: Sportjournaal. rP)'! W5-19.10 R.TL+: Aktuell Sport. 130-20.00 BRT 1Sportnieuws. •55-21.41 Ned 2: Studio Sport. 116-22.34 Ned 3: Sportjournaal. i-30-00.00 RTL 4: Sportnieuws. pOO.OO RTL+Champions lague. seizoen stond bij Oemoemenoe volledig in het teken van het af scheid van Herbert-Jan van der Waal, die na een verblijf van der tien jaar in Middelburg terug keert naar Zuid-Afrika. De pupillen van trainer Henny Zandbergen zorgden voor een af scheid in stijl en Herbert-Jan van der Waal had zelf een groot aandeel in de overwinning. Met twee tries, een penalty-kick en een conversion nam hij niet min der dan 15 van de 25 punten voor zijn rekening. Al na vijf minuten stond Herbert- Jan van der Waal aan de basis van de ruime 20-3 voorsprong, waarmee Oemoemenoe de rust inging. Diep in de tweede helft, toen de gasten de achterstand tot 20-15 hadden verkleind, be sliste Van der Waal het duel met een fraaie individuele actie defi nitief: 25-20. Henny Zandbergen keek met plezier terug op het eerste duel. „Het hele team heeft keihard ge knokt voor deze overwinning. En het is natuurlijk prachtig dat Herbert-Jan zélf de kroon op het werk heeft kunnen zetten." Scores Oemoemenoe: Van der Waal 5- 0, De Leeuw 10-3, Fransen 15-3, Van der Waal 17-3, Van der Waal 20-3, Van der Waal 25-15. Tovaal-Ducks 10-5: De Goese Rugbyclub Tovaal kwam on danks het ontbreken van enkele vaste krachten sterk uit de start blokken. Ondanks een enorm veldoverzicht en een groot aan tal kansen kwamen de Goesena- ren niet tot scoren. Tot over maat van ramp lieten Bart Spaas en Jan-Joost Wiebrens een aantal riante scoringsmoge- lijkheden vanuit penalty-kicks onbenut. Tovaal verzuimde afstand te ne men en dat leek de thuisclub in de tweede helft nog op te gaan breken. Ducks werd regelmatig gevaai'lijk en kwam uit een van die spaarzame aanvallen op een 3-5 voorsprong. Na het uitvallen van Jacco Korstanje, Martin Schaalman een Ad van Sprang pakten zich letterlijk donkere wolken boven sportpark Het Schenge samen. Maai- vier minu ten voor het einde zorgde aan voerder Sjoerd Wartena alsnog voor de winnende try: 10-5. Tovaaltrainer Arthur Hogeste- ger betreurde de gemiste kansen in de eerste helft. „We hadden binnen een kwartier al op een riante voorsprong kunnen staan. Dan was het verweer van Ducks al gebroken geweest. We hebben het onszelf onnodig moeilijk gemaakt." Scores Tovaal: Wiebrens 3-0, Schul- ler 3-5, Wartena 8-5, Wiebrens 10-5. Herbert Jan van der Waal in actie tijdens zijn laatste wedstrijd voor Oemoemenoe. foto Huben Oreel MAANDAG 11 SEPTEMBER 1995 1 7 Den Exter plaatst zich voor EK UTRECHT - De Zeeuwse amazone Sandy den Exter heeft zich op de UTV-dagen in Utrecht geplaatst voor het Europees kam pioenschap voor zes-jarige springpaarden in Lanaken. In de finale, waarin plaats was voor de beste twintig combinaties uit de voorronde, haalde Den Exter twee balken naar beneden, maar als snelste 'achtfouter' wist ze zich toch nog te verzekeren van een startbewijs voor het EK. dat volgend weekeind op Zan- gerheide (Belgisch Limburg) wordt gehouden. Nieuw record voor Theo Rabout NINOVE - Theo Rabout van Atletica heeft in het Ninove (Bel gië) ruim twaalf seconden van zijn beste tijd op de vijf kilome ter afgehaald. In een sterk bezette race finishte Rabout op de vijfde plaats na 14 minuten en 58 seconden. Pascal Meerman van Atletica liep naar de vijfde plaats op de 800 meter in 1.55.89. Derde plaats Remy Yasseur WASSENAAR - Remy Vasseur uit Vlissingen, die onlangs het Super Prestige Zeeland (categorie 14 tot 17 jaar) op zijn naam schreef, is in Wassenaar derde geworden op de één achtste triathlon. Na 250 meter zwemmen. 20 kilometer fietsen en 4 kilometer lopen klokte Vasseur een tijd van 55 minuten en 59 seconden. Hij eindigde op een kleine twee minuten van de win naar. Veteranen Dynamo voorin GOUDA - De Dynamo-veteranen John Guequièrre en Adrie Gideonse hebben in de Singelloop in Gouda beiden een vierde plaats behaald. Guequièrre finishte na de tien kilometer lange loop in 36 minuten en 14 seconden bij de mannen H40. Gideon se was bij de mannen H45 één seconde sneller dan zijn clubge noot Guequièrre. De Middelburger Rob Mol van Veteranen Ne derland werd derde bij de halve marathon van Deurne in de categorie 50 plus. VIANEN/ROERMOND - Met langebaanwedstrijden in Via- nen en Roermond werd het afge lopen weekeinde het nationale zwemseizoen afgesloten. Bijna had Koewacht een dubbelslag gemaakt. De vrouwenploeg van de Zeeuwse-Vlaamse ploeg werd opnieuw nationaal club kampioen, maar de mannen misten nipt het kampioen schap. Na afloop werd er daar om even getreurd in het Koe wacht-kamp, maar de hoofd prijs van de vrouwen maakte veel goed. Bij de eerste wedstrijd in Vianen verliep alles nog volgens plan bij de mannen. In de drie kilometer lange race werkten de Koewach ters de achterstand op Oceanus uit Aalsmeer weg tot minder dan 80 seconden. De vrouwen verste vigden hun leidende rol aanzien lijk, zodat zij de nationale titel in de laatste wedstrijd voor het grijpen hadden. In Vianen stelde de hele Koe wacht-ploeg zich in dienst van Martijn Verbist en Anton Thoen, die zijn eerste wedstrijd van het seizoen zwom. Het doel was om een zo groot mogelijk aantal punten in te lopen op Oceanus. Het tactisch plan van trainer Jo se van den Berghe lukte. Zowel Martijn Verbist als Anton Thoen konden veel punten scoren. Ruud Hamelink en Auk de Maat werden gediskwalificeerd, maar dat was ingecalculeerd. Met grote verwachtingen ver trok Koewacht, gesteund door een grote aanhang, naai- Roer mond om daar het kampioen schap binnen te halen. Het plan was klaar en opnieuw werden Verbist en Thoen de bescherm de zwemmers. Oceanus had ook niet stilgeze ten en kwam met zes zwemmers aan de start. Het werd een grim mige wedstrijd, die bijna verliep zoals Van den Berghe had uitge stippeld. Anton Thoen bleek de wedstrijd niet te hebben uitge- zwommen. Hij had halverwege met kramp de strijd moeten sta ken. Dat kostte Koewacht het nationale kampioenschap. Lang kon de aanhang niet treu ren want even later zorgden An- kie Buijs, Susan de Baar en Brechtje Taelman met hun 5e, 6e en 8e plaats dat voor Koe wacht de vlag toch in top kon. Het nationale clubkampioen schap schoolslag was opnieuw voor Koewacht. Jose van den Berghe was natuurlijk blij met de prolongatie van het kam pioenschap, maar hij was ook te leurgesteld dat zijn mannen- ploeg de boot net had gemist. „Het hele seizoen heeft bij Koe wacht in het teken gestaan van het winnen van het NK. Alle jon gens hebben hun beste beentje voorgezet. Het kost heel wat kracht en geld om zo ver te kun nen komen. Als je dan in het zicht van de haven toch nog schipbreuk maakt, dan is dat ui termate frustrerend. Misschien hebben we de fout gemaakt om alles op het laatste weekeinde te laten aankomen." van onze medewerker OOST-SOUBURG - Ronald van de Broek en Lucienne Sigmond hebben gisteren in Oost-Sou burg de eerste editie van het open Holland tennistoernooi op hun naam geschreven. Het tweetal was in de B-categorie als eerste geplaatst. In de reste rende fïnalepartijen in de en kelspelen was de organiserende TC Souburg minder dominant aanwezig. Slechts Tonny Rus- schen ging in de D-afdeling bij de vrouwen met de hoofdprijs naar huis. Van de Broek kwam niet zonder slag of stoot aan de overwinning. Opponent Eric Bakker, club- en teamgenoot van Van de Broek, had kennelijk geleerd van de duidelijke nederlaag tijdens het clubkampioenschap. In het ba selineduel beet Bakker flink van zich af. Pas in de slotfase sloeg Van de Broek zijn slag. waarna de voortzetting van de twee kamp een identiek spelbeeld en scoreverloop liet zien. Nu was het echter geen serviceverlies dat de beslissing inleidde, maar een tie-break. En ook hierin was Van de Broek het meest bedre ven. Bij de vrouwen, die in een poule waren ingedeeld, zwaaide Lu cienne Sigmond de scepter. Ze zegevierde drie maal op rij, on der meer tegen Marjolein Meu- lenberg en Esther Vendrik. Meu- lenberg had de krachtmeting met Vendrik in winst omgezet. In de C-klasse won Schelde-spe- ler Hans vdn Slooten met over macht. De vooral in tactisch op zicht sterk opererende Vlissin- ger had in zijn opmars naar de totaalwinst eigenlijk alleen te- genbstand te duchten gehad van MLTC'er Piet de Jong in de kwartfinale. Alex de Bock èn Wim de Waal, in de finale, slaag den er niet in Van Slooten te be dreigen. Bij de D-spelers deed Stoof-spe- ler Tom de Vries weer eens van zich spreken. Als outsider in de rangschikking opgenomen, klopte Eugène Vogel. Piet Kam- stra en Jo de Waal. Tonny Rus- schen zorgde voor Souburgse winst in het deeltoernooi bij de vrouwen. Ze realiseerde die door als sterkste uit een poule van vier te komen. Het toernooi was geslaagd, maar of TC Souburg op herhaling gaat is nog onduidelijk. Wedstrijdlei der Ruud Hemmes: „Als de sponsor ons blijft steunen, zijn we al een heel eind. Maar een ge schikte plaats op de wedstrijd kalender is een ander probleem. Even afwachten." Meer punten Grand Slams NEW YORK (ANP) - Met het prijzengeld gaat ook de puntenwaardering voor de Grand Slams volgend jaar omhoog. Dat maakten het Grand- Slam-comité en de ATP, de vakbond voor prof spelers, gisteren op de slotdag van de US Open bekend. Bij de vier Grand Slams (Australian Open, Ro land Garros, Wimbledon en de US Open) is ieder jaar meer geld te verdie nen. Het aantal ranglijst- punten bleef lang onge wijzigd. Dat stuitte op kritiek van de spelers. „De Grand Slams zijn de grote toernooien. Je speelt twee weken lang, tegen de sterkste tegen standers. Als je daar goed presteert, moet dat ook gelijk aan je ranking te zien zijn", sprak Bec ker. De winnaar van de US Open kreeg dit jaar bij de mannen 660 punten. Vol gend jaar worden dat er 1000. Winnaars van de Super 9-toernooien ha len ongeveer de helft van dat aantal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17