Hoek maakt vorstelijke start Goes snoert critici de mond ^Terneuzen schrikt zich rot in Tilburg Luctor'88 opent met onnodige nederlaag Regerend kampioen Kozakken Boys met 2-0 verslagen De Rijke voorkomt blamage Middelburg ;Van onze verslaggever Frits Bakker HOEK - John Bravenboer haal- op de dag van de competitie start nog maar eens een oude wijsheid boven. „Voetbal is emotie", benadrukt de voorzit ter en hoofdsponsor van Iloek de presentatiegids van de za terdagclub, die dit weekeinde begon met een thuisoverwin ning op de regerende kampioen Kozakken Boys uit Werkendam (2-0). Ganpat gaat voortijdig naar douche TERNEUZEN - Zo'n tien minuten voor het eind van de wedstrijd Terneuzense Boys- NOAD'67 deed zich een opmerkelijk incident voor tussen Akke Gan pat van de thuisclub en scheidsrechter Sardjoe uit Vlissingen. Ganpat werd door Yke Verwijs onderuit gehaald, maar een fluitsignaal van Sardjoe bleef uit. Voor Ganpat was dat aanleiding om op minder vleiende wijze verhaal te halen. De overigens uit stekend leidende scheidsrechter bleef rus tig en wachtte tot Gan pat was uitgeraasd. Sardjoe toen: „Meneer, we blijven rustig voet ballen. Anders gaat u maar douchen." De nog steeds woedende Gan pat: „Dat beslis ik zelf. Ik ga nu douchen", waarop hij richting kleedkamer liep. Aanvoerder Jacky Scheele en trainer Jaap Goossen deden er alles aan om Ganpat weer in het veld te krijgen. Tot aan de lijn kwam hij nog wel, maai' verder niet. Scheidsrechter Sardjoe vond dat vol doende en stond de wis sel toe. Ganpat hield aan het incident wel een gele kaart over. Bravenboer doelde zowel op passie tijdens een wedstrijd als op de onverkwikkelijke gebeur tenissen waarin zijn club vorig seizoen was verwikkeld. Maar bij de nieuwe start is alles weer vergeven en vergeten. Hoek won zaterdagmiddag de opening van de competitie in een wedstrijd met twee totaal verschillende helften. Weinig boeiend voor de rust, daarna uiterst attractief en met wisselende kansen. Drie minuten na de hervatting- gaf Gerard den Haan van Ko zakken Boys ongewild het sein voor een pittige krachtmeting. De 32-jarige verdediger deelde achter de rug van scheidsrechter Breebaart uit Amsterdam een kopstoot uit aan Davy Gijsel. Met tien tegen elf, bij een O-O-tus senstand, kreeg de wedstrijd een nieuwe start. Kozakken Boys leek plotseling geïnspireerd, ging furieus in de aanval en kreeg twee opgelegde kansen om te scoren. John Verbaan schoot alleen voor Wim Verpoor- te hoog over en Frank van der Kley trof met een hard afstands schot de doelman op zijn weg. Hoek benutte even later de kan sen wel. Geert de Poorter werd in de 27e minuut gelanceerd door Gijsel. Hij omspeelde de keeper behendig (bal links, zelf rechts) en scoorde: 1-0. Met die voorsprong op het bord kreeg de thuisclub alle kans om verder uit te lopen. Benedikt van de Walle kwam nog drie keer onge hinderd voor de keeper, alleen in de laatste minuut van de blessu retijd kon hij niet meer missen: 2- 0. Het was een bevrijding, zowel voor de trainers als voor de spe lers. De over-winning op de kam pioen van vorig jaar geeft Hoek de hoop in het titelgevecht dit jaar een aardige rol te kunnen spelen. Wim Verpoorte Johan Ballegeer, die tactisch de meeste inbreng heeft, maai' naar de buitenwereld toe bewust in de luwte moet blijven: „Het is nu aangetoond dat er een ploeg staat, die zich met de beste kan meten. Kozakken Boys kan wel iets verzwakt zijn, het zal toch weer dicht bij het kampioen schap zitten. Dat we van zo'n te genstander winnen, is hoopge vend." De Belgische trainer compli menteerde met name de achter hoede. „We hebben bijna geen kansen weggegeven." En over de /eeijvan onze verslaggever Frits Bakker Boj i'dhf e l)f stw -dei TILBURG - Meneer de voorzit ter wierp een blik op het elftal van zijn club en haalde schouders op. „Die jongen ken niet, die niet, die niet..." Ja, zegt hij verontschuldigend, dat komt misschien een beetje vreemd over, maar we hebben zeven nieuwe spelers. Hij heeft ze nog nooit gezien. „Voor de op- )H stelling moet je niet bij ons bem zijn." De trainer dan? „Kan ik niet roepen, want die speelt zelf mee." Zo gaat dat kennelijk bij TAC/BWB in Tilburg, dat giste ren de competitie begon tegen Terneuzen voor 92 toeschou wers De Brabanders, die el kaar amper bij voornaam ken nen, kwamen na een 1-0 achter stand toch nog terug tot 1-1. Het gepromoveerde Terneuzen is zich rot geschrokken van de nne: Mourage in de tweede klasse. Mare de Kunder, zelf gebles seerd en als toeschouwer meege- iurg reisd: „We kwamen hier vanmid- iboo tlag aan en zagen de spelers van steil TAC op het veld een broodje zit- buri ten eten. Toen dacht ik al: als we twf Pier niet met 3-0 winnen, dan jerfWeet ik het niet meer.' De voormalige club van John de Bever („die was zo gek dat nie mand meer met hem wilde spe len") had wel een excuus voor de ongemakken. Voorzitter Van Mechelen: „We zijn pas verhuisd haar dit sportpark in een nieuw bouwwijk. Dat is in alle opzich tten moeilijk. De mensen in deze I J dure buurt komen niet kijken {haar het voetbal, omdat ze tot aan hun nek in de schulden zit- en-o ten. Het complex zelf staat nog nJV' Hemaal in de steigers, dus we (hoeten ons even behelpen. Maar het ergste is dat we dit j aar WK. in hi bol ook op het sportieve vlak onaan genaam zijn verrast. Twee, drie dagen voor het sluiten van de ;e P Overschrijving gingen ineens zes aejjspeiers van het eerste ervan- r. Dan kun je net niet meer zoek naar nieuwe aanwin sten. Het is weer typisch Bra- 1: Nts- Wie het meest betaalt, s ïeeftde meeste spelers." in k Terneuzen had zich van het de tent buut op dit niveau meer voorge steld. Het record waar de club zo tvots op is (ongeslagen in uit- Junioren Middelburg langs NEC Vlissingen - asl JONGEN De A-junioren van Middelburg debuteerden in de l.uj eerste divisie met een 2-1-zege op NEC. De nieuwe trainer Hans de was na afloop een tevreden man. „Bij rust hadden we gezien oe kansen zelfs een grotere voorsprong moeten hebben." Middelburg met veel inzet en liet voor rust goed voetbal zien. Danny uw j -«e zette de ploeg op 1-0. NEC zette Middelburg na rust onder V« T'maar tien minuten voor tijd zorgde invaller Dominique Diroux d ri°orcie bevrijdende 2-0. Vier minuten later werd het wel 2-1, maar in spannende slotfase bleef Middelburg overeind. rolverdeling achterin: „Magito had zelf gevraagd om laatste man te mogen spelen. Hij kreeg ook onze voorkeur en heeft het uitstekend gedaan." Verrassend was ook de keuze van Wim Ver poorte als eerste doelman. Balle geer: „Dat is een beslissing ge weest die op het sentimentele vlak heel moeilijk was." Nico van de Kerkhove: „Wij hebben het unaniem besloten." Ver poorte maakte een zelfverzeker de indruk en keepte foutloos. Hans van der Zee. de routinier onder de trainers in het ama teurvoetbal. wilde na afloop wel erkennen dat hij verdiend had verloren. Hij schat Hoek hoger in na de komst van onder ande ren Patrick Naudts en viel zater- wedstrijden sinds oktober 1993) kwam in Tilburg niet eens in ge vaar. Trainer Henk Ottens: „Ik had vooraf voor een gelijkspel getekend, maar eigenlijk had den we gewoon moeten winnen." Het manco bij de rood-zwarten lag na rust op het middenveld. Mike van Rossem, Hubèrt van den Hemel en Gerard Maas, die sterk begonnen, werden in de tweede helft vaak afgetroefd op tempovoetbal. Meer dan een uur mocht Terneu zen niettemin hopen op een vlekkeloze start op Brabantse bodem. Gerard Maas, die nota bene na een nachtdienst nauwe lijks had geslapen, opende al vrij snel de score na een misser in de verdediging van TAC. De mid denvelder wrong zich tussen een speler en de bal en schoot met de buitenkant van de voet onhoud baar langs TAC-doelman Jos van Gisteren: 0-1. Twee ideale kansen van Terneu zen bleven in die eerste helft on benut. Gerard Maas en Ralph Baumgarte verzuimden een ho ge voorzet van Hubèrt van den Hemel in te koppen en een ra zendsnel uitgevoerde counter van Patrick Baumgarte. Gerard Maas en Ralph Baumgarte werd door de keeper uit zijn doel ge ranseld. De Zeeuws-Vlamingen moesten na de rust steeds verder terug en kregen nog één kleine opleving. Michel de Ridder, door de afwe zigheid van Michel de Vries (ge opereerd aan zijn neus) terugge zet in de verdediging, slalomde in de 25e minuut door de verde diging van TAC. Hij bediende Van den Hemel op maat en diens schot spatte uiteen op de lat. Het was zowat de laatste doelge richte actie van Terneuzen, dat op een klein kwartier van het einde de gelijkmaker moest toe staan. De behendige vleugel spits Brian Pieres, die als jeugd speler nog bij NAC heeft ge speeld, gleed langs zijn tegen stander Patrick de Meijer en zag uit zijn voorzet de invaller Mario Kuyper scoren: 1-1. TAC/BWB-Terneuzen 1-1 (0-1): 13. Maas 0-1, 78. Kuyper 1-1. Scheids rechter W. van de Broek (Nijmegen). Gele kaarten Maas (Terneuzen) en In 't Groen (TAC/BWB). Aantal toe schouwers: 92. dag zowat van de ene verbazing in de andere. „Ik heb GVVV voorspeld als de grootste kam pioenskandidaat, maar dat ver liest nota bene van Kloetinge." Kozakken Boys is volgens de trainer zelf niet zo sterk als vorig jaar. „We hebben in de aanloop heel wisselvallig gespeeld. Ik mis vooral aanvallende kracht, omdat Ton Cornelissen nog ze ker voor vier weken is uitgescha keld." Kopstoot Hoek en Kozakken Boys hielden elkaar zaterdag lang in even wicht. Het breekpunt in de wed strijd was het incident met Davy Gijsel en verdediger Den Haan. Dat gebeurde nadat Geertjan de Smet op links was doorgebroken en werd neergelegd door Geran Rikken. Toen scheidsrechter Breebaart de gele kaart trok. viel Gijsel achter zijn rug ker mend tegen de grond. Breebaart had dus niets gezien. Hij raad pleegde grensrechter Eddie Goormachtig en trok toen rood. De grensrechter uit Nieuw- en Sint Joostland: „Ik heb heel dui delijk gezien dat de speler van Kozakken Boys een kopstoot gaf." De thuisclub, gestart met twee spitsen, twee hangende vleugels en met Naudts en De Poorter als aanspeelpunten op het midden veld, dicteerde de wedstrijd voor de rust en in het laatste deel. Met Danny Magito als laatste man, Jos en Leo Kayser en Erwin Dek als mandekkers maakte de ver dediging een sterke indruk. Aanvallend was Hoek niet al te slagvaardig. Net voor rust miste Geertjan de Smet al een reus van een kans. toen hij met zijn zwakke rechter een splijtende voorzet van De Poorter miste. Met een numeriek overwicht grepen de Zeeuwen diep in de tweede helft toch de overwin ning. Johan Ballegeer verving één van zijn verdedigers (Jos Kayser) door een middenvelder (Franky Standaert) en verhoog de de druk. Dat resulteerde in een slotoffensief dat het kam pioenselftal pijnigde met een eerste verliespartij. Hoek-Kozakken Boys 2-0 (0-0): 27. Geert de Poorter 1-0, 45. Benedikt van de Walle 2-0 Aantal toeschou wers: 800. Scheidsrechter R. Bree baart uit Amsterdam. Gele kaarten: Rikken en Van der Werff (doelman) van Kozakken Boys. Leo Kayser en Dek van Hoek. Rode kaart: Den Haan van Kozakken Boys. Doelman Krank Kloosterman van Beek Vooruit stompt de bal weg voordat Arjo den Dekker van Goes gevaarlijk kan worden. foto Pieter Honhoff Formatie van Flugo Barends overklast Beek Vooruit: 6-0 van onze verslaggever Eldridge Pentury GOES - Zijn aanstelling als trainer van Goes deed vorig seizoen veel stof opwaaien. Critici beweerden dat Hugo Barends niet de geschikte trainer was voor Goes en dat hij zich op oneerlijke manier bij de technische staf zou heb ben gevoegd. Een leegloop van spelers was het gevolg en tegelijkertijd ontstond er een stemming dat het met Goes dit seizoen niks zou worden. Gisteren bewees Barends dat er met Goes wel degelijk een ploeg staat die in de tweede klasse B goed meekan. Met speels gemak werd promo vendus Beek Vooruit terugge wezen: 6-0. Een mooiere competitiestart had Hugo Barends zich niet kunnen wensen. „Maar", tem perde Barends de euforie. „Eén zwaluw maakt nog geen zomer. We moeten gewoon met beide benen op de grond blijven staan." De oefenmees- ter was vooral verbaasd over het spelniveau van de ploeg uit Prinsenbeek. „Beek Voor uit viel me behoorlijk tegen. Van een promovendus had ik toch meer verwacht." Toch mocht gezegd worden dat Goes zich in zijn eerste comptitiewedstrijd uitste kend manifesteerde. Met vier nieuwkomers (Shannon Braafhart, Ronnie Proos, Ser ge Berrevoets en Arsenio van Aerde) ten opzichte van de ploeg van vorig jaar speelde Goes een sterke partij. Vooral Van Aerde (hij strooide als laatste man voortdurend met mooie passjes) en Braafhart (maakte als rechtsback twee van de zes doelpunten) be haalden een ruime voldoende. Scherpte Dat de score na negentig mi nuten was blijven steken op zes. was te wijten aan het ge brek aan scherpte bij enkele Goesenaren. Vooral in de be ginfase had Goes een veel gro tere voorsprong kunnen ne men. Nu stond het bij rust slechts 3-0. Binnen een kwar tier kregen Ronnie Proos, Pearl Doesburg, Clarence Pahlad en Shannon Braafhart uitgespeelde kansen. Alleen Braafhart (hij reageerde at tent op een bal die via de paal terug het veld inkwam) en Pahlad (een schot in de krui sing na een voorzet van Edwin Held) vonden het net. Dat de derde treffer vlak voor rust tot stand kwam via een Beek Vooruit-speler was tevens de verdienste van Goes. Beek Vooruit kon, ook in de tweede helft, niet meer doen dan het combinatiespel van Goes proberen te ontregelen. Gezien de matige tegenstand van de Brabantse formatie lijkt een terugkeer naar de der de klasse binnen één jaar niet eens zo gek. (Hugo Barends: „Deze tegenstander was geen maatstaf voor het niveau van de tweede klasse."). Goes pro beerde het in de tweede helft wel, maar kon niet hetzelfde brengen als voor rust. Het vier de doelpunt kwam op naam van weer een Beek Vooruit speler. Het was ditmaal Arno de Vries die de bal, na een goede actie van Pearl Does burg over zijn eigen doellijn tikte: 4-0. Een half uur voor tijd pikte ook Arjo den Dekker - hij ver ving in de eerste helft de ge blesseerd uitgevallen Serge Berrevoets - zijn doelpunt mee. Het was Shannon Braaf hart die voor Goes het halve dozijn vol maakte. Na een pass van Van Aerde liet hij doel man Frank Kloosterman met een bekwame lob kansloos: 6- 0. Goes-Beek Vooruit 6-0 (3-0). 5. Braafhart 1-0, 18. Pahlad 2-0, 30. Van Gils 3-0 (eigen doelpunt), 49 De Vries 4-0 (eigen doelpunt), 64. Den Dekker 5-0, 85. Braafhart 6-0. Gele kaarten: Hurks en Korsten (Beek Vooruit) en Brasdorp (Goes). Scheidsrechter: J.J.G. Domburg uit Dongen Toeschouwers: 300 Patrick Roggeband van Zierikzee konit niet aan de bal bij Middelburger Alexander Bom. foto Lex de Meester Verdienstelijk debuut Zierikzee van onze medewerker MIDDELBURG - Trainer Cees Corstanje van Middel burg en collega Jan Meul- meester van Zierikzee rea geerden opgelucht na de 1-1 op sportpark Nadorst in Middelburg. Zierikzee de buteerde met het resultaat verdienstelijk in de derde klasse en Middelburg was er, na de degradatie uit de tweede klasse, alles aan ge legen om niet met een neder laag te starten. „Je moet het positief be naderen. Vorig seizoen be gonnen we met een neder laag. Ik ben nu tevreden met één punt", liet Corstanje na afloop weten. „Het was niet geweldig vanmiddag. De in passing van onze nieuwe spelers Edwin Leijnse, Wilco Lievense en Alexander Bom geeft nog problemen. Er zit te weinig diepte in het spel, waardoor Jan de Rijke te weinig in stelling kan wor den gebracht." „We hebben vandaag nog niet alles laten zien", rea geerde Meulmeester. „Ik heb een selectie van negentien spelers. Daarvan zijn er ze ven geblesseerd. Notabene allemaal verdedigers." Daarbij bevinden zich onder anderen Michel Winkels, Barry Hage en Sjaak van der Weele. „Bovendien is onze spits John van de Have op huwelijksreis. Hij kan voor oorlog zorgen. Dat zag je nu niet bij Erwin Nelisse en Jar- no Vermeulen." Betrouwbaarheid De eerste mogelijkheid was voor Middelburg. Piet Baan testte de betrouwbaarheid van Zierikzee-keeper Wim Lafeber, die het schot uit de tweede lijn niet goed ver werkte. Maar Jan de Rijke verprutste de rebound. Op twee meter van het doel kop te de spits de bal op de lat. In de herkansing knalde Leijn se de bal tegen Frans Kom mer van Zierikzee. Vanaf dat moment liet Mid delburg zich terugdringen. Promovendus Zierikzee kreeg meer grip op het mid denveld. De eerste kans van de bezoekers was prompt raak. René Florisse van Mid delburg leed met bij de cor- nervlag balverlies, waardoor Marco van Oeveren een voorzet kon loslaten. Pa trick Roggeband gaf Middel burg-keeper Michel Jansen van Galen geen kans: 0-1 Ook in de tweede helft zocht Middelburg naarstig naar het concept om De Rijke te bereiken, al kweten bewa kers Patrick de Broeckert en Marco Saman zich uitste kend van hun taak. Niette min verloor Zierikzee in de laatste twintig minuten steeds meer terrein. Vooral conditioneel kregen de be zoekers problemen. Had Wouter Labruijère de bal eerst nog onfortuinlijk tegen lat gekopt, kreeg Middel burg toch zijn beloning. Een kwartier voor tijd voorkwam De Rijke een blamage. Ed win Leijnse was linkerverde diger Robert Roggeband van Zierikzee te snel af en gaf de bal op maat bij de inlo pende De Rijke. Middelburg kreeg zelfs nog een kans op de overwinning. Maar De Rijke zag Zierikzee- doelman Wim Lafeber twee keer in de weg staan. Meul meester: „De uitslag gaf de verhoudingens redelijk weer. De winst was voor ie dere ploeg te veel geweest." Middelburg; - Zierikzee 1-1 (0-1). 36. Roggeband 0-1,75. De Rijke 1- l. Scheidsrechter: C Bos (Vlis singen). Gele kaarten: Rogge band, Van Oeveren, Kommer (al len Zierikzee) en Florisse (Mid delburg). Aantal toeschouwers: 350. van onze medewerker VLISSINGEN - Sluiskil had weinig moeite met het gepro moveerde Robur in de ope ningswedstrijd van de competi tie. Het werd 4-1. De vierde klassers Breskens en Walcheren kwamen in een spek takelstuk tot een puntendeling: 3-3. Luctor begon het Brabantse avontuur met een 2-1-nederlaag in Zundert. Sluiskil-Robur 4-1 (1-1) - Na een onwennige eerste periode speel de Sluiskil een prima wedstrijd. Robur begon feller, kwam ook op 0-1 door Eric Spekkens, maar daarna beheerste Sluiskil de wedstrijd. Voor rustwerd het al 1- 1 door Nicky de Wolf en in de tweede helft had Robur niets meer te vertellen. Met twee tref fers van Nicky de Wolf en een van Dominique Verlinde won Sluiskil verdiend. Breskens-Walcheren 3-3 (2-3) - Spanning, spektakel en zes doel punten, eerlijk verdeeld over beide teams. Na vijf minuten stond het al 0-1 door Vincent de Rijke. Breskens werd sterker en kwam door een kopbal van Mark Boekhout ook op 1-1maar daar na profiteerde Walcheren eerst van een slechte terugspeelbal (ingetikt door Jean Paul Mulder) en een solo van Ymce Kuiper: 1- 3. Op slag van rust schoot Cisko Osmanovski een vrije trap bin nen: 2-3. Breskens begon de tweede helft zwak en leek geklopt, toen Mi chel van Dalen een strafschop mocht nemen. Maar Nico Knol stopte die en dat gaf de Bres- siaanders de oppepper. Op aan geven van Robin Buitendijk schoot Eddy Buyze de terechte 3- 3 binnen. De laatste tien minu ten speelde Breskens met tien man, omdat Osmanovski na twee gele kaarten moest ver trekken. Vogelwaarde-Vlissingcn 1-0 (0- 0) - De gelukkigste ploeg' heeft gewonnen. Een aantrekkelijk duel met wisselende kansen. Voor rust al miste Marco van Vlierberghe voor een leeg doel en aan de andere kant had Vlis singen pech met een schot van Christiaan Maas tegen de lat. Vlissingen voerde na rust de druk op, maar dat leverde juist met uitvallen meer kansen op aan de andere kant. Tien minu ten voor tijd werd Arno Wauters weer eens gelanceerd en die be sliste het sportieve (Asselman deelde geen enkele kaart uit) duel: 1-0. Zundert-Luclor'88 2-1 (1-1) - Zundert verdiende niet te win nen. Luctor was de beter voet ballende ploeg, speelde veel ver zorgder, kreeg meer kansen, maar had pech in de afwerking. Na 20 minuten tikte Fred Vel- kers de 0-1 binnen. Een minuut voor rust knalde Egbert Kuij- stermans in de kruising: 1-1. Zundert was na rust even ge vaarlijk en had succes door Eduard van Elsakker: 2-1. Luc tor beheerste daarna de wed strijd, kreeg een handvol kan sen, maar paal en lat en een afge keurde treffer stonden het ver diende gelijke spel in de weg, Steen-Philippïne 1-5 (1-2). 20. De Boey 1-0, 21. Tollenaar 1-1, 36. Vermeire 1-2, 70. Bosma 1-3, 84. Mohnen 1-4, 85. De Putter 1-5. Scheidsrechter Schepers (Hoo- gerheide). Aantal toeschouwers: 200. Gele kaart: De Nijs (Steen). Koewacht-Axel 1-2 (0-0). 49. Van de Broecke (strafschop) 0-1, 71. Frusch 0-2, 83. J. Lensen (straf schop) 1-2. Scheidsrechter: D. van Belzen (Arnemuiden). Aan tal toeschouwers: 250. Gele kaarten: Rietjens, Van Regen mortel, P. Lensen (allen Koe wacht), Zwegers, Thompson, Bracke (allen Axel). Hoofdplaat-IJzendijke 0-2 (0-0). 76. Van Haneghem 0-1, 92. De Ruysscher 0-2. Scheidsrechter: H. Stoffijn (Terneuzen). Aantal toeschouwers: 200. Gele kaar ten: Martin Scherbeijn Hoofd plaat), Serge de Ruysscher en Peter Harteveld (beiden IJzen- dijke). Ronald Visser van Kozakken Boys voorkomt dat Hoek-spits Davy Gijsel met een halve omhaal kan uithalen. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 15