mode Lingerie strakker en geklenrder The Fan Club verkoopt het onbereikbare ■.Ti'''. -0 f I Kleurige en geurige tips PZC Hollywood is dichtbij 35 VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1995 Het modebeeld voor komende winter is eleganter en slanker gesneden dan de afgelopen seizoenen. De laagjesmode is naar de achtergrond verdwenen en lichaamsomspannende truitjes en jurkjes winnen terrein. Dat vraagt om goede onderkleding die niet te veel aftekent. De terugkeer van de string is tegen die achtergrond dan ook niet verwonderlijk. De lingerie voor komend herfst en winterseizoen is glamourous in glimmende stoffen en sensuele kleuren, maar ook comfortabel in warme tinten en nieuwe elastische materialen en micro vezels. Ook de corrigerende functie van het ondergoed komt weer goed naar voren. De tailleslip is duidelijk in beeld, maar in uiterlijk doet deze in niets meer denken aan de corrigerende foundation van vroeger. Modische ondermode is inmiddels net zo vanzelfsprekend geworden als trendy bovenkleding. De tijd van het maakt niet uit wat je onder je kleren aan hebt, ligt gelukkig allang achter ons. Dat betekent dat ook ieder jaar nieuwe stijlen, vormen en kleuren te zien zijn in de linge rie. Voor komende herfst en winter staan vrouwelijkheid en draagcomfort voorop. Het is immers niet prettig om een uitlub- berende onderbroek en een vormloze be ha te dragen. Met do nieuwe elastische materialen en micro-vezels behoort dat tot een verleden. Deze materialen sluiten als een tweede huid, zonder dat. ze een be knellend gevoel geven. We hoeven de tail le niet te laten insnoeren in een adembe nemend rijgcorset. Zeker in het strakke modebeeld is het prettig om kleine onvolkomenheden in het figuur lichtjes te camoufleren. De nieuwe tailleslip is daarvoor uitermate ge schikt. Het nieuwe model doet aan niets meer denken aan de ouderwetse corrige rende modellen met grote naden in dito inzetten. De tailleslip sluit hoog in de tail le, heeft fraaie kantdetails of is zelfs hele maal van stretchkant gemaakt en zit per fect om het"lichaam. String Voor strakke jurkjes en rokjes kan een string uitkomst bieden. Het achterwerk zit dan 'naadloos' in de bovenkleding. De string, die de taille en voorkant strak om sluit, laat het grootste deel van de billen bloot. Voor vrouwen die zich daar niet prettig bij voelen kan de minislip een op lossing bieden. Dit bijna naadloze katoe nen pantybroekje zit ook als een tweede huid en is onder veel kleding vrijwel on zichtbaar te dragen. De boezem is ook weer volledig aanwezig in het modebeeld. De push-up beha is daarbij voor veel vrouwen een uitkomst. Dit model duwt de borsten als het ware omhoog en geeft een fraaie welving. Deze beha is er in tal van uitvoeringen en mate rialen. Kant speelt daarbij over het alge meen een hoofdrol, maar er zijn ook mo dellen in katoen. DIM heeft bijvoorbeeld in de nieuwe collectie een bedrukte push up. Deze is er in een frisse vichy popeline, gecombineerd met een gebloemde ton-sur- ton jersey. De foamvulling met schuine naden is gevoerd met een voilekatoen die zacht aanvoelt op de huid. De schouder- bandjes, de rugzijde en het décolleté zijn van elastische jersey-katoen. De beha kan worden gecombineerd met een boxer in jersey, compleet met een ceintuur in smock en vichyruitjes, of met een katoe nen string, afgezet met elastische croquet- boordjes, eveneens in vichyruitjes. Bananen Over borsten gesproken, Triumph deelt ons mee dat Uw buste erg van bananen houdt en een hekel heeft aan teveel zon. Dat van die zon is wel bekend. Uitdroging en verslapping van de huid, een vrij alge meen bekend verhaal. Maar hoe zit het dan met die bananen? Heel simpel dus: Ba?ianen bevatten veel calcium en bouw stoffen die de vochthuishouding regule ren en de huid mooi strak houden. Ook vi tamine C en - heel eenvoudig- het drinken van veel mineraalwater zorgt voor de on dersteuning van binnenuit door stevig bindiveefsel. Aldus Triumph. Zij geven passant ook nog wat tips voor een fraaie bustelijn: elke dag vijf minuten gymnas tiekoefeningen doen, schouders naar ach ter, borst vooruit, bij voorkeur niet topless zonnen, douchen in plaats van baden en, Een bedrukte push- up beha van katoen met boxer. foto DIM hoe kan het ook anders, de juiste beha dragen. Dank u, dokter T. Triumph heeft overigens in een aantal modellen een nieuwe techniek verwerkt, waardoor naden vrijwel onzichtbaar blij ven. In plaats van genaaide naden wor den de weinige naden die in beha's en slips aanwezig zijn, aan elkaar gelast met be hulp van ultrasone trillingen. Blijven we nog even bij de beha. De vorm van de beugel is nog eens goed bekeken. Geen vrouw is immers gelijk. Het nieuwste is een beugel die zich door de lichaams warmte om de borsten vormt en nauwe lijks voelbaar is. Verder zijn er meer ver schillende vormen, andere materialen en naadloze cups. Transparant De trend naar transparant, die we ook bij de bovenkleding zien, brengt beha's en body's die de indruk geven er helemaal niet te zijn, flinterdun en heel elastisch. Nieuwe details voor beha's zijn een bre dere maagband, liefst van elastisch kant voor wat extra steun en bredere schouder bandjes, al dan niet wat verder naar opzij Tailleslips zijn duidelijk aanwezig in de nieuwe lingeriecollecties. foto Triumph Jij bent de vrouw om wie alles draait en dank zij deze liefdadigheidsverkoop hoefje geen filmster te zijn om je als een filmster te kleden." Wervende taal uit een folder op de toonbank van tweedehands-kledingwinkel The Fan Club in New York. De rijen rekken vol glamourkleding, ooit gedragen door wereldsterren en de opzwepende showmuziek die uit de speakers klinkt, geven je inderdaad even het gevoel dat uitgerekend jij dadelijk op de bühne wordt verwacht. Tegelijkertijd brengt het gesnuf fel tussen de pailletten, glitters, zijden stukken, het goud en het zil ver je terug naai- vroeger, toen je stiekem in moeders feestgarderobe rommelde, fantaserend over die ge heimzinnige volwassenenwereld die onbereikbaar leek. In The Fan Club hangen de prachtigste feesttooien juist om gezien, of zelfs toegeëigend te worden. Hollywood is dichterbij dan de meesten denken: voor ge middeld 200 dollar gaan klanten met een feestjurk naar huis. Eigenaar en voormalig kostuum ontwerper Gene London zit al 28 jaar in het vak. Via zijn eigen televi sieshow leerde hij filmsterren ken nen als Mariene Dietrich, Grace Kelly en Lucille Ball. London laat graag terloops allerlei anekdoten horen. „Ik heb veel kleding van Do- ris Day. Ik schreef haar ooit een brief met het voorstel een modeshow te organiseren voor haar liefdadig heidswerk. Ze schreef terug dat ze alle kostuums die ze voor de film moest dragen haatte. Ik vond dat verbazingwekkend, want Doris Day had zoveel invloed op het mode beeld." Zweet Met Faye Dunaway heeft London nog een appeltje te schillen: ze ver knipte een antieke jurk die London haar had geleend voor de film Wait Until Spring Bandini. Joan Craw ford was de eerste met wie London zaken deed: de bevriende ster gaf hem een hele kofferbak vol met kle ding. Dat was het begin van zijn ver- zamelhobby die niet los te zien is van de magie rond beroemdheden. De magie die alles wat door de ster is aangeraakt als bij toverslag in goud verandert. Je moet er natuurlijk wel gevoelig voor zijn, want zonder het kaartje met de naam van de ster er op, is zo'n glamourstuk soms niet meer dan een eenvoudig kleding stuk met de geur van okselzweet. Extreem hoge bedragen worden ge boden in de wereld van de verzame- larij velebritykleding. John Tho mas, assistent van Gene London: „Een aantal jaren geleden konden we op een veiling een onderbroek van Marilyn Monroe kopen voor 1000 dollar, We twijfelden een beetje, want iedereen weet dat ze die niet droeg, dat zei ze tenminste. Ze vond dat niet comfortabel. We bo den dus iets onder de prijs en daar om kregen we hem niet. Nu zou zo'n onderbroek ongeveer 10.000 dollar waard zijn." Gene London en zijn assistent ma ken wel degelijk onderscheid. De originele kledingstukken van Mari lyn Monroe en andere kostbaarhe den liggen keurig opgeslagen bij de bank. Daarnaast liggen zo'n 60,000 waardevolle kledingstukken in zuurvrij papier en luchtdichte ver pakking in een opslagruimte. Alleen voor de kledingtentoonstelling die over niet al te lange tijd de wereld af gaat reizen, zullen ze tevoorschijn worden gehaald. Vrouwelijk Wit blijft natuurlijk altijd aanwezig in de lingeriecollecties, ook al zijn er vele wit- tinten. Maar er is, net als bij de bovenkle ding duidelijk meer kleur te zien. Warm rood, groen en donkerblauwe tinten, lila achtig roze en mooie huidtinten. Het lingeriescala omvat verder bustiers, teddy's, hemdjes met en zonder cup, bo dy's, sluik vallende slipdresses en de meer accentuerende torselets. Er is een groot aanbod in lingerie. Alles kan en alles mag. In sommige gevallen kan onderkleding zelfs bovenkleding wor den. De lingerie kan aangepast worden aan de stemming van de draagster; spor tief, eenvoudig en natuurlijk, extrava- M Bustier met kant afgewerkt en bijpassend kort kanten onderrokje. foto Mey gant, chique en elegant, glamourous en verleidelijk. De licht corrigerende functie van lingerie komt duidelijker dan vorig seizoen naar voren. Dat is te zien aan het grote aanbod aan push-ups en tailleslips. Maar wat te denken van een Japans onderbroekje met 'opvulbillen'....? Annemarie Zevenbergen De modeontwerpers uit Milaan, Pa rijs, Londen en New York hebben volgens Ellen Betrix de kleur rood op nieuw ontdekt. Het nieuwe, intensieve rood laat mensen abrupt stoppen en tweemaal omkijken. Dit lijkt ons wat overdreven, maar dat zo'n tint de aan dacht trekt naar lippen en nagels, daar zit wat in. Volgers van de nieuwe mode schrijven de visagisten van Ellen Betrix voor de lippen vol en intens te kleuren. Alsof wij ons iets zouden laten voor schrijven! Enfin, de troefkleur van Ellen Betrix die het komende herfst en winter moet gaan maken, is Scandalous Red gedoopt. Het verpakkingsmateriaal en de samenstelling van de lipstick zijn ook al vernieuwd. In de stift is 'Soft Touch' verwerkt en dat moet ervoor zor gen dat de kleur lang blijft zitten en de lippen een intensieve bescherming krij gen. Voor 14,95 gulden. Laura Biagotti heeft een parfum ge creëerd voor de moderne vrouw: Vene- zia Pastello. Een geur die volgens de aankondiging net luid genoeg is om door elke man gehoord te worden. Ja, u hoort, pardon, u leest het goed. Maar het kan nog gekker. We citeren: 'Het heeft de geur van de beroemde Bal Masqué's die tot diep in de nacht gehouden wor den in Venetië. Het straalt een fragiele verleidelijke sfeer uit met iets zorgeloos in zich. Een geur die vertelt van de licht heid van het bestaan'. Een iets begrijpelijker tekstdeel meldt: de eerste geurindruk is die van cranber ries vermengd met de zwoele lucht van bramen en pruimen. De bloemengeur komt van viooltjes, lelies, rozen en le lietjes van dalen, de warmte van sandal wood en vanille. De dop van de matgla zen flacon is een miniatuur van het dak van de klokketoren van San Giorgio Maggiore. Wat moet dat wonder dan kosten? Wel, de eau de parfum kost 95 gulden voor 25 ml, eau de toilette 65 gulden. De laatste is er ook in flacons van 50 en 75 ml voor 89 en 115 gulden. De Venezia-geur zit ook aan de douchegel, de roll-on deodo rant (30 gulden) en de bodylotion (40 gulden). Max Factor heeft een nieuwe serie van negen doosjes met hypo-allergene oog schaduw in warme aardetinten die na turel overkomen: Earth Spirits Eyesha dow. Onderzoek heeft uitgewezen dat, wanneer vrouwen oogschaduw gebrui ken, ze natuurlijke tinten het mooist vinden. Bruin, blauw, grijs en groen. De helft van de onderzochte groep koos voor bruin. De doosjes hebben een cylin- derachtige vorm met een schroefdeksel- tje. Ze hebben geen applicator, oftewel kwastje. De prijs is 6,95 gulden. De tips van deze keer: maak de oogschaduw nat, zodat deze ook als eyeliner gebruikt kan worden. Trek hiermee een lijntje langs de onder- en bovenwimpers. Ge bruik eens een grote zachte borstel om de ogen snel en gemakkelijk een natuur lijke, stralende blik te geven. Meng twee tinten oogschaduw door elkaar en creëert je eigen unieke en persoonlijke kleur. Gerda Douma In The Fan Club wordt hoofdzake lijk kleding van eigentijdse vrouwe lijke beroemdheden als Glenn Close en Dolly Parton verkocht. Herenkle ding is ook hier ondergeschoven kindje: tussen de talloze dameskle dingrekken bevinden zich mis schien één of twee rekken met he renkleding. Duidelijk in het zicht hangt een vol ledig met lovertjes bedekte, felge kleurde japon. Er hangt een kaartje aan met 'Whitney Houston'. Moeten we zomaar geloven dat hij de zange res ooit omsloot, of zit er een 'echt heidsgarantie' bij? Thomas: „We proberen altijd een foto erbij te krij gen van de bekendheid in het kle dingstuk. Verder zijn er allerlei an dere bewijzen mogelijk, zoals vei lingpapieren, brieven, films, en der gelijke. De japon van Whitney Hous ton komt van een verzamelaar. Hij werd direct herkend door de vrouw die hem had ontworpen. Ze kwam hier in de winkel en riep: 'O mijn God. die heb ik nog voor Whitney ge maakt'. Ze beloofde een brief te stu ren, maar ze heeft het nooit ge daan." Thomas laat een blouse zien van Dolly Parton, waarop een foto is ge speld. En wat is er overtuigender dan de filmster Kathleen Turner herself, die tijdens het gesprek in The Fan Club met een zakje kleding onder haai- arm binnen komt lopen? Thomas: „Zag je dat? Dat was Kath leen Turner. Het is alsof ik het zo georganiseerd heb." Aids Met Kathleen Turner spreekt Tho mas af welk deel van de opbrengst naar welke liefdadigheidsinstelling zal gaan. Per verkocht kledingstuk gaat 30 tot 100 naar een van de drie liefdadigheidsinstellingen die The Fan Club financieel steunt: Equity Fights Aids, Women in Need en God's Love We Deliver. De eerste instelling draagt zorg voor mensen uit de showbizz die aids hebben, de tweede biedt opvang van dakloze en mishandelde vrouwen en de laatste instelling verzorgt maaltijden voor mensen met aids die niet meer zelf hun boodschappen kunnen doen. De wereldsterren die hun kleding in The Fan Club laten verkopen, levert de transactie een belastingvoordeel op. Naast het kaartje met de naam van de beroemde ex-bezitter, dat aan sommige kledingstukken zit, hangt een prijskaartje waarop staat welk percentage van de opbrengst naar welke liefdadigheidsinstelling gaat. Glamour en liefdadigheid kun nen heel goed samen gaan, bewijst The Fan Club. Dorothé Duijves Gene London, eigenaar van The Fan Club,met een naar Marilyn Monroe gemodelleerde dame. foto GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 35