Kuijpens klaar voor competitie Geld noodzakelijk kwaad in paardesport Rapide en Vlissingen hopen op toppositie Oemoemenoe wacht een zware competitie Ambitieuze hockeyster traint wekelijks met mannenploeg mee sport op tv Hockeycompetitie zondag van start onze verslaggever Fldridge Pentury TERNEUZEN - Eigenlijk vindt hockeyster Maartje Kuijpens (16) de zomerpauze tussen de competities maar niks. Ze heeft er zelfs een hekel aan. Voor de talentvolle speelster van Olym- van onze medewerker m- pia uit Terneuzen kan de nieuwe competitie dan ook niet' snel genoeg beginnen. Zondag begint Kuijpens aan haar twee de jaar in het eerste vrouwen team van Qlympia. Tegenstan der in het openingsduel is Prin senbeek, degradant uit de derde klasse. „Waarschijnlijk een fy siek sterke ploeg. Wat 't straks VLISSINGEN - Zondag start de vaderlandse rugbycompetitie. Voor de meeste Zeeuwse deelne mers belooft dat weinig goeds. Oemoemenoe verloor opnieuw een aantal belangrijke spelers zonder dat de selectie kon wor den versterkt. Het Terneuzense Blue Dia monds maakte na een slecht sei zoen de overstap naai- de Belgi sche competitie. Daarin moeten de Terneuzenaren het stellen acj zonder de mime inbreng van de /otj Belgen, die in Eeklo een club t jj hebben opgericht. Alleen de 35 Goese Rugbyclub Tovaal zit nog jj in de lift- Na de promotie naar de tweede klasse bleef de selectie laii 1P Peil- Oemoemenoe Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen, die aan zijn laatste seizoen begint bij de Middel- doi iungse formatie, maakt al direct ^duidelijk dat zijn ploeg een j( moeilijk seizoen te wachten tiei itaat. Vorig seizoen bleef Oe- Uj(, moemenoe met de nodige: zo moeite uit de gevarenzone in de degradatiepoule van de eerste maar komend seizoen lcJljkt die opgave nog zwaarder. Wegens studie en verhuizing teerden Boris van Hoek, Edo lansen en de talentvolle Olger Gerestein hun club de mg toe en aanstaande zondag speelt Her hert-Jan van der Waal op de Middelburgse Nadorst zijn aller laatste wedstrijd voor Oemoe menoe. Hij keert definitief temg Zuid-Afrika. Sander de Looff krijgt de zware taak om Van der Waal op de full-backpo- sitie te vervangen en Ramses Jongewaard krijgt van Zandber gen het vertrouwen op de :5crumm-half. In het kamp van de Goese Rug byclub Tovaal klinken positieve geluiden door. De Goesenaren worden dit seizoen getraind door het duo Arthur Hogesteger (24) en Ad Buijs (46). De Goe senaren verloren geen enkele speler en mochten wel enkele nieuwe aanwinsten begroeten. Willem Bloem lijkt een aanwinst in de voorwaartsen en René Kui per keert terug na een s tudiej aar in de Verenigde Staten. Alleen de start van de competi tie baart Arthur Hogesteger zor gen: „Door werk en vakantie missen we Aryan Moelker, Thierry Béhérégaray, Daan van Gorp en William Hoek van Dijke de hele maand september, ter wijl ook Jan Moelker aanstaan de zondag thuis ontbreekt tegen Ducks. Pas in oktober is de se lectie van Tovaal compleet en zullen we zien waar we staan...." Blue Diamonds Blue Diamonds gaat op avon tuur in België. Na een moeizaam verlopen seizoen, waarbij zowel uit- als thuiswedstrijden regel matig niet doorgingen, maakt de ploeg uit Terneuzen de over stap naar de Belgische competi tie. Voorzitter Levien de Groote heeft goede hoop dat deze stap positief uitpakt: „Vorig seizoen waren de afstanden gewoon te groot. Als de prestaties uitblij ven, is dat voor veel spelers moeilijk op te brengen." In Bel gië maakt Blue Diamonds ken nis met een volledig nieuwe op zet. De Terneuzenaren zijn inge deeld bij Laakdal, Arendonk, B.U.C. en Eeklo. Na een hele competitie wordt er na de jaar wisseling een nieuwe indeling gemaakt met poules met teams van gelijke sterkte. Frank van de Vrede blijft trainer van Blue Diamonds. wordt? Dat zullen we moeten afwachten." Maartje Kuijpens is fanatiek in het beoefenen van haai- sport. Al toen ze bij de jeugd speelde, hield ze zich buiten de trainin gen meer met hockey bezig dan haai- ploeggenoten. „Als er een keer geen training was of de wed strijd was op zaterdag afgelast, dan ging ik vaak toch even een balletje slaan. Gewoon om wat te oefenen", vertelt de Havo- scholiere. Dat Kuijpens - die op vijfjarige leeftijd aan de hockey- sport begon - over talent be schikte, bleek na enkele jaren. Ze werd geselecteerd voor en kele Zeeuwse jeugdteams en ook speelde ze met de beste hockeys- ters van Zuidwest-Nederland tot 13 jaar. Kuijpens startte vorig jaar in de A-juniorenselectie. Doordat de prestaties van het eerste vrou wenteam van de Terneuzense hockeyclub in de eerste vier competitiewedstrijden onder de maat bleven, deed trainer Dick Kuijpens een beroep op dochter Maartje en twee van haar ploeg genoten. „Voor die tijd had ik wel eens wat invalbeurten ge maakt, maai- vanaf dat moment heb ik het hele seizoen zowel bij de vrouwen als bij de A's ge speeld. Zaterdag èn zondag." Jonge ploeg Voor het nieuwe seizoen heeft Maartje Kuijpens uitsluitend postieve verwachtingen. „We hebben een vrij jonge ploeg, alle maal speelsters van rond de ze ventien, achttien jaar. Kwaliteit is er genoeg, maar we moeten nog groeien. Een plaats bij de eerste drie moet mogelijk zijn." Kuijpens heeft zich intensief op het nieuwe seizoen voorbereid. Terwijl haar meeste ploeggeno ten nog van hun vakantie geno ten, trainde de spelverdeelster al voor zichzelf. Om haar conditie op te krikken, oefende ze enkele keren met de jongens B-junio ren. En vorige week volgde ze zelfs een training bij het eerste mannenteam van Olympia. Kuijpens: „Anette Boer, train- ster van de mannenploeg, vroeg me of ik niet één keer per week met hen wilde trainen. Nou, dat wilde ik maar al te graag. Het is nu de bedoeling dat ik iedere vrijdag met de mannen mee- train. En ik moet zeggen het gaat best aardig. Of het er niet te ruw aan toe gaat? Als ik een stootje krijg, geef ik er gewoon één terug." Maartje Kuijpens leeft voor haar sport, maar geeft toe datje van een vierde-klassespeelster niet al te veel mag verwachten. „Nou wil ik op zaterdagavond nog wel eens de stad ingaan, al maak ik het niet te laat. Gewoon even er uit. Zou ik op een hoger niveau spelen, dan deed ik dat beslist niet." Noodzaak Kuijpens -is al haar hele leven aan Olympia verbonden, maar dat is eigenlijk meer noodzaak. Niet dat ze met tegenzin naar de training gaat of dat ze op de club is uitgekeken. „Ik vind het juist gezellig. We hebben een ontzet tend leuke groep. En iedereen kan goed met elkaar overweg." Alleen zou ze graag op een wat hoger niveau willen acteren. Want waar voetballers in Zee land de clubs voor het uitkiezen hebben, kennen de hockeyers hun beperkingen. „Hier in Ter neuzen hebben we alleen Olym pia en in de buurt is er Rapide, maar die club speelt in dezelfde klasse. Ik heb een paar keer overwogen om naar Vlissingen of naar een club in Bergen op Zoom te gaan. Dat is vanwege de grote afstand echter niet te doen." Toch hoopt Maartje Kuijpens in de toekomst onderdak te vinden bij een club die op een op rede- lijk hoog niveau speelt. „Niet di rect hoofdklasse, want dan is het nog maar de vraag of ik het wel red. Maar gewoon tweede of eer ste klasse." Het liefst hoopt Kuijpens dat te verwezenlijken als ze over drie jaar gaat stude ren, Dit schooljaar doet ze eind examen op de havo en daarna hoopt ze binnen twee jaar haar vwo-diploma te halen. Als alles volgens schema loopt, wil ze haai- toekomstige studie (medi cijnen aan de universiteit van Amsterdam) gaan combineren met haar hobby. „Studeren en spelen bij een Amsterdamse hockeyclub. Dat zou mooi zijn." Maartje Kuijpens speelt wedstrijden opzaterdag èn zondag. foto Charles Strijd Zo'n dikke vent op een klein paard: dat is pure mishandeling van onze verslaggever Taco van den Velde NIEUVLIET - De begroeting is koeltjes. Ad Hanneman weet nog wel een glimlach te pro duceren bij de eerste hand druk, maar Suzan Malcorps houdt het gezicht strak in de plooi. De woede over een op merking van Hanneman is blijkbaar nog niet bekoeld. Suzan Malcorps zou een beetje bloed niet erg vinden bij de op voeding van een paard, had Hanneman onlangs in de PZC verklaard. „En iedereen die mij een beetje kent, weet dat zoiets grote onzin is", reageert Malcorps fel. Hanneman blijft rustig. „Ach, die opmerking is verkeerd uit gelegd. Ik wilde alleen maar zeggen dat jij bloed in paarden vergif vindt, jij werkt liever niet met een volbloed omdat die te temperamentvol is", zegt Han neman. „En het klopt toch dat jij geen tegenstander bent van een harde aanpak Mijn ex- vrouw heeft jou eens horen zeg gen datje een paard soms een por in zijn ribben moest geven als hij niet vooruit wilde." Malcorps kijkt verbaasd. „Dat kan ik nooit op die manier heb ben gezegd. Natuurlijk moetje een paard wel eens straffen. Een kind krijgt ook wel eens een tik wanneer het stout is. Maar meer moet je daarachter ook niet zoeken. En het klopt ook niet dat ik bloed in paar den vergif vind. Ik berijd nu ook nog regelmatig volbloed paarden." Hanneman fronst de wenkbrauwen. „Dan zijn we het eigenlijk overal over eens", stelt hij nuchter vast. De aanleiding voor de confron tatie, die plaats vindt in ma nege Nieuwvliet, lijkt daarmee uit de weg geruimd. Suzan Mal corps, de gepikeerde instruc- trice, tegenover Ad Hanne man, de bezeten trainer en fok ker: dat moest haast wel tot een pittig onderhoud over de paardesport leiden, was de ge dachte. Maar hoewel de eerste geschillen zijn uitgepraat, komt een discussie uiteindelijk zonder moeite tot stand. Er zijn dan ook de nodige tegenstellin gen. Suzan Malcorps uit Cad- zand is al 22 jaar instructrice bij Manege Nieuwvliet en veel voudig Zeeuwse kampioene dressuur. Hanneman, een ge boren Limburger, heeft zich toegelegd op de rensport en zweert bij Arabische volbloe den, waar hij er zeven van heeft rondlopen in zijn stal te Mid delburg. Dressuurkampioene en instructrice Suzan Malcorps en trainer/fokker Ad Hanneman dicussiëren o is verdwenen." Hanneman: „Onze uitgangs punten zijn verschillend. Als trainer kijk ik in eerste instan tie naar het paard. Een instruc trice heeft oog voor de ruiter. Dat botst vaak. Ik heb wel eei^s les in een manege gezien, waar bij een paard absoluut niet fit was. Een kenner kon dat met een zien. De instructrice had dat helemaal niet in de gaten, omdat ze alleen maar met de ruiters bezig was." Malcorps: „Toch kun je ze niet allemaal over één kam scheren. Ik werk hier in Nieuwvliet al 22 jaar en ken ieder paard in deze manege dus ontzettend goed. Als er met een paard wat aan de hand is, zie ik dat meteen." Hanneman: „Dat komt dan vooral omdat jij aan de manege gebonden bent. Maai- er zijn ge noeg instructeurs die free-lan- ce werken. Daar kom je deze dingen dus wel bij tegen. Ik er ger me toch altijd aan die les sen in de manege, waar Jan en Alleman maar op een paard wordt gehesen. Daar zitten gasten bij, die daar absoluut niet geschikt voor zijn. Zo'n dikke vent die geen greintje souplesse heeft en die wordt ge zet op een klein paardje: dat is pure dierenmishandeling. Te gen zo iemand moetje eigenlijk meteen zeggen dat hij een an dere sport moet zoeken. Ze be horen eigenlijk eerst een paar theorielessen te geven voordat iemand een paard mag berij den." Malcorps: „Een aardige theo rie, maai- in de praktijk is dat onmogelijk. Een manege is een commercieel bedrijf. Als een klant geld betaalt voor een les, geef je die les zo goed mogelijk. Ik weet dan echt wel wat wel en niet kan. Als je eerst een theo rieles eist, gaan ze gewoon naar een ander. Het is voor een ma nege tegenwoordig al moeilijk genoeg om het hoofd boven wa ter te houden." Hanneman knikt instemmend. Hij kent de problematiek. „Ie dere boer mag tegenwoordig een stel paarden opzadelen en les geven in paardrijden. Of hij een diploma heeft, maakt hele maal niets uit. Schandalig, een kruidenier heeft honderd ver gunningen en diploma's nodig om te beginnen, maar een paard mag je zo mishandelen. De klant kiest toch vaak voor die boer, omdat die een paar gulden goedkoper is. Maar daar vind je dus die uitwas sen." Malcorps: „Op de manege kun nen we aUeen maar proberen kwaliteit te bieden, Maar soms vraag ik me wel eens af waar ik mee bezig ben, als ik zie hoe makkelijk sommigen hun geld verdienen. Er zou eigenlijk een vorm van controle moeten r paardesport. „De gezelligheid foto Charles Strijd zijn." Hanneman: „Zo gauw er geld mee gemoeid is, kom je uitwassen tegen. Dat is eigen lijk overal zo." Wat dat betreft zitten beiden ook op één lijn. Paardesport is een fantastische liefhebberij, het geld dat omgaat heeft daar bij vaak een negatieve invloed. Voor sperma van een gerenom meerde hengst worden vele duizenden guldens neergeteld. In die wereld zijn prestaties en diploma's belangrijke geloofs brieven, waarvoor soms alles in het werk wordt gesteld om ze te verla-ij gen. Doping Hanneman: „Dat is ook de re den waarom in deze sport nog wel eens doping gebruikt wordt. Niet alleen bij sportwed strijden, maar ook bij keurin gen. Een eigenaar- die zijn paard een kalmerend middel geeft, zodat het de keuring kan doorkomen, waardoor het paard en zijn nageslacht weel een paar duizend gulden meer waard zijn." Malcorps: „Doping Bij de wedstrijden wordt altijd sterk gecontro leerd. Maar over een keuring durf ik niet te oordelen. Ik weet eigenlijk niet of daar ook veel gecontroleerd wordt." De IBOB-proef komt ter spra ke. Maneges en instructrïces krijgen van eigenaren soms de opdracht het paard in een paar weken klaar te stomen. Op de stationsmerrietest (te Deurne of Drachten) moet een merrie een dressuurproef en acht sprongen afleveren. Wordt de proef met goed gevolg afge legd. dan krijgt de merrie een extra predikaat, wat weer meer geld kan opleveren. Hanneman: „Soms is dat paard daar helemaal nog niet aan toe. Maar daar kun je bij een eigenaar vaak niet mee aankomen. Die wil niet weten dat zijn paard ongeschikt is of wat meer tijd nodig heeft. Die eist gewoon dat de manege zijn werk doet en het paard op tijd klaarstoomt. Daar betaalt hij tenslotte voor." Malcorps: „Toch weigeren we ons dingen te laten opleggen in de manege. Als het paard niet toe is aan de IBOB-proef of een merrietest of meer tijd nodig heeft, moet je daar eerlijk in zijn. Als datzelfde paard toch naar die proef of test gaat en er niet door komt, dan is de eige naar toch ook weer ontevre den." Topper Malcorps doet zelf nog steeds actief mee aan wedstrijden. In Zeeland is ze op dressuurge- bied al jarenlang een topper. Afgelopen weekeinde kwam ze bijvoorbeeld voor Zeeland nog uit op de Levade (het nationaal KNF-kampioenschap) op de Kür op muziek voor viertallen. „Maar die proeven voor viertal len kom je steeds minder tegen. De sport wordt steeds indivi dueler. Ik vind dat ontzettend jammer. Ik heb het idee dat de paardesport in Zeeland een beetje stilstaat. Er is nauwe lijks aanwas. Vooral de jongens komen niet meer." Hanneman: „Vroeger, in Lim burg, crosste ik met mijn vrien den om een vat, bier. Na afloop dronk je dat met zijn allen op. Paardesport betekende toen ook gezelligheid. Ik ben bang dat die tijd achter ons ligt. Dat is een vervelende en pijnlijke conclusie." van onze medewerker TERNEUZEN - De mannen van Rapide en de vrouwen van Vlis singen behoren tot de Zeeuwse ploegen die zondag met de meeste ambities aan het hoc- keyseizoen beginnen. Beide ploegen vinden dat ze in de der de klasse niets meer te zoeken hebben. De overige Zeeuwse clubs beginnen gematigd opti mistisch aan het nieuwe sei zoen. Mannen, derde klasse Goes Van de Zeeuwse ploegen roerde Goes zich het meest op de spe- lersmarkt. Het vertrek van Zeeuws topscorer Barry van den Berg en Jelle Buytendijck wordt gecompenseerd door de komst van een zestal nieuwe spelers. „We beschikken over een brede selectie, die kwalitatief gezien een sprong vooruit is gegaan", aldus coach Van den Broek. Rapide Bij Rapide haakten routenier Mario Boon en Barend Pelgrim af. Hun plaatsen worden opge vuld door spelers uit het derde elftal en de A-jeugd. Coach Ab Klaeijsen blijft ondanks deze ge voelige aderlating optimistisch. Hij mikt op een plaats in de top. maar waagt zich niet aan een voorspelling. Olympia Olympia, dat zich vorig jaar na een moeizame start knap her stelde. is versterkt door de komst van Wico de Boer en Koen Sturm. De twee jeugdspe lers Robert Smet en Paul de Jong van EHemeet zijn met hun technische capaciteiten en jeug dig elan een verrijking voor de ploeg. „We blijven reëel, zijn er niet op achteruit gegaan en gok ken op een plaats iets boven de middenmoot", volgens Mark d'Angremont. .Selectie Goes: Guus Abelen, Ralph van den Berg, Martijn Braam, Ro nald Felius, Jaap van Geloven, Bas- tiaan Gerris, Wouter Gerris, Gert Jan Geysen, Bobby Hamerslag, Paul Huybrechtsen, Maarten Janvier, Mi- chiel Nelemans, Joost Rijk, Olaf Theulings (keeper), Olivier Verwey, Miechiel Visser, Jan Maarten Vleer. Olympia: Mark d'Angremont, Xan- der Blom, Wico de Boer, Jan Boer booms, Hans Dieleman, Paul van He- mert, Paul de Jong van Ellemeet, Jo ris van der Peijl, Erik Rikken (kee per), Robert Smet, Jos Spitzen, Karei de Steenwinkel, Koen Sturm, Chris tian Swleringa, Arno de Visser, Leo de Visser. Rapide: Sieto Beckers, Peter Bou- man, Riep Benenga, Alois de Dec- -cere, Joep Fassaert, Jeroen Fassaert, Maxim Haartsen, Mark Jan de Jon ge, Peter van de Kerkhoven, Janko Klaeysen, Martijn Lockefeer (kee per), Mark Mallaerts, Mathieu Mor tier. Vierde klasse Middelburg Middelburg hoopt - onder lei ding van trainer Siebum - op een plaats bij de subtop. De oefen- meester kan in het nieuwe sei zoen rekenen op de inbreng van een vijftal talentvolle jeugdspe lers. HSD Bij HSD staat in het nieuwe sei zoen een geheel verjongde selec tie op de grasmat. Van het oude team bleven slechts drie spelers over. Bestuurslid Aad Uneman „We gaan met deze jonge ploeg een zwaai- seizoen tegemoet. Technisch hebben ze voldoende bagage in huis. fysiek zal de jeugd het moeilijk krijgen." Vlissingen Vlissingen: Dorien Boekhout. Eme- lie Bogaert, Henriëtte Cieraad (keep- ster), Maayke de Jong, Marilyne Kats, Femke de Keijzer, Barbera Kouwijzer, Stefanie Laros, Chantal van Leeuwen, Sophie van Leeuwen, Christian Mijnlieff, Monique Ris pens. Tere van Rooyen, Christel Ver beek, Margot Wolfs. Vierde klasse Olympia Na een seizoen met wissellende successen, het vertrek van en kele geroutineerde speelsters èn de instroom van beloftevolle jeugd, is men in het Terneuzense kamp optimistisch gestemd. Over een mogelijk kampioen schap wordt niet gepraat maar wel gedacht. Goes „We hebben een jong en enthou siast elftal", meent Goes-trainer Hommels. „Dit jaar moeten we groeien tot een goede midden moter. Als dat lukt kunnen we volgend jaar gaan denken aan een terugkeer naar de derde klasse." HSD HSD beschikt na het opheffen van het tweede vrouwenteam over een selectie van zeventien speelsters. Martine Rode: „Veel plaatsen zijn dubbel bezet waar door de concurrentie groot is. Ie dereen zal voor z'n plaats moe ten vechten. Het zal de presta ties in het veld beslist ten goede komen. Een plaats in de midden moot moet dan ook tot de moge lijkheden behoren." Rapide Bij Rapide haakten een zestal speelsters af, waaronder de ge makkelijk scorende Marjan van Dorselaar. Toch ziet nieuwbak ken Rapide-coach Jossetta Kroon het seizoen met vertrou wen tegemoet. „In de voorberei ding heb ik een behoorlijke een heid van de groep kunnen ma ken. Als we in de bovenste helft eindigen zijn we dik tevreden." Middelburg „Doordat elk jaar gerijpt talent vertrekt, blijf je werken aan een stabiel team", aldus Vlissingen- coach Ventevogel. „We hebben weer een mix van jeugd en rou tine. Ik hoop dat de competities tart niet zo desastreus verloopt als vorig seizoen. We verspeel den toen te veel punten waar door we op het eind kansloos wa ren voor een goede klassering." Selectie HSD: Walter van den Berg, Danny Bongers, Brian van Geer. Paul Heijneman, Kjell Kloosterziel, Stephan Koonvan, Taco .Meelis (kee per), Jaap Naerebout, Ruud Schouw, David Timmermans, Maurits van der Vorm, Brit Jan Zondag. Middelburg: Wouter Arent, Claudius den Beer. Marcel Castelijns, Bart Castenmiller, Joost Castenmiller. Joeri Coppejans, Thomas Jacobs, Roderik Los, Gijs van der Meulen, Jappe Mulder, Jonas'Mulder. Olaf Thomas (keeper), Wouter van Werk- Vlissingen: Michiel Beart. Herman Bosker, Caspar Coppens, Evert Jan Duurtsema, Wouter Driehuis. Diede- rick Ezendam, Björn de Haan (kee per), Mark van den Hooven. Ruben Knottnerus, Thijs Koopman, Jo- chem de Kort (res.keeper), Jord Sten- vert, Jaap Steurwold, Jan Dirk Steurwold, Hessel Rispens, Pieter Ventevogel, Vrouwen, derde klasse „Als we de eerste vier wedstrij den goed doorkomen, zullen we er dichtbij zitten", zegt de Vlis- singse oefenmeester Hend van Mierop, met het oog op promotie naar de tweede klasse. „We heb ben voor dit niveau een sterke ploeg. De kern is vrijwel onver anderd. Alleen Cora Cijvat en de uitertst betrouwbare sluitpost Liesbeth Verdonk haakten af." De vrouwen van Middelburg zijn na een afwezigheid van een jaar terug in de vierde klasse. On danks het besef dat de groep te smal is - de selectie bestaat uit slechts tien speelsters en wordt wekelijks aangevuld met meis jes A - blijft men optimistisch. Wilma Sturm: „Doordat veel ou dere speelsters gestópt zijn, heb ben we nu een jong elftal. Voor veel meisjes wordt dit een leer jaar." Selectie Goes: Marleen Braam, Petra Ermens, Pauline de Haas. Lieske de Haas, Annette Hommels, Susan Houg. Evelien Janse, Welmoet Loc kefeer, Tessa Nieuwpoort. (keepster), Charlotte Scliillemans, Marise van de Velde. Manon Verspuy. Anna Ca- riena Zaaier. HSD: Gonneke Arkebout, Mirthe Blom, Michelle Brondgeest, Jeska de Bruin, Kim Bij de Vaate, Vivian Bij de Vaate, Annie Gerretsen, Joryn Goedbloed, Carin Hasseleijer, Fem ke Klercx, Leontlen Koeman, Wilma Kooman (keepster), Martine Roda, Saskia van Veldhoven. Annemarie Verschoore, Ellen van der Woude. Middelburg: Karlijn Cardon, Qui- rine Claas, Carine Gorter. Anne Jop Lodewijks, Denise Maljaars (keep ster), Charlotte Noorlander, Anje van der Poel, Jiska Sturm, Rinske de Vis ser, Marlies Woudenberg. Olympia: Sanne van Beijma, Ma rieke Hoefman, Pamela Klop, Maris- ka Klop, Maartje Kuijpens, Josje Meijerink, AngeLique van Meeren- donk, Lineke Muller, Evelien Nuij- ten, Emelie Slootweg, Francien Snoeren, Annelol Swieringa, Emelie Verdouw (keepster), Marlt van Wijn gaarden. Rapide: Marie Claire d'Aubioul, Sop hie Bloemen, Marjolijn Driehuis, Cin dy van Driessche, Joëlle van Haelst, Vanessa d'Hooghe, Victorien Haart sen, Marlnka Klaeysen, Lenny Kop pers, Cindy Martens, Martine Ma terna, Yvette Omens, Romy Roe- lands, Charlotte Stolte. Josefien Truyman Competitie-indeling. Mannen, derde klasse Ar Forcial, Goes, Hoekse Waard. Olympia, Om moord, Pollux, Prinsenbeek, Rapide, Souburgh, Spijkenisse, Spirit.Zeven- bergen. Vierde klasse A: DDHC, HCGO, HSD, Made, Middelburg, Mistral, Oudenbosch, Teteringen, Vlissingen. Vrouwen derde klasse A: Asvion, DDHC, Hoekse Waard. Made, Om moord. Oude Maas, Pollux. Tempo'34, Teteringen. Vlissingen. Zevenbergen. Vierde klasse A: Goes, HSD, Middel burg, Olympia. Oudenbosch. Prin senbeek. Rapide. Spijkenisse. In de ze klasse wordt anderhalve competi tie gespeeld. Vrijdag 08.30-01.30 EURO: Diverse sporten. 15.00-16.55 BBC 2: Paardekoersen in Goodwood- 16.55-17.08 Did 2: Sport Heute. 17.30-19.00 BBC 2: Darts: European Masters-toernooi. 18.30-19.00 SBS 6: Ben op de Stip: vooruitblik op voetbalweekend met Ben van der Burg. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTL Sport. 18.50-19.00 RTL 5: Tennis: US Open, samenvatting. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 22.05-22.35 RTL 5: Sport. 22.16-22.34 Ned 3: Sportjournaal. 23.41-00.21 Ned 2: Studio Sport. 23.50-20.00 RTL 4: Sport. 00.20-00.50 RTL 4: Tennis: US Open vandaag, samenvatting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 17