US Open wacht op titanenstrijd Geen redenen om Ed de Goey te vervangen Arbiter bedreigd bij zaalvoetbaiduel Breeda Schultz neemt wraak op Sabatini Onderlinge rivaliteit haalt beste uit Sampras en Agassi shl Boetes voor clubs na wangedrag supporters Sprintzege Jalabert na chaotische etappe uitslagen NEW YORK (GPD) - Het is jam mer voor Boris Becker en ook oor Michael Chang of Jim Cou rier, maar de US Open wacht met smart op de confrontatie tussen André Agassi en Pete Sampras, de nummers één en twee van de wereld. Agassi nam gisterochtend Nederlandse tijd al een voorschot op de verwach te titanenstrijd door in de kwartfinales de Tsjech Petr Korda met 6-4, 6-2,1-6, 7-5 uit te schakelen. Sampras volgde zijn voorbeeld door de ongeplaatste Zimbabwaan Byron Black een halt toe te roepen: 7-6 (7-3), 6-4,6- 0. Het huidige tennisseizoen staat duidelijk in het teken van het spannende duel tussen de twee NEW YORK (GPD) - Brenda Schultz is met een kleine 'wraakactie' tegen Gabriela Sa batini bezig. De Argentijnse liet vlak voor de US Open haar Ne derlandse dubbelpartner in de steek om een koppel met Mar tina Navratilova te vormen. Dit gclegenheidsduo ging echter al ii de tweede ronde van het irouwendubbel onderuit, ter wijl Schultz met haar nieuwe metgezel Rennae Stubbs giste ren de finale bereikte. Jill Hetherington en Kristine ord waren de volgende scalp van het Nederlands/Au stralische tweetal. Schultz en Stubbs wonnen met 6-4, 7-6 (8-6). Voor de Heemsteedse, die in het enkelspel pas in de kwartfinales sneuvelde, betekende dat de partij haar dertiende optreden tijdens de huidige editie van de Amerikaanse spelers, dat zeker niet is bedacht en opgeblazen door de media, sponsors of an dere belanghebbenden. Nee, een gezonde rivaliteit zoals die tus sen de twee concurrenten be staat, kan alleen door hen zelf zijn gecreëerd. „Pete en André zijn als vuur en water", aldus Brad Gilbert, de coach van Agassi. „Ze passen nu eenmaal niet bij elkaar en zijn daarom juist in elkaar geïnteresseerd." Na elke onderling duel kijken Agassi en Sampras in elk geval weer met smart uit naar de vol gende ontmoeting om zich voor de laatste nederlaag te revan cheren, of om weer profijt te heb ben van het door de jongste zege gegroeide zelfvertrouwen. „Ik Schultz breekt eigen record NEW YORK (ANP) - Brenda Schultz verbeterde in de kwart- Krul finales van de US Open tegen Conchita Martinez haar eigen wereldrecord serveren. Het tond op 115 mijl per uur (185,1 km). In New York kwam er een projectiel met een snelheid van 118 mijl (189,9 km) van haar rac- kei, US Open. „In het begin had ik wat last van stijve spieren, maar verder ging het wel", zei Schultz, die dit jaar dus eigenlijk een vast team met Sabatini vormt. „Gabriela wilde in New York graag met Martina spelen. Vol gens haar krijgt ze die kans nooit meer. Dat kan ik wel begrijpen, al kom ik zelf altijd mijn afspra ken na. Zelfs Martina Navrati lova kan daar niets aan verande ren. Via Manon Bollegraf kwam ik vervolgens in contact met Rennae Stubbs. 'Ze past wel bij jou, want ze lacht net zoveel', zei Manon en dat klopt. We hebben veel plezier en op de baan is Ren nae zeer positief. Dat werkt blijkbaar." Het succes in het dubbel ver zacht voor Schultz een beetje haar nederlaag tegen Conchita Martinez, al was ze snel over de teleurstelling heen. „Ik kan te rugkijken op een goed toernooi. De vader van André Agassi zei nog wel tegen me dat Conchita het eigenlijk niet verdient om te genover mij op de baan te staan. Volgens hem ben ik veel beter. Maar ja, wat schiet ik daarmee op? Conchita is wel de nummer vier van de wereld." De tegenstandsters van Schultz en Stubbs in de eindstrijd waren gisteren nog niet bekend. De halve fmale tussen Lori McNeil/ Helena Sukova en Gigi Fernan dez/Natasha Zvereva wordt van daag pas afgewerkt. Pete SamprasIk kan niet wachten tot Agassi weer tegenover me staat. foto Reuters kan niet wachten tot hij weer te genover me staat", zei Sampras begin dit jaar al na zijn emotio nele verlies tegen Agassi in de fi nale van de Australian Open. Tijdens die partij was de 24-ja- rige zoon van Griekse emmi- granten met zijn gedachten meer bij zijn zieke coach Tim Gullikson. Twee maanden later in Indian Wells was Sampras iets concre ter. „Ik verheug me op ons vol gende duel en hoop dat ik in mentaal opzicht dan sterker ben", sprak hij, terwijl Agassi op de stoel naast hem zat. Het ge beurde namelijk tijdens een persconferentie van het Ameri kaanse Daviscup-team, waar voor beide spelers zich dit jaar beschikbaar stelden. Een paar dagen later onderstreepte Sam pras zijn woorden door zijn ri vaal in drie sets te verslaan en de stand van hun onderlinge ge vechten op 8-6 in zijn voordeel te brengen. Nog op de baan liet Agassi op een voor hem typische manier weten dat hij zich snel zou revan cheren. Via de televisie richtte hij enkele woorden tot zijn va- 'der, die de dag daarvoor een hartoperatie had ondergaan. „Maak je geen zorgen. Volgende week schop ik Pete weer onder zijn achterste". De 'Las Vegas Kid' hield woord en versloeg Sampras in de finale van Key Biscayne. Eind juli trok hij in Montreal de stand zelfs gelijk. Hun zeventiende ontmoeting moet een voorlopig hoogtepunt worden in de 'tennisoorlog'. die steeds heviger lijkt te worden. Desondanks gaan Agassi en Sampras niet als vijanden door het leven. Hoewel de meest ex centrieke van het duo wel eens over Sampras heeft geroepen dat blijkbaar iemand die zo uit de bomen komt geslingerd zon der al te veel moeite de nummer één van de wereld kan worden, gaan ze vriendschappelijk met elkaar om. Zelfs de opmerking van Agassi dat hun gezamenlij ke kledingsponsor toch eens iets moest vinden om de tong van Sampras binnenboord te hou den, werd door laatstgenoemde slechts met een glimlach beant woord. Echte rivalen moeten elkaar ook niet haten, zoals Jimmy Con nors en John McEnroe deden. Echte rivalen slaan op de baan hun frustraties eruit en bewijzen daarmee hun sport een goede zaak. „Ik geloof zeker dat het tennis door ons duel is opge bloeid", zei Agassi eerder deze week. „Onze rivaliteit trekt de aandacht, ze fascineert men sen". „Ze is goed voor het tennis en voor ons persoonlijk", voegde Sampras daar gisteren aan toe. „We halen het beste uit eikaars spel, dwingen de ander steeds een topprestatie te leveren". Boris Becker De Newyorkse tennisfans hopen vurig dat zij daarvan zondag ge tuige zijn. Agassi moet echter morgen eerst afrekenen met Bo ris Becker, van wie hij op Wim bledon in de halve finale verloor. „Het zal moeilijk worden. Boris is in de vorm van zijn leven. Ik zal hem niets cadeau moeten ge ven. Want als je hem in de wed strijd laat terugkomen, is het met je gebeurd", weet Agassi, die gisteren overigens een twee jarig contract met Pepsi sloot en daardoor twee tot drie miljoen dollar op zijn al goed gevulde bankrekening kan storten. Sampras moest na zijn zege op Black nog even wachten op de naam van zijn tegenstander in de halve finale. Michael Chang en Jim Courier vochten van nacht om die eer. Verbazing en verwondering bij kenners en oud-keepers van Oranje ROTTERDAM (GPD) - In de stromende regen spoelde Ed de Goey gisteren de frustraties weg. Feyenoords doelman, die sinds woensdagavond tweede man bij Oranje is, trainde zich kapot op het bijveld van de Kuip. Pim Doesburg, zijn trai ner bij het Nederlands elftal en bij de club, had met een geterg de keeper te maken. Ed de Goey weet de 'day after the night be fore' dat hij geen andere keuze heeft. „Het is werken en vech ten totdat ik er weer in sta. Ik )en geen man die huilverhalen op gaat hangen of zich gaat be- klagen. Bij Feyenoord zal ik la- m ten zien dat ik nog steeds de bes teben," zegt De Goey na de trai ning. De avond ervoor was hij, zonder m>b een woord te wisselen met wach- '185 tende journalisten, vertrokken uit de Kuip. Waar de andere in ternationals zich lieten bewiero ken, Edwin van der Sar zich uit- gebreid liet interviewen, had de Gouwenaar gëen trek in het etg; luchten van zijn hart. De Goey: ,Ook omdat je wel eens een paar verkeerde dingen zou kunnen n. Het leek me beter om ge- of! ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft giste- ren FC Utrecht, Feyenoord en PC Twente boetes opgelegd van 25.000 gulden. De straffen zijn et i, het gevolg van het gedrag van abij le aanhang van de drie clubs op de eerste en tweede speeldag in de competitie. 143 wo'onm'n eigen weg te gaan." Wim van Hangegem, die pas on derweg naar de Kuip had ge hoord dat zijn eigen keeper ge passeerd was, zegt zich over zijn doelman geen zorgen te maken. „Of ik met een verbitterde doel man te maken krijg? Nee, hoor. Ed de Goey is een echte profes sional. Er zijn weinig keepers die zo goed met hun vak bezig zijn als hij. Die is in staat om zich snel weer helemaal op te laden." Van Hanegem vindt de uitleg van Guus Hiddink, die beweert dat hij voor een 'Amsterdams' blok moest kiezen, niet zo sterk. De Kromme: „Het Nederlands elftal moet toch wat behouden der gaan spelen. Niet meer vol op de aanval. Is het dan logisch om een keeper te kiezen die juist ver voor z'n doel goed kan spe len? Nee, dat gaat er bij mij niet in. En het verhaal van de Ajax- verdediging? Toen Jan Jong bloed in 1974 bij het Nederlands elftal keepte, had hij toch ook niet Frits Flinkevleugel, Rinus Israel en andere verdedigers van FC Amsterdam voor zich staan..." Joop Hiele zegt als geen ander te weten hoe Ed de Goey zich op dit moment voelt. „Het is een hard gelag als het je overkomt. Toen dezelfde situatie zich jaren gele den voordeed met Hans van Breukelen en mij, voelde ik me ook behoorlijk voor joker gezet. Ik ben het er nooit mee eens ge weest. Vooral als je weet dat je nooit hebt gefaald is het vrese lijk om te worden geconfron teerd met het besluit van een coach om een ander onder de lat te zetten," zegt Hiele. „Ik vind wel dat De Goey en Van der Sar gelijkwaardig zijn", ver volgt de oud-international. In Amerika, op het WK, kwamen na die wedstrijd tegen Brazilië de eerste geluiden over het func tioneren van Ed. Er kwam voor zichtig wat kritiek. Dat kon ook niet anders, omdat hij daar weer 'gewoon' keepte. In het jaar er voor had hij bij Feyenoord ab normaal goed gespeeld, zijn prestaties waren buiten alle pro porties. Daar gingen mensen hem op beoordelen." Volgens Hiele ondervindt De Goey, net als hijzelf destijds, hinder van het feit dat hij als Feyenoorder duidelijk in de minderheid is bij Oranje. ?,Als je bij een club zit die zo weinig in ternationals heeft, heb je het al tijd moeilijk. Als twee keepers elkaar zo weinig ontlopen, gaat een bondscoach op details let ten. Hiddink kiest voor automa tismen, daar moet je je dan bij neerleggen. Het zou voor Ed makkelijker te accepteren zijn geweest als Hiddink had gezegd, dat Van der Sar beter is. Dat zou ook vervelend zijn geweest, maar dan weetje waar je aan toe bent." Stampij Edwin van der Sar denkt dat het voor hem en de andere spelers van Ajax goed is dat Nederland heeft gewonnen van Wit-Rus- land. „Anders was er door de buitenwacht een hoop stampij gemaakt over de vorm van de Ajacieden. Bij het Nederlands elftal krijgen we toch al vaak ge noeg te horen dat we niet dezelf de prestaties leveren als bij onze club." Van der Sar geeft eerlijk toe dat hij geen rekening had gehouden met een nieuwe uitverkiezing onder de lat van het Nederlands elftal. „Ik dacht werkelijk dat de bondscoach Ed de Goey weer zou aanwijzen als eerste doel man. Op het moment dat hij te gen Jong Oranje, afgelopen zon dag in het Olympisch stadion, het hele basiselftal liet spelen, wist ik het zelfs zeker. Ik kwam pas na rust met de andere reser ves aan de beurt. Daarom was het een grote verrassing toen Hiddink dinsdagavond de op stelling bekend maakte." Ed de Goey zat zich woensdagavond te verbijten op de bank van Oranje. foto ANP Veel gewonden na Turkse zege ISTANBUL (DPA) - De Turkse zege in de EK-kwalificatiewed- s'rijd tegen Hongarije (2-0) toeft een onstuimig volksfeest teweeg gebracht. De politie 'Hoest veelvuldig ingrijpen. De - 'feestvreugde leidde tot min- stens 25 gewonden en ruim hon- Pi! torcl arrestaties. De gekte ontstond omdat Tur- 0 jije voor het eerst in de geschie denis een goede kans heeft zich Je plaatsen voor de eindronde jan het EK voetbal, in juni 1996 Engeland. Het team heeft toarvoor nog één zege nodig uit toduels met IJsland en Zweden. Turkije staat, achter Zwitser land, op de tweede plaats in Walificatiegroep 3. De supporters van FC Utrecht maakten zich volgens de tucht- commissie in de uitwedstrijd te gen Ajax schuldig aan het ern stig kwetsen van de moeder van ajacied Kluivert. Bij FC Twente- Feyenoord zijn wanordelijkhe den vastgesteld die hebben ge leid tot verstoring van de wed strijd, gevaar voor het publiek en ernstige schade. Zo moest het duel wegens ongeregeldheden later beginnen. De boetes komen voort uit het uitvoeringsbesluit van het be stuur betaald voetbal dat dit sei zoen voor het eerst van kracht is. Daarin staat dat een club een boete kan krijgen indien de aan hang van die club wanordelijk heden in en/of buiten het stadion heeft veroorzaakt. Daarbij gaat het om wanordelijkheden die lei den tot verstoring van de wed strijd, gevaar voor het publiek, ernstige schade of het ernstig kwetsen van een bepaalde be volkingsgroep of persoon. „Dat besluit is juist in het leven geroepen om dit soort zaken te kunnen bestrijden", aldus woordvoerder De Leede van de KNVB. „Het is de eerste keer dat de tuchtcommissie gebruik maakt van dit besluit." van onze verslaggever OOSTBURG/THOLEN Zaalvoelbalseheidsrechter ïvada el Jilali heeft woensdag avond in Oostburg de beker- ohtmöeting Zavio De Cocq- FV Snoekje Lager wei uit de eerste ronde van de landelijke bekercompetitie vier minu ten voor tijd gestaakt. De 34- jarige arbiter uit Tholen voel de zich bedreigd door enkele spelers van de eredivisionist uit Den Haag, van wie Jan Ak kerman van FV Snoekie La- gerwei hem zelfs een bal in het gezicht gooide en anderen hem trachtten te slaan. Kada el Jilali heeft de affaire giste ren aan Zeist gerapporteerd. Kada el Jilali is er nog steeds van onder de indruk.v„Ik heb drié; jaar eredivisie-ervaring, maai" zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Ik had Snoekie nota bene regelmatig gefloten en nooit problemen gehad. Ik ben er behoorlijk van ge- schrokken." De Tholense zaal voetbalscheidsrechter ver moedt dat FV Snoekie Lager- wei zijp .frustraties op hem heeft afgereageerd. „Ze dach ten dat Zeeuwse ploegjè wél even op te rollen." Bovendien arriveerde FV Snoekie Lager- wei, waarvan onlangs de hoofdsponsor plotseling op stapte, vanwege vertraging pas om 21.00 uur in de Oost- burgse sporthal De Veerhoek, terwijl de wedstrijd een uur eerder had móeten beginnen. „Het was een keiharde wed strijd", aldus scheidsrechter Kada el Jilali, die maar liefst negen tijdstraffen uitdeelde. De pittige confrontatie esca leerde ijl de 21e minuut van de tweede helft bij een verrassen de voorsprong van 4-2 Voor Za vio De Cocq. „Ik stuurde ie mand van Snoekie voor twee minuten naar de kant na een poging tot natrappen. Ik kreeg commentaar van een andere ^speler, die ik ook voor twee mi nuten naai" de kant stuurde. Toen hij mij 'droplul' noemde, gaf ik hem nog eens twee mi nuten. Plotseling kreeg ik een bal in m'n gezicht gegooid. La tei-: bleek dat J.J. (Jan) Akker man gedaan te hebben," De chaos was compleet. „Sommi gen van Snoekie probeerden me te slaan, maar gelukkig- hebben mensen van Zavio De Cocq dat kunnen voorko men." Kada el Jilali heeft inmiddels hij de KNVB advies ingewon nen. „Want ik heb overwogen aangifte te doen bij de politie. Ik heb contact gehad met San- der Hoveling van de KNVB, die aan mij zelf heeft overgela ten wat ik moest doen. Ik heb besloten het hier maar bij te laten, al ga ik wel. een brief schrijven. De zaak is nu in han den van de KNVB. Ik wacht wél af." Mocht het t-ót een starfzaak komen, dan staat Kada el Jilali sterk, want Za vio De Cocq heeft de wedstrijd op video opgenomen. Het incident wierp een smet op de indrukwekkende presta tie van Zavio De Cocq, De ploeg van coach Franky de Cocq, uitkomend in de Zeeuw se hoofdklasse, bood de eredi visionist uit Den Haag meer dan waardig partij en leidde fraai met 4-2. Hoewel hij het duel in de 46e minuut defintief afblies, heeft Kada el Jilali de stand wel op het wedstiijdfor- mulier ingevuld. Daardoor heeft Zavio De Cocq zich ge plaatst voor de tweede ronde van de landelijke bekerstrijd. Vooral uitblinker Jan Cools van Zavio De Cocq deed van zich sprekeh. De Belg had met drie treffers een belangrijk aandeel in de knappe overwin ning- John Alleman nam het andere doelpunt voor zijn re kening. Wilfred Geijs tweede in België VLISSINGEN - Wilfred Geijs uit Kwadendamme is in een wie lerkoers in Bassevelde (België) op de tweede plaats geëindigd. Winnaar werd de Litouwer Ruskys, die samen met Geijs kort voor het einde uit de kopgroep van acht renners was ontsnapt. Peter Hoondert uit Goes werd zesde, Johan van Schaik uit Oost-Souburg zevende en Michel Rommers uit Rilland zeven tiende. In de Draai van de Kaai. een wielerwedstrijd in Roosen daal, eindigde Jan Dingemanse uit Wolphaartsdijk bij de B- amateurs als vijfde. Bosz in staat van beschuldiging ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Peter Bosz van Feyenoord in staat van beschuldiging gesteld. De middenvelder zou in de wedstrijd tegen FC Twente op 27 au gustus tot twee keer toe met opgetrokken knie tegen Nico-Jan Hoogma zijn opgelopen. De scheidsrechter ontging de gebeur tenissen, maar de waarnemer rapporteerde ze wel. Naar aanlei ding daarvan stelde bond vorige week een onderzoek in. De international heeft vijf dagen de tijd gekregen voor verweer. UEFA wil Zwitsers straffen ZURICH (AFP) r De strafcommissie van de Europese voet balunie (UEFA)'bespreekt 5 oktober de protestactie die de Zwitserse nationale ploeg woensdag hield. De Helveten ont vouwden voor de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Zweden een spandoek waarop zij de Franse president Chirac opriepen de kernproeven bij het atol Mururoa te stoppen. De UEFA ver biedt enige openbare vermenging van sport en politiek. Erwin Nijboer verlengt contract DENEKAMP (ANP) - Erwin Nijboer heeft zijn contract bij Ba- nesto met één jaar verlengd. De wielrenner uit Denekamp reed de afgelopen twee seizoenen al voor de Spaanse ploeg van vijf voudig Tour-winnaar Miguel Indurate Nijboer geldt als de meesterknecht van de Spanjaard. Momenteel rijdt Nijboer in de Ronde van Spanje. Delibas begint tegen Amerikaan ARNHEM (ANP) - Bokser Orhan Delibas debuteert zaterdag 16 september in Arnhem bij de profs met een partij tegen de Amerikaan Vincent Middleton. Het gevecht is afgesloten over zes ronden. „Maar zolang zal het niet duren", sprak de 24-jarige zwaarwelter gisteren vol vertrouwen. Middleton bokste vijf profpartijen waarvan hij er slechts twee won. Het WK-gala rond Regilio Tuur in sportcomplex Valkenhuizen telt in totaal acht profpartijen. In zeven duels komt een Nederlander uit. Tuur verdedigt voor de derde keer zijn WBO-wereldtitel in het zwaarvedergewicht. tegenstander is de Colombiaan Luis Men- doza. ORENSE (ANP) - Valpartijen ontsierden gisteren de Ronde van Spanje. Laurent Jalabert bleef echter ook in de vijfde etappe overeind, hij won in Orense de massasprint en ver stevigde zijn leidende positie in het algemeen klassement. In de Vuelta maakt de medische staf overuren. Woensdag zorgde het barre weer voor veel onge mak, gisteren belandde een mo toragent van de Guardia Civil met twee gebroken armen in het ziekenhuis. Hij kwam bij zijn val onder een vrachtauto terecht. Twee renners moesten gebles seerd opgeven; de Colombiaan se klimmer Mejia en de Frans man Aubier. Mejia gaf met een gebroken sleu telbeen op, hij zal in eigen land de wereldkampioenschappen als toeschouwer volgen. De angst dat Aubier een bekken fractuur had, bleek na onder zoek ongegrond. Jalabert won in de stromende re gen de massasprint. Op het licht oplopende aankomstparkoers in Orense reed hij de andere ren ners op ruime achterstand. Het was de tweede ritzege voor Jala bert, die zijn voorsprong in het algemeen klassement zag groeien. In het natte Orense won Jalabert op pure macht. De Ita lianen Minali, Baffi en Bartoli bleven meters achter. Bokser Sierra krijgt ontslag ORENSE (ANP) - De Italiaanse Carrera-wielerploeg heeft Leo nardo Sierra op staande voet ontslagen. De Venezolaan baar de woensdag in de vierde etappe van de Ronde van Spanje opzien door een openlijke vechtpartij met de Spanjaard Ramon Gon zalez Arrieta. De organisatie sloot beide renners al van deel neming aan de Vuelta uit, voor Sierra kreeg het incident een nog vervelender staartje. Atletiek Giessen. 5,2 km: 1. Van Dijk (Ty phoon Gorinchem) 16.08, 2. Braai (Scorpio Oosterhout) 16.09, 3, Kijkuit (Typhoon) 16.11. Vrouwen: I Van Da len (ARR Giessen) 19.53, 2. Jopie Daane (Sporting Walcheren) 20.03. Basketbal Den Helder. EC 1, mannen, de, eerste wedstrijd: Den Helder (Ned) - Pau Orthez (Fra) 72-94 (24-54). Golf Brussel (Bel). Challenge Tour, stand na eerste ronde: 1. Edmond (Fra) 66, 2, Murray (Eng) 67, 3. Joost Steenka mer (Ned), Willison (Eng), Planchin (Fra). Phillips (Eng) 68, 41. Muntz (Ned) 76. Schietingen In De Korenbeurs in 's-Heerenhoek hield men een schieting op de liggen de wip. Er waren 24 schutters. De uitslag, eerste hoofdvogel: A Pikkaart Zorgvlied; tweede hoofdvo- gel, A. Rentmeester Willem Teil; eer ste zijvogel, P. Daalman A.D.L.M.; tweede zijvogel, M. Nijsten Vrije Schutters; derde en vierde zijvogel en eerste kal, werden geschoten door C. v.d. Dries Soranus; tweede kal, L. de Jonge Concordia; de vliegende vo- gelprijs was voor C. de Jonge Sora nus; meeste kleine vogels (8) J. v.d. Dries Concordia. In 's-Heerenhoek hield de vereniging V.I.O.S. een schieting op de staande wippen. Er waren 42,schutters voor de middag werd er een blokschieting gehouden. De uitslag eerste wip na een kamping met Sj. de Jonge en D. Boonman werd Peter Repkes van Victoria win naar; op de tweede wip werd M. Wisse winnaar na kamping van Sj. de Jon ge, A. Boonman en J. v. Steenbergen; Uitslag eerste wip gewone schie ting: eerste hoofdvogel, Jobien de Jonge A.D.L.M.; tweede hoofdvogel, A. Poelman Edele Handboog; eerste zijvogel, B. Rooze Zorgvlied; tweede zijvogel, M. Wisse Concordia; derde zijvogel, A. Schouwenaar Edele Handboog; vierde zijvogel, M. Govers Victoria; eerste kal, E. Joosse Juliana; tweede kal. M. de Jonge So ranus 2; derde kal, J. Platschorre; vierde kal. B. Rooze beiden Zorg vlied; meeste kleine vogels (7) P. Vet te Concordia. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvo gel, H. Koens Spes Nostra; tweede hoofdvogel, B. Beijer St. Andries; eerste zijvogel, P. de Visser; tweede zijvogel J Platschorre beiden zorg vlied; derde zijvogel, M de Jonge So ranus 2; vierde zijvogel. Jac. Doene Victoria; eerste kal. B. Rooze; tweede kal, P. de Visser, beiden Zorgvlied; derde kal, L. de Jonge A.D.L.M.; vier de kal, Jac Doene Victoria; meeste kleine vogels (7i M.C. Verdonk Con cordia. Sportprijsvragen Lucky 10, donderdag 7 september 2-9-10-13-18-23-27-30-34-37-39-45-48- 49-53-54-64-69-73-77 (onder voorbehoud) Tennis New York (VSt). US Open, 16 miljoen gulden, mannen enkelspel, kwartfi nale: Becker (Dui/4) - McEnroe (VSl) 6-4 7-6 6-7 7-6, Agassi (VSt/1- Korda (Tsj6-4 6-2 1-6 7-5, Sampras (VSt/2) - Black (Zim) 7-6 6-4 6-0. Dubbelspel, halve finale: Woodbrid- ge/Woodforde (Aus/2) - Connell/Gal- braith (Can/VSf4) 6-0 6-2. Gemengd dubbelspel, halve finales: Gigi FernandezASuk (VSUTsj/3) - Ru- biivMacPhie (VSt) 6-3 2-6 6-3. McGrath/Lucena (VSt) - Pierce/Luke Jensen (Fra/VSt) 7-5 7-6. Finale: McGrath/Lucena (VSt) - Gigi Fer- nandez/Suk (VSt/Tsj) 6-4 6-1. Vrouwen dubbelspel, halve finale: Schultz/Stubbs (Ned/Aus/6) - Hethe- rington/Radford (Can/Aus) 6-4 7-6. Jongens, dubbel, kwartfinales: Slui- ter/Wessels (Ned/8) - Boroczy/Kramer (Hon/VSt) 6-3 6-4. Voetbal Kwalificatie EK 1996, onder 21 jaar, groep 4: Italië - Slovenië 1-0. Wielrennen Ronde van Spanje. Vijfde etappe. La Cornna-Orcnse: 1. Jalabert (Fra) 181 km 4.41.04, 2. Minali (Ita), 3 Baffi (Ita), 4 Bartoli (Ita), 5. Wust (Dui). 6 Crepaldi (Ita) 0.02. 7. Olano (Spa), 8. Pianegonda (Ita), 9. Zamana (Pol). 10. Colotti (Fra), 15. Blijlevens, 21. Mul ders, 46. Bouwmans, 47. Boogerd, 81. Nijboer, 106. Knaven, 123. Van Steen 1.41, 124. HofTman. 125. Vogels, 136. Cordes 1.48, 139. Thebes 3.28. 169. en laatste Montovan (Ita) 26.08. Klassement: 1. Jalabert 24.02.53. 2. Olano 0.27, 3. Zülle (Zwi) 0.36, 4. Pia negonda, 5 Mauri (Spa) 0.49, 6. Ro- drigues (Spa) 1.03, 7. Bruyneel (Bel), 8. Garcia Casas (Spa) 1.09, 9. Bartoli 1.11,10, Ugrumov(Let) 1.16,47. Boog erd 2,59, 52. Bouwmans 3.18, 54. Mul ders 3,23, 131. Van Steen 26.20, 135 Cordes 27.15. 142. Nijboer 28.28. 152. Vogels 33.57, 153. Blijlevens 34.12, 154. Knaven 34.55, 155. Hoffman 35.22, 161. Thebes 37.44, 169. en laat ste Santamaria (Spa) 1.07.37. Ronde van de Toekomst, eerste etap pe, La Chatre - Chauvigny: 1. Genty (Fra) 178 km in 4.36.09, 2. Halgand (Fra). 3. Magnien (Fra) 0.09,4. Moreau (Fra), 5. Saugrain (Fra). 7. Groenen- daal (Ned). Klassement: 1. Magnien 4,41.23, 2 Genty 0.10. 3. Moreau 0.17, 4. Rojas 0.18. 5. Galdeano 0.20. 10. Groenendaal 0.50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 15