Verlegen prins naar elitair Eton Nederlandse belastingwetten in strijd met Europees recht PZC Persoonsgegevens worden onvoldoende beschermd Hellende baby's G P ei achtergrond Kostschool al 550 jaar kweekvijver Britse upper class homeopathie belasting belicht het weer in zeeland iV en in europa snelheidscontrole DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1995 door Hans Geleijnse Een voormalige Britse mi nister van Defensie ontken de ooit met kracht dat hij tij dens zijn studie aan de roem ruchte jongensschool van Eton geregeld werd afgerost door het schoolhoofd. „Ik ben door ieder een geslagen, maar niet door hem", zei hij. De bewindsman, Michael Soa- mes. is niet de enige 'Etonian' met slechte herinneringen aan zijn schooltijd. Poolvorser Sir Ranulph Fiennes schreef in zijn autobiografie 'Living Dange rously' dat de laatste schooldag op Eton de meest gelukkige van zijn leven was. Gisteren maakte een 13-jarige jongen, voorbestemd om ergens in de 21ste eeuw als Willem de Vijfde de Britse troon te bestij gen, zijn opwachting bij de meest elitaire kostschool van Engeland. De komende vijf jaar wordt hij er tot man gekneed. Pa Charles heeft daar per schoolsei- zoen 12.500 pond (ruim 31.000 gulden) voor over. Is dit nou de gewone school, waar prinses Diana haar kinde ren naar toe wilde sturen, vroe gen schrijvers van ingezonden brieven verontwaardigd toen deze zomer bekend werd dat Wil liam naar Eton zou gaan. Iedere Brit weet dat een plaats op Eton alleen is weggelegd voor de zoontjes van blauwbloedigen en /of stinkend rijken. Sterker nog, je werd als Etonian geboren, want je vader had ook al op die school gezeten. 550 jaar Vijfhonderdenvijfenvijftig jaar is Eton al de kweekvijver van de Engelse bezittende en heersen de klasse. Liefst negentien pre miers hebben er op de banken gezeten en de met lijfstraffen af gedwongen discipline onder gaan. Op Eton was het zweepje symbool van de karaktervor ming. De kwaliteit van het on derwijs was daaraan onderge schikt. Geen wonder dat niet alleen ge wone lezers, maar ook bezorgde journalisten de vraag stelden of Charles en Diana met Eton wel de juiste keuze hadden gemaakt voor hun naar het schijnt vrij verlegen en introverte oudste zoon. Uit de vele geruststellende artikelen van de afgelopen we ken mogen we afleiden dat Wil- liam het niet slecht heeft getrof fen. De lijfstraffen zijn allang afge schaft, evenals vernederende ontgroeningsspelletjes. Eton rangschikt zich op grond van de examenresultaten nu bij de drie beste middelbare scholen van het land. En wat vooral als een pré geldt, is dat op Eton liefst vijf vreemde talen worden onderwe zen; gewone scholen beperken zich tot een of twee. En voor een monarch is kennis van talen on ontbeerlijk, noteerde de Times trouwhartig. Bovendien is bij de eindexa mens dit jaar vastgesteld dat de resultaten van gemengde scho len achterblijven bij die van de aparte jongens- en meisjesscho len. Dus is het alleen maar goed voor de koninklijke puber dat hij tijdens de schooltijd niet voort- Prins William (tweede van rechts) met prins Charles, prinses Diana en zijn broertje prins Harry. foto Reuters De bescherming van persoonsgegevens bij finan ciële instellingen, bedrijven en andere organisa ties faalt. Er worden veel meer gegevens vastgelegd en verwerkt dan nodig en verantwoord is. De privacy kan veel beter worden beschermd. Daar zijn technologische systemen voor, maar die worden nauwelijks gebruikt. Tot deze conclusie komt de Registratiekamer op basis van een door TNO uitgevoerd onderzoek. De Registra tiekamer is belast met het toezicht op de naleving van de Wet Persoonsregistraties (WPR). In die wet, ingevoerd op 1 juli 1989, staan bepalingen waaran degenen die ge gevensbestanden van personen aanlegt, moet voldoen. Met het TNO-onderzoek in de hand hoopt de Registra tiekamer de instanties die gegevensbestanden aanleg gen ertoe te kunnen overhalen, de beschikbare technolo gie ook echt te gaan gebruiken. Dat is van belang nu het verkeer van informatie en diensten alsmaar- toeneemt. De conclusie van de Registratiekamer komt overeen met een in opdracht van de ministers Dijkstal (binnen landse zaken) en Sorgdrager (justitie) uitgevoerd onder zoek naar de werking van de WPR. Het onderzoek werd gedaan door mevrouw Overkleeft-Verburg van de Ka tholieke Universiteit Brabant die tussen 1989 en 1993 zelfwas verbonden aan de Registratiekamer. De resulta ten worden morgen geopenbaard. Niet effectief Volgens de onderzoekster wordt de wet slecht nageleefd door degenen die persoonsgegevens vastleggen. Het melden daarvan aan de Registratiekamer blijft regelma tig achterwege. Als de Registratiekamer informatie krijgt is die onvolledig. „Dit onderdeel van de wet is niet effectief', aldus de onderzoekster. Overkleeft stelt verder dat de WPR onwerkbaar is, om- door Jac. van Dam, klassiek homeopaat Een gezond kindje dat ge noeg voeding heeft ge had, huilt niet zonder re- den...zegt men! Is het dan zo, dat als ze baby wel meer huilt dan normaal, er iets mis is? Misschien wel, maar dat laat zich vaak niet ach terhalen. Wel is het zo dat de ene baby meer huilt dan de andere. Misschien verveelt het zich, hindert de kleding of wat dan ook. Aan het eind van de eerste maand of aan het be gin van de tweede maand krijgen de meeste baby's een huiluurtje. Dit huilen begint meestal op een zelfde tijd stip en gaat ongeveer vier weken zo door. Er zijn ook baby's die heel veel huilen zonder dat er eeri oorzaak of aanleiding voor te vinden is. Ze zijn op die ma nier in staat een gezin volle dig te ontwrichten en de ou ders tot wanhoop te drijven. Het is afschuwelijk voor de baby, maar ook voor de ou ders die zich totaal iets an ders hadden voorgesteld van zo'n klein lief kindje. Soms wordt zo'n baby ter observa tie opgenomen in het zieken huis en wordt bloed en urine onderzocht en bekeken of het wellicht ergens aller gisch voor is. Vaak wordt niets gevonden. Een voor beeld hiervan is een meisje van zeven weken oud. De eerste week na de geboorte was het een rustig kindje. Vanaf de tweede week tot nu, doet ze niets anders dan huilen. Alleen overdag en het is een groot geluk dat ze 's nachts stil is en slaapt. Het opboeren na de voeding gaat moeilijk en lijkt pijnlijk te zijn. Tijdens het huilen is het gezichtje vertrokken, als of het pijn heeft. Het is moeilijk om oogcontact met haar te maken. Het enige dat het huilen doet stoppen is con stant wiegen op de arm. Dat mag ook best heftig. Op een gegeven moment valt ze in slaap, maar zogauw ze in haar wiegje wordt gelegd, begint ze direct weer te hui len en niet zachtjes. Het huilt ongeveer tien uur per dag, tenzij je haar steeds wiegt. Het voorschrift was Chamo- milla en geleidelijk ging het beter, na vijf dagen huilde ze nog maar 'n uurtje per dag. Het was mogelijk haar neer te leggen zonder dat ze ging huilen. Ze ging meer rondkij ken en veel meer lachen, als of er voor het eerst contact mogelijk was. Hysterisch In het volgend voorbeeld gaat het om een jongetje van negentien maanden jong. De eerste weken ging alles voor spoedig. Na acht maanden begonnen de problemen: hij werd elke nacht hysterisch huilend wakker en was al leen maar stil te krijgen als hij tussen vader en moeder in bed mocht liggen. Vanaf die tijd moet er ook altijd ie mand bij hem blijven totdat hij in slaap valt. Tijdens het consult valt het me op dat hij zijn moeder voortdurend vastklampt. Bij navraag bleek dat hij al een week lang alleen maar gedragen wilde worden en zijn moeder om de hals klampt. Verder heeft hij een lichte huiduit slag op beide wangetjes. De ze klachten en verdere infor matie gaf aanleiding tot het voorschrift Stramonium. Hij sliep na twee dagen weer door, werd veel vrijer en de huiduitslag verdween gelei delijk. Ook het inslapen werd minder problematisch. Het medicijn werd twee maanden later herhaald we gens een terugval en de klachten verdwenen voor goed. Het derde voorbeeld betreft een jongetje van bijna twee ënhalf jaar. Hij is groot voor zijn leeftijd. Hij slaapt 's nachts niet door, zijn vader en moeder zijn versleten. Hij heeft 's nachts veel dorst en transpireert veel, soms moe ten ze hem zelfs helemaal verschonen. Het zweten be gint op zijn hoofd en alleen maar in bed. Hij wordt om een uur wakker en blijft dat tot drie uur. Daarna slaapt hij tot kwart over vijf en wordt dan wakker van de eerste trein. Ook door an dere informatie werd het voorschrift Calcium-carbo- nicum. Het ging direct beter, maar na zes weken was er een terugval. Het middel werd herhaald en loste de klacht op. Men vraagt zich weieens af wat de aanleiding of de oor zaak kan zijn van deze ontre gelingen. Heel vaak laat de oorzaak of de aanleiding zich niet achterhalen. Gelukkig is er soms voldoende infor matie over de aard van de klacht en de bijkomende symptomen of eigenaardig heden, waarop succesvol een medicijn kan worden voor geschreven. Belasting Belicht is een PZC-rubriek over fiscale zaken van de hand van Dennis Weber. Op deze plaats verklaart Weber nieuwe belastingregels, geeft tips, bespreekt publicaties, kortom geeft op verschillende manieren uitleg over de Nederlandse belastingen. Dennis Weber studeert fiscaal recht aan de Katholieke Universiteit Brabant. door Dennis Weber Op het gebied van de inkom stenbelasting en de ven nootschapsbelasting is er nog nauwelijks harmonisatie in de Europese Unie. De Lid-Staten zijn wat huiverig om hun belas tingstelsel door Brussel te laten regelen. De belastingheffing brengt veel geld in het laatje en het risico dat bij één Europees belastingstelsel de inkomsten opeens sterk teruglopen, durft tot nu toe niemand te nemen. De Lid-Staten mogen dus nog steeds alles zelf regelen. De na tionale wetgeving mag echter niet in strijd zijn met het EG- Verdrag. De laatste tijd worden de Lid-Staten echter steeds va ker door het Europese Hof op hun vingers getikt omdat hun wetgeving in strijd met het EG- Verdrag is. Het Europese Hof heeft nu voor de eerste keer geoordeeld dat een bepaling uit de Nederlandse inkomstenbe lasting in strijd met het EG-Ver- drag is. De trend werd door het Euro pese Hof in 1986 gezet met de in middels in fiscale kringen be faamde 'avoir fiscal'-zaak. Toen bleek de Franse belastingwetge ving in strijd te komen met het recht op vrije vestiging die ie dere inwoner van Europa heeft. Ook Luxemburg moest deel van zijn wetgeving aanpassen nadat gebleken was dat dit in strijd met het vrij verkeer van perso nen was. Regeringen in heel Eu ropa haalden opgelucht adem nadat België in 1992 door het oog van de naald was gekropen. Tegenvallers In 1993 ging echter alweer een belastingwet van (dit maal) En geland voor de bijl. Langzaam begon men in veel landen te be seffen dat ook hun nationale wetgeving wel eens in strijd met het EG-Verdrag kon zijn. Bang als de Lid-Staten zijn voor on verwachte financiële tegenval lers nam daarop de politieke druk op de rechters in het Euro pese Hof toe. Gepleit werd dat het hof zich voortaan wat terug houdender zou opstellen. Het Europese Hof ging echter onverstoorbaar verder. On danks bedenkingen die zes ver schillende regeringen naai- vo ren hadden gebracht oordeelde zij begin dit jaar in de zogenaam de Schumacker-zaak aat het in De douanebordjes zijn weg, de grenspalen hebben alleen nog maar folkloristische waarde maar op belastinggebied is Europa nog lang niet verenigd. foto archief PZC strijd met het EG-Verdrag is om aan een grensarbeider geen be lastingvrije voet en aftrekposten als buitengewone lasten en gif ten toe te staan. Voor de Nederlandse staatsse cretaris van Financiën .Ver meend, was deze zaak de drup pel die de emmer deed overlo pen. Vermeend, die voor zijn aantreden als staatssecretaris een aantal maanden hoogleraar Europees belastingrecht is ge weest, sprak op een congres zijn ergernis uit over de uitspraak van het hof en kondigde aan dat hij op Europees niveau zal gaan praten over deze ontwikkeling. Zeuren Deze uitspraken van Vermeend schoten op hun beurt in het ver keerde keelgat bij prof. dr. Es- sers, hoogleraar belastingrecht aan de Katholieke Universiteit Brabant. Zijn betoog komt er kort op neer dat Vermeend niet moet zeuren. Nederland, dat al tijd een warm pleitzorger van de Europese Unie is geweest, moet de strijdigheden gewoon ophef fen zodat de verdragsvrijheden gewaarborgd blijven. De Europese rechters lijken ook zo te denken. Hof Den Bosch had verleden jaar aan het Europese Hof gevraagd of het niet toeken nen van de zogenaamde fiscale oudedagsreserve (FOR) (een af trekpost voor ondernemers) in een bepaalde situatie in strijd was met de vrijheid van vesti ging in de Europese Unie. Het antwoord hierop is inmiddels ge geven. Met een zelfde redenering als in de Duitse Schumacker- zaak werd het niet geven van de aftrekpost aan de heer Wiel- ockx, een Belg die in het Neder landse Venlo fysiotherapeut is, in strijd met het EG-Verdrag geacht. Een beroep op het feit dat de samenhang van het Ne derlandse belastingstelsel zou worden geschaad mocht zelfs niet baten. De Nederlandse rechters van hof Den Bosch die deze zaak aan het Europese Hof hadden voorge legd zullen deze uitspraak zeker over nemen. Gevolg is dat Ne derland zijn wetgeving zal moe ten aanpassen. Vermeend zal niet blij met de uitspraak zijn. Ook al omdat er meer Nederlandse belastingza ken aan het Europese Hof zijn voorgelegd. Zo zal het hof bin nenkort oordelen of het 25 pro cent belastingtarief die buiten landers moeten betalen in strijd met het EG-Verdrag is. Ook ligt er een zaak bij het Europese Hof over belastingvrije fusies van ondernemingen die ook voor binnenlandse fusies voor groot belang is. De Europese Commis sie onderzoekt op dit moment of een belangrijk deel van de brede herwaardering, een grote belas tingwetswijzing in 1992, in strijd met het EG-Verdrag is. Daar naast is te verwachten dat steeds meer mensen met een be roep op het EG-Verdrag een zaak aan de Nederlandse rech ters gaan voorleggen. De invloed van Europa wordt steeds groter. En dat geldt, of Vermeend dat nu leuk vindt of niet, ook voor de Nederlandse belastingen. durend wordt afgeleid door de groeistuipen van de andere kun ne. Onder gelijken Maar wat nog belangrijker wordt geacht, is dat William op Eton de minste kans loopt om voortdurend op zijn afkomst te worden aangesproken. Veel van zijn schoolgenoten hebben ook bekende en rijke ouders. Dat be spaart een hoop ellende, schrijft oud-Etonian John Grigg in de Times. William is nu eenmaal upper class. Je kunt een 13-ja- rige jongen, die al het trauma van gescheiden levende ouders en golven publiciteit heeft, mee gemaakt, niet naar een gewone staatsschool sturen. Hij moet onder gelijken opgroeien,aldus Grigg. Pa Charles had het 'ongeluk' om door zijn ouders naai- een 'ge wone' school in Schotland te worden gestuurd en het feit dat hij daar door 'gewone mensen' voortdurend werd bekeken en bespied, is hem zijn leven bijge bleven. Het schijnt dat vooral hij op Eton heeft aangedrongen, terwijl Diana haar vader en broer zijn oud-Etonians reser ves zou hebben. Maar ja, Diana houdt ook niet van de konijne- en vossejacht en William is daar net als zijn vader verzot op. Eton staat niet be kend als een broedplaats van dierenbeschermers. Het is wel een kostschool waai' de vrouw die de kamers van de jongens schoonhoudt als 'boys maid' door het leven gaat. Maar ook dat schijnt te horen bij een oplei ding op Rolls-Royeeniveau. Vandaag Lagedrukgebieden komen en gaan. Rond middernacht ligt een nieuwe depressie bij de zuid punt van Engeland om vervol gens door Het Kanaal in de rich ting van Zeeland te trekken. Het bijbehorend regengebied heeft ons vannacht reeds bereikt. Er is dan ook veel bewolking ivaar het af en toe uit regent. Het kwik loopt op van 14 graden vanoch tend naar plaatselijk 20 graden in Oost-Zeeland. De meest zuide lijke wind is matig tot vrij krach tig boven Ooster- en Wester- schelde af en toe krachtig. Van avond en vannacht is nog veel bewolking en daalt het kwik naar omstreeks 14 graden. Dicht 'aan zee blijft het kwik bij 16 gra den steken. Er is nog geen nieuwe iveersomslag in zicht. Nautisch bericht Wind: zuidoost, ruimend zuid 5- 6, vanavond tijdelijk afnemend 4- 5 Beaufort; zicht: mali tot slecht; temperatuur kustwater: 18 gra den; afwijking waterstanden: geringe verlagingen; max. golf hoogte monding Scheldes: tus sen een- en anderhalve meter. wsj y 'om A hoi% dag: Depressies blijven het u bepalen alleen zondag konn wij onder invloed van een /top' drukgebied boven de Alpt Temperaturen overdag opi pend naar 20 graden, minim rond 13 graden. De wind wesj lijk later weer zuid-zuidolwR\ meest zioak tot matig 2-4 Ben JEV fort. 'VO doo Bos ZON EN MAAN NAi 8 september sei Zon op 07.03 onder 20,;gos Maan op 19.33 onder 06.j)(nie NA1 I,'"!" Donderdag, 7 september Vlissingen 00.57 213 13.27 3strei Terneuzen 01.15 238 13 46 ipV( Bath 02.13 286 14 46 aleg Roompot-buiten 00.55 164 13.25 ijmaa Zierikzee 02.40 165 15.05 ïzwaï Yerseke 02.45 170 15.15 Lord Philipsdam-West 02.45 170 15 351 Vrijdag, 8 september Vlissingen 01.51 237 14 12) Terneuzen 02.07 262 14.30 Bath 03.06 314 15.33 FT Roompot-buiten 01.45 182 14.15 Zierikzee 03.40 178 16.00 Yerseke 03.50 184 16.20 PP Philipsdam-West 04.05 188 16.30 L„ Vooruitzichten U Laag water Voor morgen (vrijdag): Het la gedrukgebied trekt door Het Kanaal over de regio naar het noorden. Er is danook veel be wolking en perioden met regen, in de middag overgaan in een buiig weertype. De zuid tot zuid oostelijke wind is matig, van avond tijdelijk veranderlijk en vannacht westelijk. De maxi mum temperatuur ligt rond de 19 graden, de minimum van nacht omstreeks 13 graden, aan zee enkele graden hoger. Voor zaterdag tot en met maan- uur cm Donderdag, 7 september Vlissingen 07.28 166 Terneuzen 07.56 179 Bath 08.52 205 I Roompot-buiten 07.30 115 Zierikzee 08.40 121 Yerseke 08.45 126 Philipsdam-West 08.45 129 Vrijdag, 8 september Vlissingen Terneuzen Bath Roompot-buiten Zierikzee Yerseke 16 177 08.46 192 09.45 221 08.15 118 09.35 120 .35 125 20.35 jy 22.001 22.05 E Philipsdam-West 09.40 129 22.00 fJ dat het onduidelijk is wat verstaan wordt onder zaken als persoonsgegevens, registratie en houder van een be stand. Wie verantwoordelijk is voor de naleving van de wet staat ook nergens. Of de WPR ook slaat op met de hand geschreven dossiers, anonieme bestanden, tekst verwerking, bedrijfsinformatie en nieuwe media als cd- rom is volstrekt onduidelijk. Rechtszekerheid geeft de WPR helemaal niet, meent de onderzoekster. Zo zou degene waarvan gegevens zijn ge- registeerd veel meer mogelijkheden moeten krijgen ken nis te nemen van die gegevens, ze te laten corrigeren of te laten schrappen. Tegen besluiten van de Registratieka mer moet ook beroep mogelijk worden. De WPR moet binnenkort helemaal herzien worden aan de hand van een door de EU afgekondigde richtlijn over privacy. ANP Dennis Weber Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met vrijdag: Engeland, Schotland, Wales en Ierland: veel bewolking en pe rioden met regen. Vooral Ier land, Wales en zuid-Engeland mogelijk veel wind. Vrijdag in Ierland en Schotland enkele op klaringen en kans op een bui. Middagtemper atur en van 15 graden in Schotland tot 20 in zuid-Engeland. Vrijdag iets la ger. België en Luxemburg: veel be wolking en perioden met regen. Vrijdag misschien enkele opkla ringen en enkele regen- of on weersbuien. Middagtempera- tuur 19 graden. Noord- en Midden-Frankrijk: Veel bewolking, perioden met regen mogelijk ook onweer. Vooral in Normandië, Bretagne en de Vend'ee veel wind. Vrijdag later op de dag van het westen uit enkele opklaringen. Middag- temperatuur 22 graden, vrijdag in het noordwesten rond 16 gra den. Portugalin het noorden veel be wolking, enkele buien en moge lijk veel wind. In het zuiden af en toe zon en vrijwel overal droog. Vrijdag perioden met zon en vrij wel overal droog. In het noorden mogelijk enkele wolkenvelden. Middagtemperatuur van 18 gra den in het noorden tot 25 graden in het zuiden. Madeira: Perioden met zon en droog. Middagtemperatuur 26 graden. Spanje: In het noorden overwe gend veel bewolking, enkele buien en mogelijk veel wind. El ders af en toe zon en vrijwel over al droog. Middagtemperatuur in het noordwesten rond 20 graden. Langs de oostelijke en zuidelijke costa's 28 tot 30 graden. Canarische Eilanden: Flinke perioden met zon en droog. Mid dagtemperatuur 28 graden. Marokko: Westkust: droog en perioden met zon. Middagtem peratuur 26 graden. Tunesië: Perioden met zon en droog. Middagtemperatuur aan zee rond 30 graden. Zuid-Frankrijk: overwegend veel bewolking en enkele stevige regen- of onweersbuien. Aan de westkust mogelijk veel wind. Vrijdag van het westen uit af en toe zon en enkele regen- of on weersbuien. Middagtempera tuur 24 graden, in het zuiden rond 28 graden. Mallorca en Ibiza: Perioden met zon en droog. Middagtempera tuur 27 graden. Italië: af en toe zon en in het zuiden nog kans op een enkele regen- of onweersbui. In het loop van de dag in het noorden tot mende bewolking en af en to( gen. Vrijdag wisselend be wc. en enkele regen- of onwe; buien. Naar het zuiden toe ger en meer zon. Middagten ratuur van 20 graden in het nc den tot 29 graden in het zuidi Corsica en Sardinië: af en zon en droog. Vrijdag wisselt bewolkt en enkele regen- of weersbuien. Middagtempt tuur rond 28 graden, vrijdag kele graden lager. Malta: Perioden met zon droog. Maximumtemperafc 32 graden. Griekenland en Kreta: Peria met zon en droog, in het noori nog een enkele regen weersbui. Middagtemperati 30 graden, in het noorden iets ger. Op Kreta eerst nog hogei Turkije en Cyprus: Perioi met zon en droog. In het noord enkele wolkenvelden. Midój temperatuur van 27 graden de Dardanellen tot 31 aan Turkse zuidkust. Duitsland: Veel bewolking er de loop van perioden met res mogelijk ook onweer. Vrij da: Pe°. het westen kans op enkele klaringen. Middagtemperat 20 graden, vrijdag enkele grac hoger. Zwitserland: Veel bewolking enkele, plaatselijk af en toer vige, regen- of onweersbu|j Middagtemperatuur rond lillen rechte wordt Oostenrijk: eerst nog opkla|j gen en droog, en later op de en ook vrijdag van het we.1 uit toenemende bewolking enige tijd regen. Middagtera ratuu r rond 23 graden. Weerrapporten 6 september 20 Amsterdam half bew. Athene licht bew. Barcelona licht bew. Berlijn onbewolkt Boedapest onbewolkt Bordeaux half bew. Brussel half bew. Genève licht bew. Helsinki zwaar bew. Innsbruck onweer Istanbul onbewolkt Kopenhagen licht bew. Las Palmas zwaar bew. Lissabon zwaar bew. Locarno half bew. Londen zwaar bew. Luxemburg licht bew. Malaga half bew.' Mallorca licht bew. Malta licht bew. Moskou zwaar bew. Nice licht bew.' Oslo half bew. Parijs zwaar bew. Praag licht bew. Rome licht bew. Wenen onbewolkt Zürich licht bew. Bangkok zwaar bew. Tunis licht bew. van e Yvor PEKi de 1 geen met zijn over gebri len d' ,De i sitie groot lijk i voerd natioi tholie in Cai schulc iche werke US. )e Ar Mary, De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontro aan: A2- tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel- vice versa A7- ter hoogte van Marum. PARI /anp; nieuv de St een si digde Nog het g men, kritie zich i aantri Rond prote: land e sadeu straliè hrinac i stomr ting. mier wordt heide gebiec De Ve Japan gentir den tt de i; heeft dringe

Provinciale Zeeuwse Courant | 1995 | | pagina 4